Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

Απίστευτη ιστορία !!! Δάκρυσα ...

Σου εύχομαι μέσα από τι καρδια μου να έχεις μια τεραστια χοριακή αύριο !!!

 

Να σε ρωτήσω κάτι, βλαστοκυστες έβαλες ποτε ;;;

 

όχι γιατί τα εμβρυάκια μου δεν αναπτύσονταν παράλληλα...κάποια πήγαιναν πολύ πιο μπροστά, εννοώ διαιρούνταν πολύ πιο γρηγορα απο τα αλλα , οπότε δεν το ρισκαρε και ο γιατρος να περιμενει τα επομενα μιας και είχαν φτασει στα 9 κυτταρα το καθενα!!! οποτε αυτη την φορα εβαλα 3 και έχω αποτέλεσμα εξωσωματικής στις 12/4 : 481,3...περιμένω την ερχομενη Τριτη για την δεύτερη μέτρηση μας...αρκετά συγκρατημένη και με πίστη στην Παναγία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς ξεκινήσαμε υποβοηθούμενη το Μάρτιο, μέχρι στιγμής έχουμε κάνει 2 σπερματεγχύσεις και οι 2 αποτυχημένες...η πρώτη έγινε μόνο με pregnyl ενώ στη δεύτερη πήρα και κλομιφεΐνη 1 χάπι τη μέρα που έδωσε μόνο ένα ωάριο τελικά. Αγχώθηκα ότι ο οργανισμός μου κάνει οικονομία στα ωάρια γιατί μου μένουν λίγα!! Σήμερα όμως πήρα τα αποτελέσματα της ΑΜΗ και ήταν 27!! Χάρηκα πολύ γιατί είναι ψηλή για την ηλικία μου (36). Σήμερα ξεκίνησε ο τρίτος κύκλος και είπαμε με το γιατρό να πάρω διπλή δόση κλομιφεΐνης μήπως κάνω 2 ωάρια και αυξήσουμε τις πιθανότητες. Τελευταία σπερματέγχυση θα κάνουμε γύρω στις 8 Μαΐου κι αν "δεν", πάμε για εξωσωματική αρχές Ιουνίου....δεν μας έχουν διαγνώσει κάποιο πρόβλημα ως τώρα λίγο αδύναμο το σπέρμα του άντρα μου αλλά οκ (30εκ 85% κινητικότητα μορφολογία μέτρια). Το μόνο διαγνωσμένο πρόβλημα ήταν το αρνητικό Huhner test ή post coital test..Αυτά. ...καλή τύχη και δύναμη σε όλες μας...φαντάζομαι το μωράκι μου τα γελάκια που θα μου κάνει και τρελαίνομαι από τώρα. ...

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ βρίσκομαι στην πρώτη προσπάθεια, αλλά όλα δείχνουν να πηγαίνουν καλά.. Ο γιατρός μου είναι πολύ αισιόδοξος και το ίδιο και εγώ! Άντε καλή επιτυχία σε όλες μας, παλιές και καινούριες στο κουρμπέτι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια

ειμαι νεα στη παρεα αλλα οχι και στις προσπαθειες

εχω κανει 4 αποτυχημενες εξωσωματικες σε ενα κεντρο και τωρα ειμαι στην 5η κατα σειρά αλλα σε άλλο κεντρο

η εμβρυομεταφορα εγινε 17/4 και χτες εκανα χοριακη με 42,30 μονο...εχω παλι απογοητευτει...αυτη τη φορα ειχα πολύ πιστη και πιστευα θα τα καταφερνα...ο γιατρος μου ειπε να κανω επαναληπτικη την δευτερα...λετε να ελπιζω ακομα? αν και μου φαινεται πολυ χαμηλη η χοριακη για να ναι εγκυμοσυνη!!!

φιλια σε ολεσ και οτι επιθυμειτε μεσα απο τη καρδια μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

E nai skorpina, εδω υπαρχει θέμα....Δεν διπλασιάστηκε. Στη θ'εση σου θα σταμάταγα και τα φαρμακα για να μην επιβαρυνομαι. Εχω βιώσει και γω βιοχημική κύηση και ξερω πόσο σπαστικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

E nai skorpina, εδω υπαρχει θέμα....Δεν διπλασιάστηκε. Στη θ'εση σου θα σταμάταγα και τα φαρμακα για να μην επιβαρυνομαι. Εχω βιώσει και γω βιοχημική κύηση και ξερω πόσο σπαστικό είναι.

 

κι εγω εχω βιωσει βιοχημικη και με αποτελεσμα αποξεσης....αλλα ο γιατρος μου ειπε να ξανακανω χοριακη την τεταρτη...οποτε συνεχιζω κανονικα τα φαρμακα κ μου αυξησε τα cyclacur...βλεπουμε..δεν ενθουσιαζομαι ξερω τι μου γινεται αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια...ετσι δε λενε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
koritsia kalimera kamia apantisi? de kserw kanw kati lathos xtes graftika sto fopoum,,,,,,,,,,,,:-([/QUOTΕ]

 

3η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ΄για μενα.

Εγώ είχα, και έχω σε μικρότερη συχνότητα, ήπιους πόνους κ΄τραβήγματα, που απ' ό,τι διαβάζω είναι φυσιολογικά.

Υποθέτω όσο περνούν ώρες κ΄μέρες θα μειώνονται...

 

(Καλύτερα να αποφεύγεις τα greeklish)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

amethyst τι κανεις? πως τα πας???????????? πως εισαι?????? εγω εχω κατι πονακια χαμηλα αλλα πανε κ ερχονται ... τη παρασκευη παω για χοριακη !!!!!!!!!!!

 

 

Miko, ήμουν γενικά ήρεμη τις πρώτες μέρες, ωστόσο επειδή εδώ κ΄δύο μέρες έχω και εγώ αυτά τα πονάκια, όπως όταν πλησιάζει η περίοδος, δεν το κρύβω ότι είμαι ανήσυχη. Μπράβο σου, περνάνε οι μέρες...θα ήθελα και εγώ για Παρασκευή, από το κέντρο μου τόνισαν Σάββατο (11η μέρα από την εμβρυομεταφορά) και όχι νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σας,

Ηρθα και εγω στην παρεα σας. Σε λιγο συμπληρωνουμε 3 χρόνια προσπαθειων, ολες οι εξετασεις μας ηταν καλες. Εχουμε κανει 2 σπερματεγχυσεις, μια με διεγερση και μια σε φυσικο κυκλο. Θα παμε για μια τελευταια σπερματεγχυση και μετα για εξωσωματικη.

 

Ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολες σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΓΙΑΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΟΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 1η ΕΝΕΣΗ?

ΕΓΩ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ.

ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ.

ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι δεν εκανες καμμια εξεταση?? ενα σωρο εξετασεις πρεπει να κανει μια κοπελα πριν παει για εξωσωματικη!!! τι αλλο θα ακουσουμε??

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟ ΜΟΜΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ!ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΑΩΣ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΗ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ!!!!!!!!

ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 14 ΜΕΡΕΣ!ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΟΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε ritsoulav αλλά πως σου έδωσε φάρμακα χωρίς καν να ελέγξει τις ορμόνες σου???:confused:

Που βασίστηκε στην εμπειρία του???χωρίς να δει τι γίνεται στον οργανισμό σου??

Αυτό μου ακούγεται τουλάχιστον παράλογο:evil:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε ritsoulav αλλά πως σου έδωσε φάρμακα χωρίς καν να ελέγξει τις ορμόνες σου???:confused:

Που βασίστηκε στην εμπειρία του???χωρίς να δει τι γίνεται στον οργανισμό σου??

Αυτό μου ακούγεται τουλάχιστον παράλογο:evil:

 

ΤΟ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΠΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!!!!!!!!ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΕΤΥΧΕΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΨΑΧΝΑΜΕ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΗΡΧΕ!!!! ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΞΙΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΙΛΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ:cry:

Link to comment
Share on other sites

ritsoulav,συγνώμη....αλλά δεν νομίζω οτι πήγες σε γιατρό πιο πολύ για κομπογιαννίτη τον κόβω,είναι απαράδεκτος!!!Γιατί δεν ήθελες να περασεις επιτροπή?Νομίζω οτι προχώρησες βιαστηκά στην όλη διαδικασία.....Λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα:(

Link to comment
Share on other sites

ritsoulav,συγνώμη....αλλά δεν νομίζω οτι πήγες σε γιατρό πιο πολύ για κομπογιαννίτη τον κόβω,είναι απαράδεκτος!!!Γιατί δεν ήθελες να περασεις επιτροπή?Νομίζω οτι προχώρησες βιαστηκά στην όλη διαδικασία.....Λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα:(

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ 40 ΚΑΙ Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ (900ΕΥΡΩ)!ΑΥΤΟΣ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 ΣΥΜΠΟΛΗΤΙΣΣΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΠΗΓΑ:-(

ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΑ:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ 40 ΚΑΙ Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ (900ΕΥΡΩ)!ΑΥΤΟΣ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 ΣΥΜΠΟΛΗΤΙΣΣΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΠΗΓΑ:-(

ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΑ:confused:

Καταλαβαίνω,την ανυπομονησία σου σίγουρα για εμάς τις γυναίκες ο χρόνος στο θέμα παιδί μετράει αντιστροφα,δεν σε πήρανε τα χρόνια...ο γιατρός όπως λες είναι καλός και δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω.Εαν θέλεις να με ακούσεις την επόμενη φορά μην βιαστεις.....έγω πέρασα επιτροπή στη θεσσαλονικη στις 28/3 έκλεισα ραντεβού στις 1/2,υπάρχει καθυστέρηση....φαντάσου οτι ακόμη δεν έχω ολοκληρώσει τη διαδικασία της εξωσωματικής και έχουμε τέλη Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...