Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κοιτα.. Οταν εχει προηγθει αποξεση οποιος και να σε αναλαβει θα ζητησει πιο "βαριες" εξετασεις.. Εγω εκανα την 1η σαλπιγγογραφια χωρις προπηγουμενο ιστορικο επειδη θα εκανα σπερματεγχυση.. Επεισεις σου ειπα οτι στον υπερηχο φαινεται οτι εχω κανει αποξεση. Το ειδε αμεσως ο γιατρος 2 χρονια και μια γεννα μετα.. Για πολυποδες δεν ξερω.. Σιγουρα ομως γενναει ερωτησεις το οτι σου εκανε σπερματεγχυση και μετα ειπε οτι κατι βλεπει... Εμενα η γιατρος που μου εκανε την σπερματεγυση επεμενε να γινει πρωτα η λυση των συμφισεων και μετα να ξεκινησουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εκανα λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση χωρις διακοπη περιοδου,χτες περιμενα περίοδο,περιπου ποσο καιρο κανει να ρθει?Και κατι αλλο που με απασχολει ειναι οτι 2 μερες μετα που εβγαλα τα ραμματα ενιωθα καλα,και δουλειες εκανα,και τα ανιψια μου πηρα αγκαλια,βλακεια εκανα?Ο γιατρος δεν μου απαγορευσε τιποτα.Θα τον ενημερωσω απο κοντα για τις αποριες μου σε 15 μερες που θα παω,λεω μηπως εχετε να μου πειτε κατι.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

σοφουλικακι μην αγχωνεσαι κ γω τα ιδια εκανα μετα τα ραμματα ο γιατροσ μου ειπε κανονικα!!εμενα η περιοδοσ ηρθε κανονικα ουτε μια μερα καθηστεριση!αλλα ειναι κ στον οργανισμο!τι ειχεσ παθει κ εκανεσ λαπαρ.?

Link to comment
Share on other sites

Ανεξηγητη υπογονιμοτητα 3 χρονια μετα απο παλλινδρομη με καλες εξετασεις,πιο πανω θα διαβασεις τι μου βρηκαν!!!

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

'Ηρθε και η σειρά μου να κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση.Αύριο μπαίνω και θα χαρώ να βοηθήσω με την εμπειρία μου όποια κοπέλα έχει απορίες."Αλλωστε και εγώ μέσα απο το forum ενημερώθηκα.Θέλω και δημόσια να ευχαριστήσω όλες τις κοπέλες που απαντούσαν στις ερωτήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

 

εχει κάνει κάποια κοπέλα επεμβατική υστεροσκόπηση στο Αρεταίειο με τον Γρηγοριάδη? Αν ναι, μπορείτε να μου πείτε αν είναι καλός? Γιατί είναι ειδικευόμενος και αυτό με ανησυχεί λίγο.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

'Ηρθε και η σειρά μου να κάνω λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση.Αύριο μπαίνω και θα χαρώ να βοηθήσω με την εμπειρία μου όποια κοπέλα έχει απορίες."Αλλωστε και εγώ μέσα απο το forum ενημερώθηκα.Θέλω και δημόσια να ευχαριστήσω όλες τις κοπέλες που απαντούσαν στις ερωτήσεις μου.

 

Περιμένουμε ευχάριστα νέα, έτσι;:wink:

Καλή επιτυχία!!!!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν και σου εστειλα π.μ,σου ευχομαι και απο δω καλη αναρρωση και ολα να πανε καλα.Πραγματι περασε ενας μηνας απο την λαπαροσκοπηση που εκανα κι εγω και μου φαινεται σαν ψεμα.Σημερα βρισκομαι στην 41η μερα και ακομη δεν μου ηρθε περιοδος,παρα μια καφε βλεννη χτες.Να ειναι κατι κακό?

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας.Πήγαν όλα καλά αν και άλλα περιμέναμε και άλλα βρήκε ο γιατρός.Τελικός απολογισμός 3 πολύποδες,οι 2 αρκετά μεγάλοι που δεν φαίνονταν στον υπέρηχο,κύστες ενδομητρίωσης σε όλη τη δεξιά σάλπιγγα και μια κύστη που λειτουργούσε σαν τάπα της σάλπιγγας:-(.Ο γιατρός είπε θα μου κόψει την περίοδο για 2-3 μήνες και μετά εγγυάται ότι θα μείνω αμέσως έγκυος.¨Αντε να δούμε.Πάντως άξιζε ο κόπος.Ακόμα και για εξωσωματική να πήγαινα τίποτα δεν θα γινόταν:evil:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας.Πήγαν όλα καλά αν και άλλα περιμέναμε και άλλα βρήκε ο γιατρός.Τελικός απολογισμός 3 πολύποδες,οι 2 αρκετά μεγάλοι που δεν φαίνονταν στον υπέρηχο,κύστες ενδομητρίωσης σε όλη τη δεξιά σάλπιγγα και μια κύστη που λειτουργούσε σαν τάπα της σάλπιγγας:-(.Ο γιατρός είπε θα μου κόψει την περίοδο για 2-3 μήνες και μετά εγγυάται ότι θα μείνω αμέσως έγκυος.¨Αντε να δούμε.Πάντως άξιζε ο κόπος.Ακόμα και για εξωσωματική να πήγαινα τίποτα δεν θα γινόταν:evil:

και ετσι θα γινει να εισαι σιγουρη!χαιρομαι πολυ για σενα!γρηγορα μανουλα!ο γιατρος μας θα κανει παλι το θαυμα του να εισαι σιγουρη!!!

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σου .Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά.Να σας πω την αλήθεια χάρηκα που βρήκε κάτι μέσα και το διόρθωσε.Επιτέλους ξέρω τον λόγο που δεν έμενα έγκυος και ξέρω ότι δεν ήταν από το άγχος που μου λέγανε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σου .Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά.Να σας πω την αλήθεια χάρηκα που βρήκε κάτι μέσα και το διόρθωσε.Επιτέλους ξέρω τον λόγο που δεν έμενα έγκυος και ξέρω ότι δεν ήταν από το άγχος που μου λέγανε όλοι.

 

Ακριβώς αυτό!!!

Είχες κάτι που διορθώθηκε και μετά την θεραπεία θα είσαι έτοιμη για πολλά παιδάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά και περιμένουμε σύντομα ευχάριστα νέα!!!!!!

:D:D:D

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα! Πριν από δύο εβδομάδες επισκέφτηκα τον κ.Αργυρίου, όπως με συμβουλέψατε πολλές από εσάς....Μού πρότεινε να κάνω υστεροσκόπηση και διαγνωστική λαπαροσκόπηση, η οποία όμως σίγουρα θα καταλήξει σε επεμβατική, μιας που βλέποντας την σαλπιγγογραφία είπε πως η σάλπιγγα που έκανε εξωμήτριο και υποτίθεται ότι είχε αφαιρεθεί ολοκληρωτικά όταν έγινε η επέμβαση τότε, ε, δεν αφιαρέθηκε όλη, αλλά μού άφηησαν ένα μικρό κομμάτι!!! Είπε ότι πρέπει να φύγει και αυτό γιατί αν κάνω εξωσωματική μπορεί να γίνει πάλι εξωμήτριο....Περιμένω να αδιαθετήσω στις 18 Ιουλίου και τότε θα τον πάρω να κανονίσουμε....Αφησα αυτόν το μήνα, γιατί με τόσα χειρουργεία που έκανα μαζεμένα τους τελευταίους μήνες, δεν αντεχα κι άλλο στο καπάκι...

Boo, μακάρι να πάνε όλα καλά. Να σε ρωτήσω κάτι; Πόσα πλήρωσες στο γιατρό;

 

Κορίτσια, μού φάνηκε πολύ καλός και σίγουρος για τον εαυτό του. Οταν τον ρώτησα αν θα αφαιρέσει τη σάλπιγγα, μου είπε το εξής " εγώ, ό,τι βρω θα στο διορθώσω" κι ήταν τόσο σιγουρος με αυτό που έλεγε! Με αγχώνει λίγο το οικονομικό βέβαια, αλλά τι να κάνουμε;

 

Ρομπενούλα μου, πώς πάει η εγκυμοσύνη; Αχ, κοριτσακι μου, μαζί ξεκινήσαμε και αν σε είχα ακούσει νωρίτερα, μπορεί να ήμουν κι εγώ έγκυος τώρα.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi δεν τον πλήρωσα ακόμη τον γιατρό.Είπε θα τα πούμε όταν βγάλουμε τα ράμματα.Έχω να πληρώσω ακόμη και για την βιοψία.Η κλινική μου βγήκε 830 και ο αναισθησιολόγος 250.Σίγουρα θα υπάρχουν και φθηνότεροι και ακριβότεροι.Το καλό είναι πως σου κλείνει άμεσα ραντεβού ενώ σε άλλους που είχα πάρει τηλ σου κλείνανε ραντεβού για 3 μήνες μετά:evil:.Συμφέρον δεν έχω να σου τον προτείνω αλλά εγώ έμεινα ευχαριστημένη.Τώρα αν μείνω και έγκυος μέχρι τα Χριστούγεννα όπως μου είπε θα βγω να φωνάζω τρέξτε για λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση.:P

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ??????? Δινουν dvd,η μονο φωτο? (Ρωταω ,γιατι μετα τα τελευταια γεγονοτα....μαλλον για υστεροσκοπηση ειμαι.....το ειδα και εγω στον υπερηχο,πριν λιγες μερες,οτι κααατι ξενο υπαρχει στην μητρα μου,κατι ,που ,μεχρι τωρα δεν ειχα ξαναδει....μαλλον η τελευταια αποξεση μου αφησε και δωρακια μεσα.....και ο ιατρος ξεχασε να τα παρει....)

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Βοο, τι ασφάλεια έχεις; Η βιοψία πόσο σου ειπαν ότι θα κοστίσει;

Μισέλ, δεν ξέρω να σε βοηθήσω...Περαστικά σου έυχομαι....Ξέρω ότι έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ. Μακάρι να είναι η τελευταία σου επέμβαση!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Βοο, τι ασφάλεια έχεις; Η βιοψία πόσο σου ειπαν ότι θα κοστίσει;

Μισέλ, δεν ξέρω να σε βοηθήσω...Περαστικά σου έυχομαι....Ξέρω ότι έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ. Μακάρι να είναι η τελευταία σου επέμβαση!

 

Η βιοψία κάνει 150?.

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...