Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

Eσενα ποσο πηγε το μαλλι;:lol::roll:

 

καλησπερα,

πληρωσα 5200? μπηκα τεταρτη πρωι, μου εκαναν ολες τις εξετασεις, εκανα την επεμβαση και εμεινα και μια μερα.

σε τρικλινο ειμουν αλλα σταθηκα τυχερη γιατι μολις βγηκα απο το χειρουργειο ειχαν φυγει τα κοριτσια και εμεινα μονη, σαν μονοκλινο ηταν!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια...Κάποιες ήδη έτυχε να τις ξαναβρώ σε άλλο καφέ...

Έχω μια απορία...έκανε καμιά δίμηνη διακοπή περιόδου με ενέσεις μετά από λαπαροσκόπηση; Αν ναι μετά από πόσες μέρες της ήρθε η περίοδος;

Βλέπετε, έχω μια ανυπομονησίαάααααα για το πότε θα αδιαθετήσω:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Gary ευχαριστώ.

Εχω κλείσει ραντεβού για αύριο στο κέντρο εξωσωματικής που θα κάνω και την 2η προσπάθεια.

Μου είπαν στο κέντρο εξωσωματικής ότι στην περίπτωση που δεν θα βρούν κάτι θα κοστίσει 950ευρώ και αν βρούν και λύσουν συμφύσεις ή δούν ότι κάτι πρέπε να κάνουν μπορεί να φτάσει μέχρι 2000 ευρώ.

Εχω ιδιωτική ασφάλεια αλλά καλύπτει επεμβατικής φύσης υστεροσκόπιση και όχι διαγνωστική. Εσύ που έκανες τις υστεροσκοπήσεις; Τι χρήματα πλήρωσες;

Σήμερα το πρωί έκλεισα το ραντεβού για αύριο και απο εκείνη την ώρα νιώθω ήδη ανακουφισμένη αφού θα είμαι καλύτερη υποψήφια για την εξωσωματική. Μετά απο πόσο διάστημα απο την υστεροσκόπηση έκανες την δική σου προσπάθεια; Φάρμακα πήρες μετά την υστεροσκόπηση;

Χαίρομαι για σένα και για το μωράκι σου.

 

 

Nextaria γεια σου! Το οτι δε φαινεται κατι απο την υστεροσαλπιγγογραφια για να σε ωθησει να κανεις υστεροσκοπηση δε νομιζω οτι ειναι ισχυρο επιχειρημα απο τη στιγμη που εχεις αποφασισει να το κυνηγησεις με εξωσωματικη και μαλιστα εισαι στη δευτερη προσπαθεια..

Εγω εχω κανει 2 φορες. Τη μια πριν σχεδον 2 χρονια (μετα απο αποβολη που ειχα) για αφαιρεση ενος μεγαλου διαφραγματος που ειχα στη μητρα και την αλλη τον Οκτωβριο που μας περασε πριν προχωρησω σε εξωσωματικη για να δουμε σε τι κατασταση ειναι η μητρα. Τελικα ειχαν δημιουργηθει συμφυσεις και τις αφαιρεσαμε. Φανταζεσαι να χα προχωρησει χωρις να κανω αυτον τον ελεγχο? Τσαμπα ταλαιπωρια..ενταξει οχι τσαμπα, γιατι και οι καλυτερες προυποθεσεις να υπαρχουν δεν ξερεις πως ερχονται τα πραγματα..Αλλα αν μπορουμε να μεγιστοποιησουμε τις πιθανοτητες γιατι να μην το κανουμε?

Ειναι πολυ καλη εξεταση η υστεροσκοπηση και η λαπαροσκοπηση , γιατι δειχνει λεπτομερειες που δεν μπορουν με τιποτα να φανουν στην υστεροσαλπιγγογραφια!

Σου ευχομαι καθε επιτυχια αυτη τη φορα και ολα να πανε καλα! Εγω εχω εναν μπεμπουλη στην κοιλιτσα και διανυω τον 5ο μηνα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Ενδιαφέροντα όλα όσα γράφετε!!!!:|

Για πείτε βρε κοπελιές….. η Υστεροσκόπηση γίνεται μόνο με ολική νάρκωση??? Δε χρησιμοποιείται καθόλου η τοπική αναισθησία??? Ξέρετε πόσο θα μου κοστίσει σε Δημόσιο Μαιευτήριο (ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ)??? Δεν έχω νοσηλευθεί σε Νοσοκομείο ποτέέέέέ και τρέμω στην ιδέα!!!!!!! Φοβάμαι τη νάρκωση πάρα πολύ!!!! Τι θα γίνει αν…… αν….. δεν ξυπνήσω????? Χμ…… φοβάμαι…..:cry:

Για να σας προλάβω…… η Γυναικολόγος μου (που η ίδια θα μου κάνει την Υστεροσκόπηση) μου την πρότεινε ως καλύτερη διαγνωστική μέθοδο (κι επεμβατική εάν χρειαστεί σαφώς!) για την υπογονιμότητά μου (για να μην κάνουμε Υστεροσαλπιγγογραφία, που ίσως δείξει λιγότερα) αλλά & για τις ανωμαλίες του κύκλου μου. Ο Κολπικός Υπέρηχος ήταν πεντακάθαρος, αλλά προφανώς δεν αρκεί κι αφού "μπήκαμε στο χορό" της Υπογονιμότητας, θα κάνουμε τα ΠΑΝΤΑ!!!!! Κι εγώ κι ο αντρούλης μου!!!! Που είναι πολύ πρόθυμος, ο καλός μου!!!!! Και πολύ περισσότερο ήρεμος κι αν-αγχώδης….. από εμένα!!!!! Εννοείται πως θα κάνω οτιδήποτε μου ζητήσει η Γυναικολόγος μου & την εμπιστεύομαι τυφλά! Απλώς φοβάμαι πάρα πολύ…… :confused:

Κι αυτό με την αποχή……. χμ….. δε θέλω να περιμένω κι άλλο…… κουράστηκα λέμε….. θέλω νινί!!!!!!:oops:

Nextaria…… καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!!!! Όλα θα πάνε SUPER!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα θα κανω και εγω υστεροσκοπηση στο ΜΗΤΕΡΑ και το νοσοκομειο θα παρει 1200 χωρις το γιατρο

 

Καλή επιτυχία και σε σένα κορίτσι μου!!!!!! Τα καλύτερα εύχομαι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Ενδιαφέροντα όλα όσα γράφετε!!!!:|

Για πείτε βρε κοπελιές….. η Υστεροσκόπηση γίνεται μόνο με ολική νάρκωση??? Δε χρησιμοποιείται καθόλου η τοπική αναισθησία??? Ξέρετε πόσο θα μου κοστίσει σε Δημόσιο Μαιευτήριο (ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ)??? Δεν έχω νοσηλευθεί σε Νοσοκομείο ποτέέέέέ και τρέμω στην ιδέα!!!!!!! Φοβάμαι τη νάρκωση πάρα πολύ!!!! Τι θα γίνει αν…… αν….. δεν ξυπνήσω????? Χμ…… φοβάμαι…..:cry:

Για να σας προλάβω…… η Γυναικολόγος μου (που η ίδια θα μου κάνει την Υστεροσκόπηση) μου την πρότεινε ως καλύτερη διαγνωστική μέθοδο (κι επεμβατική εάν χρειαστεί σαφώς!) για την υπογονιμότητά μου (για να μην κάνουμε Υστεροσαλπιγγογραφία, που ίσως δείξει λιγότερα) αλλά & για τις ανωμαλίες του κύκλου μου. Ο Κολπικός Υπέρηχος ήταν πεντακάθαρος, αλλά προφανώς δεν αρκεί κι αφού "μπήκαμε στο χορό" της Υπογονιμότητας, θα κάνουμε τα ΠΑΝΤΑ!!!!! Κι εγώ κι ο αντρούλης μου!!!! Που είναι πολύ πρόθυμος, ο καλός μου!!!!! Και πολύ περισσότερο ήρεμος κι αν-αγχώδης….. από εμένα!!!!! Εννοείται πως θα κάνω οτιδήποτε μου ζητήσει η Γυναικολόγος μου & την εμπιστεύομαι τυφλά! Απλώς φοβάμαι πάρα πολύ…… :confused:

Κι αυτό με την αποχή……. χμ….. δε θέλω να περιμένω κι άλλο…… κουράστηκα λέμε….. θέλω νινί!!!!!!:oops:

 

Nextaria…… καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!!!! Όλα θα πάνε SUPER!!!!!:P

 

Zoυζουνιάρα μου σε καταλαβαίνω πλήρως με το φόβο σου για τη νάρκωση. Εγώ έκανα επεμβατική λαπαροσκόπηση για αφαίρεση ενδομητρίωσης τον περασμένο Γενάρη. Έτρεμα στην ιδέα και έβλεπα εφιάλτες πως θα μου φωνάζουν να ξυπνήσω κι εγώ δεν θα ξυπνάω...:( Αλλά απ ότι βλέπεις ξύπνησα!!!!:D Εκ πείρας τότε να σου πω πως τίποτα δεν είναι...δεν καταλαβαίνεις καθόλου για πότε κοιμάσαι για πότε ξυπνάς χεχεχε Είχα και τόσο άγχος για τη στιγμή που θα ξυπνούσα και αυτήν ούτε που τη θυμάμαι:P Δεν γίνεται τοπική αναισθησία...το συζήτησα εκτενέστερα με τον αναισθησιολόγο αυτό μπας και την γλυτώσω την ολική αλλά μου είπε πως αυτό γίνεται σε πολύ ακραίες περιπτώσεις και η ολική είναι καλύτερη για αυτή την περίπτωση...Μέχρι που παρακάλεσα να συμπεριληφθώ κι εγώ στις ακραίες περιπτώσεις! χεχεχε

Μην ανησυχείς...όλα καλά θα πάνε!!!! Ένα βηματάκι είναι κι αυτό, μικρό τόσο δα, για να προχωρήσεις μετά στο νινί!!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα..

yianna2 καλη επιτυχια στην επεμβασουλα, καλα αποτελεσματα!!

 

μην ανησυχειτε για την ναρκωση, εχω κανει 4, δυο για αποβολες, 1 για λαπαροσκοπηση και την τελευταια για λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση μαζι.

δεν ειχα αγχος και μια χαρα ειμουν μετα.

 

κοριτσια, ο σκοπος ειναι ενας: ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

ολα τα αλλα ειναι πταισματα.

φιλια πολλα

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα. Εγώ πάω ΄για δεύτερη σπερματέγχυση και μετά δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω λαπαρασκόπηση ή όχι. Ο γιατρός που έκανα την σπερματέγχυση μου είπε πως αντέδρασε ο οργανισμός πολύ καλά με το χάπι που πήρα και αν είχα ενδομητρίωση θα φαινότανε. Αν δεν πετύχει η δεύτερη σπερματέγχυση σκέφτομαι να πάω για εξωσωματική. Η ερώτηση μου είναι εξής:Αν υπάρχει ενδομητρίωση που ο γιατρός δεν την βλέπει η εξωσωματική που θα κάνω θα είναι χωρίς νόημα; Η εξωσωματική είναι λύση για κάποια που έχει ενδομητρίωση; Η΄πρέπει να κάνει λαπαρασκόπηση.

Link to comment
Share on other sites

GEA, πριν ξεκινήσω τις εξωσωματικές, έκανα τις εξής εξετάσεις (πέρα από αιματολογικές):

Υπερήχους σε τακτά χρονικά διαστήματα

Υστεροσαλπιγγογραφία

Λαπαροσκόπηση διαγνωστική & επεμβατική

& πριν ξεκινήσω την 3η προσπάθεια, Υστεροσκόπηση & επίσκεψη σε Ενδοκρινολόγο

Όσο για τη νάρκωση δεν είναι τίποτα, αρκεί να τηρήσεις αυτά που θα σου πουν

Δηλ. ξεβαμμένα νύχια χεριών, γιατί οι χρωστικές του μανό επηρεάζουν το στικάκι που σου βάζουν για να ελέγχουν το οξυγόνο. Μείωση τσιγάρου λίγες μέρες πριν & εννοείτε ούτε τζούρα τη μέρα της επέμβασης. Ελαφρύ βραδυνό το προηγούμενο βράδυ. Όχι Νέρο, Φαγητό & Τσίχλα τη μέρα της επέμβασης.

Εμένα αυτά μου τα λένε πριν από κάθε επέμβαση

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα. Εγώ πάω ΄για δεύτερη σπερματέγχυση και μετά δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω λαπαρασκόπηση ή όχι. Ο γιατρός που έκανα την σπερματέγχυση μου είπε πως αντέδρασε ο οργανισμός πολύ καλά με το χάπι που πήρα και αν είχα ενδομητρίωση θα φαινότανε. Αν δεν πετύχει η δεύτερη σπερματέγχυση σκέφτομαι να πάω για εξωσωματική. Η ερώτηση μου είναι εξής:Αν υπάρχει ενδομητρίωση που ο γιατρός δεν την βλέπει η εξωσωματική που θα κάνω θα είναι χωρίς νόημα; Η εξωσωματική είναι λύση για κάποια που έχει ενδομητρίωση; Η΄πρέπει να κάνει λαπαρασκόπηση.

 

Gea μου γεια σου...Εγώ είχα ενδομητρίωση και έκανα δυο σπερματεγχύσεις...Από πού συμπέρανε ο γιατρός αυτό με την αντίδραση στο χάπι και την ενδομητρίωση. Ρωτάω γιατί κι εγώ έκανα δύο σπερματεγχύσεις με φάρμακα, ο οργανισμός μου ανταποκρίθηκε μια χαρά, με 5-6 ωάρια...ενδομητρίωση όμως είχα όπως και να χει...και το ήξερα απλά ήθελα να δοκιμάσω με σπερματεγχύσεις. Όταν πια απέτυχαν και οι δύο προχωρήσαμε σε λαπαροσκόπηση...αφαίρεσα την ενδομητρίωση...και τώρα σε λίγο καιρό παώ για εξωσωματική λόγω προβλήματος στο σπέρμα...Δεν είναι λύση η εξωσωματική απλά βοηθάει...απλά καλύτερα αν υπάρχει ενδομητρίωση να αφαιρεθεί πριν αλλιώς μειώνονται οι πιθανότητες επιτυχίας της εξωσωματικής...Έτσι κι αλλιώς ενδείκνυται να κάνεις λαπαροσκόπηση (επεμβατική ή απλά διαγνωστική) πριν προχωρήσεις σε εξωσωματική για να έχεις ξεκάθαρα δεδομένα...Μην προχωρήσεις χωρίς να είσαι σίγουρη...αρκετά ψυχοφθόρα είναι η διαδικασία για να την κάνεις στα τυφλά...γνώμη μου...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Nextaria μου φαινονται παρα πολλα τα χρηματα που σου ζητανε δεδομενου οτι θα την κανεις στο κεντρο οπως λες! Εγω την πρωτη για το διαφραγμα την εκανα στο Λητω και μου κοστισε 1800+1000 αμοιβη γιατρου..κι αυτο επειδη ειχα πει πως εχω ιδιωτικη ασφαλεια (κανονικα ηταν λιγοτερο). Ευτυχως καλυφθηκαν ολα απο την ασφαλεια μου. Τη δευτερη, που την εκανα τον Οκτωβρη, την εκανα στο κεντρο που κανα την εξωσωματικη και μου κοστισε 350 ευρω επειδη ειχα συμφυσεις, διαφορετικα μου χαν πει 250! Θα σου στειλω p.m..

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗΣ ΜΟΡΦΗΣ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΣΗ. ΜΕ ΝΑΡΚΩΣΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΣΕ 15 ΛΕΠΤΑ. ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ. ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ. ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ. ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ 1860 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ. Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΟΠΩΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΛΠ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥΠΟΔΑ. ΑΠΑΝΤΗΣΗ... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ; ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΔΙΠΛΑΣΙΑ ΣΕ ΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ; ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΣΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ; ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΕ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ HELP.

Link to comment
Share on other sites

nextaria δεν ξέρω αν σε βοηθήσω ή σε μπερδέψω με τη δική μου εμπειρία...

Έκανα υστεροσκόπηση για την αφαίρεση πολύποδα (που είχε δεί ο γιατρός στον υπέρηχο) και με συμβούλεψε να κάνω εξωσωματική μετά από δύο μήνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, την μεθεπόμενη Δευτέρα θα κάνω λαπαρόσκοπηση και υστεροσκόπηση (επεμβατική). Έχω αγχωθεί πάρα πολύ :(:cool::(

Εδώ και λίγες μέρες μέχρι και εφιάλτες βλέπω, ότι πάω για την εγχείρηση και δεν ισχύει το ραντεβού, ότι ετοιμάζομαι για το χειρουργείο και δεν έρχεται ο γιατρός και άλλα τέτοια. Ίσως φαίνονται και λιγάκι αστεία αλλά δείχνουν πόσο το σκέφτομαι συνέχεια. Από την άλλη λέω, άντε να το κάνω να τελειώνω, να μπορώ να ξεκινήσω την προσπάθεια μετά από τους 3 μήνες. Μήπως καμιά από εσάς έχει κάνει υστεροσκόπηση και λαπαροσκόπηση, να μου πει τι να περιμένω; Θα μου τα πει βέβαια ο γιατρός, αλλά και η προσωπική εμπειρία δεν συγκρίνεται. Περιμένω.....

καλησπέρα σε όλες τισ κοπέλες, είμαι νέο μέλος και με ενδιαφέρει η συζητηση σας για την λαπαρασκοπηση και αυτα που την ακολουθουν ειναι καμιά σας μέσα να αρχίσω τις ερωτήσεις????

line_line_typew8_beg_d_typew11_time_1247371200_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες τισ κοπέλες, είμαι νέο μέλος και με ενδιαφέρει η συζητηση σας για την λαπαρασκοπηση και αυτα που την ακολουθουν ειναι καμιά σας μέσα να αρχίσω τις ερωτήσεις????

 

Καλησπέρα στα κορίτσια!!!!

Εκανα λαπαροσκόπηση για ενδομητριωση τον προηγουμενο Σεπτέμβριο και ειλικρινά ούτε που το κατάλαβα!!! Το μόνο που με ενοχλούσε ήταν ο ορός στο χέρι (εχω ψυχολογικα με τους ορους :lol:) και καποιες ενοχλήσεις στην πλάτη και το θωρακα που οπως μου ειπαν ηταν από τον αερα που σου βάζουν στην κοιλια για να γίνει η λαπαροσκόπηση.

Την ιδια μέρα κιολας της επέμβασης μου έβγαλαν τον καθετήρα και την επόμενη πήγα σπιτάκι μου! Όσον αφορά το κόστος, εμενα με εγδαραν λίγο... 3400 το νοσοκομείο (ιδιωτικό οπως καταλαβαίνετε) και 1500 ο γιατρός... Κι αυτό επειδή δηλωσα ότι εχω ιδιωτική ασφαλεια αλλιώς θα ερχοταν κάπως φθηνότερα. Όπως κ να εχει παντως, στις μέρες μας τετοιες επεμβάσεις είναι ρουτίνα κ δεν έχετε να φοβάστε τιποτα!

Καλή επιτυχία να εχετε κ οποια θελήσει κι αλλες πληροφορίες, εδω είμαι!

event.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω εκανα εχθες υστεροσκοπηση και φοβομουνα αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα ουτε ποναω

 

yianna2 μου καλημερα περαστικα και σιδερενια.

πες εντυπωσεις, πως ηταν?

τελικα τι ειχες?

απο λεφτα?

εκανες και λαπαροσκοπηση μαζι?

κια εγω φοβομουν αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα..

αντε τωρα σου ευχομαι οταν ξαναμπεις σε νοσοκομειο να ειναι για να γεννησεις!!!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω φοβομουνα την ναρκωση αλλα δεν ηταν τιποτα

ειχα 2 οινομιωματα ενα που μεγαλωσε και ενα μικρο

ολα καλα πηγαν απο λεφτα το νοσοκομειο ΜΗΤΕΡΑ πηρε 1235 και ο γιατρος με αποδειξη θα μου επερνε 1300 αλλα χωρις αποδειξη μου πηρε 800.εκανα υστεροσκοπηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φοβομουνα την ναρκωση αλλα δεν ηταν τιποτα

ειχα 2 οινομιωματα ενα που μεγαλωσε και ενα μικρο

ολα καλα πηγαν απο λεφτα το νοσοκομειο ΜΗΤΕΡΑ πηρε 1235 και ο γιατρος με αποδειξη θα μου επερνε 1300 αλλα χωρις αποδειξη μου πηρε 800.εκανα υστεροσκοπηση.

 

Σιδερένια κοριτσάκι!!! Εμενα το μητερα μου πήρε 3500.... Κ να πω ότι πήγα σε λουξ δωμάτιο, σε απλό τρίκλινο ημουν. Τελος παντων, σημασια εχει να πάνε ολα καλά κ όλα τα υπολοιπα γίνονται!

event.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...