Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

παντοφλίτσες μεσα στο σπιτι το καλοκαίρι τι φοράμε τώρα που κοντευουμε 2? κροκς, inch-blue; καμια ιδέα κορίτσια για κατι δροσερο και μαλακό; εσεις τι εχετε;

 

Tα inch blue & robeez τα φορούσε για 1,5 χρόνο. Μετά του φορούσα crocs μέχρι σήμερα γιατί δεν βγαίνουν απ το πόδι και δεν γλιστρά. Ακόμη και το χειμώνα είναι εντάξει με μία καλτσούλα μέσα.

 

Έχει πάρει καμία κοπέλα babybotte καλοκαιρινά πέδιλα? Θέλω να πάρω για το καλοκαίρι αλλά δεν ξέρω τη φόρμα τους, αν και νομίζω το uk6 θα είναι εντάξει αφού ο ιάσονας φορά 23.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tα inch blue & robeez τα φορούσε για 1,5 χρόνο. Μετά του φορούσα crocs μέχρι σήμερα γιατί δεν βγαίνουν απ το πόδι και δεν γλιστρά. Ακόμη και το χειμώνα είναι εντάξει με μία καλτσούλα μέσα.

 

Έχει πάρει καμία κοπέλα babybotte καλοκαιρινά πέδιλα? Θέλω να πάρω για το καλοκαίρι αλλά δεν ξέρω τη φόρμα τους, αν και νομίζω το uk6 θα είναι εντάξει αφού ο ιάσονας φορά 23.

 

ευχαριστω. τα inch blue και τα robeez εχουν κανονική φόρμα;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. τα inch blue και τα robeez εχουν κανονική φόρμα;

 

Είναι πολύ μαλακά και τα φορούσε μέχρι το νούμερο 21. Μάλλον κανονική φόρμα θα έλεγα. Αλλά νομίζω πως σε ηλικίες κοντά στα 2 είναι καλύτερα τα crocs γιατί τα παιδιά είναι πιο δραστήρια, γλιστρούν εύκολα και πατάνε και σε πιο σκληρές επιφάνειες και τα crocs τα προφυλάσσουν καλύτερα και φυσικά μπορούν να τα φορούν και έξω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ μαλακά και τα φορούσε μέχρι το νούμερο 21. Μάλλον κανονική φόρμα θα έλεγα. Αλλά νομίζω πως σε ηλικίες κοντά στα 2 είναι καλύτερα τα crocs γιατί τα παιδιά είναι πιο δραστήρια, γλιστρούν εύκολα και πατάνε και σε πιο σκληρές επιφάνειες και τα crocs τα προφυλάσσουν καλύτερα και φυσικά μπορούν να τα φορούν και έξω.

 

οκ, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα και στα δυο μου παιδια απο την robeez και καμια δεν αναφερει οτι ναι μεν ωραια και καλα, αλλά εχουν πολυ σκληρο λαστιχο και αφηνει σημαδι στον αστραγαλο του παιδιου.

 

Δεν μου συνέβη ποτέ... Μια χαρά ήταν το λάστιχο...

 

Όσες παραγγείλατε από ubershop με τι έρχονται και πόσες μέρες κάνουν?

 

Την προηγούμενη Κυριακή παρήγγειλα από pharmacy4u.gr και Τετάρτη πρωι τα είχα. Μπορούσαν και συντομότερα... Α και δεν είχε ούτε ένα δείγμα μέσα...

 

Ετοιμάζω παραγγελία από littlewoodseurope τα καλοκαιρινά της μικρής. Ελπίζω να μην έχω θέμα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ στα littlewoods εκτός από την εγγραφή με την διεύθυνση που με δυσκόλεψε λίγο, δεν είχα θέμα...και είναι πολύ ωραία ρούχα,πολύ καλή ποιότητα...

περιμένω να βάλει κι άλλα καλοκαιρινά..γιατί εκτός από αυτά που πήρα δεν μου αρέσει κάτι άλλο...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ στα littlewoods εκτός από την εγγραφή με την διεύθυνση που με δυσκόλεψε λίγο, δεν είχα θέμα...και είναι πολύ ωραία ρούχα,πολύ καλή ποιότητα...

περιμένω να βάλει κι άλλα καλοκαιρινά..γιατί εκτός από αυτά που πήρα δεν μου αρέσει κάτι άλλο...

 

Πότε έκανες την παραγγελία? Γιατί στις 27 Φλεβάρη είχα βάλει και εγώ παραγγελία χωρίς πρόβλημα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Κυριακή παρήγγειλα από pharmacy4u.gr και Τετάρτη πρωι τα είχα. Μπορούσαν και συντομότερα... Α και δεν είχε ούτε ένα δείγμα μέσα...

 

ναι..δεν βάζουν.

Εγω ήμουν ευχαριστιμένη απο το ε-φαρμασι μέχρι που έπρεπε να επιστρέψω κάτι και σπάστικα, ανταλλάξαμε και κάτι ωραία μειλ..

εκει μου είχαν βάλει και πάνω απο 20 δείγματα σε μια σακούλα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Έλλη!

Novpal αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις μάλλον:) Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά δεν με βλέπω να παίρνω κάτι σαν το δεύτερο λινκ.

Μάλλον θα καταλήξω σε αυτό

https://www.amazon.co.uk/Smart-Trike-1560811-Deluxe-Green/dp/B002ECE3IM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1301257423&sr=8-2

 

Ελέ μου :) Πήρα το ίδιο που παραθέτεις στο σούργελο τα χριστούγεννα...τον βολτάραμε μέσα και έξω από το σπίτι...πλέον όμως οριακά χωράει με τα προστατευτικά (και ο δικός σου είναι πιο μεγαλόσωμος!) και δεν του αρέσει να τον τσουλάμε όταν είμαστε έξω...θέλει να πηγαίνει παντού μόνος του! Με την τέντα επίσης δεν ξετρελλαίνεται...

Χωρίς τα προστατευτικά, θεωρώ ότι οριακά θα το χρησιμοποιήσουν μέχρι το τέλος του καλοκαιριού...για 3 ετών χλωμό το βλέπω :rolleyes:

Ενθουσιάστηκα τότε, αλλά τώρα δεν θα του το έπαιρνα...

Φιλιά στον κούκλο!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

Φυσικά και μπορεις και νωριτερα απο τις 45μερες να ανοιξεις υποθεση στο πευπαλ και οχι μονο επειδη δεν ηρθε ενα προιον αλλα και επειδη δεν ανταποκρινόταν στην περιγραφή του.

 

ναι αλλα αυτος το εστειλε εχει δηλαδη poof of postage

δεν ειναι οτι εκανε απατεωνια....

απο την αλλη δεν τον βλεπω προθυμο αν μου επιστρεψει χρηματα ή ξαναστειλει το δεμα μου........

αρα τι κανω? στο εβαυ μου χει βγαλει μηνυμα να αφησω φιντμπακ ή αν κατι δ επηγε καλα να ανοιξω κεις........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αυτος το εστειλε εχει δηλαδη poof of postage

δεν ειναι οτι εκανε απατεωνια....

απο την αλλη δεν τον βλεπω προθυμο αν μου επιστρεψει χρηματα ή ξαναστειλει το δεμα μου........

αρα τι κανω? στο εβαυ μου χει βγαλει μηνυμα να αφησω φιντμπακ ή αν κατι δ επηγε καλα να ανοιξω κεις........

 

Αν εχει proof of postage δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι εναντιον του. :(

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι το θεμα, τι μπορω να κανω οταν ξερω οτι ο ανθρωπος το στειλε αλλα τα αγαπημενα ελτα με πηδ@#$%%αν!

και παλι δε μπορω να κανω κατι με το πειπαλ? ωραια αυτος δε φταιει, αλλα ουτε γω φταιω.... ποσα μαγαζια κανουν ριφαντ ή τα ξαναστελνουν....

και γιατι δηλαδη να πληρωσω για συστημενο? οπως μου την ειπε....

φιουυυυυυ

αυριο πρωι πρωι θα παρω στα ελτα να βρισω το ταχυδρομο μου!!!!!!!! να πω οτι θα κανω αναφορα, να δουμε αν θα συνελθουν!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φορτίο. Που το έγραφε ?

 

 

 

Eχω αυτόν

 

http://www.skroutz.gr/c/410/diafores-oikiakes-syskeues.html?keyphrase=kenwood+bm350

 

και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τον είχα πάρει γύρω στα 140 ευρώ. Ρίχνω μέσα όλα τα υλικά μετρημένα και με την σειρά που λέει, το πρωί πριν φύγω, και το μεσημέρι που γυρνάω βρίσκω έτοιμο ψωμί. Πρόσεχε μόνο γιατί μόλις το βγάλεις, είναι λαχταριστό και το χτυπάς αλύπητα. Βγάζει μέχρι ένα κιλό ψωμί. Έχει και άλλες συνταγές για κεικ κτλ. αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

Είσαι η δεύτερη που συστήνει kenwood. Μάλλον θα το προτιμήσω αλλά το άλλο μοντέλο το BM250 που στο Αμαζον βγαίνει 65 ευρώ.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελέ μου :) Πήρα το ίδιο που παραθέτεις στο σούργελο τα χριστούγεννα...τον βολτάραμε μέσα και έξω από το σπίτι...πλέον όμως οριακά χωράει με τα προστατευτικά (και ο δικός σου είναι πιο μεγαλόσωμος!) και δεν του αρέσει να τον τσουλάμε όταν είμαστε έξω...θέλει να πηγαίνει παντού μόνος του! Με την τέντα επίσης δεν ξετρελλαίνεται...

Χωρίς τα προστατευτικά, θεωρώ ότι οριακά θα το χρησιμοποιήσουν μέχρι το τέλος του καλοκαιριού...για 3 ετών χλωμό το βλέπω :rolleyes:

Ενθουσιάστηκα τότε, αλλά τώρα δεν θα του το έπαιρνα...

Φιλιά στον κούκλο!

 

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου. Είχα σκοπό να σου στείλω πμ να σε ρωτήσω αλλά με πρόλαβες;)

Δεν θα το πάρω τελικά. Πρέπει να βρω κάτι άλλο.

Φιλιά στον σοκολατούλη σου!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι η δεύτερη που συστήνει kenwood. Μάλλον θα το προτιμήσω αλλά το άλλο μοντέλο το BM250 που στο Αμαζον βγαίνει 65 ευρώ.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις μεγαλύτερο. Ο δικός μου αρτοπαρασκευαστής ζυμώνει μέχρι 1,5 κιλό και τώρα που είμαστε 2,5;) άτομα ζυμώνω το 1 κιλό και φτάνει 5-6 μέρες χωρίς να τρώμε ιδιαίτερα ψωμί (μόνο στο τοστ, ποτέ με τα γεύματα). Εσύ που έχεις μεγαλύτερη οικογένεια καλύτερα να πάρεις έναν μεγαλύτερο.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις μεγαλύτερο. Ο δικός μου αρτοπαρασκευαστής ζυμώνει μέχρι 1,5 κιλό και τώρα που είμαστε 2,5;) άτομα ζυμώνω το 1 κιλό και φτάνει 5-6 μέρες χωρίς να τρώμε ιδιαίτερα ψωμί (μόνο στο τοστ, ποτέ με τα γεύματα). Εσύ που έχεις μεγαλύτερη οικογένεια καλύτερα να πάρεις έναν μεγαλύτερο.

Δεν θέλω προς το παρόν να πάρω μεγαλύτερο γιατί αφ'ενός δε ξέρω κατά πόσο το πείραμα του σπιτικού ψωμιού θα μου βγει ή η συσκευή θα καταντήσει διακοσμητική και αφ'ετέρου ο σύζυξ είναι απαιτητικός, θέλει φρέσκο ψωμάκι καθημερινά. Επειδή ο συγκεκριμένος φτιάχνει λέει έως 1κιλό, δλδ δύο φρατζόλες του εμπορίου αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι είναι αρκετό και όπως το υπολογίζω το μηχάνημα θα δουλεύει ή καθημερινά για μισό κιλό ή μέρα παρά μέρα για ένα. Τοστ σπανίως τρώμε, όλο στη βούτα είναι το ψωμί :)

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια, ωραια παπουτσακια για τα κοριτσακια σας! δεν ειναι βεβαια δερματινα, αλλα ειναι πανεμορφα και παμφθηνα και δεν αντεξα και τα τσιμπησα! προσοχη μονο τα μεγεθη ειναι αμερικανικα κι οχι αγγλικα.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180643922570&var=480023317801&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια, ωραια παπουτσακια για τα κοριτσακια σας! δεν ειναι βεβαια δερματινα, αλλα ειναι πανεμορφα και παμφθηνα και δεν αντεξα και τα τσιμπησα! προσοχη μονο τα μεγεθη ειναι αμερικανικα κι οχι αγγλικα.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180643922570&var=480023317801&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Εισαι Θεά!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ , μολις τσίμπησα ενα χε χε:lol::lol:

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια, ωραια παπουτσακια για τα κοριτσακια σας! δεν ειναι βεβαια δερματινα, αλλα ειναι πανεμορφα και παμφθηνα και δεν αντεξα και τα τσιμπησα! προσοχη μονο τα μεγεθη ειναι αμερικανικα κι οχι αγγλικα.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180643922570&var=480023317801&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

ε καλα....ψηνομαι και για αυτο...

 

http://cgi.ebay.co.uk/White-toddler-Children-kids-slip-slops-girl-sandals-/180643923798?pt=US_Childrens_Shoes&var=&hash=item6fc39e8d49

 

και για αυτα

 

http://cgi.ebay.co.uk/Children-kids-Pink-slip-slops-girl-sandals-size-7-8-/180633194265?pt=US_Childrens_Shoes&var=&hash=item6fc384778d

 

ααααχχχ τι μου κάνεις βραδιάτικα!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω προς το παρόν να πάρω μεγαλύτερο γιατί αφ'ενός δε ξέρω κατά πόσο το πείραμα του σπιτικού ψωμιού θα μου βγει ή η συσκευή θα καταντήσει διακοσμητική και αφ'ετέρου ο σύζυξ είναι απαιτητικός, θέλει φρέσκο ψωμάκι καθημερινά. Επειδή ο συγκεκριμένος φτιάχνει λέει έως 1κιλό, δλδ δύο φρατζόλες του εμπορίου αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι είναι αρκετό και όπως το υπολογίζω το μηχάνημα θα δουλεύει ή καθημερινά για μισό κιλό ή μέρα παρά μέρα για ένα. Τοστ σπανίως τρώμε, όλο στη βούτα είναι το ψωμί :)

 

Ο αρτοπαρασκευαστής είναι πολύ ωραία λύση για φρέσκο ψωμί, το μόνο αρνητικό ( κατά τη δική άποψη) είναι ότι το ψωμί έχει πολύ ψίχα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...