Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

puregon πρωι,βράδυ hcg ένεση και μετά την 6η μέρα νομίζω orgalutran.Πρωτόκολλο ανταγωνιστών λεγεται.

 

Σία καλή επιτυχία να έχεις. Να πάρεις αύριο τηλ. να σου πούνε γιατί 7 μέρες μόνο καφέ είναι πολλές, μήπως οφείλονται στις κύστες; Γίνεται να ξεκινάς προσπάθεια με κύστες, δεν πειράζει αυτό; Εμένα μου είχαν πει ότι δεν πρέπει να υπάρχουν κύστες και να είναι καθαρές οι ωοθήκες για να μην εμποδίζεται η ανάπτυξη των ωοθηλακίων και να μην δίνει ψευδείς μετρήσεις η οιστραδιόλη στο αίμα, γιατί αυξάνεται και από την ύπαρξη των κύστεων. Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά ρώτα το και αυτό να είσαι σίγουρη. Η ένεση η βραδινή πώς λέγεται; Πάντως πρώτη μέρα είναι με το κόκκινο, έστω κι αν είναι λίγο το αίμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα τους πάρω αύριο κατά τις 8 να μου το διευκρινήσουν.. υπέρηχο θα μου κάνουν κάθε μέρα.Εσένα η 1η σου ήταν?

 

Καλημέρα!

Τι έγινε, πήγες? Εγώ ναι, η πρώτη ήταν. Την Παρασκευή θα ξέρω και τι κάναμε...

Link to comment
Share on other sites

Σία καλή επιτυχία να έχεις. Να πάρεις αύριο τηλ. να σου πούνε γιατί 7 μέρες μόνο καφέ είναι πολλές, μήπως οφείλονται στις κύστες; Γίνεται να ξεκινάς προσπάθεια με κύστες, δεν πειράζει αυτό; Εμένα μου είχαν πει ότι δεν πρέπει να υπάρχουν κύστες και να είναι καθαρές οι ωοθήκες για να μην εμποδίζεται η ανάπτυξη των ωοθηλακίων και να μην δίνει ψευδείς μετρήσεις η οιστραδιόλη στο αίμα, γιατί αυξάνεται και από την ύπαρξη των κύστεων. Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά ρώτα το και αυτό να είσαι σίγουρη. Η ένεση η βραδινή πώς λέγεται; Πάντως πρώτη μέρα είναι με το κόκκινο, έστω κι αν είναι λίγο το αίμα.

 

Καλημέρα φίλη!πήρα τηλ και μου είπαν οτι 1η μέρα είναι αυτή που ε΄χω κανονική και μεγάλη ροή.Όσο αφορα τις κύστες η μεγαλύτερη είναι 3 εκατοστά.Μου είπαν οτι στα 3,5 εκατοστά θα σκεφτούμε το χειρουργείο αν και θα είναι ΄πολυ μεγάλο το ρίσκο για το 3ο χειρουργείο γιατί ήδη έχω AMH 4,2 δηλ χαμηλά αποθέματα.Η οιστραδιόλη μου πριν ένα μήνα ήταν 76 και μου είπαν οτι είναι και αυτή στα ανώτερα φυσιολογικά και η FSH LH ειναι κοντά στο 5 και 6 αντίστοιχα.Εγώ προσωπικά δεν νομίζω οτι η κύστες μπορουν να εμποδίσουν την συλληψη γιατί είχα μέινει έγκυος το 2010 και τότε είχα μία κύστη 4,5 εκατοστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τι έγινε, πήγες? Εγώ ναι, η πρώτη ήταν. Την Παρασκευή θα ξέρω και τι κάναμε...

 

Πήρα τηλ και μου είπαν 1η μερα είναι αυτή με το πολυ αίμα!που την έκανες εσύ και τι πρωτόκολλο ακολούθησες?ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

SIA! μου ευχαριστώ για την απάντηση σου! Θα μιλήσω αύριο και με το γιατρό να δώ τι θα μου πει!

 

Όσον αφορά το ερώτημα σου, μου είχαν πει απο το κέντρο που έκανα την έξωσωματικη, ότι σαν πρώτη μέρα περιόδου λαμβάνεται αυτή που θα δώ κόκκινο αίμα! Εγω πάντα με κόκκινο ξεκιναω, ποτέ με καφέ!

 

SIA! Μου να τους ρωτήσεις να είσαι σίγουρη!!!! Μην κολλας, πάρε τηλέφωνο, και η πιο χαζη ερώτηση μπορεί να είναι πολυ σημαντική!!!!!

Να ξεκινήσεις σωστά και όλα θα σου πανε καλα!!! :)

 

κοριτσακι καλημέρα!μίλησες με τον γιατρό?τι σου είπε για το filicine?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

SIA! μου καλημέρα και σε σενα!!

Μιλησα με το κέντρο εξωσωματικης και μου ειπαν οτι συνήθως δινουν το φολικο οξυ μετα τον πρώτο υπερυχο! Αλλα μου ειπαν αν θελω μπορω να το ξεκινησω αφου ειναι μονο βιταμίνες και δε μας πειραζει!!

 

Διαβασα για τις κυστες που λες οτι εχεις! Εχω κανει το ιδιο χειρουργείο πριν κατι χρονια! (avercap - ενδομητριωση κλπ)

 

Κατα τη διαρκεια λοιπον των ενεσεων τωρα για το προγραμμα και σε καποιον υπερυχο μου ειπαν βλέπουν μια κυστη! Ομως την αγνοησαν δε μου ανεφεραν παλι γι αυτη, ουτε εγω ρωτησα!! Ειπαν ισως την τραβήξουν κατα την ωοληψια!!

Δεν ξερω τι εκαναν γιατι αφοσιωθηκα στη διαδικασια!

Link to comment
Share on other sites

SIA! μου καλημέρα και σε σενα!!

Μιλησα με το κέντρο εξωσωματικης και μου ειπαν οτι συνήθως δινουν το φολικο οξυ μετα τον πρώτο υπερυχο! Αλλα μου ειπαν αν θελω μπορω να το ξεκινησω αφου ειναι μονο βιταμίνες και δε μας πειραζει!!

 

Διαβασα για τις κυστες που λες οτι εχεις! Εχω κανει το ιδιο χειρουργείο πριν κατι χρονια! (avercap - ενδομητριωση κλπ)

 

Κατα τη διαρκεια λοιπον των ενεσεων τωρα για το προγραμμα και σε καποιον υπερυχο μου ειπαν βλέπουν μια κυστη! Ομως την αγνοησαν δε μου ανεφεραν παλι γι αυτη, ουτε εγω ρωτησα!! Ειπαν ισως την τραβήξουν κατα την ωοληψια!!

Δεν ξερω τι εκαναν γιατι αφοσιωθηκα στη διαδικασια!

 

ααα ωραία κοριτσάκι!καλού κακού δεν τα ξεκινάς?εγω φαντάσου οτι όταν ειχα πει προ 2 ετων στον γυναικολόγο μου οτι ξεκιναω προσπάθειες και αν πρεπει να πάρω κατι να με βοηθήσει στην σύλληψη μου έιχε πει αμέσως να ξεκινήσω filicine για να θωρακήσουμε το μωρό απο γεννετικές ανωμαλίες στην σπονδυλική στήλη.Ετσι το ξεκίνησα πριν καν συλλάβω.Εμένα απο οτι φαίνεται η ενδομητριωση που έχω είναι αρκετά επιθετική..δεν καταλαβαίνει ούτε απο επεμβάσεις ουτε από arvecap.Υποτροπιάζω αμέσως.Αφού σκέφτομαι με το καλό όταν μείνω εγκυος να ζητήσω καισαρική και επι ευκαιρίας να μου αφαιρέσουν και τις 2 ωοθήκες να ησυχάσω και να πέρνω μετα ορμόνες να έχω μια υποτυπώδης περίοδο.Δεν αντέχω αλλο χειρουργείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη επιτυχία στην προσπάθεια όλων μας!!!!

Είμαι νέο μέλος και στην πρώτη μου προσπάθεια.

Ολοκληρωσα την τριτη εβδομαδα μετα την εμβρυομεταφορα, με θετικές εώς τώρα χοριακες και περιμένω τον υπέροχο με μεγάλη ανυπομονησία!!!

 

Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε τέλεια αποτελέσματα :D:D:D

 

Κορίτσια έχω μια απορία:

Βλέπω όλες τις εγκύουλες που απο την πρώτη κιόλας μέρα διάγνωσης της εγκυμοσύνης τους παίρνουν φολικο οξύ για υποστήριξη!!

 

Ο γιατρός μου δεν έχει αναφέρει τίποτα και πολυ ανυσηχω γιατι διαβάζω οτι είναι σημαντικο!!!

Πείτε μου στη δική σας περίπτωση αν παιρνεται και απο ποια μέρα! Έχει να κάνει που είμαστε με εξωσωματικη;

 

Ζωή μου εγώ στην εξωσωματικη ξεκίνησα να περνώ φιλικό οξύ σχεδόν τρεις εμβομαδες προηγούμενος. Απο όσο ξέρω απο την εμπειρία μου μέχρι τώρα ( τρεις εξωσωματικες, μια εγκυμοσύνη και τώρα πάω για την Τετάρτη εξωσωματικη) όσο πιο νωρίς το ξεκίνησε τόσο το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ και μου είπαν 1η μερα είναι αυτή με το πολυ αίμα!που την έκανες εσύ και τι πρωτόκολλο ακολούθησες?ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ!

 

Ααααχ...απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί!!

Εγώ την έκανα στο Μητέρα και 2η με 10η μέρα ενέσεις Daronda, 3η με 10η Puregon, 12η μέρα Ovitrelle. Συν μια αντιπηκτική κάθε μέρα γιατί έχω και θρομβοφιλία.

Εσύ λοιπόν τελικά πότε αρχίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ...απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί!!

Εγώ την έκανα στο Μητέρα και 2η με 10η μέρα ενέσεις Daronda, 3η με 10η Puregon, 12η μέρα Ovitrelle. Συν μια αντιπηκτική κάθε μέρα γιατί έχω και θρομβοφιλία.

Εσύ λοιπόν τελικά πότε αρχίζεις?

 

Εγώ ξεκινάω ενέσεις αύριο.Ποιο παραγοντα θρομβοφιλίας έχεις?έχω και εγώ αλλά ήπιας μορφής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ξεκινάω ενέσεις αύριο.Ποιο παραγοντα θρομβοφιλίας έχεις?έχω και εγώ αλλά ήπιας μορφής

 

V-Leiden, αλλά ο αιματολόγος μου είπε ότι πρέπει να τις αρχίσω από τη μέρα που θα αρχίσω τις ορμόνες. Αν διαβάσεις το χαρτί του Puregon, λέει και για κίνδυνο θρομβώσεων. Ξέρω περιπτώσεις που κάνουν αντιπηκτικές κατά τη διάρκεια των ορμονών χωρίς να έχουν θρομβοφιλία. Ρώτησέ το κι αυτό.

Α! Καλή αρχή!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλη!πήρα τηλ και μου είπαν οτι 1η μέρα είναι αυτή που ε΄χω κανονική και μεγάλη ροή.Όσο αφορα τις κύστες η μεγαλύτερη είναι 3 εκατοστά.Μου είπαν οτι στα 3,5 εκατοστά θα σκεφτούμε το χειρουργείο αν και θα είναι ΄πολυ μεγάλο το ρίσκο για το 3ο χειρουργείο γιατί ήδη έχω AMH 4,2 δηλ χαμηλά αποθέματα.Η οιστραδιόλη μου πριν ένα μήνα ήταν 76 και μου είπαν οτι είναι και αυτή στα ανώτερα φυσιολογικά και η FSH LH ειναι κοντά στο 5 και 6 αντίστοιχα.Εγώ προσωπικά δεν νομίζω οτι η κύστες μπορουν να εμποδίσουν την συλληψη γιατί είχα μέινει έγκυος το 2010 και τότε είχα μία κύστη 4,5 εκατοστά.

 

Σία καλή αρχή στην προσπάθειά σου που εύχομαι να ευδοκιμήσει.

Σχετικά με τις κύστες που έγραψα, εννοούσα ότι δεν τις θέλουν σε προσπάθεια εξωσωματικής και μόνο, διότι εκκρίνουν και αυτές οιστραδιόλη και έτσι δεν έχουμε μόνο την κανονική οιστραδιόλη των ώριμων ωοθηλακίων που αναπτύσσονται με την διέγερση. Σε φυσιολογική σύλληψη δεν δημιουργούν κανένα πρόβλημα. Οι κύστες ανεβάζουν πάντα την τιμή της οιστραδιόλης και συμπιέζουν προς τα κάτω την τιμή της fsh και επομένως οι τιμές των ορμονών είναι ψευδείς.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!σήμερα επιτέλους ξεκίνησα τις ενέσεις,αντιβίωση και κορτιζόνη!Ευχαριστώ για τις ευχές σας και εύχομαι και σε εσας να εχετε καλή επιτυχία!

Φίλη μου δεν κατάλαβα οτι εννοούσες την επιρροη των κύστεων στην οιστραδιόλη.Εξέταση βέβαια οιστραδιολης έκανα πριν ένα μήνα και ήταν στο 76 και μου είπαν οτι ήταν στο ανώτερο φυσιολογικό.Επομένως δεν νομίζω οτι την έχει επιρρεάσει και πολύ η υπαρξη των 2 κύστεων.Από την άλλη εκτός από την καθημερινή εξέταση οιστραδιολης που θα μου κάνουν θα μου κάνουν επίσης κάθε φορά και υπέρηχο.Επομένως θα κρίνουν το πότε θα είμαι έτοιμη για την Pregnyl όχι μόνο από την οιστραδιόλη αλλά και από το μέγεθος των ωοθηλακίων.Όσο αφορά τον φόβο για υπερδιέγερση απ'οσο διαβασα με το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών το οποίο ακολουθώ είναι πολύ μικρότερες οι πιθανότητες σε σχέση με τα αλλα πρωτόκολλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δίκαιο σε αυτό που λεει η φίλη. Οι κύστες ανεβαζουν την οιστραδιόλη και δίνουν ψευδή στοιχεια για το πότε τα ωαρια είναι έτοιμα. Μονο με υπέρηχο δεν γινεται δουλειά. Χρειάζεται και η ακριβής μετρηση της Ε2.

Επίσης γνωρίζω ότι αρχίζουμε εξωσωματική με Ε2 κατω από 50, αν είναι πανω από αυτή απλα΄περιμενουμε να πέσει σε καποιο επομενο κύκλο και τοτε ξεκιναμε.

Για το πότε πρέπει να γινει η πρεγνυλ χρειάζεται συνδυασμος ακριβούς Ε2 και ενδοκολπικού υπερήχου για να βρεθεί με ακρίβεια το μεγεθος των ωαριων.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν οτι τα αποδεκτά όρια της οιστραδιόλης είναι μέχρι το 80.Επίσης μου είπαν οτι το πρωτόκολλο αυτό είναι ιδανικό για την περίπτωση μου που έχω κύστες ενδομητρίωσης.Δεν ξέρω κορίτσια ..θα δείξει!γιατρός δεν είμαι αλλά γενικά είμαι λίγο μαμούνι και ανήσυχο πνευμα και τα ψάχνω ,όπως όλες μας λίγο πολύ.Θα ρωτήσω βέβαια ξανά για την οιστραδιόλη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια η αλήθεια είναι οτι ψίλοι στα αυτια μου μπήκανε και άρχισα να ψάχνω για τα επιπεδα οιστραδιόλης και βρήκα αυτό το άρθρο:

 

Cycle day 2-4 estradiol levels are done as an adjunct in evaluating egg quality and chances of getting pregnant. You would normally see on day 3 a low FSH level and a low estradiol level. An elevated FSH level may indicate diminished egg quality. But if the FSH is normal and the estradiol level is elevated, then the elevated estradiol may be artificially suppressing the FSH level to the normal range. An elevated estradiol level on CD 3 potentially indicates diminished egg quality. There are no clearly defined cutoff values for normal and abnormal estradiol values. Most doctors like to see cycle day 3 estradiol of less than about 80 pg/mL, levels of 80-100 pg/mL are borderline, and over 100 pg/mL is abnormal. There is not much data that suggest that an elevated day 3 estradiol is a problem in itself. The problem is more so that it is potentially "masking" the detection of the poor ovarian reserve by suppressing an FSH level that would otherwise be elevated. An elevated estradiol level on CD 3 may also indicate hormonally active ovarian corpus luteum cysts left over from the previous cycles. The corpus luteum (outer "shell") of a follicle remains after an egg is released and for a short time after ovulation and rupture, it continues to produce the hormones needed in the event of a pregnancy. An inappropriately timed hormone production beyond the beginning of the next cycle can interfere with normal growth of the uterine lining and it can also inhibit follicle selection and growth during the next cycle.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες... Τελικά όταν εμείς κάνουμε σχέδια ο Θεός γελάει... Τελος... Περιμένω την σιχαμένη από τις 11 του μήνα για να κανονισω τις εξετάσεις κλπ ώστε αρχες Απριλίου να πάω στον γιατρό... 14 και ακόμα άφαντη... Αν μέχρι αυριο δεν εμφανιστεί θα κάνω μιια απόπειρα για χοριακή (που δεν νομίζω αλλά ποτέ δεν ξέρεις)... Γιατί και πριν 2 χρόνια έτσι μου την έκανε και ήρθε το μπεμπε (άσχετα ότι δεν έμεινε)... Με παραξενεύει ότι δεν έχω και κανένα από τα μηνιαία συμπτώματα αλλά φοβάμαι να κάνω και όνειρα....

 

φουφ και πάλι φουφ....

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Το όνειρο μόλις γκρεμίστηκε... Χοριακή αρνητική με 3 μέρες καθυστέρηση και τα νεύρα μου στο κόκκινο... Οχι τίποτα άλλο περιμένω την ρουφιάνα για να κάνω τις εξετάσεις για την εξωσωματική... Πρώτη φορά που την περιμένω πως και πως... Βρε που να σκάσει μωρό θα κάνουμε... Σε πείσμα της υπογονιμότητας.... Ακούς???? Δεν θα σου περάσειιιιιιι..... Μωρό θα κάνουμε και εσύ να σκάσεις.....

 

Τα είπα και ξαλάφρωσα και πάω να συνεχίσω την δουλειά.... Φιλιά...

1gEup3.png

 

pjM3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Το όνειρο μόλις γκρεμίστηκε... Χοριακή αρνητική με 3 μέρες καθυστέρηση και τα νεύρα μου στο κόκκινο... Οχι τίποτα άλλο περιμένω την ρουφιάνα για να κάνω τις εξετάσεις για την εξωσωματική... Πρώτη φορά που την περιμένω πως και πως... Βρε που να σκάσει μωρό θα κάνουμε... Σε πείσμα της υπογονιμότητας.... Ακούς???? Δεν θα σου περάσειιιιιιι..... Μωρό θα κάνουμε και εσύ να σκάσεις.....

 

Τα είπα και ξαλάφρωσα και πάω να συνεχίσω την δουλειά.... Φιλιά...

 

χαχαχα εννοειται! δε το βαζουμε κατω με τι πο τα!!!

ετσι ειναι εκει που θες να εμφανιστει μια ωρα αρχυτερα για να προχωρησεις εκει αυτη να σπαει νευρα!!! ourania μου οσο γρηγορα ευχομαι να σου ερθει τωρα για να αρχισετε τις προσπαθειες τοσο γρηγορα να φυγει οταν τις ξεκινησετε!

φιλια

Link to comment
Share on other sites

Butterfly , γεια σου και απο μενα! οτι και να σου πω ειναι λιγο. μπορω να φανταστω την απογοητευση και τη στεναχωρια σου ομως μηπως να ΜΗΝ τα παρατησεις! να προσπαθησεις ξανα και ευχομαι να γινεις μανουλα πολυ γρηγορα!οντως ολες τις προσπαθειες τις εκανες σε ενα κεντρο?

 

σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου ..... έκανα 4 προσπάθειες σε ένα πολύ γνωστό κέντρο που διαφημίζετε συνέχεια στην τηλεόραση και τώρα μουτζονομε και της άλλες 2 σε ένα άλλο που έχει κέντρο εδώ και στην θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα! μην το βάζεις κάτω. Εγώ μόλις έκανα την 5η εξωσωματική και είμαι στην 3η μέρα αναμονής. Έχω πάρει 4 φορές την κρυάδα της αρνητικής χοριακής και άλλη μία που σταμάτησε στην ωοληψία. Ούτε και γω θα το βάλω κατω

Το έχω αποφασίσει! Που θα πάει? θα μας κάτσει και μας το bebe!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!3η μέρα διέγερσης με Puregon και HCG!Ο πισινός μας σουρωτήρι!1 ένεση το πρωι 1 ενεση το βράδυ,αντιβίωση και κορτιζόνη!(όσο για τα αναλατα φαγητα μπλιαχχχχχχχ!δεν έχω όρεξη να φάω το φαγητάκι μου..αλλά υπομονή!δεν ξέρω πόσο φυσιολογικό είναι να είμαι σαν κοτόπουλο αλλά απο την άλλη να είμαι σε τόση υπερένταση!πήρα τον γιατρό και ειπε οτι έιναι φυσιολογικά!έχω ένα κεφάλι καζάνι και αδιαθεσία!και λέω στον άντρα μου..άντε και γίνετε το θαυματάκι ,το γεννάμε ,μεγαλώνει και μας λέει την γνωστή ατάκα αντίδρασης : "ΑΣ ΜΗΝ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ"!!!!!Του το σπας το κεφάλι ή δεν του το σπας?και ακόμα είμαστε στην αρχη!υπομονή...υπομονή...υπομονή..Αύριο πάω για εξέταση αίματος και ίσως και υπέρηχο.Από ποιά μέρα αρχίζει να φάινεται ο αριθμός των ωοθηλακίων?

Link to comment
Share on other sites

Το όνειρο μόλις γκρεμίστηκε... Χοριακή αρνητική με 3 μέρες καθυστέρηση και τα νεύρα μου στο κόκκινο... Οχι τίποτα άλλο περιμένω την ρουφιάνα για να κάνω τις εξετάσεις για την εξωσωματική... Πρώτη φορά που την περιμένω πως και πως... Βρε που να σκάσει μωρό θα κάνουμε... Σε πείσμα της υπογονιμότητας.... Ακούς???? Δεν θα σου περάσειιιιιιι..... Μωρό θα κάνουμε και εσύ να σκάσεις.....

 

Τα είπα και ξαλάφρωσα και πάω να συνεχίσω την δουλειά.... Φιλιά...

 

Ourania μου χαλάρωσε...πολλές φορές το άγχος από μόνο του είναι αρκετό για να χαλάσει ο κύκλος μας!πήρες τηλ τον γιατρό μήπως χρειάζεται να κάνεις κανέναν υπέρηχο?μήπως υπάρχει κανένα κυστικό που σου την καθυστερεί?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!3η μέρα διέγερσης με Puregon και HCG!Ο πισινός μας σουρωτήρι!1 ένεση το πρωι 1 ενεση το βράδυ,αντιβίωση και κορτιζόνη!(όσο για τα αναλατα φαγητα μπλιαχχχχχχχ!δεν έχω όρεξη να φάω το φαγητάκι μου..αλλά υπομονή!δεν ξέρω πόσο φυσιολογικό είναι να είμαι σαν κοτόπουλο αλλά απο την άλλη να είμαι σε τόση υπερένταση!πήρα τον γιατρό και ειπε οτι έιναι φυσιολογικά!έχω ένα κεφάλι καζάνι και αδιαθεσία!και λέω στον άντρα μου..άντε και γίνετε το θαυματάκι ,το γεννάμε ,μεγαλώνει και μας λέει την γνωστή ατάκα αντίδρασης : "ΑΣ ΜΗΝ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ"!!!!!Του το σπας το κεφάλι ή δεν του το σπας?και ακόμα είμαστε στην αρχη!υπομονή...υπομονή...υπομονή..Αύριο πάω για εξέταση αίματος και ίσως και υπέρηχο.Από ποιά μέρα αρχίζει να φάινεται ο αριθμός των ωοθηλακίων?

 

Sia καλη επιτυχία στην προσπάθειά σου. Ο αριθμός των ωοθυλακίων φαίνεται από τον πρώτο κιόλας υπέρηχο.

Με τη διέγερση των ωοθηκών συνήθως αυξάνονται λίγο τα ωοθυλάκια

μέχρι την ωοληψία.:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...