Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο λεμφοκυττάρων για αντιπατρικά αντισώματα


cathy

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 283
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!καποια κοπελα που της βρηκαν μειωμενα αντιπατρικα αποφασισε να μην κανει τα αντιπατρικα εμβολια ,πηρε μονο παιδικη ασπιρινη και ενεσεις ηπαρινησ και εκανε παιδακι υπαρχει να μου πει την εμπειρια της?please!

 

 

 

εγω εκανα το εμβολιο με τα λεμφοκυτταρα,ενα,εμεινα εγκυος και προληπτικα εκανα τον πρωτο μηνα ενεσεις ηπαρινης και παιρνω ενα σαλοσπιρ την ημερα (μεχρι τον ενατο θα το παιρνω)

τωρα ειμαι στις 29 εβδ,ποιο απ'ολα ηταν που βοηθησε δεν ξερω και ειλικρινα δεν με νοιαζει αφου ολα πανε καλα.....απο την μερια μου εκανα και κανω ο,τι μπορω!

αυτο που θελω να σο πω ειναι τα δοκιμασα ολα -για να ειμαι κι εγω ησυχη οτι εκανα ο,τι περναει απο το χερι μου

Link to comment
Share on other sites

καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου ευχομαι το καλυτερο,αν επιτεπεται τα αντιπατρικα ηταν το μονο προβλημα που βρηκες και σε τι ποσοστο?εμενα μου βρηκαν16% αρνητικα,ο γιατρος μου δεν τα πιστευει καθολου και ειμαι πολυ μπερδεμενη για το τι πρεπει να κανω τελικα,ακουω οτι σε αλλες ποιανουν και σε αλλες οχι,ποιο ειναι το κριτηριο για την επυτιχια τους δεν εχω καταλαβει .φοβαμαι πολυ μια 3 παλλινδρομη θελω τοσο ενα παιδακι!α!τα νκ ηταν μια χαρα αν βοηθαει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου ευχομαι το καλυτερο,αν επιτεπεται τα αντιπατρικα ηταν το μονο προβλημα που βρηκες και σε τι ποσοστο?εμενα μου βρηκαν16% αρνητικα,ο γιατρος μου δεν τα πιστευει καθολου και ειμαι πολυ μπερδεμενη για το τι πρεπει να κανω τελικα,ακουω οτι σε αλλες ποιανουν και σε αλλες οχι,ποιο ειναι το κριτηριο για την επυτιχια τους δεν εχω καταλαβει .φοβαμαι πολυ μια 3 παλλινδρομη θελω τοσο ενα παιδακι!α!τα νκ ηταν μια χαρα αν βοηθαει αυτο.

 

 

ευχαριστω............

εμενα το ποσοστο ηταν 15%.........δεν ξερω και πολλα να σου πω για τα κριτηρια επιτυχιας τους........

ο δικος μου τα υποστηριξε απ'την στιγμη που δεν μου βρηκαν κατι αλλο.....μου ειπε οτι εαν βρισκαμε κατι αλλο θα ξεκινουσαμε απο εκει.....

 

κοιτα το παν ειναι η ψυχολογια....εαν πιστευεις οτι ενα εμβολιο θα σε βοηθησει,ισως ετσι γινει......μην ξεκινας τις προσπαθειες με τον φοβο μιας 3ης παλλινδρομης....δεν βοηθας ετσι.......

 

και γενικως εαν εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου ακολουθησε τον μην ψαχνεις και πολλα παραπερα....συνηθως μας μπερδευουν πιο πολυ παρα μας βοηθουν;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω............

εμενα το ποσοστο ηταν 15%.........δεν ξερω και πολλα να σου πω για τα κριτηρια επιτυχιας τους........

ο δικος μου τα υποστηριξε απ'την στιγμη που δεν μου βρηκαν κατι αλλο.....μου ειπε οτι εαν βρισκαμε κατι αλλο θα ξεκινουσαμε απο εκει.....

 

κοιτα το παν ειναι η ψυχολογια....εαν πιστευεις οτι ενα εμβολιο θα σε βοηθησει,ισως ετσι γινει......μην ξεκινας τις προσπαθειες με τον φοβο μιας 3ης παλλινδρομης....δεν βοηθας ετσι.......

 

και γενικως εαν εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου ακολουθησε τον μην ψαχνεις και πολλα παραπερα....συνηθως μας μπερδευουν πιο πολυ παρα μας βοηθουν;)

ποσα εμβολια εκανες αν επιτρεπεται και τι κοστος ειχαν?και σε εμενα ειναι τα αντιπατρικα ειναι το μονο που βρηκαν.σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εκανα ενα εμβολιο και μου κοστισε 500ευρω...............

ο αιματολογος μου ειπε οτι η ''δραση'' του κραταει 6 μηνες.....θα το επαναλαμβανα εαν δεν εμενα εγκυος σε αυτο το διαστημα......

 

αλλα επιμενω....εμπιστευσου τον γιατρο σου......

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα ενα εμβολιο και μου κοστισε 500ευρω...............

ο αιματολογος μου ειπε οτι η ''δραση'' του κραταει 6 μηνες.....θα το επαναλαμβανα εαν δεν εμενα εγκυος σε αυτο το διαστημα......

 

αλλα επιμενω....εμπιστευσου τον γιατρο σου......

σε ευχαριστω πολυ!ευχομαι να παρω την σωστη αποφαση.με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλια να εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!ευχομαι να παρω την σωστη αποφαση.με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλια να εισαι καλα!

 

 

 

σε ευχαριστω....... με το καλο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα ακριβως οτι και η xenia.μετα απο δυο αποβολες και αυξημενα nk ακολουθησα την ιδια διαδικασια. στο κατω κατω δεν ειναι εξωσωματικη που εχει πολλες ορμονες ειναι εμβολια λευκοκυτταρων που μονο προσωρινα αδρανοποιουν για λιγο καιρο το ανοσοποιητικο για να προστατευτει το εμβρυο. εξαλλου τετοια λογικη δεν εχουν ολα τα ειδη εμβολιων?. σου χορηγουν τον ιδιο τον ιο για αποκτησεις αντισωματα. εχει καποια λογικη αυτο. με το αιμα του συζυγου σου γινεται . και τωρα εχω την μπουμπου. δε ρισκαρω καμια εγκυμοσυνη μου πια χωρις το εμβολιο sorry αλλα μια ασπιρινη απλως πως μπορει να βοηθησει?

αngelina

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το αγχος αρκει να μην εχεις αγχος για να μεινει η εγκυμοσυνη? γιατι εγω στην δευτερη παλλινδρομη ειχα τοπ ψυχολογια και μετα το χασα...ειχα πει κουλ η πρωτη τυχαιο γεγονος παμε για αλλα ...δεν θα ξαναγινει....και ακριβως η ιδια ψυχρολουσια...ακριβως αποβολη την ιδια βδομαδα με ιδιες χοριακες....σαν να ηταν καρμπον....και στην τριτη εγκυμοσυνη...ειχε ξεκινησει η διαδικασια αποβολης ακριβως την ιδια βδομαδα με τον ιδιο τροπο...καφε αιμα που δε σταματουσε για μερες ατελειωτες ....ενω στις δυο πρωτες μετα το καφε αιμα ξεκινουσε κοκκινο αιμα στην τριτη για καποιο λογο περνουσαν οι μερες ειχα καφε αιμα ...μετα ειχα κοκκινο μετα λεω παω για τριτη αποβολη ημουν σιγουρη..ααα ειπα αυτη η κυηση αντεξε κατι παραπανω σκεφτηκα αλλα παει για φουντο ...μετα μου κανει προλουτον ενεσεις ξανα αιμααααα...ολα αυτα για 3 μηνες γεματους...μπαινοντας στον τεταρτο σταματησε η αιμορραγια κατα ενα μαγικο τροπο και οχι γιατι ειχα χαι ψυχολογια....ημουνα χαλια...ελεγα τριτωσα...ως δια μαγειας κοπηκε το αιμα σαν να αγωνιζοταν το μωρο να μεινει...απο τοτε δεν ειδα αιμα και το μωρο μεγαλωνε κανονικα...μεχρι τον τριτι οπαντως το σωμα μου παλευε να το κρατησει...γι αυτο και πιστευω οτι κατι διεκοψε την αποβολη...δεν μπορει να εσωσε την κατασταση κ ψυχολογια μου αφου εκλαιγα καθε μερα...και το αιμα ηταν ποταμι...θεωρω οτι απλα ο οργανισμος μου αντισταθηκε λογω εμβολιου γιατι τοτε μαλλον επιασε το εμβολιο.αυτη ειναι η εξηγηση η δικη μου.

αngelina

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στην τριτη επαιρνα σαλοσπιρ ηπαρινη και εμβολια 3 πριν και ενα μετα.τα συμπερασματα δικα σας...δεν ειναι οτι η τριτη εγκυμοσυνη ηταν φανταστικη και ολαηταν διαφορετικα...και απλα ετυχε να παει καλα γιατι ετυχε...επιμενω ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα και στις τρεις...στις δυο πρωτες που χαθηκαν βεβαια δεν ειχα παρει τιποτα απο χαπια ειχα καλη ψυχολογια γενικως ..προσεχα....στην τριτη εκανα αυτα που σας περιεγραψα και να τη η μπεμπα.εννοω δοκιμασα στις πρωτες οπως καποιες ειπαν οτι δεν χρειαζονται τα αντιπατρικα να μην παρω τιποτα...και τελικα απετυχα.στην τριτη ρισκαρα να ακολουθησω τις υποδειξεις του γιατρου μου και ολα καλα. δε διαφημιζω το γιατρο αλλα τη μεθοδο.

αngelina

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα ξερει καποια καποιον ανοσολογο που να ασχολειται με τα εμβολια των λεμφοκυτταρων και να ειναι πανω οπο ολα ανθρωπος(στη θεσσαλονικη)?γιατι σε καποιες κοπελες κανουν 1 εμβολιο και σε αλλες 4-8?μου φενεται παραξενο....

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα ακριβως οτι και η xenia.μετα απο δυο αποβολες και αυξημενα nk ακολουθησα την ιδια διαδικασια. στο κατω κατω δεν ειναι εξωσωματικη που εχει πολλες ορμονες ειναι εμβολια λευκοκυτταρων που μονο προσωρινα αδρανοποιουν για λιγο καιρο το ανοσοποιητικο για να προστατευτει το εμβρυο. εξαλλου τετοια λογικη δεν εχουν ολα τα ειδη εμβολιων?. σου χορηγουν τον ιδιο τον ιο για αποκτησεις αντισωματα. εχει καποια λογικη αυτο. με το αιμα του συζυγου σου γινεται . και τωρα εχω την μπουμπου. δε ρισκαρω καμια εγκυμοσυνη μου πια χωρις το εμβολιο sorry αλλα μια ασπιρινη απλως πως μπορει να βοηθησει?[/QUOTE]

 

στην τριτη επαιρνα σαλοσπιρ ηπαρινη και εμβολια 3 πριν και ενα μετα.τα συμπερασματα δικα σας...δεν ειναι οτι η τριτη εγκυμοσυνη ηταν φανταστικη και ολαηταν διαφορετικα...και απλα ετυχε να παει καλα γιατι ετυχε...επιμενω ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα και στις τρεις...στις δυο πρωτες που χαθηκαν βεβαια δεν ειχα παρει τιποτα απο χαπια ειχα καλη ψυχολογια γενικως ..προσεχα....στην τριτη εκανα αυτα που σας περιεγραψα και να τη η μπεμπα.εννοω δοκιμασα στις πρωτες οπως καποιες ειπαν οτι δεν χρειαζονται τα αντιπατρικα να μην παρω τιποτα...και τελικα απετυχα.στην τριτη ρισκαρα να ακολουθησω τις υποδειξεις του γιατρου μου και ολα καλα. δε διαφημιζω το γιατρο αλλα τη μεθοδο.

 

 

 

η απλη ασπιρινη αραιωνει το αιμα μας και βοηθα στην αποφυγη θρομβοσεων..........

 

ποσα εμβολια εκανες τελικα????????????

εμενα και ο γιατρος και ο ανοσολογος μου μιλησαν για ενα μονο.

 

blonde εγω μενω επαρχια...ο ανοσολογος ερχοταν μια φορα το μηνα απο αθηνα...εαν θες να σου στειλω το τηλ.να μαθεις μηπως ερχεται προς θεσ/νικη.................αλλα μιλησε πρωτα με τον γιατρο σου........:wink:

Link to comment
Share on other sites

εκανα 3 πριν και 1 μετα. για την ασπιρινη δεν ηξερα. εγω εκανα ινοχεπ για θρομβωσεις.τωρα για την δοσολογια καθε φαρμακου ποσα εμβολια κτλ δεν γνωριζω. μαλλον κατα περιπτωση παει αυτο. σε επομενη κυηση θα κανω 1.

αngelina

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκανα 3 πριν και 1 μετα. για την ασπιρινη δεν ηξερα. εγω εκανα ινοχεπ για θρομβωσεις.τωρα για την δοσολογια καθε φαρμακου ποσα εμβολια κτλ δεν γνωριζω. μαλλον κατα περιπτωση παει αυτο. σε επομενη κυηση θα κανω 1.

 

 

οι 3 πριν μου φαινονται πολλες....αφου εχουν διαρκεια 6 μηνων......(εκτος εαν τις εκανες ανα 6μηνο μεχρι να μεινεις εγκυος)

 

κι εγω εκανα ηπαρινες στην αρχη...τωρα συνεχιζω μονο με την ασπιρινη......εσυ δεν παιρνεις????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα κοριτσακια!

ειμαι και εγω σχετικα νεα στην παρεα και ειδα την συζητηση σας για τα αντιπατρικα και θελω μια διευκρινηση.

αν εχεις προβλημα με τα αντιπατρικα κανεις παλινδρομες ή αποβολες ή μπορει να οφειλετε σε αυτο το προβλημα οτι δεν μενω εγκυος???????????

μπορει σας παρακαλω πολυ καποια απο εσας να μου απαντηση για να εχω μια εικονα εως οτου παω ξανα στο γιατρο?

 

ευχαριστω παρα παρα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εχω την εντυπωση οτι το οτι δεν μενεις εγκυος μπορει να οφειλεται σε χιλια δυο αλλα πραγματα αλλα μπορει και σε τιποτα. Τα αντιπατρικα ευθυνονται κυριως γαι τις αποβολες και τισ παλλινδρομες. Αν ευθυνονται και γι αυτες, γιατι οπως θα εχεις ακουσει οι αποψεις διαφερουν μεταξυ των γιατρων. Οι περισσοτεροι δεν τα πιστευουν. Ο δικος σου τα πιστευει ?

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από μια παλίνδρομη και καθαρές εξετάσεις για θρομβοφιλία, ο νέος μου γυναικολόγος πρότεινε να κάνουμε το εμβόλιο. Στις άπειρες ερωτήσεις που του έκανα, μεταξύ άλλων απάντησε ότι δεν το συστήνουν μόνο όσοι δεν το γνωρίζουν και δεν το έχουν δει να δουλεύει. Βρίσκομαι λοιπον ανάμεσα στις πληροφορίες κατά της αγωγής που δίνουν οι κοπέλες εδώ, ανάμεσα στο φόβο τού να πράξω οτιδήποτε περνάει από το χέρι μου (για να μην έχω πάλι τραβήγματα) και στο γεγονός ότι ένα πολύ αγαπημένο μου πρόσωπο έχει ήδη φέρει δύο παιδάκια στον κόσμο αποδεδειγμένα χάρη στη βοήθεια του συγκεκριμένου γιατρού...

To inject or not to inject, that is the question... :?:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια παλίνδρομη και καθαρές εξετάσεις για θρομβοφιλία, ο νέος μου γυναικολόγος πρότεινε να κάνουμε το εμβόλιο. Στις άπειρες ερωτήσεις που του έκανα, μεταξύ άλλων απάντησε ότι δεν το συστήνουν μόνο όσοι δεν το γνωρίζουν και δεν το έχουν δει να δουλεύει. Βρίσκομαι λοιπον ανάμεσα στις πληροφορίες κατά της αγωγής που δίνουν οι κοπέλες εδώ, ανάμεσα στο φόβο τού να πράξω οτιδήποτε περνάει από το χέρι μου (για να μην έχω πάλι τραβήγματα) και στο γεγονός ότι ένα πολύ αγαπημένο μου πρόσωπο έχει ήδη φέρει δύο παιδάκια στον κόσμο αποδεδειγμένα χάρη στη βοήθεια του συγκεκριμένου γιατρού...

To inject or not to inject, that is the question... :?:

 

υπαρχει πολυ μεγαλος σκεπτικισμος σχετικα με τα αντιπατρικα εμβολια...προσωπικα δε χρειαστηκε να το δω καθως τα ΝΚ ειναι χαμηλα ,αλλα φιλη μου που τα εχει ψηλα φοβαται πολυ για προβληματα στο αιμα...δε ξερω...σκεψου το παρα πολυ πριν το αποφασισεις....κανε ερευνα και μπες στα sites να μαθεις περισσοτερα.Δε θελω να πω περισσοτερα γιατι σεβομαι οτι πολλες γυναικες εχουν κανει τα αντιπατρικα εμβολια και εχουν επενδυσει σ αυτη τη προσπαθεια.

 

το γεγονος οτι δικο σου ατομο εκανε σ αυτο το γιατρο παιδακια δε σημαινει οτι δε θα κανεις και εσυ (ειτε σε αυτον , ή σε καποιον αλλο)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, επειδή έχω κάνει 3 ή 4 από αυτά τα εμβόλια χωρίς καν να ξέρω ότι λέγονται αντιπατρικά και απέκτησα μωρό (δεν είμαι σίγουρη ότι ήταν από αυτά, πάντως τα προηγούμενα 8 χρόνια δεν είχα σύλληψη) και εδώ μέσα διάβασα τυχαία για πρώτη φορά για παρενέργεις, μήπως μπορείτε να μου πείτε για τι ακριβώς παρενέργειες μιλάμε; Γιατί εγώ όταν τα έκανα πίστευα ότι το μόνο κακό ήταν ότι μπορεί να μην είχαν κανένα αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα,θα ήθελα να μάθω μετά από παλίνδρομη κύηση στην 13 βδομάδα,η πρώτη φορα που έμεινα έγκυος μετα απο 3 εξωσωματικές- σε πόσο καιρό μπορώ να κάνω και πάλι εξωσωματίκή (έχω κατεψυγμένα έμβρυα - απο δότρια), η ψυχολογία μου είναι πολυ πεσμένη , και θέλω πολυ γρήγορα να μείνω έγκυος και να κρατήσω στην αγκαλιά μου , το υγιές μωράκι μου- έχει κάποια σχετική εμπειρία ?κορίτσια sos.............

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,θα ήθελα να μάθω μετά από παλίνδρομη κύηση στην 13 βδομάδα,η πρώτη φορα που έμεινα έγκυος μετα απο 3 εξωσωματικές- σε πόσο καιρό μπορώ να κάνω και πάλι εξωσωματίκή (έχω κατεψυγμένα έμβρυα - απο δότρια), η ψυχολογία μου είναι πολυ πεσμένη , και θέλω πολυ γρήγορα να μείνω έγκυος και να κρατήσω στην αγκαλιά μου , το υγιές μωράκι μου- έχει κάποια σχετική εμπειρία ?κορίτσια sos.............

δεν ξερω για εξωσωματικη,αλλα επειδη κ εγω ειχα μια παλινδρομη,μετα απο 3 μηνες μου ειπε ο δικος μου γιατρος.τωρα αυτο βεβαια θα στο πει καλυτερα ο δικος σου γιατρος..ευχομαι περαστικα κ γρηγορα με ενα μπεμπε στην αγκαλια...

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας χαιρετήσω όλες και να ευχηθώ σε όλες δύναμη και καλή τύχη στην προσπάθειά σας!!

Εχω και εγώ τις δικές μου απορίες σχετικά με τα εμβόλια. Η ιστορία μου είναι η εξής:

Έμεινα έγκυος εύκολα, χωρίς πολλές προσπάθεις αλλά στην 9 εβδομάδα κύησης είχα παλίνδρομη κύηση. Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνουν αυτά και μετά από 3 μήνες μπορούμε να ξαναρχίσουμε προσπάθειες. Μου είπε για κάτι εξετάσεις, αλλά αυτές λέει τις συστήνουμε μετά από 3 αποτυχείς εγκυμοσύνες (βασει πρωτοκόλλου). Εμεις επειδη δε θέλαμε να περάσουμε τα ίδια πήγαμε σε άλλο γιατρο και κάναμε τις εξετασεις για τα αντιπατρικα μέσα σε ένα μήνα από την αποβολή, έτσι μας είπε. Τα αποτελέσματα έλλειψη αντιπατρικών αντισωμάτων. Μας είπε ότι πρέπει να κάνω το εμβόλιο, (1 φορα) και μετά απο 20 μερες να ξαναρχισουμε προσπάθεια. Οταν ρώτησα για παρενέργειες μου είπε δεν υπάρχουν.

 

Μέχρι τώρα ήμουν σίγουρη πως θα το κάνω. Με αυτά που διαβασα εδώ λίγο ανησύχησα. Εμαθα πολλα που δεν ήξερα.

Καταρχήν να ρωτήσω 1) τις εξετασεις καλα τις καναμε τοτε ή σε οποιαδηποτε φάση θα μπορούσαμε 2) υπάρχουν άλλες εξετασεις που μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Να σας χαιρετήσω όλες και να ευχηθώ σε όλες δύναμη και καλή τύχη στην προσπάθειά σας!!

Εχω και εγώ τις δικές μου απορίες σχετικά με τα εμβόλια. Η ιστορία μου είναι η εξής:

Έμεινα έγκυος εύκολα, χωρίς πολλές προσπάθεις αλλά στην 9 εβδομάδα κύησης είχα παλίνδρομη κύηση. Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνουν αυτά και μετά από 3 μήνες μπορούμε να ξαναρχίσουμε προσπάθειες. Μου είπε για κάτι εξετάσεις, αλλά αυτές λέει τις συστήνουμε μετά από 3 αποτυχείς εγκυμοσύνες (βασει πρωτοκόλλου). Εμεις επειδη δε θέλαμε να περάσουμε τα ίδια πήγαμε σε άλλο γιατρο και κάναμε τις εξετασεις για τα αντιπατρικα μέσα σε ένα μήνα από την αποβολή, έτσι μας είπε. Τα αποτελέσματα έλλειψη αντιπατρικών αντισωμάτων. Μας είπε ότι πρέπει να κάνω το εμβόλιο, (1 φορα) και μετά απο 20 μερες να ξαναρχισουμε προσπάθεια. Οταν ρώτησα για παρενέργειες μου είπε δεν υπάρχουν.

 

Μέχρι τώρα ήμουν σίγουρη πως θα το κάνω. Με αυτά που διαβασα εδώ λίγο ανησύχησα. Εμαθα πολλα που δεν ήξερα.

Καταρχήν να ρωτήσω 1) τις εξετασεις καλα τις καναμε τοτε ή σε οποιαδηποτε φάση θα μπορούσαμε 2) υπάρχουν άλλες εξετασεις που μπορώ να κάνω?

 

το πρωτόκολλο λέει ότι πρέπει να γίνουν 3 δόσεις αντιπατρικών εμβολίων, με απόσταση 1 μήνα το καθένα και μετά από 1 μήνα κάνεις εξέταση να δεις αν αυξήθηκαν και τότε προσπαθείς για εγκυμοσύνη. 1 δόση δεν είναι αρκετή. παρενέργειες δεν υπάρχουν. έχεις ψάξει και για άλλες αιτίες για την παλλίνδρομη? ανοσολογικές, θρομβοφιλία, διαβήτη, θυρεοειδή?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...