Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλωσορίζω κι εγώ με τη σειρά μου το νέο αίμα. Kristinak, νομίζω ότι αντιλαμβανόμαστε όλοι εδώ μέσα τη σφαλιάρα που φάγατε. Το αφύσικο θα ήταν να μην βρισκόταν η ψυχολογία σας στο 0. Λυπάμαι πάρα πολύ που περνάτε όλο αυτό το λούκι.

Προσωπικά, ρίχνω ένα μεγάλο μέρος της ευθύνης στο ιατρικό κατεστημένο που επιμένει να μας αφήνει να προσπαθούμε κανένα χρόνο "χαλαρά" πριν αρχίσουμε να ψαχνόμαστε, ακόμη και σε τέτοιες εποχές που οι περισσότεροι ξεκινούν την αναπαραγωγική τους ζωή μετά τα 30 και που, στην τελική, όλοι λίγο-πολύ κάτι έχουμε.

Το σπερμοδιάγραμμα και οι ορμονολογικές εξετάσεις θα έπρεπε να είναι εξετάσεις ρουτίνας ΠΡΙΝ ξεκινήσει το ζευγάρι την προσπάθεια για παιδί. Για φαντάσου να γνωρίζατε το πρόβλημα πριν από 2 χρόνια. Πόσο διαφορετικά ίσως ήταν τα πράγματα;

Αν δεν είχα εγώ το κληρονομικό χάρισμα (χεχε ;)) και δεν ψαχνόμουν από μόνη μου τον Σεπτέμβριο θα έβρισκα την πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια του χρόνου τα Χριστούγεννα :!: βάση αυτής της λογικής, οπότε μέχρι να ολοκληρώσουμε όλες τις εξετάσεις και να μπορέσουμε να πάρουμε αποφάσεις κλπ ίσως και να ήταν πολύ αργά. Για να μην αναφέρω ότι πίεσα την ενδοκρινολόγο να γράψει στον σύζυγο ορμονολογικές ήδη από τον Σεπτέμβριο κι εκείνη αρνήθηκε κατηγορηματικώς "για να μην του προκαλέσουμε άγχος" :shock: Και έτρεχα εγώ σαν την ΗΛΙΘΙΑ και αγόραζα πανάκριβες βιταμίνες, ειδικά λιπαντικά και τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης με το κιλό και εξέταζα το παραμικρό σύμπτωμα κι έκανα χοριακές. Αν, όμως, το πρόβλημά του είχε διαγνωστεί από τότε, θα είχαμε ήδη ξεμπερδέψει με τις εξετάσεις και ίσως τώρα να είχαμε ήδη μία εγκυμοσύνη, με τον Α ή Β τρόπο. Γίνεται να μην νιώθω ηλίθια, λοιπόν;

Όσον αφορά στην γνώμη του ουρολόγου σας, να προχωρήσετε σε Μτεσε κατ' ευθείαν, θα διαφωνήσω, βάσει όσων μας έχουν συμβουλεύσει και οι 2 ουρολόγοι, αλλά και ο ενδοκρινολόγος που επισκεφθήκαμε.

Φυσικά και ο καρυότυπος έχει νόημα! Σκέψου να έχει ένα σύνδρομο ο σύζυγος. Σκέψου να έχει μικροελλείψεις του Υ. Ενδεχομένως να μην χωρεί καν επέμβαση στην περίπτωσή του γιατί π.χ. θα απουσιάζουν εντελώς τα βλαστοκύτταρα από τα οποία παράγονται σπερματοζωάρια, οπότε ο άντρας σου θα έχει υποβληθεί αδίκως σε ένα χειρουργείο χωρίς καμμία προοπτική, χώρια τα χρήματα που θα έχετε δώσει. Επίσης, γιατρός που προχωρεί σε χειρουργική επέμβαση χωρίς τον απαραίτητο έλεγχο, για εμένα είναι κακός επαγγελματίας και ελλιπής επιστήμων. Ο ουρολόγος του συζύγου μου μέχρι και καρκινικούς δείκτες του ζήτησε να δει, γιατί -αν προχωρήσουμε τελικά σε Μτεσε- θα πρέπει να πάρει ορμόνες, οι οποίες αντενδείκνυνται σε περίπτωση όγκου.

Εξ άλλου, πόσο πρόκειται να χειροτερέψει η κατάσταση μέσα στον ένα μήνα που θα κάνουν να βγουν τα αποτελέσματα;

Για οτιδήποτε χρειαστείς θα είμαι εδώ, αν θες να μου στείλεις πμ. Πάντως, θα σε συμβούλευα να μην περιοριστείς στην έρευνά σου για ουρολόγο αποκλειστικά στην Αθήνα. Ο Σοφικίτης που μας παρακολουθεί χειρυργεί στα Ιωάννινα γιατί έχουν από τους καλύτερους εξοπλισμούς παγκοσμίως για μΤΕΣΕ. Αξίζει τον κόπο και το ταξείδι, προκειμένου να εξασφαλίσετε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Σου εύχομαι καλή δύναμη και ψυχραιμία. Εδώ θα είμαστε για να ακουμπάμε ο ένας πάνω στον άλλον :)

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

silkie σε ευχαριστώ πολυ για όλη αυτή την ενημέρωση. Εννοείται ότι δεν έχουμε κατασταλάξει για το τι θα κάνουμε , και εννοείται ότι εσείς εδώ είστε πιο ψαγμένες και η άποψη σας μετράει.

Απλά νομίζω ότι για τον καριοτυπο ίσως δεν μου φάνηκε πρωτεύουσα εξέταση διότι λόγω του ατυχήματος ξέραμε από πριν ότι τα πράγματα θα ειναι δύσκολα. Αλλά δεν αποκλείουμε τίποτα.

Όπως κ να έχει είμαστε έτοιμοι για την δοκιμασία αυτή. Υπομονή κ ελπίδα σε όλους μας .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και καλη εβδομαδα να εχουμε!!! Ειστε ολοι καλα;;

Εκανα την εξέταση της οιστραδιολης μια χαρα ηταν και συνεχίζω με puregon μαζι με arvekap για 2 μέρες μετα μόνο puregon και τον Σαββατο εχω υπέρηχο! Ουφ!

Βγήκε αλλη μια εξέταση του συζύγου αυτη για μικροελλειψεις Υ ολα καλα και εκει, δεν βρέθηκαν λέει... Καλο ειναι αυτο σωστά;;; Μαλλον 😜

Ευχαριστω και παλι για τα μηνύματα σας και ανταποδίδω με οτι καλύτερο για τον καθένα! Κι εγω χαίρομαι για την ομάδα αυτη (κατα κάποιο τροπο) να στηρίζουμε και να ενημερωνόμαστε κιόλας όσο γινεται!!

Πολλα φιλιά περιμένω νεα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και καλη εβδομαδα να εχουμε!!! Ειστε ολοι καλα;;

Εκανα την εξέταση της οιστραδιολης μια χαρα ηταν και συνεχίζω με puregon μαζι με arvekap για 2 μέρες μετα μόνο puregon και τον Σαββατο εχω υπέρηχο! Ουφ!

Βγήκε αλλη μια εξέταση του συζύγου αυτη για μικροελλειψεις Υ ολα καλα και εκει, δεν βρέθηκαν λέει... Καλο ειναι αυτο σωστά;;; Μαλλον 😜

Ευχαριστω και παλι για τα μηνύματα σας και ανταποδίδω με οτι καλύτερο για τον καθένα! Κι εγω χαίρομαι για την ομάδα αυτη (κατα κάποιο τροπο) να στηρίζουμε και να ενημερωνόμαστε κιόλας όσο γινεται!!

Πολλα φιλιά περιμένω νεα σας!!!

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!

Όλα τέλεια!!!! Συνεχιζουμε ακάθεκτοι λοιπον!!!!

Παμεεεεεεε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο Georgina μου καλή συνέχεια να πάνε ολα καλα και απο δω και πέρα μόνο χαρές στο σπιτικό σας ! Εμεις αυριο βράδυ πάμε στον ουρολογο και βλέπουμε ... Με εχει φάει το άγχος και η στεναχώρια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Ναι στην Αθήνα Είναι ο ουρολογος κ μας ειπε οτι κανει βιοψια στο ιασω General. Μαλιστα η εμβρυολογος εχει το Κέντρο ivf το ξέρει κανεις; εμας λογω ατυχήματος στην εφηβεία Έχουμε εναν ορχι κ οπως φαίνεται δεν πρόσεξαν κ τον αλλον τοτε κ τωρα ειναι πολυ ταλαιπωρημένος. Λογικο μου ακούγετε γι αυτο κ τις υπολοιπες εξετάσεις δεν τις θεωρώ απαραίτητες. Θα ηθελα να παρω κ αλλη γνώμη βέβαια.

Μαγισσα αν θέλεις στείλε μου που κάνατε εσείς τη βιοψία.

 

kristinak μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις το ονομα του ουρολογου που κανει βιοψια στο iaso general;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Georgina μου καλή συνέχεια να πάνε ολα καλα και απο δω και πέρα μόνο χαρές στο σπιτικό σας ! Εμεις αυριο βράδυ πάμε στον ουρολογο και βλέπουμε ... Με εχει φάει το άγχος και η στεναχώρια

Κοριτσάκι μου προσπάθησε οσο μπορείς να είσαι ήρεμη... Εγω αυτό κανω, οσο μπορώ... Στο τέλος ολα θα πανε καλα!!

 

 

Καλησπέρα κ καλή εβδομάδα να έχουμε .

Καλή συνέχεια Georgina μου,ολα να πανε Καλά!

Να σαι καλα περιμένω τις εξελίξεις σας!!

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!

Όλα τέλεια!!!! Συνεχιζουμε ακάθεκτοι λοιπον!!!!

Παμεεεεεεε!!!!

Αχ εσυυυυυ εσυυυυ που μου δινεις δυναμη :) Είχες κανενα νεο μαγισσούλα μου;

 

Mr_Optimistic βγήκε ο καρυότυπος ή ακομα;;

Link to comment
Share on other sites

kristinak μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις το ονομα του ουρολογου που κανει βιοψια στο iaso general;

 

ευχαριστω

 

Foulakik αν θες πες μας την ιστορία σου... να σε γνωρίσουμε κ εσενα ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου προσπάθησε οσο μπορείς να είσαι ήρεμη... Εγω αυτό κανω, οσο μπορώ... Στο τέλος ολα θα πανε καλα!!

 

 

 

Να σαι καλα περιμένω τις εξελίξεις σας!!

 

 

Αχ εσυυυυυ εσυυυυ που μου δινεις δυναμη :) Είχες κανενα νεο μαγισσούλα μου;

 

Mr_Optimistic βγήκε ο καρυότυπος ή ακομα;;

 

 

Θες νέα;;; Είσαι σιγουρη;;;;; Παρτα λοιπον....αυτοανοσο σε έξαρση! Με χτύπησε στο ματι!!!!! Τρεχω και δεν φτάνω! Οφθαλμίατρο, ρευματολογο , εξετασεις με το κιλο, πονοι, ζαλάδες, κολλύρια....μια ομορφα σου λεω!!!!!! Ευτυχως ειμαι καλυτερα!!!!! Αυριο εχω την συνεχεια του σίριαλ !!!!!!! Χαχαχχαχαχαχα.....

Κατα τα αλλα ησυχια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω περαστικά ρε κοριτσακι μου . Έχετε τραβήξει και εσεις πολλα πιστεύω με την κατάλληλη θεραπεία που θα σου δώσουν θα γίνεις περδίκι και παλι . Εμεις αυριο ουρολογο και μετά εγώ θα πρεπει να αφαιρέσω λαπαροςκοπικα ένα ινομυωμα που μεγάλωσε και μετά εξετάσεις , εξετάσεις , εξετάσεις .... Την βιοψία μάλλον θα την καθυστερησουμε λιγάκι μπας και πάρουμε πρώτα τίποτα βιταμίνες να ηρεμήσουμε και λιγάκι γιατί έγιναν ολα τόσο γρήγορα πολλα φιλια σε όλες σας

Link to comment
Share on other sites

Θες νέα;;; Είσαι σιγουρη;;;;; Παρτα λοιπον....αυτοανοσο σε έξαρση! Με χτύπησε στο ματι!!!!! Τρεχω και δεν φτάνω! Οφθαλμίατρο, ρευματολογο , εξετασεις με το κιλο, πονοι, ζαλάδες, κολλύρια....μια ομορφα σου λεω!!!!!! Ευτυχως ειμαι καλυτερα!!!!! Αυριο εχω την συνεχεια του σίριαλ !!!!!!! Χαχαχχαχαχαχα.....

Κατα τα αλλα ησυχια!!!!

 

Πωωωω πω!!! Το ξυπνησες ρε γαμωτο!! Αφου ειπες οτι κοιμόταν :( :(

Στο μάτι οταν λες; Σε εμποδίζει και στην όραση να φανταστώ;; Καλα γιατι δεν ειπες τιποτα βρε κορίτσι μου!! Να πας εκει που σου ειπα σε πμ γιατι απο αυτοάνοσο που χτύπησε στο μάτι πήγε μια φιλη μου εκει και την βοήθησαν. Ετσι πηγα κ εγω για το δικό μου (ευτυχώς κοιμάται, αν εξαιρέσεις κατι μούδιασματα χαζά) συστημένη. Το ήσυχα μου άρεσε βρε τρελοκομείο μετα λες εμενα...

 

Μαντόνα μου καλη επιτυχία για αυριο ολα καλα θα πανε! Στειλε να μας πεις πως πήγε με την πρώτη ευκαιρία!!

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω πω!!! Το ξυπνησες ρε γαμωτο!! Αφου ειπες οτι κοιμόταν :( :(

Στο μάτι οταν λες; Σε εμποδίζει και στην όραση να φανταστώ;; Καλα γιατι δεν ειπες τιποτα βρε κορίτσι μου!! Να πας εκει που σου ειπα σε πμ γιατι απο αυτοάνοσο που χτύπησε στο μάτι πήγε μια φιλη μου εκει και την βοήθησαν. Ετσι πηγα κ εγω για το δικό μου (ευτυχώς κοιμάται, αν εξαιρέσεις κατι μούδιασματα χαζά) συστημένη. Το ήσυχα μου άρεσε βρε τρελοκομείο μετα λες εμενα...

 

Μαντόνα μου καλη επιτυχία για αυριο ολα καλα θα πανε! Στειλε να μας πεις πως πήγε με την πρώτη ευκαιρία!!

 

Είδες το σκασμενο ;;;; Με ακουσε που το μελεταγα και ξυπνησε το άτιμο!!!!!

Τωρα ειμαι καλα!!! Αλλα περασα μια βδομάδα μονοφθαλμη! Τωρα κατι ζαλάδες εχουν μεινει! Και οχι τιποτε αλλο....δεν ειναι απο εγκυμοσυνη μαμωτο μου!!!!! Χιχιχιχιιχιχι.....

Link to comment
Share on other sites

Πω πω περαστικά ρε κοριτσακι μου . Έχετε τραβήξει και εσεις πολλα πιστεύω με την κατάλληλη θεραπεία που θα σου δώσουν θα γίνεις περδίκι και παλι . Εμεις αυριο ουρολογο και μετά εγώ θα πρεπει να αφαιρέσω λαπαροςκοπικα ένα ινομυωμα που μεγάλωσε και μετά εξετάσεις , εξετάσεις , εξετάσεις .... Την βιοψία μάλλον θα την καθυστερησουμε λιγάκι μπας και πάρουμε πρώτα τίποτα βιταμίνες να ηρεμήσουμε και λιγάκι γιατί έγιναν ολα τόσο γρήγορα πολλα φιλια σε όλες σας

 

Δεν μασάω!!!!!!παει περασε.....!!!!!! Με ταλαιπώρησε λιγο το χαμένο αλλα δεν θα του περασει!!!!!

Περιμενουμε νεοτερα αυριο!!!!!! Και τα θελω και οσο πιο ευχαριστα γινεται!!!!! Αντε να μπαίνουμε σε μια σειρα εδω μεσα!!!!!! Χαχαχχαχαχα....

Link to comment
Share on other sites

Είδες το σκασμενο ;;;; Με ακουσε που το μελεταγα και ξυπνησε το άτιμο!!!!!

Τωρα ειμαι καλα!!! Αλλα περασα μια βδομάδα μονοφθαλμη! Τωρα κατι ζαλάδες εχουν μεινει! Και οχι τιποτε αλλο....δεν ειναι απο εγκυμοσυνη μαμωτο μου!!!!! Χιχιχιχιιχιχι.....

 

Περαστικά σου κορίτσι μου!!! Εύχομαι οι επόμενες ζαλάδες να ειναι απο εγκυμοσύνη!!! :) :)

Εγω ξυπνησα με τρομερό πονοκέφαλο που δε λέει να περασει με τιποτααααα θελω να παρω φορα να το κοπανήσω στον τοίχο. Πηρα ενα ντεπον τιποτα δεν εκανε, δε θελω να παρω και πιο δυνατό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά σου κορίτσι μου!!! Εύχομαι οι επόμενες ζαλάδες να ειναι απο εγκυμοσύνη!!! :) :)

Εγω ξυπνησα με τρομερό πονοκέφαλο που δε λέει να περασει με τιποτααααα θελω να παρω φορα να το κοπανήσω στον τοίχο. Πηρα ενα ντεπον τιποτα δεν εκανε, δε θελω να παρω και πιο δυνατό...

 

den nomizo oti iparxi provlima an paris kanena pio dinato pafsipono!!!!! rota ke ton giatro sou vevea!!! min kathese na ponas adika!!!!

se ligo kero tha parakalas gia kanena dinato pafsipono ke den tha kani na paris!!!!!! adeeeeeeeeeeeeeeeeee...... perastikaaaaaaaaaaaaa!!!!!

 

p.s. ixa ke ego ponokefalous apo tis ormones..... ipomoniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα, τα τρεξίματα της δουλειάς με άφησαν λιγάκι πίσω αλλά εδώ είμαι να σας πω με τη σειρά μου και τα δικά μου νέα.

 

Georgina84 Βγήκαν οι εξετάσεις ινοκυστικής νόσου και των μικροελλείψεων Υ και δόξα τω θεώ όλες αρνητικές για καλή μου τύχη. Αναμένω ακόμη τον Καρυότυπο από βδομάδα με το καλό.

 

Μάγισσα εύχομαι περαστικά, πολύ γρήγορα και καλή ανάρρωση.

 

Αυτά τα λίγα συνοπτικά και από εμένα. Ελπίζω να έχουμε μόνο θετικές ειδήσεις με το καιρό εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα, τα τρεξίματα της δουλειάς με άφησαν λιγάκι πίσω αλλά εδώ είμαι να σας πω με τη σειρά μου και τα δικά μου νέα.

 

Georgina84 Βγήκαν οι εξετάσεις ινοκυστικής νόσου και των μικροελλείψεων Υ και δόξα τω θεώ όλες αρνητικές για καλή μου τύχη. Αναμένω ακόμη τον Καρυότυπο από βδομάδα με το καλό.

 

Μάγισσα εύχομαι περαστικά, πολύ γρήγορα και καλή ανάρρωση.

 

Αυτά τα λίγα συνοπτικά και από εμένα. Ελπίζω να έχουμε μόνο θετικές ειδήσεις με το καιρό εδώ μέσα.

 

ade bravo.....telia!!!! ke o kariotipos mia xara tha ine pistevo!!!!!!!

efxaristoooooooooooooooooooooo.........................kano ipomoni ke anarono!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Foulakik αν θες πες μας την ιστορία σου... να σε γνωρίσουμε κ εσενα ;)

 

Εμεις διαπιστωσαμε το προβλημα πριν απο ενα εξαμηνο και τωρα ειμαστε στη φαση ετοιμασιας για την επιτροπη. Παραλληλα κοιταμε και για αλλο ουρολογο.

Γενικα θελουμε να προσπαθησουμε συντομα γιατι δεν ειμαστε για χασιμο χρονου.

 

Για το γιατρο στο iaso general δεν το ψηνω, εμαθα οτι ειναι πολυπροβεβλημενος,ισως ετσι εξηγειται και η τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γυρίσαμε απο τον ουρολογο είναι εξαιρετικός επιστήμονας . Θα κανουμε εξετάσεις για καρυοτυπο και τα λοιπά και μετά βλέπουμε .πάντως ευτυχώς το γεννητικό σύστημα του αντρουλη μου είναι στα φυσιολογικά πλαίσια . Ας ελπίσουμε να μας βοηθήσει ο θεός και να βρούμε έστω και λίγα

Σπερματοζωάριακια. Αυτά τα νέα τα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας τι κάνουν;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, χαθηκα και εγω με τη δουλεια και τρεχαματα

 

να καλωσορισω την Foulakik, και τη kristinak στην παρεα μας, δυστυχως αυξανομαστε αλλα θα τα καταφερουμε ολοι στο τελος

silkie σας ειπαν 25/3? στην αργια θα ειναι ετοιμα? :shock:

Μαντονα καλη επιτυχια στις εξετασεις σας και καλα αποτελεσματα, χαιρομαι που σας αρεσε ο ουρολογος

Georgina84 καλη συνεχεια με τις ενεσεις και τον υπερηχο, ολα να συνεχισουν καλα μεχρι το τελος της προσπαθειας σας

Mr_Optimistic καλα αποτελεσματα για τον καρυοτυπο

Μαγισσα περαστικα συντομα σιδερενια!

 

τα δικα μας νεα κοριτσια και αγορια, ειναι τρεξιμο και παλι τρεξιμο, γεμιζουμε τις ωρες μας να μην σκεφτομαστε, θα εχουμε και την μετακομιση οποτε ο καιρος θα φυγει νερακι, τωρα εμενα με τρεχει ο θυρεοειδης μου παλι, εχω τοξικο αδενωμα μονηρη οζου, δευτερα παω για υπερηχο να δουμε πως παει απο ογκο και αιματωσεις για να ξερουμε πως θα συνεχισουμε, φαρμακευτικα ή χειρουργικα..... ολα τα' χε η Guinevere ο θυρεοειδης της ελειπε τωρα

παντως θα συμφωνισω με τη σιλκι αυτη η βλακεια του χαλαρωσε ενα χρονο, μας εχει καψει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Τελικά υπάρχει κανένας άλλος με ΜΗ αποφρακτική ;;; Έχω μπερδεύτει λίγο συγχωρέστε με γιατι τώρα γράφτηκα στο φόρουμ αυτόν τον μήνα δηλαδή κ έχω διαβάσει τοοοοσα πολλά που τα έχω κάνει κουλουβάχατα :roll:

Θέλω να πάμε κ σε άλλο ουρολόγο για μια δεύτερη άποψη αλλά κάποιο που να κάνει βιοψίες κ να έχει εξειδεικευση. Μου είπαν τα κορίτσια για τον κύριο στα Γιάννενα αλλά ειναι δύσκολο να ξεσηκωθούμε να πάμε . Βέβαια τον πήρα τηλ κ του έχω στείλει μειλ αλλά δεν έχει απαντήσει :( .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Τελικά υπάρχει κανένας άλλος με ΜΗ αποφρακτική ;;; Έχω μπερδεύτει λίγο συγχωρέστε με γιατι τώρα γράφτηκα στο φόρουμ αυτόν τον μήνα δηλαδή κ έχω διαβάσει τοοοοσα πολλά που τα έχω κάνει κουλουβάχατα :roll:

Θέλω να πάμε κ σε άλλο ουρολόγο για μια δεύτερη άποψη αλλά κάποιο που να κάνει βιοψίες κ να έχει εξειδεικευση. Μου είπαν τα κορίτσια για τον κύριο στα Γιάννενα αλλά ειναι δύσκολο να ξεσηκωθούμε να πάμε . Βέβαια τον πήρα τηλ κ του έχω στείλει μειλ αλλά δεν έχει απαντήσει :( .

 

Σχεδόν όλοι ΜΗ αποφρακτική εχουμε!!!! Εμεις παντως σιγουρααααααα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις διαπιστωσαμε το προβλημα πριν απο ενα εξαμηνο και τωρα ειμαστε στη φαση ετοιμασιας για την επιτροπη. Παραλληλα κοιταμε και για αλλο ουρολογο.

Γενικα θελουμε να προσπαθησουμε συντομα γιατι δεν ειμαστε για χασιμο χρονου.

 

Για το γιατρο στο iaso general δεν το ψηνω, εμαθα οτι ειναι πολυπροβεβλημενος,ισως ετσι εξηγειται και η τιμη.

 

 

Με αφορμή το μήνυμα σου να τονίσω σε όλους και σε εσένα ότι η επιτροπή δεν δίνει έγκριση με δυο μηδενικά σπερμοδιαγρμματα! Αν ειναι μηδενικά ζητάει βεβαίωση βιοψιας και ότι βρέθηκαν εκεί σπερματοζωάρια ! Το τονίζω γιατι δεν ξερω αν το εχουν συμπληρώσει στα δικαιολογητικά αλλα οταν περασα εγω (πριν απο 15 μηνες περιπου) παρολο που δεν το έγραφαν το ζητούσαν !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...