Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

jannneta, για να σου είπε ο Αργυρίου ότι πρέπει να το αφαιρέσεις, τότε αφαίρεσέ το. Εγώ είχα δύο, ένα εκτός μήτρας κι ένα μέσα σε αυτή....Ολα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


jannneta, για να σου είπε ο Αργυρίου ότι πρέπει να το αφαιρέσεις, τότε αφαίρεσέ το. Εγώ είχα δύο, ένα εκτός μήτρας κι ένα μέσα σε αυτή....Ολα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς.[/QUOT

s]

σε ευχαριστω κοριτσακι μου τα καλυτερα ευχομαι και σε σενα!

μου ειπε οταν μου ερθει η περιοδος να του κανω τηλ για ραντεβου !περιμενω μεσα εβδομαδας ηδη αρχισαν τα πονακια!το σκεφτομαι ,το σκεφτομαι!αλλα μαλλον θα παω!τελικα ειμαι πολυ δυσπιστη με τουσ γιατρους!αλλα πωσ να μην ειμαι με αυτα που βλεπω στην δουλεια μου(εχω παραιατρικο επαγγελμα και συνεργαζομαστε καθημερινα ,πολλοι απο αυτουσ εχουν το χρημα στο νου τους!

κοριτσακια τωρα που μαζευτηκαμε θα τα λεμε..καλο φθινοπωρο και καλα μωρα!

Link to comment
Share on other sites

Marylin, χρονια πολλα για την γιορτη σου,και με εναν πονο σου ευχομαι!

 

Ευχαριστώ πολύ και οι ευχές πάντα πιάνουν με τον γιατρό που έχουμε!!!!;););)

Όλα πήγαν καλά με μας και εύχομαι σε όλες σας σύντομα να γίνετε μανούλες!

Μη στενοχωριέσαι γλυκιά μου, πάρε την βοήθεια που χρειάζεσαι από τον ψυχολόγο, ηρέμησε και μετά θα έρθει τόσο εύκολα το μωράκι που δεν θα το πιστεύεις!!!!

Καλή επιτυχία και προσπάθησε να ηρεμήσεις όσο μπορείς!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαίριλυν, να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Να είναι πάντα γερό και δυνατό.

Οσο για το γιατρό, μακάρι να μας έχεις βοηθήσει όλες μας, όπως εσένα και την Ρομπενούλα. Οατν πήγα να μου κόψει τα ραμματα είχε καισαρική και περίμενα να τελειώσει για να τον δω. Με το που με είδε μου είπε πως η γυναίκα που είχε γεννήσει πριν από 15 μήνες ακριβώς έκανε λαπαροσκόπηση για αφαίρεση ινομυωμάτων και εκέινη την στιγμή κρατουσε αγκαλιά το μωρό της. "Να δεις που και σε σένα θα γίνει το ίδιο, είπε, και΄, όταν γίνει να έρθεις σε εμένα να σε ξεγεννήσω για να συνεχιστεί το γούρι"....Πω, πω! Μακάρι να έχει δίκιο....μακάρι να ακούσει ο Θεός τις προσευχές μου να είναι καλά όλες οι εγκυούλες και όσες προσπαθούν για μωρό να τα καταφερνουν χωρίς κόπο....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Μαίριλυν, να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Να είναι πάντα γερό και δυνατό.

Οσο για το γιατρό, μακάρι να μας έχεις βοηθήσει όλες μας, όπως εσένα και την Ρομπενούλα. Οατν πήγα να μου κόψει τα ραμματα είχε καισαρική και περίμενα να τελειώσει για να τον δω. Με το που με είδε μου είπε πως η γυναίκα που είχε γεννήσει πριν από 15 μήνες ακριβώς έκανε λαπαροσκόπηση για αφαίρεση ινομυωμάτων και εκέινη την στιγμή κρατουσε αγκαλιά το μωρό της. "Να δεις που και σε σένα θα γίνει το ίδιο, είπε, και΄, όταν γίνει να έρθεις σε εμένα να σε ξεγεννήσω για να συνεχιστεί το γούρι"....Πω, πω! Μακάρι να έχει δίκιο....μακάρι να ακούσει ο Θεός τις προσευχές μου να είναι καλά όλες οι εγκυούλες και όσες προσπαθούν για μωρό να τα καταφερνουν χωρίς κόπο....

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Να δείτε που όλες θα μείνετε έγκυες!!!:D

Αφού έμεινα εγώ, θα τα καταφέρετε όλες, μην στενοχωριέστε!!!!!

Σας το λέω και το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας,ειστε πραγματικες φιλες,ψυχολογο δεν ειδαμε ακομη,δεν προλαβα απλα,πηγαμε την προηγουμενη Πεμπτη σε νευροουρολογο ο οποιος δεν ειναι τιποτα παραπανω απο εναν ουρολογο ηταν ο 6ος ουρολογος που με ειδε αφου καναμε για ακομη μια φορα ουροδυναμικο έλεγχο και υπερηχους μας ειπε να επισκεφτω νευρολογο,με την αγαπη του πεθερου μου και καποιες γνωριμιες την Δευτερα αυτη επισκεφτηκα εναν κορυφαιο νευρολογο στο Παπαγεωργιου Ρουντωφ Γιομπστ λεγεται, μας δεχτηκε,μου ειπε οτι μονο η αξονικη ελασσονος πυελου μπορει να δειξει καθρεφτης αν υπαρχει προβλημα οτιδηποτε και μετα ειναι δικο του κομματι, παρολα αυτα ξεκινησα θεραπεια με χαπια,αλλα πρεπει να κλεισω μηνα για να δω βελτιωση,για μωρο να μην προσπαθω γιατι μπορει να βγει τερας με την θεραπεια.Την Δευτερα θα κανω την αξονικη στην Τουμπα και κολπικο επιχρισμα γιατι χτες εβγαλα κατι πρασινολαχανι υγρα στο σκουπισμα.Σαν την υγεια δεν εχει,αμα θελει ο Θεος να μου το δωσει το μωρακι θα μου το δωσει.Να γινω καλα,να ξανακανω ερωτα με τον αντρα μου,αυτην την φορα θα ειναι μονο απο αγαπη και οχι για μωρο,και να ξαναγελασω....

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

marilyn να σου ζήσει το μωράκι σου.Να είναι γερό και καλότυχο.

Σοφουλικάκι να πάνε όλα καλά.Ξεκουράσου και μέχρι τέλος του έτους θα μας πεις και τα ευχάριστα .Ελπίζω για όλες μας;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!

Μετά από πολύ καιρό επιστρέφω στο forum!

Marilyn, Να ζήσει η η κορούλα σας!! Να είστε υγιείς και να τις καμαρώσετε όπως θέλουν!!!

Βλέπω το θέμα της υπογονιμότητας ταλαιπωρεί πολλές ακόμα κοπέλες!

Όπως επίσης βλέπω ότι ο κ Αργυρίου βοηθά πολλές από εμάς!!Υπενθυμίζω ότι και εγω είμαι μια από αυτές που ακολούθησα όσα μου είπε και τώρα έχω διπλά μου τη μικρή μας Μαριδήμη!!(Μαρία-Δήμητρα).

Pepsi, είσαι όντως ήρωας που κάνεις αυτές τις μετακινήσεις και στο λέω εγώ που είμαι από Τρίπολη και έκανα αυτό το ταξίδι όπως εσύ για πολλά χρόνια!!

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!

Το σημαντικότερο είναι να το πιστέψεις πολύ και όλα θα έρθουν στην ώρα τους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fotirene ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και χαίρομαι που έχεις στην αγκαλιά σου την κορούλα σου! Να είναι γερή και να την καμαρώσετε νυφούλα!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας για τις ευχές σας και σύντομα θα ευχόμαστε και σε σας για τα δικά σας μωράκια!!!

Χιλιόμετρα;.....500χλμ κάθε φορά για να δω τον γιατρό μας και φυσικά και για να γεννήσω και τις 2 μου κορούλες!!!!

Αξίζει κάθε προσπάθεια!

Κι εγώ θα συμφωνήσω ότι κάθε τι έρχεται στην ώρα του και θέλει υπομονή και επιμονή!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοφουλικάκι , τι να πω κοπέλα μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά. Να γίνεις καλά εσύ και όποτε θέλει ας έρθει το παιδί....Εσύ πάνω από όλα αυτή την στιγμη....

Αχ, κορίτσια μου, τι έπαθα! Πήγα για μπάνιο κι επιτέλους έπεσε η κόρα που είχε κάνει η αριστερή τομή. Το ένιωθα ότι κάτι "περίεργο" συνεέβαινε στην πλευρά αυτή, αφού τραβούσα την κόρα να βγει και κάπου μάγκωνε. Αφού λοιπόν έκανα τα μπάνια μου, μαλάκωσε η κόρα, την έβγαλα και τι διαπιστώνω, λέτε;; Ενα ραμματάκι που προφανώς δεν το έκοψε ο Αργυρίου όταν πήγα για τα ράμματα. Ε, τι να έκαν, πήγα στο εδώ νοσοκομείο και μου το έβγαλαν. Θα ξαναπάω την Δευτέρα είπαν να δουν την τομή, μην παθω καμια μόλυνση....

Πώς δεν το πρόσεξε αυτό ο Αργυρίου; Εκανε τέτοια λεπτή επέμβαση και να μου το χαλάσει στα ράμματα;;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε?ηθελα να σας στειλω χαιρετισματα και να σας πω οτι ζω μεσα στο αγχος μιας και ο τραχηλος μου μικρυνε πολυ και κινδυνευω για προωρο τοκετο.ετσι για να μου στειλετε τη θετικη σασ ενεργεια

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Fotirene σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου έδωσες. Robenula μην αγχώνεσαι σε παρακαλώ. Να έχεις πίστη ότι όλα θα πάνε καλά. Είσαι σε καλά χέρια γιατρού. Και εσύ margi αυτά είναι λεπτομέρειες. Τα χειρότερα περάσανε. Από δω και πέρα μόνο θετικά για όλες μας. Εμείς από αυριο ξεκινάμε ολιγοημερες διακοπές για να ηρεμήσουμε. Σοφουλικάκι τελικά αυτό πρεπει να σκεφτόμαστε όλες.Ότι κάνουμε έρωτα από αγάπη και όχι για να κάνουμε μωρό.

Φιλακια και θετική σκέψη σε όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

Σοφουλικάκι , τι να πω κοπέλα μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά. Να γίνεις καλά εσύ και όποτε θέλει ας έρθει το παιδί....Εσύ πάνω από όλα αυτή την στιγμη....

Αχ, κορίτσια μου, τι έπαθα! Πήγα για μπάνιο κι επιτέλους έπεσε η κόρα που είχε κάνει η αριστερή τομή. Το ένιωθα ότι κάτι "περίεργο" συνεέβαινε στην πλευρά αυτή, αφού τραβούσα την κόρα να βγει και κάπου μάγκωνε. Αφού λοιπόν έκανα τα μπάνια μου, μαλάκωσε η κόρα, την έβγαλα και τι διαπιστώνω, λέτε;; Ενα ραμματάκι που προφανώς δεν το έκοψε ο Αργυρίου όταν πήγα για τα ράμματα. Ε, τι να έκαν, πήγα στο εδώ νοσοκομείο και μου το έβγαλαν. Θα ξαναπάω την Δευτέρα είπαν να δουν την τομή, μην παθω καμια μόλυνση....

Πώς δεν το πρόσεξε αυτό ο Αργυρίου; Εκανε τέτοια λεπτή επέμβαση και να μου το χαλάσει στα ράμματα;;

margi να παρεις και τον αργυριου τηλεφωνο να του το πεις!εγω λεω να παω το επομενο σαβ)κο στον αργυριου για την υστεροσκοπηση-λαπαροσκοπηση!αλλα με αυτα που ακουω επηρεαστικα καπως...αν εχεις νεοτερα ενημερωσε μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

janetta, εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον Αργυρίου στο θέμα εξυπηρέτηση και χειρουργείο....Τώρα το ραμματάκι, ε, εντάξει, δεν είναι και τίποτα το σοβαρό. Ας πήγαν όλα καλά κι αυτό δεν είναι τίποτα. Οπως μού είπαν και στο εδώ νοσοκομείο, προφανώς δεν φαινόταν γιατί είχε καλυφθεί από την κόρα. Τι να πω, βρε κοριτσάκι μου, κάνε ό,τι καταλαβαίνεις. Οπως βλέπεις, εδώ λέμε τα πάντα όσα μας συμβαίνουν, άρα ούτε διαφήμιση κάνουμε σε κανέναν, ούτε και δυσφήμιση. Τις εμπειρίες μας καταγράφουμε.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Robenula μου, γλυκό μου κοριτσάκι, περίδεση μπορεί να γίνει αυτή σε αυτήν την φάση της εγκυμοσύνης; Αχ, μακάρι να πάνε όλα καλά!Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;

Να είσαι ήρεμη και δυνατή. Οι σκέψεις μου θα είναι σε σενα. Να προσέχεις. Πολλά φιλιά.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

janetta, εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον Αργυρίου στο θέμα εξυπηρέτηση και χειρουργείο....Τώρα το ραμματάκι, ε, εντάξει, δεν είναι και τίποτα το σοβαρό. Ας πήγαν όλα καλά κι αυτό δεν είναι τίποτα. Οπως μού είπαν και στο εδώ νοσοκομείο, προφανώς δεν φαινόταν γιατί είχε καλυφθεί από την κόρα. Τι να πω, βρε κοριτσάκι μου, κάνε ό,τι καταλαβαίνεις. Οπως βλέπεις, εδώ λέμε τα πάντα όσα μας συμβαίνουν, άρα ούτε διαφήμιση κάνουμε σε κανέναν, ούτε και δυσφήμιση. Τις εμπειρίες μας καταγράφουμε.

margi μην ανησυχεις οκ!αυτο-καθυσηχαστηκα θα ελεγα ,αφου οπως προανεφερα και σε αλλο σχολιο το επαγγελμα μου ειναι παραιατρικο και τυγχανει να δουλευω σε εναν ανθρωπο-επαγγελματια (απο τους καλυτερουσ στην ελλαδα),που εχει τυχει να κανει λαθος!οταν πραττει κανεις ειναι λογικο να κανει και λαθος,η αδρανεια δε κανει λαθη!απλα ολοι θελουμε να μη τυχει σε μας το λαθος!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχω πολλές απορίες για την υστεροσκόπηση/λαπαροσκόπηση και αν και ξέρω ότι σίγουρα θα έχουν απαντηθεί, δεν έχω την υπομονή να διαβάσω όλες τις απαντήσεις απ'την αρχή..

Μπορείτε να μου πείτε.. αυτές οι δύο εξετάσεις γίνονται μαζί? Δε γίνεται να κάνεις μόνο τη μία? Γιατί κάποιες κοπέλες βρήκαν με τη λαπαροσκόπηση βουλωμένες σάλπιγγες, αυτό δε φάινεται και με την απλή σαπλιγγογραφία??

Τελικά η υστεοσκόπηση γίνεται στην αρχή ή στο δεύτερο μισό του κύκλου?

Τι άλλο?

Ναι, μετά από πόσο καιρό μπορώ να ξανακάνω εξωσωματική?

 

Να σας πω, το πρόβλημα μου είναι οτι είπα στον γιατρό μου πριν την προηγούμενη προσπάθεια (4η) να κάνουμε υστεροσκόπηση επειδή είναι το μόνο που δεν έχω κάνει.. και μου απάντησε οτι δε χρειάζεται αφού, λέει, κάνω εξωσωματικές...! Είναι αυτό λογικό?????????

Το ξέρω οτι είναι βαρετό να λέτε τα ίδια και τα ίδια αλλά αν μου απαντούσατε θα με βοηθούσατε πολύ!

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχω πολλές απορίες για την υστεροσκόπηση/λαπαροσκόπηση και αν και ξέρω ότι σίγουρα θα έχουν απαντηθεί, δεν έχω την υπομονή να διαβάσω όλες τις απαντήσεις απ'την αρχή..

Μπορείτε να μου πείτε.. αυτές οι δύο εξετάσεις γίνονται μαζί? Δε γίνεται να κάνεις μόνο τη μία? Γιατί κάποιες κοπέλες βρήκαν με τη λαπαροσκόπηση βουλωμένες σάλπιγγες, αυτό δε φάινεται και με την απλή σαπλιγγογραφία??

Τελικά η υστεοσκόπηση γίνεται στην αρχή ή στο δεύτερο μισό του κύκλου?

Τι άλλο?

Ναι, μετά από πόσο καιρό μπορώ να ξανακάνω εξωσωματική?

 

Να σας πω, το πρόβλημα μου είναι οτι είπα στον γιατρό μου πριν την προηγούμενη προσπάθεια (4η) να κάνουμε υστεροσκόπηση επειδή είναι το μόνο που δεν έχω κάνει.. και μου απάντησε οτι δε χρειάζεται αφού, λέει, κάνω εξωσωματικές...! Είναι αυτό λογικό?????????

Το ξέρω οτι είναι βαρετό να λέτε τα ίδια και τα ίδια αλλά αν μου απαντούσατε θα με βοηθούσατε πολύ!

Να με συγχωρεί ο γιατρός σου αλλά αυτό που λέει δεν είναι λογικό. Και πού οφοίλονται-σύμφωνα με αυτόν - οι 3 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής; Εμένα, κοριτσάκι μου, με έτρεχαν από κύκλο σε κύκλο να κάνω υπερήχους γιατί έιχαν υποψία πολύποδα και πάντα με καθησύχαζαν, λέγοντας μου πως είμαι καθαρή. Με την υστεροσκόπηση αφαιρέσαμε 3 πολύποδες ενδομητρίου και ένα ινομύωμα!!! Επίσης με την λαπαροσκόπηση βλέπουν την κατάσταση στς σάλπιγγες, ωοθήκες και γενικότερα την κοιλιακή χώρα.Τώρα, αν ο γιατρός σου σε έχει εξετάσει ενδελεχώς και βλέπει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, τι να πω, δεν ξέρω...

Στς ερωτήσεις σου τώρα:

1) Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις και τις δύο εξετάσεις μαζί. Μπορείς πχ να κάνεις μόνο υστεροσκόπηση που δεν είναι τόσο δύσκολη εξέταση και σε πολλά ιατρεία την κάνουν με μέθη. ( Στα δημόσια την κάνουν με ολική νάρκωση). Αυτή θα σου δέιξει το εσωτερικό της μήτρας και είναι η μόνη αξιοπιστη εξέταση για να δεις αν όλα εκεί μέσα είναι οκ!

2) Η λαπαροσκόπηση είναι πιο δύσκολη. Είναι κανονικό χειρουργείο. Εγώ πχ είχα ένα ινομύωμα εκτός μήτρας το οποίο μόνο με λαπαροσκόπηση μπορούσε να αφαιρεθεί. Η σαλπιγγογραφία δείχνει την κατάσταση των σαλπίγγων επακριβώς. Δεν κάνεις λαπαροσκόπηση για να δεις πώς είναι οι σάλπιγγες.Πιστεύω πως η λαπαροσκόπηση γίνεται μετά από προτροπή του γιατρού.

3) Η υστεροσκόπηση γίνεται το πρώτο μισό του κύκλου.

4) εξωσωματικη δεν ξέρω μετά από πόσο καιρό κάνεις῎

 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα τουλάχιστον υστεροσκόπηση.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi σε ευχαριστώ που μου απάντησες.

Να διορθώσω έχω κάνει ήδη 4 προσπάθειες. Σε αυτόν μόνο την τελευταία. Μου είπε οτι δεν έχει απάντηση για τους λόγους της αποτυχίας, πιθανώς το περιβάλλον της μήτρας είναι αφιλόξενο!!! Του λέω: ναι αλλά στα 19 μου είχα μείνει έγκυος τόοοοοο εύκολα (που ακόμα τραβάω τα μαλλιά μου..), οπότε η αιτία είναι η έκτρωση?? Μου απαντάει προφανώς!

Και σκέφτομαι τώρα εγώ αφού μου το λέει οτι το θέμα είναι στη μήτρα και οφείλεται στην διακοπή που είχα κάνει χρόνια πριν.. το προφανές δεν είναι να δούμε τη μήτρα?

Τι να πω, με έχει φέρει σε δύσκολη θέση.. Πήγα σε αυτόν με πολύ αισιοδοξία και μου τη χαλάει τώρα!

 

Ευχαριστώ και πάλι.

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μολις επεστρεψα απο θεσσαλονικη απο το κ.Αργυριου!χθες εκανα υστεροσκοπηση-λαπαροσκοπηση και οι 2 επεμβατικες!μου βρηκε συμφυσεις στο παχυ εντερο που σπρωχνανε τη μητρα και αλλαζαν το σχημα της,μια κυστη στη αριστερη ωοθηκη,υπολλειματα περιοδου και δικερω μητρα!τοοοσο λιγα!μου ειπε οτι τα καθαρισε ολα και οταν βγει η βιοψια θα μου πει τι θα κανουμε αν σταματησουμε τη περιοδο για 3μηνες 'η αν θα παμε κατευθειαν σε εξωσωματικη!

τι να πω μερικες κοπελες πρεπει να ταλαιπωρηθουν για να κανουν μωρακι!και τωρα υπομονη,υπομονη ,υπομονη!φιλακια

Link to comment
Share on other sites

janetta,περαστικά και σιδερένια να είσαι. Βρε, κορίτσι μου, όλα τα άλλα καλά, αλλά τη δίκερη μήτρα δεν την είχε δει κανείς μέχρι τώρα;;;Την κύστη στην ωοθήκη πάλι;;Τι να πω...Γιατί να πας για εξωσωματική; Δεν θυμάμαι τι γίνεται με τον σύζυγο, αλλά αν είναι καλά και αυτός, πιστεύω πως τώρα θα τα καταφέρετε να κάνετε μωρό.

Οντως ταλαιπωρούμαστε κοριτσάκι μου. Ψυχολογική και οικονομική αφαίμαξη....Κι άλλλοι που τους χαρίζει ο Θεός παιδάκια χωρίς καμία ταλαιπωρία, δεν το εκτιμούν όπως πρέπει....Δεν πειράζει...Θα τα καταφέρουμε.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενες μου φιλες παλι εδω ειμαι....εκανα αξονικη οπου ολα βγηκαν φυσιολογικα,δεν υπαρχει παθολογικο προβλημα,ηταν λιγο δυσαρεστη εμπειρια γιατι πινω κατι σαν καθαρτικο 2 ωρες πριν την αξονικη και κατα την διαρκεια της αξονικης μου χορηγουν το σκιαγραφικο και πρεπει να κραταω το χερι μου 10 λεπτα ορθιο για να μην σπασει η φλεβα.Μου βρηκαν ενα αρηκτο ωοθηλακιο και μια κυστη,και μου ειπαν να μιλησω με τον γυναικολογο μου,την Παρασκευη πηρα και τα αποτελεσματα απο το κολπικο επιχρισμα ,εχω μυκοπλασμα σε πολυ μεγαλο βαθμο,μιλησα με τον Αργυριου και την Πεμπτη θα παω να με δει στο ιατρειο.παιρνω αντικαταθλιπτικα μονο αυτα με ανακουφιζουν και ειναι για νευροπαθητικο αλγος,μπορει να επαθα σοκ απο την επεμβαση μπορει να ηταν να γινει,η επεμβαση πετυχε δεν τιθεται τετοιο θεμα,για μωρο θα προσπαθησω πρωτα ο Θεος να μαστε καλα μετα τον Μαρτιο,η θεραπεια ειναι μεγαλη και επικινδυνη,προκαλει συγγενεις ανωμαλιες και εμβρυικες παραμορφωσεις,εκανα και την αξονικη πηρα και απο κει ραδιενεργεια.Μονο προσευχομαι...22-25/09 καπου εκει θα ξαναεπισκεφτω τον νευρολογο στο Παπαγεωργιου.Σταδιακα βελτιωνομαι...Τον γαμο μου να σωσω,γιατι ολο λυγιζω...πως εγιναν ετσι τα πραγματα,απ'το ονειρο για το μωρο ,προσπαθω να σωσω την Σοφια.Πιστωση χρονου ζητησε ο νευρολογος,ο τραυματισμος των νευρων θελει πολυ καιρο,δοκιμαζω την υπομονη μου λοιπον...

Σας σκεφτομαι ολες μια μια...

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα

έχω πανικοβληθεί από το πρωί. Όπως σας είχα γράψει έκανα επεμβατική λαπαροσκόπηση στις σάλπιγγες στις 3 Αυγούστου και μέχρι τις 20 που μου ήρθε και περίοδος είχα μετεγχειρητικό αίμα. Και ενώ τελείωσε το αίμα κανονικά με το τέλος της περιόδου και πήγα διακοπές κάνοντας προσπάθειες σήμερα το πρωί έχω πάλι αίμα σαν περίοδο. Δηλαδή μετα από 15 μέρες περίπου. Υπήρχε άλλη τέτοια περίπτωση σε κοπέλα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...