Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου. Ξέρετε είμαι στην τελευταία εβδομάδα του κύκλου και αρχίζει το κυνήγι των συμπτωμάτων. Ρε τι καλά που θα περάσω πάλι η άτιμη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

fofi μου

και εγώ το ίδιο....παρόλο που για μένα είναι λίγο νωρίς... ξεκίνησα να παρατηρώ...(τι δεν ξέρω):D...παρατηρώ περιμένοντας συμπτώματα -χα! χα! χα!-;)...αλλά είμαι πολύ πιο χαλαρή αυτή τη φορά και όπως είπες και εσύ το διασκεδάζω και ταυτόχρονα μαθαίνω....

Άντε να δούμε....:D

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε για πολύ γέλιο ώρες ώρες. Εγώ τώρα είμαι στην 19η μέρα και έχω κύκλο 25-27 μέρες. Οπότε εκεί γύρω στην 22η 23η αρχίζω.. Αφού παιδάκι μου πιάνω τον εαυτό μου να αυτοχουφτώνω το στήθος μου για να δω αν έχει πρηστεί διαφορετικά και αλλά τέτοια. Μιλάμε για κλινική περίπτωση όχι αστεία. Πάντως και εγώ το έχω πάρει πιο χαλαρά... Πολλά φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ fofi,

ακουσα για μια περίπτωση (φίλη μιας φίλης), που έμεινε έγκυος σε μια φάση όπου δεν είχαν συνευρεθεί πολύ το μήνα εκείνο(1 φορά αν δε κάνω λάθος), σε μια πολύ δύσκολη περίοδο γι'αυτους, αγχωτική και κουραστική, που δεν το περιμένανε με τίποτα. Αυτή δούλευε κανονικά, κουβαλούσε κ.τ.λ. και δεν είχε πάρει είδηση τίποτα...

Τελικά λέω...θα έρθει φυσικά το νινί, αλλά θα έρθει όποτε θέλει εκείνο...χα χα χα...:D...

Κάτι θέλει να μας πει ο ποιητής!!!!;)

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ fofi,

ακουσα για μια περίπτωση (φίλη μιας φίλης), που έμεινε έγκυος σε μια φάση όπου δεν είχαν συνευρεθεί πολύ το μήνα εκείνο(1 φορά αν δε κάνω λάθος), σε μια πολύ δύσκολη περίοδο γι'αυτους, αγχωτική και κουραστική, που δεν το περιμένανε με τίποτα. Αυτή δούλευε κανονικά, κουβαλούσε κ.τ.λ. και δεν είχε πάρει είδηση τίποτα...

Τελικά λέω...θα έρθει φυσικά το νινί, αλλά θα έρθει όποτε θέλει εκείνο...χα χα χα...:D...

Κάτι θέλει να μας πει ο ποιητής!!!!;)

Οποτε θελει αυτο θα ερθει ... αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Και εγω εσκασα ενα καρο λεφτα προσπαθωντας να το φερω πιο γρηγορα αλλα οχιιιιιιιιιιιιιι ηθελε εκεινο να ερθει τη στιγμη που επρεπε και φυσιολογικα.Υπομονη κοριτσια και θα ερθει!!!!!!!Ευχομαι και συντομα για να μην χαλατε και εσεις τα λεφτα σας οπως τα χαλασα και εγω ειδικα τετοιες εποχες!!!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα ισχύει αυτό. Και εγώ όταν έμεινα με το εξωμήτριο δέν το περίμενα καθόλου. Είχα απορροφηθεί με το ψάξιμο σπιτιού και με την επέμβαση για την αφαίρεση της κύστης. Αφού το τεστ το είχα κάνει μόνο και μόνο για το νόμο του Μέρφι (μου έχει τύχει 2 φορές με που κάνω το τεστ να αδιάθετήσω αμέσως!)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, μία φίλη μας από εδώ έμεινε έγκυος και η μία της σάλπιγγα ήταν βουλωμένη! Οπότε, κουράγιο, μονοσάλπιγγες.....Θα έρθει κάποια στιγμή...

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

maela μου

σ'ευχαριστούμε. Έτσι είναι...πολλές φορές γινόμαστε ανυπόμονες, ενώ ίσως αυτό να θέλει μόνο το χρόνο του (κι ας είναι και πολύς!!!):-)

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως το παραδέχομαι: δεν έχω άλλη υπομονή. Μέχρι τα Χριστούγεννα θα προσπαθήσω και μετά θα πάω για εξωσωματική! Επειδή όμως τα οικονομικά μας δεν είναι τόσο καλά για να έρθουμε σε εξειδικευμένο κέντρο στην Αθήνα, μάλλον θα πάμε σε δημόσιο νοσοκομείο. Αρα, οι πιθανότητες είναι απειροελάχιστες για μας.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi μου,

να κάνεις αυτό που αισθάνεσαι καλή μου...

αλλά κυρίως φρόντισε την ψυχολογία σου...Γνωρίζω ότι πέρασες πολλά σε αυτή την ιστορία και δεν είναι καθόλου εύκολο. Και δεν τα λέω αυτά επειδή εγώ είμαι συνεχώς άνετη, ψύχραιμη και υπομονετική. Όχι,δεν είμαι. Αλλά σα να νιώθω ότι περνάς δύσκολα. Να σε παροτρύνω θέλω να μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου...Φρόντισε εσένα πριν κάνεις οτιδήποτε...και όλα θα πάνε καλά, ό,τι κι αν αποφασίσεις...Συγνώμη που πήρα το θάρρος να συμβουλεύσω, στο λεπτό αυτό ζήτημα, αλλά τα λόγια σου με έκαναν να θέλω να ανταποκριθώ με κάποιο τρόπο...:D

Σε φιλώ και εύχομαι να μην χρειαστεί καμμία εξωσωματική:wink:

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΈΝΑ ποτε δεν με ξεχνάει η περίοδος, μου ήρθε τελθκα σήμερα, πάντα στην Ώρα της. Με τέσσερα ωοθηλακια ώριμα και δεν έγινε τίποτα ούτε Αυτό τον μήνα. Δεν ξέρω βρε κορίτσια αλλα δυο Χρόνια προσπαθειών δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα; Όλο και πιο συχνά σκέφτομαι την εξωσωματικη !!! Η ηλικία μου είναι 31 , ! Τι λέτε Εσείς;

Link to comment
Share on other sites

margi μου, μην ανχώνεσαι για το νοσοκομείο αν είναι ιδιωτικό ή δημόσιο, αυτά που λένε για τα ιδιωτικά και εξειδικευμένα κέντρα μη τα πιστεύεις, όλα για τα λεφτά γίνονται, μας παραμυθιάζουν ότι δήθεν είναι κορυφαία, ότι είναι τα καλύτερα και κάνουνε παπάδες!!!! Μόνο για να προσελκύσουν κόσμο και πολλά ευρουλάκια θέλουνε, το πιό σημαντικό για μένα είναι οι γιατροί, να πέσεις σε καλούς και αξιόλογους γιατρούς, αν είσαι με αυτά ευχαριστημένη όλα τα άλλα είναι φούμαρα...εύχομαι ν πάνε όλα καλά:-P

Link to comment
Share on other sites

Angelinaki3

αφού είσαι 31 νομίζω ότι έχεις πολλά περιθώρια ακόμη!!! ;)Δύο χρόνια δεν είναι λίγα, αλλά αν σκεφτείς τις περιπτώσεις που έχουμε ακούσει και διαβάσει...σίγουρα δεν είναι και πολλά!

Έτσι πιστεύω. Αν συντρέχουν και άλλοι λόγοι που να σε οδηγούν σ'αυτή τη λύση δεν ξέρω, πάντως νομίζω ότι μπορείς να προσπαθήσεις για καιρό ακόμη...και να τα καταφέρεις:D

:rolleyes:Whispering:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για την υποστήριξη. Αγγέλινακι, κι εγω μετά το εξωμήτριο 2 χρόνια προσπαθώ. Αισθάνομαι όπως ακριβώς αισθάνεσαι κι εσύ. Την βλέπω την σιχαμένη και μου' ρχεται να ουρλιάξω.....

Πιστευω πως έχασα πολύτιμο χρόνο με όλα τα στραβά που έτυχαν μετά το εξωμήτριο. Επρεπε τότε, να πάω κατευθείαν για εξωσωματική. Ομως έχανα χρόνο....μία να περιμένω 6 μήνες για να κάνω σαλπιγγογραφία, στη συνέχεια να προσπαθήσω 6 μήνες γιατί μετά την σαλπιγγογραφία είναι πιο εύκολο να μείνεις έγκυος ( και καλά!). Μετά τον ένα χρόνο αποτυχίας, άντε να κάνουμε μία υστεροσκόπηση μην σε στείλουμε για εξωσωματική άδικα. Τσουπ! 3 πολύποδες!!!Α, γιαυτό δεν μένεις έγκυος. Να τους βγάλουμε. Ναι, αλλά θα έρθεις σε 3 μήνες να σε δούμε αν καθάρισες και μετά θα κάνεις προσπάθειες. Σε 3 μήνες, α! έχει μείνει ένας πολύποδας σε δύσκολο σημείο. Πρέπει να ξαναμπεις αλλά το νοσοκομείο μας δεν έχει τα ειδικά εργαλεία να σου το βγάλουν.Τράβα σε ιδιωτικό....Στο ιδιωτικό, α! να κάνεις λαπαροσκόπηση. Σου άφησαν λίγη σάλπιγγα από το εξωμήτριο. Αν κάνεις εξωσωματική αργότερα, υπάρχει μεγάλος κίνδυνος νέου εξωμητρίου. Σκαω 3 και χιλιάρικα και τα κάνω όλα. θα προσπαθήσεις 3 μήνες. Αν δεν....τράβα για εξωσωματική! Οι 2 μήνες πέρασαν. Ενας μου απόμεινε. Με την ατυχία που με δέρνει με βλέπετε να τα καταφέρνω; Δεν νομίζω......

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελινάκι, κι εγώ θα σου έλεγα, αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι, να περιμένεις λίγους μήνες ακόμη. Οχι πολύ όμως, για να μην την πατήσεις όπως εγώ.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΈΝΑ ποτε δεν με ξεχνάει η περίοδος, μου ήρθε τελθκα σήμερα, πάντα στην Ώρα της. Με τέσσερα ωοθηλακια ώριμα και δεν έγινε τίποτα ούτε Αυτό τον μήνα. Δεν ξέρω βρε κορίτσια αλλα δυο Χρόνια προσπαθειών δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα; Όλο και πιο συχνά σκέφτομαι την εξωσωματικη !!! Η ηλικία μου είναι 31 , ! Τι λέτε Εσείς;

Δυο χρονια προσπαθειων δεν ειναι λιγα αλλα εγω εκανα 4,5 χρονια και τελικα επιασα φυσιολογικα στα 32,5 χρονια μου.Οποτε θελει υπομονη κοπελα μου γτ ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου κατσει!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΈΝΑ ποτε δεν με ξεχνάει η περίοδος, μου ήρθε τελθκα σήμερα, πάντα στην Ώρα της. Με τέσσερα ωοθηλακια ώριμα και δεν έγινε τίποτα ούτε Αυτό τον μήνα. Δεν ξέρω βρε κορίτσια αλλα δυο Χρόνια προσπαθειών δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα; Όλο και πιο συχνά σκέφτομαι την εξωσωματικη !!! Η ηλικία μου είναι 31 , ! Τι λέτε Εσείς;

 

Angelinaki αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει ειτε με 1 ειτε με 4 . Εγω με ενα ωοθυλακιο , κ αυτο απο προκληση, τον Ιουνιο κ έμεινα , ασχετως της ασχημης καταληξης...Αν τα χρονια προσπαθειων ειναι με σωστες κινησεις , πχ ξερεις ποτε εχεις ωοθ/ξια κ κανενα αλλο προβλημα ουτε εσυ ουτε ο συζυγος , τοτε ναι ειναι ικανο διαστημα για να αρχισεις να σκεφτεσαι την εξωσωματικη . Εγω τον Δεκεμβριο κλεινω 2 χρονια οτι να 'ναι προσπαθειων . Ολο το 2010 ειχα 4 φορες ολο κ ολο περιοδο . Ουτε προκληση εκανα , ουτε παρακολουθηση , ουτε τιποτα. Μονο ελευθερες επαφες οταν κ εφοσον το θελαμε . Απο εκει κ περα ολως περιεργως το 2011 μεχρι κ τον Μαιο που ηταν η τελευταια περιοδος πριν ττην εγκυμοσυνη , αδιαθετουσα κανονικοτατα σχεδον καθε μηνα (30 ± 3) . Απο μονο του . Χωρις φαρμακα . Αλλα νινι ολους αυτους τους μηνες πουθενα. Τελικα αρχες Ιουνιου εμεινα με την πρωτη κ μοναδικη προκληση που εκανα ποτε στη ζωη μου . Ηταν ομως απο την αριστερη καλη μερια το ωοθυλακιο μου , σε αντιθεση με τωρα . Απο την μια σκεφτομαι πως αν ολα πηγαιναν καλα κ δεν παλινδρομουσε , την προηγουμενη εβδομαδα θα ειχα κανει τον υπερηχο β-επιπεδου :roll: Απο την αλλη λεω πως οτι εγινε , εγινε κ καθε πραγμα γινεται για καποιο λογο . Αυτο που νιωθω τωρα ειναι λυπη αναμεικτη με ελπιδα . Σημερα ολη μερα ποναω λογω ωοθυλακιορρηξιας , αλλα ξερω οτι οσες επαφες κ αν εχω , οσο χαλαρα κ αν κατσω στο κρεβατι μου μετα απο αυτες για να βοηθησω το σπερμα, οσο κ αν ελπιζω μεχρι τις 19 που υποτιθεται οτι θα μου ερθει , σοβαρες ελπιδες δεν εχω.... :oops:

 

Συμπερασμα : Αν σε θελει θα σου κατσει...Μονο υπομονη κοριτσια !

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για την υποστήριξη. Αγγέλινακι, κι εγω μετά το εξωμήτριο 2 χρόνια προσπαθώ. Αισθάνομαι όπως ακριβώς αισθάνεσαι κι εσύ. Την βλέπω την σιχαμένη και μου' ρχεται να ουρλιάξω.....

Πιστευω πως έχασα πολύτιμο χρόνο με όλα τα στραβά που έτυχαν μετά το εξωμήτριο. Επρεπε τότε, να πάω κατευθείαν για εξωσωματική. Ομως έχανα χρόνο....μία να περιμένω 6 μήνες για να κάνω σαλπιγγογραφία, στη συνέχεια να προσπαθήσω 6 μήνες γιατί μετά την σαλπιγγογραφία είναι πιο εύκολο να μείνεις έγκυος ( και καλά!). Μετά τον ένα χρόνο αποτυχίας, άντε να κάνουμε μία υστεροσκόπηση μην σε στείλουμε για εξωσωματική άδικα. Τσουπ! 3 πολύποδες!!!Α, γιαυτό δεν μένεις έγκυος. Να τους βγάλουμε. Ναι, αλλά θα έρθεις σε 3 μήνες να σε δούμε αν καθάρισες και μετά θα κάνεις προσπάθειες. Σε 3 μήνες, α! έχει μείνει ένας πολύποδας σε δύσκολο σημείο. Πρέπει να ξαναμπεις αλλά το νοσοκομείο μας δεν έχει τα ειδικά εργαλεία να σου το βγάλουν.Τράβα σε ιδιωτικό....Στο ιδιωτικό, α! να κάνεις λαπαροσκόπηση. Σου άφησαν λίγη σάλπιγγα από το εξωμήτριο. Αν κάνεις εξωσωματική αργότερα, υπάρχει μεγάλος κίνδυνος νέου εξωμητρίου. Σκαω 3 και χιλιάρικα και τα κάνω όλα. θα προσπαθήσεις 3 μήνες. Αν δεν....τράβα για εξωσωματική! Οι 2 μήνες πέρασαν. Ενας μου απόμεινε. Με την ατυχία που με δέρνει με βλέπετε να τα καταφέρνω; Δεν νομίζω......

Και γω αυτα φοβάμαι margi μου, φοβάμαι μην χάσω χρόνο και τελικά καταλήξω Πάλι στην εξωσωματικη , οπότε στο τέλος να Έχω περάσει ψυχικό κόστος χώρις να ήταν απαραίτητα , με καταλαβαίνεις ε; Γιαυτο σκεφτομαι την εξωσωματικη,με καταλαβαίνεις φαντάζομαι; Όσο γοα τα δυο Χρόνια δεν Έχω κάνει συστηματικές προσπάθειες, ούτε παρακολουθουσα την ωορηξια, αλλα το εξωμητριο ρε γ...τω ήρθε Τόσο ευκολα χωρις καν να το σχεδίασω,σκέψου Ποσο με ρίχνει Αυτό το γεγονός!

Link to comment
Share on other sites

lucciola μου, χωρίς να θέλω να σε αγχώσω για άλλη μια φορά, ο γιατρός σου σου έχει πει τα ποσοστά "ξεβουλώματος" της σάλπιγγας μετά τη λαπαροσκόπηση; Ή σου έχει πει τα ποσοστά επιτυχίας σύλληψης μετά από χειρουργείο στη σάλπιγγα; Ψάξε και λίγο στο ίντερνετ να δεις ,για να μη σου τα λέω εγώ. απλώς ξέρεις τι γίνεται, είμαστε σ' ένα φόρουμ, προσπαθούμε να βοηθήσουμε η μία την άλλη... δε γνωρίζω το γιατρό σου, αλλά από αυτά που διαβάζω ελπίζω να μην ανήκει στις περιπτώσεις γιατρών που προσπαθούν να εκμεταλλευτούν την λαχτάρα να αποκτήσει κάποιος παιδί. Δε θα ήταν κακό να ρωτήσεις τη γνώμη δεύτερου γιατρού...

Σε φιλώ και προσοχή... μην ψαρώνεις...

Link to comment
Share on other sites

Για τα υπόλοιπα κορίτσια που νιώθω την αγωνία τους να πω να μη φοβούνται την εξωσωματική και να μη φοβούνται να απαιτήσουν από το γιατρό τους την προσπάθεια έστω 1 φορά εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο, γιατί κερδίζετε δύο πράγματα: δεν παίρνετε ορμόνες και είναι πολύ πιο οικονομική!!!! Μην ακούτε αυτά περί ποσοστών επιτυχίας!Αν είναι να συμβεί θα συμβεί και με το 1 εμβρυάκι, ειδικά σε γυναίκες που έχουν μείνει ήδη έγκυες και το πρόβλημά τους είναι οι σάλπιγγες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου. Ξέρετε είμαι στην τελευταία εβδομάδα του κύκλου και αρχίζει το κυνήγι των συμπτωμάτων. Ρε τι καλά που θα περάσω πάλι η άτιμη...

 

 

 

 

________________________________

Diablo 3 Items | Diablo 3 Gold | Diablo 3 News

Link to comment
Share on other sites

Για τα υπόλοιπα κορίτσια που νιώθω την αγωνία τους να πω να μη φοβούνται την εξωσωματική και να μη φοβούνται να απαιτήσουν από το γιατρό τους την προσπάθεια έστω 1 φορά εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο, γιατί κερδίζετε δύο πράγματα: δεν παίρνετε ορμόνες και είναι πολύ πιο οικονομική!!!! Μην ακούτε αυτά περί ποσοστών επιτυχίας!Αν είναι να συμβεί θα συμβεί και με το 1 εμβρυάκι, ειδικά σε γυναίκες που έχουν μείνει ήδη έγκυες και το πρόβλημά τους είναι οι σάλπιγγες!!!

 

Mammy 30, θα ήθελα να ρωτήσω για την εξωσωματικη σε φυσικό κύκλο; Τι ακριβώς είναι; Είναι αλήθεια ότι δεν παίρνεις ορμονες; Και σε τι τιμές κυμαίνεται; Τι εννοείς οικονομικά ; ΕΜΈΝΑ με ενδιαφέρει το θέμα. Και όσον αφορά την ΄΄κανονική΄΄ εξωσωματικη , Ποσο κοστίζει; Εγώ δεν Έχω ιδέα Από αυτα τα πράγματα! ΕΣΥ νομίζω πως έχεις κάνει εξωσωματικη , σωστά; Εγώ φοβάμαι τις παρενέργειες των φαρμάκων σε μένα αλλα και στο εμβρυο. Η δική σου εμπειρία ποια είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!:P:p

 

Είμαι καινούργια στην παρέα...

 

Και εγώ κορίτσια με μια σάλπιγγα μετά από ρήξη εξωμητρίου που έπαθα το καλοκαίρι...

Πριν προσπαθούσαμε, όχι όμως συντονισμένα περίπου 8 μήνες..

Τώρα ξαναμπήκαμε στην μάχη..

Εγώ με αρκετά άγχη θα έλεγα λόγω της μιας σάλπιγγας αλλά διάβασα εδώ πως πολλές κοπέλες τα έχουν καταφέρει...:D

μετά από εξωμήτριο έκανε καμία σαλπιγγογραφία να να δει την άλλη σάλπιγγα αν είναι καλή???

Εμένα ο γυναικολόγος δεν μου είπε κάτι τέτοιο...Μου είπε μετά από 1 χρόνο σωστής προσπάθειας , τότε να κάνω σαλιγγογραφία εγώ και ο καλός μου σπερδοδιάγραμμα...Ο 1 χρόνος εμένα μου φαίνεται βουνό και με βλέπω να πέφτω στα βαριά :lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen: αφού εγώ ήθελα να είμαι έγκυος από χθες που λένε!!! :roll::roll: Έτσι λέω στο 6 μηνο το πολύ να τα κάνουμε αυτά...ούτως η άλλως ανώδυνα είναι...νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...