Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Μαμά Λένα με το καλό!!! Πόσο χάρηκα με τα νέα σου! Μια τέλεια εγκυμοσύνη κι ένα τέλειο μωράκι εύχομαι!

 

Μπαίνω κι εγώ και σας διαβάζω που και που και σκεφτόμουν πολύ ησυχία τα κορίτσια μας. Χα, η μαμά Λένα το έκανε το θαύμα της.

 

Καλή δύναμη σ όλες τις άξιες μανούλες κι εύχομαι κι άλλα ευχάριστα!

 

Λενάκι, χάρηκα που σ άκουσα κι εσένα, ελπίζω όλα καλά!

 

Εμείς τρέχουμε πίσω απ το τρίτο θηριάκι που απ την ώρα που περπάτησε δεν ξανακάθησε. Τον παρακαλάω να κάτσει να δω πως φαίνεται και καθιστός.:lol:

 

Φιλάκια σ όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια για τις ευχες σας!:-):-):-)Δεν σας κρυβω οτι απο την προηγουμενη παλυνδρομη εχω παρει εναν ΦΟΒΟ.....προσευχομαι συνεχεια για το μωρακι και προσπαθω πολυ να αφεθω στον Θεο γιατι ετσι κι αλλιως περα απο το να ειμαι οσο γινεται προσεχτικη δεν μπορω να κανω τιποτε αλλο.

 

Λενακι Free dom naya χαρηκα πολυ που σας ακουσα!

 

Free dom τρεξιμο ε;οχ οχ οχ και αχχχχχχ!

 

Μαρουσκακι περαστικουλια.ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ.....ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΟΟΝΤΙΑΑΑΑΑΑΑ!Οχ τα ειχα ξεχασει εντελως!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Ιωαννα ολα καλα;

 

Naya τα συλληπητηρια μου καλο παραδεισο στον πατερουλη σου.

 

Βαλτε τα δυνατα σας οσες επιθυμειτε μωρακι θελω παρεουλα να μπορω να γκρινιαζω λιγουλακι με καποιον ΑΝΤΕ!

 

Φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια για τις ευχες σας!:-):-):-)Δεν σας κρυβω οτι απο την προηγουμενη παλυνδρομη εχω παρει εναν ΦΟΒΟ.....προσευχομαι συνεχεια για το μωρακι και προσπαθω πολυ να αφεθω στον Θεο γιατι ετσι κι αλλιως περα απο το να ειμαι οσο γινεται προσεχτικη δεν μπορω να κανω τιποτε αλλο.

 

Λενακι Free dom naya χαρηκα πολυ που σας ακουσα!

 

Free dom τρεξιμο ε;οχ οχ οχ και αχχχχχχ!

 

Μαρουσκακι περαστικουλια.ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ.....ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΟΟΝΤΙΑΑΑΑΑΑΑ!Οχ τα ειχα ξεχασει εντελως!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Ιωαννα ολα καλα;

 

Naya τα συλληπητηρια μου καλο παραδεισο στον πατερουλη σου.

 

Βαλτε τα δυνατα σας οσες επιθυμειτε μωρακι θελω παρεουλα να μπορω να γκρινιαζω λιγουλακι με καποιον ΑΝΤΕ!

 

Φιλια!

 

 

Ξέρετε τι σκεφτόμουν?Αρχίσαμε το 2016 με τη γέννα της Ιωάννας και θα κλείσουμε με το μπεμπάκι της Λένας το Δεκέμβριο, τέλεια κορίτσια!!!:D

:D:D:D

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκακι ετσι ειναι δεν το ειχα σκεφτει! ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ πραγματικα μακαρι να μπορουσα να σου κανω παρεα, αλλα δεν το βλεπω δυστυχως.. Εμεις παντως εδω θα ειμαστε να σε ακουμε, μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα.. Τα αλλα κοριτσια χαρηκα που εμαθα νεα σας! Καλη μεγαλη εβδομαδα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κορίτσια μου ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ!!! (με το μπαρδον)....νοσημευτηκαμε 4 ημερες λογω πυρετου 39- μιλαω παντα για το βρεφος- αλλα όλα καλα, μια ιωσουλα ηταν αλλα χρειαζοταν παρακολουθηση και τζαμπα αντιβιωση.... λοιπον τι να πρωτογραψω! ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ εχω ενθουσιαστεί! με τα νεα σου, με την ορεξη σου και με αυτό το μεταφυσικο/υπερφυσικο/σουρεαλιστικο που συμβαινει με αυτό το φορουμ.οποια γραφει και αφήνεται, πολύ συντομα εγκυμονεί!!!!! λοιπον κορίτσια, εδωμεσα ζω το απολυτο χαος, το μαρουσκακι με καταλαβαινει λογω φυλου των παιδιων μας, ο μπεμπης είναι στα καγκελα ολη νυχτα γιατι...ετσι, κ εγω είμαι υπο διαλυση.ομως κάθε φορα που μου χαμογελάει ο μπεμπης, δεν ξερω πώς ζουσαμε εδωμεσα χωρις αυτόν... σε κανα τριμηνο που θα βρω αλλα 5 λεπτα, θα σας ξαναγράψω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σας φιλω ολες!

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ... ΜΠΡΑΒΟ... Τα καλυτερα σου ευχομαι και με καλο να δεχτεις το μωρακι σου...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ....αντε μονο χαρες να υπαρχουν στον κοσμο.. 😀😀😀

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη κοριτσια μου!Τα νεα μου;Μ Πεμπτη ξημερωματα εκανα την δευτερη αποξεση.ΟΥΥΥΥΥΥΦΦΦΦΦ!Ματωσε η ψυχη μου!Τοσες μερες τωρα θελω να σας γραψω και δεν ειχα το κουραγιο.Ξερω οτι μονο εσεις που εχετε κι αλλα παιδια μπορειτε να νιωσετε πως ειναι να χανεις το επομενο.ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΞΙΑ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ!!!

Μην στεναχωριεσαι Ελενη εχεις αλλα 4 εισαι 41 δεν αντεχει το σωμα σου αλλη εγκυμοσυνη (καλα εισαι σοβαρη;τι το θες κ αλλο;)Αυτα ακουω απο τους γιατρους κ μου ρχεται να ουρλιαξω!

Πριν να κανω την αποξηση μου εκαναν καρδιογραφημα αυτο εδειξε οτι ισως περασα καποια στιγμη ελαφρυ εμφραγμα.Τρελαθηκα!Την αλλη μερα παω σε καρδιολογο μου εκανε μιαμιση ωρα υπερυχο ευτυχως ηταν ολα παρα πολυ καλα.

Αυτο που μου ειπε ειναι οτι εχω νευροπιεση κ πολυ πιθανον να μην οξυγονονοταν το εμβρυο σωστα γιατι με την πιεση αυτη τα αγγεια της μητρας δεν αφηναν την σωστη ποσοτητα οξυγονου που χρειαζοταν το μωρο.Τωρα θα παω να κανω κατι απλες εξετασεις κ αναλογα με τα αποτελεσματα βλεπουμε...

Α και ο παλιος γυναικολογος μου που με ειχε δει μου ειχε πει οτι δεν του αρεσε κ πολυ το υγρο του σακου (δεν ηταν αρκετο)αλλα πιστευε οτι αυτο θα διορθωνοταν απο μονο του.

Ο καρδιολογος κοριτσια μου ειπε"βαλτα κατω σκεψου καλα κανε λιγη διαιτα (εχω καπια κιλα παραπανισια)βαλε προτεραιοτητες στην ζωη σου καταπολεμισε το αγχος και υστερα αποφασισε".

Με ολη μου την δυναμη προσπαθω να ηρεμησω....

Κατι δεν κανω σωστα....τι ομως;

:-(:-(:?:-?

Φιλια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοπέλα μου...δεν έχουμε μιλήσει αλλά σας παρακολουθώ που και που...υπήρξα παλαιότερα στο θέμα αλλά μια παλίνδρομη μου έκοψε κι εμένα τη φόρα.

Άκουσέ με, 41 είναι μια χαρά ηλικία. Ο γυναικολόγος σου είναι ηλίθιος.

Ένας σοβαρός γιατρός αντί να λέει εξυπνάδες πρέπει να επικεντρωθεί στο να βρει την αιτία!!!! γιατί δεύτερη παλίνδρομη καπάκι δεν είναι τυχαίο γεγονός.

Και μια γυναίκα που έχει κάνει ήδη 4 παιδιά...κάτι έχει αλλάξει στον οργανισμό σου. Ίσως η πίεση, ίσως κάτι άλλο.

Βρες ένα σοβαρό γιατρό, δε θυμάμαι, Αθήνα είσαι? κάποιον που ίσως ειδικεύεται σε πιο δύσκολες περιπτώσεις. Κάνε ένα καλό πακέτο εξετάσεων και προχώρησε όταν βρεις την αιτία.

Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, αλλά από αυτό το φόρουμ έχουν περάσει κοπέλες που έκαναν το αδύνατο δυνατό, με πολύ δύσκολες συνθήκες.

Βάλε τα πράγματα σε μια σειρά και περιμένουμε καλά νέα σύντομα!!!!

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Άκουσέ με, 41 είναι μια χαρά ηλικία. Ο γυναικολόγος σου είναι ηλίθιος.

Ένας σοβαρός γιατρός αντί να λέει εξυπνάδες πρέπει να επικεντρωθεί στο να βρει την αιτία!!!! γιατί δεύτερη παλίνδρομη καπάκι δεν είναι τυχαίο γεγονός.

Και μια γυναίκα που έχει κάνει ήδη 4 παιδιά...κάτι έχει αλλάξει στον οργανισμό σου. Ίσως η πίεση, ίσως κάτι άλλο.

 

 

ΑΥΤΟ !!!!!!!Με ζαλισαν με την ηλικια τοσο μεγαλη ειμαι πια;

Εγω προσπαθω να καταλαβω αν εχω κατι (παθολογικο-γυναικολογικο)κ αυτοι(2 γυναικολογοι εκει Η ΗΛΙΚΙΑ).Κ ενταξει ας πουμε οτι φταιει η ηλικια δεν ειναι λογικο να θελω να ψαξω αν εχω κατι;Εγω ρωταω αν πρεπει να κανω καποιες εξετασεις κ αυτοι μου λενε τι ποιοτητα ζωης θα δωσω στα παιδια μου κ πως θα τα σπουδασω.

Με κανουν να νιωθω η παρακατιανη η αμορφωτη η 2η κατηγοριας επειδη θελω κι αλλο παιδι.Κ αυτο δεν συμβαινει μονο με τους γιατρους αλλα κ στην δουλεια κ στο ευρυτερο περιβαλλον.Τελοσπαντον ας σκεφτονται οτι θελουν.

Απο Θεσσαλονικη ειμαι προσπαθω να βρω καποια ειδικα κεντρα να ασχολουνται με αναλογες περιπτωσεις.Εδω στο φορουμ εχω διαβασει περιπτωσεις κοριτσιων που εχουν απευθυνθει στην Αθηνα στο Αλεξανδρα ή στο Ελενα για Θεσσαλονικη δεν ετυχε να παρει το αυτι μου κατι.Αν καποια κοπελα μπορει να με κατευθυνει καπως ειλικρινα θα με βοηθουσε πολυ.Φοβαμαι μην πεσω και σε καμια οικονομικη εκμεταλευση.Τα χω χαμενα.

 

Αννα λυπαμαι πολυ και για την δικη σου απωλεια.Θα μπορουσες να μου μιλησεις για την συνεχεια σου αν δεν σε πειραζει;Πως κινηθηκες σε τι φαση εισαι; Εξακολουθεις να προσπαθεις;

Με συγχωρεις αν γινομαι αδιακριτη!:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι αδιάκριτη.

Εμένα απλά με πήρε ο χρόνος, δεν έκανα κάτι. Κλείνω τα 43 όπου νά'ναι, η μικρή μου έκλεισε τα επτά, ίσως πέρασε η στιγμή για εμένα.

Πάντως, επειδή πέρσυ το Πάσχα ήταν η ιστορία, ομολογώ ότι το σκεφτόμουν συχνά αυτές τις μέρες...ξέρεις...πως θα ήμασταν τώρα ΑΝ....

 

Βρες έναν γιατρό, ίσως εξωσωματικό, που να έχει εμπειρία στις κακοτοπιές.

Ξέρεις, για τους γιατρούς είναι και η εύκολη λύση, πετάνε ένα "έλα μωρέ είσαι μεγάλη, τι το θες το 5ο" και βγαίνουν από την υποχρέωση να στοιχειοθετήσουν μια σωστή διάγνωση.

Έκανες ιστολογική στις αποξέσεις? όχι ότι λέει και τίποτα, θέλει καρυότυπο εμβρύου για να δεις στα σίγουρα αν είχε χρωμοσωματική ανωμαλία (οπότε ενοχοποιείς και την ηλικία) ή αν ήταν κάτι άσχετο με την ηλικία.

 

Δεν ξέρω καθόλου από Θεσ/νίκη αλλά σίγουρα υπάρχει πολύ πληροφορία εδώ μέσα, θα βρεις κοπέλες να σου συστήσουν σωστούς γιατρούς.

Θα σου πω το τετριμμένο: αφού μένεις έγκυος, θα τη βρεις τη λύση. Κάτι "τεχνικό" είναι.

Κανείς δεν μπορεί να σου κάνει τον έξυπνο και κανένας δεν ενδιαφέρεται περισσότερο από εσένα για το καλό των παιδιών σου. Η δουλειά του γιατρού είναι να σε καθοδηγήσει σε μια ασφαλή εγκυμοσύνη και γέννα. Άμα ήθελες κριτική, έχεις φαντάζομαι και πεθερικά! :rolleyes:

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αληθως ανεστη μανουλες.. ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ λυπαμαι πολυ, γιατι να συμβαινουν αυτα, ψαξτο οσο μπορεις, αφου το θελεις τοσο και να ξερεις οτι ειμαστε εδω να μιλαμε οποτε το χρειαζεσαι.. Για τη ηλικια δεν εχω λογια, λες και μετα τα 40 τελος.. Τι να πω να ειμαστε γερες να αντεχουμε και τα σχολια του κοσμου.. Ιωαννα κρατα γερα, θελει πολυ δυναμη η 4αδα σου! Εγω ειμαι λιγο πεσμενη, αλλος ενας μηνας που περασε με προφυλαξεις, τωρα να ελπιζω στο καλοκαιρι? Αντε γιατι θα αρχισω να σκεφτομαι αθεμιτες μεθοδους..

Link to comment
Share on other sites

Αληθως ανεστη μανουλες.. ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ λυπαμαι πολυ, γιατι να συμβαινουν αυτα, ψαξτο οσο μπορεις, αφου το θελεις τοσο και να ξερεις οτι ειμαστε εδω να μιλαμε οποτε το χρειαζεσαι.. Για τη ηλικια δεν εχω λογια, λες και μετα τα 40 τελος.. Τι να πω να ειμαστε γερες να αντεχουμε και τα σχολια του κοσμου.. Ιωαννα κρατα γερα, θελει πολυ δυναμη η 4αδα σου! Εγω ειμαι λιγο πεσμενη, αλλος ενας μηνας που περασε με προφυλαξεις, τωρα να ελπιζω στο καλοκαιρι? Αντε γιατι θα αρχισω να σκεφτομαι αθεμιτες μεθοδους..

 

Οχι να μην σκεφτεσαι αθεμιτες μεθοδους θα τις πληρωσεις πολυ ακριβα.Σιγα σιγα πηγαινε το.Αχ που πουλανε την υπομονη;

Να κλεισω ματι δεν μπορω κοριτσια.Διαβασα τοσα εδω μεσα...βρε κοριτσια να κανω μια ερωτηση;Μπορει η θρομβοφιλια να εμφανιστει ξαφνικα ή γενιεσαι με αυτην;

Μηπως επιμενω σε κατι που δεν θα πρεπε;Μηπως περασε το τρενο;Κι αν περνουσε ομως δεν θα το καταλαβαιν;Θα ειχα κουραγιο και θεληση;Εγω εχω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν περιμενες απο μενα να σου πω οτι οι σκεψεις για το τρενο που εφυγε ειναι του πονηρου....το ξερεις κι απο μονη σου!Μην ακους κανεναν Ποντιο Πιλατο που ευκολα νιπτει τας χειρας του λεγοντας εχεις 4 τι θες κι αλλο και ξεμπερδευει.Δε γνωριζω καποιον γιατρο αλλα σιγουρα θεσνικη υπαρχει καποιος....Ναι δυο αποβολες δε σκεφτεσαι τυχαιο γεγονος κατι παιζεται.Ευχομαι να το βρεις....Πανω απ ολα αφεσου στο Θεο (κι αυτο το ηξερες ηδη!)....Λυπαμαι που το ονειρο μενει λιγο πισω αλλα ολα για καποιο λογο γινονται...Εμεις εδω ειμαστε για να μιλας....Ιωαννακι χαχα....ποσο σε καταλαβαινω....εμεις κλεισαμε τον ενατο μιλαμε ΤΟ ΤΡΕΛΟΜΩΡΟ!!!Σκαρφαλωνει στη βιβιλοθηκη στα τραπεζια οπου βρει....εξελιγμενο μοντελο λεμε!!!!Χριστος Ανεστη κοριτσια μου καθε ευτυχια σε ολες!Ξυπνησε εφυγα!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, κορίτσια!

Μαμά Λένα, λυπάμαι πολύ για τις εξελίξεις. Η Άννα σου μίλησε πολύ σωστά. Προφανώς κάτι συμβαίνει. Μένει να βρεις έναν καλό γιατρό και να το ψάξεις. Το ίδιο μπορεί να συμβεί και σε κοπέλες είκοσι χρονών, δεν είναι η ηλικία ο λόγος.

Το αν πέρασε το τρένο, δε θα το αποφασίσουν ούτε οι συνάδελφοί σου στη δουλειά,ούτε καν ο γιατρός, Άλλος αποφασίζει γι αυτά. Πρέπει να σας το χω ξαναπεί. Η πεθερά μου, έκανε τα τρία πρώτα της παιδιά,ως τα 28 της. Από κει και πέρα, ενώ έκαναν προσπάθειες, δεν έμενε έγκυος. Ξέρεις πότε ήρθε το τέταρτο παιδάκι; Στα 45 της. Εντελώς απρόσμενα. Και φυσικά της έλεγαν να το ρίξει, είναι τρελή, τι το θέλει το παιδί σ αυτήν την ηλικία.. Δεν άκουσε κανέναν και γέννησε ένα υγιέστατο μωρό. Άντε τώρα να εξηγήσει κανείς με τη λογική, πως ενώ δεν έμενε έγκυος τόσα χρόνια, νεότατη κοπέλα, έμεινε στα 45. Μην απογοητεύεσαι.

 

Μαρουσκακι και Ιωάννα σας διαβάζω με δέος! Ο τρίτος μόνο στο Έβερεστ δεν έχει ανέβει. Τι μπορεί να κάνουν τα τέταρτα;;;;;:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια Πολλά γλυκές μανούλες...!!!Γιορτή της μητέρας σήμερα κι εύχομαι σε όλες ν΄ακούσετε αυτή την ευχή από πιο πολλά στοματάκια του χρόνου....!!!

 

Μαμά Λένα λυπάμαι για την έκβαση που πήραν τα πράγματα...Το αν πρέπει να το ψάξεις το ξέρεις μόνο εσύ...Σκέψου πως θα είσαι πιο ήρεμη - το να μάθεις τι συνέβη μπορεί να σε ηρεμήσει από την άλλη μπορεί να σε αναστατώνει...ζύγισέ τα και θα πάρεις την απόφαση...

 

Σε όλες τις φρέσκες μανούλες εύχομαι δύναμη και υπομονή...

Στις μανούλες που προσπαθούν εύχομαι σύντομα να γεμίσει η αγκαλιά τους μ' ένα ακόμη μωράκι..

 

Χρόνια Πολλά σε όλες μας..Μακάρι να έχουμε την δύναμη, την αντοχή και τον κατάλληλο τρόπο να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας και να γίνουν άξιοι άνθρωποι...

Σας φιλώ...

Link to comment
Share on other sites

Εστω και καθυστερημενα χρονια μας πολλα! Ο Θεος να μας δινει δυναμη για οσα παιδακια αντεχουμε να εχουμε.. κι ακομα παραπανω! ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ ελπιζω να εισαι καλυτερα, οσο μπορεις βεβαια και να μας πεις νεα σου. Λενακι ευχομαι να μεγαλωσει και η δικη σου οικογενεια.. Πως εισαι τωρα, θες ενα ακομα? Εγω περιμενω ενα καλοκαιρινο θαυμα, μπας και.. Αλλιως με βλεπω απο σεπτεμβρη να το παιρνω αποφαση,μιας και τελη φθινοπωρου κλεινω τα 44..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!!! Χαθήκαμε........

 

Εγώ αν και έχει περάσει ένας χρόνος από την γέννα..ακόμη ψάχνω ρυθμούς..χιχι

αυτή την φορά πραγματικά δεν προλαβαίνω...όχι για το μωρό... για όλα..

θέλει πολύ πρόγραμμα και δεν το αγαπάω(το πρόγραμμα)..

 

Ομως μου έχει λείψει να ακούσω ευχάριστα...

 

Για πείτε ..έχουμε κάτι??

 

Καποιο νέο μωράκι στην παρέα??

 

φιλάκια σε όλες

καλά κουράγια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!!! Χαθήκαμε........

 

Εγώ αν και έχει περάσει ένας χρόνος από την γέννα..ακόμη ψάχνω ρυθμούς..χιχι

αυτή την φορά πραγματικά δεν προλαβαίνω...όχι για το μωρό... για όλα..

θέλει πολύ πρόγραμμα και δεν το αγαπάω(το πρόγραμμα)..

 

Ομως μου έχει λείψει να ακούσω ευχάριστα...

 

Για πείτε ..έχουμε κάτι??

 

Καποιο νέο μωράκι στην παρέα??

 

φιλάκια σε όλες

καλά κουράγια!

Χαθήκαμε όντως κοριτσάκι μου!Χρόνια πολλά για το Βενιαμίν που χρονισε!!Καλοφωτισμενος να είναι!Ακόμη να προσαρμοστείς ε;Εγώ αντίθετα με σένα λατρεύω το πρόγραμμα αλλά τα παιδιά μου...οχι...ειδικα τώρα στις διακοπές...τα έχω δει όλα...τις τελευταίες μέρες ο άντρας μου παίρνει τα δυο μαζί του στο γραφείο γιατί δεν παλεύονται...Παλευουν!!!!Ο μικρούλης κολλημένος μαζί μου αν λείπει ο ανήρ ή ο δεύτερος που τον παίζει...απλωνω με αυτόν αγκαλιά...περπαταω κ σέρνεται μαζί με το πόδι μου...σε τρεις μήνες πάω δουλειά....ε ρε γλέντια!!!!Ένας πέμπτη δημοτικού (όσες την περάσατε ξέρετε...) ένας τρίτη...το μεγάλο νήπιο κι ο μικρούλης με τη γιαγιά...και το απόγευμα τσούρμο σπίτι...Ο Θεός βοηθός ποιος άλλος;Αλήθεια έχουμε κανένα ευχαριστο;Το 2017 ποια θα το εγκαινιασει;Μαμααγκα για να επανέλθω σε σένα....με τα 4 δικά μας συν τον ανηψιο όλο το καλοκαίρι...εχω να πω....πώς τα καταφέρνεις;μαλώνουν;;;τα αφήνεις ή επεμβαίνεις;κάνουν καμία δραστηριότητα;πως περνάτε ρε παιδιά τις μέρες σας;;;;εγώ ντρέπομαι που το λέω...μαλωματα φωνές ουρλιαχτά....:roll:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα μανούλες, το θέμα σας πάντα το διάβαζα και ήξερα ότι θα έγραφα εδώ κάποια στιγμή!! έχω δύο υπέροχα αγοράκια που τα λατρεύω και θέλω πολύ και ένα τρίτο αλλά δεν θέλει ο σύζυγος!!

έχει τους λόγους του και δεν αλλάζει γνώμη, εγώ πάλι πιστεύω ότι και οικονομικά και ψυχικά έχουμε δυνάμεις και θα τα βολέψουμε, σας γράφω γιατί ξέρω πως εδώ πολλές θα είστε σαν και μένα!

Φυσικά και πιστεύω στην Παναγίτσα ότι θα μεσολαβήσει πραγματικά την παρακαλάω αλλά κάπου και γω θα έλεγα πως απελπίζομαι!

 

Δεν ξέρω τι άλλο υπάρχει για να κάνω υπομονή τι άλλο;

xoH6p3.png

 

 

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα μανούλες, το θέμα σας πάντα το διάβαζα και ήξερα ότι θα έγραφα εδώ κάποια στιγμή!! έχω δύο υπέροχα αγοράκια που τα λατρεύω και θέλω πολύ και ένα τρίτο αλλά δεν θέλει ο σύζυγος!!

έχει τους λόγους του και δεν αλλάζει γνώμη, εγώ πάλι πιστεύω ότι και οικονομικά και ψυχικά έχουμε δυνάμεις και θα τα βολέψουμε, σας γράφω γιατί ξέρω πως εδώ πολλές θα είστε σαν και μένα!

Φυσικά και πιστεύω στην Παναγίτσα ότι θα μεσολαβήσει πραγματικά την παρακαλάω αλλά κάπου και γω θα έλεγα πως απελπίζομαι!

 

Δεν ξέρω τι άλλο υπάρχει για να κάνω υπομονή τι άλλο;

 

 

Μην απελπίζεσαι!! Οι περισσότερες που έγραψαν εδώ τον καημό τους..ήρθε η ώρα που μοιράστηκαν και την χαρά τους!!!

 

Αμα εσύ είσαι σίγουρη πως θες..και το θες πολύ στο τέλος με κάποιο τρόπο θα γίνει! Βοηθά και η Παναγίτσα σίγουρα..

 

Πολύ χαίρομαι που αναθερμάνθηκε ελαφρώς το θέμα... Η καλύτερη περίοδος είναι αυτή της αναμονής!! ;)

 

υ.γ. περιμένουμε γρήγορα ευχάριστα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλήμερα θέλω κι εγώ να μοιραστώ την αγωνία μου μαζί σας.... Εγώ έχω 1 κοριτσάκι 4 ετών και 1 κοριτσάκι 18 μηνών.... Είχαμε πει με τον άντρα μου και λόγο οικονομικών αλλά και λόγο περίγυρου ότι δεν θα κάνουμε 3ο παιδί... Προσέχαμε πολύ αλλά η καθυστέρηση ήρθε με μια φορά που έγινε την τέταρτη μέρα από την Περίοδο μου που λένε ότι δεν πιάνεις παιδί... Φοβάμαι τόσο πολύ να κάνω τεστ η χοριακη ακόμα αλλά έκλεισα ήδη 10 μέρες καθυστέρησης με πρησμένο στήθος. Θεωρώ πως είναι μεγάλη αμαρτία να σου χαρίσει ο θεός 1 παιδάκι και εσύ να το σκοτώσεις το ίδιο και ο άντρας μου... Ξέρουμε ότι όλοι θα μας κρίνουν και θα μας κατακρίνουν (δεν προσέχατε, δεν έχετε λεφτά). Εσείς τι θα κάνατε σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

mama aga το θέλω πάρα πολύ και το παρακαλάω, αλλά βλέπω τις καταστάσεις πως είναι με τον σύζυγο μου και ότι φοβάται μην μείνω έγκυος και ούτε καν ολοκληρώνει....

επομένως πως να ελπίζω; μόνο σε ένα θαύμα! και περιμένω...

θα έρθει και η νηστεία των Χριστουγέννων που θέλω να τηρήσω και θα πάμε πίσω αλλά σκέφτομαι πως όταν είναι να έρθει θα έρθει.

Συγκινούμαι κάθε φορά που παρακαλάω για ένα τρίτο μωράκι, το θέλω τόσο πολύ και πιστεύω πως μπορώ να ανταπεξέλθω, θα περιμένω και μακάρι να σας φέρω ευχάριστα νέα!

Επίσης συγχωρέστε με αλλά πιστεύω πως ο Θεός το δίνει το μωράκι όταν το αντέχουν οι γονείς και εννοώ πως ο Θεός ξέρει τις δυνάμεις μας και δεν μας δίνει κάτι που δεν μπορούμε να σηκώσουμε, kriaraki εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς και κατά την γνώμη μου όλα γίνονται για κάποιον λόγο.

xoH6p3.png

 

 

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπηκα μετα απο αρκετο καιρο για να πω στο kriaraki να μην απελπιζεται και να πιστεψει οτι και αυτο το παιδι αξιζει να ερθει στον κοσμο, οπως και τα υπολοιπα. Να μην σκεφτεσαι τον περιγυρο, η ζωη ειναι δικη μας και οταν εχουμε δοκιμασιες μονο καποιοι καλοι φιλοι μενουν, οι υπολοιποι εξαφανιζονται. Ποιος ειναι αξιος να σας κρινει και για ποιο πραγμα, που θα φερετε μια νεα ζωη στον κοσμο? Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευλογια για μενα κι ας ακουγομαι ρομαντικη. Κρατα το παιδακι σου και ολα θα πανε καλα..

Link to comment
Share on other sites

Vasulini σε καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσαι. Περασα τους τελευταιους μηνες πολλα σταδια οσον αφορα αυτην την επιθυμια για ενα ακομα παιδακι. Τωρα ειμαι στη φαση που δεχομαι οτι δεν θα συμβει ποτε, ειναι τοσο σθεναρη η αντισταση του συζυγου που ολο αυτο μας εχει αποξενωσει. Ποναω πολυ που προδιδω το ονειρο μου αλλα δεν γινεται αλλιως.. Ειναι και η ηλικια που δυσχεραινει την κατασταση αλλα πιο πολυ η δικη μου απογοητευση. Εφτασα πια να λεω οτι δεν το θελω ουτε εγω. Ευχομαι η δικη σου επιθυμια να ευοδωθει.. Και στα αλλα κοριτσια καλη δυναμη, θα σας διαβαζω αν και βλεπω οτι το θεμα εχει ατονησει εδω και καιρο.. Φιλια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...