Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

elepet

Recommended Posts

ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ-ΕΣΠΑΣΕ-ΜΑΚΑΡΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ..ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΜΩΡΑΚΙ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ:lol::lol:

καλη μου φραουλιτσα εχεις και το ονομα που λεω στην κορουλα μου που ειναι χαδιαρα !!ποναει και θα σε ποναει για παντα !!δεν τα βαζω αγαπακι μου με εσενα εχω πολυ καλη μου φιλη που εχει κανει εκτρωση και ημουν εκει εγω και της κρατουσα το χερι αν και δεν συμφωνουσα με οτι εκανε !διαφωνω με το γεγονος οτι δεν προστατευονται !εκανε ελευθερα !!εχω κανει 2 αποβολες απο την 1 εχουν περασει 5 χρονια και απο την 2 9 μηνες τωρα θα ημουν στον μηνα μου ποναω και θα ποναω αν και εχω 2 υπεροχα ζουζουνια !!εχω 2 ζουζουνια στην γη και 2 αγγελουδια στον παραδεισο να μας προσεχουν !!μεσα απο την καρδια γρηγορα να κανεις ενα αγγελακι με ροζ η με μπλε φτερα !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 946
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλη μου φραουλιτσα εχεις και το ονομα που λεω στην κορουλα μου που ειναι χαδιαρα !!ποναει και θα σε ποναει για παντα !!δεν τα βαζω αγαπακι μου με εσενα εχω πολυ καλη μου φιλη που εχει κανει εκτρωση και ημουν εκει εγω και της κρατουσα το χερι αν και δεν συμφωνουσα με οτι εκανε !διαφωνω με το γεγονος οτι δεν προστατευονται !εκανε ελευθερα !!εχω κανει 2 αποβολες απο την 1 εχουν περασει 5 χρονια και απο την 2 9 μηνες τωρα θα ημουν στον μηνα μου ποναω και θα ποναω αν και εχω 2 υπεροχα ζουζουνια !!εχω 2 ζουζουνια στην γη και 2 αγγελουδια στον παραδεισο να μας προσεχουν !!μεσα απο την καρδια γρηγορα να κανεις ενα αγγελακι με ροζ η με μπλε φτερα !

 

ειναι τα πιο ομορφα λογια που ακουσα και χιλια ευχαριστω....με καταλαβαινεις αρα πως νιωθω λιωνω και ζηλυω την αδερφη μου που μεσα σε 1 1/2 χρονο απεκτησε τις πριγκιππησες μου(ετσι της λεω),ξερω ειναι πολυ κακο αυτο που του εκανα και δεν το ηθέλα..μακαρι να μπορουσα να το αλλαξω αλλα δεν γινεται....ειναι υπεροχο που εχεις 2 πλασματακια στην γη και ευχομαι τα αγγελλουδια σου μαζι με το θησαυρο μου να μας προσεχουν...λυπαμαι που απεβαλες....ευχομαι συντομαι υπεροχα νεα:-):smile:

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να το ψάξεις λίγο καλύτερα και να ξεμπερδευτείς ώστε να ξέρεις με τι έχεις να παλέψεις.

Είχα κι εγώ ενδμητρίωση και όταν την πρωτοανακάλυψα είχα ψάξει πάρα πολύ για το πώς μπορεί να την απέκτησα. Η έκτρωση-απόξεση σε κανένα άρθρο δεν αποτελούσε αιτία δημιουργίας ενδομητρίωσης. Μάλιστα οι απόψεις για τα αίτια της εμφάνισης της ενδομητρίωσης σε μια γυναίκα δεν είναι σίγουρο το ποια είναι. Υπάρχουν 3-4 απόψεις ανάμεσα στον ιατρικό κόσμο, αλλά καμία δεν είναι η έκτρωση-απόξεση.

Αντίθετα συμφύσεις πολύ συχνά δημιουργούνται από κακούς χειρισμούς του γιατρού κατά την έκτρωση-απόξεση και γνωρίζω και κοπέλες που το έχουν πάθει αυτό.

 

κατερινακι μου τι να πω?????εμενα ετσι μου ειπαν και οι 3 γιατροι,στο μονο κοινο που ειαν γιατι κατα τα αλλα βραστα..το θεμα ειναι οτι εγω πλεον ειμαι οκ αλλα εχει τωρα θεμα ο συζυγος...αχχχχ εχω δρομο πολυ και κουραγιο καθολου

Link to comment
Share on other sites

μια φιλη που εχει ενδομητριωση την εστειλα στον γυναικολογο μου και της ειχε πει οτι για να μην εχει ενδομητριωση πρεπει να κανει παιδακι γιατι απο την περιοδο τρεφεται η ενδομητριωση μεσα σε 6 μηνες και με θαραπεια εκανε 1 ζουζουνακι αγορακι κουκλακι !κοριτσακι αν εισαι απο αθηνα να σου στειλω το τηλ του γιατρου μου να παρεις μια ακομα γνωμη !ψηλα το κεφαλι και ολα θα πανε τελεια !!φιλακια !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια!Διαβαζω τις ιστοριες σας και θα ηθελα πραγματικα να μου απαντησετε σε κατι.Γιατι δεν παίρνετε προφυλάξεις στο σεξ με αποτελεσμα να μενετε εγκυος και να το ριχνετε μετα?Λιγα λεπτα ευχαριστησης αξιζουν για την εκτρωση?Δεν σας κρινω για να μην κριθω.Ομως πραγματκά ποναω οταν διαβαζω οτι ο Θεος ευλογει μια γυναικα με ενα μωρο και εκεινη το ριχνει,οταν εγω και πολλες αλλες κοπέλες εχουμε υποστει πολλα χρόνια ταλαιπωρίας για να αποκτησουμε τα παιδακια μας.

Ευχομαι σε ολες να κρατησετε συντομα ενα μωρακι στην αγκαλια σας μεσα απο την ψυχή μου!

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξεχασα οταν μια φιλη μου εκανε εκτρωση τοτε ο γιατρος σε ερωτηση της αν μπορει να της δημιουργησει καποιο προβλημα,απαντησε οτι αν ο γιατρος ξερει την δουλεια του θα ειναι σαν να μην εγινε ποτε

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

sugnwmi pou tha ginw skliri alla de mporw na akouw tin ilikia sa dikaiologia eimai 22 xronwn kai eimai egkios, i egkimwsini mou itan "aprogramatisti" par' ola auta stigmi de skeftika na rixw to paidi mou

mou fainete adianoito to na apofasisw egw gia mia zwi, den eimai theos kai den exw dikaioma na apofasisw to thanato kanenos, mporousa omws na apofasisw gia ti zwi, giati pera apo mia gunaika pou exei viastei kamia mas dn prepei na exei ti dikaiologia oti tis etixe

signwmi an ginomai skliri alla auti einai i apopsi mou kai eimai katheti se autin

na tonisw omws oti den anaferomai se periptwseis pou diakivevete i zwi tou paidiou i tis manas, opws gia paradeigma stin periptwsi opou prosfata akousa oti o giatros anakalipse oti to paidaki pou kioforouse mia kopela den eixe nefra, distixos to paidaki itan katadikasmeno na paithanei me ti gennisi, pragmatika krima

 

Μερικές φορές είναι καλύτερα να κρατάμε την άποψη μας, για τον εαυτό μας… διαφορετικά θα ήταν ποιο ευγενικό, απλά να την διατυπώσουμε λίγο διαφορετικά. Το ότι είμαστε άγνωστοι, μεταξύ αγνώστων εδώ μέσα, δε σημαίνει πως έχουμε το δικαίωμα να γινόμαστε σκληροί και να προσβάλουμε άλλους ανθρώπους.

 

Μπράβο σου που είσαι δυνατή κοπέλα και έχεις το κουράγιο να μεγαλώσεις το παιδί σου και σου εύχομαι να σου έρθουν όλα βολικά.

 

Συμφωνώ μαζί σου για το ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο στο αν κάποια κοπέλα μπορεί ή όχι να γίνει μάνα, αλλά διαφωνώ στο ότι η μόνη δικαιολογία έκτρωσης μπορεί να είναι η υγεία του παιδιού ή της μητέρας. Και όπως είπε και μια άλλη κοπέλα, έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται. Το ότι εσύ αυτή τη στιγμή νιώθεις ικανή να φέρεις στο κόσμο ένα παιδί δε σημαίνει ότι όλες οι γυναίκες μπορούν να το κάνουν. Πιστεψέμε, καμία κοπέλα δε χάρηκε για αυτό που έκανε. Αλλά όταν μια κοπέλα δεν είναι έτοιμη να το περάσει και κάνει μια ζωή που ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να την κάνει ένα παιδί, τότε σίγουρα διακινδυνεύει η ζωή αυτού του παιδιού, από την ώρα που θα γεννηθεί.

 

Δε με γνωρίζεις, όπως δε γνωρίζεις και τις υπόλοιπες κοπέλες που έχουν περάσει ανάλογη κατάσταση και δε γνωρίζεις τι μας ώθησε στο να πάρουμε αυτή την απόφαση γιʼ αυτό σε παρακαλώ να προσέχεις περισσότερο πως εκφράζεσαι… Αν μας είχες μπροστά σου θα το έλεγες αυτό που είπες ή μήπως τότε θα είχες το περιθώριο να ακούσεις και την προσωπική ιστορία της κάθε μιας και θα άλλαζες άποψη?????????

 

Και όσο για το θέμα αντισύλληψης, εγώ έπαιρνα αντισηλιπτικά και έμεινα έγκυος. Και όχι μόνο αυτό, αλλά και η μοναδική μέρα που δε προσέξαμε ήταν η μέρα που υποτίθεται ότι θα μου ερχόταν περίοδος.

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές είναι καλύτερα να κρατάμε την άποψη μας, για τον εαυτό μας… διαφορετικά θα ήταν ποιο ευγενικό, απλά να την διατυπώσουμε λίγο διαφορετικά. Το ότι είμαστε άγνωστοι, μεταξύ αγνώστων εδώ μέσα, δε σημαίνει πως έχουμε το δικαίωμα να γινόμαστε σκληροί και να προσβάλουμε άλλους ανθρώπους.

 

Μπράβο σου που είσαι δυνατή κοπέλα και έχεις το κουράγιο να μεγαλώσεις το παιδί σου και σου εύχομαι να σου έρθουν όλα βολικά.

 

Συμφωνώ μαζί σου για το ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο στο αν κάποια κοπέλα μπορεί ή όχι να γίνει μάνα, αλλά διαφωνώ στο ότι η μόνη δικαιολογία έκτρωσης μπορεί να είναι η υγεία του παιδιού ή της μητέρας. Και όπως είπε και μια άλλη κοπέλα, έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται. Το ότι εσύ αυτή τη στιγμή νιώθεις ικανή να φέρεις στο κόσμο ένα παιδί δε σημαίνει ότι όλες οι γυναίκες μπορούν να το κάνουν. Πιστεψέμε, καμία κοπέλα δε χάρηκε για αυτό που έκανε. Αλλά όταν μια κοπέλα δεν είναι έτοιμη να το περάσει και κάνει μια ζωή που ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να την κάνει ένα παιδί, τότε σίγουρα διακινδυνεύει η ζωή αυτού του παιδιού, από την ώρα που θα γεννηθεί.

 

Δε με γνωρίζεις, όπως δε γνωρίζεις και τις υπόλοιπες κοπέλες που έχουν περάσει ανάλογη κατάσταση και δε γνωρίζεις τι μας ώθησε στο να πάρουμε αυτή την απόφαση γιʼ αυτό σε παρακαλώ να προσέχεις περισσότερο πως εκφράζεσαι… Αν μας είχες μπροστά σου θα το έλεγες αυτό που είπες ή μήπως τότε θα είχες το περιθώριο να ακούσεις και την προσωπική ιστορία της κάθε μιας και θα άλλαζες άποψη?????????

 

Και όσο για το θέμα αντισύλληψης, εγώ έπαιρνα αντισηλιπτικά και έμεινα έγκυος. Και όχι μόνο αυτό, αλλά και η μοναδική μέρα που δε προσέξαμε ήταν η μέρα που υποτίθεται ότι θα μου ερχόταν περίοδος.

 

καλημερα σε ευχαριστω που μας υποστηριζεις ολες οσες το εχουμε περασει αυτο..καμια και κανενας δεν εχει το δικαιωμα να μας κρινει..εγω θυμωσα για αυτην την επιθεση γιατι η καθε μια απο εμας μιλαει εκτο του ασφαλους..προφανως και η αγγελικη...ομως δεν την κατηγορω δεν βρεθηκε στην θεση μας για αυτο τα λεει...για αυτο χρησιμοποιησα την παροιμια...δεν πειραζει μακαρι να μην βρεθει ποτε στην θεση μας γιατι εκει θα φανει η αντοχη...εγω το εχω μετανοιωσει την ιδια στιγμη που ξαπλωνα στο κρεβατι να με κοιμησουν...και το οτι ηταν λαθος μου εγω το ειπα πρωτη απο ολες μας αλλα καμια μας δεν μπορει να κρινει το γιατι και πως...απλα η αγγελικη δεν εχει βρεθει μπροστα στο δειλιμα αυτο....δεν πειραζει εμεις οι"κακες" ας κανουμε κουραγιο και ολα θα μας πανε καλα...:wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια!Διαβαζω τις ιστοριες σας και θα ηθελα πραγματικα να μου απαντησετε σε κατι.Γιατι δεν παίρνετε προφυλάξεις στο σεξ με αποτελεσμα να μενετε εγκυος και να το ριχνετε μετα?Λιγα λεπτα ευχαριστησης αξιζουν για την εκτρωση?Δεν σας κρινω για να μην κριθω.Ομως πραγματκά ποναω οταν διαβαζω οτι ο Θεος ευλογει μια γυναικα με ενα μωρο και εκεινη το ριχνει,οταν εγω και πολλες αλλες κοπέλες εχουμε υποστει πολλα χρόνια ταλαιπωρίας για να αποκτησουμε τα παιδακια μας.

Ευχομαι σε ολες να κρατησετε συντομα ενα μωρακι στην αγκαλια σας μεσα απο την ψυχή μου!

Ολγα μου καλημερα θα μιλησω για εμενα μονο προσωπικα ...ποιος σου ειπε οτι οι προφυλαξεις ειναι οκ και ασφαλεις????εμενα μου ετυχε σπαζωντας το προφυλακτικο...και κακος που αναλυουμε τοσο πολυ το γιατι και πως...οπως ηδη αναφερες μην κρινεις για να μην κριθεις...απλα εμπειριες μοιραζομαστε και οχι για να κρινουμε τον αλλον....:roll::roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

μια φιλη που εχει ενδομητριωση την εστειλα στον γυναικολογο μου και της ειχε πει οτι για να μην εχει ενδομητριωση πρεπει να κανει παιδακι γιατι απο την περιοδο τρεφεται η ενδομητριωση μεσα σε 6 μηνες και με θαραπεια εκανε 1 ζουζουνακι αγορακι κουκλακι !κοριτσακι αν εισαι απο αθηνα να σου στειλω το τηλ του γιατρου μου να παρεις μια ακομα γνωμη !ψηλα το κεφαλι και ολα θα πανε τελεια !!φιλακια !!

Καλημερα νινετα μου...καταρχας για μια ακομη φορα ευχαριστω που προσφερεις την βοηθεια σου σε μια αγνωστη.....και εμενα ο γιατρος μου με αφησε ενα 3μηνο πριν κανω το χειρουργειο να κανω προσπαθεια μπας και συλλαβω αλλα δεν τα καταφερα ..οπτε εκανα λαπαροσκοπικα το χειρουργειο την μετεπειτα θεραπεια η οποια ηταν εξαιρετικα δυσκολη και ειμαι μια χαρα..αλλα βλεπεις τωρα εχει ο συζυγος προβλημα υγειας...οποτε αν δεν κανω παιδακια φυσιλογικα σκεφτηκα την υιοθεσία....θα το αγαπω και αυτο το μωρακι και θα του δωσω ολη μου την αγαπη που του αξιζει...εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε....φιλακια....σε ευχαριστω ακομη εγω προσωπικα για την δυναμη και το κουραγιο που μου δινεις....:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μερικές φορές είναι καλύτερα να κρατάμε την άποψη μας, για τον εαυτό μας… διαφορετικά θα ήταν ποιο ευγενικό, απλά να την διατυπώσουμε λίγο διαφορετικά. Το ότι είμαστε άγνωστοι, μεταξύ αγνώστων εδώ μέσα, δε σημαίνει πως έχουμε το δικαίωμα να γινόμαστε σκληροί και να προσβάλουμε άλλους ανθρώπους.

 

Μπράβο σου που είσαι δυνατή κοπέλα και έχεις το κουράγιο να μεγαλώσεις το παιδί σου και σου εύχομαι να σου έρθουν όλα βολικά.

 

Συμφωνώ μαζί σου για το ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο στο αν κάποια κοπέλα μπορεί ή όχι να γίνει μάνα, αλλά διαφωνώ στο ότι η μόνη δικαιολογία έκτρωσης μπορεί να είναι η υγεία του παιδιού ή της μητέρας. Και όπως είπε και μια άλλη κοπέλα, έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται. Το ότι εσύ αυτή τη στιγμή νιώθεις ικανή να φέρεις στο κόσμο ένα παιδί δε σημαίνει ότι όλες οι γυναίκες μπορούν να το κάνουν. Πιστεψέμε, καμία κοπέλα δε χάρηκε για αυτό που έκανε. Αλλά όταν μια κοπέλα δεν είναι έτοιμη να το περάσει και κάνει μια ζωή που ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να την κάνει ένα παιδί, τότε σίγουρα διακινδυνεύει η ζωή αυτού του παιδιού, από την ώρα που θα γεννηθεί.

 

Δε με γνωρίζεις, όπως δε γνωρίζεις και τις υπόλοιπες κοπέλες που έχουν περάσει ανάλογη κατάσταση και δε γνωρίζεις τι μας ώθησε στο να πάρουμε αυτή την απόφαση γιʼ αυτό σε παρακαλώ να προσέχεις περισσότερο πως εκφράζεσαι… Αν μας είχες μπροστά σου θα το έλεγες αυτό που είπες ή μήπως τότε θα είχες το περιθώριο να ακούσεις και την προσωπική ιστορία της κάθε μιας και θα άλλαζες άποψη?????????

 

Και όσο για το θέμα αντισύλληψης, εγώ έπαιρνα αντισηλιπτικά και έμεινα έγκυος. Και όχι μόνο αυτό, αλλά και η μοναδική μέρα που δε προσέξαμε ήταν η μέρα που υποτίθεται ότι θα μου ερχόταν περίοδος.

 

κοιτα να δεις εννοειτε οτι και μπροστα μου να σε ειχα το ιδιο θα ελεγα ειναι η ΑΠΟΨΗ μου και δεν ζητησα απο κανενα να την ενστερνιστει, και μη ξεχνας δεν υπαρχει διαλογος αμα δεν υπαρχει λογος και αντηλογος, γιατι θα πρεπει ντε και καλα να δεχτω την αποψη σας,εχω τη δικη μου και μου αρκει

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις εννοειτε οτι και μπροστα μου να σε ειχα το ιδιο θα ελεγα ειναι η ΑΠΟΨΗ μου και δεν ζητησα απο κανενα να την ενστερνιστει, και μη ξεχνας δεν υπαρχει διαλογος αμα δεν υπαρχει λογος και αντηλογος, γιατι θα πρεπει ντε και καλα να δεχτω την αποψη σας,εχω τη δικη μου και μου αρκει

 

 

Άλλο άποψη και άλλο κριτική. Εσύ δε λες απλά την άποψη σου… κάνεις κριτική πάνω σε όσα καταθέσαμε εμείς με πόνο ψυχής. Κράτα την κριτική σου λοιπόν για τον εαυτό σου. Και μη λες ότι εσύ δεν είσαι Θεός γιατί αυτή τη στιγμή κάνεις αυτό που μόνο ο Θεός (για όποιον πιστεύει)έχει το δικαίωμα να κάνει «ΚΡΙΝΕΙΣ»!!!!

 

Και στο συγκεκριμένο θέμα δε μπήκαμε να κρίνουμε, ούτε να κριθούμε. Μπήκαμε να γράψουμε την εμπειρία μας.

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλο άποψη και άλλο κριτική. Εσύ δε λες απλά την άποψη σου… κάνεις κριτική πάνω σε όσα καταθέσαμε εμείς με πόνο ψυχής. Κράτα την κριτική σου λοιπόν για τον εαυτό σου. Και μη λες ότι εσύ δεν είσαι Θεός γιατί αυτή τη στιγμή κάνεις αυτό που μόνο ο Θεός (για όποιον πιστεύει)έχει το δικαίωμα να κάνει «ΚΡΙΝΕΙΣ»!!!!

 

Και στο συγκεκριμένο θέμα δε μπήκαμε να κρίνουμε, ούτε να κριθούμε. Μπήκαμε να γράψουμε την εμπειρία μας.

 

δεν εκρινα κανενα αγαπητη μου ειπα στο ξανα λεω την ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ και οταν ανοιγουμε ενα θεμα σημαινει οτι βαζουμε τον εαυτο μας στη διαδικασια της συζητησις, δεν εγαψα στο θεμα ουτε για να κρινω ουτε και να κριθω, καποιος θα ηταν και μενα ο λογος που με ωθησε να γραψω εδω, λοιπον δεν εχω διαθεση να απολογουμε για την αποψη μου, οπως δεν εχω ζητησει και απο κανενα να το κανει

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλο άποψη και άλλο κριτική. Εσύ δε λες απλά την άποψη σου… κάνεις κριτική πάνω σε όσα καταθέσαμε εμείς με πόνο ψυχής. Κράτα την κριτική σου λοιπόν για τον εαυτό σου. Και μη λες ότι εσύ δεν είσαι Θεός γιατί αυτή τη στιγμή κάνεις αυτό που μόνο ο Θεός (για όποιον πιστεύει)έχει το δικαίωμα να κάνει «ΚΡΙΝΕΙΣ»!!!!

 

Και στο συγκεκριμένο θέμα δε μπήκαμε να κρίνουμε, ούτε να κριθούμε. Μπήκαμε να γράψουμε την εμπειρία μας.

Καλησπερα μην μπαινεις στην διαδικασια και στην λογικη του καθενος...τσαμπα σαλιο χαλας....εδω μεσα νομιζουν οτι μπηκαν για να μας κρινουν γιατι μιλανε απο θεση ισχυος...ο καθενας ειναι ωριμος να καταλαβει..οποιος καταλαβε ,καταλαβε....μην μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες...εμεις που δεν ειμαστε "ΘΕΟΙ"" για να κρινουμε απλα καταθετουμε αν θες τα εσωψυχα μας!!!;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια μα τι ειναι αυτο ειπαμε δεν μπορει δλδ καποιος να διαφωνει????

και επειτελους ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ

 

Αγγελικη μου καταρχας αν διαβασεις αυτα που εχεις γραψει θα δεις οτι μας κριτικαρεις...ειμαστε 2 ανθρωποι που το βλεπουμε απο κει...μπορεις να διαφωνεις κανενα προβλημα αλλα εισαι αποτομη....εγω δεν παρεξηγουμε απλα δεν συμφωνω κι ολας..κανενας τελειος...

Link to comment
Share on other sites

χμ...βασικα κι εγω ειμαι αντιθετη και παρα πολυ μαλιστα.

Καταλαβαινω καποιες κοπελες οι οποιες εφτασαν σε αδιεξοδο και αναγκαστηκαν να το κανουν...καταλαβαινω τον πονο τους...αλλα ρε κοριτσια συγγνωμη κιολας αλλα μη κρινετε μονο απο τη δικη σας περιπτωση.Τα ποσοστα εκτρωσεων εχουν αυξηθει και συνεχιζουν να αυξανονται με τρελλους ρυθμους τα τελευταια χρονια.Οι κοπελες πλεον...δεν ξερω τι να πω...μαλλον εχουν μπερδευτει και θεωρουν την εκτρωση μεθοδο αντισυλλιψης...αλλιως δεν το καταλαβαινω.Αρνουμε να δικαιολογησω ολη αυτη την καταντια..γιατι καταντια εχει καταντησει.Και απορω ολα αυτα τα κοριτσακια ειναι τι?Ανενημερωτα η απλα ανευθυνα?

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου καταρχας αν διαβασεις αυτα που εχεις γραψει θα δεις οτι μας κριτικαρεις...ειμαστε 2 ανθρωποι που το βλεπουμε απο κει...μπορεις να διαφωνεις κανενα προβλημα αλλα εισαι αποτομη....εγω δεν παρεξηγουμε απλα δεν συμφωνω κι ολας..κανενας τελειος...

 

fraoulitsa μου κοιτα ετσι ειναι το στιλ μου γενικοτερα που μιλω, δεν κρινω, ειλικρινα χτες σου ζητησα συγνωμη γιατι μπορει αθελα μου να σε προσβαλα αλλα ειλικρινα στο ειπα και χτες οτι δεν ειχα διαθεση να τσακωθω η να κρινω, αν με ηξερες προσωπικα θα καταλαβαινες, ετσι ειμαι γενικα οταν μιλω, κοιτα σα κοινωνιολογος ξερω οτι πρεπει να γινω ποιο διαλακτικη αλλα το δουλευω που θα μου παει ;)

απλα δε μπορω να νοιωθω οτι δε μπορω να υποστηριξω καποια πιστευω μου

τελος παντων ειδες οτι δε θελω να το τραβαω δεν ειμαι τετοια, ασε που μου διαμαρτηρεται και η μπεμπα:P με κλωτσαει και μου λεει μαμα ηρεμισεεεεεε:P

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

χμ...βασικα κι εγω ειμαι αντιθετη και παρα πολυ μαλιστα.

Καταλαβαινω καποιες κοπελες οι οποιες εφτασαν σε αδιεξοδο και αναγκαστηκαν να το κανουν...καταλαβαινω τον πονο τους...αλλα ρε κοριτσια συγγνωμη κιολας αλλα μη κρινετε μονο απο τη δικη σας περιπτωση.Τα ποσοστα εκτρωσεων εχουν αυξηθει και συνεχιζουν να αυξανονται με τρελλους ρυθμους τα τελευταια χρονια.Οι κοπελες πλεον...δεν ξερω τι να πω...μαλλον εχουν μπερδευτει και θεωρουν την εκτρωση μεθοδο αντισυλλιψης...αλλιως δεν το καταλαβαινω.Αρνουμε να δικαιολογησω ολη αυτη την καταντια..γιατι καταντια εχει καταντησει.Και απορω ολα αυτα τα κοριτσακια ειναι τι?Ανενημερωτα η απλα ανευθυνα?

Καλησπερα Νικι μου και εγω αντιθετη ημουν μεχρι να μου συμβει...πιστεψε αναγκαστικα εγω προσωπικα αναγκαστικα σε σημειο εκβιασμου...οποτε δυστυχως το εκανα...εχεις δικιο και για τα ποσοστα αρκει να παρεις για πχ την πρωην πεθερα μου η οποια εκανε 8 οταν ηταν νεα....εχει καταντησει το "περαστε" σκουπιστε τελιωσατε...απλα πιστευω οτι ειναι εντελως ανευθυνα και οπως και εγω ημουν ανευθυνη...οπως λοιπον κρινω εγω η ιδια τον εαυτο μου πριν με κρινουν οι αλλοι...

Link to comment
Share on other sites

fraoulitsa μου κοιτα ετσι ειναι το στιλ μου γενικοτερα που μιλω, δεν κρινω, ειλικρινα χτες σου ζητησα συγνωμη γιατι μπορει αθελα μου να σε προσβαλα αλλα ειλικρινα στο ειπα και χτες οτι δεν ειχα διαθεση να τσακωθω η να κρινω, αν με ηξερες προσωπικα θα καταλαβαινες, ετσι ειμαι γενικα οταν μιλω, κοιτα σα κοινωνιολογος ξερω οτι πρεπει να γινω ποιο διαλακτικη αλλα το δουλευω που θα μου παει ;)

απλα δε μπορω να νοιωθω οτι δε μπορω να υποστηριξω καποια πιστευω μου

τελος παντων ειδες οτι δε θελω να το τραβαω δεν ειμαι τετοια, ασε που μου διαμαρτηρεται και η μπεμπα:P με κλωτσαει και μου λεει μαμα ηρεμισεεεεεε:P

Καλησπερα αγγελικη μου δεν εχω προβλημα με εσενα..απλα με πειραξε ο τροπος σου που ηταν σκληρος....τελος παντων μην συνεχιστει και επειδη εισαι μελουσα μανουλα μιας "θεας"πρεπει να εισαι ηρεμη.....και δεν θελω να μαλωνω το αποφευγω και ειδικα με ανθρωπους που δεν ξερω...και στην κατασταση σου...;););):-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγγελικη μου δεν εχω προβλημα με εσενα..απλα με πειραξε ο τροπος σου που ηταν σκληρος....τελος παντων μην συνεχιστει και επειδη εισαι μελουσα μανουλα μιας "θεας"πρεπει να εισαι ηρεμη.....και δεν θελω να μαλωνω το αποφευγω και ειδικα με ανθρωπους που δεν ξερω...και στην κατασταση σου...;););):-D

 

γι αυτο το αφηνω και εγω εδω και ζητω για ακομα μια φορα συγνωμη που ημουν αποτομη:P:p:p

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο το αφηνω και εγω εδω και ζητω για ακομα μια φορα συγνωμη που ημουν αποτομη:P:p:p

δεν πειραζει και μην μου ζητας συγνωμη..αλλωστε αμα ολοι οι ανθρωποι ημασταν ιδιοι δεν θα υπηρχε ζωη,διαλογος,κουβεντες,ευχομαι ολα να κυλησουν ηρεμα ομαλα,με εναν πονο και να μας το πεις οταν θα ερθει η μπεμπα σου αν βεβαια το επιθυμεις....

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει και μην μου ζητας συγνωμη..αλλωστε αμα ολοι οι ανθρωποι ημασταν ιδιοι δεν θα υπηρχε ζωη,διαλογος,κουβεντες,ευχομαι ολα να κυλησουν ηρεμα ομαλα,με εναν πονο και να μας το πεις οταν θα ερθει η μπεμπα σου αν βεβαια το επιθυμεις....

 

εννοειτε πως θα σας το πω :P την περιμενω με μεγαλη λαχταρα ευχομαι και σε σενα γρηγορα να γεμισει η κοιλιτσα:P

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε πως θα σας το πω :P την περιμενω με μεγαλη λαχταρα ευχομαι και σε σενα γρηγορα να γεμισει η κοιλιτσα:P

Δεν θα ειναι ευκολο κα αμεσο..βλεπεις τα προβληματα δεν σταματανε εδω,αρχισαν του συζυγου μου..μην σε ταραζω και δεν υπαρχει λογος...γαι καποιο ακομη λογο θα πρεπει να το αντεξω και αυτο:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ειναι ευκολο κα αμεσο..βλεπεις τα προβληματα δεν σταματανε εδω,αρχισαν του συζυγου μου..μην σε ταραζω και δεν υπαρχει λογος...γαι καποιο ακομη λογο θα πρεπει να το αντεξω και αυτο:-D:grin::-D

 

αισιοδοξια και ολα θα πανε καλα, ειλικρινα μια φιλη μου που ειχε πολυ σοβαρο προβλημα και δε μπορουσε να συλλαβει εμεινε εγκυος εκει που δε το περιμενε οταν ειχε παρει αποφαση οτι δεν... αλλα το σπορακι της, της την εκανε τη χαρη

μην απελπιζεσται μονο ηρεμιστε και θα ερθει και σας το φασολακι σας :P

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...