Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης: Tandem nursing


Recommended Posts

σε μας, η μεγάλη θήλαζε μια φορά τη μέρα στο γ τρίμηνο. Όταν ήρθε το κανονικό γάλα, αφενός της άρεσε, αφετέρου ψιλοζήλευε, και ζητούσε σχεδόν κάθε φορά που έβλεπε το μωρό να θηλάζει. Πήγα φαινομενικά με τα νερά της, την άφηνα, αλλά αν ήταν άσχετα ή άβολα, την σταματούσα γρήγορα. Τώρα της έχει φύγει η ζήλεια, της αρέσει το νέο γάλα, αλλά θηλάζει πάλι μια φορά τη μέρα. Δεν θέλω να την κόψω προς το παρόν, πιστεύω ότι θα μας βοηθήσουν τα αντισώματα σε σχέση με τον παιδικό, ως το καλοκαίρι. Πιστεύω επίσης πως, αν είναι έτοιμη να αποθηλάσει, θα γίνει ανεξαρτήτως μωρού. Ενδέχεται μάλιστα να αποθηλάσει, για να διαχωρίσει τη θέση της ως "μεγάλη".

Το λέω με αρκετή σιγουριά, γιατί πχ στο θέμα του ύπνου στο δωμάτιο της προοδεύει ανεξάρτητα. Παρόλο που απέκτησε κρεβάτι μόλις έναν μήνα πριν γεννήσω και κοιμόταν κυρίως μαζί μου, τώρα πάει τις περισσότερες φορές μόνη της για ύπνο (άσχετα που μες στη νύχτα μπορεί να αναζητήσει παρέα) και δεν δείχνει να την αγχώνει που είμαι με το μωρό. Έπαιξε ρόλο και το πολύ πίρι-πίρι και στην εγκυμοσύνη, που περάσαμε τη γραμμή ότι το μωρό θα θηλάζει και θα θέλει αγκαλιά συνέχεια και ότι έτσι ήταν κι εκείνη μικρή, οπότε δεν μπορεί να σκεφτεί ότι υπάρχει άλλη επιλογή, είτε της αρέσει, είτε όχι (και το κουβεντιάζουμε ξανά, όποτε δίνεται η ευκαιρία).

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οκ θελω πολυ να γεννησω και να θηλαζουν και τα δυο για ολλους τους λογουσ που ξερουμε ....και πανω απο ολλα για να μην ζηλεψει πολυ ο μεγαλος .

ομως πως θα αποθηλασει καποια στιγμη ο μεγαλος ?

δεν ξερω αν θελω να παει τρια και να θηλαζει .....και το δευτερο θα θηλασει οσο καιρο θελει πχ 2 χρονια ...ο μεγαλος θα τα κανει 4 ?

ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να αποθηλασει και να βλεπει τον μικρο να θηλαζει ?

 

Γεια!

Έχω ακούσει μεγαλύτερα αδέρφια να αποθηλάζουν από μόνα τους ή και με παρότρυνση της μαμάς, ενώ το μικρότερο συνέχιζε. Κοίταξε κι εδώ τις δύο τελευταίες σελίδες:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=61024&page=4

 

Σε μας βλέπω πως η κάθε μια από τις κόρες μου ακολουθεί τη δική της πορεία θηλασμού. Φυσικά αυτή η πορεία επηρεάζεται από πολλούς παράγοντες, και η ύπαρξη μιας αδερφής που θηλάζει είναι ένας απ΄αυτούς. Πάντως από πολύ νωρίς η μεγάλη μπορεί να έπαιζε με τα παιχνίδια της όταν θήλαζα τη μικρή, κι όταν τη ρωτούσα αν θέλει να θηλάσει κι αυτή, συχνά έλεγε απλά "όχι" και συνέχιζε το παιχνίδι. Επίσης άρχισε να κοιμάται σερί χωρίς νυχτερινό θηλασμό μετά που γεννήθηκε η μικρή. Κι όταν είμαστε σε δημόσιο χώρο και είμαι σε φάση που δεν θέλω να θηλάσω και τη μεγάλη, εκείνη αποδέχεται να θηλάζω μόνο τη μικρή (αν επιμείνει, το κάνει για δικούς της λόγους, συνήθως από κούραση ή εκνευρισμό, και όχι επειδή ζηλεύει τη μικρή).

 

Με το καλό το μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να μαστε κι εμεις σε αυτο το τοπικ!:P

Εχω φοβερο αγχος για το πως θα παει η εγκυμοσυνη και ακομα πιο πολυ με το θηλασμο,πως θα τα θηλαζω και τα δυο,πως θα τα κοιμιζω,αν θα ζηλευει η μεγαλη και κανει διαφορα οταν θα θηλαζω το μωρο κλπ.

Επισης εχω πολυ αγχος γιατι ακουσα οτι μπορει και να μου κοπει το γαλα :( κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Αν εχετε κανενα βιβλιο σχετικα να μου προτεινετε κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω.

Θα τα λεμε πολυ συχνα απο 'δω και στο εξης!

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαστε κι εμεις σε αυτο το τοπικ!:P

Εχω φοβερο αγχος για το πως θα παει η εγκυμοσυνη και ακομα πιο πολυ με το θηλασμο,πως θα τα θηλαζω και τα δυο,πως θα τα κοιμιζω,αν θα ζηλευει η μεγαλη και κανει διαφορα οταν θα θηλαζω το μωρο κλπ.

Επισης εχω πολυ αγχος γιατι ακουσα οτι μπορει και να μου κοπει το γαλα :( κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Αν εχετε κανενα βιβλιο σχετικα να μου προτεινετε κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω.

Θα τα λεμε πολυ συχνα απο 'δω και στο εξης!

 

δυστυχως εχω πολυ μικρη εμπειρια, διοτι θηλασα μεχρι περιπου την 12η εβδομαδα-λογω μεγαλου ιστορικου αποβολων- τη μεγαλη μας-λεω εγω τωρα- κορη και δεν ξερω τι γινεται στην πορεια///ηθελα να σου πω μονο καλη εγκυμοσυνη!!!κατα καιρους συμφωνω παρα πολυ με τα οσα γραφεις και ηταν ευκαιρια να στο πω!καλη συνεχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εχω πολυ μικρη εμπειρια, διοτι θηλασα μεχρι περιπου την 12η εβδομαδα-λογω μεγαλου ιστορικου αποβολων- τη μεγαλη μας-λεω εγω τωρα- κορη και δεν ξερω τι γινεται στην πορεια///ηθελα να σου πω μονο καλη εγκυμοσυνη!!!κατα καιρους συμφωνω παρα πολυ με τα οσα γραφεις και ηταν ευκαιρια να στο πω!καλη συνεχεια!!!

 

 

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!

Αν καταλαβα καλα αποθηλασες λογω βεβαρημενου ιστορικου και οχι επειδη ''κοπηκε το γαλα''.

Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα τα παντα μπανια στη θαλασσα περπατημα κλπ,ειχα δηλ μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και ελπιζω ετσι να ειναι και η δευτερη.

το μονο αρνητικο ηταν οτι πηρα πολλα κιλα,23(κατι που δεν θα αφησω να ξανασυμβει).

Οποτε θα προχωρησω θηλαζοντας και ελπιζω πως δεν θα παθει κατι κακο το εμβρυο.

Ο γυναικολογος μου μπορω να πω οτι με εξεπληξε,γιατι τον περιμενα τελειως αρνητικο,αντιθετως μου ειπε οτι ακομα και αν συνεχισω ενδεχομενως να μου κοπει το γαλα,(δεν τον πολυνοιαζει που θηλαζω,του φαινεται περιεργο παντως ψιλοσοκαριστηκε).

Να εχουν την υγεια τους τα παιδακια μας και εμεις για να τα χαιρομαστε, καποτε θα διαβαζουμε τις τωρινες ανυσηχιες μας και θα γελαμε.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μαστε κι εμεις σε αυτο το τοπικ!:P

Εχω φοβερο αγχος για το πως θα παει η εγκυμοσυνη και ακομα πιο πολυ με το θηλασμο,πως θα τα θηλαζω και τα δυο,πως θα τα κοιμιζω,αν θα ζηλευει η μεγαλη και κανει διαφορα οταν θα θηλαζω το μωρο κλπ.

Επισης εχω πολυ αγχος γιατι ακουσα οτι μπορει και να μου κοπει το γαλα :( κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Αν εχετε κανενα βιβλιο σχετικα να μου προτεινετε κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω.

Θα τα λεμε πολυ συχνα απο 'δω και στο εξης!

Να το λοιπον και το καινουργιο νινι στα τικερακια σου!! Σε ειχα στο νου μου σημερα που θα πηγαινες στο γυναικολογο και σε αναζητησα μεσα απο τα μηνυματα σου, για να μαθω τα νεα σου!! Συγχαρητηρια!! Ολα καλα θα πανε και με την εγκυμοσυνη και με τον θηλασμο, μην ανησυχεις για τιποτα....:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elma Σ'ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου, σου ευχομαι πολυ συντομα να μεινεις εγκυουλα :D.

 

Αφροδιτη σ'ευχαριστω πολυ,με το καλο να γεννησεις το μωρακι σου και να χαιρεσαι το μεγαλυτερο σου το παιδακι.

 

Κατερινα σ'ευχαριστω πολυ μου δινουν πολυ κουραγιο τα λογια σου,να χαιρεσαι τα αγορακια σου!

 

 

 

:D:D:D:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!

Αν καταλαβα καλα αποθηλασες λογω βεβαρημενου ιστορικου και οχι επειδη ''κοπηκε το γαλα''.

Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα τα παντα μπανια στη θαλασσα περπατημα κλπ,ειχα δηλ μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και ελπιζω ετσι να ειναι και η δευτερη.

το μονο αρνητικο ηταν οτι πηρα πολλα κιλα,23(κατι που δεν θα αφησω να ξανασυμβει).

Οποτε θα προχωρησω θηλαζοντας και ελπιζω πως δεν θα παθει κατι κακο το εμβρυο.

Ο γυναικολογος μου μπορω να πω οτι με εξεπληξε,γιατι τον περιμενα τελειως αρνητικο,αντιθετως μου ειπε οτι ακομα και αν συνεχισω ενδεχομενως να μου κοπει το γαλα,(δεν τον πολυνοιαζει που θηλαζω,του φαινεται περιεργο παντως ψιλοσοκαριστηκε).

Να εχουν την υγεια τους τα παιδακια μας και εμεις για να τα χαιρομαστε, καποτε θα διαβαζουμε τις τωρινες ανυσηχιες μας και θα γελαμε.

 

η αληθεια ειναι οτι ημουν σε φοβερο διλημμα για μερες...και αυπνες νυχτες για τον αποθηλασμο!οχι το γαλα δε μου κοπηκε, καναμε σταδιακα απογαλακτισμο, διοτι με την τοση μεγαλη ταλαιπωρια και τις 4 αποβολες πριν την κορη μας, αποφασισα να μην το ρισκαρουμε...το θελαμε πολυ ενα δευτερο μπεμπακι-η αληθεια λιγο αργοτερα, αλλα επειδη ημασταν καμμενοι, δε φανταζομασταν την..ευκολια του δευτερου!!!...τελοσπαντων μιλα στο παιδακι σου διαρκως για το νεο μωρο, παρτε κανενα βιβλιο σχετικο, να το παιρνετε παντα στο γιατρο μαζι σας να βλεπετε τους υπερηχουςκαι γενικα θελει ανελεητο μπλα μπλα...καλη αρχη κοριτσι μου!!!θα πανε ολα καλα!!!εχεις και απο εδω πολλη υποστηριξη και ενημερωση!!!!μην αγχωνεσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε κι εμεις σε αυτο το τοπικ!:P

Εχω φοβερο αγχος για το πως θα παει η εγκυμοσυνη και ακομα πιο πολυ με το θηλασμο,πως θα τα θηλαζω και τα δυο,πως θα τα κοιμιζω,αν θα ζηλευει η μεγαλη και κανει διαφορα οταν θα θηλαζω το μωρο κλπ.

Επισης εχω πολυ αγχος γιατι ακουσα οτι μπορει και να μου κοπει το γαλα :( κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Αν εχετε κανενα βιβλιο σχετικα να μου προτεινετε κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω.

Θα τα λεμε πολυ συχνα απο 'δω και στο εξης!

Καταρχήν συγχαρητήρια! Να 'χεις μια καλή εγκυμοσύνη!

Μου θύμησες την περίπτωσή μου... μέχρι να γεννήσω αγχωνόμουν συνέχεια για τα πάντα. Τελικά όλα βρήκαν τον ρυθμό τους σχεδόν αυτόματα!

Σε μας ήρθαν κάπως έτσι τα πράγματα: ο μικρός αποθήλασε μόνος του όταν ήμουν στον 5ο και δεν ξαναζήτησε μετά (αλλά ούτε κι εγώ του πρότεινα). Η μικρή είναι πολύ πιο εύκολη στο φαγητό, τρώει γρήγορα και σχετικά σε προβλέψιμα διαστήματα. Για τον ύπνο μάθαμε στον μικρό να μιλάει ψιθυριστά όταν κοιμάται το μωρό, σαν παιχνίδι (γελάμε και ψιθυριστά ή αθόρυβα). Για να μην ζηλέψει προσπαθώ κάποια πράγματα να τα κάνουμε μαζί κάθε μέρα, αλλά αν δεν τα καταφέρω κι όλα δεν χάθηκε κι ο κόσμος! Υπάρχουν και στιγμές που δοκιμάζεται η υπομονή όλων μας, αλλά αυτά είναι στο πρόγραμμα νομίζω όταν έχεις δύο παιδιά.

Κουράγιο και άμα δεις τα σκούρα πάρε μερικές βαθιές ανάσες!!!

Link to comment
Share on other sites

spyni κατι παρομοιο συνεβει και με μας,κι εμεις ειδαμε και παθαμε να αποκτησουμε την κορη μας,με τιποτα δεν περιμενα ετσι ευκολα να ερθει το νεο μωρο,ακομα απιστευτο μου φαινεται.

Τωρα αν ειχα κι εγω ιστορικο αποβολων νομιζω πως σιγουρα θα αποθηλαζα.

Τι να κανεις καποια πραγματα στη ζωη ειναι δυστυχως μονοδρομος :(.

Να σου ζησουν και να τα χαιρεσαι παντως τα ζουζουνια σου,φανταζομαι η ωραιοτερη εικονα ειναι να τα βλεπεις μαζι και να σου χαμογελουν ετσι???:D:D:D:D.

 

sonar Σ'ευχαριστω κοριτσακι μου,κι εγω αγχωνομαι για τα παντα.Εισαστε τυχεροι γιατι απ'οτι καταλαβα η κορη σου ειναι ''πιο ευκολο'' μωρο απ'οτι ηταν ο γιος σου.Μακαρι να ειναι ετσι κι εμενα το δευτερο μωρακι γιατι η κορη μου ηταν πολυ δυσκολο μωρο.

Πολυ ωραιο αυτο που του μαθατε να μιλαει ψιθυριστα οταν κοιματε το μωρο,πολυ ωραια ιδεα!:P

 

 

Σας ευχαριστω ολες για το κουραγιο για τις ιδεες και για τον χρονο που αφιερωσατε για να μου γραψετε :D η αληθεια ειναι οτι το χρειαζομαι πολυ τωρα, θα σας γραφω κατα καιρους τα νεα μας,ισως να βοηθηθει καποια με παρομοιο ''προβλημα'' στο μελλον.:-P

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα τα καταφερεις!!!!και οταν καποιο μεσημερακι η καποια νυχτα συνειδητοποιησεις οτι κοιμασαι αναμεσα στα δυο σου αγγελουδια-η μιση μπορει να εισαι και πανω στην κουνια, κομματια, ξεσκεπαστη απο τη μεγαλη σου δεν θα εχει σημασια-ακριβως εκεινη τη στιγμη θα νιωσεις μεσα σου την απολυτη ολοκληρωση και ευτυχια...εχω κλαψει αρκετες φορες ετσι....βλεπεις την Ευτυχια μπροστα σου...και στο πρακτικο...και εμενα η μεγαλη μας ηταν δυσκολακι-και ειναι μη σου πω-, ο μπεμπουλης τωρα φαινεται πιο καλοβολος, ισως ειναι και οτροπος συλληψης που παιζει καποιο ρολο, ισως ηρεμουμε και εμεις και συμπεριφερομαστε πιο χαλαρα και ετσι τα δευτερακια βγαινουν και αυτα πιο χαλαρα!!!ολη μου η θετικη σκεψη μαζι σου κοριτσι μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ τι ωραιες εικονες ειναι αυτες που περιγραφεις spyni,να περασει γρηγορα ο καιρος να τις ζησω κι εγω :oops:.

H ολοκληρωση οπως γραφεις,σαν γυναικα σαν μαμα.

Να σου ζησουν τα παιδακια σου και να τα δεις οπως επιθυμεις και να νιωθεις παντα τοσο ευτυχισμενη!:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαστε κι εμεις σε αυτο το τοπικ!:P

Εχω φοβερο αγχος για το πως θα παει η εγκυμοσυνη και ακομα πιο πολυ με το θηλασμο,πως θα τα θηλαζω και τα δυο,πως θα τα κοιμιζω,αν θα ζηλευει η μεγαλη και κανει διαφορα οταν θα θηλαζω το μωρο κλπ.

Επισης εχω πολυ αγχος γιατι ακουσα οτι μπορει και να μου κοπει το γαλα :( κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Αν εχετε κανενα βιβλιο σχετικα να μου προτεινετε κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω.

Θα τα λεμε πολυ συχνα απο 'δω και στο εξης!

 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Έχεις πάρα πολύ χρόνο μπροστά σου για να προετοιμάσεις το έδαφος και να αλλάξεις κάποιες συνήθειες του μικρόυ σου. Να μην αγχώνεσαι γιατί θα τα καταφέρεις. Και γω τους ίδιους προβληματισμόυς είχα και τελικά ήταν πολύ πιο έυκολο απ'ό,τι νόμιζα.

Συμπληρώσαμε 2 μήνες παράλληλου θηλασμού και συνεχίζουμε. Η μεγάλη μου έχει επιστρέψει πολύ δυναμικά στο στήθος και από τους 2-3 θηλασμούς τη μέρα που έκανε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σήμερα φτάνει να κάνει μέχρι και 7-8.

Δε με πειράζει καθόλου διότι μόνο έτσι εκδηλώνει τη ζήλεια της. Της ήταν πιο εύκολο να αντιληφθεί την ύπαρξη του νέου μέλους. Παρόλαυτα έπεσα πολύ μπλα μπλα τόσους μήνες. Της μιλούσα συνέχεια για το νινί και 'έπιασε'.

Καλή δύναμη και όλα θα πάνε καλά!

 

Υ.Γ amaretto έχεις και 2ο; Δεν το ήξερα...

Να σου ζήσει!!!!

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Έχεις πάρα πολύ χρόνο μπροστά σου για να προετοιμάσεις το έδαφος και να αλλάξεις κάποιες συνήθειες του μικρόυ σου. Να μην αγχώνεσαι γιατί θα τα καταφέρεις. Και γω τους ίδιους προβληματισμόυς είχα και τελικά ήταν πολύ πιο έυκολο απ'ό,τι νόμιζα.

Συμπληρώσαμε 2 μήνες παράλληλου θηλασμού και συνεχίζουμε. Η μεγάλη μου έχει επιστρέψει πολύ δυναμικά στο στήθος και από τους 2-3 θηλασμούς τη μέρα που έκανε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σήμερα φτάνει να κάνει μέχρι και 7-8.

Δε με πειράζει καθόλου διότι μόνο έτσι εκδηλώνει τη ζήλεια της. Της ήταν πιο εύκολο να αντιληφθεί την ύπαρξη του νέου μέλους. Παρόλαυτα έπεσα πολύ μπλα μπλα τόσους μήνες. Της μιλούσα συνέχεια για το νινί και 'έπιασε'.

Καλή δύναμη και όλα θα πάνε καλά!

 

Υ.Γ amaretto έχεις και 2ο; Δεν το ήξερα...

Να σου ζήσει!!!!

 

Σε ευχαριστώ!

Έτσι και με τη δική μου μεγάλη κόρη σχετικά με τη ζήλεια :-)

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Μαρια!

Κοιτα εμενα δεν μου κοπηκε ποτε το γαλα απλα αισθανομουν οτι ειχε μειωθει πολυ η παραγωγη και ο μεγαλος το εκανε περισσοτερο πιπιλα...

Μολις γεννηθηκε ο μικρος επεστρεψε δριμυτερος και θηλαζε φανατικα (βοηθησε πολυ στην μεταξυ τους ζηλια ο παραλληλος θηλασμος) μετα επεστρεψε στο Π-Μ-Β και τωρα κοβουμε και τον μεσημεριανο θηλασμο (πιστεω οτι ειναι ετοιμος να αποθηλασει σιγα σιγα αλλα δεν το κανει λογω του μωρου ετσι του ειπα το μεσημερι οχι γαλα πια και το δεχτηκε πολυ απλα :rolleyes:)

 

Spyni η εικονα που περιγραφεις διαδραματιζεται καθημερινα σπιτι μας και ειναι απλα τελεια!!!

Το μονο πραγμα για το οποιο εχω μετανιωσει στη ζωη μου ειναι που πηραμε μικρο κρεβατι γιατι τοτε λεγαμε αγκαλια θα κοιμομαστε τι να το κανουμε το king size...(τωρα καταλαβα...:lol:)

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια συγχαρητηρια σε ολες σας ηθελα να σας το πω,θελω κ εγω παρα πολυ να κανω δευτερο μωρακι και να το θηλαζω μαζι με τον γιοκα μου ,αφησαμε και ελευθερα το πραγμα χωρις ιδιαιτερο υπολογισμο γονιμων ημερων κτλ αλλα χλωμο το κοβω ακομη γιατι ο μικρος μου θηλαζει ολη μερα κ ολη νυχτα οποτε δεν ξερω πως θα καταφερω να μεινω εγκυος.Δεν θελω και να αποθηλασω ο μικρος μου ειναι αλλεργικος στα γαλακτοκομικα και σε αλλα και δεν τρωει απο αλλου γαλατακι,οποτε απλα το χουμε αφησει και οπως παει.Συγχαρητηρια και παλι μακαρι να μπω κ εγω σε αυτο το τοπικ καποια στιγμη και να τα λεμε!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια συγχαρητηρια σε ολες σας ηθελα να σας το πω,θελω κ εγω παρα πολυ να κανω δευτερο μωρακι και να το θηλαζω μαζι με τον γιοκα μου ,αφησαμε και ελευθερα το πραγμα χωρις ιδιαιτερο υπολογισμο γονιμων ημερων κτλ αλλα χλωμο το κοβω ακομη γιατι ο μικρος μου θηλαζει ολη μερα κ ολη νυχτα οποτε δεν ξερω πως θα καταφερω να μεινω εγκυος.Δεν θελω και να αποθηλασω ο μικρος μου ειναι αλλεργικος στα γαλακτοκομικα και σε αλλα και δεν τρωει απο αλλου γαλατακι,οποτε απλα το χουμε αφησει και οπως παει.Συγχαρητηρια και παλι μακαρι να μπω κ εγω σε αυτο το τοπικ καποια στιγμη και να τα λεμε!

 

Μην αγχωνεσαι καλη μου! Το πρωτο σου παιδακι ειναι ακομα αρκετα μικρο εχεις καιρο! Κανε αυτο που πρεπει για το μεγαλο σου παιδακι αφου εχει κιολας αλλεργια στα γαλακτοκομικα και θα ερθει και το δευτερο...Αλλωστε ολες εμεις θηλαζαμε οταν μειναμε εγκυες...

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι καλη μου! Το πρωτο σου παιδακι ειναι ακομα αρκετα μικρο εχεις καιρο! Κανε αυτο που πρεπει για το μεγαλο σου παιδακι αφου εχει κιολας αλλεργια στα γαλακτοκομικα και θα ερθει και το δευτερο...Αλλωστε ολες εμεις θηλαζαμε οταν μειναμε εγκυες...

 

Σε ευχαριστω πολυ με το καλο και το δευτερο σου παιδακι!!!

 

 

Υγ.Εισαι και απο την περιοχη μου βλεπω εκει γεννηθηκα και πηγα σχολειο!:P

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ με το καλο και το δευτερο σου παιδακι!!!

 

 

Υγ.Εισαι και απο την περιοχη μου βλεπω εκει γεννηθηκα και πηγα σχολειο!:P

 

Το δευτερο εχει ερθει εδω και 7 μηνες αφου λεμε να βαλουμε μπροστα για το τριτο :-D...

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο εχει ερθει εδω και 7 μηνες αφου λεμε να βαλουμε μπροστα για το τριτο :-D...

 

 

:oops::oops::oops: πωπω καλα το χασα εντελως εχεις γεννησει :lol::lol::lol:

 

με το καλο σου ευχομαι κ το τριτο:P:p:p;)

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...