Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

mammy30 κ εγω το ιδιο σκεφτηκα . Αλλα αμα σου λεει η γιατρος για περιπτωση εξωμητριου κ μετα νιωθεις πονους στην βουλωμενη σου σαλπιγγα , παει το νου σου στο κακο . Προβληματιζεσαι βρε παιδι μου ενα πραμα...:confused:Μεχρι που εμφανιστηκε και ο πονος απο αριστερα κ πειστηκα οτι μαλλον δεν ειναι τιποτα . Αλλωστε δεν μπορω να κανω τιποτα για να το ελεγξω απο τωρα . :oops:

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην σκέφτεσαι αρνητικά, Κατερίνα, και μην πάει το μυαλό σου στο κακό....Τα συμπτώματα διαφέρουν από κορίτσι σε κορίτσι. Εγώ, ας πούμε δεν κατάλαβα τίποτα....Είχα καθυστερηση 5 μέρες, δεν έκανα τεστ για να μην απογοητευτώ και στην 5η μέρα ακριβώς της καθυστέρησης αδιαθετω! Εκείνη η περίοδος κράτησε 4 μέρες και δεν θυμάμαι να με είχε προβληματίσει. 2 μέρες μετά την "υποτιθέμενη" περίοδο 'αρχισα να πονάω αριστερά στο νεφρό. Υπέθεσα πως είναι κολικός, αλλα΄αποδείχτηκε εξωμήτριο. Ο μεγάλος πόνος ήταν την μέρα της ρήξης.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.ειμαι καινουργια κ δυστυχως με πολυ ασχημες εμπειριες κ πολυ πονο στην ψυχη μου.τον μαρτιο 2010 αποφασισαμε με τον ανδρα μου να προσπαθησουμε για μωρακι.τον απριλη ημουν εγκυος.χαρα μεγαλη.αισθανομουν τοσο ευλογημενη π ειχε ερθει τοσο γρηγορα.δεν κρατησε πολυ.αρχες μαιου ειδα καφε υγρα κ μετα αιμα.πηγα στο μαιευτηριο κ μειπαν οτι εβλεπαν κατι στην αριστερη σαλπιγγα.πιθανη εξωμητριος κυηση. ο οργανισμος μου τ απεβαλλε φυσιολογικα.ημουν τυχερη.ετσι νομιζα.ημουν 6 εβδομαδων.συνεχισαμε τις προσπαθειες αλλα τιπτα.καναμε πολλες εξετασεις.υγειεστατοι κ ολες τελειες.απογοητευμενοι ειπαμε ν μην τ βαλουμε κατω κ οκτωβρη 2011 κανω την 1 εξωσωματικη σε πολυ καλο κεντρο.ολα τελεια.ειδικα οταν μου ανακοινωσαν οτι ημουν εγκυος.δεν μπορουσα ν χαρω πολυ ομως γιατι λιγες μερες πριν το τεστ εβλεπα κατι καφε υγρα παλι.εψαξα στο νετ μιλησα μ τον γιατρο κ μ καθησυχασαν.τεσπα μ λενε οτι η χοριακη ειχα φυσιολογικες τιμες κ οτι ολα πανε καλα.λιγες μερες μετα τ θετικο τεστ βλεπω αιμα.κριση μεγαλη καταλαβαινετε.παω για χοριακη κ βλεπυμε οτι η χοριακη ειχε ανβει ελαχιστα.2 μερες μετα ειχε πεσει λιγο.παλι αποβολη μ λενε.5 ημερες μετα αλλη χοριακη ανεβασμενη απο 288 στα1300.τρελλαθηκα.με ψαχνουν παλι εξωμητριο παλι απ την αριστερη σαλπιγγα.την παρασκευη 11.11 μπηκα χειρουργειο μ πονους κι μ αφαιρεσαν τ σαλπιγγα.αυτη τ στιγμη αναρρωνω.ευχαριστω τ θεο π ειμαι καλα κ ζω κι εχω εναν καλο συντροφο ν μ στηριζει αλλα βρε κοριτσια κανεις δεν μπορει ν καταλαβει τ μαυριλα π εχω στην ψυχη μου.ολες οι γνωστες κ φιλες μ μενουν εγκυες κ γεννανε φυσιολογικα.προσπαθω να βρω τι κακο εχω κανει κι αξιζω τετοια τιμωρια. με τι κουραγιο ξαναπροσπαθεις.κιαν παθω τ ιδιο κι απ την αλλη μερια?εχουμε εν εμβρυακι καταψυξη.απ τον ιανουαριο μ ειπαν θα μπορουμε.τι να κανω?ειμαι απελπισμενη..:cry:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.ειμαι καινουργια κ δυστυχως με πολυ ασχημες εμπειριες κ πολυ πονο στην ψυχη μου.τον μαρτιο 2010 αποφασισαμε με τον ανδρα μου να προσπαθησουμε για μωρακι.τον απριλη ημουν εγκυος.χαρα μεγαλη.αισθανομουν τοσο ευλογημενη π ειχε ερθει τοσο γρηγορα.δεν κρατησε πολυ.αρχες μαιου ειδα καφε υγρα κ μετα αιμα.πηγα στο μαιευτηριο κ μειπαν οτι εβλεπαν κατι στην αριστερη σαλπιγγα.πιθανη εξωμητριος κυηση. ο οργανισμος μου τ απεβαλλε φυσιολογικα.ημουν τυχερη.ετσι νομιζα.ημουν 6 εβδομαδων.συνεχισαμε τις προσπαθειες αλλα τιπτα.καναμε πολλες εξετασεις.υγειεστατοι κ ολες τελειες.απογοητευμενοι ειπαμε ν μην τ βαλουμε κατω κ οκτωβρη 2011 κανω την 1 εξωσωματικη σε πολυ καλο κεντρο.ολα τελεια.ειδικα οταν μου ανακοινωσαν οτι ημουν εγκυος.δεν μπορουσα ν χαρω πολυ ομως γιατι λιγες μερες πριν το τεστ εβλεπα κατι καφε υγρα παλι.εψαξα στο νετ μιλησα μ τον γιατρο κ μ καθησυχασαν.τεσπα μ λενε οτι η χοριακη ειχα φυσιολογικες τιμες κ οτι ολα πανε καλα.λιγες μερες μετα τ θετικο τεστ βλεπω αιμα.κριση μεγαλη καταλαβαινετε.παω για χοριακη κ βλεπυμε οτι η χοριακη ειχε ανβει ελαχιστα.2 μερες μετα ειχε πεσει λιγο.παλι αποβολη μ λενε.5 ημερες μετα αλλη χοριακη ανεβασμενη απο 288 στα1300.τρελλαθηκα.με ψαχνουν παλι εξωμητριο παλι απ την αριστερη σαλπιγγα.την παρασκευη 11.11 μπηκα χειρουργειο μ πονους κι μ αφαιρεσαν τ σαλπιγγα.αυτη τ στιγμη αναρρωνω.ευχαριστω τ θεο π ειμαι καλα κ ζω κι εχω εναν καλο συντροφο ν μ στηριζει αλλα βρε κοριτσια κανεις δεν μπορει ν καταλαβει τ μαυριλα π εχω στην ψυχη μου.ολες οι γνωστες κ φιλες μ μενουν εγκυες κ γεννανε φυσιολογικα.προσπαθω να βρω τι κακο εχω κανει κι αξιζω τετοια τιμωρια. με τι κουραγιο ξαναπροσπαθεις.κιαν παθω τ ιδιο κι απ την αλλη μερια?εχουμε εν εμβρυακι καταψυξη.απ τον ιανουαριο μ ειπαν θα μπορουμε.τι να κανω?ειμαι απελπισμενη..:cry:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.ειμαι καινουργια κ δυστυχως με πολυ ασχημες εμπειριες κ πολυ πονο στην ψυχη μου.τον μαρτιο 2010 αποφασισαμε με τον ανδρα μου να προσπαθησουμε για μωρακι.τον απριλη ημουν εγκυος.χαρα μεγαλη.αισθανομουν τοσο ευλογημενη π ειχε ερθει τοσο γρηγορα.δεν κρατησε πολυ.αρχες μαιου ειδα καφε υγρα κ μετα αιμα.πηγα στο μαιευτηριο κ μειπαν οτι εβλεπαν κατι στην αριστερη σαλπιγγα.πιθανη εξωμητριος κυηση. ο οργανισμος μου τ απεβαλλε φυσιολογικα.ημουν τυχερη.ετσι νομιζα.ημουν 6 εβδομαδων.συνεχισαμε τις προσπαθειες αλλα τιπτα.καναμε πολλες εξετασεις.υγειεστατοι κ ολες τελειες.απογοητευμενοι ειπαμε ν μην τ βαλουμε κατω κ οκτωβρη 2011 κανω την 1 εξωσωματικη σε πολυ καλο κεντρο.ολα τελεια.ειδικα οταν μου ανακοινωσαν οτι ημουν εγκυος.δεν μπορουσα ν χαρω πολυ ομως γιατι λιγες μερες πριν το τεστ εβλεπα κατι καφε υγρα παλι.εψαξα στο νετ μιλησα μ τον γιατρο κ μ καθησυχασαν.τεσπα μ λενε οτι η χοριακη ειχα φυσιολογικες τιμες κ οτι ολα πανε καλα.λιγες μερες μετα τ θετικο τεστ βλεπω αιμα.κριση μεγαλη καταλαβαινετε.παω για χοριακη κ βλεπυμε οτι η χοριακη ειχε ανβει ελαχιστα.2 μερες μετα ειχε πεσει λιγο.παλι αποβολη μ λενε.5 ημερες μετα αλλη χοριακη ανεβασμενη απο 288 στα1300.τρελλαθηκα.με ψαχνουν παλι εξωμητριο παλι απ την αριστερη σαλπιγγα.την παρασκευη 11.11 μπηκα χειρουργειο μ πονους κι μ αφαιρεσαν τ σαλπιγγα.αυτη τ στιγμη αναρρωνω.ευχαριστω τ θεο π ειμαι καλα κ ζω κι εχω εναν καλο συντροφο ν μ στηριζει αλλα βρε κοριτσια κανεις δεν μπορει ν καταλαβει τ μαυριλα π εχω στην ψυχη μου.ολες οι γνωστες κ φιλες μ μενουν εγκυες κ γεννανε φυσιολογικα.προσπαθω να βρω τι κακο εχω κανει κι αξιζω τετοια τιμωρια. με τι κουραγιο ξαναπροσπαθεις.κιαν παθω τ ιδιο κι απ την αλλη μερια?εχουμε εν εμβρυακι καταψυξη.απ τον ιανουαριο μ ειπαν θα μπορουμε.τι να κανω?ειμαι απελπισμενη..:cry:

 

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες...:)

 

Καταλαβαίνω πως νιώθεις όπως νομίζω και όλες οι κοπέλες εδώ...

Η καθεμία έχει τη δική της ιστορία, το δικό της νταλκά αλλά δίνουμε η μία στην άλλη κουράγιο και προσπαθούμε να μην το βάζουμε κάτω..

Είσαι στην ανάρρωση τώρα και ενδεχομένως να είναι νωρίς, όμως ούτε και εσύ να το αφήσεις να σε ρίξει..

Σου συνέβει κάτι άσχημο αλλά δε θα τα παρατήσεις...

Ουτε να σκέφτεσαι πως τιμωρήσαι...Υπάρχουν και χειρότερα...

Και εμένα μου αφαίρεσαν από εξωμήτριο την αριστερή σάλπιγγα το καλοκαίρι και ένιωθα το ίδιο χάλια...

Τώρα ξαναπροσπαθούμε και ελπίζω σε καλύτερα πράγματα...

Σου εύχομαι να αναρρώσεις γρήγορα και να δεις που όλα υα πάνε καλά...Συνέχισε τις προσπαθειές σου και στο τέλος όλες μας εύχομαι να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα...:P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ ευχαριστω πολυ για τ καλα σου λογια. τ ξερω οτι πρεπει ν κανουμε κουραγιο.απλα φοβαμαι μην ξανσυμβει.ειναι δυνατον κ 3η φορα αφου αφαιρεσαν τη προβληματικη σαλπιγγα?

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ για τ καλα σου λογια. τ ξερω οτι πρεπει ν κανουμε κουραγιο.απλα φοβαμαι μην ξανσυμβει.ειναι δυνατον κ 3η φορα αφου αφαιρεσαν τη προβληματικη σαλπιγγα?

 

Δεν ξέρω αν είναι δυνατόν....

 

Να σκέφτεσαι θετικά..! Από εδώ και μπρος έρχονται τα καλύτερα!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες...:)

 

Καταλαβαίνω πως νιώθεις όπως νομίζω και όλες οι κοπέλες εδώ...

Η καθεμία έχει τη δική της ιστορία, το δικό της νταλκά αλλά δίνουμε η μία στην άλλη κουράγιο και προσπαθούμε να μην το βάζουμε κάτω..

Είσαι στην ανάρρωση τώρα και ενδεχομένως να είναι νωρίς, όμως ούτε και εσύ να το αφήσεις να σε ρίξει..

Σου συνέβει κάτι άσχημο αλλά δε θα τα παρατήσεις...

Ουτε να σκέφτεσαι πως τιμωρήσαι...Υπάρχουν και χειρότερα...

Και εμένα μου αφαίρεσαν από εξωμήτριο την αριστερή σάλπιγγα το καλοκαίρι και ένιωθα το ίδιο χάλια...

Τώρα ξαναπροσπαθούμε και ελπίζω σε καλύτερα πράγματα...

Σου εύχομαι να αναρρώσεις γρήγορα και να δεις που όλα υα πάνε καλά...Συνέχισε τις προσπαθειές σου και στο τέλος όλες μας εύχομαι να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα...:P:p

POETA μου και εγω κενουρια ειμαι εδω ομοσ βρεικα μια φιλι εδω την γνορισα που με εχι κατισιχασει παρα πολι,εγω ειμουνα ενγιοσ (2,5)μηνον δεν το πιστεβα οτι ειμαι ενγιοσ οταν εκανα το τεστ μου βγεικε θετικο,χαρικα παρα πολι(προσπαθουσα παρα πολι να μινο ενγιοσ)τεσπ,τοβραδι που εκανα το τεστ ειπα στον αντρα μου οτι αβριο θα παο στο γιατρο,επιγα την αλι μερα γτ εκινο το βραδι ειχα πονουσ στην δεξια μερια,πιγα στο νοσοκομιο και με διοξανεεεε...οταν τα σκεφτομε με πιανουν τα κλαματα.....,την δεφτερι μερα ο αντρασ μου δουλεβε πρωι,κατα τησ 6 η ωρα το απογεβμα με πιασανε παρα πολουσ πονουσ,ειρθε ο αντρασ μου απο την δουλια και πιγαμε σε εναν αλο νοσοκομιο,,,εδω στην κρητη εχουμε 2 νοσοκομια...πιγα εκι σε 10 λεπτα ειχα ολεσ τησ εξετασεισ ετιμεσ ,το χειροτερο ειτανε οτι στον ηπεριχο ειδα το μορακι και ακουγα και την καρδουλα του,,αφτο ειτανε η κεραμιδα στο κεφαλι μου...τεσπ..με βαλανε καθεφτιαν στο χειρουργειο και βγεικα μετα απο 6 ωρεσ,,,μου ειπαι ο γιατροσ οτι ειχα μεγαλο ΑΓΕΙΟ....προσπαθο τορα να σινελθο..περασαν 8 μηνεσ απο την εινχιρισει και εχο απογοιτεφτι παρα πολι,εφτιχοσ που ο αντρασ μου,μου δινει παρα πολι κουραγιο,και ειναι διπλα μου σε ολααα.....και βρεικα εδω την ΚΑΤΕΡΙΝΑ ο ΘΕΟΣ να την εχει καλα που με βοηθαι...ΥΠΟΜΟΝΗ σε ολεσ μασ..μακαρι να γινει και σε μασ κανα ΘΑΒΜΑ.....να μασ δοσει ο ΘΕΟΣ και εμασ εναν αγγελουδι.Φιλακια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

POETA μου και εγω κενουρια ειμαι εδω ομοσ βρεικα μια φιλι εδω την γνορισα που με εχι κατισιχασει παρα πολι,εγω ειμουνα ενγιοσ (2,5)μηνον δεν το πιστεβα οτι ειμαι ενγιοσ οταν εκανα το τεστ μου βγεικε θετικο,χαρικα παρα πολι(προσπαθουσα παρα πολι να μινο ενγιοσ)τεσπ,τοβραδι που εκανα το τεστ ειπα στον αντρα μου οτι αβριο θα παο στο γιατρο,επιγα την αλι μερα γτ εκινο το βραδι ειχα πονουσ στην δεξια μερια,πιγα στο νοσοκομιο και με διοξανεεεε...οταν τα σκεφτομε με πιανουν τα κλαματα.....,την δεφτερι μερα ο αντρασ μου δουλεβε πρωι,κατα τησ 6 η ωρα το απογεβμα με πιασανε παρα πολουσ πονουσ,ειρθε ο αντρασ μου απο την δουλια και πιγαμε σε εναν αλο νοσοκομιο,,,εδω στην κρητη εχουμε 2 νοσοκομια...πιγα εκι σε 10 λεπτα ειχα ολεσ τησ εξετασεισ ετιμεσ ,το χειροτερο ειτανε οτι στον ηπεριχο ειδα το μορακι και ακουγα και την καρδουλα του,,αφτο ειτανε η κεραμιδα στο κεφαλι μου...τεσπ..με βαλανε καθεφτιαν στο χειρουργειο και βγεικα μετα απο 6 ωρεσ,,,μου ειπαι ο γιατροσ οτι ειχα μεγαλο ΑΓΕΙΟ....προσπαθο τορα να σινελθο..περασαν 8 μηνεσ απο την εινχιρισει και εχο απογοιτεφτι παρα πολι,εφτιχοσ που ο αντρασ μου,μου δινει παρα πολι κουραγιο,και ειναι διπλα μου σε ολααα.....και βρεικα εδω την ΚΑΤΕΡΙΝΑ ο ΘΕΟΣ να την εχει καλα που με βοηθαι...ΥΠΟΜΟΝΗ σε ολεσ μασ..μακαρι να γινει και σε μασ κανα ΘΑΒΜΑ.....να μασ δοσει ο ΘΕΟΣ και εμασ εναν αγγελουδι.Φιλακια.

kΑΤΕΡΙΝΑ ΠΙΡΕΣ ΤΟ ΜΝΜ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΙΡΕΣ ΤΟ ΜΝΜ?

 

Αχ γλυκο μου Χριστινακι...Με συγκινησες πολυ ! Γι' αυτο ειμαστε εδω για να στηριζουμε η μια την αλλη. Σου απαντησα κιολας με π.μ!!!! :D

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ Σ'ΕΦΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΓΕΙΑ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ ΣΟΥ..ΜΕ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙΣ ΣΟΥ ΜΕ ΙΡΕΜΙΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ....ΔΙΑΒΑΖΟ ΕΔΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΒΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΕΙΝΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΑΒΜΑ ΝΑ ΙΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙΙ....ΕΧΕΙΣ ΦΑΙΣ ΜΠΟΟΚ??ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑ ΠΟΛΑΑΑ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΥΝΕΧΙΑ....ΦΙΛΑΚΙΑΑΑ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακι.διαβασα την περιπετεια σου.καλο κουραγιο κ σ εσενα.τι να πω ισως να ερθει κ η μερα για μας που να μπορεσουμε να χαρουμε το θαυμα της καλης εγκυμοσυνης κ της μητροτητας.δεν ξερω αν διαβασες την ιστορια μου. αν ναι ξερεις αλλες τετοιες περιπτωσεις κ καταφεραν να κανουν παιδια?φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xristinaki 25 ας εισαι εσυ ηρεμη κ εγω θα ειμαι εδω για καθε απορια ;) Σου έστειλα κ πμ με τα στοιχειa μου για το fb.

 

miss tonia Φυσικα κ υπαρχουν περιπτωσεις σαν την δικη σου που καταφεραν να κανουν παιδια . Κ μαλιστα με φυσικη συλληψη . Αρκει να μην υπαρχουν αλλα προβληματα , οπως πχ το να μην κανεις ωοθυλακιορρηξια τοσο συχνα .

 

margi Ευχαριστω για την υποστηριξη εχω ξαναδιαβασει την ιστορια σου με το εξωμητριο (κ γενικα το ιστορικο σου) . Το αποφασισα οτι ο,τι ειναι να γινει θα γινει . Πιθανον δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο. Αλλα ακομη κ αν δεν ειναι ολα κ τοσο ροδινα θα το παλεψω . Ειμαστε μαχητριες κ δεν το βαζουμε κατω λεμεεεεεεεεεε! :mrgreen:

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι όντως δέν έχει να κάνει. Αφού φαντάσου και εγώ κάποιες φορές έχω τσίμπηματα αριστερά και ας έχω αφαιρέσει την σαλπιγγα. Έχω καταλήξει ότι είναι ενοχλήσεις πριν την περίοδο αφού πάντα αυτή έρχεται στο τέλος! Αλήθεια δέν θυμάμαι γιατί κάνεις πρόκληση? Κορίτσια εγώ είμαι ήδη στην 3η μέρα περιόδου. Πάμε για τον επόμενο.. Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι όντως δέν έχει να κάνει. Αφού φαντάσου και εγώ κάποιες φορές έχω τσίμπηματα αριστερά και ας έχω αφαιρέσει την σαλπιγγα. Έχω καταλήξει ότι είναι ενοχλήσεις πριν την περίοδο αφού πάντα αυτή έρχεται στο τέλος! Αλήθεια δέν θυμάμαι γιατί κάνεις πρόκληση? Κορίτσια εγώ είμαι ήδη στην 3η μέρα περιόδου. Πάμε για τον επόμενο.. Φιλιά σε όλες!!!

 

Fofi μου αυτα τα ρημαδια τα τσιμπηματα ειναι αστα να πανε! Λες κ το κανουν επιτηδες κ εμφανιζονται μονο τους μηνες που προσπαθω! :evil: Κατα τα αλλα κανω προκληση γτ εχω συνδρομο πολυκυστικων βαριας μορφης . Ολα μου τα χρονια ειχα περιοδο συνολικα 4 φορες τον χρονο . Αντε πιασε εσυ παιδι με γονιμες που χανονται σε ενα διαστημα 3 μηνων . Ασε που πολυ πιθανον πολλοι απο αυτους τους κυκλους να ηταν ανωοθυλακιορρηκτικοι . Χωρις ωαριο πως κανεις παιδι οεο???? Ευτυχως προς το παρον εχω καλη ανταποκριση στα φαρμακα . Ειδικα στον τελευταιο κυκλο! Με τη προκληση κ τα σχετικα φαρμακα μετραω σαν να εχω κυκλο 28 ημερων . Σημερα ειμαι στην 24η μερα . Χοριακη θα κανω την παρασκευη το βραδυ , αν δεν με προλαβει η περιοδος , που δεν το νομιζω γτ παιρνω utrogestan . Μεχρι τοτε ας βρασω στο ζουμι μου :oops:

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Fofi μου αυτα τα ρημαδια τα τσιμπηματα ειναι αστα να πανε! Λες κ το κανουν επιτηδες κ εμφανιζονται μονο τους μηνες που προσπαθω! :evil: Κατα τα αλλα κανω προκληση γτ εχω συνδρομο πολυκυστικων βαριας μορφης . Ολα μου τα χρονια ειχα περιοδο συνολικα 4 φορες τον χρονο . Αντε πιασε εσυ παιδι με γονιμες που χανονται σε ενα διαστημα 3 μηνων . Ασε που πολυ πιθανον πολλοι απο αυτους τους κυκλους να ηταν ανωοθυλακιορρηκτικοι . Χωρις ωαριο πως κανεις παιδι οεο???? Ευτυχως προς το παρον εχω καλη ανταποκριση στα φαρμακα . Ειδικα στον τελευταιο κυκλο! Με τη προκληση κ τα σχετικα φαρμακα μετραω σαν να εχω κυκλο 28 ημερων . Σημερα ειμαι στην 24η μερα . Χοριακη θα κανω την παρασκευη το βραδυ , αν δεν με προλαβει η περιοδος , που δεν το νομιζω γτ παιρνω utrogestan . Μεχρι τοτε ας βρασω στο ζουμι μου :oops:

 

Κουκλάρα μη μασάς. Έχω γνωστή που είχε το ίδιο θέμα με πολυκυστικές και έκανε το ίδιο. Τώρα έχει κόρη 1 έτους. Βέβαια δέν ξέρω αν είχε αλλά θέματα αλλά όπως και να χει πέτυχε! Πάντως οι κράμπες παίζει να είναι και από τις ορμόνες που παίρνεις. Και εγώ πριν από κάτι μήνες που έπαιρνα primolute (είχε αποσταθεροποιηθεί ο κύκλος μετά την αφαίρεση και έχανα αίμα από την 19-20η μέρα) είχα πιο έντονες σουβλιές. Τώρα 2 μήνες που άρχισα να επανέρχομαι νιώθω ενοχλήσεις αλλά ελαφρώς πιο αραιά

Link to comment
Share on other sites

Xristinaki 25 ας εισαι εσυ ηρεμη κ εγω θα ειμαι εδω για καθε απορια ;) Σου έστειλα κ πμ με τα στοιχειa μου για το fb.

 

miss tonia Φυσικα κ υπαρχουν περιπτωσεις σαν την δικη σου που καταφεραν να κανουν παιδια . Κ μαλιστα με φυσικη συλληψη . Αρκει να μην υπαρχουν αλλα προβληματα , οπως πχ το να μην κανεις ωοθυλακιορρηξια τοσο συχνα .

 

margi Ευχαριστω για την υποστηριξη εχω ξαναδιαβασει την ιστορια σου με το εξωμητριο (κ γενικα το ιστορικο σου) . Το αποφασισα οτι ο,τι ειναι να γινει θα γινει . Πιθανον δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο. Αλλα ακομη κ αν δεν ειναι ολα κ τοσο ροδινα θα το παλεψω . Ειμαστε μαχητριες κ δεν το βαζουμε κατω λεμεεεεεεεεεε! :mrgreen:

η δεξια σαλπιγγα ειναι πολυ καλη μου ειπαν.απλα πιστευω οτι πρεπει να κανω ωορρηξια πιο συχνα απο την αριστερη μερια γι αυτο κι επιασα με την πρωτη , εξωμητριο π απεβληθει μετα 1,5 χρονο δεν μπορουσαμε κ μετα εξωσωματικη κ παλι εξωμητριο αριστερα.γινεται τωρα π εφυγε η προβληματικη σσαλπιγγα ν ξυπνησει η αλλη π μαλλον κοιμαται λιγο?κ μηπως ξερετε θα ξανακανω εξωσωματικη τι πιθανοτητες υπαρχουν να μ συμβει απ την αλλη μερια?νομιζω οτι θα ειναι ακομη πιο αυξημενες κ τρεμει η ψυχη μου.δεν θελω ν τ ξαναπερασω ολ αυτα ειναι ο χειροτερος εφιαλτης .μονο εσεις καταλαβαινετε.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Margi μου ,κοπελα μου μην χανεις την υπομονη σου.Εδειξες μεγαλο κουραγιο μεχρι τωρα και σου το λεω απο τα βαθη της καρδιας μου γιατι μπαινω εδω και χρονια στο forum (απο το πρωτο εξωμητριο το 2008) και πραγματικα με την υπομονη σου με βοηθησες να πιστεψω πως θα τα καταφερω μετα απο αυτα που ειχα περασει(δυο εξωμητρια στην ιδια σαλπιγγα μεσα σε 6 μηνες).Τωρα κραταω αγκαλιτσα το θαυμα μου που γεννηθηκε ακριβως πριν ενα μηνα και παρακαλαω να βιωσουν αυτην την υπερτατη ευτυχια και τα υπολοιπα κοριτσια που εζησαν τον ιδιο πονο με εμενα και πιο πολυ εσυ κοπελα μου που περασες τοσα!Πολλα φιλια και να ειστε παντα δυνατες για τον αντρουλη σας ,μα πανω απο ολα για εσας τις ιδιες.

Ελπιδα.

καλημερα.διαβασα οτι ειχες κι εσυ 2 εξωμητρια κα μαλιστα απ την ιδια μερια.τη πρωτη φορα δεν την εβγαλε την σαπλιγγα ε?να σου ζησει το μωρακι σου:-D κ να εχεις παντα τετοιες χαρες:-D.νομιζω οτι μ καταλαβαινεις πολυ κ μπορω ν παρω κουραγιο απ την ιστορια σου.υπαρχει πιθανοτητα να μ συμβει κι αλλη φορα η τωρα π εφυγε η παλιοσαλπιγγα η θα κυλισουν ολα ομαλα?μπορω ν κανω κατι?:?:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω καλα νεα! τελικα δεν πηρα δευτερη γνωμη απο γιατρο μονο συμβουλευτικα μια γεροντισα (μαλλον η μαμα μου συμβουλευτικε την γεροντισα που την εχουμε σε μεγαλη εκτιμιση και εχει ακουσει πολλες τετοιες περιπτωσεις...) και την εκανα την λαμπαροσκοπιση χτες. ολα καλα πηγανε, ξεβουλωσε η υδροσαλπιγγα και ισιωσε η στραβη γεματη συμφυσεις δεξια σαλπιγγα! το τι συμφυσεις ειχε η δηθεν ανοιχτη αλλα στενη σαλπιγγα, το τι ζημια ειχανε κανει τα χλαμυδια... ο γιατρος μας εγραψε αντιβιωση παλι για τα τυχων κρυμμενα χλαμυδια και μολις δουμε οτι ειναι ολα καλα ξεκιναμε προσπαθιες! ελπιζω απο τον αλλο μηνα να ειναι ολα καλα. ηταν πολυ αισιοδοξος ο γιατρος, μας ευχυθηκε να τον παρουμε την συντομα με τα ευχαρισα νεα. τωρα ειμαι σε αδεια για σημερα, στον καναπε με τη κουβερτουλα μου, το τηλεφωνο κοντα, τσαι, το λαπτοπ και οτι βλακεια εχει η τηλεοραση μαλλον θα το δω.

χωρις να το καταλαβετε με βοηθησατε να παρω την αποφαση και να το κανω.

και τωρα εχω δυο βατες σαλπιγγες!!

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Lucciola,

καλή σου ανάρωση και σύντομα εύχομαι να έρθει και το μωράκι. Το σίγουρο είναι ότι είσαι πιο κοντά τώρα....

Μπράβο...να είσαι καλά!!!:D

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...