Recommended Posts

Διαφημίσεις

Δεν ξέρω αν βοήθησε με χαμηλή ΑΜΗ, το σίγουρο είναι ότι βοήθησε α μείνω έγκυος αμέσως βελτιώνοντας τα ωάρια μου. Ούτε τώρα το πιστεύω. 

Ax ποσο χαιρομαι με αυτα που ακουω. ξεκινησα και εγω dhea. ποιον γιατρο ειχες? ποσα dhea επερνες την ημερα? και μετα απο ποσο καιρο εμεινες εγκυος απο τοτε που πηρες dhea? φυσιολογικα εντελως εμεινες η με εξωσωματικη και dhea  συχρονως?

Μμμ και εμένα με ενδιαφερει.Πείτε κορίτσια τις εμπειρίες σας απο τα dhea.Εγω παίρνω τα fertilimax,μια εβδομαδα μονο.Εμένα μου τα εδωσε η αιματολογος-ανοσολογος για χαμηλη αμη και υψηλή fsh

4 ώρες πρίν, nota78 είπε:

Μμμ και εμένα με ενδιαφερει.Πείτε κορίτσια τις εμπειρίες σας απο τα dhea.Εγω παίρνω τα fertilimax,μια εβδομαδα μονο.Εμένα μου τα εδωσε η αιματολογος-ανοσολογος για χαμηλη αμη και υψηλή fsh

Kai Εγώ παίρνω fertlilymax έχω ακριβός 6 εβδομαδες 

Ομως παίρνω και την ovamax από την ίδια εταιρία που βοηθάει στην ποιότητα των ωαρίων 

9 του μηνα θα πάω να κάνω τις εξετάσεις fsh,LH Kai Ε2 να δω ποσό θα έχουν κατέβει οι ορμόνες αυτες

4 ώρες πρίν, nota78 είπε:

για τι τιμές μιλάμε?εμένα μου πρότεινε ο εξωσωματικός vitabiotics before conception N1....η μόνη αλλάγη ήταν ότι ανέβηκε λίγο η Β12 δε μου πρότειναν κάτι άλλο για βελτίωση ούτε η αιματολόγος ούτε ο εξωσωματικός...

Κορίτσια  θα τρελαθώ!!! Όντως έχετε δει αποτελέσματα με χαμηλή Amhκ ψηλη fsh; είχα διαβάσει για την dhea αλλά φοβήθηκα. Κ κανένας να κανένα γιατρός  εξωσωματικής  δεν το έριξε! Επειδή επειγομαι, σας παρακαλώ οποιαδήποτε πληροφορία ή κ βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη 

On 28/02/2018 at 6:46 ΜΜ, nota78 είπε:

Μπορείς να με κατευθύνεις  πάνω σε αυτο; 

Μαριλου οι τιμες ηταν αμη -0,80 και fsh κυμαινεται με υψηλοτερη 18,80.Εμενα μου τα προτεινε η αιματολογος και ο εξωσωματιστης δεν ειχε αντιρρηση.Προσθεσε οτι σταθεροποιουν τον κυκλο επισης

Νεκταριαμορφη3 ευχαριστουμε.Αν μπορεις γραψε μας και τα αποτελεσματα των εξετασεων

On 5/3/2018 at 2:34 ΜΜ, nota78 είπε:

Μαριλου οι τιμες ηταν αμη -0,80 και fsh κυμαινεται με υψηλοτερη 18,80.Εμενα μου τα προτεινε η αιματολογος και ο εξωσωματιστης δεν ειχε αντιρρηση.Προσθεσε οτι σταθεροποιουν τον κυκλο επισης

Νεκταριαμορφη3 ευχαριστουμε.Αν μπορεις γραψε μας και τα αποτελεσματα των εξετασεων

σε ευχαριστώ πολύ nota78  την άλλη εβδομάδα θα δω τον ενδοκρινολογο μου και μετα τον εξωσωματικο να δω τι θα μου πούνε....έχω διαβάσει θεαματικές αλλαγές...για να δούμε 

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας.. 40 ετών με ήδη ένα παιδάκι 2,5 ετών.. Στην προσπάθεια για δεύτερο εκανα fsh και βγηκε 21!!! καθώς και ΑΜΗ που βγήκε 0,1ng... τρελάθηκα.. αγόρασα τα fertility max αλλά φοβάμαι λιγο να τα πάρω... διαβάζω διάφορα για την DHEA αλλοι τη δίνουν άλλοι όχι.. Είναι επικίνδυνη? όχι??... Εχω ραντεβού με τον γιατρό μου για να συζητήσουμε τα νέα δεδομένα αλλά ανησυχώ γενικώς μήπως μου πει πως με τέτοια ΑΜΗ ουτε για εξωσωματική δεν είσαι!...

Γεια σου Σουζανα.Αποκλειεται ο γιατρος να σου πει κατι τετοιο.Πολλες απο εμας εχουν τετοια ΑΜΗ.Εγω παιρνω εδω και 1 μηνα τα φερτιλιμαξ.Αλλα μου τα εδωσε ο γιατρος μου γνωριζοντας το ιστορικο μου.Αν εχω καταλαβει καλα,δεν θα πρεπει να εχεις αρτηριακη πιεση καιυψηλη χοληστερολη.Συζητησε το με τον γιατρο σου ομως

• Μου αρέσει 1

αποκαρδιοτική η κατάσταση, ο ενδοκρινολόγος και ο εξωσωματικος  τελείως αδιάφοροι για το dhea ...πιφφφ και τώρα τι κάνω που εγώ θέλω να το δοκιμάσω οεοοοο???

Καλησπέρα.τον Οκτώβριο πήρα το fertilimax και γω με τραγικη αμη. το Δεκέμβριο έμαθα πως είμαι έγκυος αλλά με άσχημη κατάληξη. Πιστεύω πως με βοήθησαν.τωρα τα ξεκίνησα πάλι και ελπίζω σε μια καλή εγκυμοσυνη. 

On 03/04/2018 at 8:35 ΜΜ, nota78 είπε:

Γεια σου Σουζανα.Αποκλειεται ο γιατρος να σου πει κατι τετοιο.Πολλες απο εμας εχουν τετοια ΑΜΗ.Εγω παιρνω εδω και 1 μηνα τα φερτιλιμαξ.Αλλα μου τα εδωσε ο γιατρος μου γνωριζοντας το ιστορικο μου.Αν εχω καταλαβει καλα,δεν θα πρεπει να εχεις αρτηριακη πιεση καιυψηλη χοληστερολη.Συζητησε το με τον γιατρο σου ομως

Ευχαριστώ πολύ.. εχω ραντεβού μαζί του και θα τον ρωτήσω.. Έχω διαβάσει πολύ αποκαρδιωτικά πράγματα για ΑΜΗ τοσο χαμηλή σαν τη δική μου.. :( 

Διαφημίσεις

On 4/9/2018 at 12:44 ΠΜ, marilou_fv είπε:

αποκαρδιοτική η κατάσταση, ο ενδοκρινολόγος και ο εξωσωματικος  τελείως αδιάφοροι για το dhea ...πιφφφ και τώρα τι κάνω που εγώ θέλω να το δοκιμάσω οεοοοο???

Καλημέρα και χρόνια πολλά... Αδιάφοροι είναι οκ.. αρνητικοί να μην είναι! Με ποια δικαιολογία ήταν αδιάφοροι πως δεν βοηθάει? τι ΑΜΗ εχεις? εγω ειμαι 40 και εχω 0,1 ng!!

On 4/9/2018 at 10:12 ΜΜ, Vasw78 είπε:

Καλησπέρα.τον Οκτώβριο πήρα το fertilimax και γω με τραγικη αμη. το Δεκέμβριο έμαθα πως είμαι έγκυος αλλά με άσχημη κατάληξη. Πιστεύω πως με βοήθησαν.τωρα τα ξεκίνησα πάλι και ελπίζω σε μια καλή εγκυμοσυνη. 

καλησπέρα.. χρόνια πολλά.. Πόσο τραγική ΑΜΗ? Εγώ 0,1 ng... Είμαι 40.. 

• Μου αρέσει 1

On 11/4/2018 at 10:58 ΠΜ, Souzana77 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. εχω ραντεβού μαζί του και θα τον ρωτήσω.. Έχω διαβάσει πολύ αποκαρδιωτικά πράγματα για ΑΜΗ τοσο χαμηλή σαν τη δική μου.. :( 

Μην απογοητευσε και εμενα η Αμη μου ειναι 0,80.Ε και?Μετρουν και αλλα πραγματα και οι υπολοιπες ορμονες και αλλωστε ενα και καλο θελουμε!

• Μου αρέσει 1

On 11/4/2018 at 10:59 ΠΜ, Souzana77 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά... Αδιάφοροι είναι οκ.. αρνητικοί να μην είναι! Με ποια δικαιολογία ήταν αδιάφοροι πως δεν βοηθάει? τι ΑΜΗ εχεις? εγω ειμαι 40 και εχω 0,1 ng!!

καλησπέρα.. χρόνια πολλά.. Πόσο τραγική ΑΜΗ? Εγώ 0,1 ng... Είμαι 40.. 

Και γω στα 40 με 0,1 αμη...καποιοι γιατροί μου είχαν αποκλησει πως μπορώ να μείνω έγκυος αλλά τα κατάφερα.διεκοψα όμως την εγκυμοσύνη Γιατί στην Αυχενική είδαμε τρισωμια 21 (συνδρομο down)ηταν η πρώτη μου εγκυμοσυνη 

On 14/4/2018 at 2:02 ΠΜ, Vasw78 είπε:

Και γω στα 40 με 0,1 αμη...καποιοι γιατροί μου είχαν αποκλησει πως μπορώ να μείνω έγκυος αλλά τα κατάφερα.διεκοψα όμως την εγκυμοσύνη Γιατί στην Αυχενική είδαμε τρισωμια 21 (συνδρομο down)ηταν η πρώτη μου εγκυμοσυνη 

Κρίμα.. εύχομαι το συντομότερο δυνατό να ξαναμείνεις και να πάνε όλα καλά. Έμεινες φυσιολογικά? Το ότι έμεινες έγκυος σημαίνει πως θα ξανα μείνεις να ξέρεις..
    Ένας παλιός καλός γιατρός μου είχε πει να μη δώσω σημασία στην ΑΜΗ και πως δεν μπορεί να μας πει πότε ακριβώς τελειώνουν τα αποθέματα..Αλλά βλέπω πως οι γιατροί της εξωσωματικής την λαμβάνουν πολύ υπόψη.. 

11 ώρες πρίν, Souzana77 είπε:

Κρίμα.. εύχομαι το συντομότερο δυνατό να ξαναμείνεις και να πάνε όλα καλά. Έμεινες φυσιολογικά? Το ότι έμεινες έγκυος σημαίνει πως θα ξανα μείνεις να ξέρεις..
    Ένας παλιός καλός γιατρός μου είχε πει να μη δώσω σημασία στην ΑΜΗ και πως δεν μπορεί να μας πει πότε ακριβώς τελειώνουν τα αποθέματα..Αλλά βλέπω πως οι γιατροί της εξωσωματικής την λαμβάνουν πολύ υπόψη.. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.ευχομαι και σε σένα τα Καλητερα...τον Οκτώβριο έκανα μια προσπάθεια για εξωσωματική σε φυσικό κύκλο.μου πήραν ένα ωάριο αλλά δεν γονιμοποιηθηκε.ειπα να προσπαθήσουμε 1 μήνα μόνοι μας και εμεινα φυσιολογικοτατα έγκυος.και από άλλους γιατρούς άκουσα πως δεν δίνουν σημασία στην αμη.επισης υπάρχουν αρκετές κοπέλες που κατάφεραν και εμειναν φυσιολογικά έγκυος με χαμηλή Άμη

• Μου αρέσει 1

Στην πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής,αφού έγινε λήψη οχτω ωαρίων ,ολα ηταν άχρηστα,χωρίς γενετικό υλικό.Ο γιατρός με συνέστησε τα Dhea,για να βελτιώσουμε την ποιότητα.Δυο μήνες τα πηρα και η εξωσωματικη και προχώρησε και πέτυχε.Με αμη χαμηλή πρεπει να επισημάνω,

• Μου αρέσει 2

3 ώρες πρίν, bloss είπε:

Στην πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής,αφού έγινε λήψη οχτω ωαρίων ,ολα ηταν άχρηστα,χωρίς γενετικό υλικό.Ο γιατρός με συνέστησε τα Dhea,για να βελτιώσουμε την ποιότητα.Δυο μήνες τα πηρα και η εξωσωματικη και προχώρησε και πέτυχε.Με αμη χαμηλή πρεπει να επισημάνω,

Ξεκίνησα να τα παίρνω απο χθες, μου ειπε ο γιατρός να τα δοκιμάσω αν και δεν έχουν απόλυτη ένδειξη επιτυχίας.. θα τα πάρω και Ελπιζω να βοηθήσουν..

με το καλο το παιδάκι σου!! Ευχαριστώ πολυ.. 

• Μου αρέσει 1

16 ώρες πρίν, Vasw78 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.ευχομαι και σε σένα τα Καλητερα...τον Οκτώβριο έκανα μια προσπάθεια για εξωσωματική σε φυσικό κύκλο.μου πήραν ένα ωάριο αλλά δεν γονιμοποιηθηκε.ειπα να προσπαθήσουμε 1 μήνα μόνοι μας και εμεινα φυσιολογικοτατα έγκυος.και από άλλους γιατρούς άκουσα πως δεν δίνουν σημασία στην αμη.επισης υπάρχουν αρκετές κοπέλες που κατάφεραν και εμειναν φυσιολογικά έγκυος με χαμηλή Άμη

Καλησπέρα.. ειχα χθες ραντεβού στο γιατρο και μου ειπε να τα πάρω τα fertility max... θα δοκιμάσουμε 1-2 μήνες παρακολούθηση και μετα θα παμε για εξωσωματική μαλλον. Ελπιζω να πάνε ολα καλα.. 

On 17/4/2018 at 5:40 ΜΜ, Souzana77 είπε:

Ξεκίνησα να τα παίρνω απο χθες, μου ειπε ο γιατρός να τα δοκιμάσω αν και δεν έχουν απόλυτη ένδειξη επιτυχίας.. θα τα πάρω και Ελπιζω να βοηθήσουν..

με το καλο το παιδάκι σου!! Ευχαριστώ πολυ.. 

Ναι ξέρω οι απόψεις διίστανται.Εμενα ο δικός μου γυναικολόγος,με είχε πει το 80%των γυναικών που τα εχει πάρει, η ποιότητα των ωαρίων τους εχει βελτιωθεί.Καλη επιτυχία ευχομαι και ολα να πάνε καλα κα με ευκολία.

• Μου αρέσει 3

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα