Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

να σας πω κατι που μου εκανε εντυπωση. αυτο τον μηνα -απο τελος Οκτ. μεχρι τωρα -και ως τελος Νοε.- δεν προσπαθουμε για μωρο και παρατηρησα οτι η ωορρηξια μου ηταν ποιο εντονη σε συμπτωματα, υγρα, επιθυμια, πονακια, και οτι δεν εβλεπα εγκυες παντου. ενα περιεργο πραγμα. οσο ημουν μεσα στο αγχος για το αν θα πιασουμε παιδι ποτε εβλεπα παντου εγκυες και με εριχνε. ξαφνικα τιποτα. σαν να εχουν εξαφανηστει. :rolleyes::rolleyes:

παντως μου εκανε καλο να μην εχω αυτο το αγχος εστω για ενα μηνα.

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σας πω κατι που μου εκανε εντυπωση. αυτο τον μηνα -απο τελος Οκτ. μεχρι τωρα -και ως τελος Νοε.- δεν προσπαθουμε για μωρο και παρατηρησα οτι η ωορρηξια μου ηταν ποιο εντονη σε συμπτωματα, υγρα, επιθυμια, πονακια, και οτι δεν εβλεπα εγκυες παντου. ενα περιεργο πραγμα. οσο ημουν μεσα στο αγχος για το αν θα πιασουμε παιδι ποτε εβλεπα παντου εγκυες και με εριχνε. ξαφνικα τιποτα. σαν να εχουν εξαφανηστει. :rolleyes::rolleyes:

παντως μου εκανε καλο να μην εχω αυτο το αγχος εστω για ενα μηνα.

Να συνεχισεις με αυτη την ψυχολογια και ολα θα πανε καλα!!!Καλη αναρωση και γρηγορα με ευχαριστα!!!!!!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

whispering σου ευχομαι και συ συντομα με ενα μωρακι και ευχαριστω για την ευχη. και maela να χαιρεσαι μωρακι σου. τωρα ειναι ευκολο να ειμαι αισιοδοξη. μετα.... βλεπουμε. :)

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες...:)

 

Καταλαβαίνω πως νιώθεις όπως νομίζω και όλες οι κοπέλες εδώ...

Η καθεμία έχει τη δική της ιστορία, το δικό της νταλκά αλλά δίνουμε η μία στην άλλη κουράγιο και προσπαθούμε να μην το βάζουμε κάτω..

Είσαι στην ανάρρωση τώρα και ενδεχομένως να είναι νωρίς, όμως ούτε και εσύ να το αφήσεις να σε ρίξει..

Σου συνέβει κάτι άσχημο αλλά δε θα τα παρατήσεις...

Ουτε να σκέφτεσαι πως τιμωρήσαι...Υπάρχουν και χειρότερα...

Και εμένα μου αφαίρεσαν από εξωμήτριο την αριστερή σάλπιγγα το καλοκαίρι και ένιωθα το ίδιο χάλια...

Τώρα ξαναπροσπαθούμε και ελπίζω σε καλύτερα πράγματα...

Σου εύχομαι να αναρρώσεις γρήγορα και να δεις που όλα υα πάνε καλά...Συνέχισε τις προσπαθειές σου και στο τέλος όλες μας εύχομαι να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα...:P:p

καλησπερα..μπορω να σου πω ποσο πολυ σε καταλαβαινω..για τον ιδιο ακριβως λογο μπηκα και εγω στισ 12-11 μια μερα μετα απο εσενα....εξωμυτρια κυηση και αφαιρεση της αριστερησ μου σαλπιγκας..τωρα ειμαι στο σταδιο τησ αναρωσης..η ψυχολογια μου χαλια...ισωσ μονο οσες το εχουν περασει μπορουν να το καταλαβουν....ο γιατρος μου ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος οπου με διαβεβαιωνει οτι θα κανω συντομα παιδι εγω ομως εχω μεγαλη την αισθηση του φοβου....ο αντρασ μου με στιριζει και ειναι πολυ κοντα μου ομως αυτο που περασα ειναι πολυ νοπο ακομα..θελει το χρονο του και ολα θα φτιαξουν...ευχομαι πολυ συντομα να κραταμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας...να εισαι καλα και καλη αναρωση..!!!!!!!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.ειμαι καινουργια κ δυστυχως με πολυ ασχημες εμπειριες κ πολυ πονο στην ψυχη μου.τον μαρτιο 2010 αποφασισαμε με τον ανδρα μου να προσπαθησουμε για μωρακι.τον απριλη ημουν εγκυος.χαρα μεγαλη.αισθανομουν τοσο ευλογημενη π ειχε ερθει τοσο γρηγορα.δεν κρατησε πολυ.αρχες μαιου ειδα καφε υγρα κ μετα αιμα.πηγα στο μαιευτηριο κ μειπαν οτι εβλεπαν κατι στην αριστερη σαλπιγγα.πιθανη εξωμητριος κυηση. ο οργανισμος μου τ απεβαλλε φυσιολογικα.ημουν τυχερη.ετσι νομιζα.ημουν 6 εβδομαδων.συνεχισαμε τις προσπαθειες αλλα τιπτα.καναμε πολλες εξετασεις.υγειεστατοι κ ολες τελειες.απογοητευμενοι ειπαμε ν μην τ βαλουμε κατω κ οκτωβρη 2011 κανω την 1 εξωσωματικη σε πολυ καλο κεντρο.ολα τελεια.ειδικα οταν μου ανακοινωσαν οτι ημουν εγκυος.δεν μπορουσα ν χαρω πολυ ομως γιατι λιγες μερες πριν το τεστ εβλεπα κατι καφε υγρα παλι.εψαξα στο νετ μιλησα μ τον γιατρο κ μ καθησυχασαν.τεσπα μ λενε οτι η χοριακη ειχα φυσιολογικες τιμες κ οτι ολα πανε καλα.λιγες μερες μετα τ θετικο τεστ βλεπω αιμα.κριση μεγαλη καταλαβαινετε.παω για χοριακη κ βλεπυμε οτι η χοριακη ειχε ανβει ελαχιστα.2 μερες μετα ειχε πεσει λιγο.παλι αποβολη μ λενε.5 ημερες μετα αλλη χοριακη ανεβασμενη απο 288 στα1300.τρελλαθηκα.με ψαχνουν παλι εξωμητριο παλι απ την αριστερη σαλπιγγα.την παρασκευη 11.11 μπηκα χειρουργειο μ πονους κι μ αφαιρεσαν τ σαλπιγγα.αυτη τ στιγμη αναρρωνω.ευχαριστω τ θεο π ειμαι καλα κ ζω κι εχω εναν καλο συντροφο ν μ στηριζει αλλα βρε κοριτσια κανεις δεν μπορει ν καταλαβει τ μαυριλα π εχω στην ψυχη μου.ολες οι γνωστες κ φιλες μ μενουν εγκυες κ γεννανε φυσιολογικα.προσπαθω να βρω τι κακο εχω κανει κι αξιζω τετοια τιμωρια. με τι κουραγιο ξαναπροσπαθεις.κιαν παθω τ ιδιο κι απ την αλλη μερια?εχουμε εν εμβρυακι καταψυξη.απ τον ιανουαριο μ ειπαν θα μπορουμε.τι να κανω?ειμαι απελπισμενη..:cry:

καλησπερα..μπορω να σου πω ποσο πολυ σε καταλαβαινω..για τον ιδιο ακριβως λογο μπηκα και εγω στισ 12-11 μια μερα μετα απο εσενα....εξωμυτρια κυηση και αφαιρεση της αριστερησ μου σαλπιγκας..τωρα ειμαι στο σταδιο τησ αναρωσης..η ψυχολογια μου χαλια...ισωσ μονο οσες το εχουν περασει μπορουν να το καταλαβουν....ο γιατρος μου ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος οπου με διαβεβαιωνει οτι θα κανω συντομα παιδι εγω ομως εχω μεγαλη την αισθηση του φοβου....ο αντρασ μου με στιριζει και ειναι πολυ κοντα μου ομως αυτο που περασα ειναι πολυ νοπο ακομα..θελει το χρονο του και ολα θα φτιαξουν...ευχομαι πολυ συντομα να κραταμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας...να εισαι καλα και καλη αναρωση..!!!!!!!!!:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες καλησπερα !

 

Εχω χαθει αναμεσα στην δουλεια , στην προετοιμασια μιας παρουσιασης που θα κανω σε καμια 15αρια μερες κ στην ανυπομονησια μου να ερθει η Παρασκευη . Αν κ το τελευταιο μαλλον τζαμπα το σκεφτομαι (σημερα εκανα τεστ που χρησιμοποιουμε κ στο ιατρειο μας κ ηταν αρνητικοτατο) . Τεσπα , ας κανω την χοριακη την Παρασκευη το βραδυ, τουλαχιστον να ξερω σιγουρα οτι δεν ειμαι εγκυος για να σταματησω κ τα χαπια απο κατω για να μου ρθει κ η περιοδος...

 

 

miss tonia γενικα οι πιθανοτητες λενε οτι ειναι λιγες οι περιπτωσεις που παρουσιαζουν εξωμητριο κ απο τις 2 σαλπιγγες . Ωστοσο αν υπαρχει καποιο μικροβιο που να τις επηρρεασε κ τις 2 αυτο δεν μπορει να το ξερει κανεις...Αν δεις το μηνυμα της lucciola θα δεις οτι ενω εδειχνε εστω κ λιγο βατη η μια σαλπιγγα της , εντουτοις φανηκε οτι δεν ηταν περα για περα λειτουργικη . Αρα κανεις δεν μπορει να σου μιλησει 100% για περισσοτερες πιθανοτητες . Απο την αλλη κανοντας το χειρουργειο στην μια σου σαλπιγγα , σιγουρα θα ελεγξαν κ την αλλη . Αν σου ειπαν οτι ειναι καθαρη , μαλλον δεν θα ξαναυπαρξει αλλη εκτοπη κυηση .

 

lucciola μου κοριτσι μου γλυκο , ολα διευθετηθηκαν με τον καλυτερο τροπο ! Ευχομαι , εκτος απο γρηγορη επανοδο , να εχεις παρα πολυ συντομα ευχαριστα νεα να μας πεις! Πως εισαι ? Πονας ? Κρατησε πολυ?

 

Whispering ηρθε η περιοδος? Αυριο καταληκτικη ημερομηνια αν θυμαμαι καλα ε????? Να μην την δεις στα ματια σου ευχομαι!!!!

 

teta11 υπομονη κουκλα μου .Σιγουρα ειναι νωπο ακομα αλλα ου αρεσει που εισαι αισιοδοξη! Καλως μας ηρθες! :D

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

miss tonia, lucciola, teta11, Poeta,

Eύχομαι σε όλες σας -που περάσατε αυτήν την πολύ άσχημη εμπειρία του εξωμήτριου-, καλή και γρήγορη ανάρωση...ξέρω πως ότι και να πει κανείς είναι λίγο και ότι οι στιγμές αυτές είναι πολύ δύσκολες...Ας σκεφτόμαστε όλες πως ό,τι περνάμε γίνεται στην προσπάθειά μας για ένα παιδί...και να παίρνουμε δύναμη απ' αυτό...Η σκέψη μου, μαζί σας κορίτσια. Εύχομαι από εδώ και πέρα δύναμη και να σας πάνε όλα καλά...:)! Mακριά οι ατυχίες....μακριά!!!!

 

Katerina2512, δυστυχώς ήρθε η ακατανόμαστη!!! :(! Πριν 2 ώρες!:( Ακριβώς στην ώρα της, 26η μέρα!!!! Τι να κάνουμε;

Βέβαια σου έχω ερωτήσεις...γιατί πάει ο νους και στο κακό...Λοιπόν, η θερμοκρασία μου δεν έπεσε (;;;;;;;) Το πρωί 37,2 και τώρα 37....(κανονικά η θερμοκρασία μου είναι πάντα 36,6). Έχω αίμα αλλά και καφέ μαζί, όχι σε μεγάλη ροή (τουλάχιστον ακόμη!)...Αυτό δεν μου συνέβαινε. Πάντα αίμα κατακόκκινο...

Γενικά το τελευταίο 15ήμερο είμαι σε πολύ καλή διάθεση. Με όλα τα προ-συμπτώματα περιόδου (ή πιθανής εγκυμοσύνης) Εν τω μεταξύ, χθες μου 'ρχεται και μια λιποθυμία στη δουλειά (λέω...λές;;;- αυτό ήταν το σύμπτωμα που με υποψίασε περισσότερο, γιατί δεν έχω γενικά τέτοια θέματα)..

 

Και τώρα που ήρθε η περίοδος (;) κλωθογυρίζει ο νούς μου στο κακό...Θα περιμένω φυσικά να δω μήπως και συνέλθει η ροή και το χρώμα...αλλά θέλω και τη γνωμη σου αν σου είναι εύκολο...Πως τα ακούς; Είμαι υπερβολική; Σε φιλώ:(

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Whispering ακριβως στην ιδια φαση ηταν κ η κουμπαρα μου τον ιουλιο του 2010 . 25-26 μερες κυκλο . Μια κ μονη επαφη στις γονιμες της (κ αυτη με το ζορι που λεει ο λογος) . Την 26η μερα τραβαει εναν καυγα τρικουβερτο με τον κουμπαρο . Ερχεται αιμα για μια κ μονη μερα με χαμηλη ροη . Οχι ακριβως κοκκινο . Καπως καφε-ροζ ηταν . Δεν μου λεει οτι της σταματησε μεσα σε μια μερα , παρα μονο οταν περασε μια ολοκληρη εβδομαδα μετα . Μου σκαει το παραμυθι καθως νομιζει οτι απο την συγχυση της κοπηκε η περιοδος (απο τον καυγα που ειχε) η παλαβη!!!!! Την αρπαζω κ κανουμε τεστ γτ φοβηθηκα μηπως ηταν εγκυμοσυνη που δεν πηγαινε καλα! Τοσα εχουν δει τα ματια μου τοσα χρονια στο επαγγελμα...Αυτη το απεκλειε! Τρομαρα της! Το αποτελεσμα ? Ενα μπεμπαρος ολα τα λεφτα που θα τον βαφτισω τον Γεναρη !

 

Οπως βλεπεις μοιαζουν οι περιπτωσεις σας πολυ! Πανε καλη μου κ κανε την χοριακη σου να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...Το πολυ πολυ να βγει αρνητικη. Την κρυαδα με την περιοδο την εχεις ηδη φαει . Αν ομως βγει θετικη κ αυξανεται κανονικα θα παρεις λιγη προγεστερονη (εφοσον σου το πει ο γιατρος σου) κ θα εισαι σενια :D

 

Οσο για μενα eυχαριστω για τις ευχες , αλλα μαλλον δεν παιζει . Απο την μια το τεστ που με χλευαζε με την μονη γραμμουλα , απο την αλλη οτι δεν νιωθω οπως στην προηγουμενη φορα που μας καθισε το νινι , δεν το εχω κ πολυ...Μου φτανει ομως οτι εχω ατομα που με στηριζουν κ εδω μεσα , αλλα κ εκτος forum ;)

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Katerina μου

μακάρι να γίνουν έτσι τα πράγματα!!! Ααααχ! Θα την παρακολουθήσω τη ροή σήμερα-αυριο και αν δεν αλλάξει κάτι θα πάω για χοριακή...μακάρι...:D Αλλιώς και πάλι: Στ'αρματα, στ΄άρματα κι εμπρός στον αγώνα...χαχαχα...

 

Να τον χαίρεστε τον μπέμπαρο!!!! Γερός και δυνατός... και σύντομα με τον δικό σου αγκαλιά...:-P

 

Σ' ευχαριστώ πολύ-πολύ...αλήθεια:D!

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Katerina μου

μακάρι να γίνουν έτσι τα πράγματα!!! Ααααχ! Θα την παρακολουθήσω τη ροή σήμερα-αυριο και αν δεν αλλάξει κάτι θα πάω για χοριακή...μακάρι...:D Αλλιώς και πάλι: Στ'αρματα, στ΄άρματα κι εμπρός στον αγώνα...χαχαχα...

 

Να τον χαίρεστε τον μπέμπαρο!!!! Γερός και δυνατός... και σύντομα με τον δικό σου αγκαλιά...:-P

 

Σ' ευχαριστώ πολύ-πολύ...αλήθεια:D!

 

Θα περιμενω τα νεα σου με πολυ ελπιδα . Ε, στην χειροτερη θα εχουμε ακομα εναν μηνα να....πολεμαμε κ να περιμενουμε μαζι!!! :-P

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.διαβασα οτι ειχες κι εσυ 2 εξωμητρια κα μαλιστα απ την ιδια μερια.τη πρωτη φορα δεν την εβγαλε την σαπλιγγα ε?να σου ζησει το μωρακι σου:-D κ να εχεις παντα τετοιες χαρες:-D.νομιζω οτι μ καταλαβαινεις πολυ κ μπορω ν παρω κουραγιο απ την ιστορια σου.υπαρχει πιθανοτητα να μ συμβει κι αλλη φορα η τωρα π εφυγε η παλιοσαλπιγγα η θα κυλισουν ολα ομαλα?μπορω ν κανω κατι?:?:

 

Toνια την σαλπιγγα την ειχα αφαιρεσει και ειχε αφησει ο γιατρος,κρινοντας κατα αυτον σωστο,1 εκατοστο στο σημειο που ενωνεται η σαλπιγγα με την μητρα.Εκανα την αφαιρεση της σαλπιγγας τελη Νοεμβριου,εκανα σαλπιγγογραφια τον Φεβρουαριο και τον Μαρτιο εχοντας ωορρηξια απο αριστερα(ελεγμενο με υπερηχο) εμεινα εγγυος και το μωρο πιαστηκε στο 1 εκατοστο της σαλπιγγας που αφησε ο γιατρος.περιπτωση 1 στο 1000000.Δεν ειχα κανενα συμπτωμα ενδιαμεσα(οντας εγγυος),ειχα περιοδο 3 ημερων τον απριλιο που με ξεγελασε και μια ωραιοτατη ριξη εξωμητριου στις 14 Μαιου μη γνωριζοντας καν οτι ημουν εγγυος.Ειμαι πολυ τυχερη που βρισκομαι στην ζωη και διπλα τυχερη που καταφερα να μεινω ξανα εγγυος και να εχω 1 μηνα που γεννησα την μπεμπουλα μου.Και ναι φοβομουν παρα μα παρα πολυ για ενα τριτο εξωμητριο αλλα αποφασισα να το ρισκαρω και τελικα ολα πηγαν καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

 

Katerinaki ελπίζω την Παρασκευή να έχεις καλά αποτελέσματα και να μας πεις ευχάριστα νέα!!!:P:p

 

whispering σε ευχαριστούμε για τα λόγια θάρρους που μας δίνεις και φυσικά αντοποδίδω με πολύυυυυυ θετική ενέργεια και αισιοδοξία πως ΟΛΑ θα πάνε καλά!!!

 

Ελπίδα μας δίνεις ελπίδα με την ιστορία σου!!!!Να σου ζήσει το μωράκι σου!!

 

Tonia, teta ,Χριστίνα τώρα είναι όλα πολύ νωπά...θέλει χρόνο και υπομονή...εγώ από τον Ιούλιο που έπαθα ρήξη εξωμήτριου και και μου αφαίρεσαν την αριστερή σάλπιγγα, τον τελευταίο μήνα άρχισα να συνέρχομαι ψυχολογικά...είπα θα το αφήσω πίσω μου..το μόνο που θέλω να κρατήσω από αυτή την ιστορία είναι πως ΕΖΗΣΑ...μπήκα στο χειρουργείο με 12 αιματοκρίτη λόγω της εσωτερικής αιμοραγίας...

Τώρα ξαναπροσπαθούμε για μωράκι..Υπάρχει αγωνία, ανησυχία, φόβος ΑΛΛΑ δεν έχω χάσει την ελπίδα μου...

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής..Από χθες έχω ωορηξία..πονάω κυρίως στην αριστερή πλευρά ( απ όπου λείπει η σάλπιγγα) και το βράδυ πονούσα και από την δεξιά..άρα από ποια πλευρά έπεφτε το ωάριο???

επίσης μετά το χειρουργείο πολλές φορές νιώθω αριστέρά τσιμπήματα...σε άσχετες φάσεις αλλά και στην περίοδο..εσείς αυτό το έχετε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λυπαμαι πολυ για την ταλαιπωρια που περασες elpida 74 αλλα χαιρομαι διπλα που εχεις το μωρακι σου αγκαλια τωρα.μου εδωσες πολυ κουραγιο.εγω οταν ρωτησα τ γιατρο μ ειπε οτι την αφαιρεσα ολη.τελειως.θα ξαναρωτησω ομως για σιγουρια.μακαρι να πανε ολα καλα την τριτη φορα π θα μεινω εγκυος κ να επιστρεψω εδω μανουλα και να δινω κουραγιο κι εγω σ αλλες πονεμενες κοπελες.παντως πρεπει να ειχαμε πολυ προβληματικες σαλπιγγες.δεν καταλαβαινω πως ειναι δυνατον να μην φαινεται στη σαλπιγγογραφια η σε καμια αλλη εξεταση κ οταν την αφαιρει τελικα ο γιατρος σου λεει οτι ειχε πολλα προβληματα κ συμφυσεις μαλλον απ το πρωτο εξωμητριο.τεσπα εγω πρεπει να περιμενω ακομη.ο γιατρος ειπε μετα απο 2 μηνες μπορουμε παλι.μηπως ειναι νωρις?θα προσπαθησω μ εξωσωματικη παλι γιατι εχουμε ενα εμβρυακι που μας περιμενει.

Link to comment
Share on other sites

miss tonia, lucciola, teta11, Poeta,

Eύχομαι σε όλες σας -που περάσατε αυτήν την πολύ άσχημη εμπειρία του εξωμήτριου-, καλή και γρήγορη ανάρωση...ξέρω πως ότι και να πει κανείς είναι λίγο και ότι οι στιγμές αυτές είναι πολύ δύσκολες...Ας σκεφτόμαστε όλες πως ό,τι περνάμε γίνεται στην προσπάθειά μας για ένα παιδί...και να παίρνουμε δύναμη απ' αυτό...Η σκέψη μου, μαζί σας κορίτσια. Εύχομαι από εδώ και πέρα δύναμη και να σας πάνε όλα καλά...:)! Mακριά οι ατυχίες....μακριά!!!!

 

Katerina2512, δυστυχώς ήρθε η ακατανόμαστη!!! :(! Πριν 2 ώρες!:( Ακριβώς στην ώρα της, 26η μέρα!!!! Τι να κάνουμε;

Βέβαια σου έχω ερωτήσεις...γιατί πάει ο νους και στο κακό...Λοιπόν, η θερμοκρασία μου δεν έπεσε (;;;;;;;) Το πρωί 37,2 και τώρα 37....(κανονικά η θερμοκρασία μου είναι πάντα 36,6). Έχω αίμα αλλά και καφέ μαζί, όχι σε μεγάλη ροή (τουλάχιστον ακόμη!)...Αυτό δεν μου συνέβαινε. Πάντα αίμα κατακόκκινο...

Γενικά το τελευταίο 15ήμερο είμαι σε πολύ καλή διάθεση. Με όλα τα προ-συμπτώματα περιόδου (ή πιθανής εγκυμοσύνης) Εν τω μεταξύ, χθες μου 'ρχεται και μια λιποθυμία στη δουλειά (λέω...λές;;;- αυτό ήταν το σύμπτωμα που με υποψίασε περισσότερο, γιατί δεν έχω γενικά τέτοια θέματα)..

 

Και τώρα που ήρθε η περίοδος (;) κλωθογυρίζει ο νούς μου στο κακό...Θα περιμένω φυσικά να δω μήπως και συνέλθει η ροή και το χρώμα...αλλά θέλω και τη γνωμη σου αν σου είναι εύκολο...Πως τα ακούς; Είμαι υπερβολική; Σε φιλώ:(

μακρια μακρια οι κακοτυχιες.ειχαμε αρκετες.δεν θα παρουμε αλλο.σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες.ειναι πολυ σημαντικο ξερεις.ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας εδω.εγω μια εβδομαδα μετα την λαπαροσκοπηση κι αισθανομαι ηδη καλυτερα.κανω ακομα ονειρα.θα πεισμωσω κ δεν θα τ αφησω ετσι.η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη για ολες.καλα κουραγια μεχρι τοτε σ ολα τα κοριτσακια εδω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μπορω να σου πω ποσο πολυ σε καταλαβαινω..για τον ιδιο ακριβως λογο μπηκα και εγω στισ 12-11 μια μερα μετα απο εσενα....εξωμυτρια κυηση και αφαιρεση της αριστερησ μου σαλπιγκας..τωρα ειμαι στο σταδιο τησ αναρωσης..η ψυχολογια μου χαλια...ισωσ μονο οσες το εχουν περασει μπορουν να το καταλαβουν....ο γιατρος μου ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος οπου με διαβεβαιωνει οτι θα κανω συντομα παιδι εγω ομως εχω μεγαλη την αισθηση του φοβου....ο αντρασ μου με στιριζει και ειναι πολυ κοντα μου ομως αυτο που περασα ειναι πολυ νοπο ακομα..θελει το χρονο του και ολα θα φτιαξουν...ευχομαι πολυ συντομα να κραταμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας...να εισαι καλα και καλη αναρωση..!!!!!!!!!:-P:razz:

teta 11 λυπαμαι.κανε κουραγιο εγω αισθανομαι ηδη πιο αισιοδοξη.προσπαθησε να το βαλεις μεσα στο κεφαλι σου οτι την αλλη φορα θα ειναι ολα σουπερ.δεν γινεται θα βρεξει λιγη νεραιδοσκονη κ για μας.στη αρχη ημουν πολυ νευριασμενη κ απογοητευμενη.αν θελουμε ομως πραγματικα ν κανουμε παιδια δε νομιζω οτι ειναι το σωστο.εσυ την αφαιρεσες ολη την σαλπιγγα ε?μετα απο ποσο καιρο σας ειπανε οτι μπορειτε να ξαναπροσπαθησετε?κανονικα η μ εξωσωματικη?κουραγιο...

Link to comment
Share on other sites

teta 11 λυπαμαι.κανε κουραγιο εγω αισθανομαι ηδη πιο αισιοδοξη.προσπαθησε να το βαλεις μεσα στο κεφαλι σου οτι την αλλη φορα θα ειναι ολα σουπερ.δεν γινεται θα βρεξει λιγη νεραιδοσκονη κ για μας.στη αρχη ημουν πολυ νευριασμενη κ απογοητευμενη.αν θελουμε ομως πραγματικα ν κανουμε παιδια δε νομιζω οτι ειναι το σωστο.εσυ την αφαιρεσες ολη την σαλπιγγα ε?μετα απο ποσο καιρο σας ειπανε οτι μπορειτε να ξαναπροσπαθησετε?κανονικα η μ εξωσωματικη?κουραγιο...

δεν μου εχει πει ακομα μου ειπε να παω την δευτερα να κοψουμε τα ραματα και να με δει...ομως μου ειπε οτι με μια υγειης σαλπιγκα εχω τις ιδιες πιθανοτιτεσ που θα ειχα και με τις δυο να προσπαθησω κανονικα...τωρα για το ποτε μπορω να ξεκινησω ξανα δεν μου ειπε ακομα θα μου πει την δευτερα..εσενα σου ειπε μετα απο ποσο καιρο μπορεισ να ξαναπροσπαθησεις????

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εχει πει ακομα μου ειπε να παω την δευτερα να κοψουμε τα ραματα και να με δει...ομως μου ειπε οτι με μια υγειης σαλπιγκα εχω τις ιδιες πιθανοτιτεσ που θα ειχα και με τις δυο να προσπαθησω κανονικα...τωρα για το ποτε μπορω να ξεκινησω ξανα δεν μου ειπε ακομα θα μου πει την δευτερα..εσενα σου ειπε μετα απο ποσο καιρο μπορεισ να ξαναπροσπαθησεις????

ναι.μου ειπε απο γεναρη μαλλον θα μπορουμε.να περασουν 2 κυκλοι δηλαδη.εμενα δεν μ ειπε να μου κοψει ραμματα.εκανα λαπαροσκοπηση κ μ ανοιξε 4 μικρες τρυπες.η μια ηταν εξτρα γιατι δυσκολευτηκε λιγο απ οτι καταλαβα.εσενα σ εκανε τομη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

 

Katerinaki ελπίζω την Παρασκευή να έχεις καλά αποτελέσματα και να μας πεις ευχάριστα νέα!!!:P:p

 

whispering σε ευχαριστούμε για τα λόγια θάρρους που μας δίνεις και φυσικά αντοποδίδω με πολύυυυυυ θετική ενέργεια και αισιοδοξία πως ΟΛΑ θα πάνε καλά!!!

 

Ελπίδα μας δίνεις ελπίδα με την ιστορία σου!!!!Να σου ζήσει το μωράκι σου!!

 

Tonia, teta ,Χριστίνα τώρα είναι όλα πολύ νωπά...θέλει χρόνο και υπομονή...εγώ από τον Ιούλιο που έπαθα ρήξη εξωμήτριου και και μου αφαίρεσαν την αριστερή σάλπιγγα, τον τελευταίο μήνα άρχισα να συνέρχομαι ψυχολογικά...είπα θα το αφήσω πίσω μου..το μόνο που θέλω να κρατήσω από αυτή την ιστορία είναι πως ΕΖΗΣΑ...μπήκα στο χειρουργείο με 12 αιματοκρίτη λόγω της εσωτερικής αιμοραγίας...

Τώρα ξαναπροσπαθούμε για μωράκι..Υπάρχει αγωνία, ανησυχία, φόβος ΑΛΛΑ δεν έχω χάσει την ελπίδα μου...

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής..Από χθες έχω ωορηξία..πονάω κυρίως στην αριστερή πλευρά ( απ όπου λείπει η σάλπιγγα) και το βράδυ πονούσα και από την δεξιά..άρα από ποια πλευρά έπεφτε το ωάριο???

επίσης μετά το χειρουργείο πολλές φορές νιώθω αριστέρά τσιμπήματα...σε άσχετες φάσεις αλλά και στην περίοδο..εσείς αυτό το έχετε??

poeta μου εγω δεν ξερω ν απαντησω στις ερωτησεις σου .ειναι νωρις ακομη αλλα αισθανομαι τσιμπηματα κ ενοχλησεις κ απ τις 2 μεριες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω να σας πω πως δεν το περιμενα να ποναγα τοσο πολυ... ουτε ο γιατρος μου. σαν να ηταν κατι να μου πιεζει το στηθος και δεν μπορουσα καλα καλα να αναπνευσω... πονους εντονους στους ωμους, στο στηθος, αριστερα κυριως... αλλα σημερα καλυτερα. μονο οι τρυπουλες πονανε. ειδα και το dvd με την επεμβαση. δεν πολυ καταλαβα. το ξεβουλωμα δεν το δειχνει, μονο να κοβουν κατι κομματια- αφηστε το καλυτερα. μπλιαχ! τωρα γιατι μου ειπε ο γιατρος να το δω- αφου δεν πολυ καταλαβα... τελος παντων. περμενω περιοδο τελος της αλλης βδομαδας αν δεν εχει χαλασει ο κυκλος μου.

ελπιζω να ειστε ολες καλα.

αντε Katerina περιμενουμε νεα αποτελεσματων απο αυριο!! :D

tonia και teta. σας ευχομαι καλη δυναμη και πολυ καλη διαθεση. υπομονη και κουραγιο! δεν ειναι λιγο αυτο που περασε η καθεμια σας...

 

γενικα δεν εχω εμπειριες για να βοηθησω. τωρα που εχω δυο σαλπιγγες (αν και το βιντεο δεν ξεκαθαριζει κατι τετοιο..) μαλλον δεν ανηκω στο συγκεκριμενο τοπικ. αλλα εγω θα μπαινω να βλεπω τα νεα σας!

 

δεν ξερω τι αλλο να πω.

margi katerina και mammy 30 θα το ξαναπω, μου μαθατε πολλα, με βοηθησατε με τις συμβουλες σας και τα καλα σας λογια και γενικα δεν θα ειχα παλεψει για τις σαλπιγγες μου αν δεν με ειχατε κατευθυνει! ελπιζω να μην γινομαι κουραστικη. παιξατε σημαντικο ρολο στις αποφασεις μου. ασεχετα αν δεν ακολουθησα ολες τις συμβουλες σας. αυτα. θα σκασω τωρα. :shock::oops:

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω να σας πω πως δεν το περιμενα να ποναγα τοσο πολυ... ουτε ο γιατρος μου. σαν να ηταν κατι να μου πιεζει το στηθος και δεν μπορουσα καλα καλα να αναπνευσω... πονους εντονους στους ωμους, στο στηθος, αριστερα κυριως... αλλα σημερα καλυτερα. μονο οι τρυπουλες πονανε. ειδα και το dvd με την επεμβαση. δεν πολυ καταλαβα. το ξεβουλωμα δεν το δειχνει, μονο να κοβουν κατι κομματια- αφηστε το καλυτερα. μπλιαχ! τωρα γιατι μου ειπε ο γιατρος να το δω- αφου δεν πολυ καταλαβα... τελος παντων. περμενω περιοδο τελος της αλλης βδομαδας αν δεν εχει χαλασει ο κυκλος μου.

ελπιζω να ειστε ολες καλα.

αντε Katerina περιμενουμε νεα αποτελεσματων απο αυριο!! :D

tonia και teta. σας ευχομαι καλη δυναμη και πολυ καλη διαθεση. υπομονη και κουραγιο! δεν ειναι λιγο αυτο που περασε η καθεμια σας...

 

γενικα δεν εχω εμπειριες για να βοηθησω. τωρα που εχω δυο σαλπιγγες (αν και το βιντεο δεν ξεκαθαριζει κατι τετοιο..) μαλλον δεν ανηκω στο συγκεκριμενο τοπικ. αλλα εγω θα μπαινω να βλεπω τα νεα σας!

 

δεν ξερω τι αλλο να πω.

margi katerina και mammy 30 θα το ξαναπω, μου μαθατε πολλα, με βοηθησατε με τις συμβουλες σας και τα καλα σας λογια και γενικα δεν θα ειχα παλεψει για τις σαλπιγγες μου αν δεν με ειχατε κατευθυνει! ελπιζω να μην γινομαι κουραστικη. παιξατε σημαντικο ρολο στις αποφασεις μου. ασεχετα αν δεν ακολουθησα ολες τις συμβουλες σας. αυτα. θα σκασω τωρα. :shock::oops:

 

Ποιος σου ειπε πουλακι μου να σκασεις? Θα τον μαλωσω εγω αμεσως !!!! Απο εδω κ περα σου ευχομαι να μπαινεις σε αυτο το topic μονο για να μας εμψυχωνεις με τα καλα σου νεα! Οσο για τις συμβουλες που αλλες ακολουθησες κ αλλες οχι , ειναι σημαντικο να θυμασαι πως δικη σου ειναι η ζωη κ εσυ αποφασιζεις . Μας ρωτησες , πηρες γνωμες , τις ζυγιασες κ εκανες ο,τι καλυτερο για τον εαυτο σου . Ειναι σημαντικο να εχουμε δικη μας κριτικη σκεψη . Κ εσυ ειχες αρκετη ωστε να αποφασισεις . Εμεις σκεψου οτι ημασταν απλα το "σκουντηγμα" για να πας παραπερα. Κ ως σκουντηγμα νιωθω πολυ καλα που μια απο εμας φαινεται να ελυσε τα προβληματα της :D Σου ευχομαι τα καλυτερα κ μετα τη νεα επελαση της περιοδου βουρ στον συζυγο! Ξεζουμισε τον!!!!!! Τα καλυτερα σου ευχομαι κοριτσαρα μου! :mrgreen:

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι.μου ειπε απο γεναρη μαλλον θα μπορουμε.να περασουν 2 κυκλοι δηλαδη.εμενα δεν μ ειπε να μου κοψει ραμματα.εκανα λαπαροσκοπηση κ μ ανοιξε 4 μικρες τρυπες.η μια ηταν εξτρα γιατι δυσκολευτηκε λιγο απ οτι καταλαβα.εσενα σ εκανε τομη?

καλη σου μερα...και εμενα λαμπαροσκοπηση μου εκανε με τρεις πολυ μικρες τομες αλλα μου εχει ραματα και θα παω δευτερα να μου τα κοψει και να με δει να μου πει και ποτε μπορω να ξαναπροσπαθησω.....

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου τι κανεισ?ολα καλα?Εγω θα αρχισο απο 23 μου ειπεσ μεχρι 29 αν δεν κανο λαθοσ α???ΑΔΕ να δουμε τη θα γινει....:):):)...βρε κοριτσια εχο πολι ανχοσ...τι να κανο?το καπνισμα κανει κακο???διστιχοσ γτ καπνιζο γειαφτο σασ ροταο?μιποσ να προσπαθισο να το κοπσο σιγα σιγα???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...