Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Ηράκλειο Κρήτης


Triferoula

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια !! Εγώ πάντως δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τον ........!

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου. εγω γεννησα στο πεπαγνη με το σηφακη, αλλα εχω ακουσει καλα λογια για τον αγγελακη στο μητερα. σε επομενη εγκυμοσυνη μαλλον θα με αναλαβει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα συμφορουμίτισσες-τες και συντοπίτισσες-τες!

 

Θα ήθελα μια χείρα βοηθείας καθώς ψάχνω ένα καλό άνθρωπο γυναικολόγο, ανεξαρτήτως φύλου, συμβεβλημένο με το ΙΚΑ, με ιατρείο στο Ηράκλειο Κρήτης.

 

Θα προτιμούσα να ξεγεννάει στο Βενιζέλειο, ή διαφορετικά στο ΠΑΓΝΗ, αλλά όχι σε ιδιωτική κλινική.

 

Διάβασα εδώ γνώμες, αλλά δεν βρήκα κάποιον που να πληροί όλα τα κριτήρια...:(

Link to comment
Share on other sites

Miralles αν παρακολουθείς ακόμα το θέμα μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις π.μ. σχετικά με τον .......;Μη γνωρίζουμε μόνο τα καλά...

Έχω ραντεβού μαζί του από βδομάδα, το θέμα μου είναι ότι είμαι ιδιαίτερη περίπτωση μιας και αναζητώ γυναικολόγο να με υποστηρίξει σε φ.τ. μετά από κ.τ.

 

metestaki χτες είχα συζήτηση με μια φίλη που είναι έγκυος. Την παρακολουθεί κάποιος Δημοσθένους στο Βενιζέλειο. Είναι πολύ ευχαριστημένη, είναι -λέει- πολύ λεπτολόγος και αναλαμβάνει και δύσκολες περιπτώσεις. Παλαιότερα ήταν στο ΠΑΓΝΗ με τον Μακρυγιαννάκη (στις εξωσωματικές).

 

Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για Σηφάκη στο ΠΑΓΝΗ και Μανιδάκη. Μου φαίνεται θα επισκεφθώ και τους 3 μέχρι να καταλήξω!:lol: Εκτός κι αν τελικά γεννήσω σπίτι μου!:rolleyes:

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω μιας και είμαι σε αναζήτηση γιατρού σε νοσοκομείο...την πρώτη φορά είχα την Μπαντουβά και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη..όμως προσπαθούμε να αποφύγουμε τα πολλά έξοδα τώρα.. μου έχουν πει για το Δημοσθένους και εμένα αλλά κάτι δεν είχε ακουστεί για τη μαιευτική του Βενιζελείου βρε κορίτσια; είχε κλείσει κιόλας για κάμποσο καιρό...

wy4Sp3.png ek7Sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για Σηφάκη στο ΠΑΓΝΗ και Μανιδάκη. Μου φαίνεται θα επισκεφθώ και τους 3 μέχρι να καταλήξω!:lol: Εκτός κι αν τελικά γεννήσω σπίτι μου!:rolleyes:

Zaxarenia, εγώ γέννησα με το Σηφάκη, έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Αν θες να σου πω λεπτομέρειες σε π.μ.

Για το Μανιδάκη έχω ακούσει και τις 2 πλευρές, εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε.

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε παω σε αντρα γυναικολογο που να με παρακαλουσανε! Πρωτα απ ολα κατι που χει πει ο συζυγος μου που μπαινοβγαινει σε ιδ μαιευτηριο συχνα ειναι πως και μονο το τουπε και ο τροπος που σαν μεγαλοονοματα προσπαθουν να παραγκωνισουν πχ στη σειρα για τον υπερηχο τους μικροτερους ειναι αντιεπαγγελματικο εως ανηθικο.( εχω τυχει σε περιστατικο μπροστα)...κυκλοφορουν στους διαδρομους σαν μεγαλογεωκτημονες που με τα δικα μας τα χρηματα μεγαλωνουν το βιος τους. Εκτος απο αυτο γενικα εχω ενα κολλημα που δεεν ειχα εντοπισει γιατι αλλα σε μια κουβεντα με τη γυναικολογο μου καταλαβα γιατι εμπιστευομαι γυναικα...μου ειπε λοιπον: πιστευεις πως θα σου εκανα κατι που δεν εχω δοκιμασει πρωτα στον εαυτο μου; Και ναι ειναι αληθεια ενας αντρας δε θα καταλαβαινε ποτε πχ τι τσιμπηματα εχεις εκει η τι εννοεις με καθε γυναικολογικο συμπτωμα σου. Αν καποια θελησει το ονομα εΥχαριστως να το δωσω αλλα ειναι σε ιδιωτικο.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Zaxarenia, εγώ γέννησα με το Σηφάκη, έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Αν θες να σου πω λεπτομέρειες σε π.μ.

Για το Μανιδάκη έχω ακούσει και τις 2 πλευρές, εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις και εμένα μερικές πληροφορίες για το Σηφάκη; Είμαι στην 6η εβδομάδα κύησης και θα με ενδιέφερε...μου είπαν όμως από το ΠΑΓΝΗ ότι κανείς γιατρός δε σε αναλαμβάνει πριν τον 3ο μήνα κύησης. Αρχικά κλείνεις ραντεβού στο μαιευτικό ιατρείο μέχρι να προχωρήσει η εγκυμοσύνη και μετά βρισκεις γιατρό..ισχύει; αν ναι δε με ενθουσιάζει η ιδέα να πηγαίνω για υπέρηχο και να μου κάνει υπέρηχο όποιος απλά βρεθεί εκεί.

wy4Sp3.png ek7Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε παω σε αντρα γυναικολογο που να με παρακαλουσανε! Πρωτα απ ολα κατι που χει πει ο συζυγος μου που μπαινοβγαινει σε ιδ μαιευτηριο συχνα ειναι πως και μονο το τουπε και ο τροπος που σαν μεγαλοονοματα προσπαθουν να παραγκωνισουν πχ στη σειρα για τον υπερηχο τους μικροτερους ειναι αντιεπαγγελματικο εως ανηθικο.( εχω τυχει σε περιστατικο μπροστα)...κυκλοφορουν στους διαδρομους σαν μεγαλογεωκτημονες που με τα δικα μας τα χρηματα μεγαλωνουν το βιος τους. Εκτος απο αυτο γενικα εχω ενα κολλημα που δεεν ειχα εντοπισει γιατι αλλα σε μια κουβεντα με τη γυναικολογο μου καταλαβα γιατι εμπιστευομαι γυναικα...μου ειπε λοιπον: πιστευεις πως θα σου εκανα κατι που δεν εχω δοκιμασει πρωτα στον εαυτο μου; Και ναι ειναι αληθεια ενας αντρας δε θα καταλαβαινε ποτε πχ τι τσιμπηματα εχεις εκει η τι εννοεις με καθε γυναικολογικο συμπτωμα σου. Αν καποια θελησει το ονομα εΥχαριστως να το δωσω αλλα ειναι σε ιδιωτικο.

 

 

Είναι κι αυτό μια άποψη...

Αλλά νομίζω ότι οι άντρες (κάποιας ηλικίας...αφού είναι κι η πλειοψηφία)γυναικολόγοι έχουν την απαιτούμενη εμπειρία ώστε να ανταπεξέλθουν σε μια δύσκολη περίπτωση. Γυναίκες γυναικολόγοι υπάρχουν μετρημένες ...:|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

 

Πήγα στο ραντεβού μου με τον Μανιδάκη (είδαμε και το μωρό!) και αφού περίμενα σχεδόν 3 ώρες συζητήσαμε λίγο γενικά περί εγκυμοσύνης και ειδικότερα για την επιθυμία μου για φ.τ. μετά απο κ.τ.

Γενικά φάνηκε ευγενικός και πρόθυμος να βοηθήσει, αλλά αυτό θα το δω και στην πορεία. ΟΙ κοπέλες πάντως που περίμεναν εκεί μαζί μου και τον ξέρουν είχαν να λένε τα καλύτερα!

Για το Σηφάκη σχολιάστηκε ότι ναι μεν είναι καλός σα γιατρός, αλλά ψυχρός και πολύ πολύ πολύ απασχολημένος! Αυτά....όταν έχω νεότερα θα σας πω!

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα1! Ειμαι καινούρια στο φορουμ και δεν ξέρω πως λειτουργεί.Σας διαβάζω βέβαια πολύ καιρό.Ελπίζω κάπου να φτάσει η ερώτηση και να λάβω απάντηση.Θα ήθελα πληροφορίες για τον γυναικολόγο Δημοσθένους στο Βενιζέλειο. Έχω στο ιστορικό μου 2 παλλίνδρομες και 1 εξωμήτρια. Στις πρώτες έγινε απόξεση και στην εξωμήτρια λαπαροσκοπική αφαίρεση στην Αθήνα. Μου είπαν ότι Ηράκλειο δεν κάνουν λαπαροσκοπικές γυναικολογικές επεμβάσεις μόνο λαπαροτομές. Ξέρει καμιά σας κάτι πάνω σ'αυτό?. Ο Δημοσθένους αναλαμβάνει καθέξιν αποβολές? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλο με γνώσεις σε προβλήματα. Έχω απογοητευτεί εντελώς. Σε απλές γέννες όλοι είναι άψογοι.Ας μην ξεχνάμε ότι τις γιαγιάδες μας, οι μεγαλύτερες, τις ξεγέννησαν μαμήδες. Όταν αρχίζουν τα προβλήματα εκεί είναι το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα1! Ειμαι καινούρια στο φορουμ και δεν ξέρω πως λειτουργεί.Σας διαβάζω βέβαια πολύ καιρό.Ελπίζω κάπου να φτάσει η ερώτηση και να λάβω απάντηση.Θα ήθελα πληροφορίες για τον γυναικολόγο Δημοσθένους στο Βενιζέλειο. Έχω στο ιστορικό μου 2 παλλίνδρομες και 1 εξωμήτρια. Στις πρώτες έγινε απόξεση και στην εξωμήτρια λαπαροσκοπική αφαίρεση στην Αθήνα. Μου είπαν ότι Ηράκλειο δεν κάνουν λαπαροσκοπικές γυναικολογικές επεμβάσεις μόνο λαπαροτομές. Ξέρει καμιά σας κάτι πάνω σ'αυτό?. Ο Δημοσθένους αναλαμβάνει καθέξιν αποβολές? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλο με γνώσεις σε προβλήματα. Έχω απογοητευτεί εντελώς. Σε απλές γέννες όλοι είναι άψογοι.Ας μην ξεχνάμε ότι τις γιαγιάδες μας, οι μεγαλύτερες, τις ξεγέννησαν μαμήδες. Όταν αρχίζουν τα προβλήματα εκεί είναι το θέμα...

Γεια!εγω γεννησα και με παρακολουθουσε ο κ .Προκοπακης Προκοπης!εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη γιατι ενω κατεβαινε λοξα το μωρο γεννησα χωρις καν να το καταλαβω και με φυσιολογικο χαρις σαυτον!ειναι πολυ καλος και με πολλες γνωσεις!και κυριως δεν σε αγχωνει το αντιθετο μαλιστα νιωθεις ηρεμια μαζι του!δεν ξερω αν μπορει να σε βοηθησει αλλα δεν χανεις τιποτα να τον επισκεφτεις!ειναι εξαιρετικος ανθρωπος και γιατρος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια!εγω γεννησα και με παρακολουθουσε ο κ .Προκοπακης Προκοπης!εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη γιατι ενω κατεβαινε λοξα το μωρο γεννησα χωρις καν να το καταλαβω και με φυσιολογικο χαρις σαυτον!ειναι πολυ καλος και με πολλες γνωσεις!και κυριως δεν σε αγχωνει το αντιθετο μαλιστα νιωθεις ηρεμια μαζι του!δεν ξερω αν μπορει να σε βοηθησει αλλα δεν χανεις τιποτα να τον επισκεφτεις!ειναι εξαιρετικος ανθρωπος και γιατρος!

 

Πολύ καλός γιατρός. Μιλάω απο προσωπική εμπειρία. Πάνω απο ολα άνθρωπος και καλός επιστήμονας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα και απο μενα. Πριν απο 2 μηνες μετακομισα Ηρακλειο, ειμαι στην 11η εβδομαδα, με παρακολουθει ιδιωτης γυναικολογος, αλλα ειμαι σε αναζητηση γιατρου σε ενα απο τα 2 δημοσια νοσοκομεια της πολης γιατι οι τιμες στα ιδιωτικα μαιευτηρια ειναι απαγορευτικες για την τσεπη μας. Θα συμβουλευατε ΠΕΠΑΓΝΗ ή Βενιζέλιο? Ποιο απο τα 2 εχει καλυτερη φημη? απο γιατρους εχω ακουσει καλα λογια για καποιον Δημοσθενους στο Βενιζελειο. Επισης αν γνωριζει καποια κοπελα. Απογευματινα εχει μονο στο Πανεπιστημιακο, ή και το Βενιζελειο? Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια. Ειμαι καινουρια στην πολη, εκατσε και η εγκυμοσυνη(πρωτη) και εχω αγχωθει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...άκυρο για τον ΚΑβροχωριανό, δε μου κάνει τελικά.

 

mothertobe νομίζω πως καλύτερη φήμη έχει το ΠΑΓΝΗ λόγω καλύτερης μονάδας νοεγνών. Στο Βενιζέλειο υπάρχει ο Δημοσθένους τον οποίο έχει μια γνωστή και είνα πολύ ευχαριστημένη μαζί του, δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί εκεί το σύστημα. Εμένα με παρακολουθεί (προς το παρόν τουλάχιστον) ο Μανιδάκης στο ΠΑΓΝΗ για τον οποίο γενικά ακούονται καλά, αν και τελευταία έχω ακούσει και αρνητικά. Η αλήθεια είναι ότι όσο το ψάχνεις για ένα γιατρό τόσο θα ακούς και από τις δύο πλευρές και νομζίω πως είνα λογικό. Σε όλους θα έχουν τύχει κακές στιγμές, δεν είναι Θεοί.

Ας μην τους θεοποιούμε κι εμείς.... επίσης καλά σχόλια έχω ακούσει για τον Σηφάκη στο ΠΑΓΝΗ, στον οποίο βέβαια γίνεται χαμός!

Καλά κάνεις (κατά την αποψη μου) και αλλάζεις από ιδιώτη σε δημόσιο διότι τουλαχιστον εκεί (πιστεύω, δεν ξέρω με βεβαιότητα) δεν καίγονται και τόσο να σε χώσουν με κ.τ. και έτσι έχεις περισσότερες πιθανότητες για φ.τ. Καλό θα ήταν ααφού είναι το πρώτο σου (και εφόσον το επιθυμείς) να βρεις ένα γιατρό που δε θέτει τις 40 εβοδμάδες ως όριο...κάτι που κάνουν πολλοί! Για να αποφύγεις τεχνητούς πόνους ή/ και κ.τ.

Όπως και να'χει σου εύχομαι τα καλύτερα! Είμαστε και στην ίδια βδομάδα! Που θα κάνεις αυχενική;

 

Φιλικά

Ζαχαρένια

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ μετακόμισα πρόσφατα AΘήβα από Κρήτη..εγώ κάτω είχα τον Ξυλούρη Στέλιο... Που είναι απλά ΚΟΡΥΦΑΊΟΣ!!! Όσες γνωστές έχω στείλει τον λάτρεψαν.. Είναι γνώστης, αισθάνεσαι άνετα κ πολύ οικονομικός... Μέχρι πρόσφατα ξεγεννούσε στο Ασκληπείο αλλα τώρα έφυγε.. Φιλάκια πολλά κ τον συστήνω ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρενια, αυχενικη εχω κλεισει ραντεβου με την ιδιωτη απο τον προηγουμενο μηνα. Θα παω Δευτερα πρωι στο ιατρειο της, και θα με παραπεμψει απ οτι καταλαβα σε καποιο διαγνωστικο κεντρο που ειναι εκει κοντα. Το ιατρειο της ειναι στη Δαιδαλου. Ειμαι παντελως ασχετη απο Ηρακλειο. Το μονο πραγμα που εχω αρχισει υποτυπωδως να μαθαινω ειναι το Γαζι οπου και μενω. Αν γνωριζεις στο πανεπιστημιακο επισκληρηδιο κανουν? Ακουσα οτι σε κανενα δημοσιο στο Ηρακλειο δεν κανουν. Αλλα δεν ξερω αν ειναι φημη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και αποεμένα. Είμαι στην 22η εβδομάδα καιμε παρακολουθεί ο Δημοσθένους. Είναι εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος! Θα τον συνέστηνα ανεπιφύλακτα. Στο παγνη τα πράγματα είναι κάπως πιο "απρόσωπα" και για αυτό το αποφύγαμε. Για αυχενική μείνε μακρυά απο το "Μητέρα" (απαράδεκτος ο γιατρός). Προτίμησε τους Χλαπουτάκη - Παπαμαστοράκη (εξαιρετικοί!!!).

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρενια, αυχενικη εχω κλεισει ραντεβου με την ιδιωτη απο τον προηγουμενο μηνα. Θα παω Δευτερα πρωι στο ιατρειο της, και θα με παραπεμψει απ οτι καταλαβα σε καποιο διαγνωστικο κεντρο που ειναι εκει κοντα. Το ιατρειο της ειναι στη Δαιδαλου. Ειμαι παντελως ασχετη απο Ηρακλειο. Το μονο πραγμα που εχω αρχισει υποτυπωδως να μαθαινω ειναι το Γαζι οπου και μενω. Αν γνωριζεις στο πανεπιστημιακο επισκληρηδιο κανουν? Ακουσα οτι σε κανενα δημοσιο στο Ηρακλειο δεν κανουν. Αλλα δεν ξερω αν ειναι φημη.

 

και εγώ αυτό ξέρω παρά μόνο αν είναι απόλυτη ανάγκη...

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

αναλογα ποιον εχεις στο μητερα για αυχενικη. εγω σε 2 εγκυμοσυνες ειχα συγκεκριμενο ανθρωπο που η γυναικολογος μου μου χε πει "μονο με το συγκεκριμενο θα κανεις υπερηχους"...παρα πολυ καλος στη δουλεια του ηρεμος και απολυτα συνενοησιμος... μου βρηκε θεματακι (μονηρη ομφ. αρτηρια) και το χειριστηκε τελεια μαζι μου χωρις να με φρικαρει...καμια φορα ειναι κατι που δε το βρισκουν-βλεπουν καν...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

αναλογα ποιον εχεις στο μητερα για αυχενικη. εγω σε 2 εγκυμοσυνες ειχα συγκεκριμενο ανθρωπο που η γυναικολογος μου μου χε πει "μονο με το συγκεκριμενο θα κανεις υπερηχους"...παρα πολυ καλος στη δουλεια του ηρεμος και απολυτα συνενοησιμος... μου βρηκε θεματακι (μονηρη ομφ. αρτηρια) και το χειριστηκε τελεια μαζι μου χωρις να με φρικαρει...καμια φορα ειναι κατι που δε το βρισκουν-βλεπουν καν...

 

Αν εννοούμε τον ίδιο και εγώ έχω καλή εμπειρία γενικά από αυτόν.Και εγω μαζί του έκανα όλους τους υπερήχους στην εγκυμοσύνη.Καλό είναι να λέγονται αυτά. Μην τα ισοπεδώνουμε και ολα.:-D

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...