Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Lucciola, Υπατία και Niki σας ευχαριστώ πολύ πολύ! Να είστε καλά!!!!Ευχομαι σύντομα να έχετε κι εσείς ό,τι επιθυμείτε περισσότερο στη ζωή σας! Μην ξεχνάτε πως προσπαθούσα 5 χρόνια για παιδί....Είχα απογοητευτεί πολύ, αλλά ήρθε εκεί που δεν το περίμενα! Μακάρι να γίνει έτσι με όλα τα κορίτσια που προσπαθούν.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά, να μαι πάλι μέτα απο καιρό!!! Θέλω να σας πώ τα νέα της αδερής μου για να χαρείτε και να παρετε κουράγιο!!!! Η αδέρφή μου αν θυμάστε είχε μια εγκυμοσύνη που τελικά κατελειξε σε εξωμήτριο με αποτέλεσμα να τις αφαιρέσουν την μια σάλπιγκα.Ο γιατρος τότε με ενημέρωσε οτι ειδε πως και η αλλη σάλπιγκα είχε καποιο πρόβλημα!! και οτι θα δυσκολευόταν πολύ να μείνει εγκυος.Μετά όμως απο λίγο καιρό ξαναέμεινε έγκυος!!!Δυστυχώς και αυτην την φορά δεν ειχαμε καλά νέα!! Παρουσιάστηκε παλλινδρομη κύηση!!! :(:(το σοκ ηταν μεγαλο για ολους μας αλλα κυριως για την αδερφη μου που ελεγε και ξαναλεγε οτι πλεον δεν θέλει να κάνει παιδί!!! Ενα χρόνο μετα με την βοήθεια του καλου Θεουλη ξαναέμεινε εγκυος και πλέον ειναι στον πέμπτο μηνα!!!! όλα πάνε κατ ευχην και σε λιγο θα έχουμε το μωράκι μας!!!!Κοριτσια ευχομαι μεσα απ την καρδια μου σε ολες σας να εχετε σύντομα καλα νεα!!!! και να κρατησετε στην αγκαλια σας ενα ζουζουνακι!!!! Και πλέον σαν παντρεμενη λεω να πέρνω σειρα!!!!! πολλα πολλα φιλια:-P:razz: σε ολες σας και ο Θεος να σας δινει δινει και κουράγιο και όλα θα πανε καλά με την βοήθεια Του!!! :eek:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπαίνω μετά από τόσο και καιρό και τι να δωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!Το πιο ευχάριστο νέο!!!!!!!!!!!Maaaaaaaaaaaaaaargi μου!!!!!!!!!!!!Συγχαρητήριαααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!Πόσο χαίρομαι για σας!!!!!!!!!Τελικά είναι πολύ συχνό φαινόμενο μετά από μία αποτυχημένη εξωσωματική να ανακαλύπτις εντελώς τυχαία ότι είσαι έγκυος!!!!!!!!!!!Σου στέλνω τα φιλιά μου!!!!!!!!I Know it!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω μετά από τόσο και καιρό και τι να δωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!Το πιο ευχάριστο νέο!!!!!!!!!!!Maaaaaaaaaaaaaaargi μου!!!!!!!!!!!!Συγχαρητήριαααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!Πόσο χαίρομαι για σας!!!!!!!!!Τελικά είναι πολύ συχνό φαινόμενο μετά από μία αποτυχημένη εξωσωματική να ανακαλύπτις εντελώς τυχαία ότι είσαι έγκυος!!!!!!!!!!!Σου στέλνω τα φιλιά μου!!!!!!!!I Know it!!!!!!!!!!
Ευη μου, σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Πόσο χάρηκα με την χαρά σου για μένα!!!! Δεν το πίστευα όταν συνειδητοποίησα πως είχα καθυστέρηση! Μετά την αποτυχημένη εξωσωματική πίστευα πως δεν θα τα καταφέρω ποτέ! Ομως ο Θεός με βοήθησε και μου έκανε αυτό το μεγάλο δώρο.

Καλά Χριστούγεννα να έχετε όλες σας. Ευχομαι όλα να πάνε καλά για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν και πολύ γρήγορα να πάρουν μεγάλη χαρά!!!!

Ευη μου, να μου φιλήσεις το κοριτσάκι σου! Εσύ σε τι φάση είσαι; :P

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλή σας μέρα και καλή χρονιά με υγεία σε όλους!!! Δεν ξέρω αν θα δείτε το μήνυμά μου, αλλά ήθελα να μιλήσω κάπου γιατί δεν ξέρω τί άλλο να κάνω...

Από τις αρχές του 2012 έτρεχα από γυναικολόγο σε γυναικολόγο για υψηλές τιμές CA-125, μετά άλλος έλεγε για πιθανή ενδομητρίωση και ο τελευταίος με βεβαίωσε για υδροσάλπιγγα και όχι για ενδομητρίωση, αφού εξ αρχής ο πρώτος γιατρός με έβαζε να κάνω τη CA-125 κατά τη διάρκεια της περιόδου ενώ υπέρηχοι και κολπικές εξετάσεις ήταν καθαρές.

Με αναμονή της περιόδου μου για τον Ιανουάριο (πρώτη μέρα 15/12/2012) και συνεχείς ελεύθερες επαφές με τον σύντροφο μου καθόλη τη χρονική διάρκεια έως σήμερα, εδώ και μία εβδομάδα έχω καθημερινά έντονους πόνους χαμηλά, πρήξιμο στη κοιλιά (δεν κουμπώνουν καλά τα παντελόνια μου), το στήθος μόλις σήμερα άρχισε να πονάει κάπως και να πρήζεται ενώ συνήθως το πάθαινα νωρίτερα, πόνους στη μέση, το στομάχι μου με ταλαιπωρεί και απίστευτη κούραση.

Αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να είναι σημάδια εγκυμοσύνης, αλλά δυστυχώς αν ισχύει κάτι από αυτά που τόσο καιρό μου λένε οι γιατροί (αναμένω τη περίοδο ώστε να κάνω μετά τη σαλπιγγογραφία) σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση κύησης. Ή υπάρχει...?

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα και καλή χρονιά με υγεία σε όλους!!! Δεν ξέρω αν θα δείτε το μήνυμά μου, αλλά ήθελα να μιλήσω κάπου γιατί δεν ξέρω τί άλλο να κάνω...

Από τις αρχές του 2012 έτρεχα από γυναικολόγο σε γυναικολόγο για υψηλές τιμές CA-125, μετά άλλος έλεγε για πιθανή ενδομητρίωση και ο τελευταίος με βεβαίωσε για υδροσάλπιγγα και όχι για ενδομητρίωση, αφού εξ αρχής ο πρώτος γιατρός με έβαζε να κάνω τη CA-125 κατά τη διάρκεια της περιόδου ενώ υπέρηχοι και κολπικές εξετάσεις ήταν καθαρές.

Με αναμονή της περιόδου μου για τον Ιανουάριο (πρώτη μέρα 15/12/2012) και συνεχείς ελεύθερες επαφές με τον σύντροφο μου καθόλη τη χρονική διάρκεια έως σήμερα, εδώ και μία εβδομάδα έχω καθημερινά έντονους πόνους χαμηλά, πρήξιμο στη κοιλιά (δεν κουμπώνουν καλά τα παντελόνια μου), το στήθος μόλις σήμερα άρχισε να πονάει κάπως και να πρήζεται ενώ συνήθως το πάθαινα νωρίτερα, πόνους στη μέση, το στομάχι μου με ταλαιπωρεί και απίστευτη κούραση.

Αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να είναι σημάδια εγκυμοσύνης, αλλά δυστυχώς αν ισχύει κάτι από αυτά που τόσο καιρό μου λένε οι γιατροί (αναμένω τη περίοδο ώστε να κάνω μετά τη σαλπιγγογραφία) σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση κύησης. Ή υπάρχει...?

 

Λίγα είναι τα περιστατικά που άλλα είπαν οι γιατροί και τελικά η ζωή έκανε την πιο ωραία ανατροπή??????

Μην το βάζεις κάτω!

Όσο αντέχεις, να προσπαθείς. Αξίζει τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

Λίγα είναι τα περιστατικά που άλλα είπαν οι γιατροί και τελικά η ζωή έκανε την πιο ωραία ανατροπή??????

Μην το βάζεις κάτω!

Όσο αντέχεις, να προσπαθείς. Αξίζει τον κόπο

 

Μακάρι για μία φορά η ανατροπή να είναι ευχάριστη...Έχω κουραστεί τόσο πολύ να ακούω όλους αυτούς τους γιατρούς με τις δικές τους γνώμες ο καθένας, που θα ήθελα απλά να μη χρειαστεί να τους ξαναδώ...όμως φοβάμαι πως αυτά τα συμπτώματα είναι είτε αποτέλεσμα όλων των γυναικολογικών μου ή τα δημιουργησε η έντονη επιθυμία μου :-(

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας μανούλες είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας σε ένα θέμα που με απασχολεί...είχα σεξουαλική επαφή στις 26/12/12 όπου ο νεαρός μου τέλειωσε μέσα μου..η τελευταία περίοδος ήταν στις 13/12/12 περίμενα να μείνω εγκύος αλλά τελικά μου ήρθε περίοδος σήμερα και μάλιστα νωρίτερα δηλαδή 10/01/13 γιατί βρε κορίτσια δεν έμεινα? υπάρχει περιπτώση μετα την περίοδο να μείνω εγκύος?

Link to comment
Share on other sites

Λίγα είναι τα περιστατικά που άλλα είπαν οι γιατροί και τελικά η ζωή έκανε την πιο ωραία ανατροπή??????

Μην το βάζεις κάτω!

Όσο αντέχεις, να προσπαθείς. Αξίζει τον κόπο

 

Με τη σημερινή μέρα μετράω 5 ημέρες καθυστέρησης και δεν ξέρω τί να κάνω. Έχω τα συμπτώματα ότι θα αδιαθετήσω, και φοβάμαι τόσο να κάνω το τεστ μήπως και με απογοητεύσει το αποτέλεσμα. Γιατί το αναφέρω? Δεν ξέρω....έπρεπε να το βγάλω από μέσα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα η μαλλον καλημερα!!!!!!

Margi μου διαβαζω τα νεα σου κ δακρυζω, αληθεια.... Ευχομαι ολοψυχα ο,τι καλυτερο!!!! Με το καλο να το δεχτεις το παιδακι σου!!!! Αυτο το παιδακι το αγαπαμε ολες εδω μεσα κ θα το ακολουθουν οι ευχες μας!!!!!

Ετσι μπραβο, ολες οι μονοσαλπιγγες να αποκτησιυν παιδακια!!!!!! Παρτε κουραγιο κ οι υπολοιπες, θα ρθει η ωρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα η μαλλον καλημερα!!!!!!

Margi μου διαβαζω τα νεα σου κ δακρυζω, αληθεια.... Ευχομαι ολοψυχα ο,τι καλυτερο!!!! Με το καλο να το δεχτεις το παιδακι σου!!!! Αυτο το παιδακι το αγαπαμε ολες εδω μεσα κ θα το ακολουθουν οι ευχες μας!!!!!

Ετσι μπραβο, ολες οι μονοσαλπιγγες να αποκτησιυν παιδακια!!!!!! Παρτε κουραγιο κ οι υπολοιπες, θα ρθει η ωρα!!!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου, ινφαντα! Θα έρθει η ώρα για όλες κορίτσια μου!

Μην απογοητεύεστε! :P

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

δε σε ξερω margi δεν εχω παρακολουθησει την ιστορια σου αλλα απο τα λιγα που καταλαβα χαιρομαι παρα πολυ για σενα μπραβο τ αξιζες κ με το παραπανω!!!

Εγω εχω ηδη ενα παιδακι 4 χρονων κ εμεινα εγκυος στο δευτερο αλλα ηταν εξωμητριο κ αφαιρεθηκε η μια μου σαλπιγγα στις 12/2, ο γιατρος μου, μου ειπε οτι μπορω να μεινω εγκυος απο την αλλη γτ κ τις 2 εγκυμοσυνες τις επιασα με την πρωτη προσπαθεια, φοβαμαι ομως αν μου τυχει παλι :-( ξερω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα γτ νιωθω οτι δεν θελω ουτε ο αντρας μου να με ακουμπησει!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

δε σε ξερω margi δεν εχω παρακολουθησει την ιστορια σου αλλα απο τα λιγα που καταλαβα χαιρομαι παρα πολυ για σενα μπραβο τ αξιζες κ με το παραπανω!!!

Εγω εχω ηδη ενα παιδακι 4 χρονων κ εμεινα εγκυος στο δευτερο αλλα ηταν εξωμητριο κ αφαιρεθηκε η μια μου σαλπιγγα στις 12/2, ο γιατρος μου, μου ειπε οτι μπορω να μεινω εγκυος απο την αλλη γτ κ τις 2 εγκυμοσυνες τις επιασα με την πρωτη προσπαθεια, φοβαμαι ομως αν μου τυχει παλι :-( ξερω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα γτ νιωθω οτι δεν θελω ουτε ο αντρας μου να με ακουμπησει!?!?!?!

Κορίτσι μου, να σε ευχαριστήσω αρχικά για τις ευχές σου!

Να σου ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου να χαίρεσαι το παιδάκι σου και πολύ σύντομα να αποκτήσεις δεύτερο! Ολα όσα αισθάνεσαι είναι πολύ φυσιολογικά! Πέρασα το εξωμήτριο και ξέρω πόσο δύσκολο είναι! Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι σιγά σιγά θα το ξεπεράσετε κι εσύ αλλά και ο άντρας σου! Μην στενοχωριέσαι! Πάρε το χρόνο σου, προσπάθησε να ηρεμήσεις, πέρνα χρόνο με το παιδάκι σου, άφησε το σώμα σου να ηρεμήσει και πολυ γρήγορα θα τα καταφέρετε να έρθετε κοντά και να αποκατασταθούν οι σχέσεις σας! Δεν θα σου ξανατύχει......:P

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου, να σε ευχαριστήσω αρχικά για τις ευχές σου!

Να σου ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου να χαίρεσαι το παιδάκι σου και πολύ σύντομα να αποκτήσεις δεύτερο! Ολα όσα αισθάνεσαι είναι πολύ φυσιολογικά! Πέρασα το εξωμήτριο και ξέρω πόσο δύσκολο είναι! Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι σιγά σιγά θα το ξεπεράσετε κι εσύ αλλά και ο άντρας σου! Μην στενοχωριέσαι! Πάρε το χρόνο σου, προσπάθησε να ηρεμήσεις, πέρνα χρόνο με το παιδάκι σου, άφησε το σώμα σου να ηρεμήσει και πολυ γρήγορα θα τα καταφέρετε να έρθετε κοντά και να αποκατασταθούν οι σχέσεις σας! Δεν θα σου ξανατύχει......:P

 

Margi μου ειλικρινα σ' ευχαριστω για τα ωραια σου λογια, ξερω οτι θα περασει κ σιγουρα εσυ το εχεις περασει χειροτερα απο μενα γτ σε μενα ηταν η δευτερη εγκυμοσυνη, διαβασα ολες τις αναρτησεις που εχεις κανει κ πραγματικα σε θεωρω πολυ δυνατο ανθρωπο με πολυ καλη ψυχη μπραβο κοριτσακι μου γλυκο ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!! να εχεις μια γερη κ τελεια εγκυμοσυνη να κρατησεις το αγγελουδι σου αγκαλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Margi μου ειλικρινα σ' ευχαριστω για τα ωραια σου λογια, ξερω οτι θα περασει κ σιγουρα εσυ το εχεις περασει χειροτερα απο μενα γτ σε μενα ηταν η δευτερη εγκυμοσυνη, διαβασα ολες τις αναρτησεις που εχεις κανει κ πραγματικα σε θεωρω πολυ δυνατο ανθρωπο με πολυ καλη ψυχη μπραβο κοριτσακι μου γλυκο ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!! να εχεις μια γερη κ τελεια εγκυμοσυνη να κρατησεις το αγγελουδι σου αγκαλια!

Σε ευχαρισ΄τώ πολύ! Η αλήθεια είναι ότι πέρασα πολλά και έχασα πολλές φορές τη δύναμη και το κουράγιο μου! Αν σου πω όμως ότι τώρα δεν θυμάμαι τίποτα άπό όλα αυτά, θα το πιστέψεις;;) Δεν έχει σημασία αν έχεις η όχι παιδί! Το εξωμήτριο είναι εξωμήτριο. Ο,τι δηλαδή πιο δύσκολο και επικίνδυνο συνάμα για μια γυναίκα! Σίγουρα το να γυρίζεις σπίτι μετά από αυτό και να το βρίσκεις άδειο, είναι διαφορετικό από το να γυρίσεις και να βρεις το παιδάκι σου εκεί! Αλλά και πάλι το τραύμα στην ψυχή και το σώμα είναι μεγάλο! Κάποια στιγμή όλα ξεπερνιούνται όμως:P

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαρισ΄τώ πολύ! Η αλήθεια είναι ότι πέρασα πολλά και έχασα πολλές φορές τη δύναμη και το κουράγιο μου! Αν σου πω όμως ότι τώρα δεν θυμάμαι τίποτα άπό όλα αυτά, θα το πιστέψεις;;) Δεν έχει σημασία αν έχεις η όχι παιδί! Το εξωμήτριο είναι εξωμήτριο. Ο,τι δηλαδή πιο δύσκολο και επικίνδυνο συνάμα για μια γυναίκα! Σίγουρα το να γυρίζεις σπίτι μετά από αυτό και να το βρίσκεις άδειο, είναι διαφορετικό από το να γυρίσεις και να βρεις το παιδάκι σου εκεί! Αλλά και πάλι το τραύμα στην ψυχή και το σώμα είναι μεγάλο! Κάποια στιγμή όλα ξεπερνιούνται όμως:P

απιστευτο νεο,μοναδικο!!με το καλο!η χαρα μου ειναι τεραστια.μολις ειδα το μηνυμα σου.ειδες που ολα γινονται?τι υπεροχο νεο!!!φιλια και στις δυο!!!οτι χρειαστεις εδω ειμαι

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Ρομπενούλα! Να είσαι καλά κι εσύ και το κοριτσάκι σου! Πολλά φιλιά!

εχεις καλη εγκυμοσυνη?δουλευεις?παρα πολυ χαρηκα.αφου το σκεφτομαι σημερα και χαμογελαω

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαρισ΄τώ πολύ! Η αλήθεια είναι ότι πέρασα πολλά και έχασα πολλές φορές τη δύναμη και το κουράγιο μου! Αν σου πω όμως ότι τώρα δεν θυμάμαι τίποτα άπό όλα αυτά, θα το πιστέψεις;;) Δεν έχει σημασία αν έχεις η όχι παιδί! Το εξωμήτριο είναι εξωμήτριο. Ο,τι δηλαδή πιο δύσκολο και επικίνδυνο συνάμα για μια γυναίκα! Σίγουρα το να γυρίζεις σπίτι μετά από αυτό και να το βρίσκεις άδειο, είναι διαφορετικό από το να γυρίσεις και να βρεις το παιδάκι σου εκεί! Αλλά και πάλι το τραύμα στην ψυχή και το σώμα είναι μεγάλο! Κάποια στιγμή όλα ξεπερνιούνται όμως:P

 

αχ! ρε margi βαλσαμο στα ψυχολογικα μου ειναι τα λογια σου!!! να σε καλα μεσα απο τη καρδια μου στο ευχομαι!!

πηγα στο γιατρο κοψαμε τα ραμματα κ μου ειπε μετα τη πρωτη μου περιοδο να αρχισω τις προσπαθειες χαλαρα κ ωραια χωρις ανγχος, αν μεχρι τα χριστουγεννα δεν εχω πιασει τοτε θα τα πουμε μου ειπε παλι, μου απαγορευσε κατηγοριματικα να τον παρω τηλ για να πηγαινω να βλεπουμε ποτε εχω οωριξια απο την καλη μερια για τετοιο λογο μου ειπε δε θα σε δεχτω.εχεις δει τι παιδακι εχεις?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω χασει και εγω αριστερα σαλπιγγα απο φλεγμονη και ωοθηκη απο ρηξη κυστεως, δεν εχω παιδια-θελω να κανω...και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως ειμαστε σιγουρες οτι δεν θα παθουμε τα ιδια και απο την αλλη μερια; Ζητησα απο τον γιατρο μου να κρατησει ωαρια και μου ειπε δεν υπαρχει λογος ακομα ειναι νωρις και τετοια...Εγω εχω φοβηθει παρα πολυ ομως....Εχω μεγαλο αγχος...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω χασει και εγω αριστερα σαλπιγγα απο φλεγμονη και ωοθηκη απο ρηξη κυστεως, δεν εχω παιδια-θελω να κανω...και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως ειμαστε σιγουρες οτι δεν θα παθουμε τα ιδια και απο την αλλη μερια; Ζητησα απο τον γιατρο μου να κρατησει ωαρια και μου ειπε δεν υπαρχει λογος ακομα ειναι νωρις και τετοια...Εγω εχω φοβηθει παρα πολυ ομως....Εχω μεγαλο αγχος...

 

απο εξωμητρια κυηση εχασες τη σαλπιγγα? κ μενα ειναι ο μεγαλος μου φοβος αυτος αν θα το παθω ιδιο κ απο την αλλη μου σαλπιγγα. γτ να σου κρατησεις ωαρια εχεις μια ωοθηκη γερη!! απο την ιδια μερια εχεις χασει κ τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο ρηξη κυστεως ναι απο την ιδια μερια....σκεφτηκα να κρατησω ωαρια αλλα δεν ξερω την διαδικασια....εχω μια γερη αλλα και την αλλην ξαφνικα την εχασα....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, είχα μέρες να μπω και τώρα είδα τα μηνύματά σας!

Ρομπενούλα, στην αρχή δεν πήγαιναν πολυ καλά τα πράγματα! Είχα αιματάκι και φοβόμουν τόσο πολύ! Στη συνεχεια σταθεροποιήθηκε η κατάσταση - ευτυχώς! Πήρα αμέσως άδεια!Δεν θα διακινδύνευα με τίποτα να τρέχω σε κατσάβραχα χωρίς γιατρό και νοσοκομείο! Οπου να' ναι κλέινω τον 7ο οπότε θα πάρω την άδεια κύησης!

Τheod, έχει δίκιο ο γιατρός σου! Να μην ελέγχεις ωορρηξία! Το άγχος είναι μεγάλο! Είμαι σίγουρη πως μέχρι το καλοκαίρι θα έχεις μείνει έγκυος!

Οσο για τον φόβο, σίγουρα δεν μπορούμε να τον αποβάλουμε! Κι εμένα στον πρώτο μου υπέρηχο, μια άσχετη γυναικολόγος μού είπε πως είναι πάλι εξωμήτριο! Το τι πέρασα μέχρι να με δει άλλος γιατρός και να μου πει πως όλα είναι καλά, δεν περιγράφεται!

Λοτους, έχεις ένα επιπλέον άγχος κι είναι πολυ λογικό γιατί έχασες και την ωοθήκη σου! Πολύ λυπάμαι, κοπέλα μου! Είσαι παντρεμένη; κάνετε προσπάθειες για μωράκι ή είσαι ελευθερη; Οπως και να έχει, έχεις δίκιο που αγχώνεσαι γιατί είναι κάτι φρέσκο και πολύ οδυνηρό! Θέλει συζήτηση με έναν γιατρό έμπειρο, με κάποιον που τον εμπιστεύεσαι! Να κάνεις αυτό που θα σου πει ο εαυτός σου! Αν αισθάνεσαι πως πρέπει να κρατήσεις ωάρια και μπορείς να το κάνεις, να το κάνεις!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσάκια μου, είχα μέρες να μπω και τώρα είδα τα μηνύματά σας!

Ρομπενούλα, στην αρχή δεν πήγαιναν πολυ καλά τα πράγματα! Είχα αιματάκι και φοβόμουν τόσο πολύ! Στη συνεχεια σταθεροποιήθηκε η κατάσταση - ευτυχώς! Πήρα αμέσως άδεια!Δεν θα διακινδύνευα με τίποτα να τρέχω σε κατσάβραχα χωρίς γιατρό και νοσοκομείο! Οπου να' ναι κλέινω τον 7ο οπότε θα πάρω την άδεια κύησης!

Τheod, έχει δίκιο ο γιατρός σου! Να μην ελέγχεις ωορρηξία! Το άγχος είναι μεγάλο! Είμαι σίγουρη πως μέχρι το καλοκαίρι θα έχεις μείνει έγκυος!

Οσο για τον φόβο, σίγουρα δεν μπορούμε να τον αποβάλουμε! Κι εμένα στον πρώτο μου υπέρηχο, μια άσχετη γυναικολόγος μού είπε πως είναι πάλι εξωμήτριο! Το τι πέρασα μέχρι να με δει άλλος γιατρός και να μου πει πως όλα είναι καλά, δεν περιγράφεται!

Λοτους, έχεις ένα επιπλέον άγχος κι είναι πολυ λογικό γιατί έχασες και την ωοθήκη σου! Πολύ λυπάμαι, κοπέλα μου! Είσαι παντρεμένη; κάνετε προσπάθειες για μωράκι ή είσαι ελευθερη; Οπως και να έχει, έχεις δίκιο που αγχώνεσαι γιατί είναι κάτι φρέσκο και πολύ οδυνηρό! Θέλει συζήτηση με έναν γιατρό έμπειρο, με κάποιον που τον εμπιστεύεσαι! Να κάνεις αυτό που θα σου πει ο εαυτός σου! Αν αισθάνεσαι πως πρέπει να κρατήσεις ωάρια και μπορείς να το κάνεις, να το κάνεις!

 

margi ειχα παρακολουθήσει την ιστορία σου και δεν ηξερα οτι εισαι εγκυος.

Παρολο που δε γνωριζόμαστε ήθελα να σου πω οτι ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για σενα.

Με το καλό να δεχτείτε το μωράκι σας!!!!

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...