Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ηθελα να σας ρωτήσω καιρο για τα παπουτσακια αυτα http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160444031577&var=460005397446 οσες εχετε αγορασει μεινατε ευχαριστημενες? μηπως μυριζει το δερμα?

 

ευχαριστω πολυ!!

 

εγω πηρα και στα δυο μου παιδια απο την robeez και καμια δεν αναφερει οτι ναι μεν ωραια και καλα, αλλά εχουν πολυ σκληρο λαστιχο και αφηνει σημαδι στον αστραγαλο του παιδιου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσομάνες σας παρακαλώ βοήθεια... Τί να πάρω σε παιχνίδι για την 18 μηνών ανηψούλα μου και από που το έχετε πάρει;;;

Σκεφτόμουν να πάρω αυτό, αλλά όπου το έδειξα, μου είπαν ότι το παιδί θα μάθει με τα πόδια και μετά δε θα πιάνει πετάλι...

Διαθέτω ως και 50 ευρώ. Όποια ιδέα είναι καλοδεχούμενη γιατί από κορίτσια δεν κατέω πράμα :)

 

 

Καλα μου αρεσει πολυ!!! Το σκεφτομαι και για τον γιο μου αλλα το 8εμα ειναι μεχρι γιατι τι υψος ειναι? Διαβασα στι κριτικες οτι ειναι πολυ μικρο.... εμεις 18 μηνων και ειμαστε ηδη 84 ποντους!!!!

Αυτο για το οτι δεν θα μαθουν πεταλι μαλλον ακυρο ειναι. Οταν ερθει η ωρα και θελουν τα μαθαινουν ολα!!!!

Τα μεταφορικα ποσο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, επειδή πρόσφατα πήρα clarks με flash lights και dinosoles (τρελάθηκε ο γιός μου) απο shoesforkids να σας πω απλά οτι τα clarks μου φαίνονται μεγαλούτσικα σαν φόρμα. Εμενα φοραει το 11uk (29)και του πήρα 11,5F να εχουν λιγο περιθωριο. Είναι αρκετα μεγαλα (εβαλα και αλλο πατο) και δεν του τα φοράω ακόμα. Στο πλάτος είναι οκ, για 12cm το f ειναι οκ (και το πιο συνηθισμενο)

 

Σε αντίθεση με τα dinosoles που το 11 είναι ισα ισα. Ακουμπάει και λίγο το δάχτυλο μπροστά. Εγω ηθελα να τα στείλω για αλλαγη αλλά ο μικρός φωναζε, δεν τα έβγαζε :P:p:p:p:p:p

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα μου αρεσει πολυ!!! Το σκεφτομαι και για τον γιο μου αλλα το 8εμα ειναι μεχρι γιατι τι υψος ειναι? Διαβασα στι κριτικες οτι ειναι πολυ μικρο.... εμεις 18 μηνων και ειμαστε ηδη 84 ποντους!!!!

Αυτο για το οτι δεν θα μαθουν πεταλι μαλλον ακυρο ειναι. Οταν ερθει η ωρα και θελουν τα μαθαινουν ολα!!!!

Τα μεταφορικα ποσο ειναι?

 

Είναι πωλητής το amazon οπότε αν συμπληρώσεις παραγγελία 25 λίρες δε θα χρεωθείς μεταφορικά. Εγώ θα βάλω και επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που τις έχει πολύ φτηνά σε σχέση με εδώ και θα συμπληρώσω το 25άρι.

Ασε που σκέφτομαι να πάρω το ροζ για την ανηψούλα (18μ) και ψήνομαι και για το μπλε για τον μικρό μου που είναι σχεδόν 11μ...

Αλλά μάλλον θα περιμένω να πάρω το πρώτο να δω εντυπώσεις και μετά...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να παραγγειλω απο http://www.littlewoodseurope.com/ μεσω paypal και μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα

To process this transaction, Littlewoods Europe requires your billing address

ξαναγυριζειλοιπον στο καλαθι μου χωρις να εχει ολοκληρωθει η συναλλαγη. Επεξεργαστηκα την διευθυνση μου και ξαναπροσπαθησα αλλα ξανα τα ιδια!

 

Ασε που δεν μου δεχεται τον κωδικο για free delivery!

 

Τι κανω λαθος?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχτες εκανα παραγγελια πρωτη φορα! θα ενημερωσω!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Τελικά μπήκα στο πειρασμό και παρηγγειλα και εγώ,πιστέυω να προλάβουμε το Πάσχα!!!

Καλαμαράκι τώρα είδα την απάντηση σου.Ευχαριστώ πολύ.Θα ενημερώσω όταν παραλάβω.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να παραγγειλω απο http://www.littlewoodseurope.com/ μεσω paypal και μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα

To process this transaction, Littlewoods Europe requires your billing address

ξαναγυριζειλοιπον στο καλαθι μου χωρις να εχει ολοκληρωθει η συναλλαγη. Επεξεργαστηκα την διευθυνση μου και ξαναπροσπαθησα αλλα ξανα τα ιδια!

 

Ασε που δεν μου δεχεται τον κωδικο για free delivery!

 

Τι κανω λαθος?

Όταν συμπληρώνεις τη διεύθυνση έχει δύο γραμμές, πρέπει να συμπληρώσεις κάτι και στη δεύτερη. Τη συνοικία σου ή μία παύλα.

Το κωδικό για free delivery δεν τον παίρνει, το έχουμε γράψει πολλές φορές σε προηγούμενα ποστ.

Ολοκλήρωσε την παραγγελία σου και στείλε τους μήνυμα. θα σου αφαιρέσουν τα μεταφορικά αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Όσες έχετε αγοράσει από το iherb, από πού έρχονται τα πράγματα? Από Αμερική? Δεν φοβόμαστε τελωνείο? Γενικότερα από Αμερική δεν αγοράζω πράγματα επειδή φοβάμαι, αλλά το iherb έχει βιολογικά και φθηνά πραγματα γμτ

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Όσες έχετε αγοράσει από το iherb, από πού έρχονται τα πράγματα? Από Αμερική? Δεν φοβόμαστε τελωνείο? Γενικότερα από Αμερική δεν αγοράζω πράγματα επειδή φοβάμαι, αλλά το iherb έχει βιολογικά και φθηνά πραγματα γμτ

 

 

απο αμερικη ερχονται,εαν διαβασεις το σαιτ τους γραφει

 

 

 

February 5th, 2010: Unfortunately, 50% of orders shipped using DHL or UPS international were returned to us due to customs issues. As a result, we removed these shipping methods from Greece. Take advantage of our Free International Airmail for orders over $60.00, which seem to get there without any issues.

 

 

γι"αυτο και σου εχει περιορισμο στο βαρος και στελνει παντα με απλο ταχυδρομειο.εχω παραγγειλει πανω απο 5 φορες και ποτε δεν ειχα θεμα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν συμπληρώνεις τη διεύθυνση έχει δύο γραμμές, πρέπει να συμπληρώσεις κάτι και στη δεύτερη. Τη συνοικία σου ή μία παύλα.

.

το εκανα κ αυτο και ξανα τιποτα. προσπαθησα να πληρωσω κατευθειαν με καρτα και δεν την δεχονται

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κορες μολις μου ηρθαν τα ζαρζαβατικουλια μου απο biobox!!! Πεμπτη παρηγγειλα και τσουπ...γλυτωσα απο τη λαικη αυτην την εβδομαδα. Ο husband λεει πως ειναι καλα προιοντα (διοτι η νοικοκυρα του σπιτιου ζητω που καηκαμε!!!)...παντως εντυπωση μου εκανα τα λεμονια που μυριζουν λεμονια!!!! (if you know what i mean!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι ειμαι λιγο ασχετη απο ιντερνετ. θα ηθελα να αγορασω ενα ζευγαρι παπουτσια camper( οχι παιδικα ) αλλα οικονομικα γνωριζετε καποιο site

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα και στα δυο μου παιδια απο την robeez και καμια δεν αναφερει οτι ναι μεν ωραια και καλα, αλλά εχουν πολυ σκληρο λαστιχο και αφηνει σημαδι στον αστραγαλο του παιδιου.

 

Και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα με το ένα ζευγάρι που πήρα από έναν πωλητή του e-bay καθότι έχουμε μεγάλο κουτυπιέ αλλά άλλαξα το λάστιχο με κάποιο άλλο πιο μακρύ και λύθηκε το πρόβλημα.

Καλησπέρα σας:P

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να παραγγειλω απο http://www.littlewoodseurope.com/ μεσω paypal και μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα

To process this transaction, Littlewoods Europe requires your billing address

ξαναγυριζειλοιπον στο καλαθι μου χωρις να εχει ολοκληρωθει η συναλλαγη. Επεξεργαστηκα την διευθυνση μου και ξαναπροσπαθησα αλλα ξανα τα ιδια!

 

Ασε που δεν μου δεχεται τον κωδικο για free delivery!

 

Τι κανω λαθος?

 

Τα ίδια και εγώ κοπέλα μου τώρα 3 μέρες. Πρόσεξε μόνο τις χρεώσεις στην κάρτα σου γιατί εμένα με χρέωσε κανονικά. Έχω μιλήσει με 2 advisor, τίποτα δεν κάνεις λάθος απλά έχει πρόβλημα το σύστημά τους. Την μια φορά μάλιστα (από τις δεκάδες που προσπάθησα να παραγγείλω) μου έστειλε μήνυμα το πέιπαλ πως έστειλαν πληρωμή στο littlewoods αλλά παρόλαυτα παραγγελία δεν υπάρχει, τα προιόντα είναι ακόμη στο καλάθι μου.

Αύριο μου είπαν θα φτιαχτεί το πρόβλημα που δουλεύει το IT DEPARTMENT.

Όσο για τους κωδικούς το ανέφερα και αυτό και μου είπαν πως θα ενημερώσουν το αρμόδιο τμήμα αλλά καλύτερα να επικοινωνήσεις μαζί τους να σου επιστρέψουν τα χρήματα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κορες μολις μου ηρθαν τα ζαρζαβατικουλια μου απο biobox!!! Πεμπτη παρηγγειλα και τσουπ...γλυτωσα απο τη λαικη αυτην την εβδομαδα. Ο husband λεει πως ειναι καλα προιοντα (διοτι η νοικοκυρα του σπιτιου ζητω που καηκαμε!!!)...παντως εντυπωση μου εκανα τα λεμονια που μυριζουν λεμονια!!!! (if you know what i mean!!)

 

Τι λες τώρα!!!

Πραγματικά έχει πολύ καιρό να πέσει στα χέρια μου λεμόνι που να μυρίζει λεμόνι...και ντομάτα επίσης που οι περισσότερες είναι σαν να τρως χόρτα!

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τις ντοματες θα τις δοκιμασουμε αλλη μερα...παντως αυριο θα φτιαξω μπριαμ να δουμε και τις μελιτζανες...περιμενω να ερθει και η μαμα μου και να παθει την πλακα της που θα δει το ψυγειο μου γεματο λαχανικουλια!!!!

(απότι αντιλαμβανεσθε δεν φημιζομαι για την νοικοκυροσυνη μου)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

 

Φυσικά και μπορεις και νωριτερα απο τις 45μερες να ανοιξεις υποθεση στο πευπαλ και οχι μονο επειδη δεν ηρθε ενα προιον αλλα και επειδη δεν ανταποκρινόταν στην περιγραφή του.

Εντελως πληροφοριακα...δυο φορες ανοιξα θεμα στο πειπαλ,και τις δυο επεμεναν να στειλω πισω το προιον και μονο τοτε θα επαιρνα πισω τα λεφτα μου,πραγμα που εμενα δε με συνεφερε γιατι σαν ιδιωτης το να στειλω πισω το προιον στην Κινα...ε δεν ελεγε!!!

Και τις δυο φορες το προιον δεν ανταποκρινοταν στην περιγραφη του,ειχα στειλει φωτογραφιες συνομιλιες,τα παντα...παρ ολ αυτα δεν δικαιωθηκα.

Αντιθετα με το ebay που οποτε χρειαστηκε να ανοιξω case,παντα επαιρνα πισω τα χρηματα μου χωριs καν να μου ζητουν να στειλω πισω το προιον η στην περιπτωση που το εστελνα πισω επαιρνα σαν επιπλεον refund τα εξοδα αποσυολης του.

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω σε αυτή την φάση δεν με ενδιαφέρει να μάθει ο μικρός ισορροπία. Θέλω περισσότερο να τον κάνω μια βόλτα τα απογεύματα, να μπορώ να τον κατεβάσω στον δρόμο και να τον έχω κάπου περιορισμένο.

Επίσης επειδή γενικώς του αρέσει να μπαίνει όπου μπορεί και θέλει να τον σπρώχνουμε, νομίζω θα του αρέσει ένα ποδηλατάκι σαν αυτό που έβαλα σε λινκ πριν. Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα το χρησιμοποιήσουμε αρκετά και αν σε μερικούς μήνες θα μας είναι άχρηστο. Από την άλλη σε αυτή την ηλικία τι άλλο υπάρχει για να έχει τις προδιαγραφές που ζητώ?

 

Η αλήθεια είναι πως σε τέτοιο http://www.amazon.co.uk/Mookie-OF12609-1260000-Smart-Unisex/dp/B00115195I/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1300656056&sr=8-1 ποδηλατάκι μπορεί να μην κάτσει πολύ. Είναι ανάλογα το παιδί. Στον μικρό είχαμε κάτι ανάλογο & προσπαθούσε να πηδήξει για να φύγει! Τελικά του πήραμε αυτό: http://www.amazon.co.uk/ATM-Sports-YBIK001-YBIKE-Orange/dp/B000RMB8Z2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1301256039&sr=8-1 & το καταχαίρεται. Βέβαια του το πήραμε στα 2α του γεννέθλια, οπότε ήταν μεγάλο παιδί χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Ελευθερια στο site εχει αναλυτικο τιμοκαταλογο...ειναι συντεκνος ο τυπος, απο τα Χανια...τα προιοντα ειναι βιολογικα αρα οι τιμες ειναι πιο τσιμπημενες απο αυτες τις λαικης...δεν εχει μτφ αλλα ελαχιστη χρεωση 25ευρω...στελνεις την παραγγελια μεχρι την Πεμπτη, Παρασκευη μαζευουν, Σαββατο συσκευαζουν και απογευμα φευγει το καραβι και Κυριακη τσουπ στο σπιτι σου....ή τουλαχιστον ετσι λενε!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Έλλη!

Novpal αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις μάλλον:) Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά δεν με βλέπω να παίρνω κάτι σαν το δεύτερο λινκ.

Μάλλον θα καταλήξω σε αυτό

https://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-1560811-Deluxe-Green/dp/B002ECE3IM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1301257423&sr=8-2

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια....σχετικα με τα λεμονια :mrgreen:...μη ψαρωνετε με τη μυρωδια! Υπαρχουν σπρευ που δινουν αρωμα....ναι ναι!

 

(Φυσικα δε το λεω για τα συγκεκριμενα λεμονια!:mrgreen:....γενικα μιλαω! Τα ιδια και για τις ντοματες....)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...