Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Δλδ ο Γερμανός πονάει λιγότερο τη γυναίκα του από τον Έλληνα; Ή μήπως όλοι οι Γερμανοί ανεξαιρέτως είναι πιο ψύχραιμοι από το μέσο Έλληνα; Επίσης, εδώ στην Αμερική που είναι χωνευτήρι των λαών, κατά την προσφιλή έκφραση και επιτρέπεται, ξεχωρίζουν βάσει εθνικότητας ποιος έχει την κατάλληλη ιδιοσυγκρασία και ποιος όχι; ;);)

 

δεν ξέρω για την αμερική..;)αλλά χωρίς να γενικεύω, ο μέσος βορειοευρωπαίος είναι πιο "ψυχρος" απο τον Έλληνα, πιο ψύχραιμος δες το όπως θέλεις..

 

επειδή έχω δύο καισαρικές που για μένα ήταν ανώδυνες, ειδικά η δεύτερη, παρόλα αυτά είναι χειρουργεία πώς να το πω...όπως δεν αφήνουν σε μια εγχείριση άλλη, για μένα καλά κάνουν και στην κ.τ....ρε κορίτσια και δίπλα στο κεφάλι της γυναίκας να είναι..στα είκοσι εκατοστά χάσκει μια κοιλιά ορθάνοιχτη τι να λέμε..ούτως ή άλλως η διαδικασία είναι πολύ σύντομη, δλδ σε ένα τέταρτο το μωρό γεννιέται και το πάνε αμέσως στον μπαμπά που περιμένει δίπλα στην αίθουσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγω γεννησα στο ρεα με καισαρικη πριν 50 μερες....ο γιατρος ειναι κ οικογενειακος μας φιλος...ο συζυγος μου ειναι βοηθος κτηνιατρου αρα εχει κανει απειρα χειρουργεια....ο γιατρος τον ηθελε μεσα στην καισαρικη αλλα μαλλον το νοσοκομειο δεν τον αφησε!! δεν πειραζει,,,,βγηκε η μπεμπα στο αψε σβησε κ την ειδε μετα απο λιγο....αν κ εγω θα τον ηθελα μεσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα. Κι εγώ αν και ήθελα να μπω μέσα στο χειρουργείο, παρόλα αυτά δεν με αφήσανε. Η σύζυγος γέννησε με καισαρική. Μου είπανε στο "ΜΗΤΕΡΑ" ότι είναι πολιτική των μαιευτηρίων να μην επιτρέπεται η είσοδος στους συζύγους ειδικά στην περίπτωση της καισαρικής που είναι κατα τ' άλλα και χειρουργική επέμβαση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς δε μας άφησαν, προέκυψε ξαφνικά η καισαρική, μας έτρεχαν...οπότε λέει ο άντρας μου "θα μπω κι γω μαζί δεν την αφήνω μόνη" και ενώ του έλεγε ο γιατρός πως δεν επιτρέπεται (μαιευτήριο Λητώ) εγώ ούρλιαζα "δε σε θέλω φύγε!!!" Δεν ήθελα να τον βλέπω από τα νεύρα μου που πήγαινα για καισαρική τον καυμμένο, τί τράβηξε!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα με καισαρική κ ενώ θα μπορούσε ο άντρας μου να μπει δεν το κάναμε.Είναι πολιτική των νοσοκομείων να μη μπαίνουν άσχετοι ακόμα κ αν είναι ο άντρας σου επειδή θεωρείται κ είναι χειρουργείο!Δεν μπορείς να μπεις έτσι απλά.Ο άντρας μου λόγω δουλειάς μπαίνει μέσα στα χειρουργεία κ επιλέξαμε να μην μπει.Γιατί?Για να δει την κοιλιά μου ορθάνοιχτη?Ή να μου συμπαρασταθεί?Είχα στο προσκέφαλό μου 2 μαίες που μου μιλούσαν κ μου αποσπούσαν την προσοχή για να μη κοιμηθώ!Δεν ξέρω αν οφείλεται στην επισκληρήδιο ή στην χαλαρότητα αλλά ήθελα να κοιμηθώ.Τον μικρό μετά από 10 λεπτά που τον γέννησα τον είδε ο πατέρας του που καθόταν στην αίθουσα αναμονής.Έχει τόσες αναμνήσεις να θυμάται,δεν χρειάζεται να θυμάται την γυναίκα του πετσοκομμένη.Α κ ήμουν σε Δημόσιο!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 χρόνια μετά...
On 3/10/2011 at 11:32 ΜΜ, marilou. είπε:

Εξαρτάται από το γιατρό. Εμένα και στις 2 καισαρικές ο άνδρας μου ήταν μέσα και μάλιστα σε μεγάλο ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας. Εάν δώσει εντολή ο γιατρός σου όλα επιτρέπονται.

Μπορω να σε ρωτήσω σε ποιο μαιευτήριο και με ποιο γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...