Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Ηράκλειο Κρήτης


Triferoula

Recommended Posts

γεια σας

μου έχουν πει για κάποιο κ. Μακρυγιαννάκη στο μητέρα, τον γνωρίζετε μπορώ να ακούσω κάποια γνώμη? Σύντομα να σας πω ότι πρόσφατα ο γυναικολόγος μου, σε ένα υπέρηχο διαπίστωσε την ύπαρξη μίας κύστης στην αριστερή ωοθήκη και μου είπε πως μάλλον πρόκειται για ενδομητρίωση... με προέτρεψε να κάνω μια μαγνητική για να το δούμε καλύτερα την οποία έχω ήδη κανονίσει. όμως αναζητώ και μία δεύτερη γνώμη γνωρίζεται κάποιον γυναικολόγο στο ηράκλειο με εμπειρία στο θέμα?

 

 

Γεια σου marakimaraki....εγω ειχα τον κ. Ανδρέα Μακρυγιαννακη στην πρώτη μου γέννα....υπέροχος άνθρωπος και επιστήμονας....το εχω συστήσει σε φίλες μου και ειναι κατενθουσιασμένες!!!! Ειναι πολύ ήρεμος ....δεν σε αγχώνει... και κάνει πολύ καλή δουλεια!!! Τώρα στην 2η εγκυμοσύνη εκείνος με παρακολουθεί αλλα δυστυχώς τα οικονομικά μας ειναι τέτοια που θα χρειαστεί πιθανότατα να πάω στο δημόσιο.....και δεν θέλω να τον αποχωριστώ με τίποτα.... :(....χρησιμο το forum έμαθα μερικα ονοματα για ΠΕΠΑΓΝΗ....μα αλήθεια δεν κάνουν επισκληρδιο στα δημόσια???? θέε μου πως αντέξω....

Πριγκίπισσα θα σε αγαπώ ότι και να γίνει!!!!

Mamaccita Madness

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και δεν ξέρω πως λειτουργεί. Μήπως γνωρίζει κάποια ποιοί μαιευτήρες/γυναικολόγοι είναι τώρα στο παγνη στο ηράκλειο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα, πρώτη φορά και ελπίζω να με βοηθήσετε. Εχει κάποια από εσας επισκεφθεί το γυναικολόγο, κ. Μικελάκη στο Ηράκλειο? Εχω ακούσει τα καλύτερα και πριν πάω θέλω να διασταυρώσω πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι απο Χανια και αυχενική διαφάνεια και β' επιπεδου μου έκανε ο Μαλαθράκης στο Ηράκλειο. Καλος και χρυσός ο ιατρός μου αλλά μέχρι ενός σημείου φτάνουν οι ικανοτητες του. Τον Μαλαθράκη μου τον σύστησε άλλος ιατρός και του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Εχει πολύ καλή φήμη ο Μαλαθράκης καθώς και η γυναίκα του

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

geia sas se oles!!!eimai kainourgia kai epeidi arxisame tis prospatheies gia mwraki tha ithela na kanw prwta mia episkepsi se gunaikologo gia na dw an einai ola ok me tin prooptiki na ton kratisw kai meta gia ton toketo.Kserei kamia sas kanenan i kamia pou na einai asklipieio kai na exei empeiria?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα

Θα ήθελα πληροφορίες για γυναικολόγους που υποστηρίζουν τον φυσικό τοκετό στο Ηράκλειο. Εννοώ τοκετό, στον οποίο να έχει η επίτοκος όποια στάση επιθυμεί στο στάδιο των ωδινών (ιδανικά και στο στάδιο των εξωθήσεων), να χορηγούνται φάρμακα μόνο κατόπιν ενημέρωσης και να μην απαιτεί συνεχή παρακολούθηση με καρδιοτοκογράφο, εφόσον αυτό δεν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
geia sas se oles!!!eimai kainourgia kai epeidi arxisame tis prospatheies gia mwraki tha ithela na kanw prwta mia episkepsi se gunaikologo gia na dw an einai ola ok me tin prooptiki na ton kratisw kai meta gia ton toketo.Kserei kamia sas kanenan i kamia pou na einai asklipieio kai na exei empeiria?

 

 

 

γεια σου!εγω ειχα τον Καλέμπουμπα στο Ασκληπειο..ειναι υπεροχος ανθρωπος, τον επελεξα οταν εμαθα οτι ημουν εγκυος γιατι στη πρωτη συναντηση με τον μεχρι τοτε γιατρο μου απογοητευτηκα με τη συμπεριφορα του..ο καλεμπουμπας μας κρατησε εικοσι λεπτα και παραπανω μονο για να μας μιλησει και να μας ενημερωσει..εξαιρετικος στη δουλεια του, ηρεμος και γενικα φανταστικος....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

εγω που δεν ειμαι εγκυος μπορω να διαλεξω ενα γυναικολογο στο παγνη να δουμε καποια προβληματακια μου και να οταν με το καλο μεινω εγκυος να με παρακολουθει μετα?

πως διαλεγω γιατρο και τι πληρωνω?

αυτοι γραφουν εξετασεις εοππυ,πως ειναι το συστημα βρε κοριτσια?

δεν εχω καταλαβει...για βοηθειστε με κι εμενα:confused::(

θα το εκτιμουσα γιατι δε ξερω που να απευθυνθω πια

Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν ειμαι εγκυος μπορω να διαλεξω ενα γυναικολογο στο παγνη να δουμε καποια προβληματακια μου και να οταν με το καλο μεινω εγκυος να με παρακολουθει μετα?

πως διαλεγω γιατρο και τι πληρωνω?

αυτοι γραφουν εξετασεις εοππυ,πως ειναι το συστημα βρε κοριτσια?

δεν εχω καταλαβει...για βοηθειστε με κι εμενα:confused::(

θα το εκτιμουσα γιατι δε ξερω που να απευθυνθω πια

 

γεια σου!! μπορεις να πας το πρωι να ψαξεις να βρεις οποιον επιλεξεις η διαφορετικα να κλεισεις ενα ραντεβου στα απογευματινα που απ'οτι ξερω ειναι γυρω στα 60 ευρω να μιλησεις σε οποιον θες...ναι γραφουν με τον εοππυ φαρμακα και εξετασεις....για σιγουρια παρε να ρωτησεις απευθειας στο παγνη..πες οτι εχεις καποιο γυναικολογικο προβλημα και θα ηθελες συγκεκριμενο γιατρο..πως μπορει να γινει...για το οτι γραφουν ειμαι σιγουρη απλα δε ξερω αν υπαρχει αλλος τροπος για να μη δωσεις την 60αρα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω γυναικολόγο γυναίκα, εδώ στο Ηράκλειο.

Έχω πάει στην Ορφανουδάκη, καλή ήταν όμως θα ήθελα να δοκιμάσω και σε καμία άλλη. Θα ήθελα να δοκιμάσω πιο πολύ σε κάποια πιο νέα.

Ξέρετε καμία?? Και γενικά γυναικολόγο γυναίκα έχετε παει σε καμία να μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η γυναικολόγος μου είναι η Μαρία Ρασιδάκη. Σε εκείνη γέννησα τα 2 μου πρώτα παιδιά στο Βενιζέλειο και μετά στο τρίτο την ακολούθησα στο Μητέρα. Την εμπιστεύομαι απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα 2. Δεν θέλω να γράψω άλλα γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση. Μπορείς να βρεις το τηλ. του ιατρείου της και στο ιντερνετ.

Απλώς σου λέω ότι έχω εμπειρία από άντρα γυναικολόγο και πολύ καλή (Αθήνα) και κακή (Αθήνα) και από γυναίκα γυναικολόγο και καλή (Ηράκλειο) και κακή (Ηράκλειο). Κατέληξα στη Ρασιδάκη. Στο κάτω κάτω δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Καλησπέρα

Θα ήθελα πληροφορίες για γυναικολόγους που υποστηρίζουν τον φυσικό τοκετό στο Ηράκλειο. Εννοώ τοκετό, στον οποίο να έχει η επίτοκος όποια στάση επιθυμεί στο στάδιο των ωδινών (ιδανικά και στο στάδιο των εξωθήσεων), να χορηγούνται φάρμακα μόνο κατόπιν ενημέρωσης και να μην απαιτεί συνεχή παρακολούθηση με καρδιοτοκογράφο, εφόσον αυτό δεν είναι απαραίτητο.

Στελλινα...βρήκες τελικά γυναικολογο στο Ηρακλειο η' Χανια που να είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού? Ψάχνω και εγώ τώρα, είμαι από Ρ'εθυμνο, μου είπαν για κάποιον Χάρη Βαρανάκη στο Ηρακλειο.

Μήπως γνωρίζεις εσύ, κάποια φίλη σου ή.... κάποια άλλη κοπέλα εδώ στο forum?? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στελλινα...βρήκες τελικά γυναικολογο στο Ηρακλειο η' Χανια που να είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού? Ψάχνω και εγώ τώρα, είμαι από Ρ'εθυμνο, μου είπαν για κάποιον Χάρη Βαρανάκη στο Ηρακλειο.

Μήπως γνωρίζεις εσύ, κάποια φίλη σου ή.... κάποια άλλη κοπέλα εδώ στο forum?? Ευχαριστώ

 

Λίγο μακρυά δεν είναι το Ηράκλειο; Στα Χανιά πάντως που είμαι εγώ οι νοσοκομειακοί είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και κάποιοι ιδιώτες φυσικά.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στελλινα...βρήκες τελικά γυναικολογο στο Ηρακλειο η' Χανια που να είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού? Ψάχνω και εγώ τώρα, είμαι από Ρ'εθυμνο, μου είπαν για κάποιον Χάρη Βαρανάκη στο Ηρακλειο.

Μήπως γνωρίζεις εσύ, κάποια φίλη σου ή.... κάποια άλλη κοπέλα εδώ στο forum?? Ευχαριστώ

 

Εγώ, εγώ! Ο γυναικολόγος μου τα τελευταία χρόνια! Γέννησα φυσιολογικά με επισκληρίδιο, αλλά υπήρχε και η δυνατότητα φυσικού τοκετού σε περίπτωση που επιθυμούσα. Απίστευτη εμπειρία, εχω να πω μόνο τα καλυτερα! Μαζι με το γιατρό σε παρακολουθεί και δική του μαία, η οποία σε προετοιμάζει πρακτικά για τον τοκετό!

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σε όλες θα ήθελα τη βοήθεια σας μετακόμισα πρόσφατα στο Ηράκλειο της Κρήτης και ψάχνω ένα κάλο γυναικολόγο που να είναι στο ΙΚΑ γιατί χρήματα για ιδιωτικό δεν υπάρχουν έχω εδώ και χρόνια ένα μικρόβιο που λέγετε ουρεοπλασμα και θέλω να μου δώσει θεραπεία και να με παρακολουθήσει γιατί θέλω να κάνω προσπάθειες για να μείνω έγκυος προσπαθώ πολλά χρόνια με τον άντρα μου άλλα δεν έχει βγει πουθενά ευχαριστώ και περιμένω τις απαντήσει σας με αγωνιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα...ψαχνω γυναικολογο (κατα προτιμηση γυναικα) στο ΠΑΓΝΗ η ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ.. ειμαι στο 2 μηνα εγκυμοσυνης ..τωρα παω σε ιδιωτη αλλα απο τον επομενο μηνα θελω να βρω σε δημοσιο οπου και θελω να γεννησω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας και απο μένα !!

Μεγάλο μπέρδεμα οι γιατροί στα δημόσια νοσοκομεία ρε παιδιά.. Τις προάλλες πήγα σε απογευματινά ιατρεία στο Παγνη, είχα ραντεβού με κάποιον Κουτρουλάκη, είχα ραντεβού στις 6 και μπήκα 9, πλήρωσα 40Ε, ο οποίος τελικά δεν μπορεί να με αναλάβει επειδή τον Αύγουστο θα έχει άδεια που θα γεννήσω εγώ και μου είπε να με στείλει στον Μανιδάκη. Έχω ραντεβού στις 28/1 με τον Δημοσθένους στο Βενιζέλειο. Δεν ξέρω τι να κάνω. Ακουω τα μύρια αυτές τις μέρες. Οτι δεν είναι καλό το Βενιζέλειο, οτι είναι καλύτερο το Παγνη.. Κρίμα που ο δικός μου γυναικολόγος είναι σε ιδιωτικό, κρίμα που υπάρχει η κρίση !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

βρίσκομαι κι εγώ στην ίδια φάση...

Ακούω καλά λόγια για Μανιδάκη (ΠΑΓΝΗ) και Δημοσθένους (Βενιζέλειο).

Όποια κοπέλα μπορεί, παρακαλώ ας μας διαφωτίσει!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα polla!!!με το καλό να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!εγώ διανύω τη 34η εβδομάδα της δεύτερης εγκυμοσύνης μου και με παρακολουθεί ο κύριος Μανιδάκης στο Πεπαγνή.και στη πρώτη κορούλα μου αύτός με παρακολουθούσε και με ξεγέννησε..είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.και έχω ακούσει και για τον Δημοσθένους στο βενιζελειο καλά λόγια...αν έχεις ενδοιασμό μπορείς να κλέίσεις ραντεβου να σε δουν και οι δυο και όποιος σου εμπνέει περισσότερη εμπιστοσύνη να παραμέινεις σε αυτόν..ξερεις ειναι και θεμα ανθρωπου καμια φορα...ολα παίζουν ρόλο..παντως και οι δυο ειναι καλοί γιατροί..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βρίσκομαι κι εγώ στην ίδια φάση...

Ακούω καλά λόγια για Μανιδάκη (ΠΑΓΝΗ) και Δημοσθένους (Βενιζέλειο).

Όποια κοπέλα μπορεί, παρακαλώ ας μας διαφωτίσει!!!

 

Γειά σου polla !

 

Μετά απο πολύ ψάξιμο, κατέληξα στον Δημοσθένους στο Βενιζέλειο. Μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη και ήταν πολύ αναλυτικός... Με το καλό το μωράκι σου σου εύχομαι ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα και παλι θα ηθελα να σας ξανα ρωτησω για γυναικολογο στο ηρακλειο κρητης που να ειανι με τον εοπυ εχω κλησει σηεμρα ραντεβου με τον Βασιλακη μηχαηλ αλλα δυστιχως θα παω ιδιωτικα γιατι δενε χει ραντεβου με εοπυ.μηπως ξερει ακποια ποσο περνη επισκεψη και εαν ειναι καλος γιατρος?η εαν εχετε να μου προτινετε καποιον αλλον.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...