Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποια κορίτσια ετοιμαζόμαστε για εμβρυομεταφορά αυτόν τον μήνα;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


3 minutes ago, Vasiliki88 said:

@nini84 εσύ τι εξετάσεις έχεις κανει μετά τις 2 αποτυχημένες μεταφορές? Τι σου έχουν πει από το κέντρο? 

Εμεις στο πρωτο κεντρο που πηγαμε πριν ξεκινησουμε μας ειπαν να κανουμε αρκετες εξετασεις. Καρυοτυπο ζευγους, κυστικη ινωση και οι δυο, θρομβοφιλια εγω. Ειχα κανει κ 8 μηνες πριν λαπαροσκοπηση για αφαιρεση κυστης ενδομητριωσης κ υστεροσκοπηση ταυτοχρονα οπου ειχα ενα μικρο πολυπιδακι. 

Μετα την πρωτη αποτυχια προσθεσαμε αντιπηκτικες σαλοσπιρ κορτιζονη. Παλι αποτυχαμε. 

Αλλαξαμε κεντρο κ γιατρο στην τωρινη προδπαθεια.  Μονο για τον συζυγο μας ειπε να κανουμε κατακερματισμο σπερματος που βγηκε πολυ καλος. 

Α ξεχασα. Μετα την πρωτη αποτυχια εκανα ξανα υστεροσκοπηση. Εβλεπαν λεει μια σκια.παλι μικρο πολυποδακι. Αλλα τιποτα. Παλι αποτυχαμε. 

k0oZp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , nini84 είπε:

Εμεις στο πρωτο κεντρο που πηγαμε πριν ξεκινησουμε μας ειπαν να κανουμε αρκετες εξετασεις. Καρυοτυπο ζευγους, κυστικη ινωση και οι δυο, θρομβοφιλια εγω. Ειχα κανει κ 8 μηνες πριν λαπαροσκοπηση για αφαιρεση κυστης ενδομητριωσης κ υστεροσκοπηση ταυτοχρονα οπου ειχα ενα μικρο πολυπιδακι. 

Μετα την πρωτη αποτυχια προσθεσαμε αντιπηκτικες σαλοσπιρ κορτιζονη. Παλι αποτυχαμε. 

Αλλαξαμε κεντρο κ γιατρο στην τωρινη προδπαθεια.  Μονο για τον συζυγο μας ειπε να κανουμε κατακερματισμο σπερματος που βγηκε πολυ καλος. 

Α ξεχασα. Μετα την πρωτη αποτυχια εκανα ξανα υστεροσκοπηση. Εβλεπαν λεει μια σκια.παλι μικρο πολυποδακι. Αλλα τιποτα. Παλι αποτυχαμε. 

Και εσείς το ψάξατε πολύ βλέπω σαν και εμάς. Παρόμοια κατάσταση. Τι να πω. Ας τελειώσει εδω, μόνο αυτό εύχομαι! Όλα να πάρουν τον δρόμο τους πια, να τα θυμόμαστε μόνο σαν κακή ανάμνηση! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!Ειμαι στο νοσοκομείο (όχι στην Ελλάδα) μέτα από υψηλό πυρετό ακριβώς την επόμενη μέρα από την εμβρυομεταφορα. Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να έχει ανεβάσει πυρετό μετά την εμβρυομεταφορα ή να ξέρει εάν επηρεάζεται το έμβρυο από τον πυρετό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

@sissy_geo καλή επιτυχία εύχομαι όλα να πάνε καλά με την έμβρυο μεταφορά!!!! 

Ευχαριστώ πολύυυ!!! Γυρίσαμε σπίτι και τώρα αρχίζουν οι μέρες τις πριγκίπισσας! Εσύ πώς είσαι;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , sissy_geo είπε:

Ευχαριστώ πολύυυ!!! Γυρίσαμε σπίτι και τώρα αρχίζουν οι μέρες τις πριγκίπισσας! Εσύ πώς είσαι;; 

Ας τα λέμε καλά το κακό με το να κάνεις 2η φορά μεταφορά κ μάλιστα μετά από εμφυτευση είναι ότι ψάχνεις συνέχεια συμπτώματα. Δεν νιώθω κάτι ούτε πονακια αύριο θα κάνω τεστ γιατί θα σκάσω.τι σου είπαν για τα εμβρυακια σου? 

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι είναι μια χαρά, βέβαια θα προτιμούσα περισσότερες λεπτομέρειες. Μου τα έδωσαν και σε φωτογραφία όπως τις άλλες φορές. Τα χαζεύω μωρέ τα γλυκούλικααα...  Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είμαι πολύ αγχωμένη και εγω, αλλά αυτή τη φορά είπα ότι δεν θα παίξω το παιχνίδι του μυαλού με συμπτώματα κτλ. Γιατί κ τις δύο φορές είχα τα γνωστα που λένε, αλλά είχα διαφορετικά αποτελέσματα. Οπότε δεν πιστεύω στα συμπτώματα. Και εγω εχω πάρει 5  τεστ. Και επειδή με ξέρω, θα αρχίσω να τα χρησιμοποιώ κατα την 7η 8η μέρα ^_^

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Ευχαριστώ πολύυυ!!! Γυρίσαμε σπίτι και τώρα αρχίζουν οι μέρες τις πριγκίπισσας! Εσύ πώς είσαι;; 

Καλή επιτυχία sissy_geo! Να είναι αυτή η τυχερή σας!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

έχει κλειδωθεί το θέμα, έτσι ώστε να συνεχιστούν οι συζητήσεις σας στο Parentscafe!

Σας περιμένουμε στο θέμα "Μετά την εμβρυομεταφορά" της ενότητας

Θέλουμε να γίνουμε γονείς του Parentscafe.gr  ! 

 

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/18818-meta-tin-emvryometafora/ 

 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...