Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!

Θέλω την βοήθειά σας!!!!!!

Απο χθες προσπαθώ να πληρώσω μέσω paypal κάτι πραγματάκια που θέλω απο e-bay και μου βγάζει οτι δεν δέχεται την κάρτα μου:(:((3 διαφορετικοί πωλητές)και να επικοινωνήσω με το paypal.Τους έστειλα 2 mail χθες(στο paypal)αλλά ακόμα καμία απάντησαη.Λεφτά υπάρχουν στην κάρτα και έχω ξαναψωνίσει μέσω paypal.Σας έχει τύχει ποτέ?Τι μπορεί να συμβαίνει??????

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτη λεω:

www.globalsales.gr

 

Δεν την εχω χρησιμοποιησει αλλα ξερω απο κοπελα απο το φορουμ οτι πληρωνεις μονο οποτε τη χρησιμοποιεις(οχι οπως το MUM).

Παρηγγειλε και εμεινε πολυ ευχαριστημενη. Τωρα τι να σας πω;

Λεπτομερειες αλλες δεν ξερω.

Μπήκα στο site τους αλλά λέει μόνο γενικότητες.

Δεν γράφει για τρόπο και όρους πληρωμής.

Αν κάποια κοπέλα το χρησιμοποίησε και έμεινε ευχαριστημένη, ας το μοιραστεί μαζί μας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια , χτες ήρθαν τα crocs!!!

Πολύ όμορφα τελικά... ήρθαν σε 10 μέρες περίπου. http://www.crocs.eu

 

με γεια σας! Επειδή θέλω να πάρω κι εγω και δεν ειμαι σίγουρη για τα νούμερα, τι νούμερακι πήρατε αν επιτρέπεται; το sizing chart που εχει ειναι σωστό (δεν μπορω να βρω τωρα το λινκ για το pdf, εννοω αυτό http://img26.imageshack.us/img26/1294/shop3z.jpg)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Κοιτουσα για καθισματακι αυτοκινητου απο το amazon, οπου ναναι θαρθει το μπεμπε και δεν θελω να τα αφησω ολα τελευταια στιγμη. Ειδα αυτο: http://www.amazon.co.uk/Britax-First-Class-Group-David/dp/B004BKJW6I/ref=sr_1_40?s=baby&ie=UTF8&qid=1301468883&sr=1-40

 

Επειδη ειμαι ασχετη απο καθισματακια ιχ, ξερει καποια κοπελα να μου πει αν ειναι καλο για νεογεννητο και ασφαλες; Καποια που να εχει εμπειρια απο τη συγκεκριμενη μαρκα. Επισης, απτη στιγμη που ο πωλητης ειναι το amazon, δεν θαχω εξοδα αποστολης αφου η αγορα ξεπερναει ενα ποσο,σωστα;

Ευχαριστω!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα και τις τρεις κούτες μου....σαν να ήταν Χριστούγεννα ένιωσα !!!!!

Έχουμε και λέμε

 

gymboree

Ήρθε στην πόρτα μου, τελωνείο γιοκ, ούτε καν το ποσό των 4 ευρώ που χρεώνουν συνήθως.

Τα ρούχα υπέροχα ποιοτικά και το νούμερο ανταποκρινόταν στην πραγματικότητα.

 

littlewoods και mandco

Από εδώ παρήγγειλα για τα ανίψια μου (4 ετών και αδύνατα).

Τα νούμερα είναι ελαφρώς μεγάλα αλλά ευτυχώς με είχατε ενημερώσει και πήρα 3/4 και όχι 4/5.

Τα μπλουζάκια πολύ καλά ποιοτικά.

Τα σορτσάκια δεν με τρέλλαναν και όλα ήταν πολύ φαρδιά στη μέση, αλλά με λίγο μάζεμα το λάστιχο σώζεται η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας! Κοιτουσα για καθισματακι αυτοκινητου απο το amazon, οπου ναναι θαρθει το μπεμπε και δεν θελω να τα αφησω ολα τελευταια στιγμη. Ειδα αυτο: http://www.amazon.co.uk/Britax-First-Class-Group-David/dp/B004BKJW6I/ref=sr_1_40?s=baby&ie=UTF8&qid=1301468883&sr=1-40

 

Επειδη ειμαι ασχετη απο καθισματακια ιχ, ξερει καποια κοπελα να μου πει αν ειναι καλο για νεογεννητο και ασφαλες; Καποια που να εχει εμπειρια απο τη συγκεκριμενη μαρκα. Επισης, απτη στιγμη που ο πωλητης ειναι το amazon, δεν θαχω εξοδα αποστολης αφου η αγορα ξεπερναει ενα ποσο,σωστα;

Ευχαριστω!

 

Νομιζω πως το amazon.uk δεν στελνει καθισματακια αυτοκινητου, κοιταξε και στο amazon.de, μια αλλη κοπελα απο κει πηρε! Βεβαια σου χρεωνει και μεταφορικα αλλα παλυ πιο φθηνα σου βγει.

Καλημερα ειπα?

Καλημερα λοιπον:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Κοιτουσα για καθισματακι αυτοκινητου απο το amazon, οπου ναναι θαρθει το μπεμπε και δεν θελω να τα αφησω ολα τελευταια στιγμη. Ειδα αυτο: http://www.amazon.co.uk/Britax-First-Class-Group-David/dp/B004BKJW6I/ref=sr_1_40?s=baby&ie=UTF8&qid=1301468883&sr=1-40

 

Επειδη ειμαι ασχετη απο καθισματακια ιχ, ξερει καποια κοπελα να μου πει αν ειναι καλο για νεογεννητο και ασφαλες; Καποια που να εχει εμπειρια απο τη συγκεκριμενη μαρκα. Επισης, απτη στιγμη που ο πωλητης ειναι το amazon, δεν θαχω εξοδα αποστολης αφου η αγορα ξεπερναει ενα ποσο,σωστα;

Ευχαριστω!

 

Aυτο το καθισματάκι έχουμε και εμείς (και η αδερφή μου) και ειναι πολύ καλό γιατί πάει απο νεογέννητο μέχρι 18 κιλά (2+χρονών).

Αλλά το συγκεκριμένο δεν το στέλνει το αμαζον Ελλάδα. Εχουν βάλει τα κορίτσια αλλα σαιτ που το εχουν βρει και το στελνει Ελλάδα.

Εγω το ειχα παρει απο ebay. H britax ειναι απο τις καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα και τις τρεις κούτες μου....σαν να ήταν Χριστούγεννα ένιωσα !!!!!

Έχουμε και λέμε

 

gymboree

Ήρθε στην πόρτα μου, τελωνείο γιοκ, ούτε καν το ποσό των 4 ευρώ που χρεώνουν συνήθως.

Τα ρούχα υπέροχα ποιοτικά και το νούμερο ανταποκρινόταν στην πραγματικότητα.

 

littlewoods και mandco

Από εδώ παρήγγειλα για τα ανίψια μου (4 ετών και αδύνατα).

Τα νούμερα είναι ελαφρώς μεγάλα αλλά ευτυχώς με είχατε ενημερώσει και πήρα 3/4 και όχι 4/5.

Τα μπλουζάκια πολύ καλά ποιοτικά.

Τα σορτσάκια δεν με τρέλλαναν και όλα ήταν πολύ φαρδιά στη μέση, αλλά με λίγο μάζεμα το λάστιχο σώζεται η κατάσταση.

 

 

Καλημερα και απο εμενα!!!:P

Επειδη ετοιμαζω καλαθακι απο littlewoods λες να προτιμησω το 4/5 για το γιοκα μου και οχι το 5/6??? Ειναι 21 κιλα και 1,06εκ. υψος...δηλαδη τα σορτσακια εχουν λεπτο υφασμα?

(καθε φορα που βλεπω το nickname σου θυμαμαι το κολιμπρι και γελαω μονη μου!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση κοριτσια!! Απο το γερμανικο αμαζον, δεν καταλαβαινω γρι, ποιο αλλο σαιτ ειναι που στελνει ελλαδα; γιατι το συγκεκριμενο καθισματακι εχει σχεδον 120 ευρω παραπανω στο Ελλαδα :rolleyes:, κριμα ειναι να χαραμισω τοσα χρηματα! Θα δω και απο e bay, και αν εχω αποριες ξαναρωτω!!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μινούλα πάτα στο google amazon.de και όταν σου βγάλει τα αποτελέσματα,κατω απο το λινκ του σαιτ λέει μετάφραση σελίδας.Πάτα εκεί και θα δεις στο γερμανικό αμαζον ότι χρειάζεσαι...

Καλημέρα!!!!

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μινούλα πάτα στο google amazon.de και όταν σου βγάλει τα αποτελέσματα,κατω απο το λινκ του σαιτ λέει μετάφραση σελίδας.Πάτα εκεί και θα δεις στο γερμανικό αμαζον ότι χρειάζεσαι...

Καλημέρα!!!!

Σε ευχαριστω πολυ Τζο! Με το καλο το μπεμπακι σου!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

με γεια σας! Επειδή θέλω να πάρω κι εγω και δεν ειμαι σίγουρη για τα νούμερα, τι νούμερακι πήρατε αν επιτρέπεται; το sizing chart που εχει ειναι σωστό (δεν μπορω να βρω τωρα το λινκ για το pdf, εννοω αυτό http://img26.imageshack.us/img26/1294/shop3z.jpg)

 

Καλημέρα, για να είσαι πιο σίγουρη καλύτερα να πας σε ένα μαγαζί και να τα δοκιμάσετε...εγώ του πήρα κάτι χειμωνιάτικα ένα νουμερο μεγαλύτερο,αλλα επειδη στα crocs παιζει ρόλο και το σχεδιο, είναι καλύτερα να τα δοκιμάσεις!!!

 

Σήμερα παρέλαβα απο http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=682 το γιογιο του μικρού και έμεινα πολύ ευχαριστημένη απο την συνεργασία, 1 μερα πριν τηλέφωνο και μέσα καρτουλα για ευχές.

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση κοριτσια!! Απο το γερμανικο αμαζον, δεν καταλαβαινω γρι, ποιο αλλο σαιτ ειναι που στελνει ελλαδα; γιατι το συγκεκριμενο καθισματακι εχει σχεδον 120 ευρω παραπανω στο Ελλαδα :rolleyes:, κριμα ειναι να χαραμισω τοσα χρηματα! Θα δω και απο e bay, και αν εχω αποριες ξαναρωτω!!

 

μινούλα νομίζω οτι το βρήκα αλλα η τιμή καμία σχέση με το αγγλικό αμαζον

αυτό δεν λες

 

http://www.amazon.de/Britax-2000001737-Autositz-First-Trendline/dp/B004BKJW6I/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=baby&qid=1301470414&sr=8-3

 

Γράφαμε μαζί...με το καλό και το δικό σου...είμαστε και κοντα :)

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα και τις τρεις κούτες μου....σαν να ήταν Χριστούγεννα ένιωσα !!!!!

Έχουμε και λέμε

 

gymboree

Ήρθε στην πόρτα μου, τελωνείο γιοκ, ούτε καν το ποσό των 4 ευρώ που χρεώνουν συνήθως.

Τα ρούχα υπέροχα ποιοτικά και το νούμερο ανταποκρινόταν στην πραγματικότητα.

 

littlewoods και mandco

Από εδώ παρήγγειλα για τα ανίψια μου (4 ετών και αδύνατα).

Τα νούμερα είναι ελαφρώς μεγάλα αλλά ευτυχώς με είχατε ενημερώσει και πήρα 3/4 και όχι 4/5.

Τα μπλουζάκια πολύ καλά ποιοτικά.

Τα σορτσάκια δεν με τρέλλαναν και όλα ήταν πολύ φαρδιά στη μέση, αλλά με λίγο μάζεμα το λάστιχο σώζεται η κατάσταση.

 

 

Από gymboree μετά από πόσες μέρες παρέλαβες?? εχω βάλει παραγγελια εδω και 2 εβδομαδες και δεν έχει έρθει τίποτα... Σπίτι σου τα έφεραν ε??

α και πόσα λεφτα ήταν η παραγγελία σου?? Για το τελωνείο ρωτάω γιατί ένα άγχος το έχω..

Link to comment
Share on other sites

μινούλα νομίζω οτι το βρήκα αλλα η τιμή καμία σχέση με το αγγλικό αμαζον

αυτό δεν λες

 

http://www.amazon.de/Britax-2000001737-Autositz-First-Trendline/dp/B004BKJW6I/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=baby&qid=1301470414&sr=8-3

 

Γράφαμε μαζί...με το καλό και το δικό σου...είμαστε και κοντα :)

 

Ναι, αυτο λεω... Καμια σχεση οντως, παλι πιο φτηνο απο Ελλαδα, αλλα αρκετα ακριβο. Θα δω και απο e bay.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, για να είσαι πιο σίγουρη καλύτερα να πας σε ένα μαγαζί και να τα δοκιμάσετε...εγώ του πήρα κάτι χειμωνιάτικα ένα νουμερο μεγαλύτερο,αλλα επειδη στα crocs παιζει ρόλο και το σχεδιο, είναι καλύτερα να τα δοκιμάσεις!!!

 

Σήμερα παρέλαβα απο http://mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=682 το γιογιο του μικρού και έμεινα πολύ ευχαριστημένη απο την συνεργασία, 1 μερα πριν τηλέφωνο και μέσα καρτουλα για ευχές.

 

Ευχαριστω! ωραιο και το γιογιο :) αυτο το σαιτ εχει εξυπνα πραματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!!!:P

Επειδη ετοιμαζω καλαθακι απο littlewoods λες να προτιμησω το 4/5 για το γιοκα μου και οχι το 5/6??? Ειναι 21 κιλα και 1,06εκ. υψος...δηλαδη τα σορτσακια εχουν λεπτο υφασμα?

(καθε φορα που βλεπω το nickname σου θυμαμαι το κολιμπρι και γελαω μονη μου!!)

106εκ και 21 κιλά δεν θεωρείται αδύνατος.

Εμένα η κόρη μου είναι 107εκ και 18 κιλά, της πήρα το 5/6 σε παντελόνι και μια χαρά είναι.

Αν τα σορτσάκια έχουν ελαστική μέση (αυξομειούμενη) μην τα φοβάσαι.

Αυτά που πήρα εγώ για τα ανίψια μου, είχαν απλά λάστιχο.

Και όταν έγραψα για ποιότητα μου φάνηκαν λίγο σκληρά και ίσως ένα πρασινάκι ξεβάφει...θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Από gymboree μετά από πόσες μέρες παρέλαβες?? εχω βάλει παραγγελια εδω και 2 εβδομαδες και δεν έχει έρθει τίποτα... Σπίτι σου τα έφεραν ε??

α και πόσα λεφτα ήταν η παραγγελία σου?? Για το τελωνείο ρωτάω γιατί ένα άγχος το έχω..

13/03 παρήγγειλα, 15/03 έφυγαν, 29/03 παρέλαβα.

Η παραγγελία ήταν 144 δολλάρια (124 + 20 μεταφορικά).

Δεν ξέρω ποια κούριερ την εφερε γιατί παρέλαβε η μητέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω απαιτησε 100% αποζημιωση,δεν εχεις να χασεις και τιποτε.

Παντως να ξερεις αν ανοιξεις case sto paypal.....απο που στο εστειλαν,αν ειναι Κινα ας πουμε δεν νομιζω οτι σε συμφερει να το στειλεις πισω.Το πειπαλ θα σου ζητησει να το στειλεις πισω και μαλιστα συστημενο με τρακινγκ κι οταν πια τους στειλεις το traking number,τοτε και μονο τοτε θα σου στειλουν ολο το ποσο πισω,χωρις βεβαια τα εξοδα αποστολης τα οποια βαραινουν εσενα.Ζυγισε τα και αποφασισε....

 

FEMALE για σενα....πληρωσα 04.03. με paypal....

για αυτο το λογο που γραφει η φιλη παραπανω, δεν εχω κανει ακομα κουβεντα για case στο paypal...μηπως πρεπει να πεταζω καμια κουβεντα???ισως βεβαια να γνωριζουν τη διαδικασια μεσω paypal...για πειτε

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Θέλω την βοήθειά σας!!!!!!

Απο χθες προσπαθώ να πληρώσω μέσω paypal κάτι πραγματάκια που θέλω απο e-bay και μου βγάζει οτι δεν δέχεται την κάρτα μου:(:((3 διαφορετικοί πωλητές)και να επικοινωνήσω με το paypal.Τους έστειλα 2 mail χθες(στο paypal)αλλά ακόμα καμία απάντησαη.Λεφτά υπάρχουν στην κάρτα και έχω ξαναψωνίσει μέσω paypal.Σας έχει τύχει ποτέ?Τι μπορεί να συμβαίνει??????

 

Ποια κάρτα έχεις? Μου έχει συμβεί πολλές φορές με την προπληρωμένη της Eurobank. Έχω εναλλακτικά και μια προπληρωμένη από την Πειραιώς οπότε αν κολλήσει η μια χρησιμοποιώ την άλλη.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

FEMALE για σενα....πληρωσα 04.03. με paypal....

για αυτο το λογο που γραφει η φιλη παραπανω, δεν εχω κανει ακομα κουβεντα για case στο paypal...μηπως πρεπει να πεταζω καμια κουβεντα???ισως βεβαια να γνωριζουν τη διαδικασια μεσω paypal...για πειτε

 

Έχεις πει στον πωλητή ό,τι θα ανοίξεις case στο πέιπαλ? Αν όχι κάνε ένα κόπο. Συνήθως τρομοκρατούνται. Χθες που άνοιξα εγώ case για 2 χρεώσεις που μου είχε κάνει το littlewoods χωρίς να έχει προχωρήσει η παραγγελία μου έπεστρεψαν τα ποσά ευθής αμέσως. Συμφώνησε βέβαια και το littlewwods οπότε έχει σχέση και αυτό αλλά δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποια κάρτα έχεις? Μου έχει συμβεί πολλές φορές με την προπληρωμένη της Eurobank. Έχω εναλλακτικά και μια προπληρωμένη από την Πειραιώς οπότε αν κολλήσει η μια χρησιμοποιώ την άλλη.

Σε ευχαριστώ που απάντησες!

Της Κύπρου έχω.......

Βασικά κέρδισα σε μια δημοπρασία χθες και θέλω να τον πληρώσω τον άνθρωπο.Δεν θέλω να με κακοχαρακτηρίσει σαν κακοπληρώτρια:rolleyes:

Τι μπορώ να κάνω?Δεν έχω άλλη προπληρωμένη και ούτε πιστωτική......

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χμ τι να σου πω. Επικοινώνησε με την τράπεζα μήπως σου πει για ποιον λόγο δεν μπορεί να προχωρήσει η πληρωμή αν και όταν είχε τύχει εμένα μου είχε πει η τράπεζα πως δεν υπήρχε καμιά πρόθεση για πληρωμή, το πρόβλημα ήταν από το πέιπαλ.

Προσπάθησε σε λίγο και σιγουρέψου ό,τι υπάρχουν χρήματα στην κάρτα. Μήπως έχεις πάρει και κάτι άλλο πρόσφατα και έχει δεσμευτεί το ποσό?

Δεν ξέρω πως λειτουργεί η Κύπρου αλλά στην Πειραιώς και στην Eurobank που έχω κάρτες οι χρεώσεις κάνουν 1-2 μέρες να φανούν και μπορεί να φαίνεται διαθέσιμο ποσό αλλά να μην είναι αντιπροσωπευτικό.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Hello My Dear Friend:

 

Thank you for you kindness email. Please tell me of you “paypal account” in order to I can sent the "invoicing request" to you. You just need to accept it. The system will have point out. Please rest assured that. Any question, please feel free contact to me. Have a nice day! Sincerely, Haidi:)

 

 

κορίτσια για πειτε τωρα τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...