Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

και εμείς με τη κινητικότητα έχουμε θέμα..

κάνει θεραπεία..νομίζω τώρα είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα...

κάναμε μια αποτυχημένη σπερματέγχυνση και τώρα σκεφτόμαστε τα επόμενα βήματα...:) :)

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ? ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ.

AGGELAKI:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 3 ΜΗΝΕΣ PERMEN KAI EVIOL-A ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΕΓΩ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ SERPAFAR ΧΑΠΙΑ -ΟΡΜΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.......

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με περίπου 25 εκ. σπερ/ρια και 27% συνολική κινητικότητα με την δεύτερη ελεύθερη επαφή πιάσαμε τον μπέμπη μας και τώρα περιμένω να γεννήσω! Δεν προλάβαμε καν να αγχωθούμε και όπως έχω ξαναγράψει αυτός είναι και ο λόγος που πιστεύω ότι έμεινα έγκυος αμέσως! Όχι άγχος λοιπόν και σύντομα θα έρθει το μωράκι σε όλους!

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α και ξέχασα να πώ ότι ο γιατρός (ουρολόγος) όταν είδε το σπερμοδιάγραμμα δεν μας έκανε την παραμικρή νήξη για εξωσωματική. Μας είπε όταν αποφασίσουμε να κάνουμε μωρό να το προσπαθήσουμε και αν μετά από 1 χρόο προσπαθειών δεν έχουμε αποτέλεσμα θα έδινε στον άντρα μου βιταμίνες για ενίσχυση της κινητικότητας.

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

DIMITRA ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ! ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ 28% ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ , ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ 3μηνη ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΛΟΜΙΦΑΙΙΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΣΤΑΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΓΧΩΜΕΝΗ ΠΛΕΟΝ! !!!! ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ....ΟΛΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΚΑΝΕΙ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διώξε το άγχος και θα δείς ότι σύντομα θα μείνεις έγκυος! Σου μιλάω εκ πείρας! Ιδίως αν έχει καλή ποσότητα, μην φοβάσαι καθόλου! Όπως μου είπες ο γυναικολόγος μου στην 1η επίσκεψη που πήξαμε για να δούμε το φασολάκι μας και του έδειξα το σπερμοδιάγραμμα και του λέω γιατρε με αυτές τις τιμές πιάστηκε το φασολάκι...μου λέει κοίταξε και η κινητικότητα δεν είναι τραγική αλλά να ξέρεις ότι κυρίως αυ΄τό που παίζει ρόλο είναι η ποσότητα. Και σημειωτέον ότι και η ποσότητά μας ήταν οριακή...25 εκατομύριο. Και μου λέει χαριτολογόντας...φαίνεται το έμβρυο έκανε βαράκια εκείνη την ημέρα και δυνάμωσε! Μην αγχώνεστε κορίτσιακαι μην αγχώνεται και τους άντρες σας. Καντε σεξ για απόλαυση, όχι σαν αγγαρεία και το μπεμπέ θα δείτε ότι θα έρθει!!

Α και παρεμπιπτόντως εγώ δεν θυμόμουν πότε μου είχε ήρθε περίοδος...στο περίπου...δεν ξέρω καν αν ήμουν στις γόνιμες (προφανώς ήμουν!!!). Απλά θέλω να πώ ότι δεν έκατσα να μετρήσω και να προγραμματίσω

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ? ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ.

AGGELAKI:p

μας έδωσε κερατίνη και βιταμίνη Ε!!

μακάρι όλες μας σύντομα να γίνουμε μανούλες..

μπορεί όντως το άγχος να έχει σημαντικό ρόλο..όμως μετά από 2 χρόνια προσπαθειών δεν είναι εύκολο να μην αγχώνεσαι ούτε να το ξεχάσεις μπορείς..:P:p

η Παναγία ελπίζω να μας βοηθήσει όλες είτε με άγχος είτε χωρίς...

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσα!

Αχ δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο χερομαι που υπαρχει αυτο το θεμα!Σημερα ειναι μια πολυ δυσκολη ημερα για μενα και δεν εχω σταματσει το κλαμα μεχρι πριν λιγο!

 

Λοιπον να σας πω λιγο 2 πραγματα για μας και ισως μπορειτε να με πειτε και εσεις καποια γνωμη!Εδω και 2 χρονια προσπαθουμε για παιδακι δυχος αποτελεσμα μεχρι τωρα! τελικα πηγαμε στον γιατρο μου και μου βρεικε το συνδρομο τον πολυκυστοικον ωοθικον και μας στελνει να κανει ο αντρας μου σπερμοδιαγραμα για να με δωσει ισως καποιο χαπι εκτος την μετφορμινη για να μου ερχετε περιοδο εφοσον ειναι καλο το σπερμοδιαγραμα!

Λοιπον παμε κανουμε της εξετασεις του αντρουλι μου και εχουμε τα εξις αποτελεσματα! Χαμλι κηνιτικοτιτα 32 % και 3,89 εκατομιρια στο μλ! Και πηγαμε σημερα στον γιατρο και μας λεει εφοσον υπαρχει προβλημα απο του συζιγου την πλευρα παμε για εξωσωματικη! Το φυσιολογικο ειναι 50% κοινιτικοτιτα και 20 εκατομιρια στο μλ. ενο η εμβριολογος με λεει δεν ειναι χαλια αλλα δεν ειναι και τα καλυτερα!ολοι μερα το ψαχνω και βλεπω περιποσεις που ηταν ακομα ποιο χαμιλι η κινιτικοτιτα αλλα καταφερανε τα ζευγαρια να μεινουν εγκυος.

Πριν λιγο μιλουσαμε με τον αντρα μου και σκευτικαμε να παμε με ολα τα αποτελεσματα και σε εναν αλλο γιατρο να του τα δειξουμε.

Σας παρακαλω αν ξερετε πειτε μου υπαρχει πιθανοτιτα σιλιψις με φυσιολογικο τροπο?

δεν ξερω τ να κανω, νιωθω πως σταματισε η γη να γυρναει. :(:(

 

υ.γ. με συγχοριτε για την χαλια μου γραμματικι και ορθογραφεια αλλα πολλαααα πολλαααααααααααα χρονια στο εξωτερικο χωρισ ελληνικο σχολειο αυτο το αποτελεσμα εχουν!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε κι εμείς περίπου στην ίσα φάση απλα έχουμε αποφασίσει να την κάνουμε την εξωσωματικη. Δεν υπάρχει περίπτωση εφόσον υπάρχει σπερμα, έστω και κάτω απο το φυσιολογικό, να σου πει κάνεις πως αποκλείεται να συλλαβεις. Απλα είναι λιγότερες οι πιθανότητες. Έτσι κι εμείς επειδή δεν θελουμε άλλο να περιμένουμε να τύχει αποφασίσαμε και απο Σεπτέμβρη θα βάλουμε μπρος.

cctip3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μην στεναχωριέσαι καλή μου. Εμείς είμαστε σε χειρότερη κατασταση. Ο άντρας μου έχει κινητικότητα μόλις 2%!!! Και εγώ γνωρίζω οτι έχω πολυκιστικές εδω και 12 χρόνια.

Παρ'όλα αυτά δεν απογοητευόμαστε. Ακόμη και με αυτά υπάρχουν πιθανότητες. Λιγοστές μεν, αλλά υπάρχουν.

 

Πήγαινε και σε άλλο γιατρό.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμ-εφ μου εμεις αυτον τον καιρω dεν εχουμε την dυνατοτια και απο οικονομικης αποψις αλλα κυριος απο ψηχολογια ειμαστε πολυ χαλια! Αν μου επιτρεπεις απο ποια περιοχη γραφεις και τι τιμη σας ειπαν για την εξωσωματικη?

 

μανουλινα μου λυπαμε. ευχομαι να βελτιοσουν τα πραγματα και συντομα ολες μας να εχουμε το νινι που επιθυμουμε. Εσεις αν επιτρεπετε τι θα κανετε?

Link to comment
Share on other sites

μανουλινα μου λυπαμε. ευχομαι να βελτιοσουν τα πραγματα και συντομα ολες μας να εχουμε το νινι που επιθυμουμε. Εσεις αν επιτρεπετε τι θα κανετε?

 

 

Προς το παρόν δεν κάνουμε τίποτα. Έχουμε μεν ελεύθερες επαφές, αλλά αποτέλεσμα μηδέν.

Για περαιτέρω βοήθεια δεν το βλέπω μιας και μας έχει βαρέσει για τα καλά η οικονομική κρίση και τα βγάζουμε δύσκολα πέρα.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια, και μένα κάποτε έτσι μου χαν πει, δύσκολα, πολύ δύσκολα θα μείνεις έγκυος φυσιολογικά... λογω σπέρματος.

 

στο πρώτο, που ήταν παλίνδρομη, νόμιζα οτι βοήθησε το σεξ με πρόγραμμα. Στο δεύτερο, που ήταν 3 μήνες μετά την παλίνδρομη, νόμιζα οτι έφταιγαν κάτι επιπλοκές που είχα μετά την παλίνδρομη και έκανα διάνοιξη τραχήλου, και έτσι πέρασαν πιο εύκολα τα αργοκίνητα...

 

στο τρίτο, που ήταν με προφυλακτικό, άρχισα να πιστεύω οτι τα αργοκίνητα μεταλλάχτηκαν...

 

προσπαθούσαμε συστηματικά 2 χρόνια, (και οταν λέμε συστηματικά, εννοώ συστηματικά) είχαμε ελεύθερες επαφές 6, και δεν γινόταν τίποτε. Τώρα έχουμε κόψει το σεξ για αντισύλληψη. δεν τα εμπιστεύομαι πια τα αργοκίνητα!

 

και οι γιατροί δυστυχώς είναι μεγάλα λαμόγια, και παίζουν με τις ελπίδες μας...

 

ο άντρας μου πάντως λέει οτι για όλα έφταιγαν οι σαρδέλες, το κρασί και η ψυχολογία. καλή διατροφή για καιρό, καλή ψυχολογία, και καλή τύχη! εύχομαι να πάνε όλα καλά!

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια, και μένα κάποτε έτσι μου χαν πει, δύσκολα, πολύ δύσκολα θα μείνεις έγκυος φυσιολογικά... λογω σπέρματος.

 

στο πρώτο, που ήταν παλίνδρομη, νόμιζα οτι βοήθησε το σεξ με πρόγραμμα. Στο δεύτερο, που ήταν 3 μήνες μετά την παλίνδρομη, νόμιζα οτι έφταιγαν κάτι επιπλοκές που είχα μετά την παλίνδρομη και έκανα διάνοιξη τραχήλου, και έτσι πέρασαν πιο εύκολα τα αργοκίνητα...

 

στο τρίτο, που ήταν με προφυλακτικό, άρχισα να πιστεύω οτι τα αργοκίνητα μεταλλάχτηκαν...

 

προσπαθούσαμε συστηματικά 2 χρόνια, (και οταν λέμε συστηματικά, εννοώ συστηματικά) είχαμε ελεύθερες επαφές 6, και δεν γινόταν τίποτε. Τώρα έχουμε κόψει το σεξ για αντισύλληψη. δεν τα εμπιστεύομαι πια τα αργοκίνητα!

 

και οι γιατροί δυστυχώς είναι μεγάλα λαμόγια, και παίζουν με τις ελπίδες μας...

 

ο άντρας μου πάντως λέει οτι για όλα έφταιγαν οι σαρδέλες, το κρασί και η ψυχολογία. καλή διατροφή για καιρό, καλή ψυχολογία, και καλή τύχη! εύχομαι να πάνε όλα καλά!

 

 

υπαρχει ομως ελπιdα να μεινουμε με φυσιολογικο τροπο εγκυος? :confused::confused::confused: με μπερdεψες λιγο αχαχαχα ειμαι και λιγο ζαλισμενει απο τον ηλιο και τα εχσα τωρα αχαχαχα σορρυυυυυυ τα παιdακια σου με εξωσωματικη τα επιασεσ η με φυσιολογικο τροπο? να τονισω κιωλας πως dεν εχω κανενα θεμα με την εξωσωματικη εκτος το μεγααααααλο της κοστος. :?

 

κοιτα να dεις εμενα ο αντρας μου το βραdυ πριν την εξετασει εκατσε και κατεβασε μια 0,5 λ ρετσινα. τωρα ιdι μας εβαλα σε προγραμα! φρουτακια, υγεινη dιατροφη και το κυριοτερο επιdι μετακομιζουμε απο θεσσαλονικη για καβαλα θα παω και σε αλλο γιατρο εγω και ο αντρας μου θα κανει ξανα επαναλυψει της εξετασεις αλλα με παρακολουθιση απο ουρολογο!!!

 

Να ρωτισω και κατι ακομα εγω εχω και μια κυστη στην αριστερι πλευρα περιπου 6 ποντους... μηπως θα ηταν καλα να την αφαιρεσω? εχω ακουσει πως πολα ζευγαρια μεουν πολυ ευκολα μετα απο λαπαροσκοπιση εγκυος! σορρυ αλλα προσπαθω καθε ελπιdα να αρπαξω.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν κάνουμε τίποτα. Έχουμε μεν ελεύθερες επαφές, αλλά αποτέλεσμα μηδέν.

Για περαιτέρω βοήθεια δεν το βλέπω μιας και μας έχει βαρέσει για τα καλά η οικονομική κρίση και τα βγάζουμε δύσκολα πέρα.

 

 

μανουλινα μου και εμεις τα ιdια γιαυτο και φευγουμε απο θεσσαλονικη. παμε να μεινουμε σπιτι μου στην καβαλα προτον για να αποφυγουμε τα ενοικια αλλα και κυριος για να ηρεμισουμε επιτελους απο αυτο το αγχος!

ευχομαι πραγματικα να εχετε συντομα τυχερο και να κρατας το μπεμπακι σου αγγαλιτσα! αυτο το συστημα υγειας εdω στην ελλαdα μας εχει καταστρεψει! ενω πληρονουμε ασφαλια η ασφαλια μας τπτ dε καλυπτη! ουυυυφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπουμπουλινα, κοριτσι μου, ειδα σε αλλο σου ποστ οτι σκεφτηκες ή σας προτειναν κλομιφαινη! Αν εχεις κυστη στην ωοθηκη (και μαλιστα 6 εκ) η κλομιφαινη ειναι πολυ επικινδυνη γιατι δημιουργει απο μονη της κυστες! Εγω που την επαιρνα για καιρο εκανα κατι κυστες σαν πορτοκαλια και τραβιομουν για καιρο!!! Κοιτα ο γιατρος σου να προσεχει πρωτα απ΄ολα την υγεια σου! Η κυστη απο μονη της δεν δημιουργει δυσκολια στη συλληψη, αν μεγαλωσει ομως μπορει να εχεις ασχημες επιπλοκες! Ισως ειναι καλυτερο να παρεις για ενα-δυο μηνες αντισυλληψη μεχρι να υποχωρησει και μετα να ξεκινησετε προσπαθειες. Συζητησε το και με τον καινουριο γιατρο σου, θα σου πει καλυτερα! μεχρι τοτε βιταμινουλες και καλη διαθεση, βοηθαν και τα δυο πολυ! Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουλινα, κοριτσι μου, ειδα σε αλλο σου ποστ οτι σκεφτηκες ή σας προτειναν κλομιφαινη! Αν εχεις κυστη στην ωοθηκη (και μαλιστα 6 εκ) η κλομιφαινη ειναι πολυ επικινδυνη γιατι δημιουργει απο μονη της κυστες! Εγω που την επαιρνα για καιρο εκανα κατι κυστες σαν πορτοκαλια και τραβιομουν για καιρο!!! Κοιτα ο γιατρος σου να προσεχει πρωτα απ΄ολα την υγεια σου! Η κυστη απο μονη της δεν δημιουργει δυσκολια στη συλληψη, αν μεγαλωσει ομως μπορει να εχεις ασχημες επιπλοκες! Ισως ειναι καλυτερο να παρεις για ενα-δυο μηνες αντισυλληψη μεχρι να υποχωρησει και μετα να ξεκινησετε προσπαθειες. Συζητησε το και με τον καινουριο γιατρο σου, θα σου πει καλυτερα! μεχρι τοτε βιταμινουλες και καλη διαθεση, βοηθαν και τα δυο πολυ! Καλη συνεχεια!

 

μανουλινα μου και εμεις τα ιdια γιαυτο και φευγουμε απο θεσσαλονικη. παμε να μεινουμε σπιτι μου στην καβαλα προτον για να αποφυγουμε τα ενοικια αλλα και κυριος για να ηρεμισουμε επιτελους απο αυτο το αγχος!

ευχομαι πραγματικα να εχετε συντομα τυχερο και να κρατας το μπεμπακι σου αγγαλιτσα! αυτο το συστημα υγειας εdω στην ελλαdα μας εχει καταστρεψει! ενω πληρονουμε ασφαλια η ασφαλια μας τπτ dε καλυπτη! ουυυυφ

 

υπαρχει ομως ελπιdα να μεινουμε με φυσιολογικο τροπο εγκυος? :confused::confused::confused: με μπερdεψες λιγο αχαχαχα ειμαι και λιγο ζαλισμενει απο τον ηλιο και τα εχσα τωρα αχαχαχα σορρυυυυυυ τα παιdακια σου με εξωσωματικη τα επιασεσ η με φυσιολογικο τροπο? να τονισω κιωλας πως dεν εχω κανενα θεμα με την εξωσωματικη εκτος το μεγααααααλο της κοστος. :?

 

κοιτα να dεις εμενα ο αντρας μου το βραdυ πριν την εξετασει εκατσε και κατεβασε μια 0,5 λ ρετσινα. τωρα ιdι μας εβαλα σε προγραμα! φρουτακια, υγεινη dιατροφη και το κυριοτερο επιdι μετακομιζουμε απο θεσσαλονικη για καβαλα θα παω και σε αλλο γιατρο εγω και ο αντρας μου θα κανει ξανα επαναλυψει της εξετασεις αλλα με παρακολουθιση απο ουρολογο!!!

 

Να ρωτισω και κατι ακομα εγω εχω και μια κυστη στην αριστερι πλευρα περιπου 6 ποντους... μηπως θα ηταν καλα να την αφαιρεσω? εχω ακουσει πως πολα ζευγαρια μεουν πολυ ευκολα μετα απο λαπαροσκοπιση εγκυος! σορρυ αλλα προσπαθω καθε ελπιdα να αρπαξω.[/QUOT

 

 

 

 

 

 

συμφωνω οτι μια κυστη των 6 εκ. αποτελει προβλημα οταν κανεις προκληση οωρρηξιας ή εξωσωματικη. μπουμπουλινα πρεπει να το δεις αμμεσα αυτο το θεμα. εγω εμεινα εγκυος 2 μηνες μετα απο λαπαροσκοπιση, ασχετα με την αρνητικη καταληξη που ειχε.

 

και συμφωνω επισης πως δεν εχουμε πλεον δωρεαν υγεια. προχθες χρειαστηκα καποιες εξετασεις να κανω αιματολογικες. τις εκανα μεσα σε δημοσιο νοσοκομειο και τις πληρωσα κανονικα (ολη τους την αξια- οχι απλη συμμετοχη). αισχος:twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ομως ελπιdα να μεινουμε με φυσιολογικο τροπο εγκυος? :confused::confused::confused: με μπερdεψες λιγο αχαχαχα ειμαι και λιγο ζαλισμενει απο τον ηλιο και τα εχσα τωρα αχαχαχα σορρυυυυυυ τα παιdακια σου με εξωσωματικη τα επιασεσ η με φυσιολογικο τροπο? να τονισω κιωλας πως dεν εχω κανενα θεμα με την εξωσωματικη εκτος το μεγααααααλο της κοστος. :?

 

κοιτα να dεις εμενα ο αντρας μου το βραdυ πριν την εξετασει εκατσε και κατεβασε μια 0,5 λ ρετσινα. τωρα ιdι μας εβαλα σε προγραμα! φρουτακια, υγεινη dιατροφη και το κυριοτερο επιdι μετακομιζουμε απο θεσσαλονικη για καβαλα θα παω και σε αλλο γιατρο εγω και ο αντρας μου θα κανει ξανα επαναλυψει της εξετασεις αλλα με παρακολουθιση απο ουρολογο!!!

 

Να ρωτισω και κατι ακομα εγω εχω και μια κυστη στην αριστερι πλευρα περιπου 6 ποντους... μηπως θα ηταν καλα να την αφαιρεσω? εχω ακουσει πως πολα ζευγαρια μεουν πολυ ευκολα μετα απο λαπαροσκοπιση εγκυος! σορρυ αλλα προσπαθω καθε ελπιdα να αρπαξω.

 

 

μόνοι μας βρε μπουμπουλίνα, 3 φορές μόνοι μας... γι' αυτό λέω οτι τελικά και τα αργά σπερματοζωάρια την κάνουν την δουλιά:-P

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οπωτε τελικα το κλομιφεν το αποκινουμε παλι διοτη εχω μια κυστη 6,5 εκατοστα περιπου στην αρηστερη ωοθηκη! βεβαια μικρενε λιγο ηταν 8,5 αλλα ειχα και μονο 2 φορες περιοδο απο τοτε που ανακαλυφτικε.. ουυυφ μικρη παρακαλουσα να μην εχω περιοδο και τωρα παρακαλαω να μου ερθουν τα μουσαφιρια! αχαχαχαχαχα :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: αυτο τον καιρο μετφορμινη περνω. ξερετε τπτ να μου πειτε γιαυτο το φαρμακο?

 

για να βρουμε εναν νεο γιατρο και θα δω τι θα μας πει! και για μενα και για τον αντρα μου! Παντως ειπα και σε ενα αλλο θεμα πως μου δωσατε πολυ θαρος και ειμαι πολυ πολυ καλυτερα ποια! :-D:grin: σας ευχαριστω ολεεεες! ευχομαι ο θεος ολους να σας εχει καλα και να αποκτατε παντα αυτο που επιθυμητε!!!!

 

Moon chid αχαχαχαχα λιγο ο ηλιος λιγο η ζεστη λιγο το αγχος που ειχα μπερδευτικα! αχ τωρα ακομα ποιο πολυ θαρος πηρα!!! :-D:grin::-D

 

Νομιζω καταλαβενετε η χαρα μου απο τα πολα προσοπακια που κανω! χιχιχιχ ειστε απιστευτες!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμ-εφ μου εμεις αυτον τον καιρω dεν εχουμε την dυνατοτια και απο οικονομικης αποψις αλλα κυριος απο ψηχολογια ειμαστε πολυ χαλια! Αν μου επιτρεπεις απο ποια περιοχη γραφεις και τι τιμη σας ειπαν για την εξωσωματικη?

 

Sorry για την καθυστερημένη απάντηση αλλα τώρα το είδα. Είμαστε απο Αθήνα και μας είπε πως με μικρογονιμοποιηση θα κοστίσει γύρω στις 2500 ?. Χωριά οι εξετάσεις που έχουμε κάνει ήδη κι Έχει φύγει περίπου άλλο ένα χιλιαρικο.... Το ξέρω πως είναι δύσκολοι οι καιροί. Αλλα ευτυχώς εμάς θα μας βοηθήσουν τα πεθερικά μου καθώς όπως φανταζεσαι λαχταρουν πολυ κι αυτοί ένα εγγονακι κι ευτυχώς είναι στη φάση που κουτσα στραβα ακόμα μπορούν να συνεισφέρουν.

cctip3.png
Link to comment
Share on other sites

Sorry για την καθυστερημένη απάντηση αλλα τώρα το είδα. Είμαστε απο Αθήνα και μας είπε πως με μικρογονιμοποιηση θα κοστίσει γύρω στις 2500 ?. Χωριά οι εξετάσεις που έχουμε κάνει ήδη κι Έχει φύγει περίπου άλλο ένα χιλιαρικο.... Το ξέρω πως είναι δύσκολοι οι καιροί. Αλλα ευτυχώς εμάς θα μας βοηθήσουν τα πεθερικά μου καθώς όπως φανταζεσαι λαχταρουν πολυ κι αυτοί ένα εγγονακι κι ευτυχώς είναι στη φάση που κουτσα στραβα ακόμα μπορούν να συνεισφέρουν.

 

 

κουκλα μου σου ευχομαι ολοψυχα συντομα να εχετε το επιθυμιτο αποτελεσμα και να γινετε γονεις!

αστα να πανε ειναι τα οικονομικα παντου ειναι, δεν ειναι μονο σε μας! Χμμμ το θεμα με τα πεθερικα απλα θα το προσπεραθω διοτι εγω δεν εχω πεθερα αλλα ενα οτι νανε! Γιαυτο και δεν εχουμε επαφες :? τελως παντων αλλο θεμα αυτο!!!

παντος θα χαρω να ακουσω νεα σου! οτι καλυτερο σου ευχομαι!:-D:grin::-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουλινα καλα θα κανεις να την αφαιρεσεις την κυστη τι να τι εχεις μεσα σου να μεγαλωνει και να μικρενει,ειχα και εγω 5,5 εκατ. αλλα κυστη με αιμα οχι με υγρο ενδομητριωση λεγαιτε και την αφαιρεσα αμεσως μολισ την ανακαλυψα η μητρα μας νωμιζω εγω πρεπει να ειναι πεντακαθαρει για να μπορει να συλαβει.Μετα θα πατε σε ενα ειδηκο κεντρο σμερματος (και οχι σε αυτα τα μικροβιολογικα που κανουμε ολες τησ εξετασεις)θα κανει σπερμοδιαγραμμα και καλιεργεια σπερματος γιατι η χαμιλη κινητικοτητα μπορει να ωφειλετε σε καποιο μικροβιο,του ανδρα μου το πρωτο βγεικε 40% στο συνολο α+β+γ και μετα την καλιεργεια εδειξε οτι ειχαι χλαμυδια και καναμε μαζι θεραπεια γιατι θα ειχα κολυση και εγω επειδη κανουμε ελευθερα μασ ειπαι ο ανδρολογος και ξανα εκανε καλιεργεια και σπερμοδιαγραμμα και ειχαι φυγει το μικροβιο και η κινητικοτητα ειχαι φτασει 70% ολικη α+β+γ.Αλλα παρολο αυτα μας ειπαι να προσπαθησουμε μονη μας και αν δεν γινει κατι το φθηνοπορο θα καουμε την πρωτη μας σπερματενγχυση γιατι ειμαστε παντρεμενη σχεδον τεσσερα χρονια.ελπιζω να σε βοηθησα λιγο, θελει υπομονη και αισιοδοξια!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουλινα καλα θα κανεις να την αφαιρεσεις την κυστη τι να τι εχεις μεσα σου να μεγαλωνει και να μικρενει,ειχα και εγω 5,5 εκατ. αλλα κυστη με αιμα οχι με υγρο ενδομητριωση λεγαιτε και την αφαιρεσα αμεσως μολισ την ανακαλυψα η μητρα μας νωμιζω εγω πρεπει να ειναι πεντακαθαρει για να μπορει να συλαβει.Μετα θα πατε σε ενα ειδηκο κεντρο σμερματος (και οχι σε αυτα τα μικροβιολογικα που κανουμε ολες τησ εξετασεις)θα κανει σπερμοδιαγραμμα και καλιεργεια σπερματος γιατι η χαμιλη κινητικοτητα μπορει να ωφειλετε σε καποιο μικροβιο,του ανδρα μου το πρωτο βγεικε 40% στο συνολο α+β+γ και μετα την καλιεργεια εδειξε οτι ειχαι χλαμυδια και καναμε μαζι θεραπεια γιατι θα ειχα κολυση και εγω επειδη κανουμε ελευθερα μασ ειπαι ο ανδρολογος και ξανα εκανε καλιεργεια και σπερμοδιαγραμμα και ειχαι φυγει το μικροβιο και η κινητικοτητα ειχαι φτασει 70% ολικη α+β+γ.Αλλα παρολο αυτα μας ειπαι να προσπαθησουμε μονη μας και αν δεν γινει κατι το φθηνοπορο θα καουμε την πρωτη μας σπερματενγχυση γιατι ειμαστε παντρεμενη σχεδον τεσσερα χρονια.ελπιζω να σε βοηθησα λιγο, θελει υπομονη και αισιοδοξια!!!!!!!:P

 

 

μινα μου τωρα αυτο το θεμα θα επιχυρισω. προτα απο ολα θελω να βρω εναν καλο γιατρο (μετακομισα προσφατα και ψαχνο) και μετα θελω να με πει τι θα κανουμε με την κυστη αλλα και εγω θελω να την αφαιρεσουμε να πω τιν αληθεια γιατι ωρες ωρες με ενωχλει κιωλας! Εμεις πειγαμε σε κεντρο εξωσωματικης (New life θεσσαλονικη αν το γνωριζεις) αλλα δεν μας εκαναν και καλιεργια να δουμε απο τι προερχετε! μετα που θα βρουμε τι θα γινει με τιν κυστη μας θα ειναι αυτο το εμπομενο βημα μας και μετα οοοοολα τα αλλα θα τα δουμε κανοντας και πρασοντας!

 

 

αχ ευχομαι ολοψηχα να πετυχετε το ονειρακι σας και συντομα να εισαι εγκυουλα!

 

 

αχ αυτη η υπομονη και η αισιοδοξια και το αγχος ειναι η αδυνεμει μου χαρακτιρη αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜ/ΤΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ

 

ΑΡ.ΣΠΕΡΜ 182.000.000/ml

ΣΥΝ.ΑΡΙΘΜΟΣ: 455.550.000

 

KINHTIKOTHTA 1H ΩΡΑ 28% (ΟΛΙΚΗ )

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜ/ΤΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ

 

ΑΡ.ΣΠΕΡΜ 182.000.000/ml

ΣΥΝ.ΑΡΙΘΜΟΣ: 455.550.000

 

KINHTIKOTHTA 1H ΩΡΑ 28% (ΟΛΙΚΗ )

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

καλησπερα!!

 

η ποσοτητα ειναι παρα πολυ καλη!!!!τωρα για την ταχυτητα συνηθως λενε να ειναι πανω απο 40 %(ολικη).αυτο διορθωνεται με βιταμινες!!αλλα νομιζω οτι με τετοια ποσοτητα ,μπορει να μην παιζει τοσο ρολο η ταχυτητα!!!

ενας ουρολογος ειναι αυτος που θα σε κατευθυνει!!!

καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...