Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δηλαδή πρέπει να τησ στείλω με μαιλ το λογαριασμό του παυπαλ?και αν ναι ποιος είναι ο λογαριαμός που θα τον δω(μοθ το βγάζει αυτόματα κάθε φορά και δεν έχω ιδέα)

 

οχι δεν θα της στειλεις το λογαριασμο του Paypal θα την ρωτησεις αν θα προχωρησετε τη πληρωμη μεσω Paypal αν ναι τοτε λογικα αυτη θα στειλειε request στο Paypal ζητωντας πληρωμη Οταν μπεις στο λογαριασμο σου στο Paypal θα δεις να σου ζητανε να πληρωσεις το ποσο αυτο στον πωλητη ταδε και θα δεις το email του τοτε αν συμφωνεις με ποσο και ποσοτητα θα πατησεις accept

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της ενότητας!:-)

 

Στις 13 Νοεμβρίου παρήγγειλα ένα άρωμα από εκεί μέσω paypal.

Mετά από 40 μέρες και αφού δεν είχε έρθει τίποτα, τους έκανα αναφορά και μετά από λίγο μου επέστρεψαν το ποσό της αγοράς.

 

Χθες τι παρέλαβα από το ταχυδρομείο;;;;;

Το άρωμα!!!!!:o:o:o:shock::shock::shock:

Μετά από 4 μήνες παρέλαβα!

Καλά από Αμερική έφυγε στις 13 Νοεμβρίου, 4 μήνες που έβοσκε η παραγγελία;

Έχει ξανά τύχει σε καμία;

Να κάνω κάτι, να το πω στο fragrancex; Δεν ευθύνονται μάλλον αυτοί!

 

Μου έχει συμβεί και σε μένα από πωλήτη του ebay από Αγγλία (αυτόν με τα καλσόν αν θυμάμαι καλά fiore) που μου ήρθαν μετά από 2,5 μήνες. Τον ενημέρωσα ότι παρέλαβα και του ζήτησα να τον ξαναπληρώσω. Αφού με ευχαρίστησε μου έκανε κάποια έκπτωση και τον πλήρωσα πάλι μέσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

Marsolan σε ποια εταιρια φοραει 5; Δεν μπορει να φοραει Αγγλικο πενταρι δεκα μηνων!

Παντως η νεξτ εχει πολυ στενα παπουτσακια και μικροκαμωμενα.

Κατα τη γνωμη μου, αν εισαι αναμεσα σε δυο μεγεθη, παρε το μεγαλυτερο. Αν θελεις να μετρησω κατι στα παπουτσακια της πεσμου.

Εχω ενα τεσσαρι και ενα εξαρι.

 

εγω την μετρησα συμφωνα με τα all star converse ελεγε uk5 ευρωπαικο 21 εκατοστα 12.5..τα οποια και το νεξτ τα δινει με τετοια νουμερα στο σαιτ του!!

τι να σου πω...την μετρησα και με μεζουρα συμφωνα με το sizing guide και το πατουσακι της ειναι 12 ποντους..

 

Αν δεν σου ειναι κοπος μετρα εκατοστα και στο 4αρι και στο 6αρι..και στειλε μου ενα πμ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φανταστικά τα πεδιλάκια...τι μου κάνετε...

κι εγώ έχω αρτοπαρασκευαστή,carrefour,πολύ με έχει βολέψει...όποτε χρειάζομαι ψωμί φτιάχνω, σαν τοστ βγαίνει...έχει 2 κάδους για ένα μεγάλο ψωμί ή 2 πιο μικρά...ότι βολεύει...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παρέλαβα σήμερα αυτά:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320662154297&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_2132wt_1138 (παραγγελία 22/3) φαίνεται μια χαρά, δεν το δοκίμασα φυσικά, αλλά ήταν πιο φτηνό απ' αυτά που έβρισκα στο άμαζον και που δε μου άρεσαν κιόλας...

Επίσης

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270635655277&var=570008626237&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1917wt_1138

(παραγγελία 20/3)

Ωραίο είναι, αλλά το υλικό του δεν το είχα προσέξει, νόμιζα ότι είναι βαμβακερό, αλλά είναι υλικού μαγιού... οπότε θα το έχουμε για τη θάλασσα...

Αυτά προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η μικρή μου που φοράει 23 νούμερο τι νούμερο είναι σε αγγλικό αλλά και σε αυτό το υπέροχο σάιτ με τα πεδιλάκια που μας έβαλε η Κορνηλία;

 

Το νούμερο 23 Ευρωπαικό είναι το 6 UK. Τα θέλεις για τώρα ή για αργότερα? Αν είναι για τώρα τσέκαρε καλά το size guide από εκεί που θα τα πάρεις γιατί άλλα παπουτσάκια έχουν στενή φόρμα και άλλα φαρδιά.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες.

 

Να σας ρωτήσω κτ σχετικά με τα crocs.Επειδή δεν το έχω ψάξει,πόσο βρίσκει κανείς στην Ελλάδα;(για τα παιδάκια μας,δλδ 25-26 νούμερο).

Στο crocs.eu δεν βρίσκω κπ οικονομικό ζευγάρι στο νούμερό μας, κοίταξα και στο shoes for kids.Εχει αυτά που τα λέει crocsies. Τα έχει πάρει καμιά κοπέλα;Από ποιότητα δεν δείχνουν το ίδιο με τα crocs,αλλα...

Και από φόρμα;είναι άνετα;(τα crocs)

 

Τα απλα εγω τα εχω δει απο 25-35ευρω , αυτα με τα σχεδιάκια κτλπ τα εχω δει και 40 και 48ευρω.....

Συμφερει πολύ να παρεις τα απλά σχεδιάκια που ενιοτε τα εχουν και σε εκπτωσεις , στο εμπευ ειχα βρει τον πωλητη με τα γυαλια που πηραμε ολες τσεκαρισμένος πωλητης

 

http://shop.ebay.co.uk/littlesunflowers/m.html?_fln=1&_ipg=&_mlcat=11450&_trksid=p3911.c0.m282

 

και ενα πωλητη μη τσεκαρισμένο με μεγάλη ποικιλια σε σχέδια

 

http://shop.ebay.co.uk/smiley_monkey/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

 

 

κορίτσια ξέρετε με ποια μεταφορική συνεργάζεται η TNT του εξωτερικου..??

Παράγγειλα crocs και δεν ξέρω με ποια μεταφορική έρχονται...

 

αφου σε ειπα ρε ζουζουνα με ελτα ερχονται, εμενα ήρθαν με απλα ελτα

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της ενότητας!:-)

 

Στις 13 Νοεμβρίου παρήγγειλα ένα άρωμα από εκεί μέσω paypal.

Mετά από 40 μέρες και αφού δεν είχε έρθει τίποτα, τους έκανα αναφορά και μετά από λίγο μου επέστρεψαν το ποσό της αγοράς.

 

Χθες τι παρέλαβα από το ταχυδρομείο;;;;;

Το άρωμα!!!!!:o:o:o:shock::shock::shock:

Μετά από 4 μήνες παρέλαβα!

Καλά από Αμερική έφυγε στις 13 Νοεμβρίου, 4 μήνες που έβοσκε η παραγγελία;

Έχει ξανά τύχει σε καμία;

Να κάνω κάτι, να το πω στο fragrancex; Δεν ευθύνονται μάλλον αυτοί!

 

Εγω δεν θα τους ενημερωνα....

Ε οχι και να τους πληρωσω μετα απο 4 μήνες...

 

φανταστικά τα πεδιλάκια...τι μου κάνετε...

κι εγώ έχω αρτοπαρασκευαστή,carrefour,πολύ με έχει βολέψει...όποτε χρειάζομαι ψωμί φτιάχνω, σαν τοστ βγαίνει...έχει 2 κάδους για ένα μεγάλο ψωμί ή 2 πιο μικρά...ότι βολεύει...

 

Για πες για τον αρτοπαρασκευαστη καρφουρ....

στειλε μου πμ αν μπορεις τον λουκουμιαζα αλλα το φοβαμαι να σου πω

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σημερα παρελαβα αυτα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140519030598&var=440014769633&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1111wt_1139

Τα ειχα παρει xl αλλα ουτε για medium δεν κανουν :cry:...το δε υφασμα ειναι πολυ λεπτο...να μου πειτε οτι πληρωσεις περνεις!!! Anyway τα τσεπωσε η μανουλα μου που ειναι μικροκαμωμενη...εγω τωρα τι feedback να αφησω??? Τι λετε???

 

Good luck ουτε φωνη ουτε ακροαση απο shutterfly:(

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα τους ενημερωνα....

Ε οχι και να τους πληρωσω μετα απο 4 μήνες...

 

Συγγνώμη, αλλά γιατί δεν θα τους ενημέρωνες ? Αν το χαρτί που έχουν μέσα και η σφραγίδα του ταχυδρομείου λέει ότι έφυγαν πριν 4 μήνες (όταν δηλαδή έπρεπε) αλλά κάθονταν στα δικά μας τα ΕΛΤΑ χωρίς λόγο, επειδή κάποιος υπάλληλος δεν ασχολήθηκε, θα πρέπει να τιμωρηθεί το κατάστημα? Νομίζω ότι με αυτή τη λογική θα σταματήσουν πολλές εταιρίες να στέλνουν στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια...

θελω μια βοηθεια σχετικα με το μεγεθος σε παπουτσακια...

η μικρη ειναι 10.5 μηνων...και η πατουσιτσα της ειναι αυτην την στιγμη 12 εκατοστα...στα all star φοραει αγγλικο 5αρι το οποιο λεει οτι ειναι 12.5 εκατοστα.

Τα πεδιλακια που θελω να παρω απο next θελω να τα φορεσει μεχρι Σεπτεμβρη που θα ειναι 16 μηνων...

συμφωνα με το shoe guide του next το 5 αντιστοιχει σε 12.5 ποντους ποδαρακι ενω το 6 σε 13.5 ποντους ποδαρακι...

 

Τι λετε να παρω...το 5 ή το 6 για την μικρη???

Πιστευετε οτι θα ειναι δυσαναλογα μεγαλο το 6(γιατι εγω σκεφτομαι να παρω αυτο ωστε να εχω ανεση μιας και θα τα χρειατουμε μεχρι τον Σεπτεμβρη τουλαχιστον??

 

Μαρσολάν μου εγω θα αγοραζα το 6αρι σιγουρα , αφου το λες και εσυ οτι το 5αρι ειναι οκ τωρα αρα....σιγουρα εως το καλοκαιρακι θα ανεβει νουμερακι το μικρο σου

καλυτερα μεγαλυτερο παρα μικροτερο να σου βγει

 

Κορίτσια η μικρή μου που φοράει 23 νούμερο τι νούμερο είναι σε αγγλικό αλλά και σε αυτό το υπέροχο σάιτ με τα πεδιλάκια που μας έβαλε η Κορνηλία;

 

στον πωλητη που εβαλε η κορνιλια λεει οτι ειναι αμερικάνικα τα νουμερα

στα αμερικανικα ισχυει το εξης

αν πχ στο αγγλικο φορας το 7αρι στο αμερικανικο θα παρεις το 8αρι

πανε ενα νουμερο πανω

το μονο που μενει ειναι να βρεις σε τι αντιστοιχει το 23αρι της μικρής σου

εγω χαλαρα θα αγοραζα 24αρι = αγγλικό 7αρι = αμερικάνικο 8αρι

εμενα φοραει 24 προς 25αρι τωρα τις πηρα το 9αρι το αμερικανικο

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά γιατί δεν θα τους ενημέρωνες ? Αν το χαρτί που έχουν μέσα και η σφραγίδα του ταχυδρομείου λέει ότι έφυγαν πριν 4 μήνες (όταν δηλαδή έπρεπε) αλλά κάθονταν στα δικά μας τα ΕΛΤΑ χωρίς λόγο, επειδή κάποιος υπάλληλος δεν ασχολήθηκε, θα πρέπει να τιμωρηθεί το κατάστημα? Νομίζω ότι με αυτή τη λογική θα σταματήσουν πολλές εταιρίες να στέλνουν στην Ελλάδα.

 

ναι αλλα....

οταν εσυ μου λες σαν καταστημα το πολυ 20εργάσιμες δηλαδη ενα μηνα , δεν το δεχομαι απλα!

και μονο αν δω σφραγιδα ελληνικου ταχυδρομειου που δειχνει οτι παρεληφθει στην ωρα του απο εξω θα ενημερωνα...

απλα

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα παρελαβα αυτα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140519030598&var=440014769633&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1111wt_1139

Τα ειχα παρει xl αλλα ουτε για medium δεν κανουν :cry:...το δε υφασμα ειναι πολυ λεπτο...να μου πειτε οτι πληρωσεις περνεις!!! Anyway τα τσεπωσε η μανουλα μου που ειναι μικροκαμωμενη...εγω τωρα τι feedback να αφησω??? Τι λετε???

 

Good luck ουτε φωνη ουτε ακροαση απο shutterfly:(

 

Μπορεις να αφησεις θετικο μεν για την εξυπηρετηση και το οτι ηρθαν στην ωρα τους αλλα στα σχολια να αναφερθεις στην ποιοτητα αν δεν αναφεροταν πουθενα στις λεπτομερειες του προιοντος και στο sizing τους

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι αλλα....

οταν εσυ μου λες σαν καταστημα το πολυ 20εργάσιμες δηλαδη ενα μηνα , δεν το δεχομαι απλα!

και μονο αν δω σφραγιδα ελληνικου ταχυδρομειου που δειχνει οτι παρεληφθει στην ωρα του απο εξω θα ενημερωνα...

απλα

 

Εγώ από την άλλη πιστεύω ότι οι Αμερικάνοι κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους, στην Ελλάδα κάπου θα είχε κολλήσει (πολλές φορές πάνω στα δέματα στα ΕΛΤΑ γράφουν με μαρκαδόρο ημερομηνία παραλαβής, οπότε ίσως να μπορεί να ελέγξει και αυτό που αναφέρεις). Τέλος πάντων ο καθένας πράττει κατά συνείδηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη πιστεύω ότι οι Αμερικάνοι κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους, στην Ελλάδα κάπου θα είχε κολλήσει (πολλές φορές πάνω στα δέματα στα ΕΛΤΑ γράφουν με μαρκαδόρο ημερομηνία παραλαβής, οπότε ίσως να μπορεί να ελέγξει και αυτό που αναφέρεις). Τέλος πάντων ο καθένας πράττει κατά συνείδηση.

 

εγω παλι δεν πειθομαι με το σιγκεκριμενο καταστημα.....

το εχει κανει πολλάκις αυτο το πραγμα....

να μην εχει στειλει τα πραγματα και να χανονται μηνες

να μην απανταει στα μυνηματα κτλπ

 

για αυτο και δεν πειθομαι με τους 4 μηνες καθυστερησης

μονο αν δω ημερομηνια παραλαβης σε ελληνικο εδαφος θα πειθομουν με αυτο το σαιτ

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σαρακοστιανο μου εδεσμα να αφησω γενικα θετικο ή ουδετερο feedback???

 

Youli πανω στο δεμα δεν σου γραφει ημ/νια παραλβης στα ΕΛΤΑ?? Εμενα παντα εχει μια σφραγιδα με την ημερομηνια που το παρελαβαν στο υποκαταστημα της περιοχης μου...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σαρακοστιανο μου εδεσμα να αφησω γενικα θετικο ή ουδετερο feedback???

 

Δεν ξερω....

δες ξανα το προιον , ξαναδιαβασε τις λεπτομερειες περιγραφης κτλπ

ξανα δες αν εχει sizing και σου ξεφυγε

και να ξερεις αν πας να αφησεις ουδετερο φιντμπακ

θα σου ζητησει αν εισαι σιγουρη , και αν θες να επικοινωνησεις πρωτα με τον πωλητη να τα βρειτε..

 

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν πειθομαι με το σιγκεκριμενο καταστημα.....

το εχει κανει πολλάκις αυτο το πραγμα....

να μην εχει στειλει τα πραγματα και να χανονται μηνες

να μην απανταει στα μυνηματα κτλπ

 

για αυτο και δεν πειθομαι με τους 4 μηνες καθυστερησεις

μονο αν δω ημερομηνια παραλαβης σε ελληνικο εδαφος θα πειθομουν με αυτο το σαιτ

 

Εγώ από την άλλη, δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι τώρα από το συγκεκριμένο κατάστημα και μάλιστα σε πολύ πρόσφατη αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη, δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι τώρα από το συγκεκριμένο κατάστημα και μάλιστα σε πολύ πρόσφατη αγορά.

 

Δυστηχως αποτελεις μειονοτητα....

 

οι περισσοτεροι που αγορασαν/αγοράζουν απο αυτο το καταστημα τα περιμένουν εως και 2 και τρεις μηνες...

 

μια απο αυτους και εγω

 

5 φορες εχω παραγγειλει μονο την πρωτη φορα ηρθαν στις 15μερες

 

και τις υπολοιπες 4 ηρθαν στον 1μιση μηνα, στους 2 μηνες και τις αλλες απλα ζητησα επιστροφη χρηματων , τα δεματακια αφαντα δε....

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω....

δες ξανα το προιον , ξαναδιαβασε τις λεπτομερειες περιγραφης κτλπ

ξανα δες αν εχει sizing και σου ξεφυγε

και να ξερεις αν πας να αφησεις ουδετερο φιντμπακ

θα σου ζητησει αν εισαι σιγουρη , και αν θες να επικοινωνησεις πρωτα με τον πωλητη να τα βρειτε..

 

Α καλα!!! Τουλαχιστον να το ξερετε εσεις κοριτσια εδω...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της ενότητας!:-)

 

Στις 13 Νοεμβρίου παρήγγειλα ένα άρωμα από εκεί μέσω paypal.

.........

 

Να κάνω κάτι, να το πω στο fragrancex; Δεν ευθύνονται μάλλον αυτοί!

 

Συγγνώμη, αλλά γιατί δεν θα τους ενημέρωνες ? Αν το χαρτί που έχουν μέσα και η σφραγίδα του ταχυδρομείου λέει ότι έφυγαν πριν 4 μήνες (όταν δηλαδή έπρεπε) αλλά κάθονταν στα δικά μας τα ΕΛΤΑ χωρίς λόγο, επειδή κάποιος υπάλληλος δεν ασχολήθηκε, θα πρέπει να τιμωρηθεί το κατάστημα? Νομίζω ότι με αυτή τη λογική θα σταματήσουν πολλές εταιρίες να στέλνουν στην Ελλάδα.

 

Δυστηχως αποτελεις μειονοτητα....

 

οι περισσοτεροι που αγορασαν/αγοράζουν απο αυτο το καταστημα τα περιμένουν εως και 2 και τρεις μηνες...

 

μια απο αυτους και εγω

 

5 φορες εχω παραγγειλει μονο την πρωτη φορα ηρθαν στις 15μερες

 

και τις υπολοιπες 4 ηρθαν στον 1μιση μηνα, στους 2 μηνες και τις αλλες απλα ζητησα επιστροφη χρηματων , τα δεματακια αφαντα δε....

 

Αυτός και ο λόγος που δεν αποφασίζω να παίξω ρώσικη ρουλέτα μαζί τους. Ενώ έχουν καλές τιμές και ποικιλία, έχω αποθαρυνθεί από τις καθυστερήσεις τους. Γιατί να χάνονται στα ΕΛΤΑ τα δέματα και να μην είναι εκείνοι ασυνεπείς στις αποστολές τους ? Γίνεται κατά κόρον. Από DIRECTCOSMETICS που παράγγειλα δις, τα έστειλαν σε 3-4 ημέρες, από ποικιλία πάσχουν αλλιώς οι τιμές σούπερ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...