Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης: Tandem nursing


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρία μην αγχώνεσαι τόσο. Συζήτα το με τον άντρα σου και αποφασίστε εσείς για το αν θα σε επισκέπτεται ή όχι η μικρή, ή πόσες φορές. Εσείς ξέρετε καλύτερα το παιδί σας, μπορεί να μην σε ζητήσει καθόλου ή να σε ψάχνει και να θέλει να σε δει. Κάνε μια ερώτηση και στην κλινική αν επιτρέπουν τις επισκέψεις σε μικρά παιδιά (συνήθως απαγορεύεται, ειδικά τέτοια εποχή που ξεκινάνε οι ιώσεις), αν όχι θα πρέπει να φεύγεις εσύ απ' το δωμάτιο για να την δεις, οπότε ίσως να σου είναι δύσκολο τις πρώτες μέρες λόγω καισαρικής.

Ο δικός μου ρώτησε την δεύτερη μέρα "μαμά μου που είναι;" (δεν μιλούσε καθαρά ακόμη) και του είπανε ότι έχω πάει να φέρω το μωρό. Ενθουσιάστηκε με την ιδέα και είπε "ζήτω" - μάλλον δεν κατάλαβε τι τον περίμενε :mrgreen:

 

 

 

 

 

 

 

Αγχος που εχουμε κι εμεις οι μανες ε?

3-4 μερες θα λειψω θα περασουν που θα παει :-P.

Αχουτω μωρε το παιδακι που περιμενε το αδερφακι,να μου το φιλησεις και να τα χαιρεσαι και τα δυο :-D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Ναι ήταν μικρός και τον πιάσαμε στον ύπνο :lol:

Τώρα ότι και να κάνει η μικρή την απειλεί ότι θα την βάλει τιμωρία κι αυτή τον κοιτάει κάπως έτσι:confused:

 

Άγχος... υπάρχει άραγε ένα πράγμα που να αφορά τα παιδιά μας και να μην μας αγχώνει;!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη μπει στον 5ο και από παραγωγή δράμα. Η παρηγοριά μου είναι ότι το Ηλεκτράκι κάνει σαν τρελό να το πάρω στο στήθος μου όταν γυρνάω από τη δουλειά, 'οτι στο στήθος μου ηρεμει ότι και αν έχει γίνει, ακομα και αν πεινά.

Πλέον κάποιες φορές όταν θηλάζω νιώθω αυτό το γαργαλητό που αναφέρθηκε πιο πάνω, όχι όμως πάντα και θα έλεγα όχι συχνά. Ακόμα δεν με ενοχλεί, αλλά το νιώθω σαν κάτι περίεργο.

 

Το κακό είναι ότι τα παίρνω στο κρανίο όταν την έχω στο στήθος και βλέπω τον αντρα μου να έρχεται με το μπουκάλι-το βράδυ πριν τον ύπνο. Μου τη δίνει γιατί εκείνη την ώρα του φορτώνω όλο το προβλημα λες και φταίει αυτός ο ταλαίπωρος. Μόνο και μονο γιατί ξέρω πόσο αδημονούσε να τη ταίσει και αυτός όσο θήλαζα.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ρεα σε καταλαβαινω απολυτα,δυστυχως στην ηλικια της κορη σου πιστευω οτι το γαλα ειναι απαραιτητο ομως και πρεπει να το πιει ειτε απο το στηθος ειτε απο το μπουκαλι :(.

Θυμαμαι κι εγω παντως οτι οχι μπουκαλι οπως λες εσυ αλλα στερεεες αν δεν ηθελε και προτιμουσε το στηθος το καταευχαριστιομουνα (οχι ομως η μαμα μου που της την αφηνα:mrgreen:).

Το καλο ειναι οτι συνεχιζει και θηλαζει οποτε σε 4 περιπου μηνες θα τα θηλαζεις και τα δυο (φανταζομαι ειναι κατι που θες ετσι?).

Θα σας γραψω απο βδομαδα και για το ''γαργαλητο'' που ευχομαι να φυγει γιατι ειναι πολυ ενοχλητικο σ'εμενα και για το ταντεμ (πρωτα ο θεος).

Πολλα φιλακια σε ολες και καλη συνεχεια!:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω ήδη μπει στον 5ο και από παραγωγή δράμα. Η παρηγοριά μου είναι ότι το Ηλεκτράκι κάνει σαν τρελό να το πάρω στο στήθος μου όταν γυρνάω από τη δουλειά, 'οτι στο στήθος μου ηρεμει ότι και αν έχει γίνει, ακομα και αν πεινά.

Πλέον κάποιες φορές όταν θηλάζω νιώθω αυτό το γαργαλητό που αναφέρθηκε πιο πάνω, όχι όμως πάντα και θα έλεγα όχι συχνά. Ακόμα δεν με ενοχλεί, αλλά το νιώθω σαν κάτι περίεργο.

 

Το κακό είναι ότι τα παίρνω στο κρανίο όταν την έχω στο στήθος και βλέπω τον αντρα μου να έρχεται με το μπουκάλι-το βράδυ πριν τον ύπνο. Μου τη δίνει γιατί εκείνη την ώρα του φορτώνω όλο το προβλημα λες και φταίει αυτός ο ταλαίπωρος. Μόνο και μονο γιατί ξέρω πόσο αδημονούσε να τη ταίσει και αυτός όσο θήλαζα.

 

 

Θέλεις να σε παρηγορήσω? Η δικιά μας δεν πίνει σταγόνα ξένο με τίποτα και δεν κοιμάται με τίποτα χωρίς στήθος. Που σημαίνει ότι (αν πάνε όλα καλά και προχωρήσει η εγκυμοσύνη μου) όταν και αν μειωθεί η παραγωγή μου θα έχουμε πολύ σοβαρό πρόβλημα. να μην αναφερθώ στο πώς θα κοιμηθεί 3 βράδια όταν θα είμαι στο μαιευτήριο γιατί μου έρχεται να πηδήξω απ το μπαλκόνι όταν το σκέφτομαι. Μια χαρά είσαι. Αφού βολεύεστε και πίνει το γαλατάκι της, ενώ βρίσκει παρηγοριά και στο στήθος σου, μη στεναχωριέσαι καθόλου.

tMJnp2.png

W2cQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ οπωσδήποτε θέλω το τάντεμ για να μη νιωσει ποτέ το Ηλεκτράκι ότι το εγκατέλειψα. Και ελπίζω να με βοηθήσει το Ηλεκτράκι σε αυτό....

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Και ναι λοιπόν τώρα μπορώ να γράψω ....

 

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό.....6 εβδομάδων και με ένα 21 μηνών άντρακλα να θηλάζει συνέχεια!!!!

Οι ενοχλήσεις αντέχονται λέτε να χειροτερέψουν?

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club!! Απ΄ότι έχω καταλάβει κάθε περίπτωση (όπως ισχύει και σε κάθε εγκυμοσύνη, άλλωστε) είναι διαφορετική. Εμένα έρχονται και φεύγουν οι ενοχλήσεις στο στήθος, όπως άλλωστε και οι ναυτίες (και η ανησυχίες μου, βεβαίως βεβαίως, που τώρα είναι διπλές: Μία για το μπεμπέ που έρχεται και μία για το μπεμπέ που κρατάω).

Με το καλό!!

tMJnp2.png

W2cQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μεγαλη μου κορη θα θηλαζει οσο και οποτε θελει,όποτε αποθηλασει θα ειναι απο μερους της και οχι απο μενα.

Δυστυχως θα γεννησω με ΚΤ και δεν νομιζω οτι μπορω να φυγω νωριτερα απο 3 μερες :(.

 

Σ'ευχαριστω πολυ!

Κι εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου.:-D

Μαράκι επειδή και εγώ με ΚΤ θα γεννήσω, όταν με το καλό έρθει το μωράκι σας και ηρεμήσετε γράψε αν θες την εμπειρία σου σχετικά με το πόσο θα χρειαστε'ι να παραμείνεις στο μαιευτήριο.

Εγώ στο Ηλεκτράκι έμεινα 5 ημερες αλλά από την3η είχα κόψει φλέβες και ήθελα να πάω σπίτι μου.:cool:

Μακάρι τωρα να έχω τη δυνατότητα να μείνω λιγότερο...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι επειδή και εγώ με ΚΤ θα γεννήσω, όταν με το καλό έρθει το μωράκι σας και ηρεμήσετε γράψε αν θες την εμπειρία σου σχετικά με το πόσο θα χρειαστε'ι να παραμείνεις στο μαιευτήριο.

Εγώ στο Ηλεκτράκι έμεινα 5 ημερες αλλά από την3η είχα κόψει φλέβες και ήθελα να πάω σπίτι μου.:cool:

Μακάρι τωρα να έχω τη δυνατότητα να μείνω λιγότερο...

 

 

 

Σημερα πηγα για κατι εξετασεις αιματος που θελουν πριν την εγχειρηση και μιλησα και με τον αναισθησιολογο κλπ.

Δυστυχως λογω ΚΤ θα κατσω 4 διανυκτερευσεις αν ολα πανε καλα με 'μενα και το μωρο,δηλ για νωριτερα το αποκλειουν οι γιατροι γιατι ειναι χειρουργειο :(, (((μακαρι παναγιτσα μου να μην προκυψει κατι))).

Επρηξα και την καινουρια παιδιατρο και το προσωπικο της κλινικης για το θηλασμο,δηλ δεν θα δωσουν χαμομηλι-ξενο γαλα σε καμια περιπτωση και θα εχω το μωρακι μου στο δωματιο συνεχεια μαζι μου :D.

Ρεα το μεγαλυτερο αγχος μου ειναι που αφηνω την κορη μου σπιτι και δυστυχως εκει που προγραμματιζα να την φερω στην κλινικη να με δει και να δει και το μωρο και να θηλασει ενδοιαμεσα,γιατι ειναι πολλες οι 4 μερες χωρις θηλασμο,μου αρρωστησε,μυξες και βηχας γμτ :(.

Μου ζητησαν και 2 φιαλες αιμα,:confused:,και αυριο πρεπει να τρεχει ο συζηγος να δωσει αιμα και ο πατερας μου,την προηγουμενη φορα δεν μου ζητησαν κατι τετοιο,εχει αλλαξει κατι αραγε?

 

Υπολογιζω οτι απο Δευτερα θα ειμαι σπιτι,και με την πρωτη ευκαιρια θα σας γραψω τα νεα μας,γενναω την Πεμπτη :shock:,περασε ο καιρος και δεν το καταλαβα.

 

Καλη λευτερια σε ολες μας!:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!!!

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω κι εγω στο κλαμπ σας κοριτσια πρωτα ο Θεος τον ιουνιο θα γεννησω το δευτερο παιδακι μου κι εχω τωρα τον γιο μου 22 μηνων!Ηδη εχουν αρχισει οι πρωτες ενοχλησεις κι εχω και τον μικρο σιφουνα να με τρελαινει :roll:

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω κι εγω στο κλαμπ σας κοριτσια πρωτα ο Θεος τον ιουνιο θα γεννησω το δευτερο παιδακι μου κι εχω τωρα τον γιο μου 22 μηνων!Ηδη εχουν αρχισει οι πρωτες ενοχλησεις κι εχω και τον μικρο σιφουνα να με τρελαινει :roll:

 

Καλωσόρισες κι εσύ λοιπόν!! Με το καλό!!! Κι εγώ για Ιούνιο είμαι, αρχές. Εγώ πάντως έχω αρχίσει να απελπίζομαι με τη δική μας. Οι θηλασμοί της αυξάνονται κάθε μέρα, δεν μπορεί να δεχτεί το όχι με τίποτα,ούτε να ξεγελαστεί εύκολα, ο ύπνος δε βελτιώνεται, θέλει στήθος κάθε 2 ώρες. δεν ξέρω τι θα κάνω. Για πρώτη φορά ομολογώ ότι θα αρχίσω να αναθεωρώ κάποιους χειρισμούς μου. Ίσως τελικά έπρεπε να της έχω δώσει πιπίλα, όσο ήταν νωρίς, ποιος ξέρει. Βέβαια εσάς τα παιδιά σας είναι μεγαλύτερα, ίσως απλώς δεν έπρεπε να έχω βιαστεί τόσο με το δεύτερο....

tMJnp2.png

W2cQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυχαριστω κι εσυ με το καλο ,σε καταλαβαινω κι εγω ηθελα οταν χρονισει ο μικρος να προσπαθησω για το δευτερο αλλα επειδη ειναι ενα απαιτητικο παιδακι το αφησα πολυ χαλαρα και τωρα ηρθε πολυ στο ξαφνικο!Εγω κανω διατροφη εδω και 2 χρονια λογω αλλεργιων του μικρου μου ο οποιος δεν ετρωγε καθολου καλα μεχρι και πριν καποιους μηνες.Πλεον που εστρωσε στο θεμα του φαγητου(ακομη ομως κανουμε αποχη απο τροφες)ειμαι λιγο πιο ανετη,αλλα μην νομιζεις εχω κι εγω πολλες ανησυχιες .Κι εμενα θηλαζει πολυ συχνα και τη νυχτα ιδιως αυτες τις μερες λες κ το χει παρει χαμπαρι,γενικα ειναι κολλημενος πανω μου αλλα τωρα περισσοτερο,διαβαζω ολη μερα παραμυθια 100 φορες την καθε γραμμη,θελει συνεχεια να παιζω μαζι του ,ενταξει ομως ακομη το παλευω.Κι εσυ λιγη υπομονη να κανεις ακομη και θα στρωσει και η μικρη σου.Να περασει κι αυτο το τριμηνο που νιωθουμε ψιλοχαλια και ολα θα ναι πιο ευκολα πιστευω.Οσο για την πιπιλα αν και λογω ορμονων αρχιζω και δυσανασχετω καποιες φορες που τη νυχτα θηλαζει,ουτε κι εγω του εδωσα ποτε.

Υ.Γ Μεχρι 16 ιουνιου μου χει δωσει ο γιατρος ΠΗΤ

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω κι εσυ με το καλο ,σε καταλαβαινω κι εγω ηθελα οταν χρονισει ο μικρος να προσπαθησω για το δευτερο αλλα επειδη ειναι ενα απαιτητικο παιδακι το αφησα πολυ χαλαρα και τωρα ηρθε πολυ στο ξαφνικο!Εγω κανω διατροφη εδω και 2 χρονια λογω αλλεργιων του μικρου μου ο οποιος δεν ετρωγε καθολου καλα μεχρι και πριν καποιους μηνες.Πλεον που εστρωσε στο θεμα του φαγητου(ακομη ομως κανουμε αποχη απο τροφες)ειμαι λιγο πιο ανετη,αλλα μην νομιζεις εχω κι εγω πολλες ανησυχιες .Κι εμενα θηλαζει πολυ συχνα και τη νυχτα ιδιως αυτες τις μερες λες κ το χει παρει χαμπαρι,γενικα ειναι κολλημενος πανω μου αλλα τωρα περισσοτερο,διαβαζω ολη μερα παραμυθια 100 φορες την καθε γραμμη,θελει συνεχεια να παιζω μαζι του ,ενταξει ομως ακομη το παλευω.Κι εσυ λιγη υπομονη να κανεις ακομη και θα στρωσει και η μικρη σου.Να περασει κι αυτο το τριμηνο που νιωθουμε ψιλοχαλια και ολα θα ναι πιο ευκολα πιστευω.Οσο για την πιπιλα αν και λογω ορμονων αρχιζω και δυσανασχετω καποιες φορες που τη νυχτα θηλαζει,ουτε κι εγω του εδωσα ποτε.

Υ.Γ Μεχρι 16 ιουνιου μου χει δωσει ο γιατρος ΠΗΤ

 

Εγώ κανονικά είμαι νομίζω 1 Ιουνίου αλλά είχα καθυστερημένη σύλληψη κι έτσι πάμε περίπου 5-7 μέρες μετά, δηλ. κατά τις 8. Τελικά μάλλον κάτι διαισθάνονται τα μικρά τερατάκια γιατί και η δική μας εκτός από το στήθος, που το θέλει όλη την ώρα, όποτε την πάρει αγκαλιά ο μπαμπάς της με κοιτάζει με ένα παράπονο, λες και την έχω προδώσει. Στο μεταξύ εμάς αυτή η συμπεριφορά ξεκίνησε από τη μέρα που το έμαθα ότι είμαι έγκυος. Προφανώς κατάλαβε κάτι στην αλλαγή της ψυχολογίας μας. Όντως, αυτό το πρώτο τρίμηνο να περάσει και όλα θα είναι καλύτερα πιστεύω κι εγώ. Καλά να είμαστε να έχουμε να αγχωνόμαστε.... αν είχα 10 λόγους για άγχος στην πρώτη εγκυμοσύνη, τώρα έχω 100. Δε θέλω βέβαια να είμαι μίζερη, είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα τη σκεφτόμαστε με νοσταλγία αυτή την περίοδο.

tMJnp2.png

W2cQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω σε ολα κι εγω ετσι εχω αγχη γιατι τωρα δεν ειμαι μονη μου εχω απο πισω κ το πιτσιρικι που πρεπει να του κανω την νεα ελευση οσο πιο ανωδυνη γινεται:roll:

Πιστευω ολα καλα θα πανε ομως;)

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπολογιζω οτι απο Δευτερα θα ειμαι σπιτι,και με την πρωτη ευκαιρια θα σας γραψω τα νεα μας,γενναω την Πεμπτη :shock:,περασε ο καιρος και δεν το καταλαβα.

Μαράκι τώρα κατάφερα να μπω, οπότε θα έχεις γεννήσει ήδη!

Εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να πήγαν όλα καλά! Περιμένω να διαβάσω τα νέα σου και ... καλούς θηλασμούς ;)

 

Μπαινω κι εγω στο κλαμπ σας κοριτσια πρωτα ο Θεος τον ιουνιο θα γεννησω το δευτερο παιδακι μου κι εχω τωρα τον γιο μου 22 μηνων!Ηδη εχουν αρχισει οι πρωτες ενοχλησεις κι εχω και τον μικρο σιφουνα να με τρελαινει :roll:

Με το καλό το νέο μέλος και με μια καλή εγκυμοσύνη!

 

Καλωσόρισες κι εσύ λοιπόν!! Με το καλό!!! Κι εγώ για Ιούνιο είμαι, αρχές. Εγώ πάντως έχω αρχίσει να απελπίζομαι με τη δική μας. Οι θηλασμοί της αυξάνονται κάθε μέρα, δεν μπορεί να δεχτεί το όχι με τίποτα,ούτε να ξεγελαστεί εύκολα, ο ύπνος δε βελτιώνεται, θέλει στήθος κάθε 2 ώρες. δεν ξέρω τι θα κάνω. Για πρώτη φορά ομολογώ ότι θα αρχίσω να αναθεωρώ κάποιους χειρισμούς μου. Ίσως τελικά έπρεπε να της έχω δώσει πιπίλα, όσο ήταν νωρίς, ποιος ξέρει. Βέβαια εσάς τα παιδιά σας είναι μεγαλύτερα, ίσως απλώς δεν έπρεπε να έχω βιαστεί τόσο με το δεύτερο....

Κοντά στον χρόνο παρατήρησα ότι και τα δύο μου παιδιά αύξησαν για κάποιο διάστημα του θηλασμούς και τρώγανε ελάχιστα στερεές (η μικρή μου είναι τώρα σ' αυτή τη φάση). Στον γιο μου ήμουν ήδη έγκυος και δεν έπαιρνε πιπίλα (οπότε ήμουν εγώ ζωντανή πιπίλα :?) ενώ τώρα δεν είμαι έγκυος και η μικρή παίρνει πιπίλα αλλά τη νύχτα όταν ξυπνάει την βγάζει και θηλάζει και μόλις τελειώσει την ξαναβάζει :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ελίνα με το καλόοοοοοο..

Συμβαδίζουμε και στο πρώτο (εμένα είανι 21 μηνών)και στο δεύτερο (μέχρι 12/6/2012....

 

Εγώ έχω ενόχληση μέχρι να πιάσει να θηλάσει μετά αντέχεται.....

 

 

 

Είδα πως είμαστε μαζί με την νανά για Ιούνη εεεε?δε ξέρω αν μπαίνετε στο καφέ υπάρχει θέμα...

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2900

Link to comment
Share on other sites

Ελίνα με το καλόοοοοοο..

Συμβαδίζουμε και στο πρώτο (εμένα είανι 21 μηνών)και στο δεύτερο (μέχρι 12/6/2012....

 

Εγώ έχω ενόχληση μέχρι να πιάσει να θηλάσει μετά αντέχεται.....

 

 

 

Είδα πως είμαστε μαζί με την νανά για Ιούνη εεεε?δε ξέρω αν μπαίνετε στο καφέ υπάρχει θέμα...

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2900

 

Σε ευχαριστω πολυ κι εσυ με το καλο:-Dειμαστε με πολλα κοινα βλεπω :-Dθα μπω κ στο καφε σε ευχαριστω:-D

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στον χρόνο παρατήρησα ότι και τα δύο μου παιδιά αύξησαν για κάποιο διάστημα του θηλασμούς και τρώγανε ελάχιστα στερεές (η μικρή μου είναι τώρα σ' αυτή τη φάση). Στον γιο μου ήμουν ήδη έγκυος και δεν έπαιρνε πιπίλα (οπότε ήμουν εγώ ζωντανή πιπίλα :?) ενώ τώρα δεν είμαι έγκυος και η μικρή παίρνει πιπίλα αλλά τη νύχτα όταν ξυπνάει την βγάζει και θηλάζει και μόλις τελειώσει την ξαναβάζει :shock:

 

Αγαπητή sonar, αν και σε συμπονώ που σε θέλει για πιπίλα η μικρή σου, ανακουφίζομαι κι όλας γιατί πραγματικά αυτές τις μέρες αυτό σκεφτόμουν , ποσο λάθος έκανα που δεν της έδωσα τελικά. Νόμιζα ότι θα έιχα ξεμπερδέψει τώρα. Απ,ό,τι φαίνεται πάλι το ίδιο θέμα θα είχα.

tMJnp2.png

W2cQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησα!:-D

Οποτε βρω χρονο θα σας γραψω πιο πολλα.

Το απαισιο "γαργαλητο" περασε...:-D

Εχουμε θεμα με την μεγαλη που ζηλευει και με εχει αγχωσει αλλα κατ'αλλα ολα καλα.

Με το καλο να γεννησετε οι φρεσκιες εγκυουλες,χαρηκα με τα νεα σας!:-D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησα!:-D

Οποτε βρω χρονο θα σας γραψω πιο πολλα.

Το απαισιο "γαργαλητο" περασε...:-D

Εχουμε θεμα με την μεγαλη που ζηλευει και με εχει αγχωσει αλλα κατ'αλλα ολα καλα.

Με το καλο να γεννησετε οι φρεσκιες εγκυουλες,χαρηκα με τα νεα σας!:-D

 

 

Να σου ζήσει!!!! Άντε, να μας λες τα νέα σου για να παίρνουμε κουράγιο!! Ζήλιες πάντα υπάρχουν, μην ανησυχείς, το παράξενο θα ήταν να μη ζήλευε (μιλάω κι εγώ η έμπειρη!!). Να μας πεις λεπτομέρειες κα για το ταντεμ! Α, και πώς πήγε η μεγάλη με την απουσία σου από το σπίτι (το μεγαλύτερό μου άγχος).

tMJnp2.png

W2cQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...