Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Για όποια θέλει να μείνει έγκυος μετά τα 40"


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 437
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξέρω Cristy μου να σου απαντήσω... Δε γνωριζόμαστε, έχω διαβάσει όμως πολλά μηνύματά σου και πάντα σκεφτόμουνα για σένα ότι μια τόσο ανοιχτόκαρδη, θετική και πληθωρική προσωπικότητα σίγουρα θα βρει την άκρη!

 

Σε ό,τι με αφορά κορίτσια το θρίλερ συνεχίζεται... Μετά την αποτυχία της εξωσωματικής πήγα να συμβουλευτώ κι ένα δεύτερο γιατρό (εξωσωματικό). Ο άνθρωπος αυτός με κέρδισε διατυπώνοντας έναν απλό, λογικό συλλογισμό: "Κορίτσι μου", μου είπε, "προτού ενοχοποιήσω την ηλικία σου για ό,τι σου έχει συμβεί, θα προτιμούσα να διερευνήσω άλλους παράγοντες που πιθανό να ενοχοποιούνται για την αποβολή και την αποτυχία της εξωσωματικής". Ήταν ο πρώτος γιατρός που με αντιμετώπισε ως πρόσωπο κι όχι απλώς ως σαραντάρα. Διαπίστωσε μετ' εκπλήξεως ότι κανένας γιατρός τα τελευταία δύο χρόνια δεν μου είχε ζητήσει να κάνω σαλπιγγογραφία. Το επιχείρημά τους αρχικά ήταν ότι συνέλαβα πάρα πολύ εύκολα και γρήγορα (ασχέτως αν απέβαλα) και στη συνέχεια, όταν μπήκα στο χορό της εξωσωματικής, ότι στην εξωσωματική οι σάλπιγγες παρακάμπτονται κι άρα τους είναι αδιάφορες. Ο συνομιλητής μου όμως είχε τελείως αντίθετη γνώμη. Μου εξήγησε ότι αν λχ έχω υδροσάλπιγγα κάθε μου προσπάθεια (φυσική ή εξωσωματική) είναι υπονομευμένη, γιατί η υδροσάλπιγγα δημιουργεί ένα τοξικό περιβάλλον που εμποδίζει τόσο την εμφύτευση όσο και τη διατήρηση μιας κύησης. Έσπευσα, λοιπόν, να κάνω σαλπιγγογραφία και φυσικά... έχω υδροσάλπιγγα! Οι αντιδράσεις μου πλέον είναι ψυχεδελικές. Όταν βγήκε το αποτέλεσμα, η μάνα μου έβαλε τα κλάματα κι εγώ ξεκαρδίστηκα στα γέλια!

Για να μη φλυαρώ άλλο, έχω τώρα πια δυο ζητήματα να διαχειριστώ. Το ένα είναι η υδροσάλπιγγα. Ο τελευταίος γιατρός που συμβουλεύτηκα προτείνει άμεσα λαπαροσκοπική αφαίρεση. Ο προηγούμενος, ο οποίος όμως ελέγχεται για τον τρόπο με τον οποίο με καθοδήγησε, διατείνεται ότι δεν είναι βέβαιο πως η υδροσάλπιγγα επηρεάζει την έκβαση της προσπάθειάς μου κι ότι τυχόν αφαίρεσή της μπορεί να πλήξει και την ωοθήκη μου! To operate or not to operate, κορίτσια;;; Το δεύτερο πρόβλημα είναι ότι η ψυχολογία μου διαλύθηκε. Σκέφτομαι ότι όλη μου η προσπάθεια ήταν εξαρχής καταδικασμένη, γιατί κανένας γιατρός δεν μπήκε στον κόπο να μου ζητήσει μια απλή, κοινή γυναικολογική εξέταση. Υπήρχε πάντα η εύκολη δικαιολογία και τρομοκρατία της ηλικίας κι εγώ το μόνο που κατάφερα πιστεύοντας ότι για όλα φταίει η ηλικία μου ήταν να μεγαλώσω δυο χρόνια στα χέρια γιατρών που αντί να εξετάζουν σχολαστικά το σώμα μου μου ανακοίνωναν στατιστικές!

Αν γνωρίζετε οτιδήποτε για το θέμα μου, βοηθήστε με!

Σας φιλώ όλες, Anna-Hope

Link to comment
Share on other sites

Μου εξήγησε ότι αν λχ έχω υδροσάλπιγγα κάθε μου προσπάθεια (φυσική ή εξωσωματική) είναι υπονομευμένη, γιατί η υδροσάλπιγγα δημιουργεί ένα τοξικό περιβάλλον που εμποδίζει τόσο την εμφύτευση όσο και τη διατήρηση μιας κύησης. Έσπευσα, λοιπόν, να κάνω σαλπιγγογραφία και φυσικά... έχω υδροσάλπιγγα! Οι αντιδράσεις μου πλέον είναι ψυχεδελικές.

Λυπάμαι πολύ! Όντως η υδροσάλπιγγα εκκρίνει καυστικό υγρό που ξεπλένει τα πάντα μες στη μήτρα. Η σαλπιγγογραφία είναι από τις πρώτες εξετάσεις που προτείνουν συνήθως... Στη θέση σου θα την αφαιρούσα. Πιστεύω βάσει του ιστορικού σου ότι αν την αφαιρέσεις θα μείνεις έγκυος φυσιολογικά και αμέσως, ή το πολύ πολύ με σπερματέγχυση! Προσανατολίσου στη λαπαροσκοπική χειρουργική και τσέκαρε και τη ρομποτική χειρουργική. Αν αποφασίσεις ρομποτική, έχω γιατρό να σου προτείνω (έχω κάνει κι εγώ).

 

Δράσε άμεσα. Κάτι μου λέει ότι άπαξ και αφαιρεθεί η υδροσάλπιγγα είναι θέμα χρόνου! Κρίμα που σε πήγε τόσο πίσω...

 

Kαι κάτι ακόμα. Αν ψυχολογικά σου πέφτει βαρύ να την αφαιρέσεις, υπάρχει και άλλη μια τεχνική που κατά κάποιο τρόπο, μπακαλίστικα θα στο πω γιατί δεν θυμάμαι πώς μου το είπαν, τη "δένουν". Τσέκαρέ το κι αυτό (αν και εγώ, πάλι θα στο πω, θα την αφαιρούσα).

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Skybeam, σε χιλιοευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Κι εγώ μετά την ολονύχτια διαδικτυακή μου έρευνα τείνω ν' αποφασίσω τη λύση της λαπαροσκοπικής αφαίρεσης. Οι περισσότεροι γιατροί προκρίνουν αυτή την αντιμετώπιση και πολλές γυναίκες με ιστορικό πολλών αποτυχιών κατάφεραν να εγκυμονήσουν μετά την αφαίρεση υδροσάλπιγγας. Δε με τρομάζει η ιδέα της αφαίρεσης (ούτως ή άλλως άχρηστη είναι και κυρίως φονική), το μόνο που με φοβίζει είναι μην πάθει τίποτα και η γειτονική ωοθήκη. Αυτό μου έλειπε... Γι' αυτό πρέπει να είμαι πολύ προσεκτική στην επιλογή του γιατρού. Αν έχεις κάποια γνώμη επ' αυτού, στείλε μου, παρακαλώ, μήνυμα. Τα περί ρομποτικής δεν τα ξέρω καθόλου. Αν βρεις χρόνο, κατατόπισέ με.

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και δεν ξέρω σε τι φάση είσαι. Αν δεν είσαι ακόμα στην καλύτερη, εύχομαι να την συναντήσεις στην επόμενη στροφή του δρόμου σου! Σ' ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

anna-hope εμένα μου αφαίρεσαν και τις 2 σάλπιγγες και παρ΄όλα αυτά στο κάτω μέρος της μίας γέμισει υγρό. Βέβαια μου το αφαίρεσε εύκολα ο γιατρός με τη σύριγγα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

anna - hope

Νομίζω το πρώτο θαρραλέο βήμα το έκανες με τη βοήθεια του καινούργιου γιατρού που εντόπισε τις υδροσάλπιγγες.

Από περιστατικά που τυχαίνει να γνωρίζω, νομίζω η λαπαροσκοπική αφαίρεση είναι η καλύτερη λύση, έστω κι αν σε κάποιες περιπτώσεις ξαναμαζεύεται υγρό, όπως της Υπατίας. Η κατάσταση όμως σε αυτήν την περίπτωση είναι διαχειρίσιμη, ενώ με τις υδροσάλπιγγες εντελώς ανεξέλεγκτη.

Οπότε, καλή σου επιτυχία!!!

 

Τα δικά μου τώρα:

Ξεκίνησα τη... ντόπα για τη 2η μου IVF: Στο ΓΕΝΕΣΙΣ αυτή τη φορά, μακρύ πρωτόκολο... 4η ένεση καταστολής σήμερα...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

anna-hope δίκιο έχεις που ξενύχτησες. Μπερδεύτικα πριν στο "λεπτό ενδομήτριο" και σε ρώτησα για ποιο λόγο ξενύχτησες. Μεγάλο το δίλλημα. Δεν μπορούν να σου τραβήξουν το υγρό χωρίς να σου αφαιρέσουν τις σάλπιγγες;

Link to comment
Share on other sites

Skybeam, έχεις πμ.

Υπατία, έχω αύριο ραντεβού με το γιατρό, για να εξετάσω όλες μου τις επιλογές. Θα σου γράψω τα συμπεράσματα.

Cristy, καλή επιτυχία στη νέα σου προσπάθεια! Όλα θα πάνε καλά, θα δεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να ανεβαίνουμε σιγά σιγά, παραθέτω ένα μήνυμα της alice in wonderland που διάβασα σ' ένα thread του parents cafe:

 

" Έγκυος στα 45!!

Γράφω πρώτη φορά στο forum για να παραθέσω την ιστορία μου με την ευχή το θαύμα που μου συνέβηκε να φωτίσει κι άλλες ζωές..Ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει να προσπαθείς να γευτείς την χαρά της μητρότητας κι οι προσπάθειες σου να πέφτουν στο κενό..Παντρεύτηκα στα 35 μετά από 3χρονη σχέση, πιστεύοντας πως θα μείνω έγκυος αργά ή γρήγορα καθώς δεν είχα κάποιο ιατρικό πρόβλημα κι είχα ιστορικό ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης πιτσιρίκα..Βέβαια, υπολόγιζα χωρίς τον ξενοδόχο,που ήταν..ο σύζυγος. Όχι μόνο είχε πρόβλημα αλλά για πολύ καιρό αρνιόταν οποιαδήποτε αρωγή από γιατρό. Με αφόρητες πιέσεις κι υπό την απειλή του χωρισμού κάναμε 2 αποτυχημένες εξωσωματικές με δικά μου έξοδα στα 42 μου. Ετοιμαζόμουν για την τρίτη, όταν μου ανακοίνωσε ότι δεν σκόπευε να υποβληθεί ξανά σε τέτοια ''δοκιμασία''. δεν ένοιωθε την ανάγκη να γίνει πατέρας..Άλλωστε μια χαρά είμασταν οι δυό μας, τι τα θέλαμε τα παιδιά!! Τι ηλίθια είχα υπάρξει λοιπόν..Προσπαθούσα να κάνω παιδί με έναν άνδρα που ούτε το ήθελε κι ούτε το μπορούσε. Και το πιο πιθανό, δεν μ'αγαπούσε. Μ'αυτή την συνειδητοποίση, μάζεψα τα κομμάτια μου κι έφυγα...

Τρία χρόνια μετά έχω ξαναπαντρευτεί με έναν υπέροχο άνθρωπο που αγαπώ και μ'αγαπά κι είμαι έγκυος στην 23η εβδ. στο κοριτσάκι μας που είναι καρπός φυσικής επαφής κι όχι εξωσωματικής...

Ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά και στη συνέχεια και να την κρατήσουμε υγιή στην αγκαλιά μας.

Κι εγώ με την σειρά μου σας εύχομαι ένα αντίστοιχο θαύμα. Αρκεί να το πιστέψετε."

 

ΥΓ. Δε θα σας απασχολήσω σήμερα με υδροσάλπιγγες και άλλα συναφή. Δίνω στον εαυτό μου ένα 24ωρο ρεπό από δυσάρεστες σκέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Για να ανεβαίνουμε σιγά σιγά, παραθέτω ένα μήνυμα της alice in wonderland που διάβασα σ' ένα thread του parents cafe:

 

" Έγκυος στα 45!!

Γράφω πρώτη φορά στο forum για να παραθέσω την ιστορία μου με την ευχή το θαύμα που μου συνέβηκε να φωτίσει κι άλλες ζωές..Ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει να προσπαθείς να γευτείς την χαρά της μητρότητας κι οι προσπάθειες σου να πέφτουν στο κενό..Παντρεύτηκα στα 35 μετά από 3χρονη σχέση, πιστεύοντας πως θα μείνω έγκυος αργά ή γρήγορα καθώς δεν είχα κάποιο ιατρικό πρόβλημα κι είχα ιστορικό ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης πιτσιρίκα..Βέβαια, υπολόγιζα χωρίς τον ξενοδόχο,που ήταν..ο σύζυγος. Όχι μόνο είχε πρόβλημα αλλά για πολύ καιρό αρνιόταν οποιαδήποτε αρωγή από γιατρό. Με αφόρητες πιέσεις κι υπό την απειλή του χωρισμού κάναμε 2 αποτυχημένες εξωσωματικές με δικά μου έξοδα στα 42 μου. Ετοιμαζόμουν για την τρίτη, όταν μου ανακοίνωσε ότι δεν σκόπευε να υποβληθεί ξανά σε τέτοια ''δοκιμασία''. δεν ένοιωθε την ανάγκη να γίνει πατέρας..Άλλωστε μια χαρά είμασταν οι δυό μας, τι τα θέλαμε τα παιδιά!! Τι ηλίθια είχα υπάρξει λοιπόν..Προσπαθούσα να κάνω παιδί με έναν άνδρα που ούτε το ήθελε κι ούτε το μπορούσε. Και το πιο πιθανό, δεν μ'αγαπούσε. Μ'αυτή την συνειδητοποίση, μάζεψα τα κομμάτια μου κι έφυγα...

Τρία χρόνια μετά έχω ξαναπαντρευτεί με έναν υπέροχο άνθρωπο που αγαπώ και μ'αγαπά κι είμαι έγκυος στην 23η εβδ. στο κοριτσάκι μας που είναι καρπός φυσικής επαφής κι όχι εξωσωματικής...

Ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά και στη συνέχεια και να την κρατήσουμε υγιή στην αγκαλιά μας.

Κι εγώ με την σειρά μου σας εύχομαι ένα αντίστοιχο θαύμα. Αρκεί να το πιστέψετε."

 

ΥΓ. Δε θα σας απασχολήσω σήμερα με υδροσάλπιγγες και άλλα συναφή. Δίνω στον εαυτό μου ένα 24ωρο ρεπό από δυσάρεστες σκέψεις...

 

Συγκινήθηκα!Βούρκωσα! Μέσα απ'την καρδιά κι ας είμαστε άγνωστες να πάνε όλα καλά και να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο μωράκι.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μια ιστορία να την έχουμε όλες οι 40άρες στο νου μας γιατί μας λέει ότι όλα είναι θέμα αγάπης και θετικής σκέψης.

Δεν μου έκανε καθόλου εντύπωση που το μωρό ήρθε φυσικά με τον σωστό σύντροφο ενώ δεν ήθελε να έρθει με τον σκάρτο με κανένα τρόπο:cool:

Link to comment
Share on other sites

Σας είπα ότι τελικά κάνω το "μακρύ" πρωτόκολλο εξωσωματικής ???

 

Για το στόρυ:

Η επιτροπή του ΕΟΠΥΥ με απέρριψε λόγω "τσιμπημένης" FSH (Σιγά το πολύ: για 40,5 που είμαι εγώ, το 14,4 θεωρείται πολύ καλό...) και θέλει κι άλλον ένα μήνα να περιμένω (μεγαλύτερη απόσταση από την προηγούμενη προσπάθεια) και να ξαναπάω μέτρηση FSH κ νάναι και καλύτερη... (εδώ γελάμε, γιατί όσο περνάει ο καιρός οι πιθανότητες είναι να χειροτερεύουν τα πράγματα ΚΑΙ με την FSH).

Τεσπά, κατόπιν διαβουλεύσεων μεταξύ εμού , του συζύγου, του εξωσωματικού, του γιατρού μου, του πρώην γιατρού μου, του γιατρού της αδερφής μου κλπ κλπ, καταλήξαμε να πάρω ορμόνες ως σπερματέγχυση... Ως εδώ καλά?

 

ΟΚ... και το σύστημα ηλ συνταγογράφησης ΕΠΕΣΕ!!!

Τη μέρα που είχα το ραντεβού για να πάρω την συνταγή για τα menopur...

Κι ενώ προχωράω κανονικά με την καταστολή μου (8η μέρα ενέσεων σήμερα).

Menopur θα χρειαστώ Παρασκευή ή Σάββατο κ το σύστημα ανακοίνωσε ο ΕΟΠΥΥ ότι θα επανέλθει τη Δευτέρα... δηλ τα δικά μμου θα τα έχω το νωρίτερο την Τρίτη...

 

Αν πήρε πουθενά το μάτι σας menopur... κ μπορείτε να με φέρετε σε επαφή μαζί τους... τι καλά που θάτανε...

 

Σόρυ αν σας ζάλισα, αλλά νομίζω με κααταλαβαίνετε...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν πήρε πουθενά το μάτι σας menopur... κ μπορείτε να με φέρετε σε επαφή μαζί τους... τι καλά που θάτανε...

Kαλή επιτυχία!:D

Βάλε μια αγγελία βρε κοριτσάκι κι εδώ και στο καφέ, πήγαινε γράψου και στο magnamater που βοηθούν τέτοιες καταστάσεις και βάλε μια αγγελία κι εκεί... Πιστεύω θα βρεις!;)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Σας είπα ότι τελικά κάνω το "μακρύ" πρωτόκολλο εξωσωματικής ???

 

Για το στόρυ:

Η επιτροπή του ΕΟΠΥΥ με απέρριψε λόγω "τσιμπημένης" FSH (Σιγά το πολύ: για 40,5 που είμαι εγώ, το 14,4 θεωρείται πολύ καλό...) και θέλει κι άλλον ένα μήνα να περιμένω (μεγαλύτερη απόσταση από την προηγούμενη προσπάθεια) και να ξαναπάω μέτρηση FSH κ νάναι και καλύτερη... (εδώ γελάμε, γιατί όσο περνάει ο καιρός οι πιθανότητες είναι να χειροτερεύουν τα πράγματα ΚΑΙ με την FSH).

Τεσπά, κατόπιν διαβουλεύσεων μεταξύ εμού , του συζύγου, του εξωσωματικού, του γιατρού μου, του πρώην γιατρού μου, του γιατρού της αδερφής μου κλπ κλπ, καταλήξαμε να πάρω ορμόνες ως σπερματέγχυση... Ως εδώ καλά?

 

ΟΚ... και το σύστημα ηλ συνταγογράφησης ΕΠΕΣΕ!!!

Τη μέρα που είχα το ραντεβού για να πάρω την συνταγή για τα menopur...

Κι ενώ προχωράω κανονικά με την καταστολή μου (8η μέρα ενέσεων σήμερα).

Menopur θα χρειαστώ Παρασκευή ή Σάββατο κ το σύστημα ανακοίνωσε ο ΕΟΠΥΥ ότι θα επανέλθει τη Δευτέρα... δηλ τα δικά μμου θα τα έχω το νωρίτερο την Τρίτη...

 

Αν πήρε πουθενά το μάτι σας menopur... κ μπορείτε να με φέρετε σε επαφή μαζί τους... τι καλά που θάτανε...

 

Σόρυ αν σας ζάλισα, αλλά νομίζω με κααταλαβαίνετε...

 

γεια σου και καλή επιτυχία...εχω σπιτι μου 5 menopur που δεν τις χρειαζομαι κι αν θελεις ευχαρίστως να σου τις δωσω...ειμαι από Θεσσαλονίκη. Ενημέρω σέ μου..

Link to comment
Share on other sites

Kαλή επιτυχία!:D

Βάλε μια αγγελία βρε κοριτσάκι κι εδώ και στο καφέ, πήγαινε γράψου και στο magnamater που βοηθούν τέτοιες καταστάσεις και βάλε μια αγγελία κι εκεί... Πιστεύω θα βρεις!;)

 

προσπαθώ να δικτυωθώ...

στο magna μου βγαζει error message

στο cafe για καποιο λογο δεν εχω καταφερει να μπω ποτε

το ανάρτησα και σ ένα άλλο φόρουμ που γράφω.

Εδώ ξέρεις που αλλού θα μπορούσα να το αναρτήσω? Υπάρχει ειδική ενότητα για φάρμακα?

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να δικτυωθώ...

στο magna μου βγαζει error message

στο cafe για καποιο λογο δεν εχω καταφερει να μπω ποτε

το ανάρτησα και σ ένα άλλο φόρουμ που γράφω.

Εδώ ξέρεις που αλλού θα μπορούσα να το αναρτήσω? Υπάρχει ειδική ενότητα για φάρμακα?

 

δε με βλέπεις ή με αγνοείς;;; σου λεω έχω 5, τις θέλεις;;

Link to comment
Share on other sites

Ουπς! Πολλή ησυχία έπεσε στο thread μας... Δεν μπορώ να γράψω πλέον και "εγέρθητι"! Μετά τις τελευταίες πολιτικές εξελίξεις ακούγεται σα βρισιά...

Elenagem, Vasfa, τι κάνετε; Είστε η ελπίδα μας, μη μας ξεχνάτε!

Cristy, πέρνα κι από δω να πεις τα ευχάριστα!

Voula71, Υπατία, Papagalomania, πώς βαστάτε;

Skybeam μου, που εγκαινίασες και το thread, έχεις π.μ. (τι πρωτότυπο!)

Αδιόρθωτες σαραντάρες μου, ελάτε να αναθαρρήσουμε όλες μαζί παρέα! Δε βγαίνει αλλιώς...

Σας φιλώ, Anna

Link to comment
Share on other sites

Skybeam μου, που εγκαινίασες και το thread, έχεις π.μ. (τι πρωτότυπο!)

Κι εσύ έχεις και μάλιστα μεγάλο!

 

Είμαι στη διαδικασία σχηματισμού φακέλου για την Επιτροπή Εξωσωματικής του ΙΚΑ. Μεγάλο πακέτο! :(

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Ουπς! Πολλή ησυχία έπεσε στο thread μας... Δεν μπορώ να γράψω πλέον και "εγέρθητι"! Μετά τις τελευταίες πολιτικές εξελίξεις ακούγεται σα βρισιά...

Elenagem, Vasfa, τι κάνετε; Είστε η ελπίδα μας, μη μας ξεχνάτε!

Cristy, πέρνα κι από δω να πεις τα ευχάριστα!

Voula71, Υπατία, Papagalomania, πώς βαστάτε;

Skybeam μου, που εγκαινίασες και το thread, έχεις π.μ. (τι πρωτότυπο!)

Αδιόρθωτες σαραντάρες μου, ελάτε να αναθαρρήσουμε όλες μαζί παρέα! Δε βγαίνει αλλιώς...

Σας φιλώ, Anna

 

Καλησπέρα σε όλες! Άννα μου είπαμε με τον άντρα μου να προσπαθήσουμε να ηρεμήσουμε λιγάκι από όλη αυτή τη διαδικασία γι'αυτό δεν έμπαινα... Είχαμε και γεννητούρια στο σπίτι, αλλά με τη σκυλίτσα μας! Έκανε έξι!!!! Ασχοληθήκαμε μαζί της όλες αυτές τις μέρες, οπότε ξεχαστήκαμε λίγο... Εγώ κάνω θεραπεία για το θυρεοειδή με χαπάκι Τ4 και μόλις τον ρυθμίσω πάω πάλι για τσεκάρισμα της FSH...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι η κρίση, κάτι ο καιρός που δε λέει να φτιάξει να κάνουμε καμιά βουτιά στη θάλασσα, κάτι οι εκλογές που πας να ψηφίσεις με το κριτήριο ποιος είναι ο λιγότερο χάλια, κάτι η αναμονή μεταθέσεων τελικά τα πιο χαρούμενα νέα είναι τα γεννητούρια της σκυλίτσας της Βούλας. Να σας ζήσουν τα κουτάβια Βούλα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...