Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Περαστικά σου...Να πάνε όλα καλά από εδώ και στο εξής. Πόσο καιρό προσπαθείς για μωράκι; Τι σου είπε ο γιατρός σου; Εμπόδιζε η κύστη τόσο πολύ;

Αν επιτρέπετε πού έκανες τη λαπαροσκόπηση;

 

Εγώ κορίτσια έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Αυριο θα πάρω να κανονίσω τα της λαπαροσκόπησης- υστεροσκόπησης....Ο άντρας μου σήμερα με παρακαλεσε να μην κάνω λαπαροσκόπηση...Φοβάται, λέει, τις επιπλοκές που μπορεί να υπάρξουν μετά....Θυμάται και τον πόνο που πέρασα μετά το εξωμήτριο και θεωρεί ότι θα πονάω έτσι και τώρα.....Κι εγώ αγχώνομαι, πιο πολύ που θα είμαι Θεσσαλονίκη, χιλιόμετρα μακρια από το σπίτι μου.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, πήρα το γιατρό και το νοσοκομείο. Με το γιατρό οκ, όπως τα είχαμε πει....Με το νοσοκομείο έπαθα ένα μικρό σοκ...για επεμβατική υστεροσκόπηση-λαπαροσκόπηση = 800ευρώ!!! Νόμιζα ότι είναι 550.... Ο αναισθησιολόγος γύρω στα 250 ευρώ...Αχ, βρε κορίτσια, τουλάχιστον να πάνε όλα καλά....

Ο Αργυρίου σίγουρα θα πάρει την ανώτερη αμοιβή του, ο άνθρωπος....Εχει να αφιαρέσει έναν πολύποδα, μία σάλπιγγα 4 εκετοστών, ένα μικρό ινομύωμα και ποιος ξέρει τι άλλο θα βρει.......Πολύ χρήμα βρε κορίτσια, αλλά τουλάχιστον να πάνε όλα καλά...Θέλω να μου στείλετε τη θετική σας ενέργεια. Δεν σας κρύβω ότι από εσάς πληροφορήθηκα για τον Αργυρίου, σας εμπιστεύτηκα, κορίτσια μου, και μακάρι να μου βγει σε καλό.....Ο άντρας μου έχει τις αμφιβολίες του.....γιατί δεν μπαίνει στο φόρουμ και ανρωτιέται πώς είναι δυνατό να σας εμπιστεύτηκα τόσο....Εγώ όμως ξέρω πως σίγουρα κακόβουλοι υπάρχουν παντού, αλλά, όταν συζητάμε τόσο καιρό και γνωρίζουμε τις ανησυχίες και το άγχος όλων των κοριτσιών, θέλουμε ανυστερόβουλα να βοηθήσουμε όσο μπορούμε....Αν μέινω ευχαριστημένη από τον γιατρό, αν με βοηθήσει να πραγματοποιήσω το όνειρο μιας ολόκληρης πενταετίας, αν με βοηθήσει να μην ξαναμπώ σε χειρουργείο, παρά μ΄νο για να γεννήσω, ε, τότε χαλάλι τι λεφτά του και εννοείται πως θα πω τα καλύτερα για αυτόν σε όποια κοπέλα ζητήσει την βοήθεια μας σε αυτό του φόρουμ...

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήρα το γιατρό και το νοσοκομείο. Με το γιατρό οκ, όπως τα είχαμε πει....Με το νοσοκομείο έπαθα ένα μικρό σοκ...για επεμβατική υστεροσκόπηση-λαπαροσκόπηση = 800ευρώ!!! Νόμιζα ότι είναι 550.... Ο αναισθησιολόγος γύρω στα 250 ευρώ...Αχ, βρε κορίτσια, τουλάχιστον να πάνε όλα καλά....

Ο Αργυρίου σίγουρα θα πάρει την ανώτερη αμοιβή του, ο άνθρωπος....Εχει να αφιαρέσει έναν πολύποδα, μία σάλπιγγα 4 εκετοστών, ένα μικρό ινομύωμα και ποιος ξέρει τι άλλο θα βρει.......Πολύ χρήμα βρε κορίτσια, αλλά τουλάχιστον να πάνε όλα καλά...Θέλω να μου στείλετε τη θετική σας ενέργεια. Δεν σας κρύβω ότι από εσάς πληροφορήθηκα για τον Αργυρίου, σας εμπιστεύτηκα, κορίτσια μου, και μακάρι να μου βγει σε καλό.....Ο άντρας μου έχει τις αμφιβολίες του.....γιατί δεν μπαίνει στο φόρουμ και ανρωτιέται πώς είναι δυνατό να σας εμπιστεύτηκα τόσο....Εγώ όμως ξέρω πως σίγουρα κακόβουλοι υπάρχουν παντού, αλλά, όταν συζητάμε τόσο καιρό και γνωρίζουμε τις ανησυχίες και το άγχος όλων των κοριτσιών, θέλουμε ανυστερόβουλα να βοηθήσουμε όσο μπορούμε....Αν μέινω ευχαριστημένη από τον γιατρό, αν με βοηθήσει να πραγματοποιήσω το όνειρο μιας ολόκληρης πενταετίας, αν με βοηθήσει να μην ξαναμπώ σε χειρουργείο, παρά μ΄νο για να γεννήσω, ε, τότε χαλάλι τι λεφτά του και εννοείται πως θα πω τα καλύτερα για αυτόν σε όποια κοπέλα ζητήσει την βοήθεια μας σε αυτό του φόρουμ...

 

Μην αγχώνεσαι! Τα πραγματα θα κυλίσουν ομαλά και είμαστε εδώ για να βηθήσυμε η μία την άλλη!

Εγώ θα μπορούσα να μην ασχολούμαι άλλο με την υπογονιμότητα μιας και έχω γιατρευτεί εδώ και καιρό, αλλά επειδή σας καταλαβαίνω μιας και πέρασα από τα ίδια, θέλω να βοηθήσω!

Θα πάνε όλα καλά και σε λίγο θα έχεις κι εσύ ευχάριστα νέα θα δεις!!!!

Λίγη υπομονή και αξίζει πραγματικά!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Mairylin, έχω παιδευταί τόσο με τους γιατρούς που, κατά καιρούς, με ανέλαβαν, που αισθάνομαι πως δεν έχω άλλα αποθέματα υπομονής. Θέλω να τελειώνω μια και καλή...Να μην πηγαίνω πχ για έναν πολύποδα και να μου λένε ότι έχω και κάτι άλλο που αγνοούσα....Να πηγαίνω μετά για το άλλο και να λένε "α, είχες κι εκείνο, πρέπει να το φροντίσεις κι εκείνο!" Ελεος...Μακάρι να πάνε όλα καλά και για μένα, όπως πήγαν και για σένα και πστεύω πως το ίδιο θα κάνω....Θα μπαίνω για να εμψυχώνω....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα ειναι μια κακη αναμνηση,αυτα τα 5 χρονια που περασες,μην ξεχνας οτι η Μεριλιν προσπαθουσε 8 χρονια,εγω 3.Απιστευτη ταλαιπωρια ψυχολογικη και οικονομικη,κι ομως ελπιζω οτι θα προκυψει εγκυμοσυνη τωρα.Ολα καλά θα πανε στο εγγυωμαι,θα στα διορθώσει ολα.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχώνεσαι! Τα πραγματα θα κυλίσουν ομαλά και είμαστε εδώ για να βηθήσυμε η μία την άλλη!

Εγώ θα μπορούσα να μην ασχολούμαι άλλο με την υπογονιμότητα μιας και έχω γιατρευτεί εδώ και καιρό, αλλά επειδή σας καταλαβαίνω μιας και πέρασα από τα ίδια, θέλω να βοηθήσω!

Θα πάνε όλα καλά και σε λίγο θα έχεις κι εσύ ευχάριστα νέα θα δεις!!!!

Λίγη υπομονή και αξίζει πραγματικά!!!

κοριτσακι μου σου εστειλα πμ το πηρες?φιλακια

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

την πεμπτη παω για β επιπεδου.θελω τη θετικη σασ ενεργεια!!!

Να πάνε όλα πάρα πολύ καλά.Να μας ενημερώσεις για τα νέα σου.Αχ τέτοια ευχάριστα να μαθαίνουμε για να μας φέρετε και γούρι:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προς το παρόν εγώ περιμένω να μου έρθει περίοδος μετά την λαπαροσκόπηση για να αρχίσω τις ενέσεις και δεν λέει να έρθει.Θυμάται κάποια αν είχε καθυστέρηση και πόσο;

Link to comment
Share on other sites

την πεμπτη παω για β επιπεδου.θελω τη θετικη σασ ενεργεια!!!
Να πανε όλα καλά, κοριτσάκι μου γλυκό! Ολες μου οι σκέψεις μαζί σου. ;)

 

Κορίτσια, τι ταλαιπωρία έχουμε περάσει όλες μας....Μακάρι να έχουμε την τύχη της Μαιριλυν κι εμείς. Να τα καταφέρουμε και να κρατήσουμε γερά παιδιά στην αγκαλιά μας....:P

 

Το άγχος μου έχει χτυπήσει κόκκινο!

Α, να ρωτήσω. Την επείγουσα διάγνωση του γιατρού που χρειάζομαι για να βγάλω το εισιτήριο για το νοσοκομείο, αν μου τη στείλει με φαξ η γραμματέας του γιατρού, θα μού τη δεχτούν στα εκεί γραφεία;;

 

Βοο, εγώ έχω πολλά θέματα. Μία σάλπιγγα, έναν πολύποδα, ένα ινομυωματάκι, και ποιος ξέρει τι άλλο θα βρει ο άνθρωπος....Βρε κοπέλες, αδίαθέτησα Σάββατο πρωί. Ως το απόγευμα είχα λίγα ροζ. Το βράδυ έιχα κανονικά, την Κυριακή επίσης, τη Δευτέρα μειώθηκε απίστευτα, σχεδόν σταμάτησε....Λέτε, αν δεν έρθει άλλο αίμα, να κάνω καμία χοριακή καλού- κακού;;; Οχι τίποτα άλλο...έχω και ιστορικό εξωμητρίου και φοβάμαι πολύ τις "περίεργες "περιόδους.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Ρομπενουλα πως περασε ο καιρος,Β επιπεδου,ολα να πανε καλά που θα πανε καλά,ενημερωσε μας για το φυλο...Τι ωραιες στιγμες ζεις!!!

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα! Τι κάνετε; Εγώ έκανα μία χοριακή καλού- κακού, μιας και η ροή της περιιοδου αυτό το μήνα ήταν ελάχιστη, όπως σας είπα και πιο πάνω...Δεν πιστεύω να τρέχει τίποτα, αλλά...."φύλαγε τα ρούχα σου, να έχεις τα μισά"

 

Να σας πω. Απόδειξη το νοσοκομείο και ο γιατρός δίνουν;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια, εφτασε η ώρα...αύριο πάω Θεσσαλονίκη...Την Τρίτη θα κάκάνω λαπαροσκόπηση/υστεροσκόπηση.....Μακάρι να πάνε όλα καλά...

Το άγχος μου έχει χτυπήσει "κόκκινο".....Αφήστε που με ταλαιπωρούν οι παλιομύκητες ( βρήκαν κι αυτοί εποχή να επιστρέψουν!) Εντωμεταξύ είχα μιλήσει με τον γιατρό και του είπα ότι έχω μύκητες και μου είπε να βάλω 3 μέρες κολπική αλοιφή canesten....E, την έβαλά κι αντί να βελτιωθώ, χειροτέρεψα....Σαν να τους "έθρεψε". βρε κορίτσια, η αλοιφή και κάνουν γλέντι εκεί "κάτω" οι άθλιοι οι μύκητες....Λέτε να θεωρήσει τώρα ο γιατρός ότι είναι πρόβλημα αυτό και να μην με βάλει χειρουργείο; Και πέρα από αυτό Πώς να ταξιδεψω αύριο με τόση φαγούρα;;;

Τελικά η canesten δεν κάνει τίποτα στην μυκητίαση! Θυμάμαι που την είχα βάλει και παλιά και πάλι δεν μου είχε κάνει τίποτα.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, εφτασε η ώρα...αύριο πάω Θεσσαλονίκη...Την Τρίτη θα κάκάνω λαπαροσκόπηση/υστεροσκόπηση.....Μακάρι να πάνε όλα καλά...

Το άγχος μου έχει χτυπήσει "κόκκινο".....Αφήστε που με ταλαιπωρούν οι παλιομύκητες ( βρήκαν κι αυτοί εποχή να επιστρέψουν!) Εντωμεταξύ είχα μιλήσει με τον γιατρό και του είπα ότι έχω μύκητες και μου είπε να βάλω 3 μέρες κολπική αλοιφή canesten....E, την έβαλά κι αντί να βελτιωθώ, χειροτέρεψα....Σαν να τους "έθρεψε". βρε κορίτσια, η αλοιφή και κάνουν γλέντι εκεί "κάτω" οι άθλιοι οι μύκητες....Λέτε να θεωρήσει τώρα ο γιατρός ότι είναι πρόβλημα αυτό και να μην με βάλει χειρουργείο; Και πέρα από αυτό Πώς να ταξιδεψω αύριο με τόση φαγούρα;;;

Τελικά η canesten δεν κάνει τίποτα στην μυκητίαση! Θυμάμαι που την είχα βάλει και παλιά και πάλι δεν μου είχε κάνει τίποτα.....

margi ευχομαι να πανε ολα καλα και να γινεις γρηγορα μανουλα!πρεπει να παρεις αμεσως το γιατρο να του πεις τι επαθες ,ισως δε σου ταιριαζει αυτη η αλοιφη!παρτον τωρα ,γιατι νομιζω πας θεσσαλονικη!μη πας εκει και σε γυρισει πισω .θα χασεις χρονο τσαμπα!γιατιιιι?

και παλι θερμες ευχες για οτι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

margi ευχομαι να πανε ολα καλα και να γινεις γρηγορα μανουλα!πρεπει να παρεις αμεσως το γιατρο να του πεις τι επαθες ,ισως δε σου ταιριαζει αυτη η αλοιφη!παρτον τωρα ,γιατι νομιζω πας θεσσαλονικη!μη πας εκει και σε γυρισει πισω .θα χασεις χρονο τσαμπα!γιατιιιι?

και παλι θερμες ευχες για οτι καλυτερο!

Αχ, τώρα είδα το μήνυμα....Δεν τον πήρα τηλέφωνο, γιατί δεν το θεώρησα τόσο σημαντικό....:(

Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα....Αλλωστε όταν του είπα ότι έχω μήκυτες, είπε ότι δεν μας δημιουργούν πρόβλημα, να βάλω canesten και θα είμαστε οκ....!Πού να ήξερε ο άνθρωπος πόσο επίμονοι είναι οι δικοί μου "μόνιμοι επισκέπτες"!!!Μωρέ, χαζομάρα έκανα, είπα να μην τον ενοχλήσω κι ο άντρας μου μού έβαλε ιδέες, λέγοντάς μου πως τα μεγαλοποιώ τα πράγματα. Τεσπα.....

Κοριτσάκια, θα έχω μαζί τον υπολογιστή....Ελπιζω να έχει ιντερνετ εκεί και να μπω να σας πω τα νέα μου....Ειδικά αύριο, που θα είμαι στο νοσοκομείο από το μεσημέρι και δεν θα έχω τι να κάνω, αν σας έχω παρέα, καλά θα είναι.

Φιλιά.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi ευχομαι να πανε ολα καλα και να γινεις γρηγορα μανουλα!πρεπει να παρεις αμεσως το γιατρο να του πεις τι επαθες ,ισως δε σου ταιριαζει αυτη η αλοιφη!παρτον τωρα ,γιατι νομιζω πας θεσσαλονικη!μη πας εκει και σε γυρισει πισω .θα χασεις χρονο τσαμπα!γιατιιιι?

και παλι θερμες ευχες για οτι καλυτερο!

Ευχαριστώ πολύ. Τελικά δεν τον πήρα τηλέφωνο. Ελπίζω να μην δημιουργούν πρόβλημα και ακόμη περισσότερο ελπίζω να μην είναι οι μύκητες που μου δημιουργούν ενόχληση, αλλά το ότι χθες αποφάσισα να ξυρισω :oops: την ευαίσθητη περιοχή, για να είμαι....έτοιμη...

Κορίτσια, θα έχω μαζί τον υπολογιστή. Αν μπορέσω θα στείλω τα νέα μου.

Φιλιά σε όλες και ειδικά στην ρομπενούλα και την μπέμπα της :P Ελπίζω όλες μας να βρεθούμε στη θέση της σύντομα!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Τα χω δει ολα με το ουροποιητικο δεν μπορουμε να βρουμε τι ειναι,κι ετσι θα οδηγηθω σε κυστεοσκοπηση με αναισθησια μαλλον την αλλη βδομαδα στον Αγιο Λουκα,εχω αμεση αναγκη για ουρηση 30 φορες την μερα,κανενα αλλο συμπτωμα,δεν υπαρχει υπνος,σεξ,ηρεμια μονο τουαλετα πηγαινω.Σκεφτομαι να παω και σε ενα αλλο νοσοκομειο να δω τι θα μου πουν.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Τα χω δει ολα με το ουροποιητικο δεν μπορουμε να βρουμε τι ειναι,κι ετσι θα οδηγηθω σε κυστεοσκοπηση με αναισθησια μαλλον την αλλη βδομαδα στον Αγιο Λουκα,εχω αμεση αναγκη για ουρηση 30 φορες την μερα,κανενα αλλο συμπτωμα,δεν υπαρχει υπνος,σεξ,ηρεμια μονο τουαλετα πηγαινω.Σκεφτομαι να παω και σε ενα αλλο νοσοκομειο να δω τι θα μου πουν.

 

Εγώ θα σου πρότεινα, πριν προχωρήσεις σε επέμβαση, να απευθυνθείς σε έναν καλό ουρολόγο. Μπορεί το θέμα να είναι πιο απλό και να χρειάζεται απλώς ένας καλός γιατρός που να μπορεί να διαβάσει τα συμπτώματα σε σχέση και με το ιστορικό σου.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...