Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Εννοείς τους έγραψες. Γιατί αν πατήσεις check out δεν δέχεται και τους 2.

Ποια τσάντα από τις 2 σας άρεσε; Η διαφορά είναι και στις διαστάσεις

oxi μεχρι το checkout εφτασα. Μεχρι εκει μου ειχε και τους 2 κωδικους κανονικα. Δλδ το 10% απο μονο του στη φορμα, και το 15% με τον κωδικο που δινει η κοπελα πιο πανω. Απλα δεν προχωρησα γιατι δεν θελω να αγορασω.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι βρε παιδια, αλλα ενα site εχει κλεισει και σου απαντανε την ιδια μερα και με τοσες λεπτομερειες;

Συμφωνα μ'αυτο που λες και το paypal δεν ειναι δειγμα φερεγγυοτητας. Απλα μπλεκεις σε μια διαδικασια να παρεις πισω τα χρηματα σου.

 

 

 

Αν διαβασεις ξανα το ποστ μου θα δεις οτι γραφω:

"αν θελετε να της πω να σας αναφερει τις εντυπωσεις της"

Που να ξερει η κοπελα οτι εμεις εδω συζηταμε γι'αυτο το θεμα;;;; :confused::confused::confused:

 

Και οπως ειπα στο προηγουμενο μηνυμα μου αστειευομενη, να που βρεθηκα να προσπαθω να απολογηθω τελικα!

Αν θελει καποια κοπελα μπορω να της στειλω το ονομα της κοπελας που παρηγγειλε για λεπτομερειες.

Οχι για να κανει καποιος χρηση της ιστοσελιδας βεβαια! Ουδολως μ'ενδιαφερει. Απλα για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις!

 

 

γιατι συγχεεις ασχετο ποστ με αυτο που σου εγραψα σε σενα???

 

Ειπα εγω οτι εχει κλεισει η σελιδα της κοπελας αυτης???

Ή υπονόησα κατι τετοιο...? μη το κανουμε την τριχα τριχια....

 

εγω απλα επισημανα τα σημεια που δεν μου αρεσουν...

 

αυτο το ανεφερα ως παραδειγμα για μια ιστοσελιδα γνωστη , στα νεα το διαβασα που ειχε κλεισει η εταιρεια μεν, πριν κανενα τριμηνο , αλλα παρολα αυτα το σαιτ δουλευε κανονικα και δεχοταν και παραγγελιες και πληρωμες

 

και θα διαφωνησω καθετα οριζοντιως και διαγωνιος μαζι σου........

 

μη συγκρινεις την ιστοσελιδα της κοπελιας αυτης με το πευπαλ:shock:

 

καμια σχεση , και ναι ειναι εγγύηση να αγοραζεις μεσω πευπαλ....

σχεδον παντα βγαινεις κερδισμενος σε μια διαφωνια με πωλητη...

και ειναι μια φερεγγυοτατη εταιρεια ως προς τις υπηρεσιες που προσφερει

 

αλλιως δεν θα το χρησιμοποιουσε και τοσα εκατομύρια κοσμος;)

 

εντιτ

α και κανεις δεν σου ζητησε εξηγησεις

το σαιτ ειχε αναφερθει εναμιση χρονο πριν

 

δεν χρειαζεται να νιωθεις ετσι

 

Link to comment
Share on other sites

 

Τις ειχα δει και εγω...ειναι πολυ ωραιες απλα οταν μεγαλωσει το μωρο ειναι λιγο δυσκολο να συνεχισεις να τις χρησιμοποιεις. Καλο ειναι παντως να βρεις καποια κοπελα που να εχει μια τσαντα της συγκεκριμενης σειρας για να σου πει εντυπωσεις...:wink:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τις ειχα δει και εγω...ειναι πολυ ωραιες απλα οταν μεγαλωσει το μωρο ειναι λιγο δυσκολο να συνεχισεις να τις χρησιμοποιεις.

 

Γιατί; Τί διαφορετικό έχουν από τις άλλες τσάντες αλλαγής;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Καλε για τα σχεδιακια λεω...υπαρχουν αλλες τσαντες πχ οι pacapod (ολως τυχαιως αυτην εχω) που ειναι ουδετερη και μπορεις να τη χρησιμοποιησεις και σαν απλη τσαντα οταν πια το μωρο δεν ειναι και τοσο μωρο και δεν θα χρειαζεται τζαντζαλα ματζαλα

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλε για τα σχεδιακια λεω...υπαρχουν αλλες τσαντες πχ οι pacapod (ολως τυχαιως αυτην εχω) που ειναι ουδετερη και μπορεις να τη χρησιμοποιησεις και σαν απλη τσαντα οταν πια το μωρο δεν ειναι και τοσο μωρο και δεν θα χρειαζεται τζαντζαλα ματζαλα

 

Α! Δεν υπάρχει πρόβλημα σ΄αυτό. Ένα θα σου πω. Λατρεύω τις τσάντες ΝΙCE THINGS

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

oxi μεχρι το checkout εφτασα. Μεχρι εκει μου ειχε και τους 2 κωδικους κανονικα. Δλδ το 10% απο μονο του στη φορμα, και το 15% με τον κωδικο που δινει η κοπελα πιο πανω. Απλα δεν προχωρησα γιατι δεν θελω να αγορασω.

Mπορεις να μου πεις που βαζεις και τους 2 κωδικους και τους δεχεται?

Γιατι εμενα ή τον ενα δεχεται ή τον αλλο...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έβαζα παραγγελία στο carrefour και κει που διάλεγα τα αγγουράκια, μου ήρθε η έμπνευση να παραγγείλω τη μαναβική μου από το emanaviko.gr

Ελάχιστη παραγγελία 15? και δυνατότητα παράδοσης το αργά απόγευμα, άψογο μου φαίνεται. Βέβαια, σε σύγκριση με το carrefour είναι λίγο ακριβότερο, αλλά τουλάχιστον γράφουν από πού έρχονται. Γεωπόνος δεν είμαι, αλλά τί στο καλό, άμα έχουν καλή γεύση πράγματι καλά θα είναι. Λένε ότι έρχονται από την κεντρική λαχαναγορά. Για να δούμε, μια δοκιμή θα με πείσει.

Άντε, άμα πάρω ονλαιν τη μαναβική μετα μου μένει και το psaradiko. Αφού ψωμάκι θα φτιάχνω στον αρτοπαρασκευαστή, τί μας έμεινε; Να βρούμε και ονλαιν περίπτερο, αχαχαχα...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έβαζα παραγγελία στο carrefour και κει που διάλεγα τα αγγουράκια, μου ήρθε η έμπνευση να παραγγείλω τη μαναβική μου από το emanaviko.gr

Ελάχιστη παραγγελία 15? και δυνατότητα παράδοσης το αργά απόγευμα, άψογο μου φαίνεται. Βέβαια, σε σύγκριση με το carrefour είναι λίγο ακριβότερο, αλλά τουλάχιστον γράφουν από πού έρχονται. Γεωπόνος δεν είμαι, αλλά τί στο καλό, άμα έχουν καλή γεύση πράγματι καλά θα είναι. Λένε ότι έρχονται από την κεντρική λαχαναγορά. Για να δούμε, μια δοκιμή θα με πείσει.

Άντε, άμα πάρω ονλαιν τη μαναβική μετα μου μένει και το psaradiko. Αφού ψωμάκι θα φτιάχνω στον αρτοπαρασκευαστή, τί μας έμεινε; Να βρούμε και ονλαιν περίπτερο, αχαχαχα...

μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σαςςςς

female μια που ασχοληθηκες μαζι μου, για πεσμου τη γνωμη σου...αυτο τους εστειλα μολις τωρα...ποσο ντρεπομαι να απειλω κ να φερομαι ετσι..ακομα κ αν δεν με ξερουν ( που να με ξερουν στην κινα?:)...ντρεπομαιιιιι πολυυυ:oops:)

Dear Emily,

I explained you all the reasons why I believe you should return the 100% of the price. I am not OK with the 50%, anywhay I agreed not to ask a refund for the delivery costs.

If you dont agree with that maybe I will open a case on paypal.

Thank you.

Link to comment
Share on other sites

Goodmorning!!! (τι good δηλαδη που δεν λεει να εγκατασταθει επιτελους αυτη η ανοιξη!!!!)

Good luck μου, η προσφορα ισχυει μονο για αμερικα...το λεει στους ορους της προσφορας...:(

Εντωμεταξυ τα εχω παρει με μια τυπισσα στο ebay...κερδισα σε δημοπρασια κατι παπουτσακια umi (thanks age!), τα πληρωσα αμεσως (24/03) και ακομα καμια ενημερωση αν τα εστειλε...της εστειλα και mail χθες και ουτε φωνη ουτε ακροαση!!! Τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις? Ποσο να περιμενω πριν της στειλω ενα οχι και τοσο ευγενικο mail???

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Goodmorning!!! (τι good δηλαδη που δεν λεει να εγκατασταθει επιτελους αυτη η ανοιξη!!!!)

Good luck μου, η προσφορα ισχυει μονο για αμερικα...το λεει στους ορους της προσφορας...:(

Εντωμεταξυ τα εχω παρει με μια τυπισσα στο ebay...κερδισα σε δημοπρασια κατι παπουτσακια umi (thanks age!), τα πληρωσα αμεσως (24/03) και ακομα καμια ενημερωση αν τα εστειλε...της εστειλα και mail χθες και ουτε φωνη ουτε ακροαση!!! Τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις? Ποσο να περιμενω πριν της στειλω ενα οχι και τοσο ευγενικο mail???

 

στο my ebay φαινεται οτι δεν το εχει στειλει; στειλε ενα ψιλοαπειλητικο μηνυμα οτι αν δεν σου απαντησει στο επομενο 24ωρο, θα ανοιξεις case λογω κακης επικοινωνιας.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να μου πεις που βαζεις και τους 2 κωδικους και τους δεχεται?

Γιατι εμενα ή τον ενα δεχεται ή τον αλλο...

 

Χτες που το εκανα, μου εβγαζε στη φορμα παραγγελιας την εκπτωση 10% που ειναι για τις τσαντες και μετα ειχε ενα κουτακι να βαλεις αν εχεις και συ αλλον επιπλεον κωδικο για εκπτωση εβαλα τον SPRING15 και τον δεχτηκε. Για τσαντα πχ 70 λιρων μου βγηκε τελικη τιμη 53 λιρες αν θυμαμαι καλα. ΒΕΒΑΙΑ δεν ολοκληρωσα την αγορα γιατι δεν ηθελα να αγορασω. Μπορει μετα να μη το δεχεται, μεχρι εκει ομως δεν ειχα προβλημα.

 

Και μια ερωτηση δικη μου: Βρηκα τελικα στο e bay το καθισματακι ιχ που ψαχνω και ειναι αυτο εδω: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350443669442

 

Εστειλα μειλ στον πωλητη και ρωτησα μεταφορικα, μου ειπε 20 λιρες. Τι λετε, να το παρω; Νομιζω κατι φθηνοτερο δεν θα βρω. (ειναι και η πρωτη μου αγορα απο e bay και δεν ξερω που πανε τα τεσσερα !!! :rolleyes:)

Καλημερες!!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kornilia μου ουτε στο ebay φαινεται να το εχει στειλει ουτε mail μου εστειλε αλλα και ουτε εχει απαντησει στο mail που της εστειλα εγω χθες...θα περιμενω και σημερα και αυριο θα κανω αυτο που ειπες!

Ασχετο...αυτο το κουπονι απο ebay ισχυει ακομα??? Πως πληρωνετε στα gymboree? Εχει paypal? Αχ τι με κανετε, τι με κανετε...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σαςςςς

female μια που ασχοληθηκες μαζι μου, για πεσμου τη γνωμη σου...αυτο τους εστειλα μολις τωρα...ποσο ντρεπομαι να απειλω κ να φερομαι ετσι..ακομα κ αν δεν με ξερουν ( που να με ξερουν στην κινα?:)...ντρεπομαιιιιι πολυυυ:oops:)

Dear Emily,

I explained you all the reasons why I believe you should return the 100% of the price. I am not OK with the 50%, anywhay I agreed not to ask a refund for the delivery costs.

If you dont agree with that maybe I will open a case on paypal.

Thank you.

 

καλημερααα

μου επεστρεψαν ολη την αξια του φορεματος...ειμαι πολυ χαρουμενη!!

ελαβα κ ε-μειλ απο το paypal, στην καρτα δεν φαινονται ακομη, αλλα συνηθως φαινονται την επομένη....

κατι διαβασα χθες εδω οτι πρεπει να κανουμε αποδοχη στο paypal, αλλα δεν βρισκω κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση δικη μου: Βρηκα τελικα στο e bay το καθισματακι ιχ που ψαχνω και ειναι αυτο εδω: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350443669442

 

Εστειλα μειλ στον πωλητη και ρωτησα μεταφορικα, μου ειπε 20 λιρες. Τι λετε, να το παρω; Νομιζω κατι φθηνοτερο δεν θα βρω. (ειναι και η πρωτη μου αγορα απο e bay και δεν ξερω που πανε τα τεσσερα !!! :rolleyes:)

Καλημερες!!

 

θα σου προτεινα αν δεν το εχεις κανει ηδη να σκεφτεις και για αναποδο παιδικο καθισμα..υπαρχει ολοκληρο θεμα στο φορουμ

ειναι ομως πιο ακριβα, αλλα η ασφαλεια ειναι x5

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...