Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Πόσα κιλά έχεις πάρει ως τώρα;" ΓΚΡΡΡ....


Recommended Posts

Τέλεια! Ξέρεις αν υπάρχει κάποιο γκρουπ για όσες γεννάμε Αύγουστο?

 

Μπα οχι, δεν ξέρω. Αλλά αν υπάρχει, θα είναι στο καφέ του πάρεντς, όχι εδώ. Κάτσε να δω κι εκεί κι αν έχει κάτι θα σου πω

 

Και ναι έχει: http://parentscafe.gr/showthread.php?t=23059.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 559
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Εγώ διανύω την 16η εβδομάδα και μέχρι τώρα έχω πάρει γύρω στα 4 κιλά. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι που ενώ ζυγίζομαι κάθε εβδομάδα και παρακολουθώ το βάρος μου και μέχρι τώρα ήταν σταδιακή η αύξηση, αυτή τη βδομάδα πήρα 1 ολόκληρο κιλό! Πως είναι δυνατόν μέσα σε μία εβδομάδα? Και ειδικά όταν δεν φαίνεται? Είναι κατακράτηση?

 

Αυτό με προβληματίζει κι εμένα.. 20 εβδομάδων, +7 κιλά, και αν εξαιρέσεις το στήθος που έχει ανέβει 3 νούμερα και την εμφανέστατη πια κοιλιά, λίγο έχω αλλάξει η υπόλοιπη, δε δείχνω να έχω παχύνει τόσο πια!

 

Βέβαια μια μαία φίλη της μαμάς μου που άκουσε για τα κιλά χτες έβαλε τις φωνές - καμια ιδέα για τις λιγούρες...; μισή ώρα μετά το φαγητό, πάλι εκεί έχω το μυαλό μου... :oops:

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα κατάφερες καλέ; Μπράβο σου!!!!

Η αλήθεια είναι πως έχω γενικά ευαισθησία με το στομάχι κ δεδομένου ότι δεν μπορώ να παίρνω τίποτα τώρα.....προσέχω λίγο παραπάνω!Όχι πως λείπουν τα λιπαρά ή τα γλυκά απο την διατροφή μου....απλώς μετά το μεσημέρι θα φάω πολύ-πολύ ελαφρια(μηλαράκια ή κανένα γιαουρτάκι):P!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως έχω γενικά ευαισθησία με το στομάχι κ δεδομένου ότι δεν μπορώ να παίρνω τίποτα τώρα.....προσέχω λίγο παραπάνω!Όχι πως λείπουν τα λιπαρά ή τα γλυκά απο την διατροφή μου....απλώς μετά το μεσημέρι θα φάω πολύ-πολύ ελαφρια(μηλαράκια ή κανένα γιαουρτάκι):P!

 

κι αντέχεις; εμένα μια ώρα, άντε δύο μετά το φαγητό το μυαλό μου είναι πάλι στο τι θα φάω.. και δεν ήμουν κ ποτέ λιχούδα, να σημειωθεί..:oops:

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι αντέχεις; εμένα μια ώρα, άντε δύο μετά το φαγητό το μυαλό μου είναι πάλι στο τι θα φάω.. και δεν ήμουν κ ποτέ λιχούδα, να σημειωθεί..:oops:

 

Κι εγώ κάθε 2-3 ώρες πεινάω, όσο πρησμένη και να νιώθω, γουργουρίζει το στομάχι μου :lol:

cSQmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάθε 2-3 ώρες πεινάω, όσο πρησμένη και να νιώθω, γουργουρίζει το στομάχι μου :lol:

 

Ακριβώς.. τις προάλλες έφαγα μια μαρουλοσαλάτα για βραδινό και το πρωί ξύπνησα απ' την κοιλιά μου που γουργούριζε, φοβήθηκα ότι το θα κουφαθεί ο μπέμπης απ' τον θόρυβο!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ τις λιγούρες τις αντιμετώπιζα με πασατέμπο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Έτρωγα δηλ κανονικά το φαγητό μου, αλλά στα ενδιάμεσα που πάλι σκεφτόμουν το φαγητό, τάραζα τον πασατέμπο, οπότε τουλ γλίτωνα τις σοκολάτες και τα τυριά (που τριγυρνούσαν στις αμαρτωλές μου σκέψεις!). Μέχρι να φάω ένα μπολάκι πασατέμπο, μου είχε φύγει η λιγούρα και περνούσε κανένα μισάωρο χωρίς να σκεφτώ να φάω κάτι άλλο.

Επιπλέον, έχει πολλές βιταμίνες και καλά λιπαρά, οπότε έδινα και επιπλέον ουσίες στο μωρό μου (προφάσεις εν αμαρτίαις, αλλά ισχύει!)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως έχω γενικά ευαισθησία με το στομάχι κ δεδομένου ότι δεν μπορώ να παίρνω τίποτα τώρα.....προσέχω λίγο παραπάνω!Όχι πως λείπουν τα λιπαρά ή τα γλυκά απο την διατροφή μου....απλώς μετά το μεσημέρι θα φάω πολύ-πολύ ελαφρια(μηλαράκια ή κανένα γιαουρτάκι):P!

 

Όπως και να έχει μπράβο!!! Το ότι μπορείς και κοιμάσαι το βράδυ με τόσο λίγο φαγητό είναι από μόνο του άθλος :P

 

κι αντέχεις; εμένα μια ώρα, άντε δύο μετά το φαγητό το μυαλό μου είναι πάλι στο τι θα φάω.. και δεν ήμουν κ ποτέ λιχούδα, να σημειωθεί..:oops:

 

Χαχαχαχαχα, σκέψου κι εμένα που ήμουν!!! ;)

 

Κι εγώ κάθε 2-3 ώρες πεινάω, όσο πρησμένη και να νιώθω, γουργουρίζει το στομάχι μου :lol:

 

Μωρέ εμένα και να μην γουργουρίζει, πάλι θέλω κάτι να φάω. Βέβαια ΟΚ συγκρατούμαι και τρώω κανένα φρούτο, αλλά άλλο η επιθυμία, κι άλλο το τί κάνω τελικά ;)

 

κορίτσια εγώ τις λιγούρες τις αντιμετώπιζα με πασατέμπο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Έτρωγα δηλ κανονικά το φαγητό μου, αλλά στα ενδιάμεσα που πάλι σκεφτόμουν το φαγητό, τάραζα τον πασατέμπο, οπότε τουλ γλίτωνα τις σοκολάτες και τα τυριά (που τριγυρνούσαν στις αμαρτωλές μου σκέψεις!). Μέχρι να φάω ένα μπολάκι πασατέμπο, μου είχε φύγει η λιγούρα και περνούσε κανένα μισάωρο χωρίς να σκεφτώ να φάω κάτι άλλο.

Επιπλέον, έχει πολλές βιταμίνες και καλά λιπαρά, οπότε έδινα και επιπλέον ουσίες στο μωρό μου (προφάσεις εν αμαρτίαις, αλλά ισχύει!)

 

Καλό κολπάκι! Η μαμά μου έτρωγε σε μένα πολύ πασατέμπο, της έκαναν καλό στις αναγούλες. Εγώ βάζω σε όλες μου τις σαλάτες (καθαρισμένο εννοείται ;) ) και μου αρέσει πολύ!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

κι αντέχεις; εμένα μια ώρα, άντε δύο μετά το φαγητό το μυαλό μου είναι πάλι στο τι θα φάω.. και δεν ήμουν κ ποτέ λιχούδα, να σημειωθεί..:oops:

Α μην φανταστεις πως κ εγω δεν τρώω!!!!Από το πρωί ώς το μεσημέρι του δίνω κ καταλαβαίνει......;).Κάθε μια ώρα μασουλάω.Έχε χάρη που ο φόβος μην έχω προβλήματα βραδιάτικα υπερισχύει....αλλιώς δέν ξέρω που θα είχα φτάσει :)!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ότι θα έπεφτε τόση .... νηστεία και προσευχή στην εγκυμοσύνη ούτε που το φανταζόμουν! Βέβαια αν τα καταφέρω και συγκρατηθώ, θα είναι πιο εύκολο να επανέλθω μετά, αλλά άντε να το σκεφτώ αυτό την ώρα που πεινάω! :oops:

 

 

υγ δηλαδή 4 μήνες ακόμα προσοχή στο φαγητό + ??? ακόμα μετά για να επανέλθω... τα πιάσαμε τα λεφτά μας, το 2015 θα ξαναφάω.. :shock:

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα έπεφτε τόση .... νηστεία και προσευχή στην εγκυμοσύνη ούτε που το φανταζόμουν! Βέβαια αν τα καταφέρω και συγκρατηθώ, θα είναι πιο εύκολο να επανέλθω μετά, αλλά άντε να το σκεφτώ αυτό την ώρα που πεινάω! :oops:

 

 

υγ δηλαδή 4 μήνες ακόμα προσοχή στο φαγητό + ??? ακόμα μετά για να επανέλθω... τα πιάσαμε τα λεφτά μας, το 2015 θα ξαναφάω.. :shock:

:D:D:D Δεν χρειάζεται να τρελαινόμαστε.....άλλωστε όπως είπα κ παρακάτω εμένα με κρατάει πίσω το στομάχι λόγω προβλημάτων.Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως δεν θα βάλω κ εγώ τα κιλά μου!!!!!Ας απολαύσουμε όσο μπορούμε αυτήν την περίοδο(έχουμε άφεση αμαρτιών ;)) κ άσε το άγχος για το πώς θα τα χάσουμε για μετά!

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα έπεφτε τόση .... νηστεία και προσευχή στην εγκυμοσύνη ούτε που το φανταζόμουν! Βέβαια αν τα καταφέρω και συγκρατηθώ, θα είναι πιο εύκολο να επανέλθω μετά, αλλά άντε να το σκεφτώ αυτό την ώρα που πεινάω! :oops:

 

 

υγ δηλαδή 4 μήνες ακόμα προσοχή στο φαγητό + ??? ακόμα μετά για να επανέλθω... τα πιάσαμε τα λεφτά μας, το 2015 θα ξαναφάω.. :shock:

 

Πάντως πλάκα έχουμε καμιά φορά, ε; :P Και το ότι σκεφτόμαστε τα κιλά μας σημαίνει ότι όλα είναι καλά με τα μωρά μας!!!! Οπότε ναιιιιιιιιι, ας ανησυχούμε για τα κιλά, αυτή να είναι η μοναδική μας έγνοια σε όλη την εγκυμοσύνη!!! :D:D:D (το λέω γιατί ασχολήθηκα με το πόσα κιλά εβαλα, μολις πέρασε η φουρτούνα με το επεισοδιακό πρώτο τρίμηνο, που μια το μωρό έβγαινε μικρότερο από το αναμενόμενο, μια η αυχενική έδειξε μεγάλη πιθανότητα για ντάουν, πέρασα την αγωνία της τροφοβλάστης και μόλις όλα ήρθαν στη θέση τους με τα τελεια αποτελέσματα συνειδητοποίησα ότι είχα βάλει 4 κιλά).

 

mousoudi Αστα...δεν παρηγορούμαι ακόμη :D....άλλωστε έχουμε πολύύύ δρόμο ακόμα μπροστά μας!Οι ύπουλοι μήνες έπονται...χαχαχαχα!Θα φανεί στον 8ο κ στον 9ο!!!

 

Ανυπομονώ να έρθει ο 9ος :P:p:p

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Για να σας παρηγορήσω και λίγο παραπάνω, αφενός τα κιλά της εγκυμοσύνης φεύγουν πολύ εύκολα, γιατί αν υπολογίσει κανείς μωρό+πλακούντας+αμν. υγρό+ επιπλέον αίμα που κυκλοφορεί στον οργανισμό+κατακράτηση υγρών έχουμε 7-10 κιλά μείον μέσα σε 10 μερούλες από τη γέννα.

Αφετέρου, τους τελευταίους μήνες που μεγαλώνει πολύ το μωρό μικραίνει η χωρητικότητα του στομαχιού, γιατί το σπρώχνει η μήτρα και χορταίνεις με πολύ λιγότερο φαγητό από όσο κατά τη διάρκεια των πρώτων μηνών.

Φεύγουν και οι λιγούρες και αντικαθίστανται από τις καούρες, οπότε από κάποιο σημείο και μετά πρέπει να μειωθεί το βραδινό φαγητό γιατί αλλιώς δεν χωνεύεται με τίποτα.

Με αυτά και με αυτά επέρχεται ισορροπία!

Και εν πάση περιπτώσει, εφόσον δεν υπάρχουν άλλα θέματα υγείας, το θέμα είναι να μην στερείται τίποτα το μωρό, να μην αγχώνεται η έγκυος και το σώμα έχει την καταπληκτική τάση να επανέρχεται στην προ εγκυμοσύνης κατάσταση πολύ εύκολα!

άσε που το μωρό φροντίζει μετά να μας έχει σε εγρήγορση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να σας παρηγορήσω και λίγο παραπάνω, αφενός τα κιλά της εγκυμοσύνης φεύγουν πολύ εύκολα, γιατί αν υπολογίσει κανείς μωρό+πλακούντας+αμν. υγρό+ επιπλέον αίμα που κυκλοφορεί στον οργανισμό+κατακράτηση υγρών έχουμε 7-10 κιλά μείον μέσα σε 10 μερούλες από τη γέννα.

Αφετέρου, τους τελευταίους μήνες που μεγαλώνει πολύ το μωρό μικραίνει η χωρητικότητα του στομαχιού, γιατί το σπρώχνει η μήτρα και χορταίνεις με πολύ λιγότερο φαγητό από όσο κατά τη διάρκεια των πρώτων μηνών.

Φεύγουν και οι λιγούρες και αντικαθίστανται από τις καούρες, οπότε από κάποιο σημείο και μετά πρέπει να μειωθεί το βραδινό φαγητό γιατί αλλιώς δεν χωνεύεται με τίποτα.

Με αυτά και με αυτά επέρχεται ισορροπία!

Και εν πάση περιπτώσει, εφόσον δεν υπάρχουν άλλα θέματα υγείας, το θέμα είναι να μην στερείται τίποτα το μωρό, να μην αγχώνεται η έγκυος και το σώμα έχει την καταπληκτική τάση να επανέρχεται στην προ εγκυμοσύνης κατάσταση πολύ εύκολα!

άσε που το μωρό φροντίζει μετά να μας έχει σε εγρήγορση!!!

 

Τι ωραία όλα αυτά! μακάρι να πάνε όλα καλά κι όπως λένε και τα κορίτσια το μόνο που θα μας απασχολήσει ως το τέλος να είναι τα κιλά... :D

 

Πάντως 2-3 γνωστές που ρώτησα, είχαν πάρει από 6 κιλά η καθεμία συνολικά! Είναι δυνατόν; δλδ αν αφαιρέσουμε το μωρό, τα υγρά και την κατακράτηση δεν πήραν ούτε γραμμάριο; :?:

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για να σας παρηγορήσω και λίγο παραπάνω, αφενός τα κιλά της εγκυμοσύνης φεύγουν πολύ εύκολα, γιατί αν υπολογίσει κανείς μωρό+πλακούντας+αμν. υγρό+ επιπλέον αίμα που κυκλοφορεί στον οργανισμό+κατακράτηση υγρών έχουμε 7-10 κιλά μείον μέσα σε 10 μερούλες από τη γέννα.

Αφετέρου, τους τελευταίους μήνες που μεγαλώνει πολύ το μωρό μικραίνει η χωρητικότητα του στομαχιού, γιατί το σπρώχνει η μήτρα και χορταίνεις με πολύ λιγότερο φαγητό από όσο κατά τη διάρκεια των πρώτων μηνών.

Φεύγουν και οι λιγούρες και αντικαθίστανται από τις καούρες, οπότε από κάποιο σημείο και μετά πρέπει να μειωθεί το βραδινό φαγητό γιατί αλλιώς δεν χωνεύεται με τίποτα.

Με αυτά και με αυτά επέρχεται ισορροπία!

Και εν πάση περιπτώσει, εφόσον δεν υπάρχουν άλλα θέματα υγείας, το θέμα είναι να μην στερείται τίποτα το μωρό, να μην αγχώνεται η έγκυος και το σώμα έχει την καταπληκτική τάση να επανέρχεται στην προ εγκυμοσύνης κατάσταση πολύ εύκολα!

άσε που το μωρό φροντίζει μετά να μας έχει σε εγρήγορση!!!

 

Έτσι ακριβώς!!!!! Μαζί σου!!!

 

Τι ωραία όλα αυτά! μακάρι να πάνε όλα καλά κι όπως λένε και τα κορίτσια το μόνο που θα μας απασχολήσει ως το τέλος να είναι τα κιλά... :D

 

Πάντως 2-3 γνωστές που ρώτησα, είχαν πάρει από 6 κιλά η καθεμία συνολικά! Είναι δυνατόν; δλδ αν αφαιρέσουμε το μωρό, τα υγρά και την κατακράτηση δεν πήραν ούτε γραμμάριο; :?:

 

Καμιά φορά συμβαίνει κι αυτό.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται με ποσα κιλα ξεκινησαν ομως! Οσες ξεκινανε με περισσοτερα κιλα, συνηθως παιρνουν λιγοτερα απο τις αδυνατες (υπαρχουν βεβαια και αδυνατες που βαζουν το σωμα πανω απο ολα και την βγαζουν με σαλατες). Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλα παρατηρώντας γνωστές μου, οσες ειναι λεπτες έβαλαν 20+ κιλα και οσες ειναι πιο τσουπωτες πηραν λιγοτερα.

Το αστειο ειναι οταν οι πιο ευσωμες μαλωνουν τις αδυνατες που πηραν 20 κιλα, ενω οι πρωτες ειναι μονιμως με "συν 20" κιλα. :roll: Μια στην δουλεια μου ειπε αυστηρα πως πηρα πολλα κιλα (8 και ειμαι τωρα 62) ενω η ιδια ειναι πανω απο 100 επι μονιμου βασεως. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται με ποσα κιλα ξεκινησαν ομως! Οσες ξεκινανε με περισσοτερα κιλα, συνηθως παιρνουν λιγοτερα απο τις αδυνατες (υπαρχουν βεβαια και αδυνατες που βαζουν το σωμα πανω απο ολα και την βγαζουν με σαλατες). Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλα παρατηρώντας γνωστές μου, οσες ειναι λεπτες έβαλαν 20+ κιλα και οσες ειναι πιο τσουπωτες πηραν λιγοτερα.

Το αστειο ειναι οταν οι πιο ευσωμες μαλωνουν τις αδυνατες που πηραν 20 κιλα, ενω οι πρωτες ειναι μονιμως με "συν 20" κιλα. :roll: Μια στην δουλεια μου ειπε αυστηρα πως πηρα πολλα κιλα (8 και ειμαι τωρα 62) ενω η ιδια ειναι πανω απο 100 επι μονιμου βασεως. :confused:

 

Ο γιατρός πάντως μας εξήγησε πως το αρχικό βάρος (προ εγκυμοσύνης) δεν παίζει ρόλο, είτε ξεκινάς απ' τα 50 ειτε απ' τα 90 κιλά, ο οργανισμός θα επιβαρυνθεί εξ ίσου αν αναγκαστεί να "δουλεύει" για κάποιο διάστημα με 20 κιλά επιπλέον όσων είχε συνηθίσει, οπότε το "πιο αδύνατη=παχαίνω άφοβα" δεν ισχύει.

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν ισχύει το "παχαίνω άφοβα"... απλά επειδή κι εγώ έχω παρατηρήσει οτι πολύ αδύνατες κοπέλες παίρνουν περισσότερα κιλά, πιστεύω οτι ίσως ο οργανισμός τους να τα έχει ανάγκη για να υποστηρίξει όλες τις καινούριες του ανάγκες. Το θέμα είναι αν τα παίρνουν με έναν συγκεκριμένο ρυθμό ώστε ο οργανισμός να προλαβαίνει να τα αφομοιώνει και αν μετά τα χάνουν εύκολα... αν συμβαίνει αυτό τότε σημαίνει οτι όντως ο οργανισμός τα χρειαζόταν για να λειτουργήσει στη συγκεκριμένη φάση...

cSQmp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΓΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΗΡΑ 25 ΚΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΕΝΔΙΑΦΕΡΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΠΑΝΑΠΑΥΤΕΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΖΑΧΑΡΟ ΣΤΟΝ 9ο...ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 4 ΚΙΛΑ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6ο ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟΥ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ!!!!!ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΑΘΕΡΑ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΣΕ ΟΛΑ!

5o64p3.png

CQZ6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τη 2η εγγυμοσύνη την κατάλαβα γιατί άνοιξε η όρεξη. λύσα κακιά. 2 γκρινμπερκερ στη καθισιά μου + πατάτες. +25κιλά στην πρώτη +30 στη 2η. Τώρα -3 από το παρελθόν.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

όταν ο γιατρός μου έιπε να με ζυγίσει του το ξέκοψα. Αλλά καμπύλη ζαχαραιμίας απλά δεν παιζόταν. Σε 1,5 ώρα πήγαινε 8. Ξυνή ήμουν πάντα...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Τη 2η εγγυμοσύνη την κατάλαβα γιατί άνοιξε η όρεξη. λύσα κακιά. 2 γκρινμπερκερ στη καθισιά μου + πατάτες. +25κιλά στην πρώτη +30 στη 2η. Τώρα -3 από το παρελθόν.

 

Και η μητέρα μου κάτι τέτοια νούμερα είχε φτάσει και στις δύο εγκυμοσύνες της και μετά επανήλθε μια χαρά. Δεν αυξάνεται όμως ο κίνδυνος για προεκλαμψία ή αλλα προβλήματα...;

 

Και να 'χεις και τον καλό σου να γελάει που εσύ μασουλάς μήλα και μαρούλια μπας και ξεγελαστείς, ενώ αυτός τρώει σοκολάτα.... άτιμη κενωνία...:-P

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται με ποσα κιλα ξεκινησαν ομως! Οσες ξεκινανε με περισσοτερα κιλα, συνηθως παιρνουν λιγοτερα απο τις αδυνατες (υπαρχουν βεβαια και αδυνατες που βαζουν το σωμα πανω απο ολα και την βγαζουν με σαλατες). Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλα παρατηρώντας γνωστές μου, οσες ειναι λεπτες έβαλαν 20+ κιλα και οσες ειναι πιο τσουπωτες πηραν λιγοτερα.

Το αστειο ειναι οταν οι πιο ευσωμες μαλωνουν τις αδυνατες που πηραν 20 κιλα, ενω οι πρωτες ειναι μονιμως με "συν 20" κιλα. :roll: Μια στην δουλεια μου ειπε αυστηρα πως πηρα πολλα κιλα (8 και ειμαι τωρα 62) ενω η ιδια ειναι πανω απο 100 επι μονιμου βασεως. :confused:

Θα συμφωνήσω μαζι σου!!!Κ εγώ όσες ξέρω..οι αδύνατες πήραν πολύ περισσότερα κιλά στην εγκυμοσύνη τους....το θέμα είναι ότι μετά την γέννα τα έχασαν ενώ οι γεματούλες κράτησαν τα περισσότερα...μία από αυτές είμαι κ εγώ :oops:!!!!!Κ τώρα στην 2η εγκυμοσύνη δεν έβαλα ακόμη.Ελπίζω ότι βάλω να τα χάσω αυτή την φορα :)!Αλλά δεν είναι σωστό σίγουρα να λογοκρίνεις την άλλη απο την στιγμή που αυτή που λες ήταν πάντα πολύ γεμάτη :P!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...