Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

καλημέρα!! μπήκα και εγώ στο club της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής!!! εύχομαι σε όλες μας σύντομα να αποκτήσουμε το πολυπόθετο!! είμαι 26 χρονών και ο άντρας μου 33.. Προσπαθούμε ένα χρόνο και για μωράκι αλλά τίποτα.. εκεί που πήραμε απόφαση να δούμε τι φταίει.. έχω καθυστέρηση περιμενω περιμένω τίποτα. την προηγούμενη παρασκευή κάνω τεστ first step, αρνητικό. την Δευτέρα κανω Β-χοριακή.. δυστηχώς δεν μας έκανε την χάρη τα λόγια του μικροβιολόγου!!! όλα έδειχναν ότι είμαι έγκυος πρώτη φορά τοσες μερες καθυστέρηση πάω απευθείας στον γυναικολόγο κάνω υπέρηχο και μου λέει έχεις πολυκιστικές!!! θα αδιαθετήσεις σύντομα!!! και έτσι έγινε χθες εμφανίστηκε... πριν χρόνια ο άντρας μου διαγνώστηκε με ολιγοσπερμία αλλά δεν μας απέκλησαν τίποτα και έτσι το αφήσαμε ενημέρωσα την γιατρό όταν πήγα για υπερηχο και μου έθεσε κατευθείαν την μικρογονιμοποίηση... εμεινα άναυδη!!! ούτε σπερματεγχυση ούτε τίποτα τι να κάνω δεν ξέρω έχω στεναχωρεθεί πάρα πολύ!!! περιμένει την άλλη βδομάδα σπερμοδιάγραμμα για να δούμε που βρισκόμαστε.. εγω πολυκιστικές( που δεν είχα, εμφανίστικαν ξαφνικά) αυτός οχι καλό σπέρμα δεν νομίζω οι πιθανότητες να είναι με το μέρος μας.. :(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

sss26 καλημέρα. Κατ' αρχήν σου εύχομαι καλή επιτυχία. Μη στενοχωριέσαι και μην αγχώνεσαι. Στο λέω εκ πείρας. Έχω κάνει κιόλας 2 αποτυχημένες βέβαια προσπάθειες αλλά και πάλι προσπαθώ να το παλέψω και λέω μέσα μου όχι δε θα με πάρει από κάτω. Δε είσαι η μόνη κιόλας που το πέρνας αυτό. Υπάρχουν ζευγάρια που προσπαθούν χρόνια. Θέλει υπομονή και πίστη και βέβαια πάνω απ' όλα να είσαι αγαπημένη με τον αντρούλη σου και θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

είναι η πρωτη φορα που γραφω στο συγκεκριμενο φορουμ και δεν ξέρω αν γραφω και σωστα.Ειμαι στη δευτερη μου σπερματεχυση και αγωνιωδως περιμενω αποτελεσματα.Υπάρχει καμια κοπέλα που συμπασχει μαζι μου?Τα utrogestan είναι που φέρνουν όλες αυτες τις παρενέργιες?πρηξιματα,πόνους,συχνοουρια?Στην πρωτη δεν είχα πάρει καθολου φαρμακα και δεν ξέρω καθολου από συμπτωματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλή δύναμη σε όλες μας....Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum αν και το παρακολουθώ αρκετό καιρό..

Ξεκίνησε ο δύσκολος δρόμος από την αρχή του έτους όπου ξαφνικά υπήρξαν ανωμαλίες στον κύκλο μου.Το απέδωσα σε ψυχολογικούς παράγοντες αφού έχασα μέσα σε 1.5 χρόνο τρείς ανθρώπους, οικογενειακούς με αποκορύφωμα τη μητέρα μου μόλις 60 ετών..

Με τον άντρα μου προσπαθούσαμε κανένα 6 μηνο μέχρι να αρχίσουν οι ανωμαλίες στην περίοδο.Πρώτες εξετάσεις γυναικολογικές και αρχίζουν οι "σφαλιαρίτσες" η μία μετά την άλλη μετά τις ανθρώπινες απώλειες..FSH υψηλή, Αμη πολύ χαμηλή.

Η αντίδρασή μου ήταν "Ορίστε?" Τί σημαίνουν αυτά αφού χρόνια ολόκληρα ο κύκλος μου είναι κανονικότατος..Να μην σας τα πολυλογώ αφού πέρασε το χρονικό διάστημα της αποδοχής του τι συμβαίνει και ότι η εξωσωματική είναι μονόδρομος,να μαι εδώ έχοντας κάνει την αρχή με merional 150 ημερησίως για 4 ημέρες και την πέμπτη ημέρα με εξέταση της Ε2 και βλέποντας στον υπέρυχο ΜΟΝΟ ένα ωοθηλάκιο να ακούω την γυναικολόγο μου να μου λέει..STOP..

Σήμερα έχουμε ραντεβού (13 ημέρα του κύκλου μετά τα merional) για να κουβεντιάσουμε τη συνέχεια..

Δεν έχω ιδέα ΤΙ θα κουβεντιάσουμε αλλά μετά από 7 μήνες αναρρώτησης , στενοχώριας , απογοήτευσης και με στόχο και σκοπό να γίνουμε γονείς κατέληξα ότι ένα πράγμα χρειάζεται να ακολουθήσουμε οπωσδήποτε..ΌΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ...Μην αφήνεται τις αρνητικές σκέψεις να βολτάρουν στον εγκέφαλο....κλείστε πόρτα....

Ευχαριστώ που βρίσκεστε εδώ ..είναι ωραίο να έχεις συνοδοιπόρους..

Καλή συνέχεια σε όλες μας!

Τίποτε δεν γίνεται τυχαία...:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ θετική σκέψη!!! το ξέρω... είμαι καινούργια στο forum και ακόμα μπερδεύομαι που έχω μηνύματα και ποιος έχει απαντήσει στο post μου.. εύχομαι σε όλες μας το όνειρό μας να γίνει πραγματικότητα!!! θεωρώ ότι είναι πολύ άδικο να μην μπορούμε να γίνουμε γονείς όταν το θέλουμε τόσο πολύ όταν υπάρχουν, δυστυχώς, άτομα που γίνονται γονείς φυσιολογικά και κακοποιούν τα παιδιά τους με όλους τους τρόπους ή γονείς που παρατάνε και πετάνε τα νεογέννητα τους... ή ακόμα και γονείς που κάνουν παιδιά και τα παρατάνε δεξιά και αριστερά για να δουλεύουνε... τέλος πάντων τι να πω δεν ξέρω εύχομαι να πάνε όλα καλά στις προσπάθειες μας... όποια έχει θετικά αποτελέσματα ας μας τα πει να πέρνουμε και εμείς θάρρος.. ας μιλάμε τουλάχιστον μαζί... καμία δεν είναι μόνη σε όλα αυτά είμαστε συνοδοιπόροι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα.

Δεν είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά είμαι καινούριο σε αυτό το θέμα!

Είμαι στην 5η εξωσωματική όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου και σήμερα είναι 5η μέρα (24ωρο) από την εμβρυομεταφορά. Την αλλη Πέμπτη πάω για χοριακή. Σήμερα έδωσα αίμα για Ε2 και η τιμή ήταν 325! Περιμένω οδηγίες από τον γιατρο αλλά δεν την λες και τιμή εγκυμοσύνης...σωστα??? Ετσι κι αλλιως απο αύριο θα γυρίσω ήσυχα-ήσυχα στις δραστηριοτητες μου, χωρίς κοπωση και βάρη αλλά να...δεν μου άρεσε το νούμερο. Πριν την εμβρυομεταφορά είχα 400 και ενδομήτριο 9,5...το ότι έπεσε δεν είναι καλό σημάδι. Έτσι δεν είναι?

1η IVF: 5os/2012 => (+) παλλίνδρομη

2η IVF: 12os/2012 => (-)

3η IVF: 4os/2013 => (-)

4η IVF: 6os/2013 => (-)

5η IVF: 10os/2013 => (-)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

γράφω για πρώτη φορά στο θέμα αυτό, μια και μόλις χθες ξεκίνησα την προετοιμασία για την 1η μου προσπάθεια εξωσωματικής, ελπίζω να είναι και μοναδική!

Είμαι 38 χρονών με δυο ατυχείς εγκυμοσύνες. Εύχομαι και ελπίζω αυτή να είναι η 3η και τυχερή!

 

Καλή επιτυχία στις προσπάθειες όλων μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα.

Δεν είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά είμαι καινούριο σε αυτό το θέμα!

Είμαι στην 5η εξωσωματική όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου και σήμερα είναι 5η μέρα (24ωρο) από την εμβρυομεταφορά. Την αλλη Πέμπτη πάω για χοριακή. Σήμερα έδωσα αίμα για Ε2 και η τιμή ήταν 325! Περιμένω οδηγίες από τον γιατρο αλλά δεν την λες και τιμή εγκυμοσύνης...σωστα??? Ετσι κι αλλιως απο αύριο θα γυρίσω ήσυχα-ήσυχα στις δραστηριοτητες μου, χωρίς κοπωση και βάρη αλλά να...δεν μου άρεσε το νούμερο. Πριν την εμβρυομεταφορά είχα 400 και ενδομήτριο 9,5...το ότι έπεσε δεν είναι καλό σημάδι. Έτσι δεν είναι?

 

Σου ευχομαι ολοψυχα μια μεγαλη χοριακη!!! Συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα να παρουμε κ εμεις κουραγιο...:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια,

 

Είμαι καινούργια στο FORUM.Ανήκω και εγώ στο club!!πριν 12 μέρες κάναμε την δεύτερη σπερματέγχυση και την Πέμπτη πάω για χοριακή..Εχω μια αγωνια!!!απο συμτώματα δεν μπορώ να πω ότι έχω παρατηρήσει κατι ιδιέτερο..λίγο πρησμένο στήθος και σπάνια μικρές ενοχλήσεις χαμηλά..τπτττ δηλ :confused::confused:

προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και να ξεχνιέμαι αλλα δεν μπορώ να πω οτι τα καταφέρνω πάντα!!

 

Καλή επιτυχία σε όλες όσες περιμένουνε αποτελέσμα!!!!!-:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα. Γράφω για πρώτη φορά στο forum αυτό αν και το παρακολουθώ πολύ καιρό. Και η δική μου ιστορία είναι πονεμένη, απλά έχω μάθει τον περισσότερο καιρό να βλέπω το ποτήρι μισοάδειο παρά μισογεμάτο. Πριν από 10 χρόνια, μετά από ένα χρόνο προσπαθειών και 3 ανεπιτυχείς σπερματεγχύσεις, έκανα την πρώτη μου εξωσωματική (ανεξήγητη υπογονιμότητα είχε διαγνωστεί σε εμάς) και ήμουν πράγματι πολύ τυχερή καθώς απέκτησα την κορούλα μου που είναι τώρα 10 χρονών! Από τότε, και έχοντας τον ίδιο καημό για την απόκτηση ενός ακόμη παιδιού, έχω υποβληθεί σε 5 εξωσωματικές με κανένα αποτέλεσμα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, πάνω που το πήρα απόφαση και άλλαξα γιατρό και όπως αποδείχτηκε καλά έκανα, καθώς τελικά μου διαγνώστηκε ύστερα από λαπαροσκόπηση, ενδομητρίωση, εκεί που ήλπιζα ότι βρήκαμε το πρόβλημα και θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε σε νέα εξωσωματική για να χαρίσω ένα αδελφάκι στην κορούλα μου, αρρώστησε σοβαρά ο άντρας μου. Για δύο χρόνια πάγωσε κάθε προσπάθεια καθώς πρώτο μέλημά μας ηταν η υγεία του ( περιληπτικά σας λέω ότι του διαγνώστηκε αυτοάνοσο και υπεβλήθη σε βαρειά φαρμακευτική αγωγή καθώς παράλληλα και καρκίνος του θυροειδούς και υπεβλήθη σε δύο χειρουργικές επεμβάσεις και λήψη ιωδίου). Τώρα, αφού έχει σταθεροποιηθεί ικανοποιητικά η κατάσταση της υγείας του, αποφασίσαμε να προχωρήσουμε με το θέμα του παιδιού αλλά η τύχη μάλλον δεν είναι με το μέρος μας καθώς ύστερα από σπερμοδιάγραμμα, του διαγνώστηκε αζωοσπερμία!!!! Άρχισα λοιπόν να σκέφτομαι μήπως πρέπει να παραιτηθούμε από κάθε προσπάθεια και να είμαι ευγνώμων που κατάφερα και απέκτησα ένα παιδάκι και είναι καλά. Ωστόσο, είναι κάποιες στιγμές που σκέφτομαι ότι πρέπει να κλείσω το κεφάλαιο αυτό με μια τελευταία προσπάθεια προκειμένου να είμαι σίγουρη ότι ακόμα κι ότανγεράσω δεν θα αναρωτιεμαι τι θα είχε γίνει εάν δεν παρέδιδα τα όπλα αμαχητί............ Θέλουμε πραγματικά ένα ακόμα παιδάκι, με τον ίδιο πόθο και πόνο που θέλαμε το πρώτο μας παιδί. Κι αυτό είναι κάτι που πολλοί δεν καταλαβαίνουν και με αποτρέπουν από κάθε περαιτέρω προσπάθεια. Ελπίζω ότι εσείς που περνάτε τον ίδιο πόνο, την ίδια απογοήτευση, με καταλαβαίνετε καλύτερα. Συγχωρέστε με εάν μακρυγόρησα, αλλά έχω τόσο ανάγκη να συζητήσω γι'αυτά τα θέματα με κάποιον που είναι σε παρόμοια κατάσταση με εμένα.

Εύχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία σε κάθε προσπάθεια και κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια,

 

μια μέρα ακόμα..αύριο πάω για χοριακή μετά απο 2η σπερματέγχυση..

έτσι μου έρχεται να μην πάω καθόλου...δεν την αντέχω αυτήν την αναμονή..:cry:

Τη θετική σας ενέγεια παρακλώωωωωωωώώώώ΄΄ωω

Link to comment
Share on other sites

θετική σκέψη!!!! όλα θα πάνε καλά.... άντε να πέρνουμε σειρά σιγά σιγά και εμείς σου εύχομαι μια μεγάλη φυσιολογική χοριακή!!!!!! περιμένουμε τα ευχάριστα.....

Link to comment
Share on other sites

θετική σκέψη!!!! όλα θα πάνε καλά.... άντε να πέρνουμε σειρά σιγά σιγά και εμείς σου εύχομαι μια μεγάλη φυσιολογική χοριακή!!!!!! περιμένουμε τα ευχάριστα.....

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ..προσπαθούμε και εμείς 19 μήνες χωρίς να υπάρχει κάποια πρόβλημα...έχουμε κάνει όλες τις εξετάσει που υπάρχουν...δεν έδειξαν τπτ...ολα φυσιολογικα και στους δυο...μεχτι και υστεροσκόπηση έκανα...τπτ ολα εινια φυσιολογικα...Εγώ είμαι 29 και ο σύζυγος 32...δεν ξέρω τι να πώ..

 

Εύχομαι και σε εσένα μεσα απο τη καρδιά μου τα καλύτερα να έρθουνε..

Σύντομα να γίνει το θαυματάκ για όλες μας!

 

Αυριο το πρωί χοριακή...:?:???::?:???::?:???:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα.

Είμαι καινούρια στην παρέα σας, αλλά ''παλιά'' απο βάσανα.

Είμαι στην 6η μέρα απο την εμβρυομεταφορά.

Είμαι 39 ετών και είναι η τέταρτή μου προσπάθεια.

 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα, και όσες είναι εγγυούλες καλή λεφτεριά.

 

Σε αυτή τη μέρα που βρίσκομαι, το τόσο πρησμένο στήθος,

να σημαίνει αποτυχία σύλληψης, και προετοιμασία περιόδου?? :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

 

Πήγα στο κέντρο που ειπε σε προηγουμενη σελιδα μια συμφορουμιτισσα, μου φανηκε πολυ καλος (Locus Medicus) και παραλληλα σε εναν γυναικολόγο. Τοσο ο ένας όσο και ο αλλός κατέληξαν στο ίδιο συμπέρασμα, λοίμωξη εντος της μήτρας. Εμεινα στο γυναικολόγο γιατι μου φανηκε πιο απλό να έχω ένα γιατρό για όλα και γιατί ήταν πιο επιθετικός στην προτεινόμενη θεραπεία.

 

Θέλω να σχολιάσω μερικά πραγματάκια. Με φοβίζει η ανεξήγητη υπογονιμότητα που μας έλεγαν οτι έχουμε γιατι τελικά δεν ήταν καθολού ανεξήγητη απλά εκείνοι δε μπορούσαν να κάνουν τη διάγνωση. Μου είχαν πει και εμένα για εξωσωματική αλλά δε θα έμενα λόγω του προβλήματός μου και αν έμενα θα το έχανα. Μη σταματάτε το ψάξιμο αν δεν ξέρετε το γιατί δεν μπορείτε να μείνετε εγκυες.

 

Θα αναφέρω τι εχουμε κάνει απο εξετάσεις έμεις, ορμονολογικό προφίλ, σαλπιγγογραφία, εξετάσεις για Natural Killer, ερυθηματωδη λύκο και θρομβοφιλία (ενδέχεται να προκαλέσει και στη γονιμότητα πρόβλημα) και τέλος για την ενδομητρίτιδα (δεν την βρίσκεις αν δεν την ψάξεις). Θυρεοειδή ήξερα ότι έχω και είναι υπό έλεγχο, δεν έχω κάνει για σάκχαρο επειδή όλα φαίνονται καλά αλλά γενικά είναι απαραίτητο, ξέρω 2 περιπτώσεις που αυτό ήταν το προβλημά τους με Glucophage ρυθμίστηκαν και μείναν φυσιολογικά εγκυες. Δεν έκανα υστεροσκόπηση αλλά αυτή η εξέταση μπορεί να είναι διαγνωστική και για την ενδομητρίτιδα αρκεί να είναι υποψιασμένος ο γιατρός.

 

Εύχομαι με τη σειρά μου όσες περιμένετε αποτελέσματα να έχετε θετικές χοριακές και για τις υπολοιπές μεγάλη προσοχή μην αφήνεται πράγματα στην τύχη τους.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω και την εμπειρία μου απο την ομοιοπαθητική. Επειδη όλες οι εξετάσεις μας ήταν καλές τότε άρχισε η αλλή καραμέλα, άγχος έχεις και δε μένεις, μόλις φύγει το μυαλό σου από εκεί θα δεις θα μείνεις κτλ και είπα να ξεκινήσω ομοιοπαθητική. Επειδή όμως άλλα προσπθούσε να θεραπεύσει και αλλού ήταν το πρόβλημα εννοείτε ότι δεν είδα αποτέλεσμα. Γενικά όμως είδα θετικές επιδράσεις.

 

Έχω ακούσει όμως ότι κάνει πολύ καλό σε γυναίκες που έχουν υψηλή FSH. Σε κάθε περιπτωσή πρέπει να έχετε τη σωστή διάγνωση και μέτα να διαλέξετε έναν καλό ομοιοπαθητικό.

 

Εμένα το παραπονό μου ήταν ότι αφού δεν είχαμε δει αποτέλεσμα στους έξη μήνες γιατί δε μου είπε να το ψάξω παραπάνω γιατι προφανώς κάτι μας διεύφεγε και όντως. Στους 6 περιπού μήνες πρέπει να υπάρχει αποτέλεσμα, αφου δε μπορείς εσυ να με βοηθήσεις και το βλέπεις γιατί συνεχίζεις και μου παιρνείς λεφτά. Μόνο πορτοφόλι ήμουν για εκείνους.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

Είμαι καινούρια στην παρέα σας, αλλά ''παλιά'' απο βάσανα.

Είμαι στην 6η μέρα απο την εμβρυομεταφορά.

Είμαι 39 ετών και είναι η τέταρτή μου προσπάθεια.

 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα, και όσες είναι εγγυούλες καλή λεφτεριά.

 

Σε αυτή τη μέρα που βρίσκομαι, το τόσο πρησμένο στήθος,

να σημαίνει αποτυχία σύλληψης, και προετοιμασία περιόδου?? :(

 

Εγώ που είχα αποτυχημένη εξωσωματική δεν είχα κανένα σημάδι περιόδου μετά την εμβρυομεταφορά και μέχρι να κάνω το τεστ που ήταν αρνητικό... τα οποία σημάδια περιόδου δεν εμφανίζονται απ'ότι ξέρω αν λαμβάνεις ultragestan... και αρνητικό να είναι το αποτέλεσμα πρέπει να σταματήσει τα υπόθετα για να εμφανιστούν τα σημάδια και να σου έρθει η περίοδος... Επομένως είναι πολλές οι πιθανότητες να είναι σημάδια εγκυμοσύνης... αυτά με βάση την εμπειρία μου... Ελπίζω όλα να πάνε καλά... και να μας έχεις ευχάριστα νέα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα αποτυχημένη εξωσωματική δεν είχα κανένα σημάδι περιόδου μετά την εμβρυομεταφορά και μέχρι να κάνω το τεστ που ήταν αρνητικό... τα οποία σημάδια περιόδου δεν εμφανίζονται απ'ότι ξέρω αν λαμβάνεις ultragestan... και αρνητικό να είναι το αποτέλεσμα πρέπει να σταματήσει τα υπόθετα για να εμφανιστούν τα σημάδια και να σου έρθει η περίοδος... Επομένως είναι πολλές οι πιθανότητες να είναι σημάδια εγκυμοσύνης... αυτά με βάση την εμπειρία μου... Ελπίζω όλα να πάνε καλά... και να μας έχεις ευχάριστα νέα..

 

nice

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και τη θετική σου σκέψη.

Στην προηγούμενη προσπάθειά μου, θυμάμαι να ξυπνάω το πρωί ενω απο την νύχτα είχα βάλει utrogestan, και με βρήκε η περίοδος....Μωρέ αν αν είναι να έρθει, δεν την σταματά ούτε ενας τόνος προγεστερόνης.

Είμαι στην 8η μέρα απο την εμβρυομεταφορά και δεν ξέρω που βρίσκω ψυχραιμία και δεν πάω να κάνω τη χοριακή.

Ο φόβος μου μάλλον!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή omiopathis, εγώ όχι μόνο δεν κρατήθηκα αλλά την ημέρα που μου είπαν να κάνω το τεστ έκανα ένα του φαρμακείου στο σπίτι για έχω μια ιδέα, το οποίο ήταν αρνητικό και μετά πήγα για χοριακή.... και το αποτέλεσμα το περίμενα με το τσιγάρο και τον αναπτήρα στο χέρι... Βεβαίως ήταν αρνητικό και αυτό... Μετά την κρίση κλάματος που το πέρασα για αρκετές φορές και για αρκετές μέρες και αφού έκανα τα τσιγάρα μου τσιγάρα επικοινώνησα με τον ιατρό μου και μου είπε να σταματήσω τα υπόθετα. Μετά από 4 ολόκληρες αδιαθέτησα.... Πάντως, όπως είπες κ εσύ, η κάθε περίπτωση έχει την ιδιαιτερότητά της... Καλό κουράγιο σου εύχομαι και καλά αποτελέσματα.... Περιμένω τα νέα σου.... Φιλάκια πολλά....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή omiopathis, εγώ όχι μόνο δεν κρατήθηκα αλλά την ημέρα που μου είπαν να κάνω το τεστ έκανα ένα του φαρμακείου στο σπίτι για έχω μια ιδέα, το οποίο ήταν αρνητικό και μετά πήγα για χοριακή.... και το αποτέλεσμα το περίμενα με το τσιγάρο και τον αναπτήρα στο χέρι... Βεβαίως ήταν αρνητικό και αυτό... Μετά την κρίση κλάματος που το πέρασα για αρκετές φορές και για αρκετές μέρες και αφού έκανα τα τσιγάρα μου τσιγάρα επικοινώνησα με τον ιατρό μου και μου είπε να σταματήσω τα υπόθετα. Μετά από 4 ολόκληρες αδιαθέτησα.... Πάντως, όπως είπες κ εσύ, η κάθε περίπτωση έχει την ιδιαιτερότητά της... Καλό κουράγιο σου εύχομαι και καλά αποτελέσματα.... Περιμένω τα νέα σου.... Φιλάκια πολλά....

 

nice

 

Εσύ τουλάχιστον πήγες όταν έπρεπε.

Εγω που τρώγομαι να πάω απο τώρα?

Ενα είναι σίγουρο. Οι κουβέντες μεταξύ μας είναι εξαιρετικά παρήγορες.

Το οτι κάποιος σου απαντάει στους προβληματισμούς σου, σου δίνει δύναμη.

Και κάποιος που το βιώνει αντίστοιχα!

Θα ενημερώσω σε όποια κατάσταση κι αν βρίσκομαι.

Φιλιά κι απο μένα με τεράστια αγωνία...

Link to comment
Share on other sites

omiopathis

 

εγώ μπορώ να πω ότι πέρασα την πρώτη μου προσπάθεια εντελώς μόνη, κυριολεκτικά μόνη, δεν είχα την συμπαράσταση ούτε καν του συζύγου μου.... Ενώ το παν στο διάστημα αυτό είναι η στήριξη η συναισθηματική για να μην σε πάρει η κατρακύλα με τις αρνητικές σκέψεις. Πράγμα που είναι πολύ εύκολο να γίνει... Έτσι έγινε στην περίπτωσή μου με αποτέλεσμα 6 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά να είμαι σίγουρη ότι το αποτέλεσμα θα είναι αρνητικό .... Ως εκ τούτου σε νιώθω πάρα μα πάρα πολύ καλά... Χαίρομαι που σε βοηθάει η επικοινωνία που έχουμε, πολύ δε περισσότερο θα χαρώ μόλις μάθω τα καλά σου νέα... Φιλάκια... Μπορείς αν θες και το νιώθεις να μου στέλνεις και π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...