Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

γεια σας παιδια θελουμε να ζητησουμε την βοηθεια σασ. ειμαστε ζευγαρι .τασοσ 44 χρονων και μενια 38 χρονων.εγω με χαμιλο αριθμο σπερματοζωαριων και H μενια μετα απο ενα εχωμητριο kai αφαιρεσει και τισ δυο σαλπιγγεσ εφοσον η μια ηταν ειδει βουλομενη ξεκεινησαμε τισ προσπαθειεσ για εχοσωματικη ....7 συνολο κοριτσια.. 5 σε μεγαλο νοσοκομειο δημοσιο στην θεσαλια 1 σε ιδιωτικο νοσοκομειο στιν αθηνα...(ολεσ χωρισ επυτιχεια και η τελευταια πριν 2 μηνεσ στον πειραια..η πρωτη φορα που ο γιατροσ ηταν αψογοσ και ανθρωποσ προπαντων μαζι μασ..στιν τελευταια μασ προσπαθεια ,,χωριακη η πρωτη 37 η 2 57 η 3 876 ουαοοοοοοο.....κοριτσια τρελαθηκαμε....μετα απο 5 χρονια προσπαθεισ και 7 εχωσοματικεσ ειπαμε επειτελουσ θα εχουμε μωρακι..αλλα.....μασ πιανουν ξαφνηκα πονοι...εισαγωγη στο νοσοκομειο..εχετασεισ γενικεσ εματοσ και χωριακησ...και.....η μεγαλη απογοητευση για μια ακομη φορα...τριτη εβδομαδασ εγκιμοσινησ μολισ αρχεισε να σχηματειζετε ο σακοσ...φανεικε στον υπερηχο και χωριακη 1300 και τιν επομενη μερα αρχεισε να πεφτει 960 μετα 670-380-και προχθεσ 180 σταματησαμε τα φαρμακα πλεον (ετσι μασ ειπαν οι γιατροι).τελικο αποτελεσμα παλινδρομησε.......καταλαβενετε οτι χασαμε την γη κατω απο τα ποδιασ μασ..και ειμαστε σιγουροι οτι μασ καταλαβενετε..καιρο τωρα διαβαζουμε τισ ιστορεισ σασ τισ αποφεισ σασ και να ξερετε οτι βοηθατε πολυ κοσμο που σασ διαβαζει..εμεισ κοριτσια γραφουμε για πρωτη φορα εδω..ζειταμε ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ..θελουμε να ξαναπρωσπαθησουμε..αλλα τα οικονομικα μασ πλεον ειναι σε αθλια κατασταση..οποια κοπελα εχει περησεμα PURENGON και μπορει να μασ το δωσει (να τα αγορασουμε ζειταμε)γιατι οπωσ ξερετε εξω ειναι πανακριβο..θα μασ διευκολεινε παρα πολυ.σασ παρακαλω ξερουμε οτι μπορειτε να καταλαβετε τον καιμο μασ και τον πονο μασ.οποισ μπορει να μασ βοηθειση θα του ειμαστε ευγνομων ...μασ εχει μεινει ενα κουτι PURENGON ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 3 ΣΙΓΟΥΡΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΕΙΣΤΟΥΜΕ .ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΩΜΑΣΤΕ ΚΑΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΘΗΜΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ..ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΠΕΙΚΙΝΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ..ΑΝ ΝΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ..ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΕΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας,

μολις εχω ξεκινησει τις ενεσεις για εξωσωματικη-μακρυ πρωτοκολο.Δεν εχουμε προβλημα ουτε εγω ουτε ο καλος μου-αλλα δυστυχως και στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες ημασταν ατυχοι.Ξερει καμια τι πιθανοτητες εχουμε να πετυχει μα την πρωτη φορα?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΠΡΟΣΠΑΘΙΕΣ Η ΠΡΩΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΗΝ 9η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΠΙΔΗ ΕΧΑ ΤΟΝ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΑΔΙΟΥ ΣΑΚΟΥ.Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΑΜΗΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΗΔΕΝΗΣΕ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΞΕΚΗΝΗΣΩ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΜΒΡΥΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΝΩ 3 ΜΕ 4 ΩΑΡΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗΝ ΜΕ ΤΑΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΣΘΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΡΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΩΣΕΙ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΩΑΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΕΧΕΙ ΣΒΗΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΑΡΧΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΠΡΟΣΠΑΘΙΕΣ Η ΠΡΩΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΗΝ 9η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΠΙΔΗ ΕΧΑ ΤΟΝ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΑΔΙΟΥ ΣΑΚΟΥ.Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΑΜΗΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΗΔΕΝΗΣΕ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΞΕΚΗΝΗΣΩ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΜΒΡΥΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΝΩ 3 ΜΕ 4 ΩΑΡΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗΝ ΜΕ ΤΑΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΣΘΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΡΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΩΣΕΙ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΩΑΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΕΧΕΙ ΣΒΗΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΑΡΧΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα,

Ισως καποιες με θυμουνται μιας και εχω γραψει και παλιοτερα τις ιστοριες μου. Παρτε κουραγιο γιατι εγω με χειρουργημενες σαλπιγγες πολύ λίγα ωάρια και με πολύ επιμονη και υπομονη ειμαι εγκυος ξανα μετα απο φυσικούς κύκλους χθες πήρα την θετική χοριακή και πετάω, ευχαριστω το θεό και προσεύχομαι να με αξιώσει να κρατήσω ενα ακόμη γερο παιδι στα χερια μου σε 8 μήνες.

Mην απογοητευστε διαβαστε τι εχω κάνει.

2008 1η εξωσωματική μεταφορα 2 εμβρυων - θετική χοριακή παλλινδρομησε

2008 2η εξωσωματική δυστυχως στο Ελενα - μονο ενα εμβρυο Αρνητικό

2009 3η εξωσωματική σε ιδιωτη στον Πειραι - 4 ωαρια γονιμοποιηθηκαν και προχωρησαν τα 3 ενα εκ των οποιων ειναι το κοριτσακι μου!!!! θετική χοριακη 140 μοναδων.

2010 Γεννησα την μικρη μου.

2011 Εξωσωματική παλι 4 ωαρια γονιμοποιηθηκαν ολα βαλαμε 3 - Αρνητική χοριακή

2012 Εξωσωματική 3 ωαρια μόνο γιναν ολα εμβρυα προχωρησαν σε βλαστοκύστες παλι Αρνητική χοριακή

2012 Διεγερση ωοληψια δεν πήραμε τίποτα 2 ωαρια χαλια.

2012 Ιουνιος αποφασιζουμε με το γιατρο να μην ξαναπαρω φαρμακα και να παιρνουμε ενα ωαριο το μήνα να το γονιμοποιούμε και να το καταψύχουμε, πήραμε 4 σε διαστημα 6 μηνων.

2013 Ιανουαριος 17 του μηνα του Αγ. Αντωνιου Εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων και ενός φρέσκου και χθες πηρα ΘΕΤΙΚΟΟΟΟΟ!!!

ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΘΕΛΕΙ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΠΙΜΟΝΗ ΠΙΣΤΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!:P

DyHbm8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΠΡΟΣΠΑΘΙΕΣ Η ΠΡΩΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΗΝ 9η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΠΙΔΗ ΕΧΑ ΤΟΝ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΑΔΙΟΥ ΣΑΚΟΥ.Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΑΜΗΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΗΔΕΝΗΣΕ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΞΕΚΗΝΗΣΩ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΜΒΡΥΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΝΩ 3 ΜΕ 4 ΩΑΡΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗΝ ΜΕ ΤΑΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΣΘΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΡΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΩΣΕΙ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΩΑΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΕΧΕΙ ΣΒΗΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΑΡΧΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ.

ΜΟΙΑΖΕΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΥΣΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΙ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΩΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΜΗ ορμόνη?

DyHbm8.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΛΥ . ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΜΕ ΑΠΟΤΥΧΙΑ. ΕΧΩ 3 ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ? ΜΗΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΦΡΕΣΚΑ ? ΕΧΩ ΕΝΔΙΑΣΜΟ ΟΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΝ . ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΛΥ . ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΜΕ ΑΠΟΤΥΧΙΑ. ΕΧΩ 3 ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ? ΜΗΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΦΡΕΣΚΑ ? ΕΧΩ ΕΝΔΙΑΣΜΟ ΟΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΝ . ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ?

 

Ξερω πολλες που πετυχαν με κατεψυγμενα. Εχεις πολλες πιθανοτητες και καλα θα κανεις να τα βαλεις. Ειναι καλης ποιοτητας? Κι εγω εχω ξεκινησει διαδικασια για να βαλω τα κατεψυγμενα μου, τα οποια ειναι ομως μετρια. Εχω ηδη ενα κοριτσακι απο αυτη τη φουρνια (μου εβαλε τα 4 αριστα, εκ των οποιων επιασε το ενα) και τα 3 μετρια τα καταψυξαμε. Αυτα θα βαλω τωρα. Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ειμαι πολυ χαρούμενη δοξα το θεο και την Παναγιτσα μας το εμβρυακι εξελισσεται μια χαρα πήρα σήμερα και δευτερη χοριακή και ειναι ανεβασμένη.

Κοριτσια κι εγω με τα κατεψυγμένα εμεινα τώρα ειχα 2 αριστα και ενα μετριο αλλα φρεσκο δεν ξερουμε ποιο ή ποιά εμφυτευτηκαν τελικα. Εχω ακούσει παρα πολλες περιπτωσεις με επιτυχια απο κατεψυγμένα οι οποίες μάλιστα δεν εμειναν με τα φρεσκα, αρα ειναι πολύ σχετικο, αν η αποψυξη γίνει σωστα και επιβιώσουν εχουν τις ιδιες πιθανότητες με τα φρεσκα. Καλη επιτυχια σε ολες!!!

DyHbm8.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Σας διαβάζω καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω..

Ξεκινάμε κι εμείς σε λίγο την πρώτη μας προσπάθεια με εξωσωματική..

Καλή τύχη σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΔΙΑΓΝΩΣΗ: ΕΝΔΩΜΗΤΡΙΩΣΗ ΣΕ ΜΕΝΑ, ΧΑΛΙΑ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΥΛΗ ΜΟΥ

ΛΑΠΑΡΑΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΥΣΤΗΣ + ΘΕΡΑΠΕΙΑ

1Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - 3 ΩΑΡΙΑ ΔΕΝ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ

2Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - 2 ΩΑΡΙΑ ΓΩΝΗΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ, ΑΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ

ΛΑΠΑΡΑΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΥΣΤΗΣ +ΘΕΡΑΠΕΙΑ

3Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΑ - 2 ΩΑΡΙΑ ΓΩΝΗΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ, ΑΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ

4Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΙΕΚΟΠΕΙ, ΚΑΝΕΝΑ ΩΑΡΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΥΣΤΗ ΕΝΔΩΜΗΤΡΙΩΣΗΣ

 

ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ???? ΠΡΟΣΠΑΘΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα! ο αντρουλης μου εχει αζωοσπερμια και μαλλον θα προχωρησουμε σε εξωσωματικη αλλα δυστυχως οχι και με τον δυο το βιολογικο υλικο. ελπιζω σε ενα θαυμα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαίρεται. Σαν νεο μέλος της παρέας, και τώρα στην τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής αναμένω σε λίγες μέρες τα αποτελέσματα της χωριακής. Διαβάζοντας όλων σας τις εμπειρίες, ομολογώ οτι η καθε μια μας ζει κομμάτι απο την ιστορία της διπλανής της. Αρα απο μένα ενα τεράστιο κουράγιο, και να σας παρακαλέσω για κάτι. Καλό θα ήταν να λέμε μαζί με την εμπειρία μας και την ηλικία μας για να βλέπουμε στατιστικά τι συμβαίνει κάθε φορά και σε ποιά ηλικία. Τι λέτε? Εγω είμαι στα 39.

Και πάλι καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαίρεται. Σαν νεο μέλος της παρέας, και τώρα στην τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής αναμένω σε λίγες μέρες τα αποτελέσματα της χωριακής. Διαβάζοντας όλων σας τις εμπειρίες, ομολογώ οτι η καθε μια μας ζει κομμάτι απο την ιστορία της διπλανής της. Αρα απο μένα ενα τεράστιο κουράγιο, και να σας παρακαλέσω για κάτι. Καλό θα ήταν να λέμε μαζί με την εμπειρία μας και την ηλικία μας για να βλέπουμε στατιστικά τι συμβαίνει κάθε φορά και σε ποιά ηλικία. Τι λέτε? Εγω είμαι στα 39.

Και πάλι καλώς σας βρήκα!

 

Καλησπέρα και καλώς όρισες. Και εγώ σχετικά νέο μέλος είμαι.

Σήμερα πήρα την χοριακή από την 1η μου προσπάθεια εξωσωματικής. Μεγάλη απογοήτευση. Δεν το περίμενα. 9 ήταν και σε 2 ημέρες πρέπει να την επαναλάβω. Εκανα 9 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 7 και μεταφέραμε 3 πολύ καλά. Για κατάψηξη τίποτα. Είμαι 34 χωρίς προβλήματα. Η κινητικότητα του σπέρματος δεν είναι καλή αλλά μου είχαν πει ότι δεν τους πειράζει γιατί θα κάνουμε μικρογ/ση.

Σου εύχομαι να εισαι πιο τυχερη. Καλη επιτυχια ολοψυχα

PS που τις έκανες τις εξωσωματικες αν επιτρεπεται

Εγω στον Μ.Μ Αθηνα εμβρ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι 33, ολοι οι γιατροι λενε οτι ειμαι νεα και δεν μπορουν να εξηγησουν γιατι δεν ανταποκρινομαι στη θεραπεια, εκτος βεβαια απο την ενδωμητριωση που ειναι ενας παραγοντας.

 

Τι να πω, σκεφτομαι να ξαναπροσπαθησω, παρα τις δυσκολιες και τωρα που χαλαρωσα λιγο, ελπιζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε λιγες μερες ξεκιναω τις ενεσεις της καταστολης. ο γιατρος μου λεει οτι σιγουρα θα εχουμε θετικα αποτελεσματα. μακαρι να πανε ολα καλα.

εγω ειμαι 30.ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ θα ξεκινήσω την πρώτη μου εξωσωματική το Μάρτιο. Είμαι 37 και το πρόβλημά μας είναι το σπέρμα. Δώστε μου τη θετική σας ενέργεια pleaseeeeeeeeeeeeeeeee

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε όλες μας εύχομαι!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ Eliza-P ευχομαι και σε σενα συντομα ευχαριστα νεα να μας ανακοινωσεις, με το καλο οι νεες προσπασθειες( οταν λες δεν ανταποκρινεσαι στην θεραπεια εννοεις για την ενδομητριωση ε? )

ναι mardin και μας το σπερμα ειναι το προβλημα μας.

καλη μας επιτυχια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια θέλω να σας πω να μην απογοητευεστε και ότι σε όλες σας κάτι καλο θα έρθει!

Εγω πριν απο δυόμιση περίπου χρόνια έκανα 2 σπερματεγχυσεις και έπιασα τον γιο μου με την δεύτερη προσπαθεια.

Το Ιούλιο αποφασίσαμε να κάνουμε δεύτερο παιδάκι και επισκεφτήκαμε σαφώς τον ίδιο γιατρό ( εχω άλλο γιατρό για σπερματεγχυση και άλλο για γέννα κτλ) . Ακολουθήσαμε την ιδιΑ δοκιμασμένη πλέον "θεραπεία" με την ίδια ποσότητα στις ενέσεις κτλ και πιάσαμε με τη πρώτη τριδυμα. Δυστυχώς λόγω επικινδυνότητας της συγκεκριμένης εγκυμοσύνης αναγκάστηκα να κάνω μείωση, και τώρα είμαι 30 εβδομάδων σε διδυμακια!

Καλο κουράγιο σε όλες!

RWScp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Jennyukc θα μπορούσες να μου πεις τον γιατρό που σου κάνει τις σπερματεγχύσεις γιατί βλέπω ότι σε σένα πέτυχαν και οι 2. Δεν έχω ξανακούσει να πετυχαίνουν τόσο εύκολα. Εγώ έχω κανει 2 χωρις επιτυχία΄. Εχω κανει μια ανεπιτυχη εξωσωματικη αλλα θα θελα να μου πεις σε παρακαλω τον γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Είμαι νέα στην παρέα σας.

Θα κάνουμε κ εμείς εξωσωματική από ότι μας είπε ο γιατρός. Είμαι αρκετά αγχωμένη.

Καλή τύχη εύχομαι σε όλες τις κοπέλες...σε όσες προσπαθούν και σε όσες περιμένουν το πολυπόθητο παιδάκι.

Ευχαριστώ!!!

XhMVp2.png

 

KSWbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...