Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγχείρηση ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ


Recommended Posts

ειχα οζωδη βρογχοκηλη, στην παρακεντηση βγηκε ενταξει αλλα επειδη ηταν μεγαλη επρπεπε να αφαιρευθει. να ρωτησω μηπως ξερετε το μεγιστο διαστημα που χρειαζοντε να ξαναλητουργησουν οι παραθυροειδης ωστε να σταματησω να περνω ασβεστιο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 558
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aν θυμαμαι καλα απο οσα εχουν αναφερει τα μελη σε αλλη σελιδα που μας φιλοξενει, αυτο εξαρταται απο την καθε περιπτωση ασθενη. Υπαρχουν περιπτωσεις που πηραν ασβεστιο για ελαχιστο διαστημα μετα το χειρουργειο αλλα υπαρχουν και αλλες που παιρνουν για πολυ καιρο ή και για παντα (οταν εχουν αφαιρεθει και οι παραθυροειδεις.)

Αν θελεις περισσοτρες απαντησεις, ελα διπλα στο cafe του parents, οπου υπαρχει αναλογο θεμα με περισσοτερη συμμετοχη.

 

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2178

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα

 

ευτυχος μετα απο λιγες ημερες επανηλθε το ασβεστιο μου στα φυσιολογικα του και εκοψα το χαπι του ασβεστιου.

μετα απο 20 ημερες Τ4 των 112 η ΤSH μου ειναι 16 και κατι και τωρα θα ξεκινησω των 150

μηπως πρεπει να κοιταξω για αλλη ενδοκρινολογο ?

 

:|

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ευτυχος μετα απο λιγες ημερες επανηλθε το ασβεστιο μου στα φυσιολογικα του και εκοψα το χαπι του ασβεστιου.

μετα απο 20 ημερες Τ4 των 112 η ΤSH μου ειναι 16 και κατι και τωρα θα ξεκινησω των 150

μηπως πρεπει να κοιταξω για αλλη ενδοκρινολογο ?:|

 

H TSH σου ειναι αρκετα ψηλα και θα πρεπει να κατεβει και να διατηρηθει κοντα στο 0. Αυτο δεν μπορει να γινει απο την μια μερα στην αλλη. Ειναι θεμα χρονου να βρεις ποια ειναι η καταλληλη δοση για σενα. Πιτευω πως σωστα ο γιατρος σου, αυξησε τη δοση.Να προσεξεις τη διατροφη σου αυτο το διαστημα (οσο η TSH ειναι ψηλα εισαι υποθυροειδικη) γιατι ειναι πολυ ευκολο να παρεις βαρος. Επισης μην αμελησεις μετα απο ενα ευλογο διαστημα να κανεις εναν υπερηχο ωστε να δεις ποια θα ειναι τοτε η κατασταση. Μην αφηνεις τιποτα στην τυχη του. Οτι δεν ξερεις, ρωτα. Η αγνοια δεν ειναι καλος συνοδοιπορος στη ζωη μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα!!

 

είμαι καινούρια στο φόρουμ!εδώ και 5 χρόνια έχω πολυοζώδη βρογχοκήλη και μετά από πολλές εξετάσεις,ευτυχώς καλές παρακεντήσεις και τα σχετικά, μου είπαν ότι θα πρέπει να χειρουργηθώ. Μου πρότειναν έναν χειρουργό στο Τζάνειο, Βλαχάκος Νίκος.Μήπως γνωρίζετε κάτι?Γενικά έχω αγχωθεί αρκετά με τη διαδικασία...θα πονάω,θα μιλάω, θα δημιουργηθούν άλλα προβλήματα??η Ενδοκρινολόγος μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να δειξεί η βιοψία ότι ήταν μια πολυοζώδης βρογχοκήλη και να μην έχω θέματα έπειτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου mersaki.

Το πιο πιθανο ειναι ακριβως αυτο που ειπε η ενδοκρινολογος σου. Υπαρχουν βεβαια κι αλλες περιπτωσεις αλλα δε χρειαζεται να αναφερθουμε σε αυτες παρα μονο αν προλυψει κατι. Για την ωρα κανε το χειρουργειο σου, το οποιο σε διαβεβαιωνω πως δεν ειναι δυσκολο και μετα μιλαμε παλι. Θα μιλας μαι χαρα και δε θα εχεις κανενα προβλημα. Ισως να νιωθεις ενα μικρο ..."τραβηγμα" στο λαιμο (για μερικες μερες θα στριφογυριζεις μονοκοματα). Κι εγω απο πολυοζωδη βρογχοκηλη χειρουργηθηκα και ειμαι καλα. Για τον γιατρο δεν εχω αποψη γιατι ειμαι απο αλλη πλευρα της Ελλαδας.

 

Αν εισαι μελος και στο parentscafe.gr μπορεις να μοιραζεσαι την εμπειρια σου μαζι μας και να ρωτας οτι θελεις, στη σελιδα για τις παθησεις του θυροειδη που εχουμε ανοιξει :

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2178

 

Καλη επιτυχια και περαστικα :):)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΡΑΚΙ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΙΚΗ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΘΥΡΟΕΙΔΟΥΣ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΙΚΟΣΙ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 32ΧΡΟΝΩΝ.ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΑ ΠΟΝΑΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΔΗΛ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕ Ο ΚΑΠΕΛΑΚΗΣ ΣΤΟ ΕΥΓΕΝΙΔΕΙΟ.ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΠΛΟΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ.ΘΕΩΡΕΙΤΕ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΥΣΗΧΙΑΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,

Link to comment
Share on other sites

georgiamami και Despoina A καλημέρα!!!

 

καλημέρα βέβαια σε όλο το φόρουμ και σας ευχαριστώ πολύ που μου απαντήσατε στο μήνυμά μου!έκανα κάτι εξετάσεις αυτές τις μέρες που μου ζήτησε η ενδοκρινολόγος με καλσιτονίνες,παραθορμόνες κλπ κλπ και τα αποτελέσματα ήταν πολυ καλά όπως μου είπε. πιο καθησυχαστική και η ίδια μου είπε να κάνω την επέμβαση για να ηρεμήσω...και να πω την αλήθεια μου "άντε να το κανω να χαλαρώσω" γιατί τα νεύρα είναι τσίτα ;). όσον αφορά τον γιατρό δεν έχω ακόμα κατασταλάξει.μου είπαν για τον κ.Γούση στο Μετροπόλιταν, και τους κ.Τασόπουλο και Πετρίδη στο Μεταξά. Θα κανονίσω συνάντηση και πρέπει λογικά μέσα στην εβδομάδα να κατασταλάξω....μήπως τρελαίνομαι άδικα που ψάχνω τον Κατάλληλο χειρουργό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Γειά σας κορίτσια και αγόρια..θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με το ραδιενεργό ιώδιο...θα ήθελα να ρωτήσω την διαδικασία,το πως είναι το δωμάτιο,αν θα μπορούσα να πάρω κάποια δικά Μου πράγματα μέσα Π.χ υπολογιστή κ.τ.Λ....θα κάνω την θεραπεία Δευτέρα 26/11/2012 ...όσο αφορά τα κιλά ναι έχω πάρει και ΕΓΩ 17 και έχει πρηστει το πρόσωπο μου αλα τα άκρα μου οχι,..γενικά έχω πρηστει χεχεχε...αν μπορούσατε να ΜΟΥ απαντήσετε άμεσα θα κεράσω τσικουδιά στην Κρήτη Χανιά άφθονη... Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και αγόρια..θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με το ραδιενεργό ιώδιο...θα ήθελα να ρωτήσω την διαδικασία,το πως είναι το δωμάτιο,αν θα μπορούσα να πάρω κάποια δικά Μου πράγματα μέσα Π.χ υπολογιστή κ.τ.Λ....θα κάνω την θεραπεία Δευτέρα 26/11/2012 ...όσο αφορά τα κιλά ναι έχω πάρει και ΕΓΩ 17 και έχει πρηστει το πρόσωπο μου αλα τα άκρα μου οχι,..γενικά έχω πρηστει χεχεχε...αν μπορούσατε να ΜΟΥ απαντήσετε άμεσα θα κεράσω τσικουδιά στην Κρήτη Χανιά άφθονη... Σας ευχαριστώ...

 

Φιλε Πετρο, καθε νοσοκομειο εχειτους δικους του κανονεςγια το ιωδιο. Συνηθως, σου λεν τι μπορεις και τι δεν μπορεις να εχεις μαζι σου. Τα δωματια μπορει να ειναι ε ΘΕΑ αλλα και χωρις. Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι θα εισαι ΜΟΝΟΣ (ευκαιρια για διαλογισμο). Συνηθως δεν υπαρχουν εντονες παρενεργειες, πρεπει να πινεις πολυ νερο και να μασας τσιχλες για να ..... διωχνεις την περιεργη γευση του στοματος. Πιστευω οτι θα σε ενημερωσουν καταλληλα στο νοσοκομειο.

Σε καποια νοσοκομεια, επιτρεπουν τη χρηση κινητων τηλεφωνων, λαπτοπ κλπ, σε αλλα ακαλλυπτα ενω σε αλλα τυλιγμενα με σελοφαν.

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και το ιωδιο που θα λαβεις να στειλει στον αγυριστο καθε καρκινικο κυτταρο που τολμησε να κατσικωθει πανω σου.

Οσο για τα κιλα, μετα απο αυτη τη διαδικασια, προσπαθησε να κανεις μια σωστη διατροφη με .....περιορισμο αλατιου για να φυγουν τα υγρα που κατακρατηθηκαν λογω υποθυροειδισμου αλλα και τα κιλα που πηρες εξ αιτιας του.

Να σκεφτεσαι θετικα και ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας και απο μενα. θα ηθελα να σας ρωτησω εχω υποθυροειδισμο χασιμοτο, και θελω να κανω μεσοθεραπεια και υαλουροικο οξυ. γνωριζει καμια σας αν εχει καμια παρενεργεια στον θυροειδη? ρωτησα ενδοκρινολογο δεν γνωριζει απο αυτα και η πλαστικος μου ειπε οτι και αλλοι κανουν, αλλα υπογραφη δικια τους υπευθυνη τους. τι να κανω τι λετε? ευχομαι τα καλυτερα σε ολους σας. να ειμαστε καλα

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν μπορει να ξερει αν σε πειραξει κατι απο τα δυο...Η απαντηση κανονικα πρεπει να ειναι ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Απο την αλλη ομως συνηθως δεν δημιουργουνται προβληματα απο αυτες τις θεραπειες. Τα βαζεις κατω και διαλεγεις που γερνει η ζυγαρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σας,

 

Ειμαι καινουρια στο forum και δυστυχως κι εγω εκανα αφαιρεση θυροειδους πριν 3 μηνες.....Εχω τη νοσο graves. Ολα πηγαν καλα δεν εχω παραπονο, περασαν 2 μηνες και ημουνα πολυ καλα τωρα ομως η tsh μου εφτασε στο 35 και ενα επιπλεον προβλημα ειναι το ασβεστιο. στο χειρουργιο εκοωε την ορμονη που παραγει ασβεστιο και δυστυχως εδω και 3 μηνες προσπαθω να βρω τη σωστη δοση ασβεστιου και δεν μπορω...η tsh καποια στιγμη θα ερθει στα ισα της, το ασβεστιο ομως το εχω συνηδητοποιησει οτι θα το περνω για μια ζωη....πιο λιγα χαπια επερνα πριν την εγχειρηση....οταν λοιπον ακουτε εγχειρηση ρουτινας......ποτε δεν ξερεις πως θα καταληξει!!!εχει κανεις αλλος προβλημα με το ασβεστιο?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΚΑΝΑ ΟΛΙΚΗ ΘΥΡΟΕΙΔΕΚΤΟΜΗ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΥΣΤΙΚΟ Κ ΨΥΧΡΟ ΟΖΟ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ, ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΔΙΟΤΙ ΞΑΝΑΜΑΖΕΨΕ ΥΓΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΠΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ,ΚΡΑΤΗΣΕ 1,5 ΩΡΑ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΔΟΚΡΙΝΙΛΟΓΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ. ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ. Η TSH ΜΟΥ, ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΨΗΛΗ ΡΥΘΜΙΣΤΗΚΕ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , Η ΤΟΜΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 5cm.Η ΜΟΝΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΚΑΤΑΠΟΣΗΣ ΓΙΑ 3-4 ΜΕΡΕΣ Κ ΛΙΓΟ ΒΡΑΧΝΙΑΣΜΑ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΟΥΝ...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το ασβεστιο δυστυχως ΔΥΣΚΟΛΑ αποκαθισταται

 

Δε θα το λεγα. ΟΚ, θελει το χρονο του αλλα ρυθμιζεται με καθημερινη ληψη ασβεστιου εφ ορους ζωης φυσικα οπως και η θυροξινη.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το λεγα. ΟΚ, θελει το χρονο του αλλα ρυθμιζεται με καθημερινη ληψη ασβεστιου εφ ορους ζωης φυσικα οπως και η θυροξινη.

εκει ειναι το προβλημα :D...στο εφ'ορου ζωης. Οταν κανεις αφαιρεση ξερεις οτι θα παιρνεις θυροξινη διαπαντος απο εκει και περα. Ας πουν λοιπον οτι υπαρχει μεγαλη περιπτωση να χρειαστει να παιρνεις και ασβεστιο.

Και ξερεις, δεν ειναι ακινδυνο. Γιατι καλα αν δημιουργηθει το προβλημα στα 50 σου....θα λειτουργει καλα ισως ο οργανισμος σου για τα επομενα 20-30 χρονια. Αν παθεις υποασβεσταιμια στα 20 η στα 30 σου?....πιο δυσκολη περιπτωση ;)

Επισης και η θυροξινη και το ασβεστιο ΔΕΝ αντικαθιστουν πληρως τις λειτουργιες των οργανων μας...δεν ειναι το ιδιο πραγμα δηλαδη....

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΘΥΡΟΕΙΔΗ, ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΧΑΠΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΙΤΕ ΟΧΙ... ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ, ΕΝΑ ΧΑΠΑΚΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ, ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΣΟΥ Η ΛΗΨΗ ΘΥΡΟΞΙΝΗΣ..ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΝΤΗΛΙΑΚΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΔΕΙΚΤΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπέρα σας,

παρακολουθω τις συζητησεις σας τις τελευταιες 25 ημερες οποτε και υποβληθηκα σε επεμβαση θυροειδη.οι δικοι μου οζοι δεν ηταν μεγαλυτεροι των 8 χιλ. αλλα ηταν ψυχροι και γι αυτο προτιμησα την αφαιρεση του.Εχοντας λάβει μόνο 20 ημέρες Τ3 και με οδηγειες του ενδοκρινολογου για τις επομενες 20 ημερες δεν λαμβανω το χαπι ουτε ιωδιο σε οποιαδηποτε μορφη του ενω φυσικα την θαλασσα την βλεπω μονο στον υπνο μου!ο ενδοκρινολογος μου ειπε να κανω αρχικα ενα up take και την επομενη ημερα σπινθηρογραφημα αλλα δεν μου ξεκαθαρησε ποσες πιθανοτητες εχω να μπω σε θαλαμο θεραπειας.το μονο που μου ειπε ειναι για να μην σταματαμε το χαπι 2 φορες κανε πρωτα up take και οτι τα στοιχεια της βιοψιας ειναι απολυτα ενθαρυντηκα για ιαση στο 99%.τελικα το up take λειτουργει σαν θεραπεια?επισης θα ηθελα να ξερω αν το σπινθηρογραφημα μπορει να δειξει τυχον μεταστασεις σε αδενες κτλ.

Σας ευχαριστω πολυ για την εως τωρα συμπαρασταση,με εχετε βοηθησει να παραμεινω ηρεμη αυτο το καιρο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

παρακολουθω τις συζητησεις σας τις τελευταιες 25 ημερες οποτε και υποβληθηκα σε επεμβαση θυροειδη.οι δικοι μου οζοι δεν ηταν μεγαλυτεροι των 8 χιλ. αλλα ηταν ψυχροι και γι αυτο προτιμησα την αφαιρεση του.Εχοντας λάβει μόνο 20 ημέρες Τ3 και με οδηγειες του ενδοκρινολογου για τις επομενες 20 ημερες δεν λαμβανω το χαπι ουτε ιωδιο σε οποιαδηποτε μορφη του ενω φυσικα την θαλασσα την βλεπω μονο στον υπνο μου!ο ενδοκρινολογος μου ειπε να κανω αρχικα ενα up take και την επομενη ημερα σπινθηρογραφημα αλλα δεν μου ξεκαθαρησε ποσες πιθανοτητες εχω να μπω σε θαλαμο θεραπειας.το μονο που μου ειπε ειναι για να μην σταματαμε το χαπι 2 φορες κανε πρωτα up take και οτι τα στοιχεια της βιοψιας ειναι απολυτα ενθαρυντηκα για ιαση στο 99%.τελικα το up take λειτουργει σαν θεραπεια?επισης θα ηθελα να ξερω αν το σπινθηρογραφημα μπορει να δειξει τυχον μεταστασεις σε αδενες κτλ.

Σας ευχαριστω πολυ για την εως τωρα συμπαρασταση,με εχετε βοηθησει να παραμεινω ηρεμη αυτο το καιρο

 

Αν εισαι μελος του parentscafe, ελα εδω

 

ParentsCafe.gr > Καφές για όλα τα γούστα! > Όλες οι κατηγορίες των "Καφέ" > Ιατρικά & Υγεία

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα

 

http://parentscafe.gr/showthread.php?p=2091260#post2091260 γιατι

 

πλεον τα λεμε σε αυτο το χωρο.

 

Θα εχεις αυτα που χρειαζεσαι απο ατομα που περασαν ή περνουν τα ιδια με σενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΑΣΘΜΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΓΩΓΗ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΗ ΠΑΝΩ ΑΠ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ. ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ Μ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ. ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ Τ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ANTI TPO 12 KAI ANTI-TG 6 ΜΕ ΦΥΣΙΛΙΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ <50! ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ . ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΕΙΞΕ ΣΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...