Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θήλαστρα και συγκρίσεις


aglaia

Recommended Posts

Ax Λινα χιλια ευχαριστω!Θα πω τωρα στην Κατερινα να σε παρει.Ευχαριστω πολυ!Δεν παθανε τα σωληνακια κατι απλα δεν τραβαει καλά και της ειπαν στο τηλ να μην αποστειρωνει τα σωληνακια,δενξερω γιατι.

Οσο για μενα,η πεθερα μου ειναι πολυ κοντα,μην σε ανυσηχει!Δεν ειναι το θεμα να μην πληρωσω εγω κουριερ απλα δεν υπαρχει λογος να την πληρωσετε ουτε εσεις :wink: Να της πω να παει από το καταστημα και τι να ζητησει ακριβως?Να πω οτι μιλησα μαζι σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα..πήρα εγω την Κατερίνα σήμερα το πρωι με το που ξύπνησα..μην ανησυχείς, μιλήσαμε και Δευτέρα θα της στείλω καινούριο. Τα σωληνάκια της δεν έχουν καμία σχέση..απλά η Κατερίνα επειδή το χρησιμοποιεί full μάλλον συμπληρώθηκαν οι ώρες λειτουργίας της κ θέλουν αλλαγή οι εσωτερικές μεμβράνες της αντλίας και γιαυτό το λόγο η Κατερίνα την νιώθει αδύναμη. Ναι μεν δουλεύει αλλά όχι όσο δυνατά ήταν στην αρχή...

 

 

Για να μην τυχόν κ πάει η πεθερά σου κ τύχει να μην έχουν symphony εκείνη την στιγμή, θα μιλήσω εγώ με θεσ/νίκη Δευτέρα πρωι και θα τους πω να κρατήσουν μια να πάει να την παραλάβει...εκείνη θα ζητήσει την Χριστίνα, θα της πει ότι είναι η παθερά σου κ τπτ παραπάνω...θα πάρει την καινούρια κ θα δώσει αυτή που έχεις εσύ τώρα. Μόνο πες μου σε τι όνομα έχεις κάνει την ενοικίαση

Link to comment
Share on other sites

medelaki, μετά από πόσες ώρες λειτουργίας συμβάινει αυτό?

 

Εγώ έχω το pump in style, και το χρησιμοποιούσα περίπου 8 φορές την ημέρα για 6 μήνες, και μετά 4 φορές την ημέρα για ένα χρόνο. Τώρα το χρησιμοποιώ που και που αν χρειαστεί. Σύνολο δηλαδή το χρησιμοποιώ τουλάχιστον 20 μήνες. Η αλήθεια είναι οτι δεν μπορώ να βγάλω όσο γάλα έβγαζα, αλλά δε σκέφτηκα μήπως φταίει το θήλαστρο. :?

Link to comment
Share on other sites

Χλόη μου καλημέρα..

Αυτό με τις ώρες συμβαίνει μόνο στην symphony...επειδή έχει κάποιες μεμβράνες εσωτερικά που αν συμπληρώσουν 400 με 600 ώρες λειτουργίας, χρειάζονται αλλάγη. Το pump in style δεν έχει τέτοιο μηχανισμό, είναι εντελώς διαφορετικός εσωτερικά.

Η ποσότητα που βγάζεις δεν είναι ίδια επείδή το χρησιμοποιείς όπως είπες κ συ που κ που..δλδ έχεις μειώσει τις αντλήσεις σου. Αυτό στο έκανε από την αρχή ή τώρα που το χρησιμοποιείς μια φορά στο τόσο? Το νιώθεις δυνατό όσο κ στην αρχή ή το νιώθεις αδύναμο?

Θηλάζεις φαντάζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακόμα θηλάζω. Δεν το πολυ χρειάζομαι το θήλαστρο πια. Απλά αναρωτιόμουν, αν κάνω άλλο παιδάκι και χρειαστώ να αντλήσω, αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό, η θα χρειαστώ καινούργιο.

 

Δεν είμαι σίγουρη αν είναι όσο δυνατό όσο ήταν. Δε μπορώ να θυμηθώ...

 

Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές.

 

Η παρουσία στο φόρουμ είναι σίγουρα πολύτιμη! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χλόη μου δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα να το χρησιμοποιήσεις αλλά σε περίπτωση που χρειαστείς οτιδήποτε μην διστάσεις. Κ για να σου λέει η frene να κάτσεις φρόνιμα..κάτι παραπάνω ξέρει από μένα :roll:

Να σου ζήσει το μωράκι και ότι καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Χλοη το μυαλο σου παει-ερχεται,στις αντλησεις ειναι :lol::lol:

Κατσε φρονιμα!!! :lol::lol::lol:

 

Σ'ευχαριστώ Φρύνη μου, που με προσέχεις! :lol:

Προσπαθώ να μένω μακρυά απ'αυτή την ενότητα γιατί είναι πειρασμός.

 

Αλλά και συ... δωστου κι άλλη κουβέντα με το μεντελάκι, και όλο πορτοκαλί βγαίνει το κουτάκι... Ε, πόσο ν'αντέξω κι εγώ? Άνθρωπος είμαι... :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λινα,σ'ευχαριστω πολυ πολυ!!! :)

με πηραν τηλεφωνο και μου στελνουν σημερα καινουργιο,αυριο θα το εχω.

πρεπει νομιζω να κανεις ενα μινι σεμηναριο στην εταιρεια που νοικιαζει γιατι οι κοπελες δεν ξερουν και πολλα πραγματα!! :?

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κ μένα μου φτιαξε η διαθέση κ το κέφι γιατί με αυτό που έγραψε η frene γέλασα (καλοπροαίρετα πάντα έτσι?) :):lol:

 

Κατερινάκι μην με ευχαριστείς..γιαυτό είμαι δω για να βοηθάω όσους με χρειάζονται..άλλωστε όταν γίνω κ γω μανούλα θα σας ζαλίσω γιατί θα έχετε να μου δώσετε πάρα πολλές πληροφορίες για αυτά που έχετε ζήσει κ ζείτε..για όλο αυτό το ώρα αίσθημα που λέγετε ΘΗΛΑΣΜΟΣ και τι σημαίνει το μωρό μου τρέφεται αποκλειστικά με δικό μου γάλα

Όσο τώρα για τα σεμηνάρια που είπες..πίστεψε με πως τα κάνω ανά τακτά χρονικά διαστήματα...αλλά κάπου μερικές φορές με "στεναχωρούν" :cry: και τα αποτελέσματα εγώ τα μαθαίνω μετά..γιατί καταλήγουν σε μένα αφού έχει γίνει η λάθος κίνηση..κ μετά προσπαθώ να διορθώσω την κατάσταση όπως μπορώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χλοη το μυαλο σου παει-ερχεται,στις αντλησεις ειναι :lol::lol:

Κατσε φρονιμα!!! :lol::lol::lol:

 

Σ'ευχαριστώ Φρύνη μου, που με προσέχεις! :lol:

Προσπαθώ να μένω μακρυά απ'αυτή την ενότητα γιατί είναι πειρασμός.

 

Αλλά και συ... δωστου κι άλλη κουβέντα με το μεντελάκι, και όλο πορτοκαλί βγαίνει το κουτάκι... Ε, πόσο ν'αντέξω κι εγώ? Άνθρωπος είμαι... :roll:

 

laughing025.giflaughing025.gif

Εχω ξεραθει απο τα γελια κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

κ το κουτάκι συνεχίζει να είναι πορτοκαλί κ αναμένουμε την απάντηση της Χλόης

Λοιπόν, όταν θα έχω μια δύσκολη μέρα στο γραφείο θα μπαίνω εδώ..να μου φτιάχνετε την διάθεση :P:P

Link to comment
Share on other sites

κ το κουτάκι συνεχίζει να είναι πορτοκαλί κ αναμένουμε την απάντηση της Χλόης

Λοιπόν, όταν θα έχω μια δύσκολη μέρα στο γραφείο θα μπαίνω εδώ..να μου φτιάχνετε την διάθεση :P:P

:lol::lol:

Να μπαινεις να μπαινεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Λινα χιλια ευχαριστω!Στα λεω κι απο δω!

 

Αλλαξα το symphony που ειχα με καινουριο(χαρη στην Λινα)και πεταω!!

Καμια σχεση.Το αλλο τα ειχε παιξει και δεν το καταλαβα.Ειχε, απο οτι μου ειπε η Λινα, 557 ωρες λειτουργιας και ηταν το 2ο που ειχα.

Με το καινουριο βγαζω περισσοτερο γαλα.

Δεν ηξερα και ειχα αποδοσει την μειωση του γαλακτος στο γεγονος οτι περναει ο καιρος και το στηθος δυσκολευεται να ανταποκριθει σε ενα θηλαστρο.Αλλα τελικα δεν ηταν ετσι!Τωρα ειναι μια χαρα γιατι βγαζω λιγακι παραπανω απο αυρο που τρωει το μωρο μου!

 

Παντως,οπως τα υπολογισα,απο τους 10 μηνες που εχω την Ελιζα μου,τον εναν μηνα τον εχω περασει αγκαλια με το θηλαστρο,διαβαζοντας παρεντς και μιλωντας στο μσν! :D

Link to comment
Share on other sites

frene να είσαι καλά κ επειδή εσύ μου λες ευχαριστώ...εγώ πρέπει να σου πω ένα συγνώμη :oops:

Γιατί νόμιζες πως έφταιγε το στήθος σου για την ποσότητα που άρχιζε κ μειωνόταν..αλλά τελικά ήταν το θήλαστρο. Γιαυτό λοιπό υπάρχουμε εμείς για να σώνουμε την κατάσταση πριν να είναι αργά..κάλιο αργά λοιπόν παρά ποτέ :wink:

 

 

Κ αν υπάρχουν κοπέλες που έχετε απορίες σχετικά με τα θήλαστρα σας ή έχετε την αίσθηση πως κάτι δεν πάει καλά..μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...