Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ηθελα να ρωτησω αν καμια εδω γνωρίζει την γιατρο παγκοπούλου μαρθα...την ειχα για γυναικολογο τα τελευταία χρονια που ζω Θεσσαλονίκη και τωρα που ειμαι έγκυος συνεχίζω μαζι της αλλα νομίζω πως κατι λείπει, υπάρχει ενα ναι μεν αλλα... Ειμαι στην 12 βδομαδα κ ακόμα δεν εχουμε ακούσει την καρδιά... Μονο την βλέπουμε που παλεται.. Ενώ το ζητάμε εδω και κανενα μηνα όλο μας λέει την επόμενη φορα θα ετοιμάσει το μηχάνημά... Παρολα αυτα κάθε επίσκεψη την χρεώνει κανονικοτατα.. Επίσης η μονη κλινική που συνεργάζεται ειναι το γενεσις κ δεν ειναι καθολου ευέλικτη κ διαλλακτική με αυτο, κ γενικα σαν ταρίφα -για την γέννα μονο- ζητάει αρκετα κατα την άποψη μου... 1400-1500 η γέννα + έξτρα οι επισκέψεις κ οι εξωτερικοί υπέρηχοι... Τι πιστεύετε εσείς?? ειμαι υπερβολική ή πρεπει να κάνω μια έρευνα γενικα?? ποιον εχετε εσείς να προτείνετε για γιατρο??? να ειναι υπομονετικη και φυσικα να εχει ενα αρτια εξοπλισμένο ιατρείο...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε γυναικολόγο είμαι στο ψάξιμο, πάντως ένας από αυτούς που σκέφτομαι είναι και ο γιατρός σου. Θα μπορούσες να μου πεις ό,τι θεωρείς χρήσιμο π.χ. δίνει πολλά συμπληρώματα διατροφής, τον βρίσκεις στο τηλέφωνο αν τον χρειαστείς κτλ;

 

Εμένα δεν με ενθουσίασε ο Παπανικολάου

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...εγω σκεφτομαι να παω στον κο μαμοπουλο.....πρωτη φορα θα παω,εχω ακουσει καλα λογια.......επισης ακουσα καλα λογια κ για τον κο παπανικολαου,αλλα αυτος δεν ξεγενναει ιπποκρατειο!!!!!!

 

 

εχει καμια σας γεννησει με τον μαμοπουλο;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...εγω σκεφτομαι να παω στον κο μαμοπουλο.....πρωτη φορα θα παω,εχω ακουσει καλα λογια.......επισης ακουσα καλα λογια κ για τον κο παπανικολαου,αλλα αυτος δεν ξεγενναει ιπποκρατειο!!!!!!

 

 

εχει καμια σας γεννησει με τον μαμοπουλο;;;

Ξερω απο φιλη οτι ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου και σεβεται τις επιθυμιες της γυναικας. Μονο αν τον γνωρισεις απο κοντα θα καταλαβεις αν σου ταιριαζει ως γιατρος ή οχι.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αληθεια; Για ποιο λόγο; Πηγες η ιδια;

 

Πήγα η ίδια ναι.

Δεν μου άρεσε που το ιστορικό το κρατάει σε χαρτάκια τα οποία πως τα βρίσκει μετά?

Δεν δίνει στο τέλος της εξέτασης φωτογραφίες από τον υπέρηχο και πόρισμα.

Επίσης πήγα κ όταν τον ρώτησα κάτι στο νετ μετά δεν με θυμόταν καν ότι τον επισκέφτηκα

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
καλημερα κοριτσια!! ψαχνω γυναικα γυναικολογο συμβεβλημενη με εοπυυ.... εχετε να προτεινετε κατι???

 

Γεια σου φίλη. Είδα το ερώτημά σου. Η ξαδέρφη μου έχει την Τάγκου που είναι το ικα Πύλης Αξιού νομίζω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) κι είναι ευχαριστημένη. Γκούγκαρέ την για πληροφορίες ή ρώτα καμιά κοπέλα από δωμέσα που την έχει για πιο προσωπική γνώμη.

Think Different
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!έχω καταληξει μεταξυ δύο..χρειάζομαι βοήθεια γιατί πρέπει σήμερα να κλείσω ραντεβού, δεν πάει άλλο!!!! θα ηθελα πληροφοριες για Σορτση ανδρεα, Βατση Θωμη και Στέλλα Μακρή. πώς είναι στη δουλειά τους,εαν έχουν εμπειρία, εαν είναι υπερ ΦΤ και με ποιες κλινικές συνεργάζονται καθώς και τιμές.. Σας παρακαλώ όποια ξέρει ας μου δώσει τα φώτα της, επείγομαι...!!!!! ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!έχω καταληξει μεταξυ δύο..χρειάζομαι βοήθεια γιατί πρέπει σήμερα να κλείσω ραντεβού, δεν πάει άλλο!!!! θα ηθελα πληροφοριες για Σορτση ανδρεα, Βατση Θωμη και Στέλλα Μακρή. πώς είναι στη δουλειά τους,εαν έχουν εμπειρία, εαν είναι υπερ ΦΤ και με ποιες κλινικές συνεργάζονται καθώς και τιμές.. Σας παρακαλώ όποια ξέρει ας μου δώσει τα φώτα της, επείγομαι...!!!!! ευχαριστώ!!!!!

 

Η Βάτση ήταν η δεύτερη γυναικολόγος που πήγα από τους συνολικά 6 που έχω επισκεφτεί. Καλή σαν άνθρωπος, δεν θα τη χαρακτήριζα και ιδιαίτερα φιλική, αλλά μια χαρά τέλος πάντων. Ο υπέρηχος που κάνει δεν είναι πολύ καθαρός (έχω γίνει έμπειρη πλέον στο θέμα ;) ). Αυτό που με χαλούσε κάπως ήταν το ότι συστεγάζεται στο ιατρείο με άλλο γιατρό (νομίζω τον άντρα της;;) και παραδέχομαι ότι αυτό είναι δικό μου κόλλημα και δεν έχει σχέση με το πόσο καλή γιατρός είναι. Προσωπικά την άλλαξα, γιατί όσο καιρό ήμουν εκεί, δεν είδα να μου προτείνει κάποια δυναμική αντιμετώπιση στο θέμα που είχα τότε κι εγώ ήμουν ιδιαίτερα αγχωμενη εκείνο τον καιρό...

 

Ο Σόρτσης είναι ο 6ος στη σειρά και αυτός που έχω και θα εχω. Είναι ζεστός άνθρωπος, όχι φιλοχρήματος και έχει πολύ καλό υπέρηχο. Έχει σπουδές στην Αγγλία, που το θεωρώ καλό και σέβεται πολύ τη γνώμη των ασθενών του. Με πρόσεξε πάρα πολύ στη γέννα μου, παρόλο που πήγα στον 7ο μήνα έγκυος, αλλά και μετά. Είναι πολλά τα θετικά που έχει, αλλά ας μην τα γράψω όλα, γιατί είμαι υποκειμενική, όπως και απέναντι σε όλους τους γιατρούς που έχω πάει.

 

Τη Μακρή δεν την γνωρίζω.

 

Εύχομαι να επιλέξεις όποιον γιατρό σε κάνει να νιώθεις ασφαλής από επιστημονικής άποψης και άνετη από επικοινωνιακής! Καλό είναι να πας σε περισσότερους από 1-2, για να μπορείς να συγκρίνεις- άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, για τις πληροφορίες που ζητάς: Ο Σόρτσης συνεργάζεται με Βιοκλινική, Γένεσις και Διαβαλκανικό. Η τιμή της επίσκεψης είναι 40 ευρώ και για γέννα παίρνει 1000 είτε κάνει φυσιολογικό είτε καισαρική. Εγώ έκανα φυσιολογικό και ήταν μαζί μου 22 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

 

Εύχομαι να επιλέξεις όποιον γιατρό σε κάνει να νιώθεις ασφαλής από επιστημονικής άποψης και άνετη από επικοινωνιακής! Καλό είναι να πας σε περισσότερους από 1-2, για να μπορείς να συγκρίνεις- άποψή μου.

 

σε ευχαριστω πολυ!!! (τη Βατση την απερριψα λογω αποστασης , ειναι πολυ μακρια και δεν εχω ορεξη με την κοιλια στο στομα να κανω 45 λεπτα στο λεωφορειο μεσα στη ζεστη για να παω κ αλλα τοσα να γυρισω..!ήμουν μεταξυ Σορτση και Καντου..μεχρι αυριο θα αποφασισω;) εύχομαι να κλικαρουμε απο την αρχη και να μη χρειαστει να αλλαξω γιατρο στην πορεια γιατι με κανει κ νιωθω ξεκρεμαστη αυτο. .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Δείτε και αυτό ...στη Θεσσαλονίκη αλλά και στην Αθήνα.

 

http://www.iakentro.gr

 

Γυναικολόγοι Νικόλαος και Ιωάννης Πράπας.

 

Όχι μόνο για εξωσωματική αλλά και για παρακολούθηση .

 

Εξαιρετικό κέντρο ,εξαιρετικοί γιατροί και εξαιρετικό προσωπικό .

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια εγώ εχω τον τοσουνιδη στην καλαμαρια και δεν τον αλλάζωμε τίποτα

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό ...στη Θεσσαλονίκη αλλά και στην Αθήνα.

 

www.iakentro.gr

 

Γυναικολόγοι Νικόλαος και Ιωάννης Πράπας.

 

Όχι μόνο για εξωσωματική αλλά και για παρακολούθηση .

 

Εξαιρετικό κέντρο ,εξαιρετικοί γιατροί και εξαιρετικό προσωπικό .

Εκεί έκανα τον υπέρηχο του β' επιπέδου. Όλα πολύ καλά στο κέντρο!

 

Έχω ένα αλλά όμως...

Μια φίλη μου πήγαινε σε έναν από τους 2 , αλλά επειδή την έπιασαν πόνοι την Ανάσταση, δεν μπόρεσε να είναι κανένας από τους δύο :confused:. (Ήξεραν και οι δύο το ιστορικό της εγκυμοσύνης της.) Ελειπαν εξωτερικό και η φίλη μου ενημερώθηκε από τη μαία. Της έστειλαν άλλο γιατρό, αλλά ταλαιπωρήθηκε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.:(

8noIp2.pngjOU4p3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγω για τους παραπανω εχω ασχημη εμπειρια απο τους κουμπαρους μου...ελεγαν στην κοπελα βουρ για φυσιολογικη συλληψη, μετα την πλακωσαν στα φαρμακα για 3-4 απανωτες εξωσωματικες,και τελικα δεν ελεγξαν καθολου τον αντρα της οπου και υπηρχε το προβλημα...μια προστατιτιδα...

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ανεπιφυλακτα επειτα απο αναζητηση χρονων ...τον Ζεπειριδη Λεωνιδα ο οποιος ειναι και στο παπαγεωργιου...

φοβερες γνωσεις ,σπουδαιος ανθρωπος αλλα κλεισε τα πρωτα απογευματινα ραντεβου για να μην περιμενεις...

στην κυριολεξια εσωσε και εμενα και το παιδι μου ενω σε 3 νοσοκομεια δεν βρισκαν ακρη και μου εκαναν πασα ο ενας στον αλλον για να μην παρουν ευθυνη...

μονο ο Λεωνιδας ηταν ακριβης στην διαγνωση του και ανελαβε την ευθυνη ...

Δεν θελω να σου γραψω αλλα γιατι η καθε κοπελα εχει να πει το καλυτερο για τον γιατρο της...

απλα αξιζει να τον γνωρισεις....

 

Είχα τον ίδιο γιατρό, πολύ καλός κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά όταν γέννησα ήρθε μόνο μια φορά και αυτή για να πληρωθεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα τον ίδιο γιατρό, πολύ καλός κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά όταν γέννησα ήρθε μόνο μια φορά και αυτή για να πληρωθεί!!!

 

Υποθέτω ότι δε θα χε χρόνο -πραγματικά δεν θα χε- και όλα είχαν πάει καλά και δε χρειαζόταν να ρθει. Τη μία φορά που ήρθε μήπως ήρθε για να σου δώσει οδηγίες; έτσι κι αλλιώς σε 40 μέρες θα ξαναπήγαινες. Εγώ τον πλήρωσα όταν πήγα μετά τις 40 μέρες .

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα κ απο μενα.ειναι η πρωτη φορα ποθ γραφω κ θα ηθελα να με φιαδωτισετε αν αθτο ειναι δυνατο.προσφατα αλλαξα γυναικολογο και πηγα στον κ. ανδρεα τζιοβα..μου φανηκε πολυ καλος υπαρχει καποια κοπελα που να τον γνωριζει??καλες η' κακες εντυπωσεις?? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...