Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟ 104 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΕ 50.ΑΠΟΒΟΛΗ..............ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν θα είναι εξωμήτριο αφού πέφτει η χοριακή! Μην το βάζεις κάτω, έτσι; Μένεις έγκυος και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σου. Μην ξεχάσεις όσα είπαμε, οκ;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.ΕΜΕΝΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marouditsa μου, μην ξεχάσεις την εξέταση pcr ιστού περιόδου για μικρόβια... Κι ας αμφιβάλουν κάποιοι γιατροί. Εκτός από μένα έχουν σωθεί τουλάχιστον άλλα 5 ζευγάρια που ξέρω από αυτή την εξέταση...

θρομβοφιλία

αυτοάνοσα

Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ?

 

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΣΟΥ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΤΝΗ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ?ΕΧΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμείς εδώ τα συνηθισμένα μας. Η μικρή μου μεγάλο ζιζάνιο και δυστυχώς χτύπησε το κεφαλάκι της σήμερα και είμαι μέσα στην αγωνία. Φαίνεται ότι δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, αλλά όπως και να έχει αγωνιώ...

Λόγω δουλειάς η σκέψη για δεύτερο παιδί ακόμη απομακρύνεται... Δεν ξέρω μήπως τελικά μείνουμε και στο ένα. Βέβαια θα ήθελα μέσα στον επόμενο χρόνο να κάνω πάλι εξωσωματική για δεύτερο παιδάκι. Θα δείξει...

Κάθε φορά που ανοίγω το θεματάκι που ξεκίνησα θα ήθελα να διαβάζω όλο ευχάριστα. Δυστυχώς δε γίνεται αυτό πάντα αλλά θα τα καταφέρουμε πού θα πάει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.Alexioa ΕΙΜΑΙ 30.ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΘΑΡΕΣ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΚΑΙ ΑΝΤΗΠΙΚΤΙΚΟ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ.ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΕΙΣΑΙ?MAMMY30 ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ(ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ).

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.Alexioa ΕΙΜΑΙ 30.ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΘΑΡΕΣ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΚΑΙ ΑΝΤΗΠΙΚΤΙΚΟ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ.ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΦΑΣΗ ΕΙΣΑΙ?MAMMY30 ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ(ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ).

 

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΠΕΜΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΥΧΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΒΑΛΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΞΑΝΑ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΒΟΥΝΟ.ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΟΥΝ ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια μου γλυκά, καλημέρα! Είχα να μπω πολύ καιρό, αλλά επιτέλους επανέρχομαι αυτή τη φορά όχι για να παραπονεθώ πάλι, όχι για να κλάψω, αλλά για να σας πω για πρώτη φορά μετά από τρία χρόνια που μιλάμε μαζί πως ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

 

Εγινε το θαύμα που περίμενα κορίτσια μου....Στς 9 Σεπτέμβρη την ημέρα που γιόρταζε η Αγία Αννα και ο Αγιος Ιωακείμ, Αγιοι που τόσο πολύ παιδεύτηκαν να αποκτήσουν παιδάκι, εμείς κρατούσαμε στα χέρια μας ένα θετικό τέστ εγκυμοσύνης. Πολλές από εσάς θα θυμάστε πως είχαμε κάνει μία αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής. Μετά το φιάσκο η απογοήτευση ήταν μεγάλη, αλλά τον αμέσως επόμενο μήνα το μωράκι μας ήρθε από μόνο του.....Σε μένα με το ιστορικό εξωμητρίου, με την μία σάλπιγγα, με τους πολύποδες που με ταλαιπώρησαν, με τις τόσες επεμβάσεις που είχα κάνει, με την εξωσωματική, επέλεξε τελικά να έρθει το μωράκι μου το μήνα που έκλαιγα καθημερινά και σκεφτόμουν πως δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω έγκυος ποτε.

 

Κορίτσια, η χαρά μου είναι μεγάλη. Βρίσκομαι στην 12η εβδομάδα. Προς το παρόν, δόξα τω Θεώ, πάμε κάλά. Θα ήθελα να σας ευχαρσιτήσω όλες σας και ιδίως την Εύη αλλά και την Ρομπενούλα που μου στάθηκαν όλα αυτά τα χρόνια.

 

Μην χάνετε τις ελπίδες σας. Ο Θεός είναι μεγάλος και δεν μας αφήνει. Μην σας προβληματίζει η μία σάλπιγγα. Κάποια στιγμή θα κάνει τη δουλειά της....Σας το έχω γράψει και σε άλλο μήνυμα πιο παλιά. Αν δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα Η ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΎΛΛΗΨΗ!!!! Πιστέψτε το.....

 

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου εχω ανατριχιασει απο την χαρα μου!!!Να σου πανε ολα καλα κοριτσι μου,σε παρακολουθω καιρο αν και δεν σου εχω γραψει ποτε μεχρι τωρα και μπηκα υστερα απο μηνες μονο και μονο να σου πω ποσο χαρηκα και σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά, καλημέρα! Είχα να μπω πολύ καιρό, αλλά επιτέλους επανέρχομαι αυτή τη φορά όχι για να παραπονεθώ πάλι, όχι για να κλάψω, αλλά για να σας πω για πρώτη φορά μετά από τρία χρόνια που μιλάμε μαζί πως ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

 

Εγινε το θαύμα που περίμενα κορίτσια μου....Στς 9 Σεπτέμβρη την ημέρα που γιόρταζε η Αγία Αννα και ο Αγιος Ιωακείμ, Αγιοι που τόσο πολύ παιδεύτηκαν να αποκτήσουν παιδάκι, εμείς κρατούσαμε στα χέρια μας ένα θετικό τέστ εγκυμοσύνης. Πολλές από εσάς θα θυμάστε πως είχαμε κάνει μία αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής. Μετά το φιάσκο η απογοήτευση ήταν μεγάλη, αλλά τον αμέσως επόμενο μήνα το μωράκι μας ήρθε από μόνο του.....Σε μένα με το ιστορικό εξωμητρίου, με την μία σάλπιγγα, με τους πολύποδες που με ταλαιπώρησαν, με τις τόσες επεμβάσεις που είχα κάνει, με την εξωσωματική, επέλεξε τελικά να έρθει το μωράκι μου το μήνα που έκλαιγα καθημερινά και σκεφτόμουν πως δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω έγκυος ποτε.

 

Κορίτσια, η χαρά μου είναι μεγάλη. Βρίσκομαι στην 12η εβδομάδα. Προς το παρόν, δόξα τω Θεώ, πάμε κάλά. Θα ήθελα να σας ευχαρσιτήσω όλες σας και ιδίως την Εύη αλλά και την Ρομπενούλα που μου στάθηκαν όλα αυτά τα χρόνια.

 

Μην χάνετε τις ελπίδες σας. Ο Θεός είναι μεγάλος και δεν μας αφήνει. Μην σας προβληματίζει η μία σάλπιγγα. Κάποια στιγμή θα κάνει τη δουλειά της....Σας το έχω γράψει και σε άλλο μήνυμα πιο παλιά. Αν δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα Η ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΎΛΛΗΨΗ!!!! Πιστέψτε το.....

 

Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!!

Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα γερό παιδάκι:-D:grin::-D

Θα προσεύχομαι για σας.

Link to comment
Share on other sites

Margi μου πολύ το χάρηκα, καλή εγκυμοσύνη να έχεις! :-D:grin: Να μπαίνεις να μας λες πώς πάει, ε? Μην ξεχνάς ότι οι δικές μας ιστορίες που έχουμε βασανιστεί για να πετύχουμε εγκυμοσύνη δίνουν κουράγιο σε άλλα κορίτσια με αντίστοιχα προβλήματα...

:D

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ MARGI ΜΟΥ ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.ΜΠΡΑΒΟ ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΤΑ ΛΕΜΕ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας!!!!

Skybeam, το πρώτο μην το έγραψα σε αυτ'ο το θεματάκι πριν 3 χρόνια!!!! Πόσα πέρασα από τότε! Πόσες φορές έχασα το κουράγιο μου και πίστευα πως δεν θα έρθει ποτέ! Μακάρι από την δική μου ιστορία να πάρουν θάρρος όλα τα κορίτσια που πέρασαν την δύσκολη εμπειρία του εξωμητρίου και φοβούνται πάρα πολύ για τη συνέχεια! Κορίτσια, όλα καλά θα πάνε....Αργά ή γρήγορα θα έρθει το μωρό!!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi συγχαρητήρια,χάρηκα πάρα πολύ για σένα!

Μπαίνω πολύ καιρό στο forum αλλά σήμερα έκανα εγγραφή γιατί χάρηκα πολύ με τα νέα σου και ήθελα να στο πω.

Σου στέλνω την αγάπη μου και τις ευχές μου για μια τελειομένη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό.

Εύχομαι να φέρεις τύχη και σε εμάς που είχαμε την ατυχία του εξωμητρίου.

Link to comment
Share on other sites

margi συγχαρητήρια,χάρηκα πάρα πολύ για σένα!

Μπαίνω πολύ καιρό στο forum αλλά σήμερα έκανα εγγραφή γιατί χάρηκα πολύ με τα νέα σου και ήθελα να στο πω.

Σου στέλνω την αγάπη μου και τις ευχές μου για μια τελειομένη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό.

Εύχομαι να φέρεις τύχη και σε εμάς που είχαμε την ατυχία του εξωμητρίου.[/quote

 

 

μακάρι κοπέλα μου! Μακάρι να μείνετε όλες σας έγκυες!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi μου οταν το διαβασα το μηνυμα σου συγκινηθηκα! χαιρομαι παρα πολυ για σενα. να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη! :D

η ιστορια σου μου δινει θαρρος...

αντε και στα δικα μας!

φιλια!

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...