Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε και πώς ενημερώσατε τον αντρα σας για την εγκυμοσύνη ??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 347
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

embryoyla, ένα θα σου πώ, με την ιδέα σου βούρκωσα... και μόνο που φαντάστηκα το όλο σκηνικό!

Για πρώτη φορά ο καλός σου, το δώρο του θα το βρεί πάνω στο δέντρο και όχι από κάτω!!!

Με το καλό να το.... δεί και εύχομαι ότι καλύτερο για σ' ένα και την οικογένειά σου που αυξάνεται!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι θα το ανακοινώσω στο καλό μου...Σκέφτομαι να πάρω ένα φορμάκι παιδικό κ να το κρεμάσω στο δεντράκι μας....

:P:P:P:P:P

 

 

Τι ωραιαααααα!!!!!!!!!! :D:D:D

 

 

Τέλεια νέα ! Μπράβο !!!!! Πολύ χαίρομαι !!!!!

 

Φοβερή ιδέα αυτή με το κορμάκι και το δέντρο ! Κάντο !!!! :D:D:D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To θέμα είναι να πάρω 1 ή 2 κορμάκια?Ο γιατρός είναι πεπεισμένος ότι είναι διδυμάκια!Υψηλή χοριακή για τη μέρα είπε!

Κ φυσικά όταν του πα ότι είχα ελεύθερες επαφές μετά την εμβρυομεταφορά του σηκώθηκε η τρίχα!

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να πάρω 1 ή 2 κορμάκια?Ο γιατρός είναι πεπεισμένος ότι είναι διδυμάκια!Υψηλή χοριακή για τη μέρα είπε!

Κ φυσικά όταν του πα ότι είχα ελεύθερες επαφές μετά την εμβρυομεταφορά του σηκώθηκε η τρίχα!

 

Βάλε πολλα 4-5 να τρελαθεί εντελώς !!!

 

Να του δείξεις πόσο πολυ ευτηχισμένη είσαι !!!! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Πω-πω!! Το πράγμα γίνεται όλο και πιό τέλειο!!

 

Εγώ λέω να φτιάξεις μια "μπουγάδα" πάνω στο δέντρο!

Τα φωτάκια να είναι το σκοινί και εκεί κρέμασε όσα κορμάκια θες :!::!::!:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το κορυφαίο βέβαια ήταν πως το είπε η γυναίκα μου στους γονείς μας. Εχειιιιιιι τρόπους δεν μπορώ να πω. Βλέπετε επειδή η γυναίκα μου είναι από την Κύπρο οι γονείς της μένουν μόνιμα εκεί. Έτσι μόλις τελειώσαμε από την γιατρό παίρνει τηλέφωνο στους δικούς της και με το που σηκώνουν το τηλέφωνο την ακούω να λέει "Καλησπέρα ... είμαι έγκυος !!!" φυσικά η συνομιλία τους συνεχίστηκε μετά από κανένα 5λεπτο αφού συνήλθαν οι άνθρωποι. Αντίστοιχα το είπε και στους δικούς μου, που μόλις άνοιξαν την πόρτα η πρώτη κουβέντα της ήταν "είμαι έγκυος". :lol: Την μητέρα μου την μάζευα από το πάτωμα και ο πατέρας μου κόντευε να μείνει στον τόπο. :D

 

ΩΡΑΙΟ! ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ?

ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ 30 ΧΛΜ. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ, ΠΗΓΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ. ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΟΥΛΑ ΜΟΥ. ΔΙΝΩ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΤΣΑΝΤΑ ΔΩΡΟΥ, ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΕΝΑ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΑΚΙ. ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ :D ΚΙ ΑΦΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΠΟΡΗΜΕΝΗ ΤΗΣ ΕΙΠΑ: "ΣΤΙΣ ΕΦΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ!" ΚΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΞΕΡΟΙ!

ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 20:30, Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΣΧΟΛΑΕΙ ΣΤΙΣ 21:00 ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΦΗΣΑΜΕ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΟ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΕΙΣΟΔΟ, ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ "ΑΞΙΟΤΙΜΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Κ...... Π........" ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΠΑΝΩ. ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΑΣΕ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΣΠΙΤΙ, ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ.

- ΠΕΘΕΡΑ: TI EINAI AYTO ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΣ?

- ΚΟΥΝΙΑΔΑ: ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΚΑΤΩ ΤΟ ΒΡΗΚΑ.

- ΕΓΩ: KANENA ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΘΑ ΄ΝΑΙ. ΑΝΟΙΞΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ.

- ΚΟΥΝΙΑΔΑ: ΝΑΙ, ΜΑΛΛΟΝ.

ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ. "ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΤΕ ΟΠΩΣ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΕΠΕΙΓΟΝ ΔΕΜΑΤΑΚΙ, ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΡΟΖ Ή ΓΑΛΑΖΙΟ, ΒΑΡΟΥΣ 2,5 - 3,5 ΚΙΛΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ - ΚΑΛΩΣ ΕΧΟΝΤΩΝ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ - ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 2006. ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ, Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΣΑΣ!". ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ, ΓΕΛΙΑ, ΚΛΑΜΜΑΤΑ, ΠΑΝΙΚΟΣ!!!

ΚΑΝΤΕ ΤΟ! ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

εγω την πρωτη φορα εκανα το τεστ και βγηκε θετικο,πηγαμε στο σπιτι που ηταν οι γονεις μου με τον παππου και την γιαγια και καθοντουσαν ολοι στο τραπεζι,οποτε βαζω το τεστ στην μεση του τραπεζιου και παθαινουν ολοι,κανεις δεν το περιμενε.η γιαγια δε,ειχε την μεγαλυτερη πλακα,ρωταει΄΄τι ειναι αυτο?θερμομετρο?? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω την πρωτη φορα εκανα το τεστ και βγηκε θετικο,πηγαμε στο σπιτι που ηταν οι γονεις μου με τον παππου και την γιαγια και καθοντουσαν ολοι στο τραπεζι,οποτε βαζω το τεστ στην μεση του τραπεζιου και παθαινουν ολοι,κανεις δεν το περιμενε.η γιαγια δε,ειχε την μεγαλυτερη πλακα,ρωταει΄΄τι ειναι αυτο?θερμομετρο?? :lol::lol:

 

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως αυτές οι στιγμές όπως και να 'χει βγάζουν τόσο γέλιο όσο και κλάμα!!

 

Εγώ γενικά είμαι "παιδί της υπομονής" αλλά όχι και τόσο καλή στις εκπλήξεις οπότε και δεν είχα οργανώσει κάτι. Απλά δεν ήθελα να το πω απ' το τηλέφωνο... ήθελα να δω αντιδράσεις :!::!::!: 'Εκανα το τέστ Τρίτη, και σκέφτηκα να τους μαζέψω το Σαββατο για ένα οικογενειακό γεύμα χωρίς να το ξέρουν οι μεν για τους δε (μη δώσουμε και στόχο!!) λόγο υποχρεώσεων όμως δεν έκατσε το "όλοι μαζί" και κανονίσαμε να πάμε να τους δούμε εμείς. Στα πεθερικά μου έβαλε φιτιλιές ο άντρας μου... βρήκε πάτημα το φαϊ και δε μ' άφηνε να φάω... "πρέπει να προσέχει, ήδη έχει παχύνει... τί θα γίνει μέχρι το τέλος; χιχιχι" Ε, ξέρετε τα κλασικά, "τί, είσαι δηλαδή έγκυος; άντε μπράβο με το καλό..." ήταν λίγο τυπικά τα πράγματα γιατί το είχαν ξαναδεί το έργο με τα 2 εγγόνια από την κουνιάδα μου! Στους γονείς μου έψαχνα να πιαστώ από κουβέντες και να το προχωρήσω... μέχρι που ήρθε μιά από τις γάτες που έχει στην αυλή η μαμά και προσπάθησε να ανέβει επάνω μου, εγώ αν και τρελά φιλόζωη, έκανα 3 βήματα πίσω... "τί έπαθες;" ρωτάει η μαμά μου "ε, δεν κάνει" της λέω... "γιατί; σε έπιασε η αλλεργία σου;"... "ναι, και θα κρατήσει για πολλούς μήνες αυτή τη φορά!!" η συνέχεια είχε πολύ πλάκα γιατί για 5 λεπτά η μαμά μου μονολογούσε: "είσαι έγκυος; αλήθεια, δηλαδή είσαι; έγκυος; και τί, τώρα εγώ θα γίνω γιαγιά; άπαπα με το όνομα θα με φωνάζει!! (η μαμά μου είναι ακόμη 40κάτι....!!!!) κλπ..." μέχρι που την πήρα τα ζουμιά!

 

Πάντως, στο δεύτερο θα φροντίσω να "στήσω" κάτι!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

και εγώ xrysalis ελπίζω στο δεύτερο να έχω υπόμονη

 

Στο πρώτο με είχε πιάσει αγωνία ότι δεν μπορώ να μείνω έγκυος επειδή δεν έμεινα από τον πρώτο μήνα έγκυος . Αφού μου τελείωσε η περίοδος πήρα το τεστ που βρίσκει την μέρα της ωορρηξίας και δεν βρήκα καμία :shock: Έπαθα εγκεφαλικό :cry:΄Πήγα στο γιατρό μου ,ο οποίος προσπάθησε να με καθησυχάσει αλλά τιποτα εγώ . μου έγραψε λοιπόν χάπια που θα τα έπαιρνα τη μέρα που θα μου ερχόταν η περίοδος... Ηρεμησα και περίμενα. Τις μέρες που περίμενα περίοδο, άρχισα να πονάω ως συνήθως αλλά τίποτα...Ο άντρας μου όλο αυτό το καιρό μου έλεγε να μην ανησυχώ και οτι όλα θα πάνε καλά. Αφου ποναγα και τιποτα δε γινόταν του ειπά οπως γυρναγε απο τι δουλειά να μου πάρει ένα διπλό τεστ. Ήταν αργα το βράδυ, κατα τις 23:00. του έβαλα να φάει. με ρώτησε αν θα το έκανα εκείνη τη στιγμή, αλλά του απάντησαοτι θα περίμενα το πρωί. ...Σιγά να μη περίμενα :wink: μπήκα στο μπάνιο και μετά από 1 λεπτό η ζωή μου είχε αλλάξει. Ήταν απίστευτο. Ήθελα να φωνάξω αλλά ταυτόχρονα προσπάθουσα να σκεφτώ πως να το πω στον αμέριμνο άντρα μου. Σκέφτηκα μια ιστορία με πελαργό και βγήκα. καθόταν στο καναπέ όταν τον κοιταξα και έσκασα στα γέλια. Πηγα κοντά του και τον αγκάλιασα και εκεινος απόρημένος με κοίταξε... του είπα '' θα γίνεις μπαμπάς''. πετάχτηκε πάνω , έλαμπε ολόκληρος και με ρώτησε τι είπα;;; '' Πηγαινε στο μπάνιονα δεις τι γράφει το τεστ, γιατι αν ειδα σωστά είμαι έγκυος'' του απάντησα. Φυσικά και δεν κοιμηθήκαμε όλο το βράδυ και απο τις 0700 την επομένη αρχίσαμε τα τηλέφωνα...

 

Την επόμενη φορά ελπίζω να καταφέρω να πω την ιστορία με τον πελαργό :wink:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω και εγώ για τη δικιά μου ιστορία.... Όπως έχω ξαναγράψει εμείς προσπαθούσαμε για 3 μήνες περίπου. Εγώ σαν αγχώδης άτομο που είμαι, από τον πρώτο μήνα που δεν έμεινα έγκυος άρχισα να "τρελένω" το σύζυγο με τις ανασφάλειές μου.... "Και πάει, δεν θα μπορώ να κάνω παιδί...." και άλλα τέτοια ωραία. Το σκηνικό -με κλάματα πάντα- επαναλήφθηκε και τον επόμενο μήνα. Ε, τον τρίτο μήνα δε, με το που μου ήρθε η περίοδος και έβαλα πάλι τα κλάματα, μόλις σχολάσαμε με "έσυρε" στη γυναικολόγο για να κλείσουμε ραντεβού για εξετάσεις να δούμε αν όλα είναι καλά. "Για να ηρεμήσεις" μου λέει. "Δε θα τα τραβάω εγώ αυτά κάθε μήνα". Η γιατρός μου μου έκλεισε ραντεβού μετά από 1,5 μήνα. Να περιμένουμε να ξανααδιαθετήσω, να περάσουν και μερικές μέρες.....

Φέξε μου και γλίστρισα.... Τι να κάνουμε.... έκανα υπομονή. Έλα όμως που επόμενη περίοδος δεν ήρθε ποτέ. Την αρχική μου χαρά για ενδεχόμενη εγκυμοσύνη την αντικατέστησε μια αγωνία για το μήπως έχω κάποια αρρώστια -ως και το εδεχόμενο της πρόωρης εμμηνόπαυσης είχε περάσει από το νου μου. Ήμουν έτοιμη να ακυρώσω το ραντεβού μου μια και δεν μου ήρθε η περίοδος αλλά λέω, δεν πάω τουλάχιστον να κάνω μια συζήτητηση με τη γιατρό. Κάτι θα έχει να μου πει. Όταν πήγα και της είπα τα καθέκαστα "είσαι έγκυος" μου λέει. "Αποκλείεται" να λέω εγώ. "Αφού δεν έχω συμπτώματα". Μου έκανε τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε θετικό.... ΟΡΙΣΤΕ, ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.... ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΠΑΜΠΑ;;;;"....

 

Οπότε ο δικός μου το έμαθε από τη γυναικολόγο πρώτα.... Και την ίδια μέρα είδαμε και το φασολάκι μας..... Την τωρινή μας κούκλα.... :)

Στους γονείς μας το είπαμε λίγο αργότερα, αφού κάναμε και όλες τις απαραίτητες εξετάσεις.... Στους φίλους και συναδέλφους αφού έκλεισα και τον τρίτο μήνα.....

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πολύ ωραίες κορίτσια όλες οι ιστορίες.

 

Η αλήθεια ειναι ότι εγώ ήξερα ότι ήμουν έγκυος με την πρώτη και μόνη φορά που προσπαθήσαμε. Το είπα στον άντρα μου και πήρε το κλασικό τεστ το οποίο όμως βγήκε αρνητικό!!!!!!!!! Με κοίταζε ο άντρας μου περίεργα - σα να λέει - Με δουλεύεις? Οπότε περιμέναμε. Οι μέρες περνούσαν και εγώ έβλεπα μόνο λίγες σταγόνες. Περίμενε μου έλεγε - θα αδιαθετήσεις. Περίμενα αλλά οι σταγόνες επέμεναν και γινόντουσαν σκούρες. Αφού πέρασαν 10 ημέρες τουλάχιστον με καθυστέρηση πήγαμε να κάνουμε την Β χοριακή. Μας είπε η γιατρός ελάτε το απόγευμα. Πήγαμε και περιμέναμε - περιμέναμε -περιμέναμε... Στο τέλος έρχεται πρός το μέρος μας. Συγνώμη για την καθυστέρηση- Αλλά ήθελα να κάνω πάλι την εξέταση για να βεβαιωθώ. Κοιταζόμαστε με τον άντρα μου περίεργα - τι να βεβαιωθεί ή είμαι ή δεν είμαι. Κοιτάξτε μας λέει. Οι μονάδες για την ημερομηνία σας θα έπρεπε να είναι 400 αλλά έχετε 4.689! για αυτό έκανα 2 φορές την ανάλυση, και σημάίνει 'οτι μάλλον έχετε δίδυμα... ¨ομως με ανυσηχεί το αίμα και καλό είναι να πάτε σε μία φίλη μου γυναικολόγο. Πάμε λοιπόν - έγκυος και η γιατρός στον 8ο μήνα. Μου κάνει υπέρηχο. Εντάξει λέει με ένα κυνικό ύφος - το ένα καλά πάει, το άλλο όμως... Τί το άλλο της λέω. Ε! Το άλλο έχει παλινδρομήσει.... Τι σημαίνει έχει παλινδρομήσει??? Φώναξε και τον άντρα σου μέσα.¨ερχεται και ο σύζυγος... Κοιτάξτε λέει το ένα πάει καλά το άλλο έχει παλινδρομήσει. Δηλαδή? Να, ή θα το αποβάλλεις, ή θα το απορροφήσει ο οργανισμός ή θα αποβάλλεις και τα δύο έμβρυα. Ημιλυπόθημος ο σύζυγος. Εγώ παγωμένη. Κοίταζα το κενό. Πέρασε έξω για να πάρεις αέρα, λέει του συζύγου. Εσύ (λέει σε μένα) είσαι πιο δυνατή - (εμένα μου λές?) Ακου! Θα κάτσεις στο κρεβάτι και άν δεις αίμα δεν είναι τίποτα θα έχεις αποβάλλει. Θα πάς στο νοσοκομείο να σε ξίσουν. Παιδιά τι να σας πώ. Η γυναίκα ήταν .... σφάχτης. Πρώτη μου φορά έγκυος, μικρή κοπέλα (24χρ) κι εκείνη δεν μου 'δινε ελπίδες..... (και ήταν και η ίδια έγκυος - φανταστείτε να μην ήταν). Το θέμα είναι ότι δεν ξαναπατήσαμε το πόδι μας. Και όντως το ένα μωράκι το έχασα, αλλά κράτησα την μπέμπα μου. Και είμαι πολύ ευτυχισμένη. Όταν με αγκαλιάζει είμαι η πιο ευτυχισμένη μανούλα του κόσμου. Είναι η ζωή μου......

Link to comment
Share on other sites

Ωραία γιατρός και γυναίκα :shock:

να είσαι καλά roulitsa και να χαίρεσαι την οικογένεια σου. :wink:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κι εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Άν θέλεις να μιλήσουμε για ψυχρό επαγγελματισμό ...... αααααα...... που να δείς τι πέρασα 6 μηνών έγκυος που στο Α τεστ βγήκαν πολύ χαμηλές οι μονάδες και μου έλεγαν μέσα γρήγορα αμνυοπαρακέντηση, γιατί έχεις περάσει την εβδομάδα σου και άν τελικά το παιδάκι έχει σύνδρομο down πρέπει να σου το πάρουμε...... ¨αντε να περιμέμενεις τα αποτελέσματα...... και να είσαι στην τσίτα..... Τι να πώ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...