Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ???


LA LATINA

Recommended Posts

και να συμπληρωσω εδω οτι τον εχω και απαλλαγμενο απο πολλα που κανουν οι αλλοι αντρες ετσι???

 

1- σουπερ μαρκετ ΠΟΤΕ παραγγελνω και μου τα φερνουν

αντε καμμια πανα αν τελειωσουν να χρειαστει να φερει

2- λαικη ΠΟΤΕ πηγαινει η μαμα μου η παραγγελνω ερχεται και ειναι ολα ετοιμα

3- κρεοπωλεια, φαρμακεια, φουρνος κλπ ΠΟΤΕ ολα μας τα φερνουν σπιτι

4- γενικη στο σπιτι βοηθεια ΠΟΤΕ παιρνω καθαριστρια και με βοηθαει μαζι τα κανουμε

 

και το τελειο? σπιτι του και σιδερωνε, και απλωνε, και εβαζε πλυντηριο, και επλενε πιατα, και σφουγγαριζε,...και ολα!!!!

και τωρα μολις πω για δουλειες.......

 

"καλα, το σαββατοκυριακο" και μετα

"καλα, ενα σαββατοκυριακο εχω να ξεκουραστω.."

 

καλε τι λεμε τωρα, το διανοειστε να θελει το αυτοκινητο μπαταρια και να μεινει ακινητο 9 μηνες???

"αφου δεν περπατουσες...."λεει "τι το θες το αυτοκινητο?"

και πρεπει να ρημαξει???? και οταν περπατησα τι αλλαξε???

 

και το πιο τρελλο που μου ρχεται να παρω τα βουνα

ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ DVD!!!ΡΕ ΕΝΑ ΧΕΙΜΩΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ! αμα τον δειτε αφοσιωση...πιο πολυ απ τα μωρα....εκει κολλημενος !!! ουτε για νερο δεν παει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

 

Μπράβο βρε κορίτσια πολύ γέλασα!!!!!

 

Για να πω την αλήθεια και εγώ συντάσσομαι με τους χαλαρούς παρά με τους ψυχαναγκαστικούς...όμως επειδή δεν γίνεται όλα να περνουν απο τα χέρια της μαμας , συντρόφου, συζύγου κλπ εγώ με τους γιούς μου που απαντούν όταν ζητώ βοήθεια ναι μαμά θα το κάνω σε...λιγάκι!!!!! κάνω άλλο κόλπο ξεκινάω να κάνω την δουλεια και όλο κάτι συμβαίνει... σκιζεται η σακκούλα με τα σκουπίδια, πιάνεται το καλώδιο της ηλεκτρικής, τρέμει η σκάλα που είμαι ανεβασμένη,παθαίνω ξαφνικό λουμπάγκο χι χι χι και όλο είμαι παιδιαα βοήθειαααααα και αγανακτισμένοι πια γιατι δεν τα "καταφέρνω" λένε "αστα ρε μαμά μπελάδες δημιουργείς θα το κάνουμε εμείς"!!!!χαχαχαχαχα Θα μου πείτε πιάνει το κόλπο πάντα???? Όχι φυσικά αλλά όταν το παρατραβάνε παίρνουν οι φίλοι τους τηλεφωνο και φωνάζω εγώ όλο "καλωσύνη" "Πείτε στα παιδιά να έρθουν σπίτι να σας φτιάξω πιτσααααα" ε τι νομίζετε δεν θα τρέξουν να μαζέψουν? χαχαχαχαχαχα καλο????

 

μια χαρα τους εχεις μαθει :) ποτε ξεκινησε να πιανει; εμενα τωρα 2χρ και λιγο, δε παιρνουν χαμπαρι, μαζευω τα παιχνιδια και με ενα φλιπ αδειαζει η σακουλα παλι! τι παρακαλαω να τα μαζεψουν, τι κολπα κανω, τιποτα.

Ο αντρας μου εχει αδεια αυτην την εβδομαδα, εγω δουλευω. Ε το απογευμα που γυρναω σπιτι (μαζι με τα μωρα) ειναι ακριβως οπως το αφησα...χμ οχι ακριβως εχει ενα επιπλεον βρωμικο πιατο στο τραπεζι. Και επειδη οι φωνες και η παρατεταμενη γκρινια φερνουν το αντιθετο+νευρα, το ριχνω στη ζητιανια. Ελα μωρε..βοηθησε και εσυ λιγακι..τι να πρωτοκανω..ποση ωρα θα σου παρει...καλε καλε

Link to comment
Share on other sites

και το πιο τρελλο που μου ρχεται να παρω τα βουνα

ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ DVD!!!ΡΕ ΕΝΑ ΧΕΙΜΩΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΒΛΕΠΟΥΝ! αμα τον δειτε αφοσιωση...πιο πολυ απ τα μωρα....εκει κολλημενος !!! ουτε για νερο δεν παει!!!

 

α ναι η τηλεοραση ειναι ιερη!

ενταξει, εμενα να πω την αληθεια μαγειρευει, ψωνίζει στο σουπερ, απλωνει/μαζευει τα ρουχα, καμια φορα και το πλυντηριο πιατων (οταν το αφησω κανα τριημερο), ετοιμαζει τοστ και το γαλα των μπεμπηδων το βραδυ. Σκουπιδια τα ιδια και εμεις. Αυτα. Μισει τις εξωτερικες δουλειες και τα μαστορεματα.

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου με διδυμα έκανε το εξης κόλπο για τα παιχνίδια, όποτε ήταν ώρα να τα μαζέψουν τους έλεγε ξεκινά ο αγώνας και όποιος τα μαζευε γρηγορότερα και έμεναν στην θέση τους πιο πολύ ώρα είχε κάθε μήνα ένα ωραίο δώρο. Ααααα σημειωτέον ότι το σκορ το έγραφαν σε ένα χαρτί καθημερινά και το κολλούσαν στην πόρτα του ψυγείου και έτσι τους το υπενθυμιζε συνεχεια....

Η Αγάπη ρωτά τη Φιλία :

"τι κάνεις εκεί ανόητη?"

και η Φιλία της απαντά:

"Κάνω να γελούν αυτούς που εσύ κάνεις να δακρύζουν"..

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο θεμα ανοιξες!!!Ο δικος μου τα χαλια που επρεπε να πλυθουν απο το Πασχα που τα σηκωσαμε,τα επλυνε την προηγουμενη εβδομαδα!!καλο ε;;;;Τα παιδακια μου πιο πολλα κανουν,μαζευουν,απλωνουν,σκουπιζουν...Ετσι απο μικρα να μαθαινουν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια φίλη μου με διδυμα έκανε το εξης κόλπο για τα παιχνίδια, όποτε ήταν ώρα να τα μαζέψουν τους έλεγε ξεκινά ο αγώνας και όποιος τα μαζευε γρηγορότερα και έμεναν στην θέση τους πιο πολύ ώρα είχε κάθε μήνα ένα ωραίο δώρο. Ααααα σημειωτέον ότι το σκορ το έγραφαν σε ένα χαρτί καθημερινά και το κολλούσαν στην πόρτα του ψυγείου και έτσι τους το υπενθυμιζε συνεχεια....

 

Τελικα αυτο με τις επιβραβευσεις ειναι καλο κολπο..θα δω μηπως το δοκιμασω σιγα σιγα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σε αντιθεση με την πλειοψηφια θεωρω που θα ακουστει παρακατω, ο συζυγος μου ειναι του εδω και τωρα! πιο πολυ να μην σου πω οτι εγω μπορει να αφησω κατι για αργοτερα...σε αυτον αν αναθεσω κατι θα γινει αμεσα! αυτο φυσικα αφορα ΜΟΝΟ

 

χα,χα,χα! Και εδώ τα ίδια. Καμιά φορά τον παρακαλάω να μην κάνει κάποια δουλειά μια συγκεκριμένη στιγμή και να το αφήσουμε για αργότερα...:rolleyes:

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

 

Μπράβο βρε κορίτσια πολύ γέλασα!!!!!

 

Για να πω την αλήθεια και εγώ συντάσσομαι με τους χαλαρούς παρά με τους ψυχαναγκαστικούς...όμως επειδή δεν γίνεται όλα να περνουν απο τα χέρια της μαμας , συντρόφου, συζύγου κλπ εγώ με τους γιούς μου που απαντούν όταν ζητώ βοήθεια ναι μαμά θα το κάνω σε...λιγάκι!!!!! κάνω άλλο κόλπο ξεκινάω να κάνω την δουλεια και όλο κάτι συμβαίνει... σκιζεται η σακκούλα με τα σκουπίδια, πιάνεται το καλώδιο της ηλεκτρικής, τρέμει η σκάλα που είμαι ανεβασμένη,παθαίνω ξαφνικό λουμπάγκο χι χι χι και όλο είμαι παιδιαα βοήθειαααααα και αγανακτισμένοι πια γιατι δεν τα "καταφέρνω" λένε "αστα ρε μαμά μπελάδες δημιουργείς θα το κάνουμε εμείς"!!!!χαχαχαχαχα Θα μου πείτε πιάνει το κόλπο πάντα???? Όχι φυσικά αλλά όταν το παρατραβάνε παίρνουν οι φίλοι τους τηλεφωνο και φωνάζω εγώ όλο "καλωσύνη" "Πείτε στα παιδιά να έρθουν σπίτι να σας φτιάξω πιτσααααα" ε τι νομίζετε δεν θα τρέξουν να μαζέψουν? χαχαχαχαχαχα καλο????

 

Τρίκαλο:lol::lol::lol:!Θα ΄θελα να είμαι από μια μεριά να σας βλέπω:lol::lol::lol:!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, κρατιετσε;, Εγω ειμαι πολυ σπασικλα μ'αυτο το θεμα. Εχω μεσα μου ενα γονιδιο που δε μου επιτραπει να κανω τις δουλειες ΤΩΡΑ. Πρεπει παντα να τις αφηνω για μετα. Κι ενω ο καημενουλης ο αντρας μου πολυ ευχαριστως θα τα εκανε ολα ΤΩΡΑ, εγω τον σταματαω.

 

"γιαιτ", μου λεει με νευρα και παραπονο. "εσενα τι σε πειραζει; Εγω θα σηκωσω τα χαλια/μαζεψω τα επιπλα του κηπου/ καθαρισω την καμιναδα".

Ρε παιδια, ειμαι αρρωστη. Θελω να ειμαι εκει οταν τα κανει. Αλλα επειδη βαριεμαι εκεινη τη στιγμη, τον σταματαω απο το να τα κανει μεχρι να... ξεβαρεθω...

 

Ευτυχως δε νομιζω να βγαζουν διαζυγια με τη δικαιολογια "δε μ'αφηνει η γυναικα μου να κανω δουλειες" γιατι αλλιως το 'βλεπω οτι θα μου'ρχοτανε :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

να σημειωσω οτι τη ΜΙΑ και μοναδικη φορα που ο ανρθωπος αρρωστησε παρα πολυ ασχημα στα 6 χρονια γνωριμιας/γαμου (αυτα τα δυο σχεδον συνεπεσαν :lol: ) συνειδητοποιησα πολλα πραγματα που δεν ηξερα. Πχ οτι το ντεποζιτου του αυτοκινητου μου δεν ειναι ατελειωτο με απειρα απωθεματα βενζινης, οτι δεν εχω μαγικα πλασματακια μεσα στο σπιτι που αδειαζουν και πετανε τα σκουπιδια οταν κοιμαμαι, οτι τα πιατα δε μπαινουν μεσα στο πλυντηριο απο μονα τους οταν αισθανονται βρωμικα, οτι δεν υπαρχει νεραιδα που φερνει το γαλα απο το σουπερ στο ψυγειο μου πριν καταλαβω καν οτι μας τελειωνει και αλλα τετοια ωραια...

 

Χρυσος ειναι, δε λεω κουβεντα :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον, κρατιετσε;, Εγω ειμαι πολυ σπασικλα μ'αυτο το θεμα. Εχω μεσα μου ενα γονιδιο που δε μου επιτραπει να κανω τις δουλειες ΤΩΡΑ. Πρεπει παντα να τις αφηνω για μετα. Κι ενω ο καημενουλης ο αντρας μου πολυ ευχαριστως θα τα εκανε ολα ΤΩΡΑ, εγω τον σταματαω.

 

"γιαιτ", μου λεει με νευρα και παραπονο. "εσενα τι σε πειραζει; Εγω θα σηκωσω τα χαλια/μαζεψω τα επιπλα του κηπου/ καθαρισω την καμιναδα".

Ρε παιδια, ειμαι αρρωστη. Θελω να ειμαι εκει οταν τα κανει. Αλλα επειδη βαριεμαι εκεινη τη στιγμη, τον σταματαω απο το να τα κανει μεχρι να... ξεβαρεθω...

 

Ευτυχως δε νομιζω να βγαζουν διαζυγια με τη δικαιολογια "δε μ'αφηνει η γυναικα μου να κανω δουλειες" γιατι αλλιως το 'βλεπω οτι θα μου'ρχοτανε :oops::oops:

 

:oops::oops::oops:Παιδιά κι εγώ το κάνω αυτό αλλά νόμιζα πως δεν υπήρχε άλλος μ αυτο το χούι. Λέει ο άνθρωπος θα κουρέψω το γκαζόν και επειδή βαριέμαι και δεν ξέρω τι να κάνω του λέω αστο το κάνεις πιο μετά... πιο μετά βέβαια βαριέται εκείνος κι έτσι το γκαζόν έχει να κουρευτεί απ την αρχή του καλοκαιριού κι εγώ φωνάζω.... δεν ειμαι καλα γιατρέ μου:oops::oops::oops:

 

να σημειωσω οτι τη ΜΙΑ και μοναδικη φορα που ο ανρθωπος αρρωστησε παρα πολυ ασχημα στα 6 χρονια γνωριμιας/γαμου (αυτα τα δυο σχεδον συνεπεσαν :lol: ) συνειδητοποιησα πολλα πραγματα που δεν ηξερα. Πχ οτι το ντεποζιτου του αυτοκινητου μου δεν ειναι ατελειωτο με απειρα απωθεματα βενζινης, οτι δεν εχω μαγικα πλασματακια μεσα στο σπιτι που αδειαζουν και πετανε τα σκουπιδια οταν κοιμαμαι, οτι τα πιατα δε μπαινουν μεσα στο πλυντηριο απο μονα τους οταν αισθανονται βρωμικα, οτι δεν υπαρχει νεραιδα που φερνει το γαλα απο το σουπερ στο ψυγειο μου πριν καταλαβω καν οτι μας τελειωνει και αλλα τετοια ωραια...

 

Χρυσος ειναι, δε λεω κουβεντα :cool:

 

κρυβε λόγιαααα

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είμαι στις μαύρες μου και μου φτιάξατε το κέφι!!!!!! τελικά το είδος αντρας έχει καποια πάγια χαρακτηριστικά με ελάχιστες εξαιρέσεις κλασσικά για να επιβεβαιώνουν το κανόνα. Εμένα ο δικός μου αν του ζητήσει κάποιος ξένος καποιο μαστόρεμα θα τρέξει στο επόμενο δευτερόλεπτο....για να φανεί οτι έιναι ακόμη ενας μπομπ ο μαστορας. Στο σπίτι.....

...καλόκαίριασε, λέω καύσωνας ήρθε, βαγγέλη μήπως να ξεστρώσουμε το χαλί του μωρού, θα βγάλει σπυριά από τη ζεστη..ε αγάπη μου... ε μωρό μου;;;;;

Απάντηση: Αστο μωρε, αφού θα το ξαναστρώσουμε σε λίγους μήνες:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

τελικα..... έχω γυρισμένο πόσο καιρό τώρα το χαλί μέχρι το έπιπλο που είναι από κάτω γιατί είναι βαρύ και δεν μπορώ να το μετακινήσω και ακόμη έχουμε αυτό το θεσπέσιο στολίδι παύλα ρεζίλι μες το μωρουδιακό δωμάτιο:evil::evil::evil::evil:

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση: Αστο μωρε, αφού θα το ξαναστρώσουμε σε λίγους μήνες:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

 

Τρελή ατάκα. Το έλεγε η αδερφή μου στη μαμά μου όταν μας έλεγε να στρώσουμε τα κρεβάτια μας. χαχαχαχα

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο δικός μου αν του ζητήσει κάποιος ξένος καποιο μαστόρεμα θα τρέξει στο επόμενο δευτερόλεπτο....για να φανεί οτι έιναι ακόμη ενας μπομπ ο μαστορας. Στο σπίτι.....

Μήπως έχουμε τον ίδιο άντρα???

Κάποτε μετακομίσαμε σε ένα σπίτι μαζί με την αδερφή μου - σε διαφορετικά διαμερίσματα εννοείτε.

Στην αδερφή μου που του ζήτησε να τις κρεμάσει κατι καθρέπτες και πίνακες πήγε επι τόπου και τα έφτιαξε όλα.

Περιττό να πω, πως εμείς όταν φύγαμε από αυτό το διαμέρισμα 2 χρόνια μετά, τον καθρέπτη της τουαλέτας στην κρεβατοκάμαρα, τον είχαμε ακόμα στο ...πάτωμα......:evil:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ξεκινήσω με τα καλά του δικού μου: κάνει αρκετές δουλειές στο σπίτι, και τον είχα χαρεί οταν σε μιά κουβέντα μας περί νοικοκυριού μου είχε πει οτι δεν με έχει ανάγκη γιατί πριν μείνουμε μαζί τις δουλειές του σπιτιού του τις έκανε μόνος του.

 

Εκεί που τσινάει είναι οταν του μπει χρονικός περιορισμός και ειδικά το τώρα.

 

Και τώρα θα σας πω μιά παραξενιά να μου την εξηγήσετε: μπορεί να τρίβει τα πιάτα για να καθαρίσουν απόλυτα (ναι, δεν έχουμε πλυντήριο πιάτων), αλλά κάποιες φορές αφήνω πεσμένο κάποιο χαρτί ή παιχνίδι, και περιμένω να δω πότε θα φιλοτιμηθεί να το σηκώσει. Τα αποτελέσματα δείχνουν οτι 9 στις 10 φορές το μαζεύω εγώ μετά από κανένα διήμερο!

1ciWp3.pngnEMKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραιο θεμα ανοιξες!!!Ο δικος μου τα χαλια που επρεπε να πλυθουν απο το Πασχα που τα σηκωσαμε,τα επλυνε την προηγουμενη εβδομαδα!!καλο ε;;;;Τα παιδακια μου πιο πολλα κανουν,μαζευουν,απλωνουν,σκουπιζουν...Ετσι απο μικρα να μαθαινουν!!

 

Καλέ σου πλένει τα χαλιά:shock:;Super;)!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είμαι στις μαύρες μου και μου φτιάξατε το κέφι!!!!!! τελικά το είδος αντρας έχει καποια πάγια χαρακτηριστικά με ελάχιστες εξαιρέσεις κλασσικά για να επιβεβαιώνουν το κανόνα. Εμένα ο δικός μου αν του ζητήσει κάποιος ξένος καποιο μαστόρεμα θα τρέξει στο επόμενο δευτερόλεπτο....για να φανεί οτι έιναι ακόμη ενας μπομπ ο μαστορας. Στο σπίτι.....

...καλόκαίριασε, λέω καύσωνας ήρθε, βαγγέλη μήπως να ξεστρώσουμε το χαλί του μωρού, θα βγάλει σπυριά από τη ζεστη..ε αγάπη μου... ε μωρό μου;;;;;

Απάντηση: Αστο μωρε, αφού θα το ξαναστρώσουμε σε λίγους μήνες:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

τελικα..... έχω γυρισμένο πόσο καιρό τώρα το χαλί μέχρι το έπιπλο που είναι από κάτω γιατί είναι βαρύ και δεν μπορώ να το μετακινήσω και ακόμη έχουμε αυτό το θεσπέσιο στολίδι παύλα ρεζίλι μες το μωρουδιακό δωμάτιο:evil::evil::evil::evil:

 

Σωστόοοος:lol:.Που να ξεστρώνεται μωρέ:rolleyes:.Όπως έλεγε και μια ξαδέρφη μου "γιατί να στρώσω το κρεββάτι μου αφού το βράδυ θα ξανακοιμηθώ και θα το χαλάσω:wink:":lol::lol::lol:!

Link to comment
Share on other sites

Ψιτ τραβελινγκ έχουμε τον ίδιο άντρα :lol:

 

Εμένα δεν με χαλάει όταν γυρίζουμε από διακοπές / διήμερα να αφήνω τα σακ βουαγιάζ στο πάτωμα του υπνοδωματίου και να παίρνω ρούχα από εκεί να φοράω :lol:

 

Αυτό με τα πλάσματα που κάνουν μαγικά τις δουλειές...

 

Ασχολούμαι όμως με τα παιδιά και αυτό μου το αναγνωρίζει ο καλός μου :rolleyes::-D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ξεκινήσω με τα καλά του δικού μου: κάνει αρκετές δουλειές στο σπίτι, και τον είχα χαρεί οταν σε μιά κουβέντα μας περί νοικοκυριού μου είχε πει οτι δεν με έχει ανάγκη γιατί πριν μείνουμε μαζί τις δουλειές του σπιτιού του τις έκανε μόνος του.

 

Εκεί που τσινάει είναι οταν του μπει χρονικός περιορισμός και ειδικά το τώρα.

 

Και τώρα θα σας πω μιά παραξενιά να μου την εξηγήσετε: μπορεί να τρίβει τα πιάτα για να καθαρίσουν απόλυτα (ναι, δεν έχουμε πλυντήριο πιάτων), αλλά κάποιες φορές αφήνω πεσμένο κάποιο χαρτί ή παιχνίδι, και περιμένω να δω πότε θα φιλοτιμηθεί να το σηκώσει. Τα αποτελέσματα δείχνουν οτι 9 στις 10 φορές το μαζεύω εγώ μετά από κανένα διήμερο!

 

Δεν είναι τίποτα.Ο δικός μου μπορεί να επικρατεί γύρω του το χάος αλλά αν αφήσω την σφουγγαρίστρα μέσα στο σπίτι τότε γίνεται χαμός:confused:."Τι την αφήνεις εδώ με τα βρωμόνερα;:confused:"Ωστόσο μυρίζει βανίλια το νερό έτσι;);

Link to comment
Share on other sites

το ρεκορ μας είναι 6 μήνες για να κρεμάσει τα φωτιστικά στο μπαλκόνι και τελικα τα έβαλε την ημέρα της γιορτής του (3 ώρες πριν έρθουν οι καλεσμένοι και αφου είχε έρθει γυναίκα να καθαρίσει το σπίτι).

 

Εσείς οι δυο από πάνω μην πολυδιαφημίζετε τους άντρες σας γιατί το είδος αυτό του " εδώ και τώρα" είναι σπάνιο και υπάρχει ζήτηση ακόμα και από τις παντρεμένες:wink:

 

xaxa αυτο μου θυμισε δικα μας κατορθωματα...

 

Εξω εχουμε ενα τοιχο (μαντρα) και τον ειχα φαει αν το φτιαξουμε πριν τα γενεθλια των παιδιων... εν ολιγεις μου ειχε πει οχι...θα δουμε καποια στιγμη....

 

Τελικα... Κυριακη ειχαμε τα γενεθλια και παρασκευη εφερε μαστορια να κανουν την δουλεια...που ηθελε 3 μερες !!!!!!!

 

Να εχω να μαζεψω το σπιτι και εξω απ την πορτα ακριβως να τριβουν κτλ.... να εχω γυναικα για τα αλουμινια και για τα μπαλκονια και απ την μια να πλενει και απ την αλλη να γεμιζει......ανεκδοτο σας λεω ...

 

 

Απο παραδειγματα τετοιοα...ενα σωρο...βοηθαει δεν λεω...αλλα θελει ζεσταμα πρωτα...

 

Παντως αν και κοντευουμε 12 χρ γαμου.... δεν τον αλλαζω.. :)

Τελικα προλαβαμε τσιμα τσιμα.......

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμη και όταν αποφασίζουν να κάνουν τη δουλειά...μετά από μήνες αναβλητικότητας ...θα είναι πάντα η πιο άκαιρη στιγμή...και θα ανοίξουν άλλες τόσες δουλειές που θα πρέπει να μαζέψεις εσύ..πχ ετοιμαζόμαστε για γενέθλια της μικρής στον κήπο...από το πρωί επιδιορθώνει κάτι τραπέζια..που συζητάμε εδώ και ένα χρόνο ότι πρέπει να φτιαχτούν..τελειώνει αισίως μιάμιση ώρα πριν τα γενέθλια και μπαίνει για μπάνιο...ενώ το έχω καθαρίσει...οπότε μισή ώρα πριν την άφιξη των καλεσμένων έχω και να καθαρίσω τον κήπο και να φτιάξω εκ νέου το μπάνιο....ουφ!

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο άντρας μου στην αρχή ήταν το νορμάλ για μένα..δηλαδή τώρα πρέπει τώρα θα το κάνω..πλέον όμως δεν είναι έτσι...όταν θέλω να κάνει κάτι λέει ''όχι τώρα...σε λίγο'' και αυτό το σε λίγο μπορεί να διαρκέσει και μήνες ολόκληρους...για αυτό και εγώ για να μην εκνευρίζομαι κάνω μόνη μου ότι μπορώ να κάνω...

εμένα βέβαια έχει και το άλλο... αν του ζητήσω να κάνει κάτι το πιο πιθανό είναι να μην το κάνει καθόλου..επειδή το ζήτησα..και πιέζεται λέει όταν του λέω να κάνει κάτι...άκου να δεις!

οπότε στέλλα μακάρι και εμένα ο άντρας μου να με ρωτούσε αυτό το ΤΩΡΑ?????? για να μπορώ να απαντήσω..

αλλά δεν...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

αυτην την παραξενια την εχω κι εγω και δεν ειμαι καθολου περηφανη. Ακομα κι αν σηκωθω εκεινη τη στιγμη να κανω ετσι και γυρισει καποιος και μου "θυμισει" να το κανω, σταματαω. Νιωθω καταπιεσμενη, νευριαζω και δεν το κανω καθολου μεχρι να ξαναποφασισω :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

αυτην την παραξενια την εχω κι εγω και δεν ειμαι καθολου περηφανη. Ακομα κι αν σηκωθω εκεινη τη στιγμη να κανω ετσι και γυρισει καποιος και μου "θυμισει" να το κανω, σταματαω. Νιωθω καταπιεσμενη, νευριαζω και δεν το κανω καθολου μεχρι να ξαναποφασισω :oops::oops::oops:

 

Ρε μήπως είσαι άντρας και μας "δουλεύεις":rolleyes:;:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτην την παραξενια την εχω κι εγω και δεν ειμαι καθολου περηφανη. Ακομα κι αν σηκωθω εκεινη τη στιγμη να κανω ετσι και γυρισει καποιος και μου "θυμισει" να το κανω, σταματαω. Νιωθω καταπιεσμενη, νευριαζω και δεν το κανω καθολου μεχρι να ξαναποφασισω :oops::oops::oops:

 

χαχαχαχα

και νόμιζα πως αυτό είναι ''χάρισμα'' μόνο των αντρών!!!!!:lol:

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμη και όταν αποφασίζουν να κάνουν τη δουλειά...μετά από μήνες αναβλητικότητας ...θα είναι πάντα η πιο άκαιρη στιγμή...και θα ανοίξουν άλλες τόσες δουλειές που θα πρέπει να μαζέψεις εσύ.

 

Τί είπες τώρα κοπελιάαααα.....Πάρα πολύ σωστό.

 

Μπορεί να έχει βγάλει η γλώσσα μου πλεξίδες να μαζέψουμε π.χ. τα έπιπλα της βεράντας γιατί χειμώνιασε και όλο να το αναβάλλει. Και κάποια στιγμή ΜΠΑΜ του'ρχεται η επιφοίτηση. Αυτό το ΜΠΑΜ όμως θα γίνει π.χ. όταν έχουμε φίλους στο σπίτι, όταν έχω 1002 άλλες δουλειές και όλο θα με φωνάζει "φέρε μου σακούλα, φέρε μου το ένα, φέρε μου το άλλο" και θα σιχτιρίζω, ή όταν θα έχει πάει ήδη 12 το βράδυ και κουτουλάω:shock:

 

Για την ιστορία, σας λέω ότι έχουμε πάρει εδώ και 7 μήνες κάτι ρημαδοαυτοκόλλητα από το Τζάμπο για τον τοίχο του παιδικού. Λέω να τα κολλήσουμε, λέει αργότερα. Μετά από κανα μήνα, λέω να τα κολλήσω εγώ, λέει όχι γιατί αυτός είναι ψηλός και θα τα κολλήσει πιο εύκολα. Λέω να τα πετάξουμε στην τελική (μετά από άλλους 6 μήνες), με κράζει....Τα αυτοκόλλητα ακόμα στο σελοφάν είναι. Γκρρρρρρρρ.

 

Πάντως δουλειές κάνει και με βοηθάει. Αλλά τον διακρίνει αναβλητικότητα με κάτι τέτοια όπως τα παραπάνω....

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...