Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα και απο μενα και καλι μας κουραγια! Cristy προκειται και εγω να κανω λαπαροσκοπηση για τρεις κυστες ενδομητριωσης (περιπου 2 εκ η καθεμια). Ο γιατρος μου ειναι και στο ιασω, οποτε θα την κανω εκει! Θα σιυ διακοψουν την περιοδο; Εμενα μου ειπε οτι μαλλον θα χρειαστει. Γενικα πως εισαι μετα την επεμβαση;

 

elli81

καλησπέρα.

Η διακοπή περιόδου για τη θεραπεία της ενδομητρίωσης αποτελεί πολύ συνηθισμένο κομμάτι της θεραπείας, ωστόσο εγώ είμαι από τις τυχερές που δεν χρειάζονται να το κάνουν. Καθόλου κύστες. Πιθανότατα να μην οφειλόταν εκεί η υπογονιμότητα, αλλά στους πολύποδες που μου αφαίρεσαν.

Καλή σου επιτυχία.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tzina

τι έγινες? εντάξει η υστεροσκόπηση? είχες ευρήματα? από κόστος?

Εγώ ακόμη μαζεύω δικαιολογητικά για να πάρω... θεωρητικά το 80% από την ασφάλεια του συζύγου για τη λαπαροσκόπηση & υστεροσκόπηση που έκανα.

 

cristy,

Την εκανα. Ξεκινησα ξυπνια εχοντας παρει παυσιπονο υποθετο, αλλα επειδη πονουσα πολυ, μου εκαναν μεθη. Τα ευρηματα ηταν λιγα και χαμηλα στη μητρα, ευτυχως. Μου ειπαν οτι δεν θα με επηρεαζαν ουτως η αλλως! Την εκανα στο Ιακεντρο και μου πηραν 150 ευρω (φιλικη τιμη).

Το μονο που εχω να πω ειναι οτι οταν ξυπνησα πονουσα πολυ για περιπου μιση ωρα και λιγο παραπανω, αλλα μετα ολα οκ.

Δεν εχω κανει συγκριση τιμων με αλλα κεντρα οποτε δεν ξερω αν πληρωσα πολλα η οχι!

Link to comment
Share on other sites

cristy,

Την εκανα. Ξεκινησα ξυπνια εχοντας παρει παυσιπονο υποθετο, αλλα επειδη πονουσα πολυ, μου εκαναν μεθη. Τα ευρηματα ηταν λιγα και χαμηλα στη μητρα, ευτυχως. Μου ειπαν οτι δεν θα με επηρεαζαν ουτως η αλλως! Την εκανα στο Ιακεντρο και μου πηραν 150 ευρω (φιλικη τιμη).

Το μονο που εχω να πω ειναι οτι οταν ξυπνησα πονουσα πολυ για περιπου μιση ωρα και λιγο παραπανω, αλλα μετα ολα οκ.

Δεν εχω κανει συγκριση τιμων με αλλα κεντρα οποτε δεν ξερω αν πληρωσα πολλα η οχι!

 

Αντε βρε, καλη αναρρωση.

Τζαμπα σου ηρθε...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έκανα υστεροσκόπηση στο Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης κι ήταν όλα δωρεάν και άψογα. Μην επιτρέπετε οι γιατροί και οι κλινικές να παίζουν με την αγωνία σας και να σας τρώνε τα λεφτά. Σας κλέβουν κανονικά. Ολα είναι εμπόριο γι αυτούς Επειδή τα ξέρω τα πράγματα εκ των έσω (εργάστηκα στο παρελθόν σε ιδωτικά) σας λεώ ότι ήταν επιλογή μου να πάω σε δημόσιο. Και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Είναι κρίμα να πετάτε τα λεφτά σας για μια πολυτέλεια που πιστέψτε με μόνο αφορά μόνο το φαίνεσθαι και όχι το είναι. Επίσης οφειλετε να ΚΑΤΕΓΓΕΛΛΕΤΕ τους γιατρούς και τους αναισθησιολόγους των δημόσιων νοσοκομείων που σας ζητούν ΜΑΥΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. Είναι ευθύνη όλων μας ότι οι τόσο καλοπληρωμένοι γιατροί πλουτίζουν και εκμεταλλεύονται τον κόσμο που αγωνιά. Είναι η δουλειά τους και αμοίβονται γι αυτό. Μην φοβάστε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έκανα υστεροσκόπηση στο Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης κι ήταν όλα δωρεάν και άψογα. Μην επιτρέπετε οι γιατροί και οι κλινικές να παίζουν με την αγωνία σας και να σας τρώνε τα λεφτά. Σας κλέβουν κανονικά. Ολα είναι εμπόριο γι αυτούς Επειδή τα ξέρω τα πράγματα εκ των έσω (εργάστηκα στο παρελθόν σε ιδωτικά) σας λεώ ότι ήταν επιλογή μου να πάω σε δημόσιο. Και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Είναι κρίμα να πετάτε τα λεφτά σας για μια πολυτέλεια που πιστέψτε με μόνο αφορά μόνο το φαίνεσθαι και όχι το είναι. Επίσης οφειλετε να ΚΑΤΕΓΓΕΛΛΕΤΕ τους γιατρούς και τους αναισθησιολόγους των δημόσιων νοσοκομείων που σας ζητούν ΜΑΥΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. Είναι ευθύνη όλων μας ότι οι τόσο καλοπληρωμένοι γιατροί πλουτίζουν και εκμεταλλεύονται τον κόσμο που αγωνιά. Είναι η δουλειά τους και αμοίβονται γι αυτό. Μην φοβάστε.

 

Eledaki

Συμφωνώ και επαυξάνω για το οικονομικό του θέματος και την εκμετάλευση...

Στο Δημόσιο βέβαια χάνεις χρόνο, ο οποίος για τα κοριτσάκια κυλάει σε βάρος μας. Εγώ τουλάχιστον, με την ανεξήγητη υπογονιμότητα που είχα, αυτό βίωσα. Η εμπειρία μου είναι από το Έλενα, από καταπληκτικό γιατρό, αλλά τι να το κάνεις: Υπέρηχο στο ιατρείο του νοσοκομείου δεν είχε, έπρεπε να πηγαίνω εξωτερικά και επίσκεψη 60ευρώ στα απογευματινά ιατρεία. Τουλάχιστον ο γιατρός που πηγαίνω τώρα έχει σύμβαση με το Δημόσιο και δεν παίρνει τίποτα.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ έκανα υστεροσκόπηση για ένα πολυποδάκι και ευτυχώς δεν κατάλαβα τίποτα ούτε είχα πόνους μετά.

Το γράφω για να το διαβάσουν όσες κοπέλες πρόκειται να κάνουν και να μην αγχώνονται όπως εγώ πριν την επεμβασούλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Και εμένα μου σύστησε ο γυναικολόγος μου υστεροσκόπηση μετά τα όσα έδειξε η σαλπιγγογραφία (έναν μικρό πολύποδα 4 mm στη μήτρα και πιθανές συμφύσεις και στις δυο σάλπιγγες). Μετά το πρώτο σοκ μπορώ να πω ότι εν μέρη ανακουφίστηκα λιγάκι γιατί προσπαθούμε 2 χρόνια τώρα για εγκυμοσύνη και τίποτα! Τουλάχιστον τα μέχρι στιγμής εύρηματα αντιμετωπίζονται. Δεν ξέρω όμως αν πρέπει να κάνω την επέμβαση άμεσα. Η αλήθεια είναι ότι ένας φόβος πάντα υπάρχει. Αναρωτιέμαι επίσης αν όλα αυτά τα προβληματάκια λύνονται και με άλλον τρόπο. Είμαι και λίγο δύσπιστη με τους γιατρούς και το όλο σύστημα. Μερικές φορές η επεμβάσεις είναι η εύκολη λύση για αυτούς. Δεν μου απέκλεισε την πιθανότητα εγκυμοσύνης ακόμη και έτσι. Εσείς τι λέτε?

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο'μένα. Έκανα υστερολαμπαροσκόπηση τον Φεβρουάριο του 10. Είχα κάνει σαλπιγγογραφία και έδειξε τη μία σάπλπιγγα βουλωμένη και την άλλη υδροσάλπιγγα. Μετά την επέμβαση αποδείχθηκε τελικά ότι οι σάλπιγγές μου είναι φυσιολολικές. Η επέμβαση δεν πονάει. Οπότε, matala δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι. Καλό θα ήταν να πάρεις και μία δεύτερη άποψη πριν την κάνεις, για να είσαι σίγουρη.Αν και η δεύτερη διάγνωση είναι ίδια τότε καλύτερα να το πάρεις απόφαση και να το κάνεις για να τελειώνει!

Όπως και να'χει σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ emma1. Αυτό θα κάνω. Θα πάρω μια δεύτερη γνώμη και αν είναι μια από τα ίδια θα το πάρω απόφαση για να τελειώνω και με αυτό! Εξάλλου μπορεί να μην χρειαστεί επέμβαση. Αλλά και να χρειαστεί, θα γίνει επί τόπου και θα τελειώσω μια και καλή με αυτά!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

elli81

καλησπέρα.

Η διακοπή περιόδου για τη θεραπεία της ενδομητρίωσης αποτελεί πολύ συνηθισμένο κομμάτι της θεραπείας, ωστόσο εγώ είμαι από τις τυχερές που δεν χρειάζονται να το κάνουν. Καθόλου κύστες. Πιθανότατα να μην οφειλόταν εκεί η υπογονιμότητα, αλλά στους πολύποδες που μου αφαίρεσαν.

Καλή σου επιτυχία.

Καλημερα σε ολες! Cristy εκανα τελικα τη λαπαροσκοπηση και μου ειπε και εμενα οτι δεν χρειαζομαι θεραπεια με διακοπη περιοδου γιατι λεει με καθαρισε πολυ καλα και θα μας παει και πισω χρονικα! Χαιρομαι που βρηκα αλλη μια κοπελα που δεν κανει θεραπεια γιατι λιγο αγχωθηκα που ημουν μονο εγω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Τελικα θα κανω την λαπαροσκοπηση - υστεροσκοπηση την Παρασκευη στον Αγιο Λουκά.Θα παω την Πεμπτη να κανω τις εξετασεις (καρδιογραφημα,παθολογικες,μικροβιολογικές,κτλ.) και ο θεος βοηθός.Διαιτα απο γαλακτοκομικα και λαχανικά.Εχω μια αγωνια οχι για την επεμβαση του χω απολυτη εμπιστοσυνη οσο σκεφτομαι την Robenula και την Marilyn που ολα πηγαν καλα διπλα του δεν φοβαμαι,αλλα αγωνιώ για το τι θα βρει, 3 χρονια ακαρπων προσπαθειών ειναι αυτα.Θα σας ενημερώσω.Φιλιά!

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα κανω την λαπαροσκοπηση - υστεροσκοπηση την Παρασκευη στον Αγιο Λουκά.Θα παω την Πεμπτη να κανω τις εξετασεις (καρδιογραφημα,παθολογικες,μικροβιολογικές,κτλ.) και ο θεος βοηθός.Διαιτα απο γαλακτοκομικα και λαχανικά.Εχω μια αγωνια οχι για την επεμβαση του χω απολυτη εμπιστοσυνη οσο σκεφτομαι την Robenula και την Marilyn που ολα πηγαν καλα διπλα του δεν φοβαμαι,αλλα αγωνιώ για το τι θα βρει, 3 χρονια ακαρπων προσπαθειών ειναι αυτα.Θα σας ενημερώσω.Φιλιά!

 

 

Κοριτσάκι μη φοβάσαι τίποτα. Το πρόβλημα δεν είναι τι θα βρούνε, αλλά τι δεν θα βρούνε. Αυτό που θα βρούνε θα προσπαθήσουν και να το αντιμετωπίσουν. Στα "ανεξήγητα" είναι το χοντρό θέμα: εκεί πας οπωσδήποτε για εξωσωματική και είναι και στα τυφλά.

Κι εγώ χωρίς υποψίες τι μπορεί να συμβαίνει έκανα την επέμβαση, μετά από 2 χρόνια άκαρπων προσπαθειών που λες κι εσύ, και τελικά, 2 μήνες μετά την επέμβαση έμεινα έγκυος!!! Συνήθως βέβαια η λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση "τον πιάνει τον κλέφτη". Μην ανησυχείς. Καλή σου επιτυχία.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η υστεροσκόπηση γίνεται σε κάποια συγκεκριμενη μερα του κύκλου; Και σε περίπτωση που είναι επεμβατική μετά από πόσο καιρό μπορείς να ξεκινήσεις προσπάθεια εξωσωματικής;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η υστεροσκόπηση γίνεται σε κάποια συγκεκριμενη μερα του κύκλου; Και σε περίπτωση που είναι επεμβατική μετά από πόσο καιρό μπορείς να ξεκινήσεις προσπάθεια εξωσωματικής;

 

Ναι. Γίνεται στο πρώτο μισό του κύκλου, αμέσως μετά την περίοδο και πιν την ωορρηξία. Με εξωσωματική δεν έχω ασχοληθεί, υποθέτω ότι ανάλογα με το πρωτόκολλο μπορείς να ξεκινήσεις και στον αμέσως επόμενο κύκλο.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα κανω την λαπαροσκοπηση - υστεροσκοπηση την Παρασκευη στον Αγιο Λουκά.Θα παω την Πεμπτη να κανω τις εξετασεις (καρδιογραφημα,παθολογικες,μικροβιολογικές,κτλ.) και ο θεος βοηθός.Διαιτα απο γαλακτοκομικα και λαχανικά.Εχω μια αγωνια οχι για την επεμβαση του χω απολυτη εμπιστοσυνη οσο σκεφτομαι την Robenula και την Marilyn που ολα πηγαν καλα διπλα του δεν φοβαμαι,αλλα αγωνιώ για το τι θα βρει, 3 χρονια ακαρπων προσπαθειών ειναι αυτα.Θα σας ενημερώσω.Φιλιά!

 

Όλα θα πάνε καλά, είσαι σε πολύ καλά χέρια και θα το καταλάβεις ακόμη καλύτερα μετά την επέμβαση!!!!!!!!!!

Εγώ πάντως παρακαλούσα να μου βρει κάτι, έτσι ώστε να μου το διορθώσει και μετά να μείνω έγκυος φυσιολογικά και έτσι κι έγινε!!!

Οπότε κοπέλα μου μην αγχώνεσαι αν σου βρει κάτι γιατί όλα διορθώνονται σήμερα και ειδικά ο γιατρός μας σε ότι λέει πέφτει πάντα 100% μέσα!!!!

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά και σύντομα να έρθει το μωράκι όπως ήρθε και σε εμάς! Μετά θα λες ότι τελικά ήταν τόσο εύκολο....θα δεις!

Περιμένουμε τα νέα σου όταν με το καλό γυρίσεις στο σπιτάκι σου!

Να σκέφτεσαι θετικά και να κάνεις ότι σου πει ακριβώς ο γιατρός μας!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηθελα τοσο πολυ να μου απαντησεις Marilyn,τωρα φευγω απο την δουλεια να κανω τις εξετασεις προετοιμασιας και αυριο η μεγάλη μέρα,αφημένη στα χερια του υπέροχου Κου Αργυριου.Να σαι καλά για τα καλά σου λόγια,θα σας ενημερώσω!

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Παει κι αυτο.....εκανα κι εγω την λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση η οποία τελικα κατέληξε σε επεμβατική.Λοιπον ειχα κηλιδες ενδομητριωσης οι οποιες καυτηριαστηκαν,πολυποδα στην μήτρα,μου εκανε drilling ωοθηκων λογω πολυκυστικών και η μια μου ωοθηκη ειναι λιγο παλαιωμένη πως βγαζεις ασπρες τριχες σε καποια σημεία πιο γρηγορα κατι τετοιο μου ειπε.Οσο κουφο κι αν ακουγεται και μη πιστευτο δεν φοβηθηκα στιγμη,μπηκα με γελια στο χειρουργειο,μονο που εβλεπα τον γιατρο ενιωθα τοση ηρεμια και σιγουρια,ενα συναισθημα πολυ σπανιο για μενα που ειμαι τοσο στενάχωρη και φοβιτσιαρα.Ηταν υπεροχος,ηρθε με ειδε το Σαββατο λιγο πριν το εξιτηριο,τον επόμενο μήνα ξεκινώ προσπάθειες και συντομα θα γινω μανουλα,ειπε.Την Τριτη θα βγαλω τα ραμματα,τον ειπε ο συζυγος ποσες φορες για τα χρηματα και λεει μη σκατε βρε παιδια την Τριτη που θα βγαλουμε τα ραμματα δεν θα χαθουμε.Ανθρωπος ο γιατρος μας Marilyn και Robenula.Πολλα φιλάκια κορίτσια!!Κι αν εχετα facebook στειλτε μου π.μ να σας γνωρίσω.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Παει κι αυτο.....εκανα κι εγω την λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση η οποία τελικα κατέληξε σε επεμβατική.Λοιπον ειχα κηλιδες ενδομητριωσης οι οποιες καυτηριαστηκαν,πολυποδα στην μήτρα,μου εκανε drilling ωοθηκων λογω πολυκυστικών και η μια μου ωοθηκη ειναι λιγο παλαιωμένη πως βγαζεις ασπρες τριχες σε καποια σημεία πιο γρηγορα κατι τετοιο μου ειπε.Οσο κουφο κι αν ακουγεται και μη πιστευτο δεν φοβηθηκα στιγμη,μπηκα με γελια στο χειρουργειο,μονο που εβλεπα τον γιατρο ενιωθα τοση ηρεμια και σιγουρια,ενα συναισθημα πολυ σπανιο για μενα που ειμαι τοσο στενάχωρη και φοβιτσιαρα.Ηταν υπεροχος,ηρθε με ειδε το Σαββατο λιγο πριν το εξιτηριο,τον επόμενο μήνα ξεκινώ προσπάθειες και συντομα θα γινω μανουλα,ειπε.Την Τριτη θα βγαλω τα ραμματα,τον ειπε ο συζυγος ποσες φορες για τα χρηματα και λεει μη σκατε βρε παιδια την Τριτη που θα βγαλουμε τα ραμματα δεν θα χαθουμε.Ανθρωπος ο γιατρος μας Marilyn και Robenula.Πολλα φιλάκια κορίτσια!!Κι αν εχετα facebook στειλτε μου π.μ να σας γνωρίσω.

 

Πάντα ανατριχιάζω και συγκινούμαι όταν βλέπω ευχάριστα αποτελέσματα σε γυναίκες που έχουν περάσει αυτά που πέρασα κι εγώ, γιατί πολύ απλά τις καταλαβαίνω απόλυτα!

Και πάντα χαίρομαι που οι συμβουλές και οι οδηγίες που έχω δώσει βγαίνουν σωστές γιατί πραγματικά τις δίνω μέσα από την καρδιά μου και με πολύ αγάπη, παρόλου που δεν σας γνωρίζω!!!!

Μου έφτιαξες την μέρα σήμερα κοπέλα μου και χαίρομαι τόσο πολύ, που ότι βρήκε ο υπέροχος γιατρός μας, στο διόρθωσε και που σύντομα θα γίνεις μανούλα!!!! Αφού στο είπε έτσι ξεκάθαρα, θα γίνει θα δεις!!!! Έτσι έχει γίνει όχι μόνο με εμένα, αλλά και με πολλές άλλες κοπέλες που τις έστειλα σε αυτόν και τώρα έχουν τα παιδάκια τους!!!

Είναι υπέροχος άνθρωπος και φοβερός επιστήμονας! Λίγες φορές συναντάς τέτοιους ανθρώπους!!! Να κάνεις ότι κι αν σου πει ακριβώς από εδώ και πέρα και φυσικά τα επόμενα νέα σου - μια εγκυμοσύνη- θέλω να τα μοιραστείς μαζί μας, για να πάρουν θάρρος και κουράγιο κι άλλες κοπέλες, αλλά και φυσικά να χαρούμε κι εμείς ακόμη περισσότερο!!!

Να είσαι καλά και Δοξάζω τον Θεό που έχουμε αυτόν τον γιατρό τόσο κοντά μας! Να τον έχει ο Θεός γερό να γιατρεύει τις γυναίκες!!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω τη συμβουλή σας...Εκαν υστεροσκόπηση στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων το Φλεβάρη που μας πέρασε και αφιρέθηκαν 3 πολύποδες ( αρκετα μεγάλοι: 1, 2, και 3 εκατοστά!). ο γιατρός είπε να πάω να με ξαναδεί μετα από 2 κύκλους...Ομως δεν καταφερα να τον δω λόγω προβλημάτων διοίκησης στο νοσοκομείο...Τώρα είμαι στην τρίτη περίοδο μετα την υστεροσκόπηση και πάλι δεν μπορώ να τον δω, γιατί δεν μου δίνουν άδεια από τη δουλειά μου ( έχουμε εξετάσεις και είναι δύσκολο!)Ο γιατρός τηλεφωνικά είπε πως θεωρητικά μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες αλλά΄θα ήθελε να με δει τις πρώτες μέρες του κύκλου για να δει μην υπάρχουν υπολέιμματα....Αν υπάρχουν θα με ξαναβάλει χειρουργείο!!! Θα τον δω τον άλλο μήνα...Στο μεταξύ θα κάνω υπέρηχο σε έναν ιδιώτη γιατρό μπας και βγάλουμε καμιά άκρη...Σας έχει τύχει να αντιμετωπίσετε τόσο μεγάλους πολύποδες και να χρειάστηκε να ξαναμπείτε χειρουργείο;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Το πορισμα της βιοψιας ηταν συγκλονιστικο,επισκεφτηκαμε τον γιατρο για να μου βγαλει τα ραμματα,αφου πρωτα περασα να παρω το χαρτι της βιοψιας,ειχα αρχεγονα ωοθηλακια τα οποια κατεληγαν σε ατρητα με τα χρονια και αυτο που ειχα στην μητρα μου δεν ηταν τελικα πολυποδας αλλα τα ωοθηλακια που δεν εσκαγαν ποτε αλλα ουτε απορροφουνταν.Σοκ ε?Και ημουν παντα σε μονοφασικο σταδιο μεχρι την 14η μερα ολα καλα,μετα δεν εφτανα ποτε στην 14η-30η μερα.Μπορει να εχω να κανω ωορηξια απο τοτε που εμεινα εγκυος πριν 3 χρονια.Το καλο ειναι ομως οτι δεν ειμαι σε φαση εμμηνοπαυσης γιατι εχω παρα πολλα ωοθηλάκια εκ γενετης,τελικα ολα ηταν μια αλυσιδα και η ενδομητριωση ζουσε με ολο αυτο.Ολα θα πανε καλα γιατι καναμε σουρωτηρι τις ωοθηκες.θα ξαναμεινω εγκυος , το μωρο θα κρατηθει ειπε ο γιατρος αλλα θα χρειαστω χαπια ή ενεσεις προγεστερονης.Δεν περασε ποτε απο το μυαλο μου παιδια.......αρχεγονα ωοθηλακια εκ γενετης,ουαου.....τζαμπα τοσα τεστ,εξετασεις,κλαμα,ταλαιπωρια,τοσα χρονια με τελειες εξετασεις.Ευτυχως Θεε μου,που γνωρισα τον Κο Αργυριου και εκανα την λαπαροσκοπηση.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Το πορισμα της βιοψιας ηταν συγκλονιστικο,επισκεφτηκαμε τον γιατρο για να μου βγαλει τα ραμματα,αφου πρωτα περασα να παρω το χαρτι της βιοψιας,ειχα αρχεγονα ωοθηλακια τα οποια κατεληγαν σε ατρητα με τα χρονια και αυτο που ειχα στην μητρα μου δεν ηταν τελικα πολυποδας αλλα τα ωοθηλακια που δεν εσκαγαν ποτε αλλα ουτε απορροφουνταν.Σοκ ε?Και ημουν παντα σε μονοφασικο σταδιο μεχρι την 14η μερα ολα καλα,μετα δεν εφτανα ποτε στην 14η-30η μερα.Μπορει να εχω να κανω ωορηξια απο τοτε που εμεινα εγκυος πριν 3 χρονια.Το καλο ειναι ομως οτι δεν ειμαι σε φαση εμμηνοπαυσης γιατι εχω παρα πολλα ωοθηλάκια εκ γενετης,τελικα ολα ηταν μια αλυσιδα και η ενδομητριωση ζουσε με ολο αυτο.Ολα θα πανε καλα γιατι καναμε σουρωτηρι τις ωοθηκες.θα ξαναμεινω εγκυος , το μωρο θα κρατηθει ειπε ο γιατρος αλλα θα χρειαστω χαπια ή ενεσεις προγεστερονης.Δεν περασε ποτε απο το μυαλο μου παιδια.......αρχεγονα ωοθηλακια εκ γενετης,ουαου.....τζαμπα τοσα τεστ,εξετασεις,κλαμα,ταλαιπωρια,τοσα χρονια με τελειες εξετασεις.Ευτυχως Θεε μου,που γνωρισα τον Κο Αργυριου και εκανα την λαπαροσκοπηση.

 

Δεν είναι τέλειο, να ξέρεις πως ότι είχες έχει πλέον διορθωθεί και το μωράκι θα έρθει πολύ πολύ σύντομα;

 

Χαίρομαι για σένα και βλέπω ότι είσαι πια ανεβασμένη και έτοιμη να υποδεχτείς μια νέα εγκυμοσύνη!!!!!

Να ξέρεις πως λίγοι γιατροί θα έκαναν τόσο καλή δουλειά....κι εγώ δεν έχω ξανακούσει κάποια περίπτωση σαν την δική σου... κι όμως θεραπεύτηκες και τώρα όλα θα κυλίσουν ομαλά!!!!

 

Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σύντομα!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πορισμα της βιοψιας ηταν συγκλονιστικο,επισκεφτηκαμε τον γιατρο για να μου βγαλει τα ραμματα,αφου πρωτα περασα να παρω το χαρτι της βιοψιας,ειχα αρχεγονα ωοθηλακια τα οποια κατεληγαν σε ατρητα με τα χρονια και αυτο που ειχα στην μητρα μου δεν ηταν τελικα πολυποδας αλλα τα ωοθηλακια που δεν εσκαγαν ποτε αλλα ουτε απορροφουνταν.Σοκ ε?Και ημουν παντα σε μονοφασικο σταδιο μεχρι την 14η μερα ολα καλα,μετα δεν εφτανα ποτε στην 14η-30η μερα.Μπορει να εχω να κανω ωορηξια απο τοτε που εμεινα εγκυος πριν 3 χρονια.Το καλο ειναι ομως οτι δεν ειμαι σε φαση εμμηνοπαυσης γιατι εχω παρα πολλα ωοθηλάκια εκ γενετης,τελικα ολα ηταν μια αλυσιδα και η ενδομητριωση ζουσε με ολο αυτο.Ολα θα πανε καλα γιατι καναμε σουρωτηρι τις ωοθηκες.θα ξαναμεινω εγκυος , το μωρο θα κρατηθει ειπε ο γιατρος αλλα θα χρειαστω χαπια ή ενεσεις προγεστερονης.Δεν περασε ποτε απο το μυαλο μου παιδια.......αρχεγονα ωοθηλακια εκ γενετης,ουαου.....τζαμπα τοσα τεστ,εξετασεις,κλαμα,ταλαιπωρια,τοσα χρονια με τελειες εξετασεις.Ευτυχως Θεε μου,που γνωρισα τον Κο Αργυριου και εκανα την λαπαροσκοπηση.

να σου πω οτι χαιρομαι πολυ,θα ειναι λιγο.ο θεος και ο γιατρος μας βοηθησαν.θα γινουν ολα οπωσ ακριβως σου τα ειπε!ειμαι εγκυος εκλεισα τον 3 μηνα και ακομα να το πιστεψω!το μωρο ερχεται τρεχατο!να με συγχωρειτε που χαθηκα,αλλα καθομαι ξαπλωμενη!σας στελνω την αγαπη μου και μαρυλιν μου σε υπερευχαριστω και παλι και παλι!

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

να σου πω οτι χαιρομαι πολυ,θα ειναι λιγο.ο θεος και ο γιατρος μας βοηθησαν.θα γινουν ολα οπωσ ακριβως σου τα ειπε!ειμαι εγκυος εκλεισα τον 3 μηνα και ακομα να το πιστεψω!το μωρο ερχεται τρεχατο!να με συγχωρειτε που χαθηκα,αλλα καθομαι ξαπλωμενη!σας στελνω την αγαπη μου και μαρυλιν μου σε υπερευχαριστω και παλι και παλι!

 

Έχετε την αγάπη μου και ελπίζω κάποια μέρα να συναντηθούμε και από κοντά με τα παιδάκια μας, μιας και μας χωρίζουν πολλά χιλιόμετρα....

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...