Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ, μόλις έκαν την εγγραφή και διάβασα με προσοχή όλες σας τις απαντήσεις. Είμαι κι εγώ από Θεσσαλονική και προσπαθούμε με το άντρα μου για παιδάκι εδώ και λίγο καιρό, και έχουμε αγχωθεί και λίγο με το θέμα. Ελπίζω να έρθει σύντομα. Για αυτό και θα ήθελα να πάω σε κάποιον γυναικολόγο ο οποίος αν με το καλό μείνω έγκυος να μπορεί να με παρακολουθήσει. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επισκεφτώ τον Στέργιο Παπαχατζόπουλο,έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια, αλλά θα ήθελα να μάθω που ξεγεννάει, μήπως ξέρει κάποια κοπέλα να μου απαντήσει???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ, μόλις έκαν την εγγραφή και διάβασα με προσοχή όλες σας τις απαντήσεις. Είμαι κι εγώ από Θεσσαλονική και προσπαθούμε με το άντρα μου για παιδάκι εδώ και λίγο καιρό, και έχουμε αγχωθεί και λίγο με το θέμα. Ελπίζω να έρθει σύντομα. Για αυτό και θα ήθελα να πάω σε κάποιον γυναικολόγο ο οποίος αν με το καλό μείνω έγκυος να μπορεί να με παρακολουθήσει. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επισκεφτώ τον Στέργιο Παπαχατζόπουλο,έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια, αλλά θα ήθελα να μάθω που ξεγεννάει, μήπως ξέρει κάποια κοπέλα να μου απαντήσει???

 

Να μην το σκέφτεσαι, να πας και να είσαι βέβαιη πως θα κάνει ό,τι περνάει από το χέρι του για να σας βοηθήσει. Επίσης συνεργάζεται με όλες τις κλινικές. Έχει αναλυτικό τιμοκατάλογο με όλες τις κλινικές στο ιατρείο και έτσι δεν έχεις κανένα περιορισμό.

Σου εύχομαι τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα κοριτσια..μολις εμεινα εγγυος στο πρωτο παιδακι μου και ο γυναικολογος μου συστησε τον ασλανιδη αναστασιο ο οποιοσ βρισκεται στην ερμου καθως αυτος δεν ασχολειται με μαιευτικη. γνωριζει καμια κατι? ενημερωστε με σασ παρακαλω αν εχετε ιδεα.. σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και παλι...επισκεφτηκα τον γιατρο που προανεφερα αλλα για να πω την αληθεια δεν μου εκανε το κλικ κι ετσι θελω να αλλαξω. εχετε καποιον να μου προτεινετε? κι επειδη σκεφτομαι να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο εχετε να μου προτεινετε κανεναν καλο? επισης την κυρια βουντιωμη μαλαματη την γνωριζετε να μου πειτε καποια σχολια?συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω μπερδευτει ¨(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και παλι...επισκεφτηκα τον γιατρο που προανεφερα αλλα για να πω την αληθεια δεν μου εκανε το κλικ κι ετσι θελω να αλλαξω. εχετε καποιον να μου προτεινετε? κι επειδη σκεφτομαι να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο εχετε να μου προτεινετε κανεναν καλο? επισης την κυρια βουντιωμη μαλαματη την γνωριζετε να μου πειτε καποια σχολια?συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω μπερδευτει ¨(

καποιον σε δημοσιο δεν γνωριζω αλλα αν ενδιαφερεσαι για ιδιωτη εχω να σου συστησω τον γιατρο μου.ακουσα γιαυτον μεσα στο φορουμ και πηγα να δω τι παιζει ..ειναι οντως πολυ καλος.γεννησα πριν 2 μηνες το πλασματακι μου φυσιολογικα και πολυ ευκολα.αν θελεις στειλε μου πμ για τα στοιχεια του

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και παλι...επισκεφτηκα τον γιατρο που προανεφερα αλλα για να πω την αληθεια δεν μου εκανε το κλικ κι ετσι θελω να αλλαξω. εχετε καποιον να μου προτεινετε? κι επειδη σκεφτομαι να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο εχετε να μου προτεινετε κανεναν καλο? επισης την κυρια βουντιωμη μαλαματη την γνωριζετε να μου πειτε καποια σχολια?συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω μπερδευτει ¨(

 

Κοπέλα μου σου έχω στείλει πμ!

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο εμενα πραγματικα και εγω τρελαθικα με καποια απο τα ονοματα που διαβασα αλλα οχι γιατι ημουν ασθενεις τους αλλα δουλευα για καιρο σε γυναικολογους και εχω μια γνωμη για μερικους απο αυτους. Θα πρεπει να γνωριζετε τι ζητατε απο αυτους και πως τον θελετε τον γιατρο. Η γνωμη που σχηματισα εγω ειναι οτι οι καλοι γιατροι ειναι και λιγο περιεργοι σε συμπεριφορα. Οι γιατροι των ταμειων με μη πελατισες τους συνιθως δεν φεροντε και πολυ προθυμα αλλα με τις πελατισες τους τελεια.Αρα το αν καποιο γιατρος ειναι καλος δυσκολα θα το εξακριβωσετε.

 

 

ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο εμενα πραγματικα και εγω τρελαθικα με καποια απο τα ονοματα που διαβασα αλλα οχι γιατι ημουν ασθενεις τους αλλα δουλευα για καιρο σε γυναικολογους και εχω μια γνωμη για μερικους απο αυτους. Θα πρεπει να γνωριζετε τι ζητατε απο αυτους και πως τον θελετε τον γιατρο. Η γνωμη που σχηματισα εγω ειναι οτι οι καλοι γιατροι ειναι και λιγο περιεργοι σε συμπεριφορα. Οι γιατροι των ταμειων με μη πελατισες τους συνιθως δεν φεροντε και πολυ προθυμα αλλα με τις πελατισες τους τελεια.Αρα το αν καποιο γιατρος ειναι καλος δυσκολα θα το εξακριβωσετε.

 

 

ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ

 

 

Πολύ ενδιαφέρουσα η τοποθέτησή σου liodaraki... Όντως οι ικανοί και έξυπνοι γιατροί κάποιες φορές την ψωνίζουν από την πολλή πελατεία και φέρονται κάπως... Πες μας αν μπορείς κανένα παράδειγμα καλού γιατρού με καλή συμπεριφορά γιατί αυτό είναι το ζητούμενο.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

εμένα ο γιατρός μου είναι ο κος Σταματόπουλος - Τσιμισκή- και δεν έχω λόγια ως προς το είναι άριστος επιστήμονας με Ε κεφαλαίο, σοβαρός και σημαντικό είναι το γεγονός ότι εγώ στηρίχτηκα επάνω του με απόλυτη εμπιστοσύνη

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα η τοποθέτησή σου liodaraki... Όντως οι ικανοί και έξυπνοι γιατροί κάποιες φορές την ψωνίζουν από την πολλή πελατεία και φέρονται κάπως... Πες μας αν μπορείς κανένα παράδειγμα καλού γιατρού με καλή συμπεριφορά γιατί αυτό είναι το ζητούμενο.

 

Ευχαριστω κατα αρχην αλλα δεν θα μπορουσα να πω καποιο ονομα γιατι πρωτον δεν ξερουμε τι εννοει καθε γυναικα για καλο γιατρο η καλη συμπεριφορα και να μην ξεχναμε οτι ειναι ανθρωποι και οι γιατροι και εχουν νευρα και πολλες φορες ανχος για τους ασθενεις τους και ισως καποιες φορες φεροντε υπερβολικα.Και δευρερων λογο δουλειας τους ξερω και οχι σαν ασθενεις οσο. Οσο για εμενα δεν εχω καποιον μονιμο .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα, γράφω αυτό το μήνυμα για λογαριασμό της αδερφής μου, η οποία αντιμετωπίζει ένα θέμα με την γυναικολόγο της.

 

Για να μη θεωρηθεί ότι κάνω δυσφήμιση στη γιατρό, αναφέρω μόνο το μικρό της όνομα, λέγεται Φωτεινή και το ιατρείο της είναι στο κέντρο της πόλης. Το πρόβλημα έχει ως εξής :

 

Εδώ και 3 χρόνια που την παρακολουθεί η συγκεκριμένη γιατρός (για γυναικολογικό έλεγχο, παπ-τεστ) δεν απαντάει εύκολα στο κινητό της για να κλείσει η αδερφή μου ραντεβού. Στο ιατρείο της δεν έχει γραμματέα, κλείνει η ίδια τα ραντεβού της, μέσω του κινητού της. Πέρσι το καλοκαίρι η αδερφή μου έκανε το τεστ παπ της και μετά της τηλεφωνούσε για μία εβδομάδα και δεν μπορούσε να τη βρει (δεν απαντούσε) και εν τέλη η αδερφή μου δεν έμαθε ποτέ τα αποτελέσματα του τεστ παπ.....Απλά έφτασε στο σημείο να λέει ότι αν δεν ήταν καλό το παπ-τεστ θα είχε τουλάχιστο την καλοσύνη να της τηλεφωνήσει για τα αποτελέσματα!!! Μέχρι εδώ καλά!

 

Όμως σήμερα το πρωί, η αδερφή μου χρειάστηκε να επικοινωνήσει μαζί της για ένα πολύ-πολύ σοβαρό γυναικολογικό πρόβλημα, της τηλεφωνούσε συνεχώς από τις 12 το μεσημέρι έως και τις 6 το απόγευμα και ουδέποτε απάντησε...!!!!! Της είπα πως στη θέση της θα άλλαζα γιατρό, μου είναι αδιανόητο να έχει τέτοια συμπεριφορά, απορώ πως έχει τόσο πολύ πελατεία (η αδερφή μου όποτε πήγε να εξεταστεί, είχε πάρα πολύ κόσμο στην αναμονή). Για να μη μακρυγορώ, υποθέτουμε ότι η γιατρός χρησιμοποιεί και δεύτερο κινητό, το οποίο προφανώς θα πρέπει να δίνει στις έγγυες πελάτισσές της, διότι με κάποιο τρόπο πρέπει να τη βρίσκουν αν συμβεί κάτι...

 

Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που αντιμετωπίζει παρόμοιο περιστατικό (θα καταλάβει από το μικρό όνομα της γιατρού αν μιλάμε για την ίδια), ας μου πει πως καταφέρνει να επικοινωνήσει μαζί της...

 

Ευχαριστώ πολύ.

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites

Magia_melissa το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να την αλλάξει αφού δεν είναι έγκυος, να μην παιδεύεται άδικα.Στην περίοδο της εγκυμοσύνης δεν αλλάζεις εύκολα γιατρό αλλά αν χρειαστεί το κάνεις και αυτό.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ να την αλλάξει θα έλεγα. Και την πιο μεγάλη βλακεία να ήθελε να τη ρωτήσει η αδερφή σου είναι γιατρός και είναι υποχρεωμένη να απαντά στο κινητό της. Σιγά μην περιμένει να την τεστάρει και στην εγκυμοσύνη. Η κυρία είναι τουλάχιστον αναίσθητη, να βλέπει τόσες αναπάντητες και να μην παίρνει πίσω... Συγχύστηκα!!!

Think Different
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εχω διαβασει το θεματακι σας..και ομολογω οτι λιιιγο μπερδευτηκα.

Πολλους απο τους γιατρους που αναφερατε τους εχω ακουστα η τους ξερω προσωπικα.

Το θεμα μου ειναι ως εξης. μετα απο 2 παιδια και δυο διαφορετικους γυναικολογους...ειμαι παλη σε αναζητηση γυναικολογου.

 

Στον μεγαλο μου γιο ειχα τον Χατζηιωακειμηδη που ηταν πολυ καλος μαιευτηρας, με πολυ καλη συμπεριφορα πριν αλλα και μετα τη γεννα...αλλα δε με ικανοποιει σαν γυναικολογος..σε καθαρα γναικολογικα θεματα.

Ο δευτερος γιατρος μου ηταν ο Παπανικολαου Αλεξης τον οποιον διαλεξα καθαρα για λογους επειδη κανει VBAC και επειδη ειναι γιατρος για δυσκολες περιπτωσεις- φοβομουν μη παει κατι στραβα- τελικα κατεληξα παλη να κανω και δευτερη καισαρικη γιατι δεν εκανε αλλες συσπασεις η μητρα και ημουν ηδη πολλες ωρες με σπασμενα νερα.

Το θεμα ειναι οτι ο Παπανικολαου που σαν γυναικολογος- σε καθαρα ιατρικο επιπεδο ειναι πολυ καλος, δε μου εκανε ποτε το κλικ για να τον κρατισω, περα του οτι ειναι πολυ μακρια- ουσιαστηκα στην αλλη ακρη της πολης για μενα ειναι και αρκετα ακριβος.

 

Εχω ακουσει καλα λογια για τους Γκριμπιζη και Ζεπειρηδη..ειναι οντως τοσο καλοι;;;...εχετε καποια προσωπικη εμπειρια;;;

Ο Μπυρος σαν γυναικολογος- οχι μαιευτηρας- τι λεει;;;

Πρεπει να κλεισω σχετικα συντομα ραντευου σε καποιον γιατι κοντευω να σαραντισω και με ενα μωρο που θηλαζει δεν μπορω να λειψω πολυ ωρα

Link to comment
Share on other sites

Toν Μπυρο τον γνωρισα αφου εμεινα εγκυος και τωρα εχει λιγους μηνες που γεννησα οποτε πηγα στις 40 μερες και μετα 3 μηνες για τεστ παπ,οποτε δεν τον ξερω σαν γυναικολογο αλλα σαν γιατρος γενικοτερα μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις

οσο για τα ραντεβου συνηθως κλεινω για τις επομενες 1-2 μερες και τις περισοτερες φορες εχει αναμονη 5-10 λεπτα.-νορμαλ-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια,

 

εχω ενα παιδακι με καισαρικη και ειμαι εγκυος στο δευτερο.

ψαχνω εναν γιατρο στο παπαγεωργιου, σωστο ανθρωπο και καλο επιστημονα,

χωρις να ειναι παρα πολυ ακριβος και να μην με βαζει να κανω ασκοπες εξετασεις, ειχα παλια εμπειρια πολυ ασχημη.

ξερετε καποιον να μου συστησετε, απο προσωπικη εμπειρια?

 

μου εχουν συστησει τον δημητρη αθανατο,ξερει καποια απο εσας τον συγκεκριμενο γιατρο?

as1cMdv0g410020MDA1NzRifDAwOTg5M2J8JiM5NTY7JiM5NjA7JiM5NDk7JiM5NTY7JiM5NjA7Jg.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.....ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΑΝΑΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ....ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΚΤΟΡΑΣ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...ΤΟ ΤΗΛ 2310240333 ΟΔΟ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ 30.....

Link to comment
Share on other sites

Τον Αθανατο τον γνωρησα στο Παπαγεωργιου εκανε το μαιευτηκο ιατρειο οταν πηγαινα για τις "τυπικες" παρακολουθησεις.

Δε μου εκανε καθολου καλη εντυπωση σαν χαρακτηρας, ειχε υφος,τουπε και γεννικα δεν...

Γιατρους το παπαγεωργιου εχει πολλους, μπορεις να δεις στο σαιτ του νοσοκομειου

Εγω ειχατον Παπανικολαου αλλα ειναι κομματακι ακριβος...70 ευρω επισκεψη

 

Παντως αμα ειναι να γεννησειςπ

αλη με καισαρικη κλεισε ραντευου στοΠαπαγεωργιου να σε παρακολουθουν εκει, θα σε προγραμματισουν και τελος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...