Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες έχουν βιώσει μια παλίνδρομη κύηση;


Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να σου χαρίσει ο Θεός όσα παιδάκια επιθυμείς.Από έναν ξένο άνθρωπο περισσότερη στήριξη θα βρείς τελικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 454
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια

Έχω κλείσει την 9η εβδομάδα μου και διανύω τη 10η. Στις 7 εβδ. και 1 ημέρα είδαμε εμβρυάκι και ακούσαμε καρδούλα (δυνατή, πάνω από 150) αλλά είχα μια μικρή αποκολληση χωρίς αίμα και έμεινα στο σπίτι 10 μέρες. Το ραντεβού μου για υπερηχο ειναι σε λίγες μέρες αφού θα 'χω κλείσει τη 10η εβδομάδα. Το θέμα είναι ότι οι ελάχιστες ναυτίες που ένιωθα εχουν υποχωρήσει και το στήθος μου δεν πονάει φρικτά όπως πριν ενώ τα μεσημέρια δεν κουτουλάω όπως πριν λίγες μέρες. Ξέρω ότι πρέπει να σκέφτομαι θετικά αλλά ειναι το πρώτο μου και ανησυχώ πολύ γιατί διαβάζω ότι η μείωση των συμπτωμάτων σχετίζεται με την παλλινδρόμηση.

Ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω επιλογή, είναι σαββατοκύριακο, πρέπει να περιμένω ως τη Δευτέρα. Λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σου συνέβη. Κουράγιο εύχομαι και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα και από μένα,

και εγώ βίωσα μία παλίνδρομη κύηση και μπορώ να πω είναι τραγικό να ξέρεις ότι με΄σα σου μεγαλώνει ένα παιδάκι και ξαφνικά να σου λένε ότι δεν έχει πλέον καρδιακή λειτουργία

πάντως να έχετε πίστη εγώ τώρα είμαι έγκυος και σας πληροφορώ μην σας παίρνει από κάτω σίγουρα θα γίνετε όλες μανούλες ο θεός είναι μεγάλος αλλά κορίτσια μεγάλο ρόλο έχει και η αντιμετώπιση του γιατρού σας να ξέρετε έαν τους βλέπετε κάπως κατευθείαν αλλαγή και σίγουρα θα καταλάβετε πολλά

εγώ άλλαξα και τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια είναι εξαιρετικός και ότι μου λέει αυτό είναι

μου είπε τότε προσπάθησε αμέσως και έτσι έγινε αμέσως έμεινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχεις απόλυτο δίκιο afroditipapaio , και εγώ είχα μία παλίνδρομη και τώρα ελπίζουμε ότι όταν έρθει τελικά η ώρα θα πάνε όλα καλά με τη βοήθεια του Θεού πάντα

690739pesbqr6dqw.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια sos!! Προσπαθήσαμε αυτό το μήνα για παιδακι! Πήγα σήμερα 27η μέρα του κύκλου μου στον γυναικολογο για τεστ παπ και έναν τυπικό υπερυχο. Μου είπε ότι όντως κατάλαβα σωστά την ωορηξια μου η οποία έγινε πριν καμία εβδομάδα , άρα οι προσπάθειες μου ήταν τις σωστές μέρες!! Πολύ χάρηκα :-)! Όλα στον υπερυχο ήταν άψογα. Με βάση λοιπόν την ωορηξια μου υποτίθεται ότι περιμένω περίοδο σε μια εβδομάδα (έχω μεγάλο κύκλο 30-35 ημερών). Την γνώμη σας την θέλω στο εξής : Το ενδομητριο μου το μέτρησε 10.75 χιλιοστά!! Είναι πιθανόν να είμαι έγκυος ?? Εκείνος το χαρακτήρισε πολύ καλό, αλλά είναι πολύ νωρίς για να δει κάτι παραπάνω στον υπερυχο... Θέλω την άποψη σας ή την εμπειρία σας από πάχος ενδομητριου και εγκυμοσύνη!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!

Link to comment
Share on other sites

Το να μένεις έγκυος και να το μαθαίνεις είναι το πιο όμορφο πράγμα που έχεις ακούσει ποτέ... το να μοιράζεσαι αυτή την χαρά είναι συναρπαστικό... όταν όμως μετά από δύο μέρες μαθαίνεις πως είναι παλίνδρομη κύηση, αναρωτιέσαι ΓΙΑΤΙ; Οι ώρες που μεσολάβησαν από την στιγμή που το μάθαμε μέχρι και σήμερα που τελείωσε και επισήμως, ήταν βασανιστικές... Αλλά όταν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο αρχίζεις να μπαίνεις σε μία διαδικασία να "ψαχτείς" και να δεις τι μπορεί να πήγε στραβά. Ήταν μία τυχαία αποβολή; Οφείλονταν σε κάποια αίτια; Το σίγουρο είναι πως ότι γίνεται στη ζωή, γίνεται για κάποιο λόγο. Τώρα, το μόνο σίγουρο είναι πως πριν ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες για μωράκι, θα κάνουμε μερικές εξετάσεις που μας σύστησε ο γιατρός μου. Θα έρθει η ώρα που θα κρατάμε το μωράκι που τόσο πολύ θέλουμε... ίσως πιο δυνατές και ψύχραιμες για αυτά που μας επιφυλάσσει η ζωή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καιτουλα!, καλημέρα

Είμαι ομοιοπαθούσα, και το μόνο που θα σου πω είναι ότι μεσα στην ατυχία μας ήμασταν τυχερές (αν μπορεί να πει κάποιος, κάτι τέτοιο, βέβαια). Ενδεχομένως γλιτώνεις την απόξεση καθώς είσαι πολύ λίγων εβδομάδων, κι επιπλέον έγινε σχετικά νωρίς, οπότε δεν έχει περάσει μεγάλο διάστημα ώστε να επενδύσεις συναισθηματικά και να έχεις δεθεί με το έμβρυο (τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ, ή έπεισα τον εαυτό μου ότι έτσι είναι τα πράγματα. Μπορεί κάποια άλλη κοπέλα να το έχει βιώσει διαφορετικά). Σε αυτά να μείνεις, και σε εκείνο που επισημαίνεις κι εσύ, δηλαδή να κάνεις εξετάσεις ώστε την επόμενη φορά να είσαι καλύτερα προετοιμασμένη.

Αν σε παρηγορεί, να ξέρεις ότι είμαστε πολλές που το έχουμε περάσει, κι εδώ στο φόρουμ, θα βρεις πολλές κοπέλες που θα μοιραστούν μαζί σου την εμπειρία τους, οπότε να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το να μένεις έγκυος και να το μαθαίνεις είναι το πιο όμορφο πράγμα που έχεις ακούσει ποτέ... το να μοιράζεσαι αυτή την χαρά είναι συναρπαστικό... όταν όμως μετά από δύο μέρες μαθαίνεις πως είναι παλίνδρομη κύηση, αναρωτιέσαι ΓΙΑΤΙ; Οι ώρες που μεσολάβησαν από την στιγμή που το μάθαμε μέχρι και σήμερα που τελείωσε και επισήμως, ήταν βασανιστικές... Αλλά όταν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο αρχίζεις να μπαίνεις σε μία διαδικασία να "ψαχτείς" και να δεις τι μπορεί να πήγε στραβά. Ήταν μία τυχαία αποβολή; Οφείλονταν σε κάποια αίτια; Το σίγουρο είναι πως ότι γίνεται στη ζωή, γίνεται για κάποιο λόγο. Τώρα, το μόνο σίγουρο είναι πως πριν ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες για μωράκι, θα κάνουμε μερικές εξετάσεις που μας σύστησε ο γιατρός μου. Θα έρθει η ώρα που θα κρατάμε το μωράκι που τόσο πολύ θέλουμε... ίσως πιο δυνατές και ψύχραιμες για αυτά που μας επιφυλάσσει η ζωή!

Καλησπερα Καιτη μου...

 

Το εχω περασει 2 φορες... μια στην αρχη αρχη 3 μερες μετα το θετικο τεστ που συνεβει αρχες ιανοθαριου του 2014 κ η δευτερη 14/07/2014.... Μετα από αυτο εκανα εξετασεις... ολες καλες.... τι να πω.... ισως να μην ειχα καλη ψυχολογια.... νευρα...παιζει ρολο και αυτο ξερεις! Φοβος.... πολλα πολλα.... Τωρα ακομα δεν προσπαθω.... φοβαμαι... και δεν ειμαι ετοιμη ...κανω αλλα πραγματα να ξεχαστω!Οσο σκεφτομαι οτι μπορει να το ξαναπερασω τρεμω....ζηλευω και τις αλλες κοπελες φιλες η γνωστες που εχουν το παιδακι τους και λεω το δικο μου που ειναι??? Χαιρομαι μεν για εκεινες αλλα με πιανει το παραπονο...Δεν εχω συνελθει ακομα... Εγω ξερω πως οι αναισθητες κρατανε μωρα... αυτες που δεν προσεχουν και ειναιστην κοσμαρα τους εχουν τις καλυτερες εγκυμοσυνες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα Καιτη μου...

 

Το εχω περασει 2 φορες... μια στην αρχη αρχη 3 μερες μετα το θετικο τεστ που συνεβει αρχες ιανοθαριου του 2014 κ η δευτερη 14/07/2014.... Μετα από αυτο εκανα εξετασεις... ολες καλες.... τι να πω.... ισως να μην ειχα καλη ψυχολογια.... νευρα...παιζει ρολο και αυτο ξερεις! Φοβος.... πολλα πολλα.... Τωρα ακομα δεν προσπαθω.... φοβαμαι... και δεν ειμαι ετοιμη ...κανω αλλα πραγματα να ξεχαστω!Οσο σκεφτομαι οτι μπορει να το ξαναπερασω τρεμω....ζηλευω και τις αλλες κοπελες φιλες η γνωστες που εχουν το παιδακι τους και λεω το δικο μου που ειναι??? Χαιρομαι μεν για εκεινες αλλα με πιανει το παραπονο...Δεν εχω συνελθει ακομα... Εγω ξερω πως οι αναισθητες κρατανε μωρα... αυτες που δεν προσεχουν και ειναιστην κοσμαρα τους εχουν τις καλυτερες εγκυμοσυνες!!!!

 

Ακριβως το ίδιο νιώθω κι εγω! Ενα μονιμο παραπονο! Και να ματωνουν οι πληγες μου καθε φορα που βλεπω μανουλα με το μωρο της ή εγκυμονουσα με την κοιλιτσα της!6 μέρες πριν απο σένα 08/07/14 έκανα την αποξεση... Η ζωη πολλες φορές ειναι άδικη κορίτσι μου! Καποια στιγμή ομως θα μπουν τα πραγματα στη θεση τους και με τη βοηθεια του θεου θα έχουμε κι εμεις το μωρακι μας αγκαλια!

f51ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Twra ksanaprospatheite gia mwraki?Eksetaseis ekanes? Makari na ta kataferoume...makari oles oi gynaikes pou pername tetoies katastaseis...mexri na to zisw auto ola ta epairna tis metritois..agxwnomoun xwris logo...mexri pou exasa ta aggeloudia mou.... Den me noiazei tpt pia... mono na mporesw na kanw kai gw ena paidaki... auth ti stigmi gia na gemisw ta kena mou exw skylakia... de lew omorfa einai alla.... egw thelw paidaki!!!!Elega na allaksw giatro alla poion???kai gt???Me ebale na kanw tis aparaithtes eksetaseis... ola kala.... edw pou briskomai einai kai dyskolo na kaneis kai polla polla..eimai se eparxia kai o giatros mou erxetai mia fora to mina edw...

Mia symbouli se oles... An exete akoma entona to fobo mi sas ksanasymbei mi biasteite gia nea prospatheia... i psyxologia einai to basikotero!!!Kai mi peite se kanenan tpt ....(oute sti pethera sas!!!) as perasoun me to kalo oi prwtoi mines...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση εχω γεννηση 2 παιδακια κ πηγαν ολα καλα τωρα ειμαι εγκυος στο 3 παιδακι ο γιατρος ομως δεν ακουσε καρδουλα ακομα ειμαι 6 εβδομαδον μπορει να ειναι παλιδρομη κυηση? γινεται μετα απο δυο γενες να ειναι παλιδρομη κυηση?

Link to comment
Share on other sites

εχω βιωσει την πρωτη μου παλλινδρομη οπου οι γιατροι δεν εβρισκαν σακο και μου εκαναν εξωμητριο λαπαρροσκοπηση,μια οπου ακουσαμε καρδουλα αλλα το εχασα την 10η εβδομαδα και ο καρυοτυπος εδειξε τριπλοειδια,μια βιοχημικη τον περασμενο μηνα.και ειμαι ξανα εγγυος αλλα οι χοριακη μου μολις 7,μαλλον παω παλι για βιοχημικη.κουραγιο κοριτσια σε ολες μας,η Παναγία μαζι μας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θετικό τεστ το Σάββατο το πρωί μέχρι το απόγευμα είχε κάνει εμφανιση η περίοδος. Βιοχημική! Καλή δύναμη σε όλες μας κορίτσια και σύντομα να έχουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα !! κ εγω εχω βιωσει παλινδρομη κυηση πολυ προσφατα μολις πριν 3 μερες εγινε η αποξεση! ημουν 11 εβδομαδων...μεγαλο σοκ απογοητευση στεναχωρια..δεν εχω παιδακια και θελω τοσο πολυ. φοβαμαι οτι θα μου ξανασυμβει δε ξερω ολα μαυρα τα βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι στη δευτερη εγκυμοσυνη μου κι ελπιζω,με τη βοηθεια Του Θεου, ολα να πανε καλα αυτη τη φορα...ειχα μια παλλινδρομη πριν απο ενα χρονο και οντως περα απο την απωλεια, την επεμβαση και την "απολογια" σε ολους για ενα τριμηνο μετα που με ρωτουσανε για φυλο κλπ χωρις να γνωριζουν το δυσκολο ειναι να μη σκεφτεσαι"τωρα θα ηταν τοσο...". Παρολα αυτα μετα απο πολυ προσωπικη ερευνα και συζητησεις με διαφορων ειδικοτητων γιατρους κατεληξα στο οτι μια παλλινδρομη κυηση ειναι πολυ συνηθισμενη και μαλιστα σε πρωτες εγκυμοσυνες (1 στις 3 κοπελες)... ειναι κατι που το περνανε σχεδον ολες οι γυναικες στις περισσοτερες απο τις οποιες γινεται πολυ νωρις και δεν το αντιλαμβανονται... ο γυναικολογος μου μου ειχε πει για μια κοπελα που μετα απο 12 παλλινδρομες καταφερε να κρατησει το μωρο της και μαλιστα μετα εμενε εγκυος με τη μια... Απλα οι γιατροι δε μας λενε τπτ στην αρχη για να μη μας αγχωσουν πανω στη χαρα και μας προσγειωσουν αποτομα... Ολα θα πανε καλα για ολες μας..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω μια απο αυτες.:(

Πριν 3 μηνες βιωσα παλινδρομη στη 10+ εβδομαδα.Πηγα για προγραμματισμενο υπερυχο μετα στην 11 εβδομαδα και διαπιστωσαμε οτι σταματησε η καρδια του μια εβδομαδα πριν.

Δεν εχω αλλα παιδια και αυτο μας προεκυψε μετα απο σπερματεγχυση.

Πολυ στεναχωρια και κλαματα και καθε μερα το σκεφτεσαι.Δεν νομιζω ποτε να το βγαλω απο το μυαλο μου οσα χρονια και αν περασουν.

Τελικα ειναι τοσο συχνο φαινομενο,που σε μια συζητηση μπορει να το ακουσεις απο πολλες κοπελες.

Ευχομαι καμια να μην το βιωσει.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ανηκω δυστυχως σε αυτην την κατηγορια! Μετα απο 2,5 χρονια προσπαθειας εμεινα εγκυος και τον φεβρουαριο απεβαλα. Πηγαμε για τον καθιερωμενο υπερηχο και η καρδουλα δεν χτυπουσε.

Ειναι πολυ συχνο, ακουσς γυρω σου πολλες ιστοριες, το θεμα ειναι οτι δεν ξεπερνιεται ευκολα! Εχουν περασει τρεις μηνες και ακομα το σκεφτομαι!

Σιγουρα ολα γινονται για καποιον λογο, αλλα οσο και να το εκλογικευσεις ποναει...... Συν οτι υπαρχει και η αγωνια, αν θα ξαναμεινεις ευκολα!

Πολλοι λενε οτι μετα απο μια αποβολη μενεις εγκυος πιο ευκολα! Ελπιζω να ισχυει για ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Λυπάμαι πολύ για όλα όσα μας συμβαίνουν, γιατί έρχονται κάποια γεγονότα στη ζωή μας, τα οποία μας στιγματίζουν, και για ένα διάστημα μετά νομίζουμε ότι δεν πρόκειται να ξανασταθούμε ποτέ στα πόδια μας.

Είμαι ομοιοπαθούσα, και με όσες κοπέλες το έχουν περάσει, και ξέρουν και καταλαβαίνουμε απόλυτα η μία την άλλη, ο χρόνος τελικά αποδεικνύεται ο καλύτερος σύμμαχος. Περνάει ο καιρός, και απαλύνεται ο πόνος. Δεν ξεχνάω, απλά δεν με πονάει το ίδιο πια.

Μην απογοητεύστε, λοιπόν, και τα καλά και τα άσχημα μέσα στη ζωή είναι. Είμαστε πάρα πολλές που έχουμε βιώσει τέτοια απώλεια, και τελικά καταφέραμε να το ξεπεράσουμε.

Τις καλύτερες ευχές μου σε όλες σας! Να είστε δυνατές και να έρθει όσο το δυνατόν γρηγορότερα μία εγκυμοσύνη να απαλύνει τον πόνο και την αγωνία σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα Καιτη μου...

 

Το εχω περασει 2 φορες... μια στην αρχη αρχη 3 μερες μετα το θετικο τεστ που συνεβει αρχες ιανοθαριου του 2014 κ η δευτερη 14/07/2014.... Μετα από αυτο εκανα εξετασεις... ολες καλες.... τι να πω.... ισως να μην ειχα καλη ψυχολογια.... νευρα...παιζει ρολο και αυτο ξερεις! Φοβος.... πολλα πολλα.... Τωρα ακομα δεν προσπαθω.... φοβαμαι... και δεν ειμαι ετοιμη ...κανω αλλα πραγματα να ξεχαστω!Οσο σκεφτομαι οτι μπορει να το ξαναπερασω τρεμω....ζηλευω και τις αλλες κοπελες φιλες η γνωστες που εχουν το παιδακι τους και λεω το δικο μου που ειναι??? Χαιρομαι μεν για εκεινες αλλα με πιανει το παραπονο...Δεν εχω συνελθει ακομα... Εγω ξερω πως οι αναισθητες κρατανε μωρα... αυτες που δεν προσεχουν και ειναιστην κοσμαρα τους εχουν τις καλυτερες εγκυμοσυνες!!!!

 

Γι αυτό κ έχουν μια χαρά εγκυμοσύνη γιατι ειναι στον κόσμο τους....πολυ απλά η ψυχολογία παίζει το μεγαλύτερο ρόλο!!!

Αν σε παρηγορω είμαι έγκυος 7 εβδομάδων κ ειναι πάλινδρομη, το Σάββατο εχω ραντεβού για την απόξυση.....το βλέπω απο την θετική του πλευρά...το σώμα ειναι υγιές γιατι απορρίπτει αυτο που δεν ειναι καλο....σου εύχομαι τα καλύτερα Κ προσπάθησε αργότερα. Η ψυχολογία μας ειναι το Α κ το Ω

Επεξεργάστηκαν by aspasia1980
Λάθος λέξεις λόγω πληκτρολογιου
Link to comment
Share on other sites

Αν σε παρηγορω είμαι έγκυος 7 εβδομάδων κ ειναι πάλινδρομη, το Σάββατο εχω ραντεβού για την απόξυση.....το βλέπω απο την θετική του πλευρά...το σώμα ειναι υγιές γιατι απορρίπτει αυτο που δεν ειναι καλο....σου εύχομαι τα καλύτερα Κ προσπάθησε αργότερα. Η ψυχολογία μας ειναι το Α κ το Ω

 

Με αφορμή αυτή τη φράση, θέλω να πω πόσο πολύ δίκιο έχεις. Όμως δυστυχώς δεν μπορούμε να το βλέπουμε πάντα έτσι. Εγώ έχω μείνει 2 φορές έγκυος, και οι δυο παλλινδρόμησαν. Δεν το σκέφτηκα σαν εσένα δυστυχώς, αλλά το τι μου συμβαίνει... όλες μου οι εξετάσεις να είναι καλές και παρ' όλα αυτα να μην κρατιέται ένα μωρό μέσα μου. :-(:-(:-( Υπάρχει όμως και η άλλη όψη του νομίσματος. Αλλά όλα τα προβληματικά μωρά, σε μένα βρε παιδί μου??? Τι να πω... τόσο γκαντέμο? ;)

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έζησα παρόμοια εμπειρία. Αρχές του '13 έμεινα πρώτη φορά έγκυος και την 6η βδομάδα απέβαλα. Τέλη του ίδιου χρόνου ξαναέμεινα έγκυος και μέχρι την 8η βδομάδα δεν ακούσαμε καρδούλα, οπότε πήγα για απόξεση (παραμονή Χριστουγέννων) γιατί ο γιατρός διέγνωσε ανεμβρυική κύηση. Τον Μάιο ξαναέμεινα έγκυος και τώρα κρατάω στα χέρια μου την πριγκιπισσούλα μου. Θέλει επιμονή, υπομονή και πολλή πίστη. Αυτό που έλεγε συνέχεια ο γιατρός μου για να με εμψυχώσει ήταν ότι το θετικό ήταν ότι δεν είχα δυσκολία σύλληψης. Βέβαια σε καταλαβαίνω, γιατί ότι και να μου έλεγαν εγώ έσκαγα από την ανυπομονησία μου και από την υπέρμετρη θέληση μου να κάνω παιδί. Αλλά δόξα τον Θεό όλα πήγαν καλά την τρίτη φορά. Το ίδιο λοιπόν εύχομαι και σε σένα με όλη μου την καρδιά.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Με αφορμή αυτή τη φράση, θέλω να πω πόσο πολύ δίκιο έχεις. Όμως δυστυχώς δεν μπορούμε να το βλέπουμε πάντα έτσι. Εγώ έχω μείνει 2 φορές έγκυος, και οι δυο παλλινδρόμησαν. Δεν το σκέφτηκα σαν εσένα δυστυχώς, αλλά το τι μου συμβαίνει... όλες μου οι εξετάσεις να είναι καλές και παρ' όλα αυτα να μην κρατιέται ένα μωρό μέσα μου. :-(:-(:-( Υπάρχει όμως και η άλλη όψη του νομίσματος. Αλλά όλα τα προβληματικά μωρά, σε μένα βρε παιδί μου??? Τι να πω... τόσο γκαντέμο? ;)

 

Manoulina, αν αυτό σε παρηγορεί , κι εγω είχα δυο άτυχες εγκυμοσύνες μέσα σε ενάμιση χρόνο...Η πρώτη τελείωσε με ακατάσχετη αιμορραγία στην 8η εβδομάδα και η δεύτερη τερματίστηκε με πολύ πόνο με δική μας απόφαση στη 14η εβδομάδα λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας.

Με παρηγορεί η ύπαρξη του 2,5 ετών γιου μου, που τόσο πολύ ήθελα να του κάνω αδερφάκι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είναι το πρώτο ποστ που γράφω στο φόρουμ.

Έχω διαβάσει αρκετές σχετικές δημοσιεύσεις για παλλίνδρομη κύηση αφου κι εμάς μας διαγνώσανε την Πέπμτη όπου δε μπόρεσαν να βρούνε τον χτύπο της καρδιάς του εμβρύου. Θα έπρεπε να ήμουν 8 εβδομάδων και 2 ημερών και το έμβρυο ήταν 7 εβδομάδων και 4 ημερών. Αύριο έχω ρατεβού για απόξεση και ακόμα δεν έχω κανένα σύμπτωμα (αιμοραγία, πόνοι περιόδου) εκτός από το ότι τα λίγα συμπτώματα που είχα (αίσθηση φουσκώματος, ευαισθησία στήθους) έχουν εξαφανιστεί.

 

Έχω μια αίσθηση μουδιάσματος και κενού! :(

Ελπίζω να είμαστε πιο τυχεροί την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...