Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σεξ για πρώτη φορά..άγχος μετά.. για εγκυμοσύνη ή αφροδίσια


Recommended Posts

Γειά σας!

χτες είχα την πρώτη μου σεξουαλική επαφή..και έμεινα με πάρα πολλες απορίες θα έλεγα..είμαι 17χρονών και ο κύκλος μου μεχρι τώρα ήταν σταθερος..τον προηγούμενο μήνα όμως άλλαξε οπότε απο δω και πέρα δεν ξέρω πότε ακριβώς να περιμένω την επόμενη περίοδο...κάναμε το λάθος να μη χρησιμοποιήσουμε προφυλακτικο χθες και καταλαβαίνω το λαθος μας αλλά κυρίως το δικό ΜΟΥ λαθος..έχω αγχωθεί αρκετά σκεπτόμενη και μόνο την πιθανότητα εγκυμοσύνης..κατα τη διάρκεια της σεξουαλικής επαφής δεν καταφερε να διεισδύσει κανονικά επειδή ο κόλπος μου ήταν αρκετά στενος..για την ακριβεια εισχωρησε ελάχιστα οπως καταφερα να παρατηρήσω..επειδή ποναγα κιολας,τον σταματούσα συνεχεια..μέσα μου πρεπει να παρεμεινε συνολικα 2 λεπτα το πολύ αλλα με διακοπες,οχι συνεχομενα..δεν ξέρω καν αν έσπασε ο παρθενικός υμάντας..αίμα δεν υπήρξε..εκείνος δεν κατάφερε να τελειώσει..ομολογώ πως ούτε εγω κατάλαβα αν τελειωσα..εχω διαβάσει τόσα πράγματα γι αυτό το θέμα και απορώ πως εχω ακόμα μαύρα μεσάνυχτα..σας παρακαλώ διαφωτίστε με σχετικά με τις πιθανότητες εγκυμοσύνης σε αυτή την περίπτωση..ευχαριστω εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας!

χτες είχα την πρώτη μου σεξουαλική επαφή..και έμεινα με πάρα πολλες απορίες θα έλεγα..είμαι 17χρονών και ο κύκλος μου μεχρι τώρα ήταν σταθερος..τον προηγούμενο μήνα όμως άλλαξε οπότε απο δω και πέρα δεν ξέρω πότε ακριβώς να περιμένω την επόμενη περίοδο...κάναμε το λάθος να μη χρησιμοποιήσουμε προφυλακτικο χθες και καταλαβαίνω το λαθος μας αλλά κυρίως το δικό ΜΟΥ λαθος..έχω αγχωθεί αρκετά σκεπτόμενη και μόνο την πιθανότητα εγκυμοσύνης..κατα τη διάρκεια της σεξουαλικής επαφής δεν καταφερε να διεισδύσει κανονικά επειδή ο κόλπος μου ήταν αρκετά στενος..για την ακριβεια εισχωρησε ελάχιστα οπως καταφερα να παρατηρήσω..επειδή ποναγα κιολας,τον σταματούσα συνεχεια..μέσα μου πρεπει να παρεμεινε συνολικα 2 λεπτα το πολύ αλλα με διακοπες,οχι συνεχομενα..δεν ξέρω καν αν έσπασε ο παρθενικός υμάντας..αίμα δεν υπήρξε..εκείνος δεν κατάφερε να τελειώσει..ομολογώ πως ούτε εγω κατάλαβα αν τελειωσα..εχω διαβάσει τόσα πράγματα γι αυτό το θέμα και απορώ πως εχω ακόμα μαύρα μεσάνυχτα..σας παρακαλώ διαφωτίστε με σχετικά με τις πιθανότητες εγκυμοσύνης σε αυτή την περίπτωση..ευχαριστω εκ των προτέρων..

 

αχχχχ δεν αντέχω άλλο...

Link to comment
Share on other sites

σπέρμα+ωάριο=σπόρος

διύσδειση-σπέρμα=όχι σπόρος

σεξ-προφύλαξη=αφροδίσια νοσήματα,εγκυμοσύνη,μόνιμο άγχος και απόλαυση καμία (οι άντρες το προτιμούν οπότε ΕΣΥ θα επιμείνεις)...

 

 

 

ο έρωτας είναι απο τις μεγαλύτερες απολαύσεις στη ζωή..για να φτάσεις στον οργασμό θα περάσεις απο διάφορα στάδια μέχρι το σώμα σου να προσαρμοστεί στη νέα κατάσταση.Είναι λογικό να έχεις απορίες και μην ακούς απο άλλους κι εγω πόναγα φριχτά την πρώτη μου φορά και δεν απόλαυσα τον έρωτα παρά αρκετό καιρό αργότερα

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα για τέτοια θέματα να ενημερωθείς από τον γυναικολόγο σου, ο οποίος και θα σε κατατοπίσει για θέματα αντισύλληψης.

 

συμφωνω.πηγαινε σε ενα γυναικολογο για να σου λυσει ολες τις απορροιες εμεις ειμαστε εμπειρικες στις συμβουλες.οπως ειπε και μια κοπελα δεν ειναι μονο η εγκυμοσυνη μα και αλλα νοσηματα.π.χ κονδυλωματα οποτε παω στην αισθητικο μου τετοια ακουω για νεαρα κοριτσια

για αυτο προσοχη/εμεις ειμασταν τυχερες και δεν τα συναντησαμε για αυτο σημερα αυριο σε ενα γυναικολογο οχι κανενα παππου να σε απογοητευσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eyxaristw polu gia tis apantiseis sas..o gunaikologos einai i kaluterh lusi apla hlpiza oti kapoia gunaika edw 8a mporouse na eixe vre8ei se paromoia katastasi..niw8w polu asxima k ntrepomai eilikrina pou den efarmosa auto pou xronia toniza stis files mou na proseksoun k pou i idia uposxe8ika ston eauto mou oti 8a thrhsw apo tin prwti mou seksoualiki epafi..simera to suzhthsa me to agori mou kai de 8a ksanaginei xwris profulakseis..to 8ema einai omws oti x8es dustuxws egine..elpizw na eimai tuxeri auti th fora mono..

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ δεν αντέχω άλλο...

 

Δεν μετράμε ποτέ ασφαλείς μέρες στην περίοδο γιατί σε έναν κύκλο, όπως έχουν ανακαλύψει πάρα πολλές, μπορεί να σπάσουν πάνω από ένα ωάρια και σε διαφορετικές ημερομηνίες και να γονιμοποιηθούν οπότε όλες οι μέρες είναι επικίνδυνες για σύλληψη ακόμη και μέσα στην περίοδο. Η μαμά σου δεν σε ενημερώνει; Πόσο χρονών είναι; Το 25% των εκτρώσεων γίνεται από ανήλικες. 25% είναι πολύ μεγάλο ποσοστό για να παίρνεις ρίσκα. Δηλ. αν έβγαινες στο δρόμο και είχες 25% πιθανότητα να σε χτυπήσει αυτοκίνητο, θα έβγαινες ποτέ έξω χωρίς να πάρεις προφυλάξεις ώστε να μειώσεις την πιθανότητα στο 1%;

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάντως που όλες μετανιώνετε και όλες ενδιαφέρεστε για την πιθανότητα εγκυμοσύνης... Για την πιθανότητα να κολλήσατε τίποτα (λες και του χετε πάρει ιατρικό ιστορικό πριν) καμιά δεν ενδιαφέρεται...

Keep going...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάντως που όλες μετανιώνετε και όλες ενδιαφέρεστε για την πιθανότητα εγκυμοσύνης... Για την πιθανότητα να κολλήσατε τίποτα (λες και του χετε πάρει ιατρικό ιστορικό πριν) καμιά δεν ενδιαφέρεται...

Keep going...

 

 

δε σε καταλαβαίνω.το τόνισα εγω στην απαντησή μου.αλλά και πάλι πιστεύω οτι ο γυναικολόγος προσφέρει μια πιο (σαφως) πιο εμπεριστατωμένη ανημέρωση

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω την εχω αυτην την απορία. Γιατι πάντα φοβόμαστε μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη και ποτε τα ανεπιθύμητα νοσηματα? Και γω έτσι ήμουν. φοβομουν μηπως συμβει τπτ ακομα και οταν χρησιμοποούσα προφυλακτικό (παντα σε σχεση με εγκυμοσύνες). ποτε δε φοβήθηκα μήπως κολήσω κάτι. και να που κάποια στιγμή κόλλησα!! δεν κατάλαβα απο που μου ήρθε. ετρεχα σε γιατρούς, νοσοκομεία, εκανα επεμβάσεις, περασα επιπονες καταστάσεις, και όλα κρυφά απο τους γονεις μου γιατι ντρεπόμουνα να πώ οτι κολλησα κατι απο σεξ. Και ας ήμουν σίγουρη για το σύντροφό μου. Αυτος δεν ειχε ιδεα για αυτο που μου μετέδοσε, γιατι στους ανδρες δεν εκδηλώνετε. Μιλάω για τον ιο hpv που προκαλει τον καρκίνο του τραχήλου της μήτρας. ο φίλος μου δεν ειχε παραδεχτει ποτέ οτι μου μετεδοσε κατι τέτοιο. ασε που ήταν μια συντομη σχέση τελικα, οποτε μου έμεινε εμένα το ενθύμιο. τωρα περάσαν χρόνια και ο ιος εχει κοιμηθει βαρια. Ο γιατρός μου λέει οτι αυτο ήταν τελειωσε και δεν θα με ξαναενοχλήσει. αλλα επειδη ξέρω οτι αυτό δεν θεραπέυετε ποτε, ειμαι ακομα με τακτικα τεστ παπ και με τον φόβο μεσα μου μην δω παλι να γράφουν ""ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΚΟΛΠΟΣΚΟΠΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΒΙΟΨΙΑ''

vJqep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και που εισαι danstel18, οσον αφορά σε εγκυμοσύνη είχα και αυτήν την εμπειρία. Αλλα ήμουν μεγαλύτερη τότε και ήξερα τις συνέπειες. η μικρούλα μου ήρθε ενω ήμουν σε μια σχέση 8 μηνων. δεν μετανοιωσα βεβαια ποτε και δεν με πειραξε που συνέβει. με πείραξε το μεταδιδόμενο νόσημα και οχι η ξαφνική εγκυμοσύνη.

 

οποτε παρε σοβαρά το θέμα τις προφύλαξης και μην αφήσεις ποτε και κανέναν να επηρεάσει την ζωή σου ολόκληρη για μία στιγμιαία απόλαυση!!!!!

vJqep3.png

Link to comment
Share on other sites

danstel18, εντάξει, μην τρελλαίνεσαι. Ξέρεις, μεγαλώνοντας είσαι πολύ καλός στη θεωρία. Πιστεύω όμως πως οι περισσότερες κάποια στιγμή στη ζωή μας, την κάναμε την κουτσουκέλα μας.:oops: Θα υπήρξε έστω μία φορά που έτυχε και δεν είχαμε προφύλαξη, ή δε θέλαμε, ή δεν ήθελε ο σύντροφος και ενδώσαμε, ή τέλως πάντων που μας είχε συνεπάρει το πάθος και είπαμε δε βαριέσαι... Και μετά τρέχαμε για τεστ εγκυμοσύνης, ή σε γυναικολόγους μην τυχόν και κολλήσαμε τίποτα.

 

ΠΙστεύω ότι όπως τα περιγράφεις τα πράγματα είναι μάλλον μηδαμινές οι πιθανότητες να έμεινες έγκυος. Ελπίζω δε, να ήταν απολύτως υγιής ο σύντροφος. Καλό είναι που το συζήτησες κι όλας μαζί του και που συμφωνείτε και οι δύο πως θα δε θα ξαναγίνει χωρίς προφύλαξη.

 

Ελπίζω να σε καθησύχασα λίγο και να σου πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάντως που όλες μετανιώνετε και όλες ενδιαφέρεστε για την πιθανότητα εγκυμοσύνης... Για την πιθανότητα να κολλήσατε τίποτα (λες και του χετε πάρει ιατρικό ιστορικό πριν) καμιά δεν ενδιαφέρεται...

Keep going...

 

ελα ντε...τα παιδια δηλαδη ειναι πιο ανεπιθυμητα απο μια σοβαρη αρρωστια ; ; ;

zTq9p2.png

 

OC8Op2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω καν αν έσπασε ο παρθενικός υμάντας..

 

Το έχω δει από χτες το θέμα και απλά ήθελα να δω αν θα το παρατηρούσε και κάποια άλλη, γι'αυτό και δεν έγραψα νωρίτερα. Είσαι 17 χρονών, δεν έχει πάρει το αυτί σου πουθενά να λένε για υμένα και όχι για ιμάντα? :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το έχω δει από χτες το θέμα και απλά ήθελα να δω αν θα το παρατηρούσε και κάποια άλλη, γι'αυτό και δεν έγραψα νωρίτερα. Είσαι 17 χρονών, δεν έχει πάρει το αυτί σου πουθενά να λένε για υμένα και όχι για ιμάντα? :roll:

 

 

κι απάντησα κιόλας η χαζή...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο απάντησες riniw αλλά μας τη λες επειδή δεν συμφωνήσαμε απλά μαζι σου. Απαντάμε στην θεματοθέτρια και όχι σε κάθε επόμενο, εκτός κι αν αναφέρουμε το nickname του...

Επίσης, επειδή δεν παίρναμε ιατρικό ιστορικό, φροντίζαμε να προφυλασσόμεθα από κάθε πιθανό κίνδυνο...

My_kelly από άνθρωπο που δεν γνωρίζει από αντισύλληψη δεν περιμένω κάτι περισσότερο από... ιμάντες...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

]όχι μόνο απάντησες riniw αλλά μας τη λες επειδή δεν συμφωνήσαμε απλά μαζι σου.[/I] Απαντάμε στην θεματοθέτρια και όχι σε κάθε επόμενο' date=' εκτός κι αν αναφέρουμε το nickname του...

Επίσης, επειδή δεν παίρναμε ιατρικό ιστορικό, φροντίζαμε να προφυλασσόμεθα από κάθε πιθανό κίνδυνο...

My_kelly από άνθρωπο που δεν γνωρίζει από αντισύλληψη δεν περιμένω κάτι περισσότερο από... ιμάντες...[/quote']

 

ravT;2175616]Μου αρέσει πάντως που όλες μετανιώνετε και όλες ενδιαφέρεστε για την πιθανότητα εγκυμοσύνης... Για την πιθανότητα να κολλήσατε τίποτα (λες και του χετε πάρει ιατρικό ιστορικό πριν) καμιά δεν ενδιαφέρεται... [/b]

Keep going...[/QUOTE]

 

 

.....................................................................

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

ravT;2175616]Μου αρέσει πάντως που όλες μετανιώνετε και όλες ενδιαφέρεστε για την πιθανότητα εγκυμοσύνης... Για την πιθανότητα να κολλήσατε τίποτα (λες και του χετε πάρει ιατρικό ιστορικό πριν) καμιά δεν ενδιαφέρεται... [/b]

Keep going...[/QUOTE]

 

 

.....................................................................

 

σπέρμα+ωάριο=σπόρος

διύσδειση-σπέρμα=όχι σπόρος

σεξ-προφύλαξη=αφροδίσια νοσήματα,εγκυμοσύνη,μόνιμο άγχος και απόλαυση καμία (οι άντρες το προτιμούν οπότε ΕΣΥ θα επιμείνεις)...

 

 

 

ο έρωτας είναι απο τις μεγαλύτερες απολαύσεις στη ζωή..για να φτάσεις στον οργασμό θα περάσεις απο διάφορα στάδια μέχρι το σώμα σου να προσαρμοστεί στη νέα κατάσταση.Είναι λογικό να έχεις απορίες και μην ακούς απο άλλους κι εγω πόναγα φριχτά την πρώτη μου φορά και δεν απόλαυσα τον έρωτα παρά αρκετό καιρό αργότερα

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

riniw για την θεματοθετρια πηγαινε η απαντηση της ravt.:cool:

 

για το θεμα: θα συμφωνησω με τις κοπελες που σου λενε να απευθυνθεις στον γυναικολο σου. (κ για τους ιμαντες ασφαλειας κ κινησης. βασικο εξισου)

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Δεν είναι κρίμα τη σήμερον ημέρα να υπάρχουν παιδιά που να μην ξέρουν τα βασικά σε σχέση με το σεξ; Αυτές οι μαμάδες... Μπορούν να μεγαλουργήσουν σ' ένα παιδί ή να το ρίξουν στα μαύρα σκοτάδια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...