Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου ..... έκανα 4 προσπάθειες σε ένα πολύ γνωστό κέντρο που διαφημίζετε συνέχεια στην τηλεόραση και τώρα μουτζονομε και της άλλες 2 σε ένα άλλο που έχει κέντρο εδώ και στην θεσσαλονικη

 

κοριτσάκι καλησπέρα!εγώ είμαι στην 1η μου εξωσωματική και αρκετά ανυπόμονη αλλά προσπαθώ να οργανώσω την ζωή μου σαν να μην κάνω εξωσωματική.Έχω σχεδιάσει ήδη το πρόγραμμα μου με πράγματα που θέλω πολύ να κάνω, στην περίπτωση που αποτύχει η εξωσωματική.Θα πάω να κάνω λεμφικό μασάζ να εξαφανίσω την κυτταρίτιδα,θα πάω κανένα 3ημεράκι ταξίδι με τον άντρα μου που έχουμε 2 χρόνια να πάμε,θα σχοληθώ με την διακόσμηση του σπιτιού ενόψει καλοκαιριού!Νομίζω οτι αυτό με βοηθάει λίγο στο να μην μου γίνει εμμονή η προσπάθεια που κάνουμε...δοκίμασέ το κι εσύ αν θες!

Διάβασα ένα ποστ μιας κοπέλας εδω μέσα όπου ο αντρας της , της έλεγε μια πολύ σοφή κουβέντα "ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΜΗΤΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ".Αυτό λοιπόν το έχω κανει μοττο μου γιατί πιστεύω οτι είναι πολύ σοφο!ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΩΡΟ!ΤΕΛΟΣ!

στην τελική σκεψου οτι ένα ζευγάρι χωρις προβλήματα γονιμότητας έχει πίθανότητες να συλλαβει σε κάθε κύκλο 20-25% το οποίο μειώνεται όσο μεγαλώνει.Ακόμα και για αυτούς οι γιατροί λένε 1 χρόνο, εντατικών προσπαθειών για συλληψη.12 μήνες προσπάθειων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sia καλη επιτυχία στην προσπάθειά σου. Ο αριθμός των ωοθυλακίων φαίνεται από τον πρώτο κιόλας υπέρηχο.

Με τη διέγερση των ωοθηκών συνήθως αυξάνονται λίγο τα ωοθυλάκια

μέχρι την ωοληψία.:)

 

ευχαριστώ κοριτσάκι!εύχομαι και εσένα να μας φέρεις σύντομα ευχάριστα νέα!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα χαμένη η βρωμιάρα... Μωρε άμα την πετύχω να δείτε τη θα πάθει...

 

SIA μου δεν μπορώ να πω ότι έχω ιδιαίτερο άγχος... Έχω υπάρξει και πολύ πιο άγχωμένη και η μανταμίτσα στην ώρα της... Εγγλέζα στο ραντεβού της... Κύστες κλπ δεν είχα ποτέ και ο γιατρός είναι λίγο δύσκολος στον να τον βρεις... Αν συνεχίσει να είναι απούσα απο Δευτέρα θα πάω σε ένα άλλο εδώ κοντά να με δει (γνωρίζονται αναμεταξύ τους οπότε θα συννενοηθουν)...

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συγχιστώ... Όοοοοχιιιι.. :mad: :-x :mad: :-x.. Θα συγκρατηθώ.... Ανωορηκτικός κύκλος... Να περιμένω την μαντάμ σε 14 μέρες από τώρα και άμα... Τελικά ο Θεός σπάει πλάκα μαζί μου... Περνάει καλά να με βλέπει να φρικάρω... Δεν εξηγήται αλλιώς...

Αλλά κατά τα άλλα η μήτρα τέλεια, ο τράχηλος σουπερ, η γωνία που κάνουν αυτοι οι δύο η τέλεια, το άνοιγμα του τραχήλου δεν φαντάζεστε... Γενικά όλα τέλεια... Ωοθήκες, εκεί να δείτε τελειότητα... Αφού τα πάντα μέσα μου είναι τέλεια γιατί δεν μπορώ να κάνω μωρό μόνη??? Το πείραξε η τόση τελειότητα???

Άμα αρχίσω τα ναρκωτικά λέτε να ηρεμήσω????

 

Ααααα... Και πρέπει να βρω τον γιατρό να ρωτήσω γιατί υπάρχει περίπτωση οι ορμόνες αυτου του ηλίθιου ανωορικτηκού κύκλου να μην του κάνουν και να πρέπει να πάω 2 κύκλους μετά :cry:.... Lovelyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συγχιστώ... Όοοοοχιιιι.. :mad: :-x :mad: :-x.. Θα συγκρατηθώ.... Ανωορηκτικός κύκλος... Να περιμένω την μαντάμ σε 14 μέρες από τώρα και άμα... Τελικά ο Θεός σπάει πλάκα μαζί μου... Περνάει καλά να με βλέπει να φρικάρω... Δεν εξηγήται αλλιώς...

Αλλά κατά τα άλλα η μήτρα τέλεια, ο τράχηλος σουπερ, η γωνία που κάνουν αυτοι οι δύο η τέλεια, το άνοιγμα του τραχήλου δεν φαντάζεστε... Γενικά όλα τέλεια... Ωοθήκες, εκεί να δείτε τελειότητα... Αφού τα πάντα μέσα μου είναι τέλεια γιατί δεν μπορώ να κάνω μωρό μόνη??? Το πείραξε η τόση τελειότητα???

Άμα αρχίσω τα ναρκωτικά λέτε να ηρεμήσω????

 

Ααααα... Και πρέπει να βρω τον γιατρό να ρωτήσω γιατί υπάρχει περίπτωση οι ορμόνες αυτου του ηλίθιου ανωορικτηκού κύκλου να μην του κάνουν και να πρέπει να πάω 2 κύκλους μετά :cry:.... Lovelyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

στο ειπε ο ντοκτορ οτι ειναι ανωορρηκτικος?

πωπω ειναι οντως σπασιμο νευρων αλλα οχι σε παρακαλω ασε τα ναρκωτικα και πιασε το ξεζουμισμα μπας και πεσει κανα αυγο μεσα σε αυτες τις μερες και ποτε δε ξερεις:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θα συγχιστώ... Όοοοοχιιιι.. :mad: :-x :mad: :-x.. Θα συγκρατηθώ.... Ανωορηκτικός κύκλος... Να περιμένω την μαντάμ σε 14 μέρες από τώρα και άμα... Τελικά ο Θεός σπάει πλάκα μαζί μου... Περνάει καλά να με βλέπει να φρικάρω... Δεν εξηγήται αλλιώς...

Αλλά κατά τα άλλα η μήτρα τέλεια, ο τράχηλος σουπερ, η γωνία που κάνουν αυτοι οι δύο η τέλεια, το άνοιγμα του τραχήλου δεν φαντάζεστε... Γενικά όλα τέλεια... Ωοθήκες, εκεί να δείτε τελειότητα... Αφού τα πάντα μέσα μου είναι τέλεια γιατί δεν μπορώ να κάνω μωρό μόνη??? Το πείραξε η τόση τελειότητα???

Άμα αρχίσω τα ναρκωτικά λέτε να ηρεμήσω????

 

Ααααα... Και πρέπει να βρω τον γιατρό να ρωτήσω γιατί υπάρχει περίπτωση οι ορμόνες αυτου του ηλίθιου ανωορικτηκού κύκλου να μην του κάνουν και να πρέπει να πάω 2 κύκλους μετά :cry:.... Lovelyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 

Κοριτσάκι ψυχραιμία!Θυμάμαι πολλόυς γύναικολόγους που συνεργαζόμουν που έλεγαν οτι συμβαίνει σε όλες τις γυναίκες, συμπεριλαμβανομένων και εκεινων που σεν εχουν προβληματα γυναικολογικα,έχουν 1-2 κύκλους ετησιως χωρις να κάνουν ωορηξια!είναι φυσιολογικο το 1-2 φορες.Από εκει και πέρα εσύ που ο κύκλος σου λες οτι ήταν πάντα οκ και συνεπης,και ΄τωρα συνέβει αυτό πιστεύω οτι μάλλον έχεις αγχωθεί.Καμιά φορά προσπαθούμε να αποφύγουμε το αγχος και ενω νοιωθουμε οτι δεν ημαστε αγχωμενες αυτό κάνει περιπατο στο υποσυνέιδητο και κάνει την ζημιά του.Χαλαρουίτα φιλενάδα..συζήτα και με τον γιατρό μήπως σου δωσει κανενα ντουφαστον να σου ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Cerousel, πήγε στην εδώ γυναικολόγο και έκανα υπέρηχο και το είδαμε. Όσο για τα χάπια SIA μου, η γιατρός εδώ (που για καλή μου τύχη έχει συνεργαστεί με τον εξωσωματικό και τον ξέρει καλά) μου είπε να τον ρωτήσω. Ίσως να του κάνουν τα αποτελέσματα των ορμονών έστω και από ανωορηκτικό κύκλο οπότε να μην πάρω χάπι (που μπορεί να ταράξει τις ορμόνες). Αν δεν του κάνουν όμως αυτά τα αποτελέσματα να παω να μου δώσει τα χάπια και να τις κάνω 2 κύκλους μετά. Με λίγα λόγια μπέρδεμα...

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα, κορίτσια

εύχομαι για όλες να είναι στην τυχερή προσπάθεια!!!

Προσωπικά είναι η 3η εξωσωματική και ενώ έχω μια αποκόλληση στη 2η.

Τα καλύτερα σε όλες

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πως είστε?εγώ έχω πολυ εντονους πόνους στις ωοθήκες και στην μήτρα.Μου είπαν οτι έιναι και λόγω της ενδομητριωσης και των 2 κύστεων ενδομητριωσης που έχω στις ωοθηκες.Εσείς πονούσατε?είμαι ακόμα στις αρχές της διέγερσης, 5η μέρα διέγερσης με puregon και hcg και ανησυχώ πως θα έιμαι με το θέμα του πόνου όταν μεγαλώσουν τα ωοθηλάκια.΄Με την ωοληψία θα ηρεμήσω?

Link to comment
Share on other sites

.θελουμε να ζητησουμε την βοηθεια σασ. ειμαστε ζευγαρι .τασοσ 44 χρονων και μενια 38 χρονων.εγω με χαμιλο αριθμο σπερματοζωαριων και H μενια μετα απο ενα εχωμητριο kai αφαιρεσει και τισ δυο σαλπιγγεσ εφοσον η μια ηταν ειδει βουλομενη ξεκεινησαμε τισ προσπαθειεσ για εχοσωματικη ....7 συνολο ... 5 στο πανεπηστημιακο νοσοκομειο στην λαρισα.. 1 στο ιασο στιν αθηνα...(ολεσ χωρισ επυτιχεια και η τελευταια πριν 2 μηνεσ στον πειραια στο μιτοσι..η πρωτη φορα που ο γιατροσ ηταν αψογοσ και ανθρωποσ προπαντων μαζι μασ..στιν τελευταια μασ προσπαθεια ,,χωριακη η πρωτη 37 η 2 57 η 3 876 ουαοοοοοοο.... τρελαθηκαμε....μετα απο 5 χρονια προσπαθεισ και 7 εχωσοματικεσ ειπαμε επειτελουσ θα εχουμε μωρακι..αλλα.....μασ πιανουν ξαφνηκα πονοι...εισαγωγη στο νοσοκομειο..εχετασεισ γενικεσ εματοσ και χωριακησ...και.....η μεγαλη απογοητευση για μια ακομη φορα...τριτη εβδομαδασ εγκιμοσινησ μολισ αρχεισε να σχηματειζετε ο σακοσ...φανεικε στον υπερηχο και χωριακη 1300 και τιν επομενη μερα αρχεισε να πεφτει 960 μετα 670-380-και μετα 180. σταματησαμε τα φαρμακα πλεον (ετσι μασ ειπαν οι γιατροι).τελικο αποτελεσμα παλινδρομησε.......καταλαβενησ οτι χασαμε την γη κατω απο τα ποδιασ μασ....ζειταμε ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ..θελουμε να ξαναπρωσπαθησουμε για τιν ογδοη πλεον φορα τον αλλον μηνα ..αλλα τα οικονομικα μασ πλεον ειναι σε αθλια κατασταση

.εχουμε μαζεψει τα λεφτα για τον γιατρο αλλα δεν εχουμε τισ καραμελιτσεσ ολεσ..μασ εχει μεινει 1 κουτι pu....ng των 900 και ενα κουτι των 300 οπια κοπελα μπορει να μασ βοηθειση θα τησ ειματε υποχρεοι..το εμαιλ. μασ ειναι [email protected] sas ευχαρειστουμε ολεσ και να σασ εχει ο θεοσ παντα καλα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.θελουμε να ζητησουμε την βοηθεια σασ. ειμαστε ζευγαρι .τασοσ 44 χρονων και μενια 38 χρονων.εγω με χαμιλο αριθμο σπερματοζωαριων και H μενια μετα απο ενα εχωμητριο kai αφαιρεσει και τισ δυο σαλπιγγεσ εφοσον η μια ηταν ειδει βουλομενη ξεκεινησαμε τισ προσπαθειεσ για εχοσωματικη ....7 συνολο ... 5 στο πανεπηστημιακο νοσοκομειο στην λαρισα.. 1 στο ιασο στιν αθηνα...(ολεσ χωρισ επυτιχεια και η τελευταια πριν 2 μηνεσ στον πειραια στο μιτοσι..η πρωτη φορα που ο γιατροσ ηταν αψογοσ και ανθρωποσ προπαντων μαζι μασ..στιν τελευταια μασ προσπαθεια ,,χωριακη η πρωτη 37 η 2 57 η 3 876 ουαοοοοοοο.....τρελαθηκαμε....μετα απο 5 χρονια προσπαθεισ και 7 εχωσοματικεσ ειπαμε επειτελουσ θα εχουμε μωρακι..αλλα.....μασ πιανουν ξαφνηκα πονοι...εισαγωγη στο νοσοκομειο..εχετασεισ γενικεσ εματοσ και χωριακησ...και.....η μεγαλη απογοητευση για μια ακομη φορα...τριτη εβδομαδασ εγκιμοσινησ μολισ αρχεισε να σχηματειζετε ο σακοσ...φανεικε στον υπερηχο και χωριακη 1300 και τιν επομενη μερα αρχεισε να πεφτει 960 μετα 670-380-και μετα 180. σταματησαμε τα φαρμακα πλεον (ετσι μασ ειπαν οι γιατροι).τελικο αποτελεσμα παλινδρομησε.......καταλαβενησ οτι χασαμε την γη κατω απο τα ποδιασ μασ....ζειταμε ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ..θελουμε να ξαναπρωσπαθησουμε για τιν ογδοη πλεον φορα τον αλλον μηνα ..αλλα τα οικονομικα μασ πλεον ειναι σε αθλια κατασταση

.εχουμε μαζεψει τα λεφτα για τον γιατρο αλλα δεν εχουμε τισ καραμελιτσεσ ολεσ..μασ εχει μεινει 1 κουτι pu....ng των 900 και ενα κουτι των 300 οπια κοπελα μπορει να μασ βοηθειση θα τησ ειματε υποχρεοι..το εμαιλ. μασ ειναι [email protected] sas ευχαρειστουμε ολεσ και να σασ εχει ο θεοσ παντα καλα.....ο γιατροσ μασ ειπε οτι επεισησ μπορουμε να κανοθμε και συνδιασμο με go..l

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πως είστε?εγώ έχω πολυ εντονους πόνους στις ωοθήκες και στην μήτρα.Μου είπαν οτι έιναι και λόγω της ενδομητριωσης και των 2 κύστεων ενδομητριωσης που έχω στις ωοθηκες.Εσείς πονούσατε?είμαι ακόμα στις αρχές της διέγερσης, 5η μέρα διέγερσης με puregon και hcg και ανησυχώ πως θα έιμαι με το θέμα του πόνου όταν μεγαλώσουν τα ωοθηλάκια.΄Με την ωοληψία θα ηρεμήσω?

 

Καλημέρα Σία μου!!! Εγώ πόνους δεν είχα κατά τη διέγερση. Είχα όμως ενόχληση. Αισθανόμουν οτι πρέπει να προσέχω πως θα καθίσω, πώς θα σηκωθώ, σα να ήμουν έγκυος ένα πράγμα. Είχε πρηστεί η κοιλιά και το στήθος μου. Το στήθος πονούσε αρκετά (όπως πριν την περίοδο).

 

Επίσης δεν μπορούσα να βάλω τζιν, και γενικά απέφευγα τα παντελόνια που ήταν στενά ή στένευαν την κοιλιά μου. Δεν τα άντεχα καθόλου.

 

Έχω και εγώ ενδομητρίωση αλλά όχι κύστες. Ίσως οι κύστες επιβαρύνουν την κατάστασή σου!!!

 

Εσύ να τα λες όλα στο γιατρό σου, και να μη φοβάσαι τίποτα!!!! Να μιλάς, γιατί φοβόμαστε να λέμε την κάθε λεπτομέρεια να μη μας περάσουν για χαζές και στο τέλος εμείς την πληρώνουμε.

 

Έκανα πόνους μόνο μια φορά γύρω 4η η' 5η μέρα νομίζω. Πολύ έντονους πόνους στην κοιλιά με διάρκεια περίπου 30 λεπτά.

Το είπα στο γιατρό μετα απο 3 μέρες και μου είπε οτι αν το ξαναπάθω να το πω αμέσως γιατί μπορεί να ήταν κάτι σοβαρό. Τελικά όλα πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα, κορίτσια

εύχομαι για όλες να είναι στην τυχερή προσπάθεια!!!

Προσωπικά είναι η 3η εξωσωματική και ενώ έχω μια αποκόλληση στη 2η.

Τα καλύτερα σε όλες

 

Σου εύχομαι να είναι η 3η και τυχερή προσπάθειά σου!!! :)

Πίστεψέ το!!!! όλα θα πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

sia μου πως εισαι? εγινε η ωοληψια? οντως πονακια εχω και γω 6η μερα διεγερσης σημερα και δεξια αριστερα τα νιωθω τα αυγουλακια μου!

χαχα zwoula και γω περπαταω σαν εγκυος (εντονο πρηξημο αλλα υποφερτο:-) )

geka καλη επιτυχια!!

σε οοολες μας μια τεραστια ευχη για ενα μωρακι συντομα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα και ελπίζω να γίνει πραγματικότητα κάθε ευχή και προσμονή. Εγώ είμαι στη τέταρτη προσπάθεια, τη Τρίτη θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Να ξέρετε ότι όλες μου δίνετε γνώση και κουράγιο. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας τσουπρες... Με εχουν πεθάνει να δίνω αίμα... 3 φορές σε 1 βδομαδα... 1 φλεβα είχα που συνεργαζόταν αλλα μετά από τόσο τρύπιμα προβλέπω να μην ξανασυνεργαστει... Αντε να δουμε τι θα δούμε στο τέλος...

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Από τρυπήματα Ourania άλλο τπτ..εγώ πάω κάθε μέρα για οιστραδιόλη και τώρα κάνω 3 ενέσεις την ημέρα!Την Τρίτη επιτέλους πάω για ωοληψία.Ο γιατρός θεωρεί οτι είμαι σιγουράκι!Δοξα σοι ο θεός κατάφερα να κάνω 7 ωοθηλάκια!Μακάρι για όλες τις κοπέλες να τελειώσει συντομα αυτή η δοκιμασία και να κυοφορίσουμε επιτέλους το θαυματάκι !Καλό κουράγιο σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα κοριτσαρες! χαχα μια απο τα ιδια, τρυπημα καθε δυο μερες για αιμα στα χερια και 3 ενεσεις στη κοιλια καθημερινα! τα περναμε θααυυμα!! χαχα

με το καλο sia μου τη τριτη,ειναι πολυ καλος ο αριθμος 7 ευχομαι να γονιμοποιηθουν σε τελεια εμβρυακια οοολα!!

εγω ακομα εχω μελλον για τη ληψη μαλλον πεμπτη παρασκευη τη τριτη θα ξερω νεοτερα..:)

σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Άντε, κορίτσια, λίγο ακόμη και θα τα καταφέρουμε. Πάντως, η δύναμή μας είναι ατελείωτη, συμφωνείτε;

Sia σούπερ τυχερός αριθμός, καλή επιτυχία!

Carousel και Ουρανία, ξέρετε εκείνο το παλιό αίνιγμα "χιλιοτρύπητο λαγήνι και σταλιά νερό δε χύνει"; Ε, λοιπόν, λάθος απάντηση έδιναν τόσα χρόνια, όπως επιστημονικώς αποδεικνύεται εδώ!

Καλή συνέχεια σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΚΕΙΝΑΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΤΗΝ 8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΕΥΕΛΠΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ ΜΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΟΙ....ΟΠΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΕΥΜΑ PUR..GON ΤΩΝ 900ML ΘΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ

1 ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ ( ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ) -ΕΧΩΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΙ ΑΦΕΡΕΣΕΙ ΣΑΠΛΠΙΓΚΑΣ

2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ -(ΛΑΡΙΣΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ

3 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΛΑΡΙΣΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ

4 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΑΘΗΝΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ

5 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΛΙ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ

6 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΛΑΡΙΣΑ) ΑΡΝΗΤΙΚΟ

7 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ (ΠΕΙΡΑΙΑ)ΘΕΤΙΚΟ ΜΕ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΙΔΡΟΜΙΣΗ

8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΝΟ 3 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΤΑ 2 ΓΟΝΟΙΜΟΠΙΟΙΘΗΚΑΝ .ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΓΙΑ ΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ)

...9 ΦΟΡΑ ΤΩΡΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ 8 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή!!!

 

Εδώ και χρόνια παρακολουθώ το φόρουμ. Όταν πρωτομπήκα ήμουνα στα πρόθυρα της λαπαροσκόπησης για ενδομητρίωση. Μετά αρβεκάπ, μετά κλομιφέν, πρεγνυλ, υλτραγεστάν, μετά 4 σπερματεγχύσεις και γενικά προσπάθεια 2 ετών. Στο τέλος αυτής της προσπάθειας και με τα νεύρα να έχουν γίνει κρόσσια με ενημερώνουν ότι, όπως είχε διαπιστωθεί ήδη από την λαπαροσκόπηση, έχω υδροσάλπιγγες και πρέπει να κάνω εξωσωματική.

 

Δυσκολεύομαι να εμπιστευτώ πλέον τους ιατρούς... Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να ξέρει γυναικολόγο στην Κομοτηνή έμπιστο, έμπειρο και που να μην βλέπει τις γυναίκες σαν ευροπουλάκια με ποδαράκια ας επικοινωνήσει...

 

Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας για ιατρό εξειδικευμένο στην εξωσωματική στην Θεσσαλονίκη. Έχω ακούσει καλά λόγια για τον Πράππα και για τον Χριστοφορίδη... Βοηθήστε σας παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

nice, δεν ξερω να σου πω για καλό γιατρό στη θεσ/κη αλλα το μονο που έχω να πω ειναι να προσέξεις τις υδροσαλπιγγες. Μην κανεις εξωσωματική με αυτές γιατί εκκρινουν υγρο στη μητρα που δεν ειναι φιλικό προς τα έμβρυα. Ευχομαι το ταξ'ιδι της εξωσωματικής να ειναι όσο το δυνατο πιο ανωδυνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα σε όλες τις όμορφες μανούλες!!! Παρακάτω σας παραθέτω μία γρήγορη αναφορά από την δική μου προσπάθεια:

εχω ξεκινήσει τις προσπάθειες το 2005:

1η Εξωσωματική σε έναν γιατρό που όλοι θεωρούν κορυφαίο και πρώτο στον τομέα του, αλλά για εμάς(το κατάλαβα στις μεθεπόμενες προσπάθειες μου) όταν ήταν να γίνει η εμβρυομεταφορά...ειλικρινά πιστεύω ότι τα άφηνε εκτός μήτρας...!!! δεν έκανε καν την προσπάθεια να μπει μέσα στην μήτρα, γιατί το βλέπαμε και εγω και ο σύζηγος που το συζητησαμε μετα απο χρονια μαζί...Σε αυτόν λοιπόν τον γιατρό έμεινα και έκανα τις 4 πρώτες μου εξωσωματικές(με 15 ωάρια την φορά...και πως γινοτανε και εμεναν παντα μονο 3-4 καλα...) δεν ξέρω μεγάλη απάτη ο συγκεκριμένος!!!!ααα ξεχασα , η μια από την αλλη προσπαθεια απειχαν μονο 2 μήνες!!!! ακουσον ακουσον!!!!! ούτε να αφήσει λίγο τον οργανισμό μου να ξεκουραστεί.

5η+6η Εξωσωματική σε ένα κέντρο όπου ο γιατρός ήταν λέκτορας - πανεπιστημίου....Εκεί λοιπό η ωοληψία όσο και αν σας φανεί παράξενο,γινόταν χωρίς την μέθη που παίρνουμε και το κάθε τσίμπημα στην μήτρα το ένιωθες!!!είχα στην πρωτη προσπάθεια αποτελεσμα εξωσωματικής 115 κ μετα απο 2 μερες 148(παρα πολύ άσχημο...) οποτε και σταματησαμε ..

7η Εξωσωματική επίσης σε μεγάλο όνομα γιατρό όπου και εκεί βιοχημικη αλλά μετα κανενα αποτελεσμα...εκει έκανα και μια με φυσικό κύκλο, πάλι τιποτα...

8η+9η Εξωσωματική σε εναν απλό εξωσωματικό όπου στην 8η ειχα φτάσει μεχρι και την 6η εβδομαδα , αλλά μετα το απεβαλε ο οργανισμος μου...κατόπιν και πριν την 9η προσπάθεια έκανα μία συνεδρία από ορούς στο μαιευτηριο μέσα για αντισώματα=Natural Killers(σου βάζουν 3 ορους την φορά, μαζεμένους όσο έγραφε η ετικετα απο 10.000 δότες,οι οποιοι δεν ειχαν κιολας ελεγχθει για νοσηματα, πιστευω οτι ηταν η μεγαλυτερη βλακεια μου....μια κοπελα που ειμασταν στον ιδιο θαλαμο εφτασε να βγαλει καρκινο στο στηθος κ της το ειπε ξεκαθαρα ο γιατρος της οτι εφταιγε αυτο!!!).

Πριν από την 9η προσπάθεια με βάζει ο γιατρός στο Ιασώ για επέμβαση πολυκυστικών ωοθηκών που όπως αποδείχθηκε αργότερα, ποτέ δεν είχα κάτι τέτοιο!!! Στην 9η λοιπον προσπάθεια και παρόλα τα αντισωματα που ειχα παρει, πήρα ένα ωραιότατο μηδενικό!!!

10η προσπάθεια(δεν το βάζω κατω..) και μετά από διάνειξη μήτρας(χειρουργείο 3 ωρών)σε εναν εξαιρετο γιατρο οπου προχωρησε σε βιοχημικη... ααα και πριν απο αυτη παλι μια με φυσικο κυκλο.

αφου περασαν σχεδον 3 χρονια απελπισιας κ το ειχαμε αφησει εντελως, πηγαινω για την καθιερωμενη μου εξεταση Τεστ Παπ στον ιδιο τελευταίο μου γιατρο και με παρακινει να ξεκινησω κ παλι με καποιες βιταμινες που μου εδωσε κ εξετασεις...

11η προσπάθεια....εδώ είμαι τώρα, δεν έχω ακόμη αποτέλεσμα να σας πω, το περιμένω την Πεμπτη 11/4. Το μόνο που έχω από αυτη την προσπάθεια είναι 3 εμβρυακια που πιστευω τωρα να κολυμπουν στην μητρα μου ή μάλλον να έχουν γατζωθεί καλά, τα οποια ήταν τα δύο 9 κυτταρων και το ένα 6 κυττάρων...

Αυτή είναι η δική μου εμπειρία από γιατρούς, εξωσωματικές και γενικά επεμβάσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες τις όμορφες μανούλες!!! Παρακάτω σας παραθέτω μία γρήγορη αναφορά από την δική μου προσπάθεια:

εχω ξεκινήσει τις προσπάθειες το 2005:

1η Εξωσωματική σε έναν γιατρό που όλοι θεωρούν κορυφαίο και πρώτο στον τομέα του, αλλά για εμάς(το κατάλαβα στις μεθεπόμενες προσπάθειες μου) όταν ήταν να γίνει η εμβρυομεταφορά...ειλικρινά πιστεύω ότι τα άφηνε εκτός μήτρας...!!! δεν έκανε καν την προσπάθεια να μπει μέσα στην μήτρα, γιατί το βλέπαμε και εγω και ο σύζηγος που το συζητησαμε μετα απο χρονια μαζί...Σε αυτόν λοιπόν τον γιατρό έμεινα και έκανα τις 4 πρώτες μου εξωσωματικές(με 15 ωάρια την φορά...και πως γινοτανε και εμεναν παντα μονο 3-4 καλα...) δεν ξέρω μεγάλη απάτη ο συγκεκριμένος!!!!ααα ξεχασα , η μια από την αλλη προσπαθεια απειχαν μονο 2 μήνες!!!! ακουσον ακουσον!!!!! ούτε να αφήσει λίγο τον οργανισμό μου να ξεκουραστεί.

5η+6η Εξωσωματική σε ένα κέντρο όπου ο γιατρός ήταν λέκτορας - πανεπιστημίου....Εκεί λοιπό η ωοληψία όσο και αν σας φανεί παράξενο,γινόταν χωρίς την μέθη που παίρνουμε και το κάθε τσίμπημα στην μήτρα το ένιωθες!!!είχα στην πρωτη προσπάθεια αποτελεσμα εξωσωματικής 115 κ μετα απο 2 μερες 148(παρα πολύ άσχημο...) οποτε και σταματησαμε ..

7η Εξωσωματική επίσης σε μεγάλο όνομα γιατρό όπου και εκεί βιοχημικη αλλά μετα κανενα αποτελεσμα...εκει έκανα και μια με φυσικό κύκλο, πάλι τιποτα...

8η+9η Εξωσωματική σε εναν απλό εξωσωματικό όπου στην 8η ειχα φτάσει μεχρι και την 6η εβδομαδα , αλλά μετα το απεβαλε ο οργανισμος μου...κατόπιν και πριν την 9η προσπάθεια έκανα μία συνεδρία από ορούς στο μαιευτηριο μέσα για αντισώματα=Natural Killers(σου βάζουν 3 ορους την φορά, μαζεμένους όσο έγραφε η ετικετα απο 10.000 δότες,οι οποιοι δεν ειχαν κιολας ελεγχθει για νοσηματα, πιστευω οτι ηταν η μεγαλυτερη βλακεια μου....μια κοπελα που ειμασταν στον ιδιο θαλαμο εφτασε να βγαλει καρκινο στο στηθος κ της το ειπε ξεκαθαρα ο γιατρος της οτι εφταιγε αυτο!!!).

Πριν από την 9η προσπάθεια με βάζει ο γιατρός στο Ιασώ για επέμβαση πολυκυστικών ωοθηκών που όπως αποδείχθηκε αργότερα, ποτέ δεν είχα κάτι τέτοιο!!! Στην 9η λοιπον προσπάθεια και παρόλα τα αντισωματα που ειχα παρει, πήρα ένα ωραιότατο μηδενικό!!!

10η προσπάθεια(δεν το βάζω κατω..) και μετά από διάνειξη μήτρας(χειρουργείο 3 ωρών)σε εναν εξαιρετο γιατρο οπου προχωρησε σε βιοχημικη... ααα και πριν απο αυτη παλι μια με φυσικο κυκλο.

αφου περασαν σχεδον 3 χρονια απελπισιας κ το ειχαμε αφησει εντελως, πηγαινω για την καθιερωμενη μου εξεταση Τεστ Παπ στον ιδιο τελευταίο μου γιατρο και με παρακινει να ξεκινησω κ παλι με καποιες βιταμινες που μου εδωσε κ εξετασεις...

11η προσπάθεια....εδώ είμαι τώρα, δεν έχω ακόμη αποτέλεσμα να σας πω, το περιμένω την Πεμπτη 11/4. Το μόνο που έχω από αυτη την προσπάθεια είναι 3 εμβρυακια που πιστευω τωρα να κολυμπουν στην μητρα μου ή μάλλον να έχουν γατζωθεί καλά, τα οποια ήταν τα δύο 9 κυτταρων και το ένα 6 κυττάρων...

Αυτή είναι η δική μου εμπειρία από γιατρούς, εξωσωματικές και γενικά επεμβάσεις!!!

 

Απίστευτη ιστορία !!! Δάκρυσα ...

Σου εύχομαι μέσα από τι καρδια μου να έχεις μια τεραστια χοριακή αύριο !!!

 

Να σε ρωτήσω κάτι, βλαστοκυστες έβαλες ποτε ;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...