Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο σας έκανε ο σύζυγος όταν γεννήσατε;


Recommended Posts

Δεν πειράζει βρε angel ας ειμαστε καλα εμεις και τα μωρά μας και ας την εκφραζουνε την αγάπη τους και με αλλους τροπους εκτος των δώρων.Μην εχεις χάλια ψυχολογία,σκεψου οτι θα εχεις αγκαλια το αγγελουδι σου και αυτο θα ειναι το ομορφοτερο δωρο του κοσμου ;)

 

Το ξερω σημασια θα εχει το μωρακι μας και σιγουρα δεν σιγκρινεται με κανενα δωρο του κοσμου!Αλλα γενικα το εχω αυτο το παραπονο...Σιγουρα οταν θα γενναω δεν θα σκεφτομαι αν ο αντρας μου πηγε στο ανθοπωλειο!!!:P

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στο πρωτο μας παιδακι μου εκανε δωρο εναν σταυρό από λευκόχρυσο.βεβαια, τον ειχα πρήξει τον ανθρωπο απο πριν!αααααααα ολα κ ολα!τοσο πονο τραβηξα!δεν αξιζω ενα δωρο;;;;;;;;;;;;;τελικά τον έπεισα -πλακα κανω, το ειχε σκοπο ετσι κ αλλιως-.τωρα που ειμαι εγκυος στο 2, και περναμε αρκετες δυσκολιες, αν πανε ολα καλά, μου χει υποσχεθεί εναν χρυσό σταυρό.γενικά δεν ειμαι των κοσμημάτων, ουτε τη βερα μου καλά καλά δεν φοράω, αλλά πάντα έχω στον λαιμό μου σταυρουδάκι.απο τη μέρα που γέννησα δεν εχω βγάλει τον πρώτο, και τώρα ανυπομονώ να δεχτώ και τον δεύτερο.αχ μακάρι να πανε όλα καλα....

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο πρωτο μας παιδακι μου πηρε ενα δαχτυλιδι με μπριγιαν. Στο δεύτερο παιδι απο κοινου συμφωνησαμε να μην μου παρει τιποτα μιας και οι καιροι ειναι χαλεποι.

Link to comment
Share on other sites

εχω 3 παιδια και ο συζυγος δεν μου πηρε απολυτως τιποτα!!! οχι δεν ειναι τσιγκουνης ή τιποτα αλλο. απλα, γιατι να μου κανει δωρο; μονη μου το εκανα το παιδι ή το εφερα προικα απο τη μανουλα μου; μαζι τα καναμε, μαζι τα χαιρομαστε. δωρο για μας ειναι οταν μας λενε φιλοι και γνωστοι οτι εχουμε αξιολογα και χαριτωμενα παιδια (και συμπληρωνω εγω: ομορφα, εξυπνα, χαρισματικα, .......).

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου πληρωσε τις επισκεψεις στο κεντρο αδυνατισματος.πολυ το εκτιμησα το δωρο!

 

αχαχαχχαχα πολύ καλό έτσι δίνε ιδέες και για μας.......

Κάτι για spa μου είχε τάξει.... θα δούμε η αλήθεια είναι ότι είμαστε οικονομικά σκ..... αλλά να σας πω δε με νοιάζει......

Όσον αφορά στους γονείς - συγγενείς είμαι απόλυτα ικανοποιημένη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από πριν κάνω παιδιά, το στήθος μου μου έσπαγε τα νεύρα γιατί το θεωρούσα πάααααρα πολύ μεγάλο. Μετά τα 2 παιδιά έχω ανέβει και ενάμισι νούμερο (έφτασα 75G). Με το σύζυγο πάντα λέγαμε ότι μετά το δεύτερο παιδί και αφού περάσουν και καναδυό χρόνια που θα έχω αποθηλάσει, θα μου κάνει δώρο την πλαστική για μείωση και ανόρθωση στήθους. Τώρα όμως δεν έχουμε χρήματα ούτε για τα βασικά, οπότε η πλαστική αποτελεί ένα όνειρο που μάλλον δε θα πραγματοποιηθεί ποτέ..... σνιφ

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου πηρε τπτ αλλα δεν το θεωρουσα και απαραιτητο.Αλλωστε μου εκανε το πιο σημαντικο δωρο... τον μπεμπη μας.Μαλιστα δεν ηξερα οτι κανουν δωρα στη γεννα οι συζηγοι.. κατι φιλες μου με ρωτουσαν τι μου πηρε.

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο πρω΄το όπως έχω ήδη γράψει με είχε ρωτήσει και του είχα πει πως θέλω ένα laptop, μιας και θα έμενα σπίτι καιρό και το χρειαζόμουν..Στο δεύτερο ΕΙΧΕ πει (πριν χρόνια, στο δεύτερο μωρό...) πως θα μου έπαιρνε ένα δαχτυλίδι με 5 διαμαντάκια, αλλά για κάποιο λόγο δεν ξανααναφέρθηκε και τώρα λόγω κρίσης δεν μου πήρε τίποτα...Εντάξει δεν είχα απαίτηση για το δαχτυλίδι ρε κορίτια αλλά θα ήθελα να μου πάρει κάτι, έστω συμβολικό...Στο πρώτο παιδί το πρώτο βράδυ μου είχε στείλει και ένα μήνυμα πολύ συγκινητικό, ότι με ευχαριστεί για το δωρο που του έκανα κτλ. αυτή τη φορά τίποτα...ούτε λόγως, ούτε μήνυμα, ούτε δώρο????!!!!!!!!!!!στο κλα4^#$%$^..για το μπεμπαρο που του έκανα!!!!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν γεννησω το μονο δωρο που θελω ειναι να μην φυγει στιγμη απο το νοσοκομειο οσο θα ειμαι εκει. ειναι το στηριγμα μου οπως και να το κανουμε

αντε και αν μου φερει κανα λουλουδακι δεν μ χαλαει, κατι πιο ακριβο δεν θελω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκλεισε εισητήρια για Βαρκελώνη γύρω στο Μάρτιο που θα έχει μεγαλώσει κάπως το μωράκι μας και θα μπορούμε να το αφήσουμε. Βέβαια τα βρήκε σε προσφορά γιατί αλλιώς δε μας έπερνε οικονομικά για ταξιδάκι. Αλλά κόστισε αρκετά η γέννα και δυστυχώς δεν είχε λεφτά για κάτι καλύτερο :-(

iHQAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω οταν γεννησω το μονο δωρο που θελω ειναι να μην φυγει στιγμη απο το νοσοκομειο οσο θα ειμαι εκει. ειναι το στηριγμα μου οπως και να το κανουμε

αντε και αν μου φερει κανα λουλουδακι δεν μ χαλαει, κατι πιο ακριβο δεν θελω

μες τη σκέψη μου είσαι...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΤΙΠΟΤΑ, ΤΙΠΟΤΑ, ΤΙΠΟΤΑ,

 

.... ΟΥΤΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ, ΟΥΤΕ ΜΠΑΛΟΝΙΑ, ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!!!!! ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ..................... :(

ΠΕΤΑΞΑ ΚΑΤΙ ΣΠΟΝΤΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΠΟ..............:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

προκαταβολικα να απαντησω πως δε θελω να αγορασει κατι και δε με νοιαζει αλλωστε αν καν σκεφτει το ενδεχομενο δωρου.

 

το μονο "δωρο" που θελω να μου κανει ειναι να αποκτησει τετοια εμπειρια με το μωρο ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ, ωστε τι να το φροντιζω εγω, τι αυτος, ναναι το ιδιο και το αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου πηρε ενα ρολοι τελειο που ειχα δει.....:D:D:D

Αλλα δεν περιμενα κατι και ουτε ηθελα το καλυτερο δωρο του ηταν ο ΓΙΟΣ μας και που εκανε καθε μερα 3 φορες 35 χιλ.την καθε φορα για ν ερθει στο μαιευτηριο και μονο αυτα μου φτανουν.....

 

Σαγαπω αντρουλη μουυυυυυυυυυυυυυυ

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο δώρο του άντρα μου είναι μακράς διάρκειας. :)

Ότι χρειάζομαι μου το προσφέρει απλόχερα χωρίς γκρίνιες και με πολύ αγάπη. Ότι ώρα και να είναι ότι και να είναι αυτό. Είτε ένα ποτήρι νερό την ώρα που θηλάζω είτε να τον αλλάξει μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα όταν τα έχω παίξει. Το ότι με βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού, ότι μου λέει πόσο όμορφη είμαι (ακόμα και όταν είμαι κουρέλι, αναμαλιασμένη με μαύρους κύκλους από την αυπνία) και όταν πεθαίνουμε στα γέλια από τις βλακείες που λέμε. Είναι ο σύντροφός μου, ο φίλος μου και κάθε μέρα αισθάνομαι ότι αυτός είναι το δώρο μου!

Link to comment
Share on other sites

ποσο μα ποσο χαιρομαι για σενα,για την τοσο τελεια σχεση με τον αντρα σου ,τις εποχες που ζουμε..που κανενας δεν αγαπαει πραγματικα τον συντροφο του..το βλεπω παντου,σε πολλα αντρογυνα ,που δεν νοιαζεται ο ενας για τον αλλον..κριμα γιατι ,το να περνας ομορφα μια ζωη ειναι αναντικαταστατο..και το ξερω γιατι και εγω με τον αντρα μου εχουμε μια ωραια ,και ζηλευτη ,θα ελεγα σχεση..ευχομαι κατι αντιστοιχο σε ολους..(λιγο ασχετο του θεματος,αλλα δεν αντεξα να μην γραψω)

Link to comment
Share on other sites

δώρο,ε;;;;

σίγουρα ένα λουλούδι για μένα...και να μην ερωτευτεί τελειωτικά την κόρη του!!!!;););)

τώρα αν του μπουν τίποτα ψύλλοι στ'αυτιά για κάνα κόσμημα ή κάνα ταξιδάκι ή το δίπλωμα του αυτοκινήτου πολύ ευχαρίστως!!!:cool::cool::cool::cool:

θα σας πω πάντως όταν με το καλό έρθει η μπουμπού!!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκλεισε εισητήρια για Βαρκελώνη γύρω στο Μάρτιο που θα έχει μεγαλώσει κάπως το μωράκι μας και θα μπορούμε να το αφήσουμε. Βέβαια τα βρήκε σε προσφορά γιατί αλλιώς δε μας έπερνε οικονομικά για ταξιδάκι. Αλλά κόστισε αρκετά η γέννα και δυστυχώς δεν είχε λεφτά για κάτι καλύτερο :-(

Και μενα το ίδιο ήξερε πόσο θέλω να πάω Λονδίνο και έκλεισε για τον Οκτώβρη αεροπορικά και ξενοδοχείο που το μωρό θα έχει μεγαλώσει κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...