Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Aχ !! βρε κοριτσια και μενα με κανατε να γελασω...!! εμεις πηραμε θεραπεια για μυκοπλασμα ουρεοπλασμα το σπερμα ηταν στα κατωτερα φυσιολογικα ! τοτε ο δικος μου ειχε τρελαθει , μετα απο 3 μηνες μονος του ηθελε να ξανακανει εξεταση και ηταν οκ ! τωρα που επαθα μυκητιαση και ειμαστε σε φαση για μωρο του λεει ο γιατρος θα παρεις και συ ...μα δεν εχω λεει συμπτωματα ! Στο σπιτι σκερφιστηκε οτι μπορειτε να φανταστειτε για να μην παρει το αντιμυκητησιακο ! Εβαλα και γω τα κλαμματα και τον απειλησα οτι οτι γινεται απο δω και περα μονο με προφυλακτικο...για ποτε το καταπιε την αλλη μερα το χαπακι...:D:D:D

 

χαχαχα! Ακριβώς! Άντρες μας είναι, τα κουμπιά τους λίγο πολύ τα ξέρουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα! Ακριβώς! Άντρες μας είναι, τα κουμπιά τους λίγο πολύ τα ξέρουμε!

Σαν μωρα παιδια ειναι ...ελεος...!!:D:D:D

τωρα βεβαια υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης αλλα δε γινοταν να μη παρω την αγωγη και αυτο με προβληματιζει κομματακι:?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΖΕΙ 72 ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ 24 ΩΡΕΣ 100%ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΗΤΑ.ΣΕ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΑ ΟΛΑ Η ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΖΩΝΤΑΝΑ?

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΠΟΥ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΡΑΦΕΙ(ΕΚΕΙΝΗ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ)

 

Κοιταξα το σπερμοδιαγραμμα , εμας μεχρι τη 12η ωρα γραφει 100% ακινητα....τωρα το προσεξα...αλλα ο γιατρος δεν ειπε κατι για αυτο! τωρα αναστατωθηκα και γω....:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαν μωρα παιδια ειναι ...ελεος...!!:D:D:D

τωρα βεβαια υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης αλλα δε γινοταν να μη παρω την αγωγη και αυτο με προβληματιζει κομματακι:?

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα το σπερμοδιαγραμμα , εμας μεχρι τη 12η ωρα γραφει 100% ακινητα....τωρα το προσεξα...αλλα ο γιατρος δεν ειπε κατι για αυτο! τωρα αναστατωθηκα και γω....:roll:

ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΑΣ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Aν ηταν ο γιατρος δε θα μας ανησυχουσε??

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Aν ηταν ο γιατρος δε θα μας ανησυχουσε??

ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΙΠΕΣ,ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΛΕΓΕ.ΜΑΛΛΟΝ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΕΛΤΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ ΑΔΙΚΑ:):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ

Εγω στο γιατρο που το καναμε δεν τον εχω θαρρος.Μια φορα τον ειδα τον ανθρωπο... δεν εχω θαρρος να του τηλ.Αν μαθεις ενημερωσε σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα το σπερμοδιαγραμμα , εμας μεχρι τη 12η ωρα γραφει 100% ακινητα....τωρα το προσεξα...αλλα ο γιατρος δεν ειπε κατι για αυτο! τωρα αναστατωθηκα και γω....:roll:

 

 

Έψαχνα τόση ώρα ένα φυλλάδιο που είχα πάρει από τον ουρολόγο και αναφέρει τα εξής:

"Η κινητικότητα χωρίζεται σε 4 κατηγορίες: (α) πρόσθια προωθητική, (β) πρόσθια μέτρια και όχι ευθύγραμμη, (γ) επιτόπια ή τρομώδης και (δ) μηδενική (ακίνητα σπερματοζωάρια). Το άθροισμα (α+β) πρέπει να είναι τουλάχιστον 32% και το άθροισμα (α+β+γ) πρέπει να είναι τουλάχιστον 40%, την πρώτη ώρα."

 

"Επίσης, το σπερμοδιάγραμμα συμπληρώνεται από τον έλεγχο της ζωτικότητας(test Williams): τα ακίνητα σπερματοζωάρια δεν είναι πάντοτε και νεκρά, επομένως, η επαφή με μια χρωστική ουσία είναι δυνατόν να επιτρέπει τη διάκριση αυτή. Συνήθως, χρησιμοποιείται διάλυμα ηωσίνης: όσα σπερματοζωάρια χρωματίζονται θεωρούνται νεκρά, αφού η μεμβράνη τους δεν είναι άθικτη και επιτρέπει την πρόσληψη της χρωστικής ουσίας. Τα αχρωμάτιστα σπερματοζωάρια θεωρούνται ζώντα, αφού έχουν άθικτη μεμβράνη, η οποία αποκλείει τη διέλευση της χρωστικής. Το αποτέλεσμα εκφράζεται σε εκατοστιαία αναλογία ζώντων σπερματοζωαρίων."

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο γιατρο που το καναμε δεν τον εχω θαρρος.Μια φορα τον ειδα τον ανθρωπο... δεν εχω θαρρος να του τηλ.Αν μαθεις ενημερωσε σε παρακαλω

 

Λοιπον στο δικος μας λεει :1η ωρα ζωηρα 65%, μετρια 10% ,ακινητα 25%

3η ωρα: " 35% , '' 10% , '' 55%

6η ωρα '' 10% , '' 10% '' 80%

12η ωρα '' '' 100%%

 

 

Αρα το οτι ζουν 3 μερες τα δικα μας δε το κοβω να το κανουν...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λεει και ρευστοποιηση στα 25 min...τωρα τι κανει αυτη η ρευστοποιηση τρεχα γυρευε

 

Η ρευστοποίηση που γίνεται στα 25 λεπτά είναι πολύ καλό. Πρέπει να γίνεται το πολύ σε μια ώρα μετά την εκσπερμάτιση αλλιώς δημιουργείτε ένα πηχτό μείγμα ας το πω, που εμποδίζει τη κίνηση των σπερματοζωαρίων.

Link to comment
Share on other sites

Η ρευστοποίηση που γίνεται στα 25 λεπτά είναι πολύ καλό. Πρέπει να γίνεται το πολύ σε μια ώρα μετά την εκσπερμάτιση αλλιώς δημιουργείτε ένα πηχτό μείγμα ας το πω, που εμποδίζει τη κίνηση των σπερματοζωαρίων.

ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ(ΟΜΟΙΟΓΕΝΗΣ)ΣΤΙΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΛΕΕΙ 4800000 ΑΩΡΑ,ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?ΑΝΑ ML ΕΙΝΑΙ 16,400,ΟΟΟ ΩΡΙΜΑ.(ΣΤΑ ΑΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΕΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΕΝΩ ΣΤΑ ΩΡΙΜΑ ΚΟΜΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Σας τρώμε!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen:

Εμάς γράφει απο την 1η ώρα 100% νεκρά ή ακίνητα!!!

 

Αν δεν το διακομωδήσουμε... δε τη βγάζουμε καθαρή....

ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ ΤΩΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ(ΟΜΟΙΟΓΕΝΗΣ)ΣΤΙΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΛΕΕΙ 4800000 ΑΩΡΑ,ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?ΑΝΑ ML ΕΙΝΑΙ 16,400,ΟΟΟ ΩΡΙΜΑ.(ΣΤΑ ΑΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΕΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΕΝΩ ΣΤΑ ΩΡΙΜΑ ΚΟΜΜΑΤΑ

 

Τα ώριμα είναι τα υγιή, αυτά που είναι έτοιμα για γονιμοποίηση. Άωρα είναι αυτά που έχουν παθολογική μορφή, δεν είναι φυσιολογικά δλδ. Σκέψου την εικόνα ενος σπερματοζωαρίου χωρίς όμως την ουρά, στρόγγυλο. Αυτό συμβαίνει σε περίπτωση λοίμωξης, όπως το ουρεόπλασμα. Όπως και να'χει μην προσπαθείς τώρα να διαβάσεις το σπερμοδιάγραμμα γιατί λόγω της λοίμωξης οι τιμές έχουν αλλάξει. Όταν τελειώσει με την θεραπεία θα δεις έγκυρη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Η ρευστοποίηση που γίνεται στα 25 λεπτά είναι πολύ καλό. Πρέπει να γίνεται το πολύ σε μια ώρα μετά την εκσπερμάτιση αλλιώς δημιουργείτε ένα πηχτό μείγμα ας το πω, που εμποδίζει τη κίνηση των σπερματοζωαρίων.

 

παλι καλα γιατι μετα απο τοσο καιρο αρχισα να φρικαρωωωω:evil: δεν ειχα ασχοληθει ιδιαιτερα τοτε ! ειπε ο γιατρος καλα ειπαμε και μεις παντα καλα , γεια σας και αντιο σας :P

Link to comment
Share on other sites

Τα ώριμα είναι τα υγιή, αυτά που είναι έτοιμα για γονιμοποίηση. Άωρα είναι αυτά που έχουν παθολογική μορφή, δεν είναι φυσιολογικά δλδ. Σκέψου την εικόνα ενος σπερματοζωαρίου χωρίς όμως την ουρά, στρόγγυλο. Αυτό συμβαίνει σε περίπτωση λοίμωξης, όπως το ουρεόπλασμα. Όπως και να'χει μην προσπαθείς τώρα να διαβάσεις το σπερμοδιάγραμμα γιατί λόγω της λοίμωξης οι τιμές έχουν αλλάξει. Όταν τελειώσει με την θεραπεία θα δεις έγκυρη εικόνα.

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΑ 4800000 ΘΕΡΑΠΕΥΤΟΥΝ ΘΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΣΤΑ 16400000?

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΑ 4800000 ΘΕΡΑΠΕΥΤΟΥΝ ΘΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΣΤΑ 16400000?

 

Αυτό δεν το γνωρίζω. Αλλά σου ξαναλέω να μην στέκεσαι σε αυτά τα νούμερα. Μετά τη θεραπεία θα έχετε έγκυρη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω. Αλλά σου ξαναλέω να μην στέκεσαι σε αυτά τα νούμερα. Μετά τη θεραπεία θα έχετε έγκυρη εικόνα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΠΕΡΜΕΝΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ ΤΩΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ.

 

 

Καθόλου δεν με στεναχώρησες καλή μου. Το ξεπέρασα πλέον αυτό το στάδιο. Με τη μικρογονιμοποίηση δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αφού είναι ζωντανά, δεν έχει σημασία που είναι ακίνητα γιατί τα γονιμοποιούν στο εργαστήριο. Οπότε λύθηκε κι αυτό το πρόβλημα.

 

Επίσης, επειδή το φιλοσόφισα πολύ το πράγμα 4 χρόνια τώρα, αν δεν ερθει το παιδί, δεν θα πεθάνουμε κιόλας. Ναι, θα στεναχωρηθώ, θα χτυπηθώ, αλλά δεν μπορώ να αυτοκτονήσω άρα και να πεθάνω. Και αφού λοιπόν θα συνεχίζω να ζω, θα προσπαθήσω τουλάχιστον να βρω άλλα ενδιαφέροντα μαζί με τον αντρούλη μου. Τι να κάνουμε? Κάποια πράγματα δεν τα διαλέγεις στη ζωή....;)

 

 

Υ.Γ. Σε παρακαλώ, αν μπορείς μην γράφεις με κεφαλαία.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν με στεναχώρησες καλή μου. Το ξεπέρασα πλέον αυτό το στάδιο. Με τη μικρογονιμοποίηση δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αφού είναι ζωντανά, δεν έχει σημασία που είναι ακίνητα γιατί τα γονιμοποιούν στο εργαστήριο. Οπότε λύθηκε κι αυτό το πρόβλημα.

 

Επίσης, επειδή το φιλοσόφισα πολύ το πράγμα 4 χρόνια τώρα, αν δεν ερθει το παιδί, δεν θα πεθάνουμε κιόλας. Ναι, θα στεναχωρηθώ, θα χτυπηθώ, αλλά δεν μπορώ να αυτοκτονήσω άρα και να πεθάνω. Και αφού λοιπόν θα συνεχίζω να ζω, θα προσπαθήσω τουλάχιστον να βρω άλλα ενδιαφέροντα μαζί με τον αντρούλη μου. Τι να κάνουμε? Κάποια πράγματα δεν τα διαλέγεις στη ζωή....;)

 

 

Υ.Γ. Σε παρακαλώ, αν μπορείς μην γράφεις με κεφαλαία.

Ειμαι απολυτα σιγουρη οτι ολες μας θα κανουμε το ονειρο μας πραγματικοτητα με οποιον τροπο χρειαστει.Και αν δεν γινει δεν θα πεθανουμε κιολας,εχουμε τους αντρες μας και τις οικογενειες μας και θα ζησουμε ευτυχισμενοι με αυτους.Εγω πιστευω παρα πολυ οτι αυτοι που δοκιμαζονται στο τελος βγαινουν νικητες....Τοσες ιστοριες με αισιο τελος ακουμε καθημερινα:):):):) Ο ΘΕΟΣ ειναι μεγαλος και αργα η γρηγορα,παντα παρεμβαινει....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...