Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Ηράκλειο Κρήτης


Triferoula

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!

Γέννησα πριν 1,5 χρόνο περίπου στο Μητέρα με τον Βασιλάκη και ήμουν πολύ ευχαριστημένη.Σίγουρα και στην επόμενη θέλω τον ίδιο, αρκεί να αντέχει η τσέπη τη γέννα σε ιδιωτικό! Επίσης ξέρω πολλές κοπέλες που είχαν τον Αγγελάκη και απ' ό,τι έχω ακούσει εκτός από πολύ καλός γιατρός και γλυκύτατος άνθρωπος, είναι αρκετά οικονομικός.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα....

 

Θα ήθελα επειγόντως τις συμβουλές σας! :D

 

Η ερώτησή μου είναι σαφής:

Εκτός από το Μανιδάκη, ποια άλλα ονόματα μαιευτήρων συστήνετε στο ΠΑΓΝΗ;

 

Παρακαλώ στείλτε μου όσες έχετε πρόσφατη εμπειρία.

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

up

Κορίτσια καλησπέρα....

 

Θα ήθελα επειγόντως τις συμβουλές σας! :D

 

Η ερώτησή μου είναι σαφής:

Εκτός από το Μανιδάκη, ποια άλλα ονόματα μαιευτήρων συστήνετε στο ΠΑΓΝΗ;

 

Παρακαλώ στείλτε μου όσες έχετε πρόσφατη εμπειρία.

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

 

Please, καμιά;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εγω παντως δε παω σε αντρα γυναικολογο που να με παρακαλουσανε! Πρωτα απ ολα κατι που χει πει ο συζυγος μου που μπαινοβγαινει σε ιδ μαιευτηριο συχνα ειναι πως και μονο το τουπε και ο τροπος που σαν μεγαλοονοματα προσπαθουν να παραγκωνισουν πχ στη σειρα για τον υπερηχο τους μικροτερους ειναι αντιεπαγγελματικο εως ανηθικο.( εχω τυχει σε περιστατικο μπροστα)...κυκλοφορουν στους διαδρομους σαν μεγαλογεωκτημονες που με τα δικα μας τα χρηματα μεγαλωνουν το βιος τους. Εκτος απο αυτο γενικα εχω ενα κολλημα που δεεν ειχα εντοπισει γιατι αλλα σε μια κουβεντα με τη γυναικολογο μου καταλαβα γιατι εμπιστευομαι γυναικα...μου ειπε λοιπον: πιστευεις πως θα σου εκανα κατι που δεν εχω δοκιμασει πρωτα στον εαυτο μου; Και ναι ειναι αληθεια ενας αντρας δε θα καταλαβαινε ποτε πχ τι τσιμπηματα εχεις εκει η τι εννοεις με καθε γυναικολογικο συμπτωμα σου. Αν καποια θελησει το ονομα εΥχαριστως να το δωσω αλλα ειναι σε ιδιωτικο.

 

Καλησπέρα και καλές γιορτές.

Έχουν περάσει βέβαια 3 χρόνια από το μήνυμα σου:P αλλά αν μπορείς πες μου το όνομα αυτής της γυναικολόγου και που δουλεύει, γιατί και εγώ προτιμώ γυναίκες. Δεν βλέπω να ακούγονται και πολλές 'καλές', αλλά μου άρεσε αυτό που σου είπε οπότε θα ήθελα να τη δω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα!!!! θα ηθελα να μου προυεινετε μια καλη γυναικα γυναικολογο στο ηρακλειο.. ειμαι στη προσπαθεια για μωρακι και θελω μια φιλικη και ζωηρη που να μπορω να την εμπιστευτω..οχι σε δημοσιο..σε ιδιωτικο και κυριως προτιμω στο ασκληπιειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

Καλημέρα κορίτσια, είμαι καινούργια στο forum ..ψάχνω για έναν καλό γυναικολόγο μαιευτήρα,διάβασα πολλά σχόλια και κατέληξα στους Αγγελακης , Προκοπάκη, Σηφάκη , μανιδακη. Θα ήθελα την γνώμη σας όσες γνωριζετε κάποιους από αυτούς (τεχνική, αμοιβές,....) ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Καλησπέρα, είμαι καινούργια στο φόρουμ. Μένω στο Ηράκλειο και ψάχνω έναν αξιόπιστο και έμπειρο γυναικολόγο σε σχέση με προβλήματα υπογονιμότητας. Συγκεκριμένα προσπαθώ να καταλάβω μετά από διάφορες "κακές" ορμονολόγικές εξετάσεις, κατά πόσο επείγει να ξεκινήσω εξωσωματική, καθώς οι "κακές" αυτές τιμές ήταν πολύ ξαφνικές. Μήπως έχει κάποια από εδώ να μου προτείνει κάποιον γυναικολόγο που μπορεί να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημερα σας,

Ψαχνω γυναικα γυναικολογο και θα ηθελα να μου πειτε καποια καλη...Εχω ακουσει για την κ. Μαραζακη Μάρα...Αν γνωριζετε κατι θα ηθελα να μαθω.... Ή αν καποια εχει γεννησει με τη συγκεκριμενη γιατρο θα θελα να μου πει λεπτομερειες....

Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 6 months later...

Καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό μου ανακοίνωσε η κοπέλα μου ότι είναι έγκυος, η ερώτηση μου ποια είναι.

Γνωρίζει κάποιο μέλος για καλό μαιευτήρα στο Ηράκλειο Κρήτης όπου  να ξεγεννά στο δημόσιο νοσοκομείο Ηρακλείου Κρήτης?  

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι,

εμαθα ο΄τι στο Βενιζελειο είναι ο Ματαλλιωτάκης  και ο Δημοσθένους μήπως έχουμε τηλεφωνα επικοινωνίας με τον καθένα και ποια η γνωμη σας για τον Ματαλλιωτάκη και για το Δημοσθένους

ακόμα ποια η εμπειρία σας απο την γεννα  στο Βενιζελειο, καλυτερα ιδιωτικό?

 

ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

 καλησπέρα.γενναω αρχές του 2020 κ ήθελα να ρωτησω αν έχετε υπόψιν σας καλό γυναικολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο του Ηρακλείου κ ποιο νοσοκομείο από τα δύο προτιμάτε.ενδιαφερομαι για vbac...θα εκτίμησα τις απαντήσεις σας καθώς δεν έχω ιδέα.ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα από Ηράκλειο Κρήτης. Είμαι νέο μέλος, μαμά μεγάλου πια παιδιού . Είμαι 46 ετών . Εχει ξεφύγει πια το μυαλό μου από γέννες,εξετάσεις εγκυμοσύνης κλπ αλλά μία γυναίκα χρειάζεται τον γυναικολόγο σε όλες τις ηλικίες και για πολλά θέματα . Είμαστε λίγο περίπλοκα όντα .Αντιμετωπίζω λοιπόν ένα πρόβλημα με μία κύστη στην ωοθήκη η οποία δεν υποχωρεί εδώ και τρία με τέσσερα χρόνια . Εχει καλή μορφή ,ελέγχουμε και την ca125 και είναι οκ αλλά καλό θα ήταν να αφαιρεθεί πριν μπω εμμηνόπαυση . Μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα να μου συστήσει χειρούργο γυναικολόγο σε δημόσιο (κατά προτίμηση) νοσοκομείο για λαπαροσκοπική αφαίρεση; Μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να ταξιδέψω Αθήνα λόγω αυξημένων επαγγελματικών κ οικογενειακών υποχρεώσεων και φοβάμαι πολύ να απομακρυνθώ από την οικογένειά μου, εκτός φυσικά αν είναι ανάγκη.Ευχαριστώ πού εκ των προτέρων κ εύχομαι στην κάθε μια από εσας ότι το καλύτερο .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10/9/2019 at 2:02 ΠΜ, ελενη κα είπε:

Καλησπέρα από Ηράκλειο Κρήτης. Είμαι νέο μέλος, μαμά μεγάλου πια παιδιού . Είμαι 46 ετών . Εχει ξεφύγει πια το μυαλό μου από γέννες,εξετάσεις εγκυμοσύνης κλπ αλλά μία γυναίκα χρειάζεται τον γυναικολόγο σε όλες τις ηλικίες και για πολλά θέματα . Είμαστε λίγο περίπλοκα όντα .Αντιμετωπίζω λοιπόν ένα πρόβλημα με μία κύστη στην ωοθήκη η οποία δεν υποχωρεί εδώ και τρία με τέσσερα χρόνια . Εχει καλή μορφή ,ελέγχουμε και την ca125 και είναι οκ αλλά καλό θα ήταν να αφαιρεθεί πριν μπω εμμηνόπαυση . Μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα να μου συστήσει χειρούργο γυναικολόγο σε δημόσιο (κατά προτίμηση) νοσοκομείο για λαπαροσκοπική αφαίρεση; Μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να ταξιδέψω Αθήνα λόγω αυξημένων επαγγελματικών κ οικογενειακών υποχρεώσεων και φοβάμαι πολύ να απομακρυνθώ από την οικογένειά μου, εκτός φυσικά αν είναι ανάγκη.Ευχαριστώ πού εκ των προτέρων κ εύχομαι στην κάθε μια από εσας ότι το καλύτερο .

Καλησπέρα! Η καλύτερη γιατρός γι αυτές τις περιπτώσεις είναι η Βαρδακη Ελπίδα! Δεν είναι σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν ξέρω αν γίνονται λαπαροσκοπικά γυναικολογικές επεμβάσεις σε δημόσιο! Μπορείς να πάρεις μια γνώμη! Είναι από τις καλύτερες στο τομέα αυτό!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπερα σας!

Είμαι και εγώ καινούργια στο φόρουμ,μένω στο Ηράκλειο Κρήτης με αυτοάνοσο Σελ τον τελευταίο χρόνο και επιδιώκω μέσα στο επόμενο τρίμηνο να μείνω έγκυος!

Έχετε κάποιον γυναικολόγο που να γνωρίζετε σε ειδικές τέτοιες δύσκολες περιπτώσεις να μου προτείνετε?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...