Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Καλά βρε κοπέλα μου τι είναι και αυτό πάλι.Τελειώνεις από το ένα και έρχεται και το άλλο.Πάνε και σε άλλους γιατρούς μην εμπιστεύεσαι μόνο έναν.Μπορεί να χρειάζεσαι κάποια άλλη θεραπεία.Δεύτερη νάρκωση σε 2 μήνες πολύ δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηταν να γινει....μιλησα με τον Αργυριου πριν λιγο και μου ειπε οτι δεν πειραζει σε εγκυμοσυνη η κυστεοσκοπηση και οτι γινεται οταν ειναι εγκυος η γυναικα,ειναι τοπικη αναισθησια μαλλον με σπρευ,περιμενεις 10 λεπτα και σου βαζουν το κυστεοσκοπιο στην ουρηθρα και φευγεις κανονικα και πας στην δουλεια,πηρα στον Αγιο Λουκα κοστιζει 110€.Αλλα χωρις να αμφισβητω τον γιατρο θα παω στο ιπποκρατειο που εφημερευει σημερα να δω τι θα μου πουν και αυτοι.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα πριν λιγο απο το Ιπποκρατειο που εφημερευε,με εξετασαν κολπικα ειναι ταλαιπωρημενα τα χειλη,η κλειτοριδα και η ουρηθρα και καπως διογκωμενα,πολυ κολπιτιδα και μυκητιαση αυτα με τα ειπε και ο προηγουμενος ουρολογος που μου συστησε ο Αργυριου,εκανα γενικη ουρων και βγηκαν ανεβασμενα τα πυοσφαιρια,μου ειπε οτι ειναι μαλλον ολα αυτα απο την κυστιτιδα του Φεβρουαριου που δεν πηρα χαπι την αντιμετωπισα με οχι τοσο αρκετο νερο και κατεληξα τελη Φεβρουαριου στο Παπαγεωργιου και καταφερε να μου κανει σταδιακη και αργη ζημια,τον εκανε εντυπωση που ο Σαροπουλος δεν μου εγραψε αντιβιωση,μου γραψε φαρμακα και εξετασεις για μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα και χλαμυδια να κανουμε.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τις εξετάσεις αυτές για χλαμύδια κλπ μου τις έκανε ο γυναικολόγος πριν την λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση.Ελπίζω με την αντιβίωση να συνέλθεις άλλωστε κάθε γιατρός δίνει την θεραπεία που κρίνει ο ίδιος κατάλληλη.Περαστικά σου Σοφουλικάκι

Link to comment
Share on other sites

Σοφουλικάκι, περαστικά σου! Πολύ στενοχωρήθηκα με την ταλαιπωρία που περνάς. Πιστεύω όμως πως με την αντιβίωση θα συνέλθεις.

 

Κορίτσια, τελείωσα κι εγώ με την λαπαροσκόπηση. Αφαιρέθηκαν ένας πολύποδας ενδομητριου, δύο ινομυώματα ( ένα μέσα στη μήτρα, ένα εκτός) και η μισή σάλπιγγα του εξωμητρίου. Εκανε έλεγχο διαβατότητας στην δεξια μπυ, όλα καλά και ένα drilling ωοθηκών για να βγάινουν πιο εύκολα τα ωάρια...Αυτά τα όλίγα. Τα αποτελέσματα της ιστολογκής θα δείξουν αν θα χρειαστεί να κάνω θεραπεία για ενίσχυση ενδομητρίου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά από εδώ και στο εξής. Σας φιλω

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ drilling στην δεξιά ωοθήκη.Margi πότε θα μπορέσεις να ξεκινήσεις προσπάθειες;

"Εκανα την πρώτη ένεση και πήγα στον γιατρό την έβδομη μέρα να με δει.Ευτυχώς όλα δείχνουν ότι έπιασε η ένεση.Μας είπε να προσέχουμε μέχρι και την δεύτερη ένεση ενώ μετά έχουμε το ελεύθερο να ξαναξεκινήσουμε προσπάθειες.Κατά τα μέσα Οκτωμβρίου μάλλον θα μου ξαναέρθει περίοδος.:?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στον Αγιο Λουκα πριν 5 λεπτα για τις εξετασεις που μας ειπαν για μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα,χλαμυδια 220€ το ζευγαρι και πηρα και στο μικροβιολογικο της περιοχης μου 120€.100€ διαφορά.Πως πειθω τον αντρα μου που κουραστηκε τοσο....Αυτο ρε κοριτσια νομιζω θα ναι το τελευταιο,τι να πω?Σε 15 ημερες τελειωνει η αντιβιωση και πρεπει να τις κανω,εν τω μεταξυ θα τηλεφωνησω και στον κο Αργυριου μολις παρω τα αποτελεσματα μην τον πρηζω συνεχεια.Ο ουρολογος στο ιπποκρατειο ειπε οτι το Ph μου ειναι τοσο οξινο και αφιλοξενο για το σπερμα και οπωσδηποτε να με δει γυναικολογος λογω μυκητιασεων και εντονης κολπιτιδας.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στον Αγιο Λουκα πριν 5 λεπτα για τις εξετασεις που μας ειπαν για μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα,χλαμυδια 220€ το ζευγαρι και πηρα και στο μικροβιολογικο της περιοχης μου 120€.100€ διαφορά.Πως πειθω τον αντρα μου που κουραστηκε τοσο....Αυτο ρε κοριτσια νομιζω θα ναι το τελευταιο,τι να πω?Σε 15 ημερες τελειωνει η αντιβιωση και πρεπει να τις κανω,εν τω μεταξυ θα τηλεφωνησω και στον κο Αργυριου μολις παρω τα αποτελεσματα μην τον πρηζω συνεχεια.Ο ουρολογος στο ιπποκρατειο ειπε οτι το Ph μου ειναι τοσο οξινο και αφιλοξενο για το σπερμα και οπωσδηποτε να με δει γυναικολογος λογω μυκητιασεων και εντονης κολπιτιδας.
Σοφουλικάκι, εσύ πονάς;Η μυκητίαση αν είναι έντονη δημιουργεί πολύ μεγάλο τσούξιμο και ταλαιπωρία. Κάε τις εξετάσεις καιψπάρε θεραπεία. Ολα καλά θα πάνε. Εν τω μεταξύ για το ph του κόλπου υπάρχει μία κολπική αλοιφή (φυτική) που το ρυθμίζει και βοηθάει πολύ. lactal λέγεται. Δεν σου λέω να την βάλεις τώρα, γιατί τώρα δεν θα σε βοηθήσει αφού είναι ΄τοσο έντονο το πρόβλημα. Μόλις όμως κάνεις την θεραπεία σου και απαλλαγείς προσωρινά από μύκητες ( ναι! λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά ό,τι και να κάνεις θα ξαναβγούν-εγώ ταλαιπωρούμαι χρόνια τώρα) τότε μετά την περίοδο σου να βάζεις για κανα δυο βράδια lactal και όποτε έχεις ενοχλήσεις να ξαναβάζεις. Εμένα με βοήθησε πολύ. Επίσης να πλυθείς με χαμομηλάκι για να ανακουφιστεί η περιοχή....Αχ, βρε κοριτσάκι μου, σε αισθάνομαι γιατι τα έχω περάσει τόσες φορές όλα αυτά!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφουλικάκι, περαστικά σου! Πολύ στενοχωρήθηκα με την ταλαιπωρία που περνάς. Πιστεύω όμως πως με την αντιβίωση θα συνέλθεις.

 

Κορίτσια, τελείωσα κι εγώ με την λαπαροσκόπηση. Αφαιρέθηκαν ένας πολύποδας ενδομητριου, δύο ινομυώματα ( ένα μέσα στη μήτρα, ένα εκτός) και η μισή σάλπιγγα του εξωμητρίου. Εκανε έλεγχο διαβατότητας στην δεξια μπυ, όλα καλά και ένα drilling ωοθηκών για να βγάινουν πιο εύκολα τα ωάρια...Αυτά τα όλίγα. Τα αποτελέσματα της ιστολογκής θα δείξουν αν θα χρειαστεί να κάνω θεραπεία για ενίσχυση ενδομητρίου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά από εδώ και στο εξής. Σας φιλω

margi ευχομαι να πανε ολα καλα και να γινεις συντομα μαμα!θα ηθελα να σε ρωτησω margi ,αν ο γιατρος με τη λαπαροσκοπηση βρηκε ''πραγματα'' που δεν φαινοταν με το ενδοκολπικο υπερηχο?εμενα ο μουστακαριας ειδε κατι σαν ινομυωμα στη μητρα και φοβαμαι μην εχω και τιποτα αλλο που δεν φαινεται..!τελικα ποσα σου πηρε?ποτε ξεκινας προσπαθειες για συλληψη?

ευχομαι οτι καλυτερο ακι γρηηηηηηηγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,

Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό και πήρα την απόφαση να γράψω και εγώ τη δικιά μου ιστορία. Πριν ενάμιση μήνα έκανα ανοιχτό χειρουργείο για αφαίρεση ινομυωμάτων, όλα πήγαν καλά...μετά όμως από ένα τρίμηνο μου άφησε προίκα συμφήσεις στην δεξιά ωοθήκη με αποτέλεσμα να μην είναι διαβατή για ωοληψία σε περίπτωση εξωσωματικής και μια αριστερή υδροσάλπιγγα. Παρόλα αυτά ο εξωσωματικός που επισκέφτηκα μου είπε να ξεκινήσουμε εξωσωματική γιατί δεν έχουμε περιθώρια χρόνου μιας και πάτησα τα 40. Ξεκίνησα τις ενέσεις (μακρύ πρωτόκολλο) και την ογδοη μέρα της περιόδου πάω για το πρώτο υπέρηχο...κανένα αποτέλεσμα, μόνο 3 ωάρια στην ωοθήκη που δεν είναι διαβατή. Σταματάω λοιπόν τις ενέσεις και μου λέει ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκόπηση για να λύσω τις συμφύσεις. Είμαι τώρα σε αναζήτηση γιατρού και νοσοκομείου. Ήθελα τη βοήθειά σας αν γνωρίζεται κάποιον καλό γιατρό από εμπειρία. Διάβασα για τον κύριο Αργυρίου που αναφέρεται και σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να κλείσω ένα ραντεβού για να πάρω τη γνώμη του.

Περιμένω απαντήσεις σας και εύχομαι σε όλες το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

margi ευχομαι να πανε ολα καλα και να γινεις συντομα μαμα!θα ηθελα να σε ρωτησω margi ,αν ο γιατρος με τη λαπαροσκοπηση βρηκε ''πραγματα'' που δεν φαινοταν με το ενδοκολπικο υπερηχο?εμενα ο μουστακαριας ειδε κατι σαν ινομυωμα στη μητρα και φοβαμαι μην εχω και τιποτα αλλο που δεν φαινεται..!τελικα ποσα σου πηρε?ποτε ξεκινας προσπαθειες για συλληψη?

ευχομαι οτι καλυτερο ακι γρηηηηηηηγορα!!

janetta μου, οι γιατροί που κατα καιρούς με παρακολούθησαν δεν μου είχαν αναφέρει τίποτα για το ινομύωμα που είχα μέσα στη μητρα. Επίσης σε κανέναν τους δεν έκανε εντύπωση πως είχς μείνει σχεδόν η μισή σάλπιγγα του εξωμητρίου που είχα αφαιρέσει πριν 2 χρόνια. Εβλεπαν τη σαλπιγγογραφία και έλεγαν, "μμμ! καλή είναι ) Μόνο ο Αργυρίου μού είπε ότι, αν μείνει εκεί, υπάρχει κίνδυνος νέου εξωμητρίου. Τούς πολύποδες τους εντόπισα με υστεροσκόπηση ,αλλά πιστεύω πως θα φαινόταν και σε υπέρηχο ,απλά η γιατρίνα που είχα ήταν για μπάτσες τελικα ! Για να είσαι 'σίγουρη ότι η μήτρα σου είναι καθαρή, θα κάνεις υστεροσκόπηση και εκεί ό,τι δουν θα το διορθώσουν. Πολύ πιθανό με τον υπέρηχο κάτι να μην φανεί.

Ο γιατρός για αφάιρεση σάλπιγγας, 2 ινομυωμάτων, ενός πολύποδα ενδομητρίου, διάνοιξη της μίας σάλπιγγας που έχω και drilling ωοθηκών μού πήρε 1100. Ο αναισθησιολόγος πήρε 300. το νοσοκομείο 880, και δεν ξέρω πόσο θα βγει η βιοψία. Ασε ,έδωσα όλες μου τις οικονομίες, αλλά, αν είναι να μείνω έγκυος χαλάλι του....:P δεν σου κρύβω ότι το οικονομικό ήταν ένας ανασταλτικός παράγοντας και δεν με άφηνε να το αποφασίσω. Από την στιγμή όμως που είπα "θα το κάνω"όλα πήραν το δρόμο τους....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,

Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό και πήρα την απόφαση να γράψω και εγώ τη δικιά μου ιστορία. Πριν ενάμιση μήνα έκανα ανοιχτό χειρουργείο για αφαίρεση ινομυωμάτων, όλα πήγαν καλά...μετά όμως από ένα τρίμηνο μου άφησε προίκα συμφήσεις στην δεξιά ωοθήκη με αποτέλεσμα να μην είναι διαβατή για ωοληψία σε περίπτωση εξωσωματικής και μια αριστερή υδροσάλπιγγα. Παρόλα αυτά ο εξωσωματικός που επισκέφτηκα μου είπε να ξεκινήσουμε εξωσωματική γιατί δεν έχουμε περιθώρια χρόνου μιας και πάτησα τα 40. Ξεκίνησα τις ενέσεις (μακρύ πρωτόκολλο) και την ογδοη μέρα της περιόδου πάω για το πρώτο υπέρηχο...κανένα αποτέλεσμα, μόνο 3 ωάρια στην ωοθήκη που δεν είναι διαβατή. Σταματάω λοιπόν τις ενέσεις και μου λέει ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκόπηση για να λύσω τις συμφύσεις. Είμαι τώρα σε αναζήτηση γιατρού και νοσοκομείου. Ήθελα τη βοήθειά σας αν γνωρίζεται κάποιον καλό γιατρό από εμπειρία. Διάβασα για τον κύριο Αργυρίου που αναφέρεται και σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να κλείσω ένα ραντεβού για να πάρω τη γνώμη του.

Περιμένω απαντήσεις σας και εύχομαι σε όλες το καλύτερο.

Εμαθα για τον Αργυρίου από το συγκεκριμένο θέμα. Είναι καλός γιατρός. δεν χάνεις τίποτα αν ζητήσεις τη γνώμη του. Αν είσαι και από Θεσσαλονίκη,( ή από τις γύρω περιοχές) θα είναι και πιο εύκολα για σένα να τον δεις. Εγώ, να φανταστείς, ξεκίηνσα από Γιάννενα να τον δώ. Μόλις μοιύ είπε πως στη λαπαροσκόπηση θα διορθώσει τα πάντα, δεν ξέρω γιατί, αλλά η διαισθησή μου μού είπε να τον εμπιστευτώ. οσο δεν το αποφασίζα να πάω σε αυτόν λόγω οικονομικού προβλήματος και έψαχνα και αλλού για πιο οικονομικά, τόσο μαράζωνα μέσα μου, γιατί ένιωθα πως έπρεπε να πάω σε εκείνον. Πήγα και μακάρι να έκανα το σωστό και να καταφέρω επιτέλους να μείνω έγκυος. Σε συμβουλεύω να πας....:-P

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Janetta, την Τρίτη θα μου πει πότε θα ξεκινήσουμε προσπάθειες. Θέλει πρώτα να δει τα αποτελέσματα της ιστολογικής, γιατί με βάση αυτά θα κρίνει μήπως χρειαστεί να κάνω κάποια θεραπεία για ενίσχυση του ενδομητριου, όπως μού είπε.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Margi ναι είμαι από λιβαδειά αλλά αυτό δε θα με εμποδίσει αν πρόκειται εκεί που θα πάω να βρω ένα καλό γιατρό. Έχω και μια φιλενάδα στη Θεσσαλονίκη που μπορεί να με φιλοξενήσει. Έχω ήδη πάρει μια γνώμη από γιατρό που μου σύστησε ο εξωσωματικός, ο οποίος χειρουργεί στο Λητώ. Και για μένα το οικονομικό είναι ένα δύσκολο κομμάτι γιατί τα λεφτά που μου είπε είναι 3000 ευρώ με το νοσοκομείο συν οι εξετάσεις. Αν έχεις κάποιο τηλέφωνο του Αργυρίου θα ήθελα αν μπορείς να μου το στείλεις. Σα γιατρός είναι συζητήσιμος ή είναι από αυτούς που βιάζονται να τελειώσουν με το ραντεβού τους και δε σου αφήνουν περιθώρια για πολλές ερωτήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αψογος και στην συμπεριφορα και στην δουλεια του ο Αργυριου.Εγω εκανα λαπαροσκοπηση 21/05 μαζι του.Το τηλεφωνο του ιατρειου ειναι 2310266113 ή αλλιως θα τον βρεις στον Αγιο Λουκά 2310380000

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αψογος και στην συμπεριφορα και στην δουλεια του ο Αργυριου.Εγω εκανα λαπαροσκοπηση 21/05 μαζι του.Το τηλεφωνο του ιατρειου ειναι 2310266113 ή αλλιως θα τον βρεις στον Αγιο Λουκά 2310380000

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!εχω κανει κ εγω πριν ενα χρονο λαπαροσκοπηση για το λογο οτι ειχα συμφισεις στην μια σαλπιγγα αλλα ευτυχως την ανοιξαμε (ετσι μου ειπε τουλαχιστον)αλλα ακομα δεν εχει ερθει το επυθημητο αποτελεσμα κ σκεφτομαι να ακουσω κ μια ακομα γνωμη!!!που βρισκεται το ιατρειο του Αργυριου?κ ποσο παιρνει για επισκεψη?ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

Janetta, την Τρίτη θα μου πει πότε θα ξεκινήσουμε προσπάθειες. Θέλει πρώτα να δει τα αποτελέσματα της ιστολογικής, γιατί με βάση αυτά θα κρίνει μήπως χρειαστεί να κάνω κάποια θεραπεία για ενίσχυση του ενδομητριου, όπως μού είπε.[/Q
Επεξεργάστηκαν by janetta
λαθος θεση μηνυματος
Link to comment
Share on other sites

Janetta, την Τρίτη θα μου πει πότε θα ξεκινήσουμε προσπάθειες. Θέλει πρώτα να δει τα αποτελέσματα της ιστολογικής, γιατί με βάση αυτά θα κρίνει μήπως χρειαστεί να κάνω κάποια θεραπεία για ενίσχυση του ενδομητριου, όπως μού είπε.[/Q

 

Janetta, την Τρίτη θα μου πει πότε θα ξεκινήσουμε προσπάθειες. Θέλει πρώτα να δει τα αποτελέσματα της ιστολογικής, γιατί με βάση αυτά θα κρίνει μήπως χρειαστεί να κάνω κάποια θεραπεία για ενίσχυση του ενδομητριου, όπως μού είπε.

σωστα πρεπει να βγουν τα αποτελεσματα πρωτα!και παλι ευχομαι να σου πανε ολα οπως εσυ επιθυμεις!τι κακο και αυτο βρε κοριτσια μερικες μερικες να ταλαιπωρουμαστε τοσο πολυ και αλλες να ''πιανουν'' μωρα για πλακα!τι να πω?θα παω σε λιγες μερες στο χωριο και ολο θα με ρωτανε ή θα κοιταζουν τη κοιλια μου!εεμ βλεπεις 3χρ.γαμου ειναι αυτα,τον 1 τελευταιο προσπαθουμε εντατικα,αλλα τιποτα!τελοσπαντων!

σε 1 εβδομαδα ανεβαινω θεσσαλονικη και λεω να περασω και απο τον αργυριου (αγιο λουκα)να με δει γιατι βλεπω οτι ειναι καλος γιατρος! κοριτσια δεχεται το ταμειο του ικα ο αργυριου?θα παω ολεσ τις εξετασεις να δουμε τι θα πει και αυτος!εχω παει ηδη σε 2!κοριτσια χαιρετω και καλη χαλαρωση να εχουμε!

Link to comment
Share on other sites

 

 

σωστα πρεπει να βγουν τα αποτελεσματα πρωτα!και παλι ευχομαι να σου πανε ολα οπως εσυ επιθυμεις!τι κακο και αυτο βρε κοριτσια μερικες μερικες να ταλαιπωρουμαστε τοσο πολυ και αλλες να ''πιανουν'' μωρα για πλακα!τι να πω?θα παω σε λιγες μερες στο χωριο και ολο θα με ρωτανε ή θα κοιταζουν τη κοιλια μου!εεμ βλεπεις 3χρ.γαμου ειναι αυτα,τον 1 τελευταιο προσπαθουμε εντατικα,αλλα τιποτα!τελοσπαντων!

σε 1 εβδομαδα ανεβαινω θεσσαλονικη και λεω να περασω και απο τον αργυριου (αγιο λουκα)να με δει γιατι βλεπω οτι ειναι καλος γιατρος! κοριτσια δεχεται το ταμειο του ικα ο αργυριου?θα παω ολεσ τις εξετασεις να δουμε τι θα πει και αυτος!εχω παει ηδη σε 2!κοριτσια χαιρετω και καλη χαλαρωση να εχουμε!

Εγώ που κλείνω τον τέταρτο χρόνο γάμου να δεις πώς νιώθω! Κι όλες γύρω μου να μένουν έγκυες στο δευτερόλεπτο! Οντως είναι άδικο....

Τι εξετάσεις έχεις κάνει και τι έδειξαν;Ο αργυρίου δεν είναι συμβεβλημένος με κανένα ταμείο. Αν πας θα σου πει τι πρέπει να γίνει. Μπορεί να σου πει για διαγνωστική υστεροσκόπηση-λαπαροσκόπηση. Αν στο πει, να το κάνεις, κάτι ξέρει αυτός. Η τιμή του από τη στιγμή που θα σε βάλει χειρουργείο κυμαίνεται από 500-1200ευρώ. Πόσο χρονών είσαι, janetta;;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...