Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Βοο, τι ασφάλεια έχεις; Η βιοψία πόσο σου ειπαν ότι θα κοστίσει;

Μισέλ, δεν ξέρω να σε βοηθήσω...Περαστικά σου έυχομαι....Ξέρω ότι έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ. Μακάρι να είναι η τελευταία σου επέμβαση!

Έχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, βρε παιδια, έλεος πια! Τι εξωφρενικές τιμές είναι αυτές; Πώς να αντεπεξέλθει δηλαδη στο κόστος ένα ζευγάρι; Τι τυχερές οι γυναίκες που δεν έχουν κανένα πρόβλημα! Δεν μπορώ...Κατααγχώθηκα....Μου φάινεται θα μου στρίψει...Δεν βλέπω φως από πουθενα....Θέλω με τα πήγαινε έλα στη Θεσσαλονίκη 3000. Εχω 2000....Δεν μπορώ.....Φοβάμαι ότι στο τέλος δεν θα καταφέρω να κάνω παιδί....Η φύση δεν με βοήθησε, η τσέπη δεν με βοηθάει....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, βρε παιδια, έλεος πια! Τι εξωφρενικές τιμές είναι αυτές; Πώς να αντεπεξέλθει δηλαδη στο κόστος ένα ζευγάρι; Τι τυχερές οι γυναίκες που δεν έχουν κανένα πρόβλημα! Δεν μπορώ...Κατααγχώθηκα....Μου φάινεται θα μου στρίψει...Δεν βλέπω φως από πουθενα....Θέλω με τα πήγαινε έλα στη Θεσσαλονίκη 3000. Εχω 2000....Δεν μπορώ.....Φοβάμαι ότι στο τέλος δεν θα καταφέρω να κάνω παιδί....Η φύση δεν με βοήθησε, η τσέπη δεν με βοηθάει....

margi και εμάς δεν μας περισσεύαν μιας και είμαι άνεργη :-( αλλά τα είχαμε μαζέψει για εξωσωματική.Δεν χρειάζεται να πας σε κλινική για να κάνεις τις επεμβάσεις.Ψάξτο για νοσοκομείο εδώ στην Θεσσαλονίκη.2-3 μήνες ΄θα περιμένεις και θα γλιτώσεις και τόσα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω κοριτσια 4ωρη ειμαι, και αυτα τα 1980€ που μας βγηκε η επεμβαση ηταν τα λεφτακια του γαμου για μια ωρα αναγκης,για μια αγορα για το σπιτι,χαλαλι ομως,τωρα προσπαθω να τα ξαναβαλω στην θεση τους αλλα πολυ δυσκολα.Margi,μακαρι να μπορουσα να σε φιλοξενησω κοπελα μου,αλλα το σπιτι ειναι μικρο.Αν εξηγησεις στον Κυριο Αργυριου,ισως σε διευκολυνει στην πληρωμη,παντως αν δεν μπορεις με τιποτα σε κλινικη και το Παπαγεωργιου ειναι καλό.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ??????? Δινουν dvd,η μονο φωτο? (Ρωταω ,γιατι μετα τα τελευταια γεγονοτα....μαλλον για υστεροσκοπηση ειμαι.....το ειδα και εγω στον υπερηχο,πριν λιγες μερες,οτι κααατι ξενο υπαρχει στην μητρα μου,κατι ,που ,μεχρι τωρα δεν ειχα ξαναδει....μαλλον η τελευταια αποξεση μου αφησε και δωρακια μεσα.....και ο ιατρος ξεχασε να τα παρει....)

 

Γειά σου Michel,

Εκανα επεμβ. υστεροσκόπηση στο ΙΑΣΩ πριν περίπου 1 μήνα. Βλέπεις μετά την απόξεση που μου έκαναν (αρχές Απρίλη) δεν ξαναείδα περίοδο.. Τόσο καλός ο γιατρός που με παρακολουθούσε!!

Επίσης ο καινούριος γιατρός μου είπε ότι στον υπέρηχο βρήκε υπολλείμματα (λίγα μεν) από την προηγούμενη κύηση.

Λοιπον, dvd σου δίνουν! Εμένα τουλάχιστον μου έδωσαν και το είδε ο άντρας μου στο σπίτι. Μπορείς όμως να το ρωτήσεις εσύ πριν την επέμβαση και να ζητήσεις να σου δώσουν αντίγραφο. Νομίζω ότι είναι πλεόν υποχρεωτικό και δίνουν από μόνοι τους!!!

Ευχομαι καλή επιτυχία!!!! Δεν είναι τίποτα θα δεις!!!

DZixp3.png

vVzep3.png

Link to comment
Share on other sites

αα...ωραια.καλη αναρωση! εγω ειναι να κανω την επεμβαση αυτη σε λιγες μερες.Δεν εχω αδιαθετησει ακομα.αλλα......ο δ.Χαουζ (ξερετε εσεις ...)μου ειπε για 1.800 ευρω,πηρα εναν παλιο ιατρο δικο μου,που με εβλεπε παλια,και μου ειπε 800.Ειναι δυνατων τοσο μεγαλη διαφορα!??....

...στο κατω κατω ιδια επεμβαση ειναι,το ιδιο αποτελεσμα θα εχουμε,πειρα εχουν και οι δυο,κορυφαιοι ιατροι και οι δυο.....τι στο καλο? τοση εκμεταλευση πια....λες και εχουμε εναν κουβα με χρηματα και μπορουμε συνεχεια να παιρνουμε!...δεν ειχαμε ποτέ,και ουτε εχουμε και τωρα....αλλα και στα δημοσια....το φοβαμαι πολυ......λιγα εχουν γινει και εκει?...

 

...τι να κανω ,δεν ξερω.....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, βρε παιδια, έλεος πια! Τι εξωφρενικές τιμές είναι αυτές; Πώς να αντεπεξέλθει δηλαδη στο κόστος ένα ζευγάρι; Τι τυχερές οι γυναίκες που δεν έχουν κανένα πρόβλημα! Δεν μπορώ...Κατααγχώθηκα....Μου φάινεται θα μου στρίψει...Δεν βλέπω φως από πουθενα....Θέλω με τα πήγαινε έλα στη Θεσσαλονίκη 3000. Εχω 2000....Δεν μπορώ.....Φοβάμαι ότι στο τέλος δεν θα καταφέρω να κάνω παιδί....Η φύση δεν με βοήθησε, η τσέπη δεν με βοηθάει....
αν ειναι να το κανεις μαργκι μου να το κανεις σωστα.πες του να σε διευκολυνει.να μεινεις πια εγκυος να ησυχασεις.και εγω δεν εχω κανενα συμφερον αλλα βρηκα τη σωτηρια μου σαυτον.αν χρειαστεις κατι,οτιδηποτε,πες μου.θελω να μεινεις εγκυος

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ με την robenoula!!!

Αν κοιτάξεις να γλιτώσεις χρήματα, υπάρχει η πιθανότητα να καταλήξεις πάλι στον γιατρό μας μετά...κάντο σωστά να ξεμπερδεύεις μια για πάντα!!!!

 

Εγώ μέχρι και που θα γεννήσω σε αυτόν κι ας πηγαινοέρχομαι χιλιόμετρα! Δεν ρισκάρω να πάω αλλού και μετά να ξαναγυρίσω σε αυτόν για τυχόν διορθώσεις από λάθη αλλονών....την πάτησα μια φορά και δεν την ξαναπατάω....

 

Άσε που να φανταστείτε εγώ έχω κάνει ήδη 1 ανοιχτό χειρουργείο, 3 λαπαροσκοπήσεις, 1 καισαρική και μου είπε μετά τις διορθώσεις του και φυσικά την καισαρική τη δική του, πως μπορώ να κάνω μέχρι και 6 παιδιά!!!:shock::shock::shock:

Έχει ειδική τεχνική στις καισαρικές, ενώ άλλοι γιατροί λένε μέχρι 3 χειρουργεία, οπότε μπορούσα μέχρι 2 παιδιά το πολύ να κάνω....

Είναι άπεχτος, τι να πω!!!!

Με κλειστά μάτια!!!!!!!!:-P

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν ειναι να το κανεις μαργκι μου να το κανεις σωστα.πες του να σε διευκολυνει.να μεινεις πια εγκυος να ησυχασεις.και εγω δεν εχω κανενα συμφερον αλλα βρηκα τη σωτηρια μου σαυτον.αν χρειαστεις κατι,οτιδηποτε,πες μου.θελω να μεινεις εγκυος

σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!εκανα σαλπιγγογραφια πριν 3μηνες και μου ειπαν οτι μπορει να εχω μερικωσ δικερη μητρα!απορω δε δειχνει η σαλπιγγ.100%γιατι μου ειπαν μπορει?!θα ηθελα να επισκεφτω τον κ.Αργυριου αν και μενω αθηνα!κοριτσια please πειτε μου στοιχεια επικοινωνιας,κοστος επισκεψης κτλ!δεχεται ικα?

ευχομαι απο καρδιας καλο κουραγιο σε ολες τις κοπελες που ταλαιπωρουνται με το ζητημα εγκυμοσυνη!φιλια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια και θα ήθελα συμβουλές γιατί έγινε διάγνωση ενδομητρίωσης και χρήζει επείγον λαπαροσκόπηση.Ακούω διάφορες τιμές και τελικά διαφέρουν κατά πολύ.Αναζητώ γιατρό που να τον εμπιστευτώ και κυρίως να είναι και λίγο προσιτός στις τιμές τις αγοράς .Γιατί εδώ που τα λέμε όλα είναι τρελλά τα ποσά που ζητάνε γιατί παίζουν ρόλο και τα νοσοκομεία που μπαίνουν.Αλλά πιστεύω ότι ο γιατρός σου όπου και να είναι πας γιατί αυτόν πρέπει να εμπιστευόμαστε οπότε,ότι έχετε ακούσει ή βιώσει θα ήθελα βοήθεια.ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είδα το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.Μην απελπίζεσαι για όλα υπάρχουν λύσεις αλλά πρέπει να βρεις καλό γιατρό.εγώ είχα ενδομητρίωση και έκανα λαπαροσκόπηση με κόστος 1200ε και μετά από λίγο καιρό έμεινα και έγκυος και είμαι ήδη 6 μηνών.τώρα που βιώνω την εγκυμοσύνη μου νιώθω τέλεια και κακώς αγχωνόμουν για βλακείες.Ευτυχώς βρήκα καλό γιατρό ο οποίος με κατεύθυνε σωστά μ ε χειρούργησε με καλή τιμή και τώρα θα με ξεγεννήσει.Αλλά βλέπω ότι οι τιμές διαφέρουν άπό ότι λένε τα άλλα κορίτσια είναι τεράστιες οι διαφορές των τιμών που ζητάνε 1800-2500 ε για λαπαροσκόπηση.Έλεος τι λένε;πάντως ότι θες πες μου και σίγουρα θα βρείς λύση χωρίς κόστος και ταλαιπωρία

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είδα το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.Μην απελπίζεσαι για όλα υπάρχουν λύσεις αλλά πρέπει να βρεις καλό γιατρό.εγώ είχα ενδομητρίωση και έκανα λαπαροσκόπηση με κόστος 1200ε και μετά από λίγο καιρό έμεινα και έγκυος και είμαι ήδη 6 μηνών.τώρα που βιώνω την εγκυμοσύνη μου νιώθω τέλεια και κακώς αγχωνόμουν για βλακείες.Ευτυχώς βρήκα καλό γιατρό ο οποίος με κατεύθυνε σωστά μ ε χειρούργησε με καλή τιμή και τώρα θα με ξεγεννήσει.Αλλά βλέπω ότι οι τιμές διαφέρουν άπό ότι λένε τα άλλα κορίτσια είναι τεράστιες οι διαφορές των τιμών που ζητάνε 1800-2500 ε για λαπαροσκόπηση.Έλεος τι λένε;πάντως ότι θες πες μου και σίγουρα θα βρείς λύση χωρίς κόστος και ταλαιπωρία

 

Δυστυχώς οι ιδιωτικές κλινικές κοστίζουν, γιαυτό μιλάμε γιαυτό το κόστος.

Ο γιατρός μας, παίρνει 900-1300?. Η κλινική τα υπόλοιπα δυστυχως...

αν πας σε κρατικό πληρώνεις το φακελάκι και η νοσηλεία δωρεάν...

απλά αν ο γιατρός σου είναι σε ιδιωτική κλινική τότε τί κάνεις; Ή πληρώνεις ή τον αλλάζεις με έναν του δημοσίου...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια και θα ήθελα συμβουλές γιατί έγινε διάγνωση ενδομητρίωσης και χρήζει επείγον λαπαροσκόπηση.Ακούω διάφορες τιμές και τελικά διαφέρουν κατά πολύ.Αναζητώ γιατρό που να τον εμπιστευτώ και κυρίως να είναι και λίγο προσιτός στις τιμές τις αγοράς .Γιατί εδώ που τα λέμε όλα είναι τρελλά τα ποσά που ζητάνε γιατί παίζουν ρόλο και τα νοσοκομεία που μπαίνουν.Αλλά πιστεύω ότι ο γιατρός σου όπου και να είναι πας γιατί αυτόν πρέπει να εμπιστευόμαστε οπότε,ότι έχετε ακούσει ή βιώσει θα ήθελα βοήθεια.ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλημέρα guliettampak, εγώ έκανα λαπαροσκόπηση για κύστες ενδομητρίωσης στο Ιασω, δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου, βέβαια το κόστος ήταν αρκετά μεγάλο. Αν σε ενδιαφέρουν περισσότερες λεπτομέρειες μπορώ να σου στείλω π.μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πρόκειται να κάνω λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση σε λίγες μέρες. Επειδή θα με συνοδεύσει μόνο ο σύζυγος και επειδή δεν έχω ξανακάνει ποτέ κάποιο χειρουργείο, θέλω να ρωτήσω (όσες έχετε κάνει) αν χρειαστήκατε μαζί και την ...μαμά σας!! Δε λέω υπέροχος ο σύζυγος αλλά χρειάζεται να είναι μαζί μου και κάποιος άλλος επίσης πολύ δικός μου ??? Για τη μαμά μου είναι τρομερά δύσκολο έως αδύνατο να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πρόκειται να κάνω λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση σε λίγες μέρες. Επειδή θα με συνοδεύσει μόνο ο σύζυγος και επειδή δεν έχω ξανακάνει ποτέ κάποιο χειρουργείο, θέλω να ρωτήσω (όσες έχετε κάνει) αν χρειαστήκατε μαζί και την ...μαμά σας!! Δε λέω υπέροχος ο σύζυγος αλλά χρειάζεται να είναι μαζί μου και κάποιος άλλος επίσης πολύ δικός μου ??? Για τη μαμά μου είναι τρομερά δύσκολο έως αδύνατο να έρθει.

 

Κι εγώ έκανα λαπαροσκόπηση αρχές Απριλίου. Δεν είναι τίποτα, μην αγχώνεσαι καθόλου. Θα μείνεις μέσα? Εγώ έμεινα 1 βράδυ. Σου φτάνει και σου περισσεύει ο σύζυγος... Εγώ με το που βγήκα από το χειρουργείο ήμουν μια χαρα! Ούτε η νάρκωση μα πείραξε, ούτε πονούσα (βέβαια μου είχαν ορό με αντιβίωση και παυσίπονο) αλλά τουλάχιστον δεν κατάλαβα τίποτα. Το μόνο που με "δυσκόλεψε" ήταν ότι την πρώτη φορά που ήθελα να πάω τουαλέτα ζαλίστηκα λίγο όταν σήκώθηκα. Αυτό μόνο... Οπότε νομίζω αφού θα έχεις και τον αντρούλη σου όλα καλά θα πάνε.΄Έχω ακούσει ότι άλλες κοπέλες πάνε και στη δουλειά μετα! Α, και κανονικό φαγητό μου έφεραν μετά!!! Ό,τι άλλο θέλεις, είμαι στη διάθεση σου!!;)

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ. Νιώθω ήδη καλύτερα. Θα κάτσω μέσα 1 βράδυ (αλλά όχι αυτό της ημέρας της επέμβασης), το προηγούμενο, γιατί όπως μου είπαν 1 ημέρα πριν την ημέρα της επέμβασης θέλουν να με κάνουν τις προαπαιτούμενες εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω και κάτι άλλο, sorry, ξέρω εκ των προτέρων οτι μπορεί να εκληφθεί ως ανόητο ή κουτό αλλά με τρώει τις τελευταίες μέρες...όπως έγραψα και παραπάνω θα κάνω χειρουργείο για λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση στις 8/7. Περιμένω περίοδο στις 12/7. (δλδ 4 ημέρες μετά την επέμβαση). Πώς μπορώ να ξέρω οτι δεν είμαι έγκυος ?? Έχω πρόβλημα γονιμότητας και μάλιστα πολύ σοβαρό αλλά επειδή για την τιμή των όπλων με τον σύζυγο συνεχίζουμε τις προσπάθειες ... καταλαβαίνετε...δεν ξέρεις καμιά φορά...απ΄το νοσοκομείο (που θα κάνω την επέμβαση) δεν με ρώτησαν τίποτε τέτοιο. Μου είπαν μόνο την ημερομηνία, ξέρετε, του τύπου: ¨Θα κάνετε την επέμβαση στις 8/7. Να είστε εδώ¨. Δεν θα έπρεπε να με ρωτήσουν τί παίζει με την περίοδο, κάτι τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω και κάτι άλλο, sorry, ξέρω εκ των προτέρων οτι μπορεί να εκληφθεί ως ανόητο ή κουτό αλλά με τρώει τις τελευταίες μέρες...όπως έγραψα και παραπάνω θα κάνω χειρουργείο για λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση στις 8/7. Περιμένω περίοδο στις 12/7. (δλδ 4 ημέρες μετά την επέμβαση). Πώς μπορώ να ξέρω οτι δεν είμαι έγκυος ?? Έχω πρόβλημα γονιμότητας και μάλιστα πολύ σοβαρό αλλά επειδή για την τιμή των όπλων με τον σύζυγο συνεχίζουμε τις προσπάθειες ... καταλαβαίνετε...δεν ξέρεις καμιά φορά...απ΄το νοσοκομείο (που θα κάνω την επέμβαση) δεν με ρώτησαν τίποτε τέτοιο. Μου είπαν μόνο την ημερομηνία, ξέρετε, του τύπου: ¨Θα κάνετε την επέμβαση στις 8/7. Να είστε εδώ¨. Δεν θα έπρεπε να με ρωτήσουν τί παίζει με την περίοδο, κάτι τέλος πάντων...

 

Δεν είναι καθόλου κουτό... εμένα ο γιατρός μου, όταν πήγα να κανονίσουμε ημερομηνία κτλ μου είπε ότι αυτές τις επεμβάσεις τις κάνουν στην αρχή του κύκλου για να αποφύγει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Εγώ ήμουν στο 2ο δεκαήμερο και επειδή ήθελα να την κάνω να ξεμπερδεύω και βαριόμουν να περιμένω μου είπε κομμενες οι επαφές για κάθε ενδεχόμενο και για να μην γίνει τίποτα και το έχει βάρος στη συνειδησή του...

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω και κάτι άλλο, sorry, ξέρω εκ των προτέρων οτι μπορεί να εκληφθεί ως ανόητο ή κουτό αλλά με τρώει τις τελευταίες μέρες...όπως έγραψα και παραπάνω θα κάνω χειρουργείο για λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση στις 8/7. Περιμένω περίοδο στις 12/7. (δλδ 4 ημέρες μετά την επέμβαση). Πώς μπορώ να ξέρω οτι δεν είμαι έγκυος ?? Έχω πρόβλημα γονιμότητας και μάλιστα πολύ σοβαρό αλλά επειδή για την τιμή των όπλων με τον σύζυγο συνεχίζουμε τις προσπάθειες ... καταλαβαίνετε...δεν ξέρεις καμιά φορά...απ΄το νοσοκομείο (που θα κάνω την επέμβαση) δεν με ρώτησαν τίποτε τέτοιο. Μου είπαν μόνο την ημερομηνία, ξέρετε, του τύπου: ¨Θα κάνετε την επέμβαση στις 8/7. Να είστε εδώ¨. Δεν θα έπρεπε να με ρωτήσουν τί παίζει με την περίοδο, κάτι τέλος πάντων...

 

Πάντως μην προβληματίζεσαι πολύ, να πας να κάνεις την επέμβασή σου να ξεμπερδεύεις. Εγώ μέσα σε μια 'βδομάδα τα κανόνισα γιατί δεν άντεχα άλλο. Περίμενα 2 χρόνια μήπως γίνει το θαύμα και ξαφνικά μου τη βάρεσε και σε λίγες μέρες είχα τελειώσει και πίστεψέ με άλλαξε όλη η ψυχολογία μου! Μίλα με τον γιατρό σου και ό,τι σου πει αυτός...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Τελικά πήρα τηλ. πριν λίγο στο νοσοκομείο. Μίλησα με την Προϊσταμένη της γυναικολογικής κλινικής, της έθεσα τα ερωτηματικά μου και μου είπε πως την προηγούμενη (ημέρα) της επέμβασης γίνονται όλες οι απαιτούμενες εξετάσεις που αποκλείουν τέτοιο ενδεχόμενο, αίματος, υπέρηχος κλπ. Να μην ανησυχώ λέει. Διαπιστώνω δυστυχώς πως μάλλον είναι και αυτό ένα από τα μειονεκτήματα του να κάνεις την επέμβαση σε δημόσιο νοσοκομείο (ελπίζω να μη συναντήσω άλλο!!). Και φαντάσου οτι περίμενα 4 μήνες για να έρθει η σειρά μου και να κάνω την επέμβαση. Τώρα που ήρθε την αφήνεις να πάει χαμένη?? Εμ, όχι!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Τελικά πήρα τηλ. πριν λίγο στο νοσοκομείο. Μίλησα με την Προϊσταμένη της γυναικολογικής κλινικής, της είπα τα ερωτηματικά μου και μου είπε πως την προηγούμενη (ημέρα) της επέμβασης γίνονται όλες οι απαιτούμενες εξετάσεις που αποκλείουν τέτοιο ενδεχόμενο, αίματος, υπέρηχος κλπ. Να μην ανησυχώ λέει. Διαπιστώνω δυστυχώς πως μάλλον είναι και αυτό ένα από τα μειονεκτήματα του να κάνεις την επέμβαση σε δημόσιο νοσοκομείο (ελπίζω να μη συναντήσω άλλο!!). Και φαντάσου οτι περίμενα 4 μήνες για να έρθει η σειρά μου και να κάνω την επέμβαση. Τώρα που ήρθε την αφήνεις να πάει χαμένη?? Εμ, όχι!!

 

Εννοείται πως όχι... και σιγά την επέμβαση. Όλα μια χαρά θα πάνε, θα δεις μετά θα νιώθεις άλλος άνθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...