Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.....

ΕΙΧΑ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΩΣ ΤΩΡΣ,Η ΜΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΑΛΛΗ ΗΤΑΝ ΔΙΔΥΜΗ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ ΧΑΘΗΚΑΝ...ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ (ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΥΚΩΜΑ ΣΤΑ ΟΥΡΑ) ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ 9 ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΔΥΜΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΜΤΟ...ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΝΕΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩ ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΤΟΤΕ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΤΟΝ ΣΤΡΕΠΤΟΚΟΚΚΟ ΝΟΜΙΖΩ,ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΡΗΞΗ ΥΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ....ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ?ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.....

ΕΙΧΑ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΩΣ ΤΩΡΣ,Η ΜΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΑΛΛΗ ΗΤΑΝ ΔΙΔΥΜΗ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ ΧΑΘΗΚΑΝ...ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ (ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΥΚΩΜΑ ΣΤΑ ΟΥΡΑ) ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ 9 ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΔΥΜΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΜΤΟ...ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΝΕΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩ ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΤΟΤΕ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΤΟΝ ΣΤΡΕΠΤΟΚΟΚΚΟ ΝΟΜΙΖΩ,ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ...ΡΗΞΗ ΥΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ....ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ?ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ!

Kalhspera! Exasa g gw ena mwraki ston pempto...eixa k gw ypshles antistaseis stis arthries alla den eixe vgalei leykoma h genikh parola ayta eixa rhksh ymenwn....meta vrethhke sth viopsia plakounta k erphs...exw kanei therapeia alla den exei fygei....lakolouthhse th therapeia pou tha s pei o giatros sou! Einai eykolo me to streptokkoko.... Gt to exasa den ematha pote akrivws....oute k kserw ti tha akolouthhsei....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγώ διαπίστωσα απο τον 7ο οτι είχα στρεπτόκοκκο. Πηρα 2 φορές αντιβίωση και δεν έφυγε! Γέννησα για άλλους λόγους με καισαρική και έπαιρνα ενδοφλεβίως αντιβίωση για τον στρεπτόκοκκο και 3-4 μέρες μετα συνέχισα να παίρνω αντιβίωση! Πιστευα οτι τον ξεφορτώθηκα!!!

4 μήνες μετα όταν έκανα καλλιέργεια ο στρεπτοκοκκος ήταν ακόμα εκεί!!!!

Η γιατρός μου δεν είχε ανησυχήσει για την εγκυμοσύνη αλλά για τον τοκετό μην τυχόν μεταδοθει στο μωρο κατά τη γεννηση! Το μωρό νοσηλευτηκε προληπτικά ενα βράδυ και τουκαναν εξετάσεις που ήταν όλες καθαρές!

Δε νομίζω οτι ο στρεπτόκοκκος προκαλεί πρόωρο τοκετό αλλά σίγουρα απαγορευεται να μεταδοθεί στο μωρό γιατι είναι επικίνδυνο! Γιαυτο οταν το ξέρει ο γιατρός παιρνει τα μετρα του!

Για την ιστορία, η γιατρός μου επικοινώνησε με λοιμοξιολογο για τη περίπτωση μου ο οποιος της είπε οτι οταν είναι ασυμπτωματικός δεν μας απασχολει να τον θεραπευσουμε! Οταν ομως έχουμε εγκυμοσύνη πρέπει να το παρακολουθήσουμε!

Σου εύχομαι καλή τελειόμηνη επόμενη εγκυμοσύνη!

tHiNk PosSitiVe!:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kαλησπέρα και απο μένα!

Και εγω πριν δέκα χρόνια (δηλ. στα 19 μου) εχασα το μωρακι μου απο προεκλαμψία την 27 εβδομαδα. Τώρα δεκα χρόνια αργότερα ειμαι εγκυος και 5 μηνών. Ως τώρα δεν έχουμε δει κάτι αρνητικό ( λεύκωμα έχω στα ούρα γιατι ούτως η άλλως εχω τέτοιου είδους πρόβλημα) και η πιεσεις μου ειναι τέλειες! ελπίζω να βοηθήσει ο θεός να χαρούμε το μωράκι που περιμενουμε με αγωνία κ χαρά! Το ίδιο έυχομαι κ σε σας κορίτσια! Να χαρείτε τα μωράκια σας. Θα ήθελα και εγώ να διαβάσω για κοπελες που περάσαν απο προεκλαμψία κ όλα πήγαν καλά!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...