Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ - ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ


Recommended Posts

Κορίτσια, καλησπέρα. Όπως σας ξαναέγραψα, έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αμνιοπαρακέντηση - ας μην σχολιάσω και πάλι το λόγο και το κατά πόσον έπρεπε ή όχι, τέλος πάντων... - και τα πρώτα αποτελέσματα που βγήκαν είναι αρνητικά και ο μπέμπης μου είναι υγιέστατος. Θέλω να ρωτήσω αν αυτά τα πρώτα αποτελέσματα (pcr) είναι έγκυρα. Ο γιατρός μου λέει ότι είναι απολύτως έγκυρα, αλλά θέλω και τις δικές σας εμπειρίες. Ευχαριστώ πολύ! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalispera

fallen den ksero an me thimasai eixa ksanafrapsei se ena dimosieuma sou.prin mia bgomada sxedon ekana kai go amnioparakentisi kai me pire o giatros meta apo 3 meres kai mou eipe exeis ena ugiestato agoraki.kai o dikos mou o giatros etsi mou eipe oti ta prota apolesmata,sumfonoun se polu megalo bathmo me ta deutera,opote xalarose kai apolause tin egkumosuni sou,ola tha pane kala. :lol:

line_m123_beg_40_time_1229922000_text_6f20e1ede4f1e1eaeff220eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Fallen τα πρωτα αποτελεσματα που παιρνεις αφορουν περιπου το 70% των περιπτωσεων οι οποιες εξεταζονται στην αμνιοπαρακεντηση. Μεσα σε αυτες ειναι και το συνδρομο Down οπως και οι περισσοτερες γνωστες τρισωμιες. Το υπολοιπο 30% που ολοκληρωνει τα αποτελεσματα αφορα πολυ πιο σπανιες περιπτωσεις για αυτο και μας λενε οτι αν τα πρωτα αποτελεσματα ειναι καλα κατα πολυ μεγαλη πιθανοτητα τιποτα δε θα αλλαξει. Ελπιζω να βοηθησα!

 

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολα καλά δηλαδή!

Αντε τωρα με το καλό να το πάρεις αγκαλίτσα!

 

Ναι, όλα καλά με τα πρώτα, τώρα περιμένω τα οριστικά άλλά όλοι μου λένε ότι είναι τα ίδια, οπότε ηρέμησα γιατί βλακωδώς μπήκα στη διαδικασία και έκανα την άμνιο, εξαιτίας μίας λάθος μετρήσεως μιας γιατρού που μου έκανε τον β' επιπέδου και μας έβαλε στο τριπάκι χωρίς να υπάρχει λόγος... Πάει όμως αυτό !!!!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και εσύ να χαίρεσαι το αγγελούδι σου!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...