Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

Καλησπέρα Κορίτσια, αναζητώ επειγόντως φαρμακα εγκυμοσυνης GONAL H MENOPUR.Δυστυχώς σαν ανεργη δεν μπορω να τα γράψω σε βιβλιάριο για να πληρώσω μόνο συμμετοχή. .Αν οποιαδήποτε κοπέλα έχει στη διάθεσή της απο πριν περισσεούμενεςπου δεν τις χρειάζεται πλέον και μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα,βρίσκομαι σε μεγάλη ανάγκη!!!!!!!!!​ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! 6971843391

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • SIA!

    SIA! 31 δημοσιεύσεις

  • Carousel

    Carousel 15 δημοσιεύσεις

  • Ourania_

    Ourania_ 11 δημοσιεύσεις

  • nice

    nice 9 δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ 8 ΣΚΟΝΕΣ MENOPUR H GONAL ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΩ ΤΗΝ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΛΛΟ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ .. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ!!!!!!!!6971843391

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λόγω ήδη επιτυχούς εγκυμοσύνης, χαρίζονται σε όποιον έχει ανάγκη φάρμακα εξωσωματικής για τουλάχιστον μια προσπάθεια.... Όποιος θέλει ας μου στείλει π.μ. Ημερομηνία λήξης για μέρος αυτών Σεπτέμβριος 2014.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα στα 37 εχω κανει την δευτερη εξωσωματικη και ειμαι στο σταδιο της αναμονης του αποτελεσματος.ασχετως αποτελεσματος χαριζω δυο κουτια puregon 900μοναδων με ημερομηνια ληξης Οκτωβριο 2014.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια,καλησπέρα.Χθές έκανα την πρώτη μου εξωσωματική...Βάλανε 2 έμβρυα(το ένα στο στάδιο βλαστοκύστης και το άλλο μορίδιο),είμαι35 χρονών,αλλά το θέμα είναι ότι δεν είμαι καθόλου ήρεμη...το ότι η κοιλιά μου πονάει όλο και περισσότερο χαμηλά έχει να κάνει με την ψυχολογία?ή ετσι πονάει ούτως η άλλως?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,καλησπέρα.Χθές έκανα την πρώτη μου εξωσωματική...Βάλανε 2 έμβρυα(το ένα στο στάδιο βλαστοκύστης και το άλλο μορίδιο),είμαι35 χρονών,αλλά το θέμα είναι ότι δεν είμαι καθόλου ήρεμη...το ότι η κοιλιά μου πονάει όλο και περισσότερο χαμηλά έχει να κάνει με την ψυχολογία?ή ετσι πονάει ούτως η άλλως?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Καλημέρα κ καλή επιτυχία!!

Η κοιλίτσα καλώς πονάει, είναι φυσιολογικό.

Κι εμένα με πονούςε διαρκώς .

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

:(

Happy end!!!,

Εχω περάσει από παρόμοια φάση! Φυσικά και έκανα εξωσωματική στα38 μου χρόνια και έχουμε ένα υγιέστατο κοριτσάκι 4 ετών .

Το σπερμα μας ήταν ανύπαρκτο και τα ωάρια μου χάλια,

Ο γιατρός όμως τα κατάφερε και για αυτό και μόνο του είμαστε ευγνώμων!

 

Με πίστη και μπόλικη αισιοδοξία θα τα καταφέρετε!!

 

 

RANATASTA κ εγω ειμαι στην αναμονη αποτελασματων μετα απο την πρωτη μου εξωσωματικη.τι εννοεις οταν λες ωαρια χαλια:?::?:

γιατι κ εμενα δεν ηταν πολυ καλα μαλιστα grade 3 Μου ειπαν κ εχω απογοητευτει:(:(:(:(:(:(το σπερμα ηταν καλο αλλα τα δυο ωαρια που εβαλα....

να εχω ελπιδες??:?::?:ειμαι 39-40

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Happy end!!!,

Εχω περάσει από παρόμοια φάση! Φυσικά και έκανα εξωσωματική στα38 μου χρόνια και έχουμε ένα υγιέστατο κοριτσάκι 4 ετών .

Το σπερμα μας ήταν ανύπαρκτο και τα ωάρια μου χάλια,

Ο γιατρός όμως τα κατάφερε και για αυτό και μόνο του είμαστε ευγνώμων!

 

Με πίστη και μπόλικη αισιοδοξία θα τα καταφέρετε!!

 

ranastasa τι εννοεις λεγοντασ πως τα ωαρια δεν ηταν καλα?εμενα μου μτφ 2 ωαρια grade 3,με διαιρεση 3 κυταρων στην 2η μερα.το σπερμα ηταν πολυ καλο,οπως κ το ενδομητριο γυρω στα8,5-9.00 χιλ.

εχω ελπιδεσ:?::?::?::?:γιατι ειμαι σχεδον σιγουρη κ συμφωνα με τα λεγομενα του γιατρου οτι δεν θα πετυχει.:(:(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,καλησπέρα.Χθές έκανα την πρώτη μου εξωσωματική...Βάλανε 2 έμβρυα(το ένα στο στάδιο βλαστοκύστης και το άλλο μορίδιο),είμαι35 χρονών,αλλά το θέμα είναι ότι δεν είμαι καθόλου ήρεμη...το ότι η κοιλιά μου πονάει όλο και περισσότερο χαμηλά έχει να κάνει με την ψυχολογία?ή ετσι πονάει ούτως η άλλως?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

σου ευχομαι καλη επιτυχια να πανε ολα καλα:-P:-P:-P:-P.και εγω στην ιδια φαση ειμαι στις10/10 εκανα μεταφορα 2ωαριων οπως γραφω κ πιο κατω οχι πολυ καλα.εσενα πως τα χαρακτηρησαν?τι grade?

η κοιλια δεν με ποναει σχεδον καθολου,ισως να ειναι κ η ιδεα σου.απλα εχω σιχαθει τα φαρμακα,ακομα κ τωρα πρεπει να περνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!! Ιωάννα74 και zifina ελπίζω τις επόμενες μέρες να μας πείτε τα ευχάριστα! Εγώ βρίσκω στην πρώτη μου προσπάθεια! Ξεκίνησα την Πέμπτη 09/10 με daronda για καταστολή..λίγο περίεργα νιώθω...λίγο αγωνία, λίγο ανυπομονησία.... το δικό μας πρόβλημα είναι στο σπέρμα..ολιγοασθενοσπερμία...εμένα οι εξετάσεις μου όλες καλές και είμαι 27 χρονών..ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!! Ιωάννα74 και zifina ελπίζω τις επόμενες μέρες να μας πείτε τα ευχάριστα! Εγώ βρίσκω στην πρώτη μου προσπάθεια! Ξεκίνησα την Πέμπτη 09/10 με daronda για καταστολή..λίγο περίεργα νιώθω...λίγο αγωνία, λίγο ανυπομονησία.... το δικό μας πρόβλημα είναι στο σπέρμα..ολιγοασθενοσπερμία...εμένα οι εξετάσεις μου όλες καλές και είμαι 27 χρονών..ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες!

 

Nati,ευχαριστω για τα καλα σου λογια,ευχομαι κ εγω με τη σειρα μου τα καλυτερα....

να κανεις ακριβως οτι σου λεει ο γιατρος σου αν του εχεις εμπιστοσυνη βεβαια κ ολα καλα θα πανε.εισαι μικρη,οποτε κ οι πιθανοτητες σουγια επιτυχια ειναι πολλυ περισσοτερες,τωρα οσο για το σπερμα ειναι κατι που διορθωνεται γιαυτο και γινεται καποια διαδικασια σε αυτο για την επιλογη σωστου δειγματος.

να μας ενημερωνεις.......καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zifina τι νεα?πως εισαι σημερα?

Εγω 5η μερα μετα απο μεταφορα κ αναμενω!συμπτωματα κανενα,ισως ενα ελαφρυ βαρος χαμηλα τιποτα αλλο!

 

Καλημερα κοριτσια ,σημερα ειναι η 12 μερα και μερα χοριακης θα παω σε λιγο να την κανω κ θα εχω αποτελεσματα το απογευμα.Ομως πιστευω οτι την κανω τζαμπα γιατι δεν εχω κανενα μα κανενα συμπτωμα,εχω ξεφουσκωσει εντελος απο την 9η μερα,και χθες το πρωι εκανα κ ενα τεστακι που ειχα,με αρνητικο αποτελεσμα βεβαια.Σημερα απλα παω για το τυπικο κομματι της εξετασης.

Καλη επιτυχια στα κοριτσια που αναμενουν!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καταρχάς να ευχηθώ καλά αποτελέσματα σε όλες τις κοπέλες που βρίσκονται ήδη σε διαδικασία εξωσωματικής και πίστη, ελπίδα και υπομονή σε όσες έχουν κάποιες αποτυχημένες προσπάθειες. Είμαι 43 χρονών με δυο αποτυχημενες σπερματεγχύσεις και δύο αποτυχημένες εξωσωματικές. Δεν ξέρω τι να κάνω, να συνεχίσω ή μήπως δεν υπάρχει ελπίδα; Θα ήθελα αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να είναι σε παρόμοια κατάσταση με εμένα να επικοινωνήσει θα μου δώσει πολύ κουράγιο. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καταρχάς να ευχηθώ καλά αποτελέσματα σε όλες τις κοπέλες που βρίσκονται ήδη σε διαδικασία εξωσωματικής και πίστη, ελπίδα και υπομονή σε όσες έχουν κάποιες αποτυχημένες προσπάθειες. Είμαι 43 χρονών με δυο αποτυχημενες σπερματεγχύσεις και δύο αποτυχημένες εξωσωματικές. Δεν ξέρω τι να κάνω, να συνεχίσω ή μήπως δεν υπάρχει ελπίδα; Θα ήθελα αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να είναι σε παρόμοια κατάσταση με εμένα να επικοινωνήσει θα μου δώσει πολύ κουράγιο. Ευχαριστώ

 

καλησπερα athina!!!καταρχην σου ευχομαι να αποκτησεις το μωρακι που τοσο επιθυμεις!!μην το βαζεις κατω και μην χανεις την ελπιδα σου ουτε λεπτο!!!εγω ειμαι 40 ετων..πριν 2 χρονια εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη με επιτυχια(απεκτησα εναν υπεροχο ζουζουνο)και τωρα ετοιμαζομαι μεσα στον νοεμβρη για την δευτερη σε δημοσιο ομως νοσοκομειο λογω οικονομικων!!!ποιος ειναι ο γιατρος σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καταρχάς να ευχηθώ καλά αποτελέσματα σε όλες τις κοπέλες που βρίσκονται ήδη σε διαδικασία εξωσωματικής και πίστη, ελπίδα και υπομονή σε όσες έχουν κάποιες αποτυχημένες προσπάθειες. Είμαι 43 χρονών με δυο αποτυχημενες σπερματεγχύσεις και δύο αποτυχημένες εξωσωματικές. Δεν ξέρω τι να κάνω, να συνεχίσω ή μήπως δεν υπάρχει ελπίδα; Θα ήθελα αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να είναι σε παρόμοια κατάσταση με εμένα να επικοινωνήσει θα μου δώσει πολύ κουράγιο. Ευχαριστώ

 

Καλησπερα!Ειμαι 37 με δυο ηδη αποτυγχημενες εξωσωματικες και χωρις ιδιαιτερο προβλημα(μετριο σπερμα).Θελω να πω απ αυτα που βλεπω πως η ηλικια ειναι πολλη σχετικη τελικα.Γνωριζω γυναικες που εχουνε μεινει εγκυες σ αυτες τις ηλικιες και ακομα μεγαλυτερες απο σενα .Μια συναδελφος της κουμπαρας μου στα 47 μετα απο αρκετες προσπαθειες εμεινε τελικα εγκυος και γεννησε ταυτοχρονα με την κουμπαρα μου .Ειχε πει πως θα κανει την τελευταια της προσπαθεια και τελικα ητανε και η τυχερη της.Μεχρι που αρχισε να αναρωτιεται αν ειναι σωστο που θα γινοταν μητερα σ αυτη την ηλικια .Οσο αντεχεις οικονομικα και ψυχικα συνεχιζε τον αγωνα γιατι δεν ξερεις ποτε θα ειναι η τυχερη σου προσπαθεια !!

Καλη επιτυχια με αισιοδοξια και χαμογελο!

Link to comment
Share on other sites

nikostoula και πινοκιο 2 σας ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεται. είμαι από μεγάλη επαρχιακή πόλη και δυστυχώς μου φαίνεται ότι εδώ έχω εξαντλήσει τα περιθώρια. Σκεφτόμαστε και το ενδεχόμενο της Αθήνας αλλά που;;; Είναι τόσο πολλοί και δεν έχω πολλά (ηλικιακά)περιθώρια....

Link to comment
Share on other sites

athina μου ανεπιφυλαχτα και με το χερι στην φωτια γι αυτον τον ΑΝΘΡΩΠΟ σου συστηνω τον γιατρο μου που ειναι κορυφη!!!Μαμας Λεωνιδας λεγεται και το κεντρο neogenesis!!!μου φερθηκανε αψογα η εμβρυολογος ειναι φοβερη το προσωπικο τελειο!!!η ολη διαδικασια μας στηχησε 2000 ευρω..ομως περαν του οικονομικου ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!μπες αν θες στην σελιδα τους να δεις και το τηλεφωνο τους..εγω ειμαι πολυ στεναχωρημενη που λογω οικονομικου προβληματος δεν μπορω να παω εκει και θα προσπαθησω σε δημοσιο αλλα...αςοψεται η καταραμενη η κριση!!!!

Link to comment
Share on other sites

nikostoula σε ευχαριστω για τις πληροφορίες. Ειμαι απο επαρχιακή πόλη και είναι μεγάλη απόφαση να ξεκινήσω στην Αθήνα. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κάνει εξετάσεις για καθ' έξιν αποβολών και τι κόστος έχουν;;;
Link to comment
Share on other sites

nikostoula σε ευχαριστω για τις πληροφορίες. Ειμαι απο επαρχιακή πόλη και είναι μεγάλη απόφαση να ξεκινήσω στην Αθήνα. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κάνει εξετάσεις για καθ' έξιν αποβολών και τι κόστος έχουν;;;

 

athina μου οχι δεν εχω κανει τετοιες εξετασεις γιατι δεν χρειαστηκε..αν χρειαστεις κατι αλλο στην διαθεση σου!!!

Link to comment
Share on other sites

nikostoula και πινοκιο 2 σας ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεται. είμαι από μεγάλη επαρχιακή πόλη και δυστυχώς μου φαίνεται ότι εδώ έχω εξαντλήσει τα περιθώρια. Σκεφτόμαστε και το ενδεχόμενο της Αθήνας αλλά που;;; Είναι τόσο πολλοί και δεν έχω πολλά (ηλικιακά)περιθώρια....

 

Αληθεια απο που εισαι?Που θα σε βολευε να κανεις εξωσωματικη τωρα ?Αν θελεις στειλε πμ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,

ειμαι 37 χρονων και μετα απο σχεδον 5 χρονια προσπαθειων και ενα σωρο εξετασεις ξεκιναμε την διαδικασια της πρωτης εξωσωματικης. θα περασουμε επιτροπη αρχες Δεκεμβριου. θα την κανω στο Μητερα. εαν καποια απο εσας εχει εμπειρια απο το συγκεκριμενο νοσοκομειο ας μου πει την γνωμη της.

ευχομαι σε ολες καλο κουραγιο και καλα αποτελεσματα..

It is only with the heart that one can see rightly; What is essential is invisible to the eye.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...